Q i I CHIEF WHIP Aqmda Sport NASSAU-TAX. Tel. 3545 egmond binnen texel bergen ji Stad m Omgeving. i| 1 I £aatste Aecichtea ,Sportsmen" rooken 1* omdat het de beste sigaret voor ieders gezondhei Bemanning „Andra" te Rotterdam Vader door zijn zoons vermoord. Huiselijke twist aanleiding. Jkovmciaal Uieuws Weedecicfit Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. Landbouwoverschotten afgevoerd door courantenreclame. 10 Alkmaar, Zaterdag. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. De heer en mevrouw G. L. Metz, M. MetzAmse, beide Alkmaarders van ge boorte en 73 jaar, herdenken heden den dag, waarop zij vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. De heer Metz, die in het Weeshuis werd opgevoed en zich steeds als ideaal had ge steld om als machinist op de groote vaart werkzaam te worden gesteld, is van 1876 tot 1903, met een kleine onderbreking van 1884 tot 1885, in welken tijd hij als machinist op de groote vaart bij de maatschappij „Insu- linde" werkzaam was, doch welke functie hij wegens opheffing der maatschappij moest prijs geven, als bankwerker-monteur werk zaam geweest bij de scheepswerf ,,'t Honds bosch" alhier. In 1903 werd hij benoemd tot chef machinist bij de firma G. J. v. Heek te Enschede, waar hij tot 1929 werkzaam bleef en toen op pensioen werd gesteld. Sinds dien vestigde de heer Metz, die in zijn leven veel steun van zijn echtgenoote ondervond, zich weer in Alkmaar. Tal van bloemstukken, w.o. van de firma van Heek en gelukswenschen, getuigden van het medeleven met dit jubileum in breeden kring. Op de receptie, die heden in den Muziek- tuin werd gehouden, kwamen velen hun gelukwenschen aanbieden. Ook op deze plaats wenschen wij den heer en mevrouw Metz veel geluk. GEEN SPREEKUUR. Wethouder Klaver is Maandag verhinderd om spreekuur te houden. geven en zich dus later eventueel terug trekken. Wanneer zich voor de opleiding voor huishoudkundige in totaal 16 leerlingen aanmelden, kan deze doorgaan; het is te betreuren dat door de weinige aangifte (de meisjes gaan hiervoor dikwijls naar Am sterdam) deze opleiding hier geen levens vatbaar heeft, 't Is de 2-jarige voorstudie voor degenen, die voor leerares willen doorgaan en het is een goede aanbeveling voor haar, die zich later een zelfstandige positie in één of andere inrichting willen veroveren. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 6 Juni is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slecths één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. N. V. NOORDERSTOOMTRAM- MAATSCHAPPIJ. Aan het verslag over 1936 is het vol gende ontleend: De uitkomsten der exploitatie over het afgeloopen jaar 1936 zijn teleurstellend geweest. De opbrengst van het vervoer is wederom lager. Wat het reizigersver- voer aangaat bedroeg de opbrengst 10.495.28 tegen 11.324.31 in 1935, ter wijl het goederenvervoer bedroeg 4441.46 tegen 6391.63 in het voorgaande jaar. De totale opbrengst van het vervoer was 15.544.45 tegen 18.397.16 in 1935 of ruim 2800.minder. Wij blijven van oordeel, dat alleen bij verbetering in den algemeenen maatschap- pelijken toestand, bijzonder van den landbouw, een gunstiger exploitatie van onzen spoorweg mag worden verwacht. Van de perceelen grond, liggende aan den Ruigenweg in de Zijpf, welke onver kocht zijn gebleven tijdens de likwidatie van het baanvak WarmenhuizenScha- gen, werd in 1936 een perceel en in het voorjaar 1937 eveneens een perceel ver kocht, zoodat thans nog drie perceelen on verkocht zijn. Van de Hollandsche IJzeren Spoorweg" Maatschappij ontving men de berekening van de uitkeering over het jaar 1936 te doen aan de vennootschap. Er blijft te verdeelen nihil. Daar ook nu weder het geval zich voor deed, vermeld in ons vorig jaarverslag, dat de