HET BETOVERDE BOS Als een Zondag zonnedag is Sluiting van de zitting. Verkeer en water eischen vijf dooden. VELE PERSONEN GEWOND. Een zomerjurk PARLEMENT. VSJGw.' Vereenigde vergadering der beide kamers. VIJF GEWONDEN BIJ AUTO ONGELUK. Op den Amsterdamschen straatweg tus- schen Ede en Arnhem is Zaterdagmiddag ongeveer te vier uur een verkeersongeval gebeurd, waarbij vijf personen zijn ge wond. Een twee-persoons Fiat, bestuurd door een luitenant-vlieger uit Soesterberg, reed in de richting Arnhem. Ter hoogte van den Koningsweg keek de bestuurder op een handwijzer, waarbij de auto eenige oogenblikken op de linkerweghelft kwam. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Arnhem een Fordauto, bestuurd door den heer T. V. Hageman uit Ermelo, die vergezeld was van zijn echtgenoote en een andere dame. De heer Hageman merk te de beweging van zijn tegenligger te laat op, met het gevolg, dat beide auto's met de voorzijden tegen elkander botsten. De inzittenden van beide wagens wer den allen gewond. Het ergst was mej. van Dijk uit Soesterberg er aan toe, die in de Fiat had gezeten en die een hersenschud ding en een wonde aan de knie opliep. Voorts brak mevrouw Hageman haar lin kerbeen, terwijl de drie anderen snywon- den opliepen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Eenige minuten na de botsing, toen de inzittenden den wagen reeds ver laten hadden, vloog de Fiat in brand en brandde geheel uit. De gewonden zijn naar het gemeente ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar alleen mej. van Dijk ter verpleging is opgenomen. De anderen zijn, na verbonden te zijn, naar hun woonplaats teruggekeerd. DRIE GEWONDEN BIJ AAN- - RIJDING. Gistermiddag om 3 uur reden op den Rijksstraatweg onder Zuidlaren de motor fietsrijders J. van K. uit Ulrum en P. S. uit Groningen achter elkaar. Door onbe kende oorzaak kwam S. plotseling tus- schen de boomen door op het rijwielpad terecht, waar twee meisjes de 14-jarige D. en de 15-jarige H., beiden uit Gronin gen, fietsten. Zij werden omver geworpen, terwijl ook de echtgenoote van den heer S., die op de duo zat, tegen den grond sloeg. Alle drie kregen verwondingen, doch gelukkig niet van ernstigen aard. De heer S. kwam er goed zonder letsel af. Na door een ge - neesheer te zijn behandeld, zyn de drie gewonden naar hun woningen vervoerd De motorfiets en de beide rijwielen wer- -den ernstig beschadigd. DOODELIJKE AANRIJDING. Gisteravond om half zeven is het zeven jarig dochtertje van de familie K. Wild schut uit de Cubastraat te Groningen, doordat zij weifelde bij het oversteken, op den Heereweg aangereden door een auto, bestuurd door den heer B. N. uit Gronin gen. Het kind werd ernstig gewond en is eenige oogenblikken na het ongeluk over leden. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisterochtend te omstreeks half negen is te Breukelen de 25-jarige motor fietsrijder A. H. Schouten uit Gorin- chem, die zich met tamelijk groote snel heid in de richting van Amsterdam begaf, opgebotst tegen een auto, welke op weg was naar Utrecht. De botsing was zoo heyig, dat de motorfietsrijder in de Vecht terecht kwam. Men heeft slechts zijn ernstig aan het hoofd verminkt lijk kunnen bergen. Het slachtoffer was bij de politie- troepen te Gronchem gedetacheerd. Hij begaf zich naar Amsterdam, waar zijn ouders woonachtig zijn. Het ongeluk ge beurde op den Rijksstraatweg ter hoogte van het kasteel Nijenrode. Het slachtoffer, dat door te hulp schietende omwoners uit de Vecht was gehaald, werd binnenge bracht bij den heer Hoekstra. TWEE KINDEREN BIJ AANRIJDING ERNSTIG TOEGETAKELD. Zaterdagavond omstreeks negen uur reed het dochtertje van den heer Kiewiet te Om men per fiets op den weg Ommen-Balkbrug. Achter op de fiets zat het dochtertje van den landbouwer Jansen te Emsland. Door dat het achteropzittende meisje van de fiets sprong, kwamen beiden te