Aqwda Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTSj srrCVïfSSS? fesr™' v- Em"",tr- Hkei&eticht Belangstelling voor onze kaasmarkt. -hei -Jf 'A NASSAU-TAX. Tel. 3545 Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht iTj. *SdS Alkmaar, Woensdag. Wij leven weer in den tijd dat duizenden op zoek naar bekende en interessante plekjes op onzen aardbodem, een bezoek aan Holland brengen en op hun reispro gramma niet alleen een trip naar Marken en den afsluitdijk, maar ook een excursie naar de Alkmaarsche kaasmarkt hebben staan. Holland is in veler oogen dank zij de buitenilandsche reclame een land van mannen met wijde broeken en vrouwen met witte mutsjes op die op klompen rondedansen uitvoeren tegen een achter grond van molens met draaiende wieken. En in een stad van dat merkwaardige Holland wordt elke week een kaasmarkt gehouden. Daar en nergens anders komt de beroemde Hollandsche kaas vandaan en de Amerikanen, die er wel eens geweest zijn, spreken van Alkmaar als van een mooie oud-Hollandsche stad met grachtjes ongedempte grachtjes en ophaal bruggetjes, met wonderlijke mannetjes in het wit met gekleurde hoeden op, die armzwaaiend met volgeladen kaasburries naar weegschalen, schepen en vracht auto's trekken. Zij vertellen van ridders op paarden, die op den torentrans verschij nen en van een klaroenblazer, die daarby schetterende fanfares laat hooren. Dat alles werkt op de verbeelding van de schoolkinderen in het buitenland, die zich niet goed kunnen indenken hoe die vechtende ridders daar boven in een toren zyn gekomen. Alkmaar, dat is de stad van de kaas en als er op school over kaas wordt gespro ken, hangt de onderwijzer een kaart van Europa aan het bord en bedekt met het uiteinde van zijn wijzenden stok 't geheele landje waarin de stad Alkmaar het roman tische oord is waar de Hollandsche kaas vandaan komt. Een brief van een schoolmeisje. De directeur van het marktwezen zond ons heden den brief van een schoolmeisje uit Alabama, dat haar portretje op een blad uit een schoolschrift geplakt had en daarop het volgende schrijven heeft ge zonden: 402440 Ave No. 1. Birmingham Alabama U.S.A. May 26. 1937. Dear Sirs: I am a little American girl. This is my picture. My classroom at school is studying about cheese. We have learned that your country is famous for cheese. We would thank you very much if you would send me a book, a poster, a picture or a sample of cheese, so I could take it to school with me and learn more about cheese. Yours truly ANN GRIER. (Geachte heeren. Ik ben een klein Amerikaansch meisje. Dit is mijn portret. In mijn klas leeren wij over kaas. Wij hebben geleerd dat uw land beroemd is door de kaas. Wij zouden u zeer dank baar zijn als u mij een boek, een reclame- baart, een foto of een kaasmonster wilde zenden. Die neem ik dan mee naar school en wij leeren dan meer over de kaas.) Natuurlijk heeft men hier ter stede met groote belangstelling van dezen brief kennis genomen omdat deze al weer een bewijs is hoezeer de naam van onze stad in 't buitenland een bekenden klank heeft gekregen en van hoe groote beteekenis voor ons land en voor ons nationaal pro duct het behoud van onze kaasmarkt is. De directeur van het marktwezen, de heer Voorthuysen, zal den grooten voor stander van onze kaasmarkt, den heer Grondsma, verzoeken, dit meisje een veertig-plus-kaasje van de beste kwaliteit toe te zenden en het is te verwachten, dat de leerlingen van de Birminghamsche school, die de Alkmaarsche kaas niet al leen zien maar ook proeven kunnen, nooit meer zullen vergeten welke belangwek kende stad er in Europa ergens aan de kust tusschen Frankrijk en Engeland is gelegen. Het is te hopen, dat het voorbeeld van de kleine Ann niet door alle leerlingen van Alabama gevolgd zal worden want met alle respect voor de omvangrijke za ken van den heer Grondsma er zyn in Alabama meer kinderen die kaas lusten dan er kaasjes in zyn