f 1 I N GEHEIMEN DIENST !%m" -">« xrLrKpsrs SÜ-SMS Fr SWükSE Het o.s. kabinet en de vrijz.-democraten. «ïïnfïuSï? "vs f b"i"i,n Binnenland Minister Oud zegt precies hoe hij over een „rechtsche coalitie" denkt. REDE TE LEEUWARDEN. Onthulling Koningin Emma- monument te Baarn SeuiUetM •pÖTriSreMS Op een feestelijke vergadering te Leeu warden van de federatie Friesland van den Vrijzinnig Democratischen Bond heeft o.a minister Oud het woord gevoerd. Spre kende over de op handen zijnde kabinets vorming zei hij o.m., aldus de „Tel.": 1 BW# Ir* -• x jF IHgit ''ft** fl| V ''..i Éj§ Minister Oud „Wij staan nu aan het begin van een nieuwe periode. Wij zijn volkomen bereid tot samenwerking met anderen. Tot een samenwerking met verdoezeling van onze beginselen vihdt men de vrijzinnig-demo craten in de naaste toekomst echter niet bereid. Wil men de rechtsche coalitie weer, met de V.-D. goedgunstig er naast, dan zeggen wij: dank u. Nooit willen wij slaven wor den van de rechtsche coalitie. Nimmer geven wij ons beginsel prijs. Ik stel er prijs op, riep de minister uit, dat geheel Nederland deze woorden zal hooren. De groote taak zal zijn het juiste evenwicht te bewaren in de vervulling van de groote politieke belangen met handhaving van den gouden standaard van ons ideaal" Minister Oud betoogde verder, dat hij persoonlijk groote reden tot dankbaarheid heeft, dankbaarheid voor de houding der beide Kamerfracties en van de partij. In den beginne had spr. als minister het gevoel, dat hij in een vergulde kooi zat. Het leek zoo mooi. De practijk leerde echter anders. Spr. prees zich evenwel gelukkig het ver trouwen te hebben mogen behouden. Er is maar een roep, ook bij andere partijen en wel deze: voor de V.-D.-verkiezingscam - pagne hebben wij groote bewondering. Het openingswoord der vergaderng, die in de groote zaal van hotel Spoorzicht ge houden werd, sprak de voorzitter, de heer G. Boelens te Drachten, lid van Ged. Staten van Friesland. Hij richtte een bijzonder woord van wel kom tot mr. Oud, minister van Financiën, wien door de stampvolle zaal het Friesche volkslied werd toegezongen. Tevens be groette hij met enkele hartelijke woorden de leden van het dagelijksch bestuur van den bond, prof. R. Kranenburg, mr. L. G. van Dam en G. Ritmeester, burgemeester van Den Helder, benevens den leider der Kamerfractie, mr. A. M. Joekes. Spreker gewaagde van de groote dank baarheid, welke thans de leden van de Vrijz. Dem. Partij vervult. Op 26 Mei is gebleken, aldus spreker dat wij nuchtere menschen zijn gebleven. Niemand verheugt zich meer over de glorieuze overwinning der democratie dan het Friesche volk. In Friesland zullen de extremisten nimmer 'n voet aan den grond krijgen. Daarvoor staat hun teruggang met meer dan 50 ons borg. Dat wij thans in onze huidige ver trouwenspositie verkeeren, danken wij aan de wijze, waarop mr. Oud in de afgeloopen P'-riode zijn taak als minister heeft ver vuld. De vergadering bracht »a deze woor den den minister een langdurig» ovatie. Sprekende over de toekomst betoogde de heer Boelens dat wij slechts één belofte willen afleggen: Wij zullen het als onzen heiligen plicht beschouwen, te trachten aan onze ouden van dagen een volledig staats pensioen te verschaffen. Wat ons het allermeest heeft verheugd, aldus prof. Kranenburg, is de flagrante ne derlaag, die de belagers van ons staatsbe stel hebben geleden, is de overwinning van de oude vaderlandsche vrijheidsgedachte. In Volkenbondskringen te Genève, aldus spr. heerschte groote vreugde over den uit slag der verkezingen in Nederland. Dank zij de groote offervaardigheid in en buiten onze partij hebben wij een cam pagne kunnen voeren als nimmer tevoren, met het gevolg, dat wij thans onze beste krachten zullen kunnen wijden aan de vervulling van onzen hartewensch, een volledig staatspensioen. De heer Falkena, voorzitter der Friesche statenfractie en burgemeester van Heeren veen, huldigde op enthousiaste wijze den leider van de sterke Friesche federatie, den heer Boelens. Mr. L. G. van Dam, algemeen partijse cretaris, dankte de Friesche federatie voor den geweldigen arbeid, die in Friesland is verricht in het belang van de democratie. Mr. Joekes sprak over de homogeniteit in de V.