£aatste Aedchtm ïBucQectiike. Stand JtacktêedcfUm AMSTERDAMSCHE BEURS 5% Koningin bezoekt s.s. „Prinses Juliana". Zitting Eerste Kamer. Zitting Tweede Kamer. Met Courantenreclame aan de spits. van Emmastraat 25 naar Duitschland. N, Bus, verpleegster, geen, van Prinses Juliana laan 14 naar Purmerend. J. A. Teileman- fabrieksarbeider, R.K., van Achterweg 2a naar Bergen (N.H.) C. Slijkerman, dienst bode, R.K., van Landstraat 71 naar den Hel der. J. Wesselius, kantoorbediende, G.K van Ingelandstraat 16 naar 's-Gravenhage. INGEKOMEN PERSONEN. J. S. de Jongh, N.H., referendaris P. T. T, en echtg. en moeder, Wilhelminalaan 21, van Hilversum. N. A. Blom, N.H., echtg. van J. W. de Haas, van Houtenkade 33, van Zwyndrecht. D. de Jong, N.H., zonder beroep, en echtg., Prinses Julianalaan 14, van Heerhugowaard. P. C. Smit, geen, controleur, en echtg., N.H., Brouwerstraat 3, van Uitgeest. P. J. A. Schoenmaker, R.K., brandstoffenhandelaar, en èchtg, Boomkampstraat 39, van Venhuizen. J, Mol, N.H., handelsreiziger, en echtg. en kin deren, Wildemanstraat 9, van Amsterdam. E. M. M. A. van Nunen, R.K., apotheke res, Ritsevoort 5, van Utrecht. J. J. Schui temaker, geen, electriciën-monteur, Tuin straat 9, van Heiloo. F. W. Vlotman, N.H. controleur landbouw crisis-organisatie, Van der Lijnstraat 10, van Amsterdam. R. C. Jansen, R.K., verkoopster, Mient 17, van Rotterdam. G. van Delft, N.H., chauffeur, N. G. Piersonstraat 5, van Leiden. J Prins, geen, machinist N. S., en echtg. en zoon, C. W. Bruinvisstraat 19, van Wilder- vank. G. Hoogland, N.H., weduwe van D. Kistemaker, Ritsevoort 24, van Heiloo. C. A. Sandberg, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Zwaag. L A. de Vries, R.K., fotograaf, en echtg. en kinderen, Emmastraat 41, van Amsterdam, J. Vader, N.H., dienstbode, Prinses Julia nalaan 14, van Hensbroek. E. Bruin R.K., dienstbode, van Everdingenstraat 7, van Groningen. S. Doorn, R.K., chauf feur, en echtg., Nieuwpoortslaan 168, van Heiloo. G. Frankema, LdH., leerl. ver pleegster, Wilhelminalaan 11, van Deventer, C. A. Lauffer, N.H., en echtg., R.K., Lut- tik-Oudorp 70, van Amsterdam. G. Visser, N.H., wed. van J. Sol, zonder beroep, en kinderen, Raaksje 13, van Oostburg. W. C. Galema, R.K., kinderjuffrouw, Emmastr. 36, van Roermond. J. Heeremans, R.K., zonder beroep, Eikelenbergstraat 26, van 's-Gravenhage. R. H. de Beer, N.H., grondwerker, en echtg., R.K., en kinderen, N.H., Bloemstraat 36, van Schagen. E. van Ginkel, N.H., dienstbode, Paul Kruger- straat 2, van Zuid- en Noordschermer. Het geld uitgeven, is geen kunst: Maar wel: het goed spendeeren! Een tip voor eiken winkelier: Gaat bü óns adverteeren! van Woensdag 9 Juni 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder 1. 1934 101% 4 Ned.-lndië 1934 101 SH DuitsehL '30 m. verki. 33% BAN K-INSTELLIN GEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank J4DUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND» BUITENL. Am. Smelting Anaconda t Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands t Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij.137 Redjang Lebong t 155 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 402 Kon. Petr. 419 Perlak 100 Phillips Oil 4Q3/4 Shell Union 21%, Tide Water 13'/, RUBBERS. Amsterd. Rubber 2833/, Dell Bat. Rubber 222 Hessa Rubber 240'/, Oostkust 114 Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia i Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. JNoteering per 50. *1 ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: Niet officieel 145V, 192 168 169'/, 66V, 835/, 250 324'/, 164% 65V, 40'/i6 63%, i 27/,« 43%, i 26'/i, i 9% i 73%, 7 511'/, 245'/, 173'/, 38'/, 25.10 169V, 5'/2 127 128'/, 240'/, 318 329'/, 61'/, 38'/, 27'/, 102 10'/, laatste k 2.30-2.45 101'/w 100'/, 34'/, 147'/, 194 170i/, 171V, 66J-7V. 837, 259 320'/, 164'/,-5 65'/, 40%6-f 62% 2'/i 43'/, 26H/i« 9'/, 73%-1/, 7 517»/,-9 249}-50} 174-»/, 38'/, 25.90-6 140 155 401'/, 419-20$ 1017,-2 40'/, 218/is"i 13'%-i 282}-'/, 222'/,-3 242'/, 114'/, 167J-9} 127'/, 129'/, 243 322%-2 331 38% 27%, 102 10'/, New-York 1.81"/% 1.81 Londen 8.97% 8.97'/, Berlyn 72.81% 72.80 Parijs 8.10 8.09 y, Brussel (Belga) 30.64 30.67 Zürich 41.54)4 41.55 Kopenhagen 40.07 a 40.10 Stockholm 46.25 46.30 Oslo 45.10'/* 45.12 (Ongecorrigeerd.) Na een rondrit door een groot gedeelte van de oude stad heeft H.M. de koningin hedenochtend te kwart over elf een bezoek gebracht aan het instructie-vaartuig „Prin ses Juliana" van het onderwijsfonds voor de scheepvaart te Amsterdam. De „Prinses Juliana" lag gemeerd aan den steiger van de firma van Es en van Omme ren aan de De Ruyterkade. Bij den ingang van den steiger stonden ongeveer driehonderd schipperskinderen van alle schippersscholen te Amsterdam onder leiding van de hoofden dier scholen „en haie" opgesteld. Verder stonden hier in uniform vier leerling-matrozen, een van het instructie-vaartuig „Prins Hendrik", een van het instructie-vaartuig „Prinses Juliana", een van de „Prins Bernard 1" en een van de „Prins Bernhard 2", welke beide laatste schepen van het onderwijsfonds voor de scheepvaart voor het onderwijs aan schip perskinderen gestationneerd zijn in de haven van DuisburgRuhrort. Bij de aankomst van H.M. de koningin zongen de kinderen, allen gekleed in witte blouses met oranje sjerpen, onder leiding van Jacob Hamel, de eerste strophe van het Wilhelmus. Aan boord begroette de voorzitter van het stichtingsbestuur van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, de heer W. Polderman, H.M. de koningin. Hy stelde de overige leden van het stichtingsbestuur en van het dagelij ksch bestuur van de tweede af deeling van het onderwijsfonds (vakopleiding) aan Hare Majesteit de koningin voor. Gedurende ongeveer een half uur heeft H.M. de koningin aan boord van het in structie-vaartuig, in den grooten mast waarvan de koninklijke standaard woei, rondgewandeld. Onder leiding van den directeur, den hr. G. de Jong, en den voor zitter, den hr. W. Polderman, heeft zij met veel belangstelling het geheele schip, van de machinekamer tot het achterschip, be zichtigd en heeft zij zich doen voorlichten omtrent de opleiding, zoowel voor de zeevaart als voor de binnenvaart, terwijl zij verder ook groote belangstelling toonde voor het lager onderwijs aan schippers' kinderen. In de machinekamer was heT de heer ir. T. J. Brons, die de vragen van de lands vrouwe beantwoordde, terwijl in het groo' te leslokaal de heer C. A. Lion Cachet, die de betimmering heeft vervaardigd, van voorlichting diende. Groote belangstelling toonde H. M. de koningin in het bijzonder voor het gebeeldhouwd portret van H. K. H. prinses Juliana, vervaardigd door den beeldhouwer