belastingen, welke op onzen spoorweg drukken, niet uit het bedrag der extra bijdragen boven 9900.kunnen worden betaald, ontvingen wij van de exploitante ook het bedrag dier belastingen, geheven op den Spoorweg WarmenhuizenAlk maar, ad 416.67. Op den 26 Juni 1936 overleed de heer P. Slot te Warmenhuizen, die gedurende een achttal jaren deel heeft uitgemaakt van ons bestuur. Wij verliezen in den heer Slot een trouw bestuurslid, die steeds voor de belangen onzer vennootschap op de bres heeft gestaan. Zijn nagedachtenis zal bij ons bestuur in hooge eere blijven. Hoewel niet behoorende tot het verslag over dit boekjaar, moeten wij tot, ons leedwezen melding maken van het over lijden van den heer mr. W. C. Bosman op den 18 April van dit jaar. De heer Bos man, die op 9 Januari 1904 door het comité voor den spoorweg Alkmaar SchagenWarmenhuizen door de Zijpe naar Schagen tot secretaris werd gekozen, heeft door zijn onvermoeide pogingen bij zonder medegewerkt tot de totstandkoming van onzen spoorweg. Sedert de oprichting van onze vennootschap is hij lid en tevens secretaris van het bestuur geweest. De be langen onzer maatschappij waren bij hem in goede handen en hij heeft deze op voor treffelijke wijze behartigd. Wij verliezen in den heer Bosman een uitnemend be stuurslid, met wien wij op aangename wijze hebben samengewerkt en aan wien de vennootschap grooten dank verschul digd is. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven voortleven. De vergadering van aandeelhouders zal thans hebben te voorzien in de vacatures ontstaan door het overlijden van de heeren Slot en Bosman, die respectievelijk zouden aftreden op 31 Dec. 1937 en 31 Dec. 1938. Het bestuur stelt voor de balans en de winst- en verliesrekening goed te keuren, het bestuur te déchargeeren en het divi dend te bepalen op 2.5 uit te betalen met 12.50 tegen intrekking van dividend bewijs no. 24. De balans geeft in debet en credit 1.368.451.63 aan met een winst van 8309.04. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. De inschrijving voor leerlingen staat deze maand open gedurende 2 middagen per week, die nog een U L. O.-examen moeten afleggen of op den uitslag van haar eindexamen H. B. S. of Gymnasium wach ten kunnen zich reeds voorwaardelijk op- GEOEFEND ZWEMMEN. Bij het afleggen van de proeven ter ver krijging van het diploma voor geoefend zwemmer in de Alkmaarsche „Overdekte" op Vrijdag 4 Juni slaagden alle onderstaan de 36 candidaten: Annie v. d. Braak, mej. T. Niessink, mej. M. Kleymir, mevr. A. Tesse- laar, mevr. de Haan, mevr. L. Dik-Linde, de heer P. Veenstra, Dirk Koning, de heer T. Blomberg, P. ter Brug, Frits Helderman, de heeren N. Otsen, D. Hamma en S. Boterhoek, mej. J. Heidema, mej. G. Nauta, Annie Loots, mej. G. Overmeyer, Alida Koning, mevr. T. Vennik, mej. M. Dijker, Nelly Dokter, Marie Zwetsman, Tini Lust, Alie Heyligenberg, Gata Rozenhart, Rie Govers, Adri Boxem, Constance Kemp, Coba Geertsma, Ella van Gijzen, Hanna Berman, Gre Scheltus, Corri Woelders, Simon Tesselaar en Lucas Rot gans. (Ongecorrigeerd.) Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De fabrieksbaas (sens.); hoofdrol Bar ton Mc.Lane; tweede hoofdnummer De mijn met de ijzeren deur (sens.); hoofdrol Richard Arlen. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Drie Wiener Madel (amus.); hoofdrollen Paul Hörbiger, Maria Andergast en Gretl Thei- mer. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Fatale schoonheid (rom.-sens.); hoofdrollen Cary Grant en Loretta Young. Toegang boven 18 jaar. Extra: De moordspecialist (sens.) Zondag voorstelling om 2, 4.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, nummer De ongeschreven wet sens., kleurenfilm)hoofdrollen Sidney, Fred Mc. Murray en Henry Fonda. Tóegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. en 7.30 hoofd- (rom.