pakhuizen zijn. Maar als uitzondering is het zenden van een kaasje een allervriendelijkst antwoord op dit spontaan geschreven briefje. De heer Voorthuysen zal het persoonlijk beantwoorden en daarby nog wat foto's van de markt insluiten en de couranten in Birmingham zullen ongetwijfeld van kaasje en foto's notitie nemen en er aldus weer toe medewerken, dat Amerikanen op hun tournee door Europa niet verzui men een bezoek aan de Alkmaarsche kaasmarkt te brengen. Men verzoekt ons te willen medewer ken, dat Vrijdagmorgen om kwart over negen aan den kaasdrager A. A. Smoren- berg de uitreiking van de stadsmedaille voor 50-jarigen dienst zal plaats vinden. Met de A.V.R.O. worden onderhandelin gen gevoerd om Vrijdag a.s. een geluids opname te laten maken. AANBESTEDING. Door de architecten G. en J. Luinge te Alkmaar is gister aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning aan de Laat te Alkmaar. Laagste inschrijver was de heer Y. Kroonenburg te Heiloo voor 5665. TOT ACCOUNTANT BEVORDERD. De heer H. W. Holsmuller alhier werd gister bij de examens ten verkrijging van het accountants-diploma van het Neder- landsch Instituut van Accountants tot ac countant bevorderd. 'ERDRONKEN. Te Berkhout is een 4-jarig kind van den heer E. R. aan het Westeind te water ge raakt en verdronken. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. De heer A. Wijnberg, voorheen hoofdagent van politie te Alkmaar, bericht ons, dat hij door den minister van justitie, by besluit van 18 Mei 1937, als onbezoldigd rijksveld wachter eervol is ontslagen daar hy opge houden heeft p°*neentelijk politieambtenaar te zijn. ZEDENDELICT. In de buurtschap Groet is gisteravond door een man van middelbaren leeftijd een 14-jarig meisje aangerand. Door de activi teit der bewoners en van de politie werd de onverlaat gevat. Hij werd aan een politie verhoor onderworpen. Nog denzelfden avond is de man naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. PRIJZEN BEHAALD. Op het Maandag te Opmeer gehouden concours hippique werd de eerste prijs met spanpaarden behaald door Gebr. Hoed te Alkmaar. De prijs bestond uit 30 en een verguld zilveren medaille van dr. Van Balen Blanken. Door Gebr. Hoed werd met een éénspan nog een derde prijs behaald, bestaande uit 10 met een zilveren medaille. ma- GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en chineschrijven, gehouden op 8 Juni te Am sterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor repor terstenograaf 200 lettergrepen per minuut mej. B. de Bree te Alkmaar; voor kantoor stenograaf, 130 lettergrepen per minuut mej. H. Cloeck te Alkmaar, mej. A. Smient te Bergen, mej. Tr. Kroon te Heiloo en mej. H Kok te Alkmaar. Voor machineschryven mej. J. Volkers te Alkmaar, met een snel heid van 175 letteraansl. per minuut; de heer B. Schurer te Alkmaar, met een snelheid van 172 letteraansl. per minuut en de heer W. Eendebak te Alkmaar, met een snelheid van 186 letteraansl. per minuut. SCHOORL'S GEMENGD KOOR VOOR DE MICROFOON. De heer Corn. Jonker alhier ontving van de A. V. R. O. een uitnoodiging om met Schoorl's Gemengd Koor voor de micro foon op te treden. De uitvoering zal plaats vinden op Zon dag 18 Juli a.s. des namiddags 1.40 uur. DE EERSTE DRUIVEN EN CHAMPIGNONS. Op de Alkmaarsche exportveiling zijn heden de eerste druiven aangevoerd door den heer J. D. Kloosterboer van Sint Pancras. De eerste champignons werden aange voerd door Johan Noort aan den Heilooër- dijk. WIENS HOND IS DAT? Bij den heer A. Seekles, St. Annastraat 23 is een mooie Duitsche staande jachthond komen aanloopen, die op bovenstaand adres terug te bekomen is. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De fabrieksbaas (sens.); hoofdrol Bar ton Mc.Lane; tweede hoofdnummer De myn met de ijzeren deur (sens.); hoofdrol Richard Arlen. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Drie Wiener Madel (amus.); hoofdrollen Paul Hörbiger, Maria Andergast en Gretl Thei- mer. Toegang voor eiken leeftyd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Fatale schoonheid (rom.-sens.); hoofdrollen Cary Grant en Loretta Young. Toegang boven 18 jaar. Extra: De moordspecialist (sens.) Bioscoop Harmonie, half acht, hoofd nummer De ongeschreven wet (rom.- sens., kleurenfilm); hoofdrollen Sylvia Sidney, Fred Mc. Murray en Henry Fonda. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 10 Juni. 8 uur, De Unie, ledenvergadering Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen, afd. Alkmaar. DE TIENDE AUTOTOCHT VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. De secretaris van den Armenraad schrijft ons: Het vlot nog niet erg met onzen auto tocht. Niet dat er gebrek aan liefhebbers is, verre van dat. Het bericht had nog niet in de courant gestaan of tachtig jarigen, ja zelfs zeven en tachtigjarigen kwamen de trap op strompelen om te vragen of z( medemochten. We krijgen van verschillende zijden namen op, terwijl iedere postbestelling schriftelijke verzoeken brengt. Nu zit aan zoo'n tocht nog wel wat vast. In de eerste plaats zijn er noodig auto's 24 autobezitters hebben ons bericht, dat zy hun auto ter beschikking stellen. De vereeniging van Huisvrouwen zeide ons voor een autobus te zullen zorgen. U ziet dus wel, dat het aantal oudjes, dat we mede kunnen nemen nog gering is. Voorts ontvingen we giften in geld en toezegging voor versnaperingen. De giften in geld zijn welkom omdat we er twee bussen voor kunnen huren en de consumptie er uit kunnen betalen. We hebben dus 25 auto's en drie bussen. Het is nog lang niet genoeg om onze oud jes mede te nemen. Het vorig jaar gingen we met ongeveer 350 oudjes op stap. Wi zonden circulaires uit. Wie nog niet ant woordde, wil het na lezing van het voren staande zeker wel doen. Bedenk het is de tiende autotocht. Deze moet toch zeker slagen. NAAR PETTEN EN DE OMGEVING VAN 'T ZWANENWATER. De heer A. H. Bijleveld schrijft ons: Wie de heerlijke lommerrijke lanen en wegeni van Bergen en Schoorl waardeert, is misschien verbaasd, dat leden van de afdeelingen Alkmaar en Zaandam der Natuurhistorische vereeniging een paar dagen geleden zich op een warmen dag begaven naar den Pettemer zeedijk en de duinen ten N. daarvan. En toch is dat ook weer zoo interessant! Natuurlijk, als steeds, de zee. En dan: kruin, buitenhelling en -voet van deze stoere zeewering (voortzetting van de Hondsbossche) laten al terstond een flora zien, die elders niet is te vinden en dan door de boekenschrijvers, die er ver van daan wonen, als zeldzaam worden gesig naleerd. B.v. de Hertshoorn weeg bree met haar diep ingesneden bladen (vandaar de naam) en lichtgele bloemaartjes, de groene Zeepostelein en het kleine Deensche Le pelblad, beide met witte kruisbloemen; de forsche rose Zeeraket en de rare on aanzienlijke Varkenskers met groot blad rozet en kleine plat ineengedoken witte bloempjes (de laatste twee óók Crucife- ren); 't mooie rose Engelsch gras en zijn neef, de breedbladige Lamsooren (de paarse bloempjes nog in de knopschub- ben); de grijsgroene, welriekende Zee- alsem, de teer-mooie rose-witte bloemen van de Zeeschijnspurrie (een vrij lang plantje) en de rore bloempjes v »n het ge drongen Zeemelkruid al deze gewassen zijn kinderen van den zouten bodem en bijna alle toonen de kenmerken van echte Halophyten met hun dikke, vleezige bladen, juist typisch voor deze omgeving. Zoo bereikte men over helm en basalt blokken, na een groet aan de schitterend blanke Zeemeeuwen op de golfbrekers, de lage duintjes ten N. van Petten en 't pad langs 't werkspoor. Wat 'n prachtige goudgele zilverschoonen, maar óók wat 'n knoestige samenklonting van dikke grijze paddestoelen, een Collybia-soort, die bezig was een van de spoorbiels uit te mergelen! De vlakten in de duinen ('t „Vlak" en de beide „Korfwaters") gaven duidelijk bly'k, dat zij profiteerden van 't vele re