|i Stad m Omgeving. AMSTERDAMSCHE BEURS N.V. DE BANK VAN SAS te Alkmaar Jkownciaal Tlieuws Nederlandsche cineasten in Spanje. £aatste betichten f 250 fl Goedkoope spoorkaartjes naar Duitschtand. Reischeque's en credietbrieven. Buitenl. bankpapier. Beleeningen op etfecten. Aan- en verkoop etfecten. HEERHUGOWAARD CALLANTSOOG Van den strijd is reeds een film van 7000 M. vervaardigd. Werk van een Bergenaar. ZIJPE BROEK OP LANGENDIJKl Oppositie tegen 't regime Hitier. H. M. de Koningin bezoekt koloniaal instituut. Prins Bernhard bij de brandweer Alkmaar, Donderdag. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Gistermiddag is de 22-jarige Schuit, werk zaam aan den nok van de boerderij van den heer Akkerman aan den Westdijk onder deze gemeente, gevallen en terecht gekomen in een hoop hooi. Daar lag een houten balk en ongelukkigerwijze kwam hy daarop met zijn hoofd terecht. Met een zware wonde (men deelde ons mede, dat de schedel ge broken was, maar bevestiging daarvan kon den we nog niet krijgen) werd de jonge man opgenomen en per ziekenwagen van de Kennemer Autogarage naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand leek hedenmiddag iets beter dan gister, hoewel men hem nog hiiet in behandeling heeft kunnen nemen. REPRESSAILLE? Hedenmorgen zeer in de vroegte te onge veer 5 uur is door een der ruiten van de woning van den directeur van Maatschap pelijk Hulpbetoon aan de Maclaine Pont straat een straatklinker gegooid, die midden in de kamer terecht kwam. Door de politie wordt naar den dader een onderzoek inge steld. BEGRAFENIS C. C. KOSSEN. Onze correspondent te Heiloo schrijft: Zooals bekend is de 18-jarige Clara Kossen uit Heiloo Zondag te Haarlem verdronken. Nog maar enkele weken was zij in betrekking in Haarlem en op den eersten Zondag, dat zy niet thuis kwam, is het ongeluk gebeurd. Toen de radio de mare van Clara's tragischen dood bekend maakte, ging er een schok door Heiloo. Innig medeleven was er met haar ouders die hun eenige dochter verloren. Het was het gesprek van den dag, want Clara was het zonnetje van het huis. Gistermiddag heeft op de Nieuwe Be graafplaats de teraardebestelling plaats gehad, 's Morgens en 's middags was het een gaan en komen van bloemisten die bloemen brachten. Van de gymn. ver. „Doves", van de Heiloosche Revue-vereeni- ging, van Floralia, van de Tuindorper Buurtvereeniging van de buren, ja van wie niet. Een afzonderlijke wagen was noodig om den bloemenschat, blijken van zooveel sympathie en medeleven, te vervoeren. van Donderdag 10 Juni 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. lOH/ie 4 Neder 1. 1934 1017:6 4 Ned.-lndië 1934 101'/. 100'6/j6 5J4 Duitschl. '30 m. verkl. 34'/, 34*78 BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank 147i/S 1477, Handel Mij, Cert. v. 194 1927» Koloniale Bank 171 167 Ned. lnd. Handelsbank e ni y« 1697, INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 67 667,-7 Cafvé Delft Cert. 83'/, 837, Nederl Ford 259 261 Philips Gloeil. Gem. 3ezit 322 3217,*2 Unilever 1647, 1627a INDUSTR. OND. BUITENL. 65>/« Am. Smelting 397,-V, Anaconda 407, Bethleh. Steel 62y8 626/8 Cities Service 27, 2716 Kennecott Copper 437, 42'6/i8 Republic Steel 267IS 25|-i6/i6 Standard Brands 2UA6 Steel comm. 737)8 723/IS U. S. Leather 7 7 CULTUUR MAATSCH. 5137j.4 H. V. A 518 Java Cultuur C 250 244 Ned. Ind. Suiker Unie 1743/8 170-7, Vorstenlanden 387, 38 Dito actions t 25.95 25.90 MIJNBOUW. 1427, Alg. Explor. Mij.i 1 140 Redjang Lebong 155 159-/, PETROLEUM. 3997, Dordtsche Petr. t 401'/, Kon. Petr. 420 4173/a-9 Perlak t t 101 102-37, Phillips Oil 407, 407)6 Shell Union t 213/ig 20»/16 Tide Water 137i6 137)8 RUBBERS. Amsterd. Rubber t 1 2827, 2807,-1 Deli Bat. Rubber 222»/a 2217,-1 Hessa Rubber 2427a 238 Oostkust 114»/a 1167a Serbadjadl 1687, 166 5»/i« SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1277, 126'/, Scheepvaart Unie TABAKKEN. t 1297a 1277a Deli Batavia a 243 242 Oude Deli 1 3227a 320 Senembah 331 334 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 4 61 Southern Pacific 1 38t>/8 381/, Southern Railw. Cert 27»/m 266/g Union Pacific 102 1027, Canadian Pac. 4 10'/l8 10-7w §Noteering per 50. x) ex-coupon jExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: Niet officieel New-York 1.817, 1.817, Londen 8.97»//, 8."