Zyl, dat in de groote salon in den wand is aangebracht. H. M. de koningin onderhield zich gerui- men tijd met de leerlingen van de Zee vaartschool te den Helder, die juist deze week aan boord van het instructie-vaar tuig „Prnses Juliana" een oefentocht ma ken en met de leerling-matrozen, die aan boord voor de binnenvaart worden opge leid. Bij haar vertrek, dat over het achterschip geschiedde, betuigde H. M. de koning'n haar groote voldoening over het werk, dat in het belang van het scheepvaartonderwijs wordt gedaan. Toen H. M. de koningin, opnieuw luide toegejuicht door de vele belangstellenden, die zich op den steiger hadden verzameld, bij den uitgang weer by de schoolkinderen was gekomen, onderhield zij zich ook enke le oogenbliken met deze kinderen, van wie 34 de schilden en wapens droegen van de gemeenten, in welke het onderwijsfonds voor de scheepvaart afdeelingen en scho len heeft. De schoolkinderen zongen, toen H. M. de koningin zich weer naar het rijtuig begaf, het zesde couplet van het Wilhelmus „Mijn schilt ende betrouwen", dat door de vele honderden op den steiger luide werd me degezongen. Voor den namiddag stond een bezoek aan de openluchtschool in het Oosterpark en aan het landgoed „Frankendael" aan den Middenweg op het prograiAma. De geloofsbrieven. Namens de desbetreffende commissie van onderzoek der geloofsbrieven brengt de heer Diepenhorst (a.r.) verslag uit van het onderzoek aangaande de groepen I en III. De commissie stelt voor, de gekozenen toe laten. De heer de Jong (r.k.) brengt evenzoo verslag uit betreffende de groepen II en IV. Dit strekt evenzeer tot toelating. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. De 42 aanwezige nieuwgekozen leden leggen vervolgens in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden of be loften af. Vervolgens wordt de loting gehouden voor het bepalen van den tijd van aftreding der leden. De heer van Sasse van IJsselt (r.k.), als oudste lid, trekt het lot, waardoor wordt bepaald, dat de groepen I en III het eerst aftreden, resp. de provinciën Noord brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg (groep I) en Noordholland en Friesland (groep III). Hierna wordt de samenstelling der vijf af deelingen getrokken, d.w.z. bij loting uitge maakt. De vergadering wordt geschorst; de afdee lingen gaan vergaderen voor het kiezen van voorzitters en onder-voorzitters. De vergadering wordt na een kwartier heropend. De voorzitter deelt mede, dat benoemd tot voorzitters der afdeelingen de hee- van Sasse van IJsselt, Janssen, Fles- kens, van Citters en de Zeeuw; tot onder voorzitters de heeren de Jong, Droogleever Fortuyn, Kolff, Blomjous en de la Bella. Tot leden van de huishoudelijke commis sie worden gekozen de heeren van Lanschot, zyn ren aftredend, en Moltmaker (vacature-Polak); tot leden der gemengde commissie voor de stenografie de heeren Janssen, aftredend, de la Bella (vacature Ossendorp), en van Cit ters, aftredend; tot leden der commissie van beroep voor de ambtenaren der stenografi sche inrichting, de heeren Kranenburg (va cature van Embden), de Savornin Lohman, aftredend, en van Sasse van IJsselt, aftre dend. De voorzitter benoemt tot leden der commissie voor de verzoekschriften de hee ren ter Haar, van Asch van Wyk, Bruine man, Kranenburg en den voorzitter. De vergadering wordt te 12.45 uur geslo