genwater, in de vorige maanden gevallen. Als 't ware heele velden stonden vol met de gele bloemen en taaie stengels van de Groote Ratelaar, hier zich vergastend hoofdzakelijk aan de Kruipwilg, die op vele plaatsen vol zat met 't witte vrucht- pluis; hier en daar wisselde dit af met heel veel Tormentil met haar 4-tallige gele bloempjes (soms 5 en een enkele maal 6 bloemblaadjes vertoonend); of ook met groote planten Zilverschoon of wel een enkelen keer met Vijfvingerkruid. Een paar mooie verrassingen waren een tweetal plekken (op niet al te natten grond) waar enkele exemplaartjes groei den van de zeldzame Maanvaren met zijn typische aparte tros van sporenhouders; erw in een grootere vlakte trof men hier en daar een mooie vleeschkleurige Orchis, waarvan enkele de echte vleeschkleur, andere de gewone paarse kleur van andere Orchissoorten droegen. Ook een enkel prachtig rose Boschkartelblad tro^- men aan en hoog opschietend Galingaan-gras en waar 't zeer nat was (b.v. bij een drink- kuil of 'n greppeltje) krioelde 't van Wa ternavel, een paar biezensoorten (Knop- bies e. a.) en hier en daar een flink op geschoten roode Kale Jonker (een be ruchte distel). Ettelijke rozetten van Pirola's (waarvan enkele al hun roomkleurige bloemen verhie ven) en een enkele echte Fijnstraal groei den, waar 't iets minder vochtig was, ja zelfs hier en daar de mooie gewone Oogen- troost, die evenals de Ratelaar ook zoo half en half woekerplant is. Waar 't nog droger was groeide rijk de Muizenoor, een prachtige gele compo siet, en de bekende gele Rolklaver; ook bloeide reeds veelbelovend menige braamstruik en zag men een enkele rozet van de Akkermelkdistel. Op een lage duinhelling bloeide een groepje witte duinroosjes. Groote bestanden van Duindoorn trof men niet aan, maar in één daarvan, in een dalletje tusschen een duinrichel en den dijk van 't werkspoortje, lag een prachtig gebouwd nest van de Grauwe Klauvier met vier lichtbeige eitjes met donkerbruine stipjes, 't Vogeltje was op een telefoonpaal gevlogen, angstig piepend wegvluchtend voor die groote bezoekers of roovers (die evenwel hoegenaamd geen kwaad deden). Af en toe vloog er een Sterntje over en natuurlijk (zoo dicht bij 't Zwanenwater) een lepelaar, maar ook kievit en schol ekster waren present, ja een enkel rood- staartje. (Later boven de weilanden van de Zijpe bewoog zich statig en kalm een torenvalkje)Plotseling vloog van den rand allerliefst «ra» -t t.n_ eitjes, waarvan de deskundigen n den uitmaken of 't van een grasp pe van een braamsluipertje was. Wat waren er groote plassen in die delijke vlakte, breed omzoomd met ee rijke vegetatie en een frisch prettig g opleverend met hun weerkaatsing van blauwe lucht te midden van 't omgevende groen en 't wit van de duinkammen. En zoo waar, die watervlakten gaven weer ruimschoots gelegenheid aan een rijk m gppfpnlpvpn. Aan biezenstengels vond men een paar leege hulzen van de Glazemaker (Libel) en een pas uitgekomen volwassen Libel flad derde nog wat gebrekkig boven de hei plantjes. En even verder vond men aan den oever van diezelfde plas tusschen planten- stengeltjes nóg een merkwaardig diertje, dat zijn lange jeugd als larve op den water bodem doorbrengt, een Haft of Ééndags vlieg, dat als imago één dag leeft en in dien tijd toch nog weer een vervelling door maakt. Reeds eerder had de insectenwereld zyn rijk bestaan getoond door de herhaalde aanwezigheid van de kleine Blauwtjes en een enkele Gamma-vlinder; ja op een forsche kruipwilg kroop rap en behaaglijk de zwart-en-roodbruin behaarde Beer rups, die na verpopping die prachtige vlin der oplevert met roode blauwbestipte voor vleugels en bruine roomkleurig gebande achtervleugels (Arctia Caja). Maar die vermelde mooie meertjes dwon gen de wandelaars telkens van richting te veranderen en soms vrij groote omwegen te maken. Ook was 't jammer, dat men op die wijze de eigenlijke z.g. Rietput niet