vallen en geraak ten onder een hen achterop komende motor fiets. Het dochtertje van den heer Kiewiet werd opgenomen met een dubbele linker beenbreuk en een breuk van het rechter- onderbeen. Verder kreeg zij nog ernstige hoofdwonden. Zij werd, nadat dokter Pos uit Ommen hulp had verleend, per zieken- auto naar het ziekenhuis te Zwolle ver voerd. Het dochtertje van den landbouwer Janssen bekwam behalve eenige hoofd schaafwonden een sleutelbeenbreuk. Zij werd na door den dokter verbonden te zijn, naar het ouderlijk huis vervoerd. Het rijwiel werd geheel vernield. Ook de motorfietsrij der maakte een leelijke tuimeling, waarbij het motorrijwiel ernstig werd beschadigd, terwijl de duorijdster zoowel als de be stuurder eenige ontvellingen opliepen. De politie stelt naar de schuldvraag een uitge breid onderzoek in. ERNSTIG ONGELUK. Zondagavond is de 13-jarige A. Verwij- meren, toen hij aan het Liesbosch te Prin- cenhage op het fietspad reed komen te val len. De jongen kwam juist op den grooten rijweg terecht en werd door een autobus overreden. Met een ernstige hersenschud ding werd hij naar het St. Ignatiuszickenhuis te Breda overgebracht. Vanmorgen is hij aan de opgeloopen verwondingen overleden. ALS HET WARM IS Bij het zwemmen in het Twente Rijn kanaal nabij Hengelo is de 28-jarige G. J. Bos uit Glanerbrug verdronken. JONGEMAN VERDRONKEN. Gistermiddag om twaalf uur waren enkele jongelui uit Arnhem in den IJsel Crisis.publicatie. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 7 Juni 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor bacon- bereiding verhoogd zijn met 2 cent per kg. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn tot wederopzegging als volgt: Prijs per kg. geslacht gewicht In centen. Kwaliteit beneden van van 50 54 50 kg. tot tot 53 57 kg. kg. 66 IA naar 63 IB IIA kwali 61 64 IC IIB IIIA teit 59 62 IIC IIIB max. 57 60 IIIC 52 52 58 CC cent 53 56 58 tot 66 kg. 68 66 64 62 60 58 67 tot 75 kg. 66 64 62 60 58 56 van 76 tot 85 kg. 64 62 60 58 56 54 een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AM1LDA ZONNEBRUIN doet Uw huiskleur spoedig wijken. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 et. Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d. i. het warme gewicht verminderd met 2 De voorwaarden, waaronder de var kens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie dd 24 April j.U zijn ongewijzigd gebleven. onder Westervoort aan het zwemmen. Een van hen, de 22-jarige R. Hartgens uit Arnhem, die de zwemkunst niet machtig was, ging met een touw om het lichaam te water, terwijl zyn vriend het touw vast hield. Plotseling schoot de jongen onder water, waarbij zyn vriend van schrik het touw losliet, zoodat de eerste in de diepte verdween. De politie heeft gedurende vier uur naar het lichaam gedregd, doch slaagde er niet in het op te halen. De va der van het slachtoffer was getuige van het gebeurde. BOND VAN TECHNISCHE AMBTENAREN IN O VERHEIDS- EN IN SEMI-OVERHEIDSDIENST (B.T.A.) Vrijdag en Zaterdag j.1. heeft te 's-Herto- genbosch het 18e jaarlijksche congres van den Bond van Technische Ambtenaren in Overheids- en in Semi-Overheidsd ïenst plaats gehad, hetwelk buitengewoon druk bezocht was. De bondsvoorzitter, de heer H. L. Engberts wijdde in zijn openingswoord aandacht aan het vele werk, dat door den bond in 1936 onder moeilijke omstandigheden moest wor den verricht- Ter inleiding van de afzonderlijke bespre kingen, die aan den economischen toestand en de gevolgen van de monetaire maatrege len werden gewijd, schetste spr. in korte trekken de beteekenis en de gevolgen van de in September j.1. getroffen regeerings- maatregelen. Over 1936 had de vereeniging een beschei den ledenwinst te boeken. De toeneming van het ledental heeft zich in de eerste vijf maanden van 1937 krachtig voortgezet, zoo dat in deze periode een ledenwinst van ruim 7 