ten. Vergadering van hedenmiddag. Vanmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Als te 1.10 uur de voorzitter de vergade ring opent, zijn vrijwel alle leden aanwezig, De regeer in gsstoelen zijn leeg. Alle minis ters, voor zoover zy gekozen zijn als Kamer lid, hebben op de gewone banken tusschen de leden hunner fracties plaats genomen. De voorzitter doet mededeeling van een missive, ingekomen van het centraal stem bureau, waarin wordt medegedeeld, dat van den heer Koster een schrijven is ingekomen, waarin hy verklaart, zyn benoeming niet te aanvaarden. Als zijn opvolger is aangewezen de heer Rost van Tonningen. De heer Bongaerts, als voorzitter van de commissie voor het onderzoek van de ge loofsbrieven, brengt namens deze commissie rapport uit en stelt voor, de geloofsbrieven der gekozen verklaarde Kamerleden goed te keuren, alsmede den voorzitter als lid van de Kamer toe te laten. Aldus werd besloten. De voorzitter gaat vervolgens over tot be eediging der toegelaten leden. Hij leest het formulier van den zuiveringseed voor. Alle leden hebben in hun bank plaats genomen. Bij het oplezen van hun naam verheffen zij zich beurtelings van hun plaats en zeggen den voorzitter de eeds formule of de belofte na. Op dezelfde wijze leggen de leden vervol gens den eed van trouw aan de grondwet af. Nominatie voorzitterschap Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft daarna met 89 stemmen als no. een op de nominatie voor het voorzitterschap dezer Kamer gedurende de buitengewone zitting ge plaatst prof. mr. P. J. M. Aalberse (r.k.), die tot dusverre reeds het voorzitter schap bekleedde. Voorts werden uitgebracht op den heer v. d. Tempel (s.d.) 3 stemmen, op den heer d'Ansembourg (N. S. B.) 3 stemmen, op den heer de Geer (Chr. H.) 1 stem en op heer van Dijk (a.r.) eveneens 1 stem. PRINS BERNHARD BEZOEKT DE DIAMANTSLIJPERIJ ASSCHER. Hartelijke ontvangst. Vanmorgen te kwart over tien arriveerde in een Packard Eight by de diamantslijperij Asscher in de Tolstraat te Amsterdam Z. K. H. prins Bernhard, die met zyn particulieren secretaris, jhr. mr. C. Dedel, en zijn adjudant, jhr. ir. W. G. Röell, een bezoek aan de slijperij kwam brengen. Aan den ingang van het gebouw werd de prins, die in een luchtig zomèrpak ge kleed was, door de heeren A. en J. Asscher verwelkomd. In het prive-kantoor der di rectie teekende de prins in het gouden boek, waarin reeds de handteekeningen van zoovele doorluchtige bezoekers staan geschreven. Als aardige bijzonderheid toonde de directie den prins de handteeke- ning van prinses Juliana. In de directiekamer lagen op drie ver schillende tafels specimina van ruwe dia manten en van verschillende soorten gesle pen steenen, w.o. zeer kostbare. Er lag bovendien een afbeelding van den beken den armband, welken aan de prinses als huwelijksgeschenk door haar Indische onderdanen is geschonken. Bij de bezichtiging van de verschillende fabriekszalen toonde Z. K. H. veel belang stelling voor elk onderdeel en liet zich alles zeer nauwkeurig uitleggen. In de Tolstraat had zich intusschen het nieuws dat prins Bernhard in de slijperij vertoefde, als een loopend vuurtje verspreid en velen verdrongen zich bij den uitgang om den prins te zien wegrijden. Toen de auto het hek uitdraaide hieven de bewo ners een luid gejuich aan. Een draaiorgel had de attentie