bereikte met zijn prachtige planten bloeiende Water drieblad. Doch toen men de kam van den duinrug beklommen had en een oogenblik verpoozen kon van inspanning en warmte, was men al weer tevreden over 't vele mooie en merkwaardige, dat men genoten had (al hadden sommigen weinig gelet op de mooie Kam- en Eikvarens en de ne- rige blauwgrijze Manneke-eereprys, die langs de hellingen stonden). Na een poos wandelen langs den rijk be- bloemden landweg met zijn nu eens zan- digen, dan eens veenigen bodem, met heel veel Wei-koekoeksbloemen, Tormentil, Zil verschoon, massa's biezen, een enkele bloeiende bremstruik en hier en daar Duin doorn, bereikte men de eenvoudige uit spanning aan 't eind van den weg van St. Maarten, waar eenige tijd rust en o.a. een verfrisschende dronk de krachten weer her stelden. De landweg ging op dezelfde wijze Noordwaarts, langs smalle slooten volge propt met de drijvende bladen van Fontein kruid en Kikkerbeet. Maar plotseling werd dat rustieke wegge tje afgebroken door een groote duinafgra- verij, waar men niet minder dan een ge heel duin had wegggegraven, achterlaten de een woèstenij van kaal wit zand, werk spoor en ijzeroer, waar N.B. opeens een volledig Kievitennest zich vertoonde met vier eieren. En van hier ging men maar weer het duin op om van uit de verte een blik te slaan op het blauwe Zwanenwater met zijn rijke Lepelaars-koloniën op zich zelf reeds het bezoek van de streek ruim schoots waard! Maar den oever van het meer zelf betreden, daartoe had men geen vergunning. Toch is het uitzicht op die langgerekte, bochtige plas schitterend. Eindelijk bereikte men het punt, waar de weg Stolpen-Callantsoog de duinen bereikt en waar men een begin schijnt te maken met den aanleg van een rijweg van Cal- lantsoog naar Petten (in aansluiting met andere, reeds bestaande zijwegen), Met bekwamen spoed bracht de autobus de zeer voldane deelnemers terug in de richting naar hun woonplaatsen. Groote ritten speciale tarieven. Zwakke tot matige veranderlijke wind; later uit zuidoostelijke richtingen; gedeel telijk bewolkt; weinig of geen regen; icte wanner. Droog weer, met betrokken hemel te verwachten. Het hoogedrukgebied in het oosten nam in beteekenis af, de oceaan-depressie trok naar het noorden, het centrum ligt thans over IJsland. Over de Golf van Bisoays ontwikkelde zich een nieuw gebied van lageluchtdruk. In Scandinavië waaien meest zwakke tot matige zuidelijke winden, onder invloed van de naderbij gekomen oceaan- depressie is de lucht zwaar bewolkt tot ba- trokken met plaatselijk regen. Ook het noorden van de Britsche eilanden staat nog onder invloed van deze depressie, het waait er krachtig uit zuidwest met plaatse lijk regen. Het zuiden van de Britsche eilanden en de Fransche westkust onder vinden den invloed van de depressie over de Golf van Biscaye. De wind is zwak uit zuidoost, ook hier valt plaatselijk regen. In het overige gebied van het vasteland van west-Europa zijn de luchtdruk verschillen zeer gering zoodat windstilte heerscht of zwakke veranderlijke winden waaien. De lucht is nog zeer vochtig, zoodat de bewol king meest zwaar is met plaatselijk nevel of mist. In onze' omgeving zal voorloopig dese weerstoestand nog aanhouden waarbij ver wacht wordt dat de wind naar zuidoostelijke richtingen om zal loopen met eenige «tij ging van temperatuur en gedeeltelijk be wolkte lucht. De regen zal waarschijnlijk tot geringe hoeveelheden beperkt blijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.49 uur tot 4.09 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Jun L Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 10 453 5.25 1.24 1.49 11 5.43 6.14 2.14 2.47 12 6.33 7.00 3.00 3.22 13 7.21 7.49 3.46 4.06 14 8.11 8.37 4.31 4.55 DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 opz. teekenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer 4 stratenma kers, 1 stratenm. opperman, 2 stuc. opper