pCt. kon worden geboekt. Aan de vakbelangen werd in het afgeloo pen jaar veel aandacht geschonken. In het geheele land werd door middel van vele excursies naar in uitvoering zijnde technische werken, van technische lezingen en filmvertooningen voortdurend voeling gehouden met de ontwikkeling der techniek in al haar geledingen, teneinde de vakkennis te verrijken en te verdiepen. De heeren E. W. de Jong te Rotterdam, G. P. J. Starrenburg te Utrecht en W. Lands man te Rotterdam, werden resp. herkozen asl 2en voorzitter, lid van het dag. bestuu en algemeen redacteur van het vereenigings- tijdschrift B.T.A. De heer A. de Haan Azn. te Bussum werd in de plaats van den heer P. Duif als bonds- penningmeester gekozen. Zaterdagmorgen werden eenige technische excursies gehouden, waarna de congressisten door het gemeentebestuur van den Bosch ten stadhuize werden ontvangen. Na heropening der vergadering werd het onderwerp „Richtlijnen van de B.T.A. be treffende de toekomstige regeling van de materieele positie der middelbaar-technische ambtenaren by rijk, provincies, gemeenten, waterschappen, enz." door den bondsvoor zitter, den 2en voorzitter, den heer E. W. de Jong en den algemeen secretaris, den heer J. A. Sorel, ingeleid. Aangenomen werd een voorstel, waarbij het hoofdbestuur werd opgedragen om te ijveren voor een spoedige verhooging van de wedden der ambtenaren bij alle o\er- heids- en semi-overheidsorganen met ten minste 10 procent, noodig tot opheffing van de korting van 5 pCt. en de gevolgen van de monetaire maatregelen. Vervolgens behandelde de 2e voorzitter de positie van de middelbare technische ambte naren binnen het raam van de vigeerer.de salarisregelingen bij het rijk, de provincies, gemeenten, waterschappen enz., waarna het een resolutie voorstelde, welke aan het hoofdbestuur opdraagt te ijveren voor de invoering van een stelsel van indeeling der middelbaar-technische ambtenaren in drie, hoogstens vier rangen en salarisschalen. Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd deze resolutie met algemeene stemmen aanvaard. De heer W. Landsman gaf als lid van het algemeen bestuur van het Nederlandsch in stituut van middelbare technici een uiteen zetting omtrent de werkzaamheden van dit instituut, waarvan thans ongeveer 9000 mid delbare technici deel uitmaken. Achtereenvolgens gaf spr. een beknopte weergave van de werkzaamheden op het gebied der lager technische en middelbare- technische opleiding, de titelkwestie, de plaatsingsmogelijkheden voor ingenieurs en middelbare technici, het architectenexamen, de erkenning van het aandeel van de mid delbare technici in de totstandkoming van technische werken en in de leiding der diensten en bedrijven, de uitgave van een polytechnisch handboek, welk werk tegen het einde van 1937 zal verschijnen. Meer uitvoerig belichtte spr. de positie der vakgenooten in het buitenland, waar men, in tegenstelling met Nederland, aan de Middelbare Technici (daar ingenieurs ge noemd) een veel grootere technische waarde toekent, waar niet de opleiding alleen, maar meer het kennen en kunnen de plaats in de techniek bepalen. Met het vaststellen van het werkprogram werd het congres besloten. HAAGSCHE NOTARIS AFGEZET. Malversaties gepleegd. Eenigen tijd geleden werd notaris H. M. J. J. te Den Haag gearresteerd en op grond van malversaties, op groote schaal gepleegd, in het Huis van Bewaring opge sloten. De arrondissements-rechtbank heeft daarop het bevel tot gevangenhouding met een termyn van dertig dagen verlengd. Het gerechtshof in de Residentie besloot op 26 Aoril j.1. tot afzetting van den nota ris en dit arrest is thans onherroepelijk ge worden, omdat de betrokkene zich niet tijdig van beroep in cassatie heeft voorzien. VERDUISTERING VAN VEERTIG MILLE. Dader heeft bekend In Maart van dit jaar kwam een ge vluchte Duitscher bij de politie van het bureau