/®/a Berlijn 72.80 72.82)4 Parijs 8.09 )4 8.097, Brussel (Belga) 30.67 30.68i/2 Zürich 41.55 41.56)4 Kopenhagen 40.10 40.071/2 Stockholm 46.30 46.30 Oslo 45.12)4 45.121/2 Italië 9.60 Praag 6.35 Zoowel bij het sterfhuis als op de begraaf plaats was er overweldigende belangstel ling. Het omfloersde vaandel van „Doves" ging voor de gymnasten uit. Op de be graafplaats, waar honderden aanwezig wa ren, merkten we op de besturen van de Tuindorper Buurtvereeniging (voor welker uitvoeringen zij vaak haar krachten beschik baar stelde) Doves, Floralia, haar leerares van de gymnastiek, mej. Langeberg uit Alkmaar en ook haar vriendin die Zondag j.1. met haar in het bootje zat. De gymnasten stonden ter zijde opgesteld. Bij het graf werd, op verzoek der familie, niet gesproken. Terwijl de kist langzaam zakte, bracht mej. Holters, namens Doves, den vaandelgroet. De gymnasten en de besturen strooiden bloemen op de kist. Een oom van de over- lede bracht dank voor de groote belang stelling. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. Het innig medeleven van de burgerij van hoog tot laag, moge voor de zwaar beproef de ouders en familie een troost zijn. MAATSCHAPPIJ VAN WELDADIGHEID, AFD. ALKMAAR. Op de gisteren gehouden jaarlijksche al- gemeene leden-vergadering van de Maat schappij van Weldadigheid, afd. Alkmaar is de rekening en verantwoording van den penningmeester goedgekeurd. Aan den directeur der Maatschappij te Frederiksoord is 80 afgedragen. Het leden-tal is in het afgeloopen jaar iets teruggeloopen. Het aftredend bestuurslid de heer J. Ringers werd wederom als zoodanig her kozen. CARILLON-CONCERT. Door den carillonist, den heer P. A. van Langen zal hedenavond van 8.309.30 uur op het carillon van de Waagtoren het eer ste concert worden gegeven, waarvan het programma als volgt is samengesteld: Concerto Liederen Preludium Allegro Le Tambourin Les Moissoneurs La Vindangieux Ave Maria Klokke Roeland Wiegelied Preludium Nivaldi Valerius v. d. Ghein Scheppers Rameau Couperin Demijn Distoofs Wierts Demijn FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank werden heden failliet verklaard: B. H. Klop, banketbakker te den Helder, rechter-commissaris mr. Ledeboer, cur. mr. Veldman; Joh. Raamhouwer, bloemist en koopman te Hoorn, rechter-commissaris mr. Fruin, cur. mr. Thomas. D. E. Hienstra, reiziger te Enkhuizen, rechter-commissaris mr. Ubbens, cur. mr. Thomas. DE EERSTE TUINBOONEN. Op de gister gehouden veiling werden de eerste tuinboonen aangevoerd door L. A. Wetsteijn en Zn. EIGENAAR VAN SLA GEZOCHT. Vanaf den Kennemerstraatweg is heden nacht een viertal kistjes sla aan het bureau van politie gebracht, die door onbekenden aldaar geplaatst zouden zijn. De eigenaar gelieve zich aan de politie bekend te ma ken. Spoorstraat 38. Telefoon 3850. Harddraverij. Te Heehugowaard wordt op Kermis- Maandag een extra attractie geboden in den vorm van een haddraverij. Evenals vo rig jaar wordt deze draverij gehouden op het prachtig gelegen gemeentelijk sport terrein in Heerhugowaard-Zuid. Het aantal ingeschreven paarden moet het twintigtal overtreffen, zoodat onge twijfeld een felle strijd en dus spannende ritten verwacht mogen worden. Deze tak van sport trekt den laatsten tijd een groeiende belangsteling, waarom men dan ook te Heerhugowaard een menigte be langstellenden tegen billijke prijzen op het terrein hoopt te ontvangen. Van de deelnemende paarden zijn de meest bekende: Fanfare, Wilhelm, Fatima, X-Smiling, Tamboer, Marie P, Vitesse S. W., Anna Bradford's Guy enz. Schoolreisje. Maandag maakten