-D., Kamerfractie, die in de afge loopen moeilijke perode zulke gunstige re sultaten heeft afgeworpen. Samenwerking behoort op zoo breed mogelijke basis tot stand te komen. Wij moeten hebben kabinet, dat moet kunnen steunen op breede basis. Ook voor de tientallen millioenen ons volk, gindsch, ver over zee, zal recht vaardigheid moeten worden betracht. Wij wenschen Nederland en Indië niet los te zien van hun naburen. Wij dienen de ver dediging van de collectieve veiligheid te helpen bevorderen. In die gedachten aan vaarden wij de gedachte van een zeker de fensie-apparaat, doch wij hebben naast den last, dien de defensie ons oplegt, ook andere plichten. Wij erkennen de realiteit, doch zijn niet bereid alles voor 'n doel te geven. Wij willen in de naaste toekomst een reëele politiek voeren met handhaving van onze groote geestelijke waarden. Ten slotte hield minister Oud zijn rede voering. een een van DE EERSTE KERSEN. Op de Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken" werden uit den boomgaard van den heer W. C. Breunisse te Oosterhout (Betuwe) pl.m. 25 pond kersen aangevoerd. Zij werden verkocht voor de prijzen 6271 cent per pond. van IN DRIFT MET MES GESTOKEN. Jongeman te Zaandam ernstig gewond. Zaterdagavond om tien uur heeft de ze ventienjarige D. S., wonende te Zaandam aan de Westzijde, in drift zijn plaatsgenoot J. S. met een mes in den buik gestoken. De getroffene wilde zich daarop blijkbaar naar huis begaven, doch zakte, na enkele honderden meters geloopen te hebben, in elkaar. Het slachtoffer werd naar het ge meentelijk ziekenhuis overgebracht. Ope ratief ingrijpen bleek noodzakelijk. Zijn toestand werd gistermiddag niet hopeloos geacht. Omtrent de toedracht van deze steek partij vernemen wij, dat de getroffene iets geroepen heeft tegen den zeventien jarigen S., die op de fiets passeerde. Deze stapte daarop van zijn rijwiel en stak zijn tegenstander J. S. pardoes met een aard appelmesje in den buik. De dader is gear resteerd. Treffende plechtigheid Op een rustig plekje, dicht bij den grooten weg naar Soestdijk, waar het verkeer van allen dag voortraast, en waarlangs ook zij zoo dikwijls in haar rytuig is gegaan, heeft Baarn het monument geplaatst dat bij het nageslacht de herinering moet leven dig houden aan koningin Emma, de nobele vrouw, die zulk een groote plaats in aller harten heeft inge nomen. Meer nog dan als vorstin heeft Baarn koningin Emma willen eeren als haar hooge ambachtsvrouwe en het is dan ook geen toeval, dat dit monument met het front naar het zuidwesten op het mooiste gedeelte van de gemeente staat opgesteld. Door deze opstelling wordt het monu' ment omstraald zoowel door de middag' als late avond-zon als symbool hoe men koningin Emma zoowel in den bloei van haar leven als op haar levensavond in Baarn het best gekendi heeft. Het monument, dat ontworpen en ver vaardigd is door den Amsterdamschen beeldhouwer G. J. v. d. Veen, stelt voor de op een kolom staande figuur van ko ningin Emma, leunende op haar parasol. De voorzijde van het monument heeft rechts van de figuur der koningin, een ver breeding van doffe mozaiek, waarop een vrouwenfiguur is uitgebeeld, die de bande lieren der wapens van koningin Emma en de gemeente Baarn ineenstrengelt, aldus symbolisch voorstellende de eeuwigduren de verbintenis van Baarn met haar hooge ambachtsvrouwe. Aan de achterzijde van het monument is in koperen letters aangebracht: „In eer biedig gedenken aan koningin Emma, hooge ambachtsvrouwe van