Leidscheplein te Amsterdam aan gifte doen van verduistering van effecten ter waarde van veertig duizend gulden Hij vertelde hierbij het volgende aan de politie. In September van het vorig jaar had hij het plan opgevat Berlijn te ver laten en de wijk naar Nederland te nemen. Hierbij wilde hij echter graag zijn effec ten medenemen, Tezamen met een zaken relatie uit Amsterdam had hij hiervoor een zeer vernuftig plan uitgedacht. De zakenrelatie kende een Duitsche vrouw die in Holland woonde en nog eenige meube len in Berlijn had. Deze vrouw zou deze meubelen naar Holland sturen, in den rug van de sofa zou men de effecten innaaien. Aangezien deze vrouw een Arische was, bestond er minder kans op een nauw keurig onderzoek dan indien de Duitscher zelf goederen verzond. Het plan werd uitgevoerd. In October werden de meubelen naar Amsterdam gezonden. Eenige dagen later vervoegde de Duitscher zich bij het adres van de zakenrelatie in Amsterdam Zuid. De sofa was toen reeds opengesneden. Het pak effecten was er uitgehaald en werd hem nu overhandigd. Toen hy het pak echter openmaakte, bleek veertig duizend gulden San effecten er uit te zijn verdwenen. De Duitscher verdacht zijn zakenrelatie, doch deze hield vol dat hy niets van den diefstal wist. Waarschijnlijk was het in Duitschland gestolen, beweerde hij. En aangezien de Duitscher ook geen enkel bewijs tegen hem had liet hij de zaak voorloopig rusten. In Maart echter besloot hij toch aan gifte bij de politie te doen. Deze stond echter voor groote moeilijkheden. Bewijzen had zij niet en ging men een huiszoeking doen, dan zou men toch niets vinden. Zoo werd besloten de zaak te laten rusten en te wachten op een onvoor zichtigheid van den verdachte. En deze onvoorzichtigheid bleef niet uit. De ver dachte richtte een naamlooze vennootschap op. Hiervoor moest hij een bewijs van zijn tegoed overleggen, waarbij bleek dat hij op een bank 40.000 had. Dit was een goede aanwijzing voor de politie. Graag had hij zoo spoedig mogelijk een onderzoek in de safe van den verdach te ingesteld, doch daar was toestemming van de rechtbank voor noodig. Voor deze toestemming was verkregen, kreeg de po litie een nieuwe aanwijzing. Op de Bank was een effect teruggekomen, dat inder tijd in opdracht van- verdachte was ver kocht. Inspecteur J. L. Ponne, stelde ver gezeld van de rechercheurs Pickkers en Muytjens een onderzoek in bij de Bank. Het bleek toen, dat verdachte in Decem ber toen dus bij de politie van de zaak nog niets bekend was opdracht had gegeven de effecten te verkoopen. In de safe vond inspecteur Ponne 9690 gulden, welke hij in beslag nam. Hierna ging hij naar het huis van ver dachte, dien hij arresteerde. De man was zeer verbaasd, maar heeft Zaterdagmorgen een volledige bekentenis afgelegd. Hij ver telde bovendien, waar de rest van het geld zich bevond, namelijk op een andere Bank waar het inderdaad is gevonden. Ook dit geld is in beslag genomen, zoodat al het geld dus terecht is. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Dame uit Den Haag gedood. Zondagavond halfacht is mevr. T. uit Den Haag ter hoogte van het Julialaantje te Rijswijk bij het oversteken van de spoorbaan door een electrischen trein uit de richting Den Haag gegrepen en over een 20-tal meters meegesleurd. Het slachtoffer was op slag dood. Het vreeselijk vermink te lijk is door de politie naar het lijken huisje overgebracht. Mevr. T., die doof en slecht van gezicht was, heeft den trein waarschijnlijk niet zien aankomen. 21. Juist schoof er een wolk voor het maantje. Nu was het heelemaal angstig donker in het bos. Maar de Koning blies op eenn mooi gouden fluitje en daar kwa men één, twee drie, een paar kaboutertjes met lichtjes aanhollen. O, zulke prachtig gekleurde lampionnetjes. 