lieden, 3 tegelzetters, 10 betonwerkers, 1 granietwerker, 34 opperlieden, 11 stuca- doors, 36 metselaars, 13 voegers, 19 schil ders, 114 grondwerkers, 77 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 7 bankwerkers, 1 blikslager, 2 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 2 electriciens, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 1 kernmaker, 2 ketelma kers, 6 klinkers, 7 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 2 machinisten, 2 machineteekenaars, 6 metaaldraaiers, 1 metaalslijper, 11 mon teurs, 2 orgelmakers, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 pianostemmer, 1 pon- ser, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerk- tuigkundige, 12 smeden, 12 stokers, 2 tandtechnikers, 1" voorslaander, 3 vuurwer kers, 3 wagenmakers, 1 werktuigbouwkun dige, 5 jjzerwerkers, 1 zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 55 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 tabaksstripper, 4 tabaksbewerkers, 4 koks, 9 slagers, 8 chocoladebewerkers, off. choc. dragist, 1 koffiestroopbr., 2 bier bottelaars, 2 zuivelbereiders, 27 bakkers Groep verkeeswezen: 56 chauffeurs, 6 koetsiers, 12 motorschippers, 1 kapiteinen 1 machinist binnenvaart, 17 pakhuisknechts 26 magazijnbedienden, 5 kellners, 5 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 18 meubelmakers, 6 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitserj beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 étaleur.' Groep boek- en steendrukkerijen: 5 let terzetters, 2 drukkers Groep land- en tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 21 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 4 schoenmakers, 1 port huisknecht cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, controleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incas seerders, 4 zakkenstoppers, 2 administra teurs, 1 boekhouder, 1 batikker, 1 secreta rieambtenaar, 17 kantoorbedienden, 37 transport- en 251 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos:: Tabaksindustrie 8. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 20. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 1 huishoudster, 1 dag meisje voor halve dagen, 6 werksters. Alkmaar, 5 Juni 1937. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. F. van Langen, dienstbode, R.K., van Laat 142 naar Amsterdam. J. Th. A. Biemans, kantoorbediende, R.K., van Bergerweg 148 naar Amsterdam. Th. J. Janken, dienst bode, R.K., van Nassaulaan 55 naar Haarlem. H. A. L. Vulling, dienstbode, G.K., van Kennemerpark 22 naar Bergen (N.H.) C. Luitjes, bankwerker, E.L., van Nieuwpoorts- laan 56 naar Voorburg. A. M. Kok, dienst bode, R.K., van v. Bverdingenstraat 18 naar Wognum. A. Kaptein, verpleegster, N.H., van Prinses Julianalaan 14 naar den Hel- der: H' J- Schwarzer, handelsagent, en gezin, N.H., van Bisschop Bottemannestraat 24 naar Bergen (N.H.) - C. M. Kok, ass. in de huish., R.K., van Snaarmanslaan 76 naar Heemstede. E. Overeem, leerling-ver pleegster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Amersfoort. J. de Haas, banketbakker, geen, van Hofstraat 8 naar Wieringen.A. ):,Va" der Ve®r- slagersknecht, N.H., van Lut- tik Oudorp 42 naar Wognum. P. w. Wil- en urg, dienstbode, R.K., van Rippinggtraat 25 naar Egmond-Binnen. W. Groot, o.l.d. n., e.cj.h., van Limmerhoek 40a naar Weesp. ra~. van der Kroon, werkster, L.d.H., van Geestersmge1 47 naar Rotterdam. D. C. tr'oSïnT btCnaar Centr' Crlsiscon- 48 nfar r Van Prins Hendrikstraat kes zb RKraVenhage' - Wed' N' M- Sik- zb pn dam- A- Haveman-Koops, naar den Helde?' T'w? Baansingel 42a Westerw.cr vu leS' ï4,44f. en echtg., van AMtodam. - M. P- Haarlem'. ~'c van.Statl0nsweg 36 naar R.K van kw U1' *l*8er, en gezin, H.) M A £?Tg 35 naar 0udorP <N' E. van der v»w! j- Harderwyk. M. naalkade 48 naarGroSg??' w Mf M' Grab°wski, dienstbode, RX,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2