De buitengewone zitting geopend. PARLEMENT Gezondheid in Uw huid. Witte Purol In een vereenigde vergadering der beide Kamers. Voorbereidende werkzaamheden. 3iituwt£and De koninklijke familie in de hoofdstad. groesbeek's gemeenteraad staakt. door den bliksem GETROFFEN en gedood. bemanning „hortenA" NAAR nederland. houdt en maakt Uw huid mooi en gezond, l Doos 30, Tube 45 ct. By Apoth. en Drogisten. .(Van onzen parlementairen medewerker). Gistermiddag heeft minister de Wilde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de buitengewone zitting der Staten-Generaal geopend. De korte plech tigheid, die eveneens in het gebouw der Tweede Kamer plaats vond, week van het ceremonieel van de sluitingsvergadering van j.1. Zaterdag niet af. De bijeenkomst begon/ echter reeds om kwart voor één en trok meer belangstelling, zoowel van leden als publiek, dan die van Zaterdag. Voorzitter was wederom baron de Vos van Steenwijk, voorzitter der Eerste Ka mer; met de griffiers en commiezen- griffier der Kamers was hij weer in ambtsgewaad. Ook de commissie die den minister van Binnenlandsche Zaken in het gebouw ontving en daaruit uitgeleide deed, was een schitterend groepje temidden van de jacquets of de zomerpakjes in gedemp te kleuren der overige leden. Ze was ook iets uitgebreider dan Zater dag en bestond uit de Eerste-Kamerleden Anema (a.r.), ter Haar (c.h.) en Van Rappard (v.b.) en de Tweede-Kamerleden mevr. BakkerNort (v.d.), Goseling (r.k.van Dijk (a.r.) en Wendelaar (v.b.) We zeiden reeds, dat de belangstelling van de leden groot was. We zagen tal van nieuwe gezichten in de groote fracties; eenigë nationaal-socialisten waren ook aanwezig. En alle ministers waren er; die +ot leden van de Kamer zijn gekozen, had den plaats genomen te midden van hun fracties, n.1. de heeren Colijn, Oud, Slote- maker de Bruïne, van Lidth de Jeude, Deckers, van Schaik; de minsters-niet- Kamerleden zaten boven in een loge; de heeren de Graeff, Gelissen en Slingenberg. In het kwartier dat voor de komst van den minister van Binnenlandsche Zaken verliep gingen de nieuwe leden zich aan de oudere en aan elkaar voorstellen. Voor zoover we konden nagaan, is er in de schikking van de plaatsen nogal veel ver anderd. De r.k., s.d., en de a.r. hebben er leden bij gekregen, een geheel nieuw groepje is verschenen in de n.s.b., verte genwoordigers van kleine partijen zijn af gevallen, veranderingen genoeg om een verschuiving van zitplaatsen eveneens noodig te maken. Zoo zagen we de uit twee leden bestaande c.d.u.-fractie te midden van de liberalen en de communisten zit ten; de vier n.s.b.-ers zijn aan de linker zijde geplaatst op de banken, waarop de heeren Westerman (die een paar weken geleden naar de n.s.b. is overgegaan), ds. Lingbeek (h.g.s.), Sneevliet (rev.soc.) en van Houten (c.d.u.) zaten. Ds. Zandt (st. ger.) is daar vlak vóór verzeild geraakt; door den aanwas van a.r.-zetels was er voor hem in die bankenrijen geen plaats meer. Verder zagen we de plaats van mr. Vervoorn (nat. boeren-, tuinders- en mid denstandspartij) welke bij die van de soc.- dem.