22. Alleen één ding was erg naar. Anneke was zoo vreselijk groot bij die kleine kaboutertjes. Maar Appel wang wist alweer raad. Hij haalde een snoezig zilver pepermuntdoosje uit zijn zak en daar moest Anneke maar eens van proeven. En toen WERELD-MANIFEST. Gericht aan de kunstenaars en geleerden der geheele wereld. De Spaansche legatie te 's-Gravenhage zendt ons het volgende manifest: In verband met de jongste Duitsche en Italiaansche aanvallen op open steden en Spaansche handelsschepen, onder het voor wendsel van repressaille tegen daden, welke slechts de uitingen zijn van een strijd voor onafhankelijkheid, en teneinde nogmaals de aandacht te vestigen op de voortdurende bedekte aanvallen dergenen, die voorgeven controle uit te oefenen ter voorkoming van buitenlandsche inmenging, richten de onder- geteekenden van dezen oproep, allen ver tegenwoordigers der Spaansche kunsten en wetenschappen, niet aangesloten bij eenige politieke partij, maar eensgezind waar het geldt de verdediging van een regeering, welke in vrijheid is gekozen door het Spaan sche volk, zich tot de kunstenaars en geleer den van alle landen, niet om een nutteloos protest te doen hooren, maar om een beroep te doen op het wereldgeweten, dat niet on verschillig kan blijven bij dergelijke ge beurtenissen, evenmin als het de onderge- teekenden onverschillig zal laten, wanneer morgen overeenkomstige feiten zich voordoen in welk ander land dan ook, onder welk voorwendsel dan ook, tengevolge van de on verschilligheid tegenover de huidige ver krachting van het volkenrecht, een ver krachting welke men slechts kan beschou wen als een bewijs van minachting voor alle beschaafde volkeren ter wereld, Het manifest is onderteekend door: Jacinvo Benavente, nobelprijswinnaar lit.; Antoiyo Machado, dichter; Pablo Picasso, schilder; Pio Del Rio Hortega, prof. biolo gie; Ser. Alv. Quintero, schrijver; Joaquin Alv. Quintero, schrijver; Mariano Benlliure, beèlhouwer; P. Bosch y Mempera, rector der univ. te Bare.; dr. Marquez, deken der medische fac. Madr.; Ant. Marinoveitia, deken der pharm. fac. Madrid; Juan Peset, oud-rector univ. Valencia; Joaquin Xirau, deken der pharm. fac. Bare.; Enrique Moles, prof. te Madrid; Pedro Carrasco, deken van de phys. fac. Madr,; Juan de la Endina, dir. museum v. Moderne kunst; dr. Gonzalo y Lorora, psychiater; Ant. Zozaya, schrijver, J. M. Lopez Mesquita, schilde»; Jose Solana, schilder; Jose Puche, rector univ. te Valen cia; J. Mots yq Capdequi, deken der rechst- fac.; Jose Gaos, rector der univ. te Madrid; Jóse Berga.min, schrijver; Enrique Diez (Van onzen parlementairen medewerker). Wanneer dit praatje over de sluitings vergadering onder de oogen van de lezers komt, duurt het geen 24 uur meer of de nieuwe zitting der Staten-Generaal is ge opend. De op termijn ontbonden Kamers hebben ons land eigenlijk niet zonder parle ment gelaten, op z'n hoogst 24 uur! Dins dag wordt de buitengewone zitting van de Staten-Generaal geopend. De tijd van 8 Juni tot den derden Dinsdag in September geldt voor de nieuw gekozen volksvertegen woordiging als een buitengewone. De ge wone zittingsperiode vangt in September aan. Het is ook zeer waarschijnlijk, dat de Kamers in de volgende 3 maanden niet meer zullen vergaderen, tenzij in dringende om standigheden. WaiTneer de geloofsbrieven zijn onder zocht, voor de Tweede Kamer een voor zitter is benoemd, wanneer de leden zijn beeëdigd, is het formeele van de eerste bijeenkomst achter den rug en kunnen de Kamers naar huis. Er valt misschien nog wat in de afdeelingen te doen we denken aan de wetsontwerpen tot herziening van de Grondwet maar tot openbare verga deringen ter behandeling van een agenda zal het wel niet meer komen. Het is wel de bedoeling, dat deze regee ring nog de wetsontwerpen tot herziening van de Grondwet indient; eerder dan Sep- tember/October komen deze niet in open bare behandeling. De sluitingsvergadering van Zaterdag week naar het uiterlijk in geen enkel op zicht af