Baarn." Het monument is uitgevoerd in articon, een soort kunststeen, terwijl het mozaiek van baksteen is. Aan den voet van het monument zijn bloemen in den steen uitgehouwen. De geheele omgeving van de Koningin Emmabrug was zwart van de menschen, toen te 16.30 uur de hofauto's naderden. Eerst arriveerde het prinselijk paar met gevcig, bestaande uit een hofdame en jhr. Röell. De prinses was gekleed in een witte japon met roode bloemen en witten hoed, de prins was in civiel. Even later reed de koninklijke auto voor het baldakijn, waar in gezeten waren H. M. de koningin en de vorstin van Erbach, een nicht van H. M. H. M. was vergezeld van haar groot meester J. H. F. graaf Dumonceau, de hof dame van dienst, een adjudant en ordon nans-officier van dienst, den intendant jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, den d.d. kamerheer en haar particulier secre taris C. S. Sixma baron van Heemstra. Alvorens zich naar het. baldakijn te be geven, onderhield de koninklijke familie zich met den voorzitter van het comité tot oprichting van het monument, dr. P. V. Astro en met den burgemeester, jhr. mr. G. C. J. van Reenen; hierbywerden ook de overige leden van het uitvoerend comité aan de vorstelijke personen voorgesteld. Zoodra de vorstelijke familie en het gevolg hadden plaats genomen, sprak dr. Astro een rede uit, waarin hij dezen dag voor Baarn's bevolking een dag van wee moedige vreugde noemde. Van vreugde om de aanwezigheid der koninklijke familie by het in vervulling gaan van een lang gekoesterden wensch van Baarn om in haar midden een teeken te toonen van haar onverwoestbaren dank en liefde voor haar, wier heengaan voor elk Nederlander droefheid en rouw heeft beteekend. Niet velen zijn door God uitverkoren om in hun leven louter liefde, geluk, zon en vreugde te brengen aan anderen. Zulk een begenadigde is koningin Emma geweest. Ook Baarn heeft dit mogen ervaren, in de vele jaren waarin H. M. in ons midden vertoefde. Nooit zullen wij vergeten wat koningin Emma steeds voor Baarn deed. Tijdens haar leven kon Baarn's bevol king telkenmale haar liefde en dank uiten op 2 Augustus, H. M.'s verjaardag. Die vereering heeft Baarn voor goed willen vastleggen in het gedenkteeken, dat is gesticht. Niet als landsvrouwe, noch als regen tes, doch als onze hooge ambachtsvrouwe, zieh wij haar uitgebeeld, rustig, zooals wij @©€©9©®® Jtuduypco Qtdifuao orkest. Gr.pl. Huish. Reportage v. Dinsdag 8 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.- Gr.pl. 9- 0mr°e?: 10.Morgenwijding. 10.10 10.30 Omroeporkest. 11.— wenken. 11.30 Gr.pl. 12. d. aankomst van H. M.^koningin Wilhelmina. 12.30 Ko- vacs Lajos en zyn orkest. 1.30 Gr. pl. 2.— Feestelijke intocht van H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard in Amsterdam. 4.Altvioolvoordracht. 4.30 Kin derkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. (6.30 RVU.: Biologische causerie). 7.— Avro-dansorkest. 7.40 Causerie: De Rijksopleiding voor de luchtvaart in 1937. 8.— ANP-ber., mededee- lingen. 8.15 Gr.pl. 8.30 Bonte Dins- dagavondtrein. 10.15 Uit feestend Amsterdam, rep. 11.ANP-ber., hierna Avro-dansorkest. 11.40— 12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Gods dienstig halfuur. 11.55 Ontvangst van H. M. de Koningin te Amster dam. 12.30 De KRO-melodisten en solist. 1.— Ber. 1.20 KRO-orkest. 2.Blijde incomste van H. K. H. prinses Juliana en prins Bernhard. 3.30 Gr.pl. 4.— KRO-orkest. 4.45 Gr.pl. 5.— KRO-melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.15 Zwemcursus. 6.30 KRO-melodis ten. 7.— Ber. 7.15 De heiligdoms vaart een eenige traditie in Neder land, causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Het bezoek van het prinselijk paar aan Amsterdam. 9.40 Intermezzo. 9.45 Sted. orkest Maastricht. 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pl. 11.40—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gr.pl. 12.35 BBC- Northern-Irelandorkest en solist. 