-fractie aansloot, nu door jhr. Ruys de Beerenbrouck, den zoon van wijlen den Kamer-president, ingenomen. Wanneer de leden beëedigd worden, zul len we een beter overzicht hebben; het was gistermiddag nog wat rommelig, door dat de leden van de Eerste Kamer hier en daar tusschen zaten. Om één uur betrad minister de Wilde, eveneens in ambtscostuum, begeleid door de commissie, de zaal en hield, na den voorzitter en de leden met buigingen te hebben begroet, de volgende rede: De Koningin heeft mij opgedragen deze buitengewone zitting van de Staten- Generaal te openen. De wetsontwerpen waarbij verklaard is, dat er grond bestaat de daarin vervatte voorstellen tot verandering in de Grond wet in overweging te nemen, zyn door de ontbonden Kamers der Staten-Generaal met groote meerderheid aanvaard. Thans rust op Regeering en Staten- Generaal de taak in gemeen overleg den aangevangen arbeid, waartoe de noodige wetsontwerpen u onverwijld zullen berei ken, te voltooien. Hoewel kort zal ook de zitting onge twyfeld belangrijk zijn. De Koningin spreekt den wensch uit, dat uw werk, ge zegend door den Allerhoogste, tot heil van land en volk moge strekken. In naam der Koningin verklaar ik de buitengewone zitting van de Staten-Gene raal te zijn geopend. Na het uitspreken van deze korte rede, nam de minister met buigingen van den voorzitter en de leden afscheid, die met een buiging terug groetten. En hiermede was deze openingsvergadering afgeloopen. De opening van de gewone zitting op den derden Dinsdag in September is toch wel iets anders! Om drie uur kwam de Tweede Kamer, onder tijdelijk voorzitterschap van prof. Aalberse bijeen, alleen om de commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven te hooren benoemen. De voorzitter wees voor deze taak aan de heeren Bongaerts (r.k.), v. d. Waerden (s.d.), Tilanus (c.h.), van den Heuvel (a.r.) en Joekes (v.d.) Indien' de commissie bijtijds daarmede gereed zou zijn, zou hedenmiddag om één uur wederom worden vergaderd. Wanneer de nieuwe leden beëedigd zijn, zal een voordracht voor het voorzitterschap moe ten worden opgemaakt. De heer Aalberse, die in het afgeloopen zittingsjaar voorzit ter was, heet nu slechts waarnemend voor. zitter. In den Senaat. De groote pantoffelparade, welke van Nieuwendijk en Kalverstraat op het Munt plein uitmondde vormde hier wel is waar een kluwen, maar zette zich toch grooten- deels voort in de Reguliersbreestraat om op het Rembrandtplein een hart te kunnen uitzoeken. Er stonden er te kust en te keur in het grasveld rondom den peinzenden Rembrandt. En velen namen ze, naar zijn voorbeeld nauwlettend op, doch dan viel hun oog op cupido, die in zijn tempeltje ronddraaide en ook zijn pijl maar niet kwijt kon. Er werd dan troost gezocht by een ijsje of een poging gewaagd om een plaats in een der café's machtig te worden, hetgeen een taak op zichzelf was. Van groot tot klein waren zij „afge stampt" vol, maar veelal was de volte niet zoo kras of goedgeluimde bezoekers zagen kans op de tonen van de muziek een dans je te maken, om het feest zijn vollen luister bij te zetten. Op muzikaal gebied spande de Zeedijk de kroon, waar op eer klein bestek een groot aantal kleinere café's hun gasten met verlokkende tonen van gramofoon en radio, van harmonica en pierement noo- digden binnen te treden, hetgeen buiten een cacophonie van ongekende afmetingen opleverde. Maar hoe het zy of waai men kwam, overal heerschte een feestvreugde, welke getuigde van innerlijke genoegdoening,, dat nu eindelijk het verlangen om het prin selijk paar als gehuwd paar te mogen ver welkome^ en te vieren, in vervulling was gegaan. i Criiii-pibliwHi, rieten a°sthu"avomhdê Nat'S~"Tw«- OFCAVE VERVROEGDE Z SJ'èL Mr. Rost van Tonnmgen E.GENHE1MERS. zou dan de leiding krijgen van t - Nederlandsche Groenten- en Fruit- as,'S—Ml««- eentrale