Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTS •J i N GEHEIMEN DIENST ^Binnenland JladiopccgtaMMtü 3EeuiUetm Het koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Autotocht naar het Oosterpark en naar „Frankendael". Gistermiddag heeft de koninklijke familie per auto een rijtoer door de stad Amster dam gemaakt, waarbij een bezoek werd ge bracht aan de openluchtschool in Oosterpark en aan het landgoed „Frankendael". Toen tegen half drie de heer J. Vincent op het paleiscarillon het Wilhelmus liet hoo- ren, had een breede schare belangstellenden op den Dam post gevat om het vertrek der koninklijke familie gade te slaan. De eere- wacht werd ditmaal gevormd door een af- deeling matrozen met tamboers en pijpers der mariniers. Enkele minuten over half 3 traden de vorstelijke personen naar buiten, terwijl de marinekapel het Wilhelmus in zette. H.M. de koningin droeg een gewaad van teere kopergroene kleur met donkerbruine motieven doorwerkt, een hoed van dezelfde groene kleur en een donkerbruin bont. Prin ses Juliana was gekleed in een wit toilet met figuren in heldere kleuren, waarbij zij een grooten witten hoed en wit bont droeg. Prins Bernhard droeg de gekleede uniform van ritmeester der huzaren. Achter de open auto waarin de konink lijke familie plaats nam, volgden vier auto's met leden van de hofhouding. Onder de luide toejuichingen van de vele honderden, die langs den langen weg naar het Oosterpark een goede plaats hadden kun nen bemachtigen, werd gereden langs Mo- zes en Aaronstraat, N.Z. Voorburgwal, Spui, Singel, Koningsplein, Heerengracht, Utrecht- schestraat, Frederiksplein, Sarpathistraat en Mauritskade naar het Oosterpark. Bij de H.B.S. werd uitgestapt voor het bezoek aan de nabijgelegen openluchtschool. Met het hoofd dezer school, den heer P. v. Leening, was de wethouder van onderwijs en kunst zaken hier ter verwelkoming van de hooge gasten aanwezig. Het gezelschap begaf zich langs de keurig gedekte tafels in de eetzaal naar de klaslo kalen waar de lessen gewoon voortgang vonden. Buiten op het terras ging het teekenonder- richt zijn gang. Op het grasveld daarnevens werd les gegeven in lichamelijke opvoeding, verderop waren de jongens in hun tuintje aan den arbeid en weer verder zette de on derwijzeres in de open lucht het schriftelijk onderwijs voort. Met groote belangstelling namen zoowel de koningin als de prinses en de prins van een en ander kennis. Na den heeren Boekman en van Leening dank te hebben gezegd voor hun voorlich ting, verliet het gezelschap de school door het hek aan de achterzijde. Hier betrad men het Oosterpark, waar een talrijk publiek zich langs de paden en vijvers had opgesteld en de vorstelijke personen bij het voorbij gaan geestdriftig toejuichte. Te voet begaf men zich naar de muziektent, waar vierdui zend schoolkinderen uit geheel Amsterdam- Oost de koninklijke familie met een golf van jubel begroetten. Een veld van vierduizend vlaggetjes wuifde en deinde tot de bezoe kers de muziektent hadden bereikt. Daarop nam het gezelschap plaats in de met tapijten belegde muziektent, waar het vaandel van de algemeene oranje-vereeni- ging „Prins Bernhard" stond opgesteld. Mej. Broers bood H.M. de koningin het programma der liederen aan, terwijl de dochtertjes van de heeren Notterman en van der Hoef de koningin en de prinses bloemen offreerden. De heer Willem Gehrels had inmiddels zijn plaats op het dirigeergestoelte ingeno men en spoedig klonken uit vierduidend ke len, kloek, maar beheerscht twee coupletten van het „Wilhelmus" gevolgd door „Wilt heden nu treden", dan vroolyk en kwiek een „Liedje van de zee", daarop weer inge togen „Bede voor 't vaderlant" en ten slotte „Hollands liedje". Het