van de gewone sluitingsvergade ring aan het einde van een zittingsjaar. De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. de Wilde, reed weer in een fraaie statiekoets van het Paleis Noordeinde naar het Binnen hof, geëscorteerd door een afdeeling hu zaren en buiten het Kamergebouw ont vangen door een eerewacht van militaire politie, en aan den ingang begroet door een commissie van Eerste- en Tweede Kamer leden. In de vergaderzaal der Tweede Kamer presideerde de voorzitter van den senaat, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, pas herbenoemd door de koningin. Hij droeg ambtscostuum en de naast hem gezeten griffiers en commiezen-griffier waren even eens in den met goud geborduurden rok, waarbij behooren steek en degen. De gewoonte wil, dat door den voorzitter de commissie van ontvangst en uitgeleide zich eveneens in het gala steekt. Zij bestond uit de leden der Eerste Kamer prof. Anema (a.r.), en ter Haar (c.h.) en de Tweede Kamerleden mevr. BakkerNort (v.d.), van Dijk (a.r.), Tilanus (c.h.) en Goseling (r.k.) Aangezien er voor de vrouwelijke Kamer leden nog steeds geen ambtscostuum is uit gevonden, moeten deze het bij dergelijke plechtigheden met, wat een jnan noemt een nette jurk" doen. De dames-leden zien er dan inderdaad ook plechtig, zeer gedis tingeerd uit. Er waren verscheidene leden. Voor een groot aantal van hen, zoowel van de Eerste- als van de Tweede Kamer, was het een af scheid. We hebben wel een twintigtal ge teld, van verschillende politieke partijen, die niet meer terugkeeren. Er was slechts vertegenwoordiger van een dwerg partij verschenen, mr. Vervoorn (Nat. Boeren, T. en M. partij). De dappere! Zagen de anderen te veel tegen de bijwoning van de preliminairen van hun „Rust in vrede" op? De minister, in gala, begroette met een buiging den voorzitter, boog naar links en naar rechts naar de leden, die hem op dezelfde wijze eer bewezen. Daarna hield Z.E. de volgende korte rede, welke op den kop af anderhalve minuut duurde. „De koningin heeft mij opgedragen deze zitting der Staten-Generaal te sluiten. Het totstandkomen van de wetten, waar bij verklaard is, dat er grond bestaat de daarin vervatte voorstellen tot verande ring in de Grondwet in overweging te nemen, had de ontbinding van de Staten- Generaal en de sluiting van de zitting ten gevolge. Naast deze wetten kon, dank zij uw ge stage werkzaamheid, een aantal andere maatregelen, gericht op het welzijn van land en volk, tot stand komen. De wet, houdende goedkeuring van het huwelijk van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana met Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden, prins van Lippe-Biester- feld, neemt daaronder een voor ons Vor stenhuis en ons Volk voorname plaats in. De koningin heeft my opgedragen u dank te zeggen voor den ijver en de toewijding door u betoond. In naam der koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik de zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten". Nadat hij deze woorden had uitgesproken, nam de minister wederom met buigingen afscheid van den voorzitter en de leden, en werd hem door de commissie uitgeleide gedaan. Zoodra deze in de vergaderzaal was te ruggekeerd, sloot de voorzitter de vergade ring. A.s. Dinsdag beleven we iets dergelijks. Dan zal minister de Wilde eveneens in naam der koningin de buitengewone zitting openen. Met hetzelfde ceremonieel, alleen te midden van vele vreemde gezichten. Tal van oude getrouwen zal hij missen! Canedo, schrijver; Jose Deleito Pinuela, prof. phil. te Madrid; Rafael Alberti, dichter; Juan J. Garcia Graboda, prof. AFSCHAFFING HEFFING OP SNOEK. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de heffing, welke ten bedrage i van 0.05 per K.G. wordt geheven bij den in voer van snoek, met ingang van 7 Juni 1937 worden ingetrokken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7