1.352.20 Het Londensche Brand weermuziekcorps. 4.20 Economi sche causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.05 Jack Wilson's kwintet. 5.35 Het Reynolds Octet. 6.05 Causerie over de schooluitz. 6.20 Ber. 6.45 Gr.pl. 7.20 Carroll Gibbons en zijn Band. 7.50 Sum- mer butterflies, causerie. 8.10 Or gelconcert. 8.35 BBC-Theaterorkest BBC-Revuekoor en solisten. 9.20 Ber. 9.40 Causerie over Amerika. 10.Orgelspel. 10.25 3de acte Winnick's dansorkest. 11.5012.20 „Falstaff" «pera. 11.20 Maurice Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Symph.-orkest en soliste. 2.50 en 4.50 Gr.pl. 5.50 Zang. 6.05 Pianovoordr. 6.50 Zang. 7.05 Pianovoordr. 8.35 Zang. 8.50 Radio- tooneel met muziek. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair con cert. 8.50 WestduiUch Kamerorkest 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep orkest en -schrammelensemble. 4.35 Omroep-strykkwartet. 5.35 Omroepkleinorkest en solisten. 8.20 Uit Warschau: Omroeporkest, -koor en solisten. 9.05 Voordr. 9.50 Gr.pL 11.2012.20 Nedersaksisch Symph.- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Concert en gr.pl. 9.20 Omroep orkest. 10.30—11.20 3r.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Salonorkest. 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroepsymph.-orkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Gr.pl. 9.15 Uit Warschau: Om roeporkest, -koor en solisten. 10. Pianoduetten. 10.20 Ber. 10.50 Viool en piano. 11.05 Weerber. 11.20— 12.20 Waldemar Hass' dansorkest GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—11.20, Droit- wich 11.20—12.20, Brussel (VI.) 12.2014.20, D.sender 14.2015.20, Droitwich 15.2015.55, Hamburg 15.55—16.50, Lond. Reg. 16.50— 17.20, Brussel (VI.) 17.20—18.50, Lond. Reg. 18.50—19.20, Brussel VI. 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50— 20.20, Keulen 20.20—21.05, D.sen der 21.05—22.—, Keulen 22.—22.20, Brussel (VI.) 22.20—22.30, Brussel Fr. 22.30—22.40, Weenen 22.40— 23.05, Berlijn 23.05—24.—. Lijn 4: Brussel (VI.) 8.—9.20, Hamburg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.35—12.35, Droitwich 12.35—14.15 Lond. Reg. 14.15—16.50, Droitwich 16.50—18.20, Brussel Fr. 18.20— 18.45, Droitwich 18.45—24.—. Lijn 5: Diversen. allen haar zoo menigmaal ontmoetten. On verbrekelijk is de band, dien de historie gelegd heeft tusschen haar en Baarn. En als eertijds ieder jaar op den tweeden Augustus, zoo tooit thans een blijvende bloemenhulde den voet van het monument. Dankbaar aldus spr. zijn wy den beeldhouwer, die zoo juist heeft gevoeld, wat Baarn's bevolking tot uiting wilde zien gebracht in zijn kunstwerk. Gaarne hadden wy het doen verrijzen in het hart van ons dorp, zooals zy zelve een plaats innam in het hart van de bevolking. Geen waardige plaats was daar evenwel te vin den, doch thans kan ieder, die ons dorp binnen gaat, de altijd durende vereering en liefde zien van Baarn's bevolking voor een edele, hooge ambachtsvrouwe, die God van ons nam doch wier nagedachtenis zal blijven, der eeuwen door. Na dank te hebben gebracht aan de ge meente en de spoorwegen die grond voor der. bouw hadden beschikbaar gesteld, droeg spr. vol vertrouwen namens de bur gerij het gedenkteeken over aan de zorgen van het gemeentebestuur, waarna hy H. K. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard verzocht tot de onthulling te willen overgaan. Het prinselijk paar begaf zich hierna over het grasveld, dat zich voor het balda kijn uitstrekte, naar het monument. Een dochtertje van een der comitéleden bood de prinses en den prins een schaar aan en hiermede knipte het vorstelijk paar een koord door, zoodat het gordijn wegviel. De Baarnsche harmonie „Crescendo" liet op dit oogenblik het „Dankt, dankt, nu PISTORISCHE AVONTURENROMAN. Door G. P. BAKKER. 