- Sylvia Groote ritten speciale tarieven. Met den Parijschen trein, die om 9.53 uur aan het station D.P. te Rot terdam arriveerde, is de bemanning van het voor een Belgische maat schappij onder Panameesche vlag varende 2000 ton metende schip An dra, die geruimen tijd in Spaansche gevangenschap doorbrachten, in Nederland teruggekeerd. Aangezien men eigenlijk tot op het laatste moment in onzekerheid verkeerde, of de bemanning al dan niet de terugreis aanvaard had, waren er op het station slechts weinig familieleden van de opvarenden aanwezig. Het bleek evenwel, dat alleen de kapitein, de heer L. Drachten, uit Rotterdam, voor de afwikkeling van de loopende zaken achter gebleven was. De andere Nederlanders, te weten P. Gazan, eerste officier (Middel burg), A. A. D. Hulsman, tweede officier (Den Haag), P. D. Pronker, derde officier (Harlingen), D. de Vries, giarconist (Haar lem), L. W. van Schaick, eerste machinist (Rotterdam), A. J. de Bie, derde machinist (Teteringen), B. van Bennekom, hofmees ter (Rotterdam), W. H. van Herk, messroom- bediende (Rotterdam), C. Batenburg, ma troos (Scheveningen), G. J. Goeman, ma troos (Rotterdam), J. C. Louwerens, matroos (Rotterdam), F. V. Desmet, olieman (Rot terdam), C. v. d. Watering, stoker (Rotter dam), en H. Munnink, stoker (Rotterdam), alsmede zes Poolsche leden van de beman ning zijn gezond en wel aangekomen. Zij vertelden, dat zij een goede reis had den gehad en vanzelf sprekend straalden de gezichten, dat zij dit avontuur op zoo bijzonder gelukkige wijze te boven geko men waren. Van het koopen van nieuwe kleeren was niet veel gekomen, de meesten hadden hun gescheurde jas en versleten broeken nog aan, maar hierin is, nu zij eenmaal in het vaderland zijn terugge keerd, gemakkelijk verbetering te brengen. De tweede machinist H. A. Deekens uit Groningen en de donkeyman T. J. Stolk uit Rotterdam, hebben helaas bij het avon tuur 't leven gelaten. Zij stonden op wacht toen de aanvaller het vuur opende en aan gezien een van de bommen de machineka mer heeft getroffen, werden zii op slag gedood. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. In tegenstelling met het tijdstip van half twaalf, dat aanvankelijk was vermeld, zal de koningin Dinsdag a.s. reeds te 9.58 uur aan het Centraal Station te Amster dam aankomen. De Dam zal gewoon voor het publiek toegankelijk zijn, behoudens de gebruikelijke afzetting bij het koninklijk paleis. Na de aankomst van Hare Majes teit wordt de Dam vrijgegeven tot 12 uur, waarna de afzetting voor de aankomst van de prinses en den prins begint. Gisteravond ontstond twist tusschen den 53-jarigen B. en diens twee zoons in hun woning in het gehucht Chevrement gem. Kerkrade. De twist liep zoo hoog, dat de zoons zich met stoelen wapenden en den vader te lijf gingen. Deze werd zoo ernstig mis handeld, dat hij bewusteloos neerviel. Een der zoons heeft zich daarna naar het hoofdbureau van politie te Kerk rade begeven, waar hij mededeelde wat zich had afgespeeld. De politie, die onmiddellijk naar Chevremont ging, kwam daar tot de ontdekking dat B. reeds was overleden. Het lijk is naar het lijkenhuisje vervoerd. De twee zoons zijn door de politie in ver zekerde bewaring gesteld. Noord, Kerkstraat, Van Eedenstraat, Hasselstraat, Witteweg, Patynstraat, bockstraat, Voütelaan en Druyvesteinstraat. Het ventverbod geldt van des voor™ld dags negen uur tot des namiddags 10 uur. Benoemingen. Tot ambtenaar van den bur8ei|^en stand alhier is benoemd de heer de Waard, wethouder dezer gemeente. Tot directeur van de Boerenleenbank al hier is benoemd'de heer J. Apeldoorn. Schipper Kooger gehuldigd. Nadat Vrijdag een oefentocht was ge houden van de te De Koog gestationeerde