de schoolkinderen uit Callantsoog hun jaarlyksch reisje naar Schoorl en Bergen. In particuliere auto's ging de reis eerst naar de restanten van de „Prince George" en vandaar naar Schoorl en Bergen met hun altijd trekkende duinen, bosschen en speel tuinen, Mede door het buitengewoon mooie weer hebben de kinderen en hun geleiders een genotvollen dag gehad. Ten huize van zyn moeder, de schilderes Charly Toorop, die het idyllisch gelegen landhuis de Vlerken, schepping van den ar chitect Piet Kramer, aan dein Buerweg te Bergen bewoont, hadden wy gister een on derhoud met den jeugdigen Nederlandschen cineast John Fernhout. Deze jonge camera man behoort tot de beste cineasten. In op dracht van de Belgische regeering filmde hij de reis van het Belgische schoolschip naar de Paascheilanden in de Stille Zuidzee en vervaardigde hij een drietal Belgische films voor het vreemdelingenverkeer en wel één van de Belgische badplaatsen, één van de Ardennen en één van de kunstschatten van België. Voor de eerste film mocht hij van de Belgische regeering een bekroning ont vangen. In opdracht van het Amerikaansche Hulp comité aan Democratisch Spanje vertrok hij vóór 4 maanden met den bekenden cineast Joris Ivens per vliegmachine vanuit Tou- louse naar Valencia om Ivens behulpzaam te zyn bij het vervaardigen van een docu mentaire film, omvattende: de stad Madrid, de bombardementen, de fronten en de ar beid op het land om Madrid. De tekst voor deze film, die in Amerika wordt nagecin- chroniseerd (Ivens is hiervoor al een maand in New-York) wordt verzorgd door den Amerikaanschen schrijver Hemingway. Op onze vraag verklaarde de energieke jongeman zich bereid, ons het een en ander van zijn bevindingen in Spanje te vertellen. Drie en een halve maand, zoo zeide hy ons, ben ik voor dit werk in Spanje geweest. Zooals gezegd, reisden wij per vliegmachine naar Valencia. Onze bagage, een 200 K.G. voerden wy met ons mee en in Valencia kregen wij onmiddellijk de medewerking van de autoriteiten, omdat de winst van de film geheel ten goed zal komen aan het am bulance-werk in Spanje. Van Valencia be gaven wij ons per auto naar Madrid, met behulp van een Spaanschen chauffeur. De weg, die 380 K.M. lang is, is zeer goed en werd door ons in 7 uur afgelegd. Hemingway, die tydens den wereldoorlog officier in het Italiaansche leger was geweest en in zyn boek over de stierengevechten in Spanje blijk heeft gegeven, Spanje uitste kend te kennen, was ons een groote steun, omdat hij zeer goed Spaansch verstond en sprak. In Madrid vonden wij onmiddellijk een goed hotel. Het leven gaat daar trouwens gewoon zijn gang, ofschoon Madrid iederen dag beschoten wordt. De bombardementen vanuit de vliegmachines, ofschoon heviger en verwoestender, hebben op de bevolking een andere uitwerking dan de beschieting met kanonnen, omdat de komst van de vlieg machines tevoren gesignaleerd wordt. Iets anders is dit met de beschieting uit batte rijen, die thans gericht staan op de grootste boulevard van Madrid, waar zich ook de telefooncentrale bevindt. Aangezien deze wijk elk oogenblik van den dag beschoten kan worden, mijdt men deze straat zooveel mogelijk. De verdekt opgesteld groote ka nonnen van de belegeraars zijn moeilijk te attaqueeren. Wij hebben, zoo vertelde Fern hout, niet alleen de drie fronten om Madrid gefilmd, maar ook een luchtbombardement op een dorp door drie Junkervliegtuigen met drie jachtvliegtuigen. De uitwerking van zoo'n luchtaanval op de bevolking is ontzet tend. Na de waarschuwing heerscht er plot seling een doodsche stilte, gevolgd door een ontzaggelijk gefluit en de geweldige ontplof fing van de projectielen. Wanneer nu zoo'n luchtaanval de bevolking uit de schuil plaatsen terugkeert is het verschrikkelijk om te zien, hoe ontdaan de vrouwen zijn, waarvan sommigen hun handen biddend ten hemel opheffen en anderen voor de verniel de huizen knielen. In Madrid, waar bommen worden gewor pen