31) „Veroorloof mij mijzelf aan u voor te stellen. Ik ben de markies Saint Rocque de Haute Colline, ritmeester van graaf Tilly's dragonders. Ik zoek dezen monnik". Hij wees op Edzke, „dien ik heden in den raadskelder ontmoette". Hij bekeek Edzke van het hoofd tot de voeten. „Geen twijfel mogelijk. Hier is mijn aanstelling" en hij stak een stuk perkament in de hoogte. „Trouwens, mijn escorte staat buiten". „Ken je dien monnik?" „Nom d'un chien. Ik verzoek u beleefd mijn titel te gebruiken. Ik ben geen poor ter van lage geboorte. In Frankrijken hij greep naar het gevest van zijn zwaard. „Mijnheer de markies; we is die man?" „Dit wil graaf Tilly juist onderzoeken. Zijne Excellentie twijfelt of deze man nog het in hem gestelde vertrouwen waardig is. Geen wonder, spionnen en contra-spion nen, een mooi zoodje. Altijd trouw aan den meest biedende. Goud is hun doel". „Laat een paar van myn mannen binnen komen!" beval hij een der wachters. „Ze staan voor de deur. Haal ze!", toen de wachter even scheen te aarzelen. Deze keek naar den voorzitter, die knikte. Edzde dacht vlug na. Hij kwam van den drop in den regen. De drop scheen hem beter. „Ik heb niets met u te maken, mijnheer de markies", sprak hij. „Ik kan deze heeren volkomen duidelijk maken wie ik ben en wat ik gedaan heb. U begaat een grove ver gissing". „Je hebt deze heeren geen duivel, ver geef mij, heeren, duidelijk te maken. Je gaat met my mee en de provoost-geweldige zal wel uitzoeken of je liegt. Je bent mijn gevangene. Ik pikte je op in den raadskel der en liet je tot hier volgen. Ik heb ge wacht tot het donker was. Niet noodig dat het volk ziet dat er weer een monnik ge vangen wordt genomen. Werk zeker, maar in het duister. Dat is mijn stelregel". De leden van de vierschaar knikten bevesti gend. „Ik kan het geval verklaren", wierp Edze hem tegen. „Deze heeren zijn mijn rechters en ik kan hun alles uitleggen". „Maak het je maar niet druk", ant woordde de markies. „Je gaat met mij mee. Ik heb je gevonden. Sta nu met mijn hoofd voor je in. Al zal ik het geheele garnizoen moeten te hulp roepen, al zal ik heel Hal- berstadt laten platbranden, mijn kop blijft op mijn romp. Bregrepen". Twee dragonders in stalen kuras en helm, het zwaard aan den schouder kwa men met den wachter binnen. De kapitein haalde een zijden koord uit zyn zak, gooi de het een der soldeniers toe en beval scherp: „Kerels bindt hem en bindt hem goed. Je staat met je hoofd voor hem in. Begrepen. Dom, zoo'n vent niet eerder te boeien. Hij is glad als een aal". Hij voelde hem langs het lijf, haalde uit eiken broek zak een dubbelloops pistool en toen een dolk te voorschijn. „Wees maar blij dat ik gekomen ben", zei hij tegen de rechters. „Het schijnt mij, dat ik jullie het leven gered heb. Ha ha. Hij kon je gemakkelijk overtuigen. Dooden spreken nooit tegen. Je zou er geweest zijn, zoo zeker als twee maal twee vier is". „En nu gaan we". De voorzitter sprak even met zijn me- derechters. „Wacht even, mijnheer de mar kies", zei hij. „Het bevel van Zijne Excel lentie graaf Tilly is ons een wet". De mar kies knikte goedkeurend. „Die valsche monnik werd beschuldigd van onrechtma tig dragen van het kleed van de Fran ciscaner-orde, het stelen van een kostbaar Christuskruis en spionnage tegen de stad en Zijne Majesteit den keizer. Als het laat ste ons duidelijk geworden was, hadden we hem natuurlijk overgeleverd aan den militairen rechter. Die als beul verkleede persoon diende slechts om hem schrik aan te jagen". „Aan uw gehoorzaamheid aan den veld maarschalk twijfel ik geenszins, maar ik zou u toch raden in het vervolg beter op te passen, en geen domheden meer uit te halen". De markies maakte een diepe buiging, zwaaide met zijn hoed, alsof hij met de veeren den vloer wilde vegen en beval met een luide stem, waarmede hij een re giment commandeerde: „Afgemarcheerd". En gevolgd door