maakt bekend dat die tetera, d„ Kamerleden. Daanoe z j redacteur hun tuinbouwteeltvergunning ver- vlahetCNaUoïale Dagblad, die als secre- vroegde Eigenheimers telen, om voor uit van het Nationale uag keerine van een miniumprys in aanmer 13 OmZ de exploitatie van het Tehuis voor king te kunnen komen, aan hun v«Uing naar men dacht minstens 12 Nat. Soc. Kamerleden grootendeels afstand doen van de schadeloosstelling welke zy zouden genieten. Maar nu alles zoo geheel anders uitge- komen is dan de heeren gedacht hadden is er groote oneenigheid en in zooverre is het te begrijpen, dat Mussert geen z'tt'n« neemt als Kamerlid. Voorloopig heeft hy genoeg te doen om te trachten de gemoe deren weer tot rust te brengen en om te zorgen dat de „beweging" niet geheel ka pot gaat. MALVERSATIES TE DREUMEL. Gemeente-secretaris in arrest. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Nij- Eveneens om 3 uur gebeurde in de Eerste Kamer hetzelfde. Ook daar moesten voorbereidende maatregelen worden ge troffen, Eerst werd rapport uitgebracht over de geloofsbrieven van den door de Koningin reeds benoemden voorzitter, mr W. L. baron de Vos van Steenwijk. De rapporteur, mr. Janssen (r.k.), conclu deerde tot toelating van den heer de Vos van Steenwijk als lid, waartoe z. h. s. be sloten werd. En toen werd een tweetal commissies benoemd tot onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemde leden. Maar eerst hield de voorzitter nog een speechje, om afscheid te nemen van de leden, die tengevolge van de laatste ver kiezingen niet meer in de Kamer terug keerden; zestien in getal. De voorzitter zeide o.a.: „Aan talenten, kennis, werkkracht, ijver, toewijding en parlementaire ervaring enkelen zetelden hier gedurende bijkans 1/4 eeuw nemen zij gezamenlijk een schat mede. Hun heengaan beteekent een zeer gevoe lig verlies. Zij hebben den lande hier goede diensten bewezen, en ons in hun om gang veel geschonken. Wij vergeten hen niet, houden hen in zeer dankbare herinnering, en zullen ze blijven missen. Zestien nieuwe leden, ongeveer 1/3 der Kamer. Wel onderwerpen de Staten Provinciaal het college aan een zware proef. Maar ik twijfel er niet aan, of het zal bly'ken, er tegen bestand te zijn. Bij zoozeer gewijzig de samenstelling zal de sfeer toch dezelfde blijven. De nieuwgekozenen hoe talrijk ook zullen, ik houd er my van verze kerd, allengs weten zich aan te passen aan onze omgeving." Daarmede was de vergadering geëin digd; vandaag was de beëediging. PRINS BERNHARD TENNIST. Ruim een uur na de aubade en het défilé op den Dam is Z. K. H. prins Bern- hard met zijn wagen van het paleis uitge reden. Z. K. H. heeft zich naar het Vondel park begeven, waar hij op de banen van „Festina" eenige partijen tennis heeft ge speeld. Eerst speelde de prins een doublé met den heer Leembruggen als partner tegen de heeren Beets en mr. Voute, vervolgens een single tegen den heer Leembruggen en tot besluit wederom een dubbelspel, thans met mr. Voute tegen de heeren Leem bruggen en Beets. Te ongeveer zeven uur was de prins ten paleize teruggekeerd. PR COLIJN BIJ H. M. DE KONINGIN. Gisteravond te zes uur heeft H. M. de koningin den minister-president dr. H. Colijn/ voor een audiëntie in het paleis op den Dam ontvangen. CIRCA 2500 GULDEN ONTVREEMD. s Tijdens afwezigheid van de bewoonster is gistermiddag ingebroken in een perceel aan de Carpentierstraat in de Residentie. De dader heeft zich door opensluiting van de