van 250 K.G. slaan deze door drie en vier etages en is men in de kelders en in de vluchtplaatsen vrijwel veilig. In de dorpen worden de lagere huizen, als ze getroffen worden, geheel verwoest. De bevolking zoekt daar als regel dekking onder de olijfboomen. Dit geschiedt ook langs de wegen door vrachtauto's. Sommige wegen zyn geweldig gebarricadeerd en met de auto rijdt men zig-zag tusschen de barricades door. De verdediging van Madrid is thans zoo hecht, dat niemand daar meer gelooft dat het de opstandelingen zal gelukken, door die verdediging heen te komen. Wy kwamen juist na den grooten veldslag van Guadala- jara, waar de regeeringstroepen van de 25.000 man Italianen er 3000 gevangen na men, die bij de kust werden geïnterneerd. De Italianen waren met achterlating van al les in 1)4 dag 40 K.M. gevlucht, zoodat de regeeringstroepen, wilden deze het verband niet verliezen met de fourageering enz., de achtervolging moesten staken. In de regeeringstroepen strijden een mas sa overloopers en onder hen bevinden zich zelfs Mooren. Het heeft lang geduurd om de regeeringstroepen gedisciplineerd te or- ganiseeren, maar thans is men daarin ge slaagd en zijn ze zeer sterk. Franco heeft gebrek aan menschen en moet bovendien re kening houden met de onlusten fri het ach" terland. Nu de onlusten in Barcelona zijn overwonnen is dit met de regeering niet meer het geval. De regeering doet buitenge woon veel om de soldaten van de opstande lingen te overtuigen, dat zij een verkeerde zaak dienen. Daartoe maakt zij 's nachts ge bruik van reuzen-luidsprekers, die zoo wor den opgesteld, dat ze moeilijk zijn te tref fen. In één nacht werden in de omgeving van zoo'n luidspreker 22 projectielen ge worpen zonder dat de luidspreker werd ge troffen. Den volgenden dag maakte ik het mee, aldus onze zegsman, dat drie jonge Spanjaarden naar de regeeringstroepen wa ren overgeloopen en daar als nieuwe kame raden werden begroet. Wy hebben, zoo vervolgde de cameraman, ook een attaque op een groote brug mee ge maakt en daarvan verschillende opnamen gemaakt. Twee uur lang hebben wij in een huis bij de brug gezeten omdat ons werk te gevaarlijk werd. De projectielen vlogen ge regeld over de brug en plontsten in het wa ter en het gelukte tenslotte aan de Interna tionale Brigade om den aanval af te slaan. Deze internationale brigade bestaat uit men schen van alle nationaliteiten en onder hen bevinden zich vele Duitsche en Italiaansche emigranten, doch geen Russen. Op onze vraag of er ook veel Hollanders in de Internationale Brigade meevechten, antwoordde Fernhout ons, dat hij er slechts weinige had ontmoet. Wel had hy een ont moeting gehad met den bekenden Neder landschen schrijver Jef Last, die ook na zijn doodsbericht in de bladen, als kapitein zich als een fel strijder deed kennen. Toen wij opmerkten, het onbegrijpelijk te vinden, dat het aan de regeeringstroepen nog niet gelukt was, de rebellen uit de Universiteitswijk van Madrid te verjagen, merkte Fernhout op, dat deze wijk geheel buiten Madrid is gelegen, uit verschillende hechte gebouwen bestaat en dat de opstan delingen in het eene bezette gebouw door een overdekte loopgraaf nog steeds verbin ding hebben met de troepen van Franco. In de omgeving van Madrid is het volkomen een loopgraven-oorlog geworden, waarin niet zonder opoffering van vele menschenle- vens verandering gebracht kan worden. Madrid, zoo zeide hij, is in een ontzagge lijken staat van verdediging gebracht en luchtraids op Madrid vinden niet meer plaats, omdat daarmee al te veel vliegma chines verloren zijn gegaan. Het leven in Madrid, dat zijn gewonen gang gaat (de bioscoopvoorstellingen b.v. vinden regelmatig plaats), ondervindt wel moeilijkheden, door het somtijds ontbreken van gewilde voedingsmiddelen. Voedselnood is er niet. In hoofdzaak worden boonen, rijst en aardappelen op kaartsysteem verstrekt. Fruit ontbreekt er niet, al is dit er niet zoo overvloedig