einde van de zang- hulde werd gevormd door drie uitbundige hoera's voor ieder der drie vorstelijke per sonen, die daarvoor vriendelijk lachend dankten. De heer Gehrels werd bij de kon, familie ontboden en met zeer waardeeren- de woorden gedankt voor de voortreffelijke leiding over dit groote kinderkoor. Daarna nam men weer p'aats in de auto's en werd het Oosterpark nabij de van Swin- denstraat verlaten om via Linnaeusstraat en Middenweg het landgoed „Frankendael" te bereiken. Hier hadden de Oranjevereeniging „Oud- Watergraafsmeer 1937" en de buurtvereeni- ging „Oud-Watergraafsmeer" in het open luchttheater een kinderfeest georganiseerd, dat werd onderbroken, toen de koninklijke stoet naderde. Zij werden toen met hun vlaggen in de laan geplaatst, welke de auto's zouden door rijden. Onder het hoerageroep van de kinderen werd de rit voortgezet. Nadat men het land goed had rondgereden, ging het van den Middenweg den nieuwen weg op naar den Dam, waar te ruim vier uur de koninklijke stoet terugkeerde. Ook thans weer wachtte een groote menig te, die met het door de marinekapel ge speelde „Wilhelmus" meezong. Gala-concert in het Concertgebouw. De koninklijke familie heeft gisteravond in het Concertgebouw te Amsterdam een gala-concert bijgewoond, dat onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg ter ge legenheid van het bezoek van H.M. de koningin en het eerste officiëele bezoek van het vorstelijk echtpaar aan de hoofdstad werd gegeven. Hieraan werkten behalve het Concertge bouw-orkest het koor van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst afdeeling Amsterdam, de Koninklijke Mannenzangver- eeniging „Apollo" en mevrouw Suze Luger als altsoliste mede. Tegen acht uur was de groote zaal geheel gevuld. Niet alleen door de vele uniformen, de kleurige avondtoiletten der dames en het stemmig zwart van de heeren, doch bovenal door de aangebrachte versieringen bood de zaal een feestelijken aanblik. Achter in de zaal was een podium voor de leden van de koninklijke familie en het gevolg gebouwd. Aan den voorkant over de volle breedte met rozen versierd, terwijl aan beide zijden de initialen „J.-B." waren aan gebracht in roode ranonkels op een bed van witte pioenrozen. Het heldere wit werd hier en daar door een gele roos gebroken. Voor het geheele podium, waar het orkest en de koren zaten, was een prachtige hoog- opgaande versiering van klimrozen aange bracht. Over de balcons ten slotte hingen fraaie tapijten. Onder de vele autoriteiten, die voor de aankomst in de tot de laatste plaats bezette zaal aanwezig waren, bevonden zich de mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de minister van sociale zaken, mr. M. Slingenberg, de commissaris van. de koningin in de provincie Noord-Holland, jhr. dr. mr. A. Röell, de wethouder van onderwijs, kunsten en wetenschappen van Amsterdam, de heer E. Boekman, verscheidene leden van de Staten-Generaal, hoogleeraren en voor aanstaande personen uit de kringen van han del, nijverheid en scheepvaart. Te ruim kwart over acht arriveerde de koninklijke familie aan den zij-ingang van het Concertgebouw in de Jan Willem Brou werstraat. De hall aan deze zijde was rijk met groen versierd, afgewisseld met het zachte rose van eenige hortensia's. Ook de kleine koffiekamer, aan deze zijde van het gebouw gelegen, was versierd met palmen en witte en rose hortensia's, met daarachter een haag van groen. Door de eveneens met groen en bloemen versierde gang begaven de hooge bezoe kers, begeleid door de heeren Trip en Vattier Kraane, zich naar de groote concertzaal. Op het moment, dat zij deze betraden, verhieven alle aanwezigen zich van hun zetels en zette het orkest het praeludium over het oude