voordeur toegang verschaft. Uit een linnen kast op de eerste verdieping stal hij een ijzeren geldkistje, waarin waardepapieren en contanten tot een gezamenlijk bedrag van 2350 gulden. Verder werden enkele spaarbankboekjes en eenige sieraden vermist ter waarde van circa 100. By de geestdrift, welke den geheelen dag onder de Amsterdamsche bevolking heerschte over het bezoek van de ko ninklijke familie in de hoofdstad, was het te voorzien, dat de zoo kwistig versierde binnenstad des avonds met tienduizenden zou vol loopen. Inderdaad is dit ook het geval geweest en als van ouds was ook de Dam weer het middelpunt van de belangstelling. Niet omdat versiering en verlichting daar ver uit het mooiste zou zijn, maar omdat men toch altijd heimelijk de hoop heeft iets van de vorstelijke gasten te zien. En waarlijk, de tienduizenden, die op den Dam hadden post gevat, en in een opperbeste goedmoedige stemming bleven zingen en juichen, wedden tegen tienen plotseling verrast, toen op de eerste ver dieping van het paleis het gordijn voor het derde raam van de Mozes- en Aaronstraat af werd weggeschoven en het venster werd geopend. De dichtst byzijnden herkenden terstond H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard en uitten hun vreugde daarover in een luid gejubel. Dadelijk was aller aandacht gevestigd op de beide personen aan dit raam, die hartelijk terug wuifden, naar allen, die hen toejuichten. Het spreekt vanzelf, dat toen van den Nieuwendijk, het Damrak en het Rokin honderden naar voren schoten, zoodat men tot dicht bij den gevel van het paleis stond. Doch slechts luttele minuten duurde deze vorstelijke avondgroet. Weldra sloot prins Bernhard het raam en de gordijnen. Men bleef juichen en zingen, ook toen leden der karabijnbrigade van de politie de „kleine steentjes" hadden ontruimd, doch de vorstelijke personen vertoonder zich niet meer. Inmiddels namen de tienduizenden feestgangers de versiering en verlichting in oogenschouw. hetgeen werd vergemak kelijkt doordat de politie het voetgangers verkeer in één richting leidde op den Nieuwendijk en in de Kalverstraat. In rustigen tred liet men kleuren en lichtlij nen op zich uitwerken, waarbij voortdu rend vergelijkingen werden gemaakt met de versiering en illuminatie, welke te 's-Gravenhage in de blijde bruidsdagen van Januari waren aangebracht. Vooral het Damrak met op den achter grond het door strijklicht in gloed gezette Centraal station als sluitstuk „deed" het. Ook het rijverkeer was geheel omge legd, door het uit de toevoerende straten via de Heerengracht naar den Amstel af te leiden, en verder langs den Kloveniers burgwal te dirigeeren. Slechts de trams werden in de drukte toegelaten en menig een benutte dit voertuig om zich langs fraai versierde punten te laten rijden. Een ander middel van vervoer, dat prachtige zaken maakte, waren de rondvaartmotor- bootjes, die in de gordelgrachten bij ver schillende bruggen lagen en hun passa giers een tocht langs de talrijke door strijklicht beschenen en verluchte oude gevels, welker beeld in het water terug kaatste, boden. Ook het Leidsche Boschje, de toegangs poort van het oude zuiden, wekte veler bewondering met zijn fraaie lichtzuil, nog schooner dan die op Dam en Damrak en met de van onder op beschenen boomen tegenover het Vondelpark. De Vijzelstraat uitkomend, viel de blik op drie prachtige oude gevels aan de stille zijde van> het Rokin, waar de ouderwet- sche vetpotjes nog eens