als in onze Hollandsche steden. Wijn wordt er geregeld aangevoerd. In den arbeid van de boeren op het land is over het algemeen geen verandering ge komen. Bij de regeeringstroepen wordt alles ge daan om de soldaten lezen en schrijven te leeren, en zelfs in het loopgravengebied zijn daarvoor scholen ingericht, want het analfa betisme in Spanje is groot. Van de twee jeugdige helpers van Fernhout had één slechts drie maanden en de ander één jaar onderwijs genoten. Spr.'s indruk was, dat de regeering al het mogelijke doet om de be volking cultureel te verheffen. Beide partijen in Spanje, dit was zijn in druk, doen veel om den moreelen steun van het buitenland te verwerven. Wanneer er geen verdere buitenlandsche interventie plaats heeft, dan acht hij het thans uitgeslo ten, dat de regeeringstroepen overwonnen zullen worden. Nog deelde Fernhout ons mede, dat gedu rende zijn drie maandelijksch verblijf in Madrid, door de ciniasten 7000 meter film was opgenomen, waaruit Ivens een film van 2500 meter zal samenstellen, die binnen een maand ook in ons land vertoond zal wor den. De volgende week vertrekt Fernhout in opdracht van dezelfde Amerikaansche on derneming naar Asturië om daar eveneens een documentaire film samen te stellen. Verkoop dijken. In een op Dinsdag gehouden vergade ring van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van het waterschap Zijpe en Hazepolder is o.m. besloten eenige percee- 'en dijk te verkoopen aan het Hoogheem raadschap Noordhoiiands Noorderkwartier voor de totale som van 48.009.72. Verlenging werkverschaffing baggeren. Volgens ministerieel schrijven is de werkverschaffing baggeren verlengd tot en met 25 September a.s. Stopzetting werkverschaffing. De Centrale Werkverschaffing Staats- boschbeheer te Schoorl zal, evenals vorige jaren, voor deze gemeente stopgezet worden vanaf 5 Juli tot 25 September 1937. Twee pamfletten van de Duitsche Vrijheidspartij. De Duitsche Vrijheidspartij heeft, gisteren twee pamfletten verspreid, waarin geprotesteerd wordt tegen dé binnen- en buitenlandsche politiek der nat.-soc. regeering. Na te hebben opgemerkt, dat „symp tomen van diepgaand wantrouwen" be staan en gewezen te hebben op „toene mend protest van alle lagen der' bevol- king en dat ondanks de bemoeizucht der politie" en enkele vragen te hebben ge steld aangaande den brand in den rijks dag, vraagt het eerste pamflet: waarom weet de geheele wereld, dat de regee ring van Hitier Franco steunt en waar om is het Duitsche volk het eenige dat daar niets van weet? Waarom weet het Duitsche volk niets van het ontzettende bedrag, dat is uitgegeven aan herbewapening, welke het geheele eco nomische en zelfs het dagelyksche leven be- heWieClbIdreigt Duitschland toch? Is het om de Duitsche eer, die het zelf heeft aan tast dat het nationaal-sociahsme het .Duit- Se volk wil storten in de verschrikkelijke ramD van een aanvalsoorlog? Waarom weten wij niet, wat het buiten land van ons denkt? Waarom zegt men ons niet dat onze onderhandelaars overal zijn afgewezen en dat wij thans veel meer ge ïsoleerd zijn dan ooit? Waarcm is in ons land het vrye woord ver boden'" In het pamflet wordt dan nog gespro- testeerd tegen de uitgaven en het praal vertoon van partijleiders en rriti«£ geoefend op de landpolit.ek, welke leidt tot een verhooging der prijzen, maar niet tot een verhooging der loonen en salaris- SC Het betoogt, dat de regeering van Hitler het land in den afgrond heeft gestort, omdat niemand de begrooting van ont vangsten en uitgaven en het politieke be leid controleert. Waarom antwoordt men niet. Ieder half antwoord op alle kwesties zou de ter dood veroordeeling zijn van het regiem, dat ons in het verderf stort' Het tweede pamflet levert commentaar od de reis van Schacht naar Parijs. Het document verklaart, dat de situatie van Duitschland onheilspellend is. „Duitsche bankiers en economische kringen bereke nen dat de ryksbegrooting voor