reddingboot, is in hotel de Toekomst te D Koog de schipper dier boot, die wegens he bereiken van de leeftijdsgrens ontslag had aangevraagd, gehuldigd. De heer de Booy was voor dit doel naar hier gekomen, terwijl ook de plaatselijke reddingscommissie vol tallig aanwezig was. De scheidende schipper, de heer J. Kooger, werd eerst toegesproken door mr. A. F. Kamp, burgemeester van Texel en «Voorzitter van de plaatselijke red dingscommissie. Spr. stelde in het licht, da schipper Kooger gedurende 28 jaren deel heeft uitgemaakt van de bemanning van de reddingboot, waarvan gedurende 11 jaren als schipper. Tal van oefeningen heeft de heer Kooger medegemaakt en aan een twee tal reddingen deelgenomen, waarvoor hij de bronzen medaille der Reddingsmij. ontving. Spr. wenschte den heer Kooger in zijn volgend leven alle goeds toe. Vervolgens sprak de heer de Booy, die schipper Kooger dank bracht voor al het geen hij voor de Noord- en Zuidhollandsche Reddingsmij. deed. Hy bood hem als bewijs van waardeering een fraaien kijker aan, in het etui waarvan de jaartallen van in dienst- treding en ontslag op een zilveren plaat zijn gegraveerd. Vervolgens sprak de heer Parlevliet na mens de roeiers der boot den heer Kooger toe en dankte hem voor het vertrouwen, waarmede hij de bemanning wist te bezie len. De heer Kooger dankte geroerd voor de hem gebrachte hulde. Inplaats van den heer Kooger zal met instemming van de beman ning de heer J. Hoogerheide als schipper worden voorgedragen. Mijn opgehaald. Door schipper J. Dogger van Oudeschild is een mijn opgehaald, die nog geheel In tact was. Een marinesloep uit den Helder is spoe dig ter plaatse aangekomen om dit gevaar lijke object onschadelijk te maken. Een nieuwe attractie voor de gemeente. ♦Naar wij vcernemen, zal onze gemeente aan de zomergasten binnenkort een nieuwe attractie te bieden hebben. De V.V.V., de Berger Winkeliersvereeniging en de afdee- ling Bergen van de R.K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" hebben zich in verbin ding gesteld met den uitvinder van het Kegelino behendigheidspel en bereikt, dat deze heeft goedgevonden, dat Bergen dit seizoen de eerste en eenige badplaats is, waar met deze spelen gewerkt mag worden. Van de N.V. de Rustende Jager werd de beschikking verkregen over het nieuwe zaal tje naast de kegelbanen. Het voornemen be staat om in den zomer in dit zaaltje aan een achttal tafels om aardige prijzen te laten spe len om daardoor de gasten een genoeglijke avondontspanning te bieden. Naar verluidt zal de burgemeester op Don derdag 1 Juli a.s. des namiddags 8.30 uur deze vermakelijkheid feestelijk openen in tegenwoordigheid van de leden der boven genoemde organisaties. Ventverbod te Bergen aan Zee. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van heden het venten, te koop aanbieden of verspreiden van voorwerpen of waren, van welken aard ook, in het be lang der openbare orde en veiligheid ver boden: Op het gedeelte strand van de grens der gemeente Schoorl tot 3 kilometer zuid waarts en voorts op den Zeeweg, Elzenlaan, Julianalaan, Jacob Kalffweg, Van der Wyckplein, Paulinestraat, Parkstraat, Bou levard, Pier Panderstraat, Pier Panderstr. Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidoostelijke wind; meest licht bewolkt; droog weer; warmer. Voor Zondag mooi warm weer te verwachten. Sinds gisteren is de hooge drukking in onze omgeving belangrijk toegenomen en de depressie in het westen trok noord waarts en werd alleen bij IJsland dieper, zoodat de weervooruitzichten verbeterd zijn. In Ierland en Schotland is de lucht nog grootendeels bedekt en valt hier en daar regen, in Engeland begint de lucht op te klaren. Ook in zuid-Noorwegen en Dene marken valt nog regen, overigens is de lucht in Scandinavië