duidelijk bewezen, dat zij nog geenszins aftands zijn. GEROMMEL IN DE N.S.B. Groote teleurstelling om den verkiezingsuitslag. Men schrijft aan de Standaard: Het rommelt in de N.S.B., ofschoon ge tracht wordt naar buiten den indruk te wekken, dat de organisatie nog hecht en sterk is. De teleurstelling over den gevoeligen klap, welken het Nederlandsche volk aan de beweging heeft toegebracht, is groot. Met name ook onder de candidaten voor de Tweede Kamer. V/el wordt met veel ophef beweerd, dat Mussert niet naar de Kamer gaat, omdat „de beweging hem opeischt", maar de wer kelijkheid is toch, naar wij vernemen, eenigszins anders. De beweging heeft den „leider" duide lijk laten weten, dat zij er allerminst te vreden over was, dat nu juist alleen maar d „heeren" uit de beweging gekozen wa ren en eischte niet den „leider", maar de „baantjes" op. Vandaar dat met Mussert ook zyn me dewerkers Van Geelkerken en Koster uit de Kamer zullen blijven. Nu is er plaats voor de heeren G. Dieters Jr„ H. J. Wou denberg en ook voor Mr. M. M. Rost van Tonningen. Want ook laatstgenoemde moest aan een „baantje" worden geholpen. Wel heeft deze als hoofdredacteur van het „Nationale Dagblad" aanvankelijk 400 per maand gekregen, doch de ongunstige gang van zaken met dit dagblad heeft ook tot gevolg gehad, dat van zulk een belooning geen sprake meer kon zijn. De schadeloos stelling van lid der Tweede Kamer was voor hem dan ook niet te versmaden. Mr. Rost van Tonningen, die zeer ten ongenoege van van Geelkerken grooten invloed op Mussert heeft, weigerde er blijkbaar genoegen mede te nemen, dat hij buiten de Kamer zou blijven. Daarvoor had hij dan ook voor de beweging te be langrijk werk verricht. Immers, reeds meerdere malen is hij naar Berlijn ge weest het laatst nog drie weken voor de verkiezingen om besprekingen te voeren met minister Göbbels. Het is ook Mr. Rost van Tonningen ge weest, die de heeren Woudenberg, van Lunteren, Kettman en Ir. van Houten (een broer van den directeur) uit de Redactie van het Nationale Dagblad gewerkt heeft. De Haagsche Dierentuin. Van aankoop van den Haagschen Die rentuin zal nu voorloopig ook wel worden afgezien. Men had gerekend met minstens 12 man de Tweede Kamer te zullen binnen gaan en nu lag het in de bedoeling het ge- megen: Reeds lang gingen in het dorp Dreumel in het land van Maas en Waal geruchten, dat onregelmatigheden zouden zijn gepleegd ter gemeente-secretarie. Dit had tot gevolg, dat verleden jaar een onderzoek werd ingesteld naar het beheer van de gelden, bestemd voor den Bijzonderen Vrywilligen Land storm. Ook de justitie werd in de zaak ge mengd, doch tot een strafvervolging kwam het toen niet. De geruchten bleven evenwel aanhouden. Beweerd werd, dat ook op ander gebied malversaties gepleegd zouden zyn Zoo werd er verteld, dat een legaat, dat indertijd onder het beheer van het gemeen tebestuur was gesteld, verdwenen zou zyn Gezien 4e zeer troebele omstandigheden, welke in het dorp en zelfs in den boezem van het gemeentebestuur bestaan, was het zaak van deze geruchten met de grootst mogelijke reserve kennis te nemen. Dit was ook het geval, toen de gemeente-secretaris op 21 Mei j.1. met ziekteverlof vertrok, en aan dit feit allerlei conclusies werden ge koppeld in verband met de beweerde mal versaties. Gistermorgen heeft deze aange legenheid, die het dorp reeds zoo lang in beroering brengt, een onverwachte wending genomen. Voor het kantongerecht te Tiel