ongeveer 31 milliard aan het bewapeningsuitgaven bevat. Het Duitsche woord heeft bij de buitenlandsche naties geen enkele waarde meer. Het Duitsche bedrijfsleven heeft er geen enkel crediet. Deze twee feiten berusten op het ontzet tend gebrek aan geweten, waarmede de nationaal-socialistische bankroetiers spelen met de vrijheid en het geluk van het volk. Wij eischen rekening en verantwoording. Wij vragen openbaarmaking der begroo ting, van de openbare schulden, verslag van de geheime onderhandelingen van dr. Schacht met de Vereenigde Staten en En geland, verslag over zijn bezoeken aan Parijs en Brussel. Wij eischen ontbinding van den Rijksdag, welke geen Rijksdag is. Wij eischen het recht van vrijheid van vergadering en persvrijheid. Wij eischen verkiezing van een nieuwen Rijksdag op de basis van het algemeen kiesrecht". Het pamflet besluit met de woorden „Heil Deutschland". Na een avond en nacht, welke de vrees wettigde dat de natuur een afdoende wij ziging zou aanbrengen in de goede gezind heid, die zij zoo langen tyd had getoond, ontwaakte Amsterdam min of meer tot haar verbazing onder een stralend blauwen hemel, waaraan de zon weldra meer van haar kracht en macht deed blij ken en den feesttooi, waarmede de stad zich ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de koningin en van het prinselijk echtpaar heeft opgesmukt, na het stort bad van de afgeloopen uren in een omme zien droogde en een nieuw, frisch aanzien gaf. En zoo was er dan vanmorgen weer drukte en levendigheid op den Dam, toen te half elf H. M. de koningin intreedt voor het maken van een rijtoer en het brengen van een bezoek aan het Koloniaal Insti tuut. De landsvrouwe had plaats genomen in een a la daumont bespannen caleche, naast haar was de dame du palais, mevr. van LoonEgidius, gezeten. Een detache ment politieruiters reed aan het hoofd van den kleurigen, uit open landauers be- staanden stoet, die, na de ruiters, geopend werd door de rijtuigen van den hoofd commissaris en van den burgemeester. Het bezoek gold ditmaal uitsluitend de afdeeling handelsmuseum, welke, in te genstelling met de afdeelingen tropische hygiëne en volkenkunde, de landsvrouwe nog niet bezocht had, wijl hiertoe bij een vorig bezoek de tijd ontbroken had. Bij de rondleiding door deze afdeeling diende in het bijzoider prof. de Bussy hare majesteit over het vele belangwekkende, dat in deze afdeehr.g te zien is, van voor lichting, waarbij de landsvrouwe voort durend van haar hooge belangstelling blijken deed, vooral ook voor enkele ge deelten van een in een propectiekamer ve: toonde kleurfilm van tropische bloemen en gewassen, welke prof. de Bussy heeft gemaakt tijdens een reis langs Sumatra's oostkust, en 's lands planttuin te Buiten zorg. Het bezoek nam ruim drie kwartier in beslag, waarna de vorstelijke stoet langs een n.'euwe route wcarin o.m. waren op genomen Sarphatistiaat en Utrechtsche- straat, onder veel belangstelling van de zyde der bevolking, naar het paleis terug keerde. Voor de middaguren stond op het pro gramma een autorit, met bezoek aan de Koninklijke Amsterdamsche Roei- en Zeil- vereeniging „De Hoop", ter bijwoning van het watercorso en reddingsdemonstraties. Z. K. H. prins Bernhard heeft vanmor- gen een bezoek gebracht aan de gebouwen van de Amsterdamsche brandweer aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam, waar hy alle kunstwerken der techniek, waar mede dit modernekorps is geoutilleprd voor zich heeft laten demonstreert S Wi K°-°nd-e zlfhzeer belangstellend en 5™ v, by rmn den c™andant, den heer C Gordijn Jr., verzekerd: dat hij het „prachtig had gevonden. Prins Bernhard bij de „Piet Hein". De boot van „Havenbeheer", waarop hraH-it"5 de "^ason" was overgegaan, bracht hem naar de Amsterdimsché C™!™SW d€ Vries Lentsch aan den Grasweg, waar het jacht „Piet Hein" in aanbouw is. Hier werd de prins verwelkomd door de

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2