de beide dragonders, Edzke gebonden tusschen beiden in, ver dween hy met fieren tred. HOOFDSTUK XXI. Het viertal marcheerde de poort uit en over hobbelige veldkeien van het nauwe, slechts door een paar walmende lantarens verlichte straatje, kwamen ze bij den Dom en de Domproostdij. In een donkeren hoek van de galerij liet de markies halt houden. Tot dat oogen blik had hij geen woord gesproken. Hij had achter hen geloopen, soms naast hen gemarcheerd, maar steeds had hij scherp rond gekeken en eens was hij een eind achter gebleven om te spieden of ze ver volgd werden. De beide kurassiers hadden Edzke streng bewaakt. Zijn handen waren op zyn rug gebonden en elk van zijn bewakers had een eind van het sterke zijden koord om zijn pols gewonden. Even, toen de mar kies achter gebleven was, had hij gepro beerd los te komen, doch slechts één trek was noodig en het dunne koord sneed scherp in zijn polsen. Een der mannen had toen gezegd: „Niet doen, het zal u niets helpen", en ze waren verder gegaan. Het was van den gevangene meer een willekeurige beweging geweest dan een besliste poging te ontvluchten. Zyn hoofd bonsde geweldig, de groote inspanning bij het verhoor om zijn hersenen helder te houden, had hem nog duizeliger gemaakt In den hoek van de galerij keek hij ver wonderd om zich heen. Hier kon de hoofd wacht niet zijn. Die zou toch wel by den commandant in het paleis „Die Kommisse" zijn, waar hy had gehoord, dat Tilly ook zyn kwartier zou nemen, zooals Wallen stein dat eenige jaren eerder ook had ee daan. 6 allen God", hooren. Het prinselijk paar. gevolgd door H. M. de koningin en de vorstin van Erbach, be zichtigde daarna, voorgelicht door den ontwerper, den heer v. d. Veen en dr, Astro, het monument aan alle zijden. H. M. legde daarbij een bouquet blauwe irissen aan den voet van het monument, welk voorbeeld door het prinselijk paar gevolgd werd met een bouquet anjer». De burgemeester van Baarn legde na mens de gemeente een krans aan den voet van het monument. Nadat H. M. zich nog enkele oogenblik- ken onderhouden had met den directeur van de Baarnsche harmonie, den heer Henk van Dapperen, begaf het gezelschap zich weder naar het baldakijn, waar de burgemeester van Baarn met enkele van groote waardeering en dankbaarheid ge tuigende woorden het monument namens de gemeente Baarn aanvaardde. Daarop begon het défilé der Baamache vereenigingen met haar vaandel» langs het monument, waar talrijke bloemstukken werden neergelegd. Middelerwijl liet de koninklijke familie zich verschillende per sonen voorstellen. H. M. liet zich bij deze gelegenheid door den ontwerper, den heer v. d. Veen, met enkele byzonderheden van het monument op de hoogte brengen. Intusschen waren de auto's voorgereden. Eerst vertrok het prinselijk paar, daarna H. M de koningin met vorstin van Er bach terwijl het muziekcorps het volkslied speelde. Langs den Rijksweg werd naar net_paleis Soestdijk teruggereden. „Vriend!*, zei de markies tegen een der brachtleHier'Je-hebt« t8ak nauw8«zet v°l" maarie^nopt g0uden dukat«n* den Ho? Zwygen en ie wit ondervin den dat zwygen goud is AU ik oo 1e kan Vischmaritt th"1Ch' i' wien hier a n de man> voor wien hier goud gereed ligt zal hii ie noe twee gouden dukaten ge^en 3 op zulke'vn' antw°ordde de dragonder, dienst ™°™aarden ben ik altijd tot uw het geheele r - escouade. wat zeg ik. begrepen Ik trnwi d® °ffioieren in" soS? wo'Jt mu aanb®volen. Onze taald". tegenwoordig zeer slecht be- ziens" t hooD tot weer- Kom maar L W* eens weer «P* taren dan nain, kUken in Je Roode Lan- Natuürlhk m5ZLS? Sairen een borrel, tein", en hy keek°H de" V,n den k,pi" digend aan ni?? k „markies veronf«chuI- ker de mtkièï V*' dat in héi don' kon zien yn g aatau'tdrukking niet Toen "maakte Si°6R aan en verdween. - de Polsen van den Tran? k°°rd °m (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6