werd n.1. een strafzaak behandeld tegen den wet houder C. M., die een boom, ter gelegen heid van het huwelijk van prinses Juliana geplant, eigenmachtig had doen uitgraven en plaatsen in den tuin van het gemeente huis. Deze tuin was in gebruik bij den gemeente-veldwachter L. Over deze zaak waren reeds verwikkelingen ontstaan tus schen den burgemeester en den wethouder, omdat de veldwachter tegen den wethouder proces-verbaal had opgemaakt wegens het wederrechtelijk graven in andermans grond en het zich begeven op niet openbaar ter rein. Gedurende de behandeling van deze zaak had het requisitoir van den ambtenaar van het O.M., mr. J. C. Maris, reeds opzien gebaard. Deze toch noemde het optreden van den wethouder kwajongenswerk en zeide voorts van meening te zyn dat de leiding der zaken in Dreumel in handen is van menschen, die van de politie gruwelijk misbruik maken. Hy eischte voor elk der ten laste gelegde feiten 15 subs. 5 dagen boete. Groot opzien werd echter gewekt door het feit, dat de gemeente-secretaris, die als getuige zou worden gehoord, in de rechts zaal verscheen in gezelschap van een rijks veldwachter. Het gerucht, dat hij tijdens zijn z.g. ziekteverlof zou zyn gearresteerd, won daardoor aan waarschijnlijkheid. In verband daarmee hebben wij ter be- voegder plaatse geïnformeerd naar de juist heid van dit gerucht. Ons werd medege deeld, dat de gemeente-secretaris inderdaad onder verdenking van onregelmatigheden is gearresteerd en in het Huis van bewaring is opgesloten. Omtrent den aard der malver saties kon men geen nadere inlichtingen geven. van de oppervlakte, die door hen met ver vroegde Eigenheimers, geteeld op tum- bouwteeltvergunndng, wordt beteeld. 's-Gravenhage, 8 Juni 1937. GARANTIEPRIJS GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Frtjit- centrale maakt bekend, dat zij, evenala in 1936, voor goedgekeurde pootaarriappeWr. van Eerstelingen, geteeld op een tuin bouwteeltvergunning, een minimumpriji wenscht te garandeeren tot 1 November 1937, welke nader zal worden bekend ge maakt. De verdere voorwaarden om hiervoor in aanmerking te komen zullen in het laatst van Juni per circulaire aan de veilingen bekend gemaakt worden, alwaar tevens de opgave dient te geschieden. 's-Gravenhage, 8 Juni 1937. BENOEMD TOT LID DER TWEEDE KAMER. In verband met het niet aannemen v^n zyn benoeming tot lid der Tweede Km«r van den heer W. O. A. Koster heeft d* voorzitter van het centraal stembureau in diens plaats benoemd verklaard, mr. II. M. Rost van Tonningen (N.S.B.) NOENMAAL NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING. Het noenmaal dat de Nederlandsche Journalistenkring den minister van staat jhr. mr. H. A. van Karnebeek aanbiedt en waaraan Z. K. H. prins Bernhard zal deel nemen, vindt plaats op Vrydag 18 dezer in de Witte Brug te 's-Gravenhage. DE HEER J. LEOPOLD OVERLEDEN. Lid van de hoofdredactie van de „Haagsche Post." Op 68-jarigen leeftijd is gisteren te den Haag overleden de heer J. Leopold, in leven lid an de hoofdredactie van de „Haagsche Post". De heer Leopold is 9 Maart 1869 te Goes geboren. Aanvankelijk werd hü in den graanhandel opgeleid. Na de oprichting van de Haagsche Poet, in Januari 1914, werd de heer Leopold lid van de hoofdredactie van dit blad. Gistermiddag tegen 4 uur was een open bare vergadering uitgeschreven na een tijdsverloop van bijna vier maanden. Hier door waren de gemoederen van de raads leden danig geprikkeld, te meer waar beide