opgeklaard, en begint de temperatuur te stijgen. Noord-Duitsch- land heeft nog bedekte lucht met eenigen regen in het oosten, in het zuiden is de lucht reeds opgeklaard en Zwitserland heeft prachtig weet-, met temperaturen bo ven nul graden tot naby de hoogste toppen. Ook Frankrijk heeft fraai, meest windstil weer. Aangezien de hooge drukking ilch naar het Oostzee-gebied verplaatst en de barometer in zuid-Frankrijk neiging tot daling vertoont, zal de wind naar zuid en zuidoost loopen en is droog warm weer te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.45 uur tot 4.11 uur licht op. Een campagne voor peren." In het voorjaar van 1936 zat men in Californië met een dermate grooten voorraad peren in blik, dat men kon aannemen, dat de oogst van dat jaar slechts een fractie van de kosten zou opleveren. Deze uiterst sombere vooruitzichten noopte tot samenwerking. Men be sloot een „kracht" in dienst te nemen, die dit geweldige surplus kon ver- koopen. Aldus geschiedde en vijf maanden later was men reeds 5.000.000 kisten kwijt; en no£ wel voor onverminderden prijs. Courantenrelame was de „kracht" die dit werk tot stand wist te brengen. Eencampagnevoor gedroogd fruit. In Augustus vorig jaar zat de Cali- fornische industrie in gedroogd fruit met een overschot grooter dan het gemiddelde jaarlijksche kwantum. En wéér was het courantenreclame die het mogelijk maakte dat 45 maat schappijen drie maanden later konden rapporteeren: 12.110.237 pond ver kocht twee maal zooveel als in 1935. Het is wel duidelijk, dat de grapefruit kweekers uit vier Amerikaansche staten, die thans met een surplus van circa 10.000 ladingen zitten, eveneens courantenreclame verkozen voor hun collectieve reclame. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 5 Juni 1937. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 230000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 2.50 2.65, 58—60 2.552.70, 60—62 i 2.60— 2.85, 62—64 2.80—3.10, 64—66 3— 3.35. Zeilen. ZEILFEESTEN OP DE ALKMAARDER MEER. De Alkmaarsche roei- en zeilvereeniging, die juist de laatste jaren voortdurend in bloei toeneemt, zal Zaterdag en Zondag 12 en 13 Juni op het Alkmaarder meer diverse zeilwedstrijden houden in samenwerking met de Zaanlandsche zeilvereeniging en de Haarlemsche Jachtclub. Zaterdag om 5 uur 's middags heeft de algemeene ontvangst plaats in de jachthaven te Akersloot, waaraan een gezellig etentje en na afloop daarvan dansen en andere ge zelligheid is vastgekoppeld. Des Zondags worden dan de wedstrijden gehouden voor de volgende klassen: 1. Pampusklasse. 2. 12 M2. klasse. 3. Olympiajollen. 4. 16 M2. klasse. 5. B. M. klasse. 6. 12 vts jollen 7. Gemengde Open klasse 8. Gemengde Overdekte klasse Handicap 9. Regenboogklasse Voor deze wedstrijden zijn tal van prijzen beschikbaar gesteld, w.o. van het gemeente bestuur van Alkmaar, van de V.V.V. alhier en van het stichtingsbestuur der jachthaven. De wedstrijden zullen door het publiek m- gevolgd kunnen worden op het eilandje, naar welk eilandje een dienst zal worden onderhouden. Wie dus een gezellige week-end wil door brengen, gaat Zaterdagmiddag naar Aker- i en dobbert Zondag een ganschen dag op de Meer! Kegelen. DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. «,5\U-!flag,der deze week verkegelde wedstryden luiden als volgt- le klas: Cubo IKoekoek I 3e klas: W. L K.Met z'n Tienen HouthakkersW. I. K. Voor de komende week ia Programma vastgesteld: le klas: 9 Juni: 9 2e klas: 9 Juni: 10 10 3e klas: 8 Juni: Victoria-Met z'n Tienen H 't 630—729 586—662 573—608 volgende Op de Lat I—Z. E. K. Z.7 I Cubo I—Alcm. Victrix I O. K. A. IKoekoek I Met z'n Tienen—Z. E. K. Z.? II A. K. A. IIKoekoek H 2 E" K- z II—Onder Ons

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2