een speciale rol op te zet ten en speelde bij het passeeren „lang z«J hy leven". Prins Bernhard bij de Amstel- Brouwerij. Na het bezoek aan de diamantslijperij As scher heeft prins Bernhard vanmiddag een bezoek gebracht aan de Amstelbrouwery. Hier is de prins ontvangen en rondgeleid door de directeuren. De prins heeft eten uur lang in de verschil lende bedrijfsafdeelingen doorgebracht, waarbij hij van allerlei technische details kennis nam. Na de rondwandeling heeft de prins nog eenigen tijd in den raadskelder der brouwerij vertoefd, en heeft hij de rijke verzameling jachttropheeën, die in een daaraan belendend vertrek zijn bijeen ge bracht, bezichtigd. Het publiek dat den prins had zien bin nentreden, groeide van lieverlede tot een kleine menigte aan, die hem by zijn vertrek luide uitgeleide deed. POSTWISSELVERVALSCHER TE EINDHOVEN AANGEHOUDEN. ue Eindhovensche politie heeft gistermid dag aangehouden den 18-jarigen P. van den D. uit Tilburg, op het oogenblik, dat deze op het postkantoor te Eindhoven een post wissel van 1900 trachtte te innen. Het onderzoek bracht aan het licht dat de jongeman den postwissel zelf had uitge schreven en verzonden aan een gefingeerd persoon te Tilburg, dien hy Drielsman had genoemd. Hij had op den achterkant van den postwissel zichzelf gemachtigd het geld in ontvangst te nemen. Op het bijkantoor te Goirle, waarvan hij den kantoorhouder ken de, was hij er in geslaagd om, toen deze even afwezig was, met enkele stempels het stuk een schijn van echtheid te geven, waar na hij naar Zeelst reed om daar den postwis sel te verzilveren. De kantoorhouder te Zeelst evenwel had geen 1900 in kas en pleegde overleg met Eindhoven, waarna hij van den D. zeide, dat hij in Eindhoven het geld kon krijgen. Toen van den D. zich in Eindhoven aan het loket vervoegde, stond een rechercheur klaar, die hem in hech tenis nam toen hij de hem uitbetaalde 1900 by zich wilde steken. De jongeman, die een bekentenis heeft afgelegd, is naar den Bosch overgebracht, waar hij ter be schikking van de justitie zal worden ge steld. DE HAAGSCHE ZEDENZAKEN VOOR HET GERECHTSHOF. Tegen beide verdachten zes maanden geëischt. Vanmorgen diende de bekende Haagsche „zedenzaak", waarbij indertijd eenige hoog geplaatste ambtenaren betrokken zijn ge weest, in hooger beroep voor het gerechts hof te den Haag. Op 2 Maart j.L hebben vier verdachten voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan, aan wie het in 248 bis wetboek van straf recht genoemde misdrijf ten laste was ge legd. Twee hunner werden voorwaardelijk veroordeeld, de twee anderen, de chauffeur C. van der Z. en de kleermaker W. G. wer den vrijgesproken. Van beide laatste vonnissen is de officier van justitie in hooger beroep gekomen, wel' ke zaken heden voor het Hof werden behan deld. In'beide zaken waren door het O.M. drie getuigen gedagvaard, terwijl door de ver dediging in de zaak tegen van der Z. één getuige was opgeroepen, n.1. een oud-inspec teur van politie, die indertijd een onderzoek naar de betrouwbaarheid van de getuigen a charge in deze zaak heeft ingesteld. De behandeling, welke ruim twee uur duurde, geschiedde met gesloten deuren. Na het uitgebreide getuigenverhoor eisch- te de procureur-generaal, mr. JL. B. J. Ver meulen, tegen beiden een gevangenisstraf van zes maanden, dezelfde straf dus, welke de officier