wethouders herhaaldelijk op een openbare raadsvergadering hadden aange drongen. Toen zich op het bepaalde uur enkele leden ter vergadering meldden, kwamen zij te weten, dat B. en W. nog be sprekingen te voeren hadden. Na afloop van deze besprekingen voegden de beide wethouders zich ook by den wachtenden raad in het nabijgelegen café en zagen allen van het bijwonen der vergadering af Aanleiding tot deze staking is het feit dat sedert vier maanden de medewerking van den raad niet meer noodig geacht werd. Verschillende leden hadden ernstige grieven, w^lke niet tot -uiting konden komen. HET NIEUWE BRIEFTARIEF VOOR NED.-INDIE. 6 cent is altijd te weinig.-. Bij de eerste verzending volgens d« nieuwe regeling op 5 Juni j.1. is gebleken, dat het publiek zich nog geen voldoende rekenschap heeft gegeven van de wijzi ging in het tarief van brieven naar Ned.- Indië. Dit bedraagt 12 cent voor elke 10 gram, terwyl de verzending steeds met den luchtdienst AmsterdamBandoeng ge schiedt. Alleen in het geval, dat de afzèn- der door duidelijke aanduiding op den briefomslag te kennen geeft dat verzen ding met de landmail moet geschieden geldt het gewone internationale tarief vgn 12 cent voor 20 gram en 7cent voor elke volgende 20 gram. Een brief voor Ned.-Inldië is met 8 cent dus altyd te laag gefrankeerd en wordt met strafport belast, door den geadresseerde te betalen bij de uit reiking. Wel is het mogelijk alleen voor ver zending met de landmail een postblad van 6 cent te gebruiken. Bij de mail van 5 Juni jl. waren nog tal van brieven welke met 6 cent gefrankeerd waren en welke dus alle met strafport worden belast. Men zorge m zijn eigen belang voor juiste frankeering. MAN EN VROUW BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. (justeravond zijn de 32-jarige huisschil der P. de Borst en zijn 26-jarige echtge- noote A. J. de Borst-van der Linden, in de rivier de Merwede te Papendrecht bij het zwemmen verdronken. Het echtpaar was gaan zwemmen even voorbij de scheeps werf „het huis de Merwede". Men vermoedt, dat de man, die gedeelte lijk gekleed is opgehaald, na gezwommen te hebben plotseling zag dat zijn vrouw in moeilijkheden verkeerde en haar te hulp is gekomen, met bovenstaand noodlottig gevolg. Van het gebeurde is niemand ge tuige geweest. Toen de beide menschen 'niet thuis kwamen heeft men een onder zoek ingesteld. In den loop van den nacht is een slachtoffer opgehaald en vanmorgen het tweede. Gedurende een kort doch hevig onweer, dat gisteravond laat over het Wester kwartier te Groningen woedde, en gepaard ging met een geweldigen slagregen is de 50-jarige echtgenoote van L. Roeters te Zevenhizen, gemeente Leek, terwyl de familie zich in de huiskamer bevond, door het hemelvuur getroffen- en op slag ge dood. Brand werd niet veroorzaakt. 15.000 arbeiders bij philips. Nadat het personeel by de Philips fa- Aefl™ndhoVen enk*le weken gele- Sw!n\ u -Yas gest€gen' is «'«teren de tewerkgesteld Phillps ***- De Regeeringspersdienst meldt: zaken u. epariement van buitenlandsche eekomln v," /r officieel bericht binnen sche bS.houdende dat de Nederland sche !^aTlng,Van het onder Panamee- op 7 Julf i i3r€ w st°omschip „Hortena" seus" vL \aaiJi d van het s-8- "Th<_ ming n..fNSl.Sr'*te" be"«m" lijk aangespoeld. (N^B^V h^tV8 in de Maas bil Beugen geveer zistio' - aangesP°eld van een on- So n et kïJarig: Vrow' w'er identiteit 6 1 kon worden vastgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6