van justitie in eerste instantie heeft gevorderd. De verdedigers, mrs. H. A. Polak en M. H. Huygens, wezen in hunne pleidooien op de onbetrouwbaarheid van de getuigen en con cludeerden tot vrijspraak. Arrest in beide zaken 23 Juni. DE MALVERSATIE BIJ DEN B.V.L. TE VLISSINGEN. Zaak tegen oud-wethouder op 21 Juni voor het Haagsche gerechtshof. Op Maandag 21 Juni zal door het Haagsche gerechtshof in hooger beroep behandeld worden de zaak tegen den Vlissingschen oud-wethouder P. G. L., die op 19 Maart j.1. door de rechtbank te Middelburg wegens valschheid in ge schrifte tot een gevangenisstraf van acht maanden was veroordeeld met af trek van den in voorarrest doorgebrach- ten tijd. Oud-wethouder L. had n.1. in zijn functie van secretaris-penningmeester bij het gewest Zeeland van den bijzon der vrijwilligen landstorm kwitanties met valsche namen onderteekend, welke kwitanties ten la^te van den B.V.L. werden geïnd. Verdediger in deze zaak is mr. J. G. A. van Geldorp Meddens te Utrecht. HAKENKRUISVLAG VERNIELD. In hooger beroep straf aanmerkelijk verlicht. De politierechter te 's-Gravenhage had den Apeldoornschen muzikant H. E., die terecht had gestaan wegens het vernielen van een hakenkruisvlag, welke op 19 De cember den dag van ondertrouw van de prinses by de woning van een Duitscher te Den Haag uitgestoken was, veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie weken. E. had ten stelligste ontkend de vlag ver nield te hebben en in hooger beroep ver klaarde zijn zoon, als getuige a décharge gehoord, dat hy de schuldige was geweest. Het gerechtshof deed heden uitspraak en achtte E. schuldig aan het hem ten laste gelegde, doch legde hem een geldboete op van 25 subs. 10 dagen hechtenis. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL TE ENSCHEDE. In de machinefabriek der firma Thole te Enschede is de 15-jarige G. A. van Raay met den electrischen stroom in aanraking gekomen en op slag gedood. De jongen was bezig met een electrisch lasch-apparaat dat onlangs op een werk in Friesland was geweest. Daar was het door een installateur gerepareerd. Deze heeft, naar uit een onderzoek is gebleken, een verkeerde aansluiting gemaakt, waardoor de wielen onder stroom waren komen te staan. De knaap is, terwijl hy zijn handen aan 'n ijzeren kolom hield, met de wielen in aanraking gekomen. De stroom ging hem door het lichaam. DE OVEREENKOMST VAN OSLO. Contingentsverruiming geldt voor- loopig ook voor Duitsche goederen. De Nederlandsche regeering heeft de Duitsche regeering medegedeeld, dat zij de contingentsverruimingen, die zij in de overeenkomst van 28 Mei den anderen onderteekenaars van de overeenkomst van Oslo heeft toege zegd, met ingang van 1 Juli voorloo- pig ook op Duitsche goederen zal toepassen. DE KONINGIN-MOEDER VAN ROEMENIE ERNSTIG ZIEK, Men verwacht op het slot Sinaia te Boe karest, waar de koningin-moeder ernstig ziek ligt, de Italiaansche geneesheeren, senator Pende en senator Castellani, die ont boden zijn voor een consult. ALKMAAR. GEBOREN: Andreas Johannes, z. van Hendrikus Theodorus Op de Weegh en Maria van Riet. GETROUWD: Cornelis Marinus Zwaan en Bertha Eg- berdina Brant. OVERLEDEN: Geertruida Adriana Bmijns, geh. met Gerardus Adrianus Dongelmans, 22 jaar. Immetje Johanna Bakker, geh. met Adria nus Hogewoning, 27 jaar.Johannes Blom, geh. met Bregtje Hinrichs, 76 jaar. HEERHUGOWAARD (Mei). Geboren: Maria, d. v. J. Beers en M. Beerse. Hendrikus Johannes Maria, d. v. H. J. Greuter en P. Bouwmeester. Trijntje, d. v. J. Evers en A. Klinkhamer. Nicolaas Wilbertus, z. v. J. v. d. Berg en M. E. Jonker. Theodorus, z. v. Jb. Tesse- laar en A. v. Schagen. Margaretha Adriana, d. v. N. J. Weel en L. Schilder. Guurtruda Catharina Maria, d. v. C. Schut en M. Wester. Engelina Maria, d. v. Jb. Borst en J. M. Konijn. Anna Geertruida, d. v. J. Van Schagen en A. G. Schuijt. Johanna Maria, d. v. J. Beers en M. Bruin. Johannes Nicolaas, z. v. S. Vol kers en A. T. Mourits. Ondertrouwd: A. P. P. Oudhuls en G. Stet. N. Buter en J. v. Schagen. Joh. Jc. Boots te Spanbroek en J. Ursem. KI. Groot te Hoogwoud en D. Bos. P. Swager te Noordscharwoude en T. de Boer. G. C. Roosloot te Bergen en A. Laan. Getrouwd: G/Mul en A. H. Wester. J. A. Bakker en C. Loos. J. Kooy en P. Waterdrinker. N. Kout en M. de Jong. A. P. P. Oudhuis en G. Stet. N. Buter en J. van Schagen. FL Groot en Div. Bos. Overleden: Maartje Floris, echtg. van Jb. van Langen, 62 jaar. Petrus Johan nes Groenveld, z. van J. Groenveld en C. Does, 3 jaar. Cornelis Korver, wedr. vin B. Hooijboer, 68 jaar. SOkm Uw remmen moeten In jtoat zijn uw auto op 'n drogen weg tot itllstand te brengen binnen de onderstaande af standen Bij 10 km per uur 1 meter Bij 20 km per uur 4 meter Bij 30 km per uur 9 roetêr Bij 40 km per uur 16 meter Bij 50 km per uur 25 meter Bij 80 km per uur 64 meter HOE LANG IS ÜW REMWEG? DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 9 Juni 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pry'zen als volgt: 275 Vette kalveren, la kw. 5662 cent enkele hooger, 2e kw. 48 54 cent en 3e kw. 3846 cent per K.G. le vendgewicht; 94 Nuchtere kalveren 6 9.50; 157 Varkens, vleeschvarkens, we gende van 90110 K.G. 5556 cent, zware varkens 5455 cent en vette varkens 53 54 cent per K.G. slachtgewicht. Weinig handel. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Juni 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 328.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Juni 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 55000 K.G. Aardappelen 6.908, Drie lingen 7.10—8.50, Kriel 6.90—7.60; 200 stuks Bloemkool le s. 9.50, 2e s. 7 en 3e s. 5.40; 2400 K.G. Rabarber 2.50 3.50. De Amerikaanfiche luchtvaartmarkt schappij, de United Airlines, heeft hu den loop der jaren niet alleen haar. vloot aanzienlijk verbeterd, maaar, ook haar reclame. Van elke verbete» ring, van elke uitbreiding der vloot vertelde zy het publiek door middel van courantenreclame. Met 60.000 regels in oowrantan annonceerde zij in 1927 haair dienst van kuat tot kust, die toen nog 33 uur duurde. In 1933 begon zij als eerste met twee» motorige vliegtuigen; reduceerde de overtocht tot 24 uur en voerde haar advertenties in couranten tot 275.000 regels op. Goed gezien: in 1935 vervoerde United Airlines onder een 14-tal luchtvaart» maatschappijen, 42 der totale vracht. In 1936 besloot zij 375.000 regel» in oouranten te adverteeren en kon aan het eind van het jaar een vooruit* gang van 25 constateeren. j Met het oog op deze successe, ia Hat geenszins te verwonderen, dat zij, voor 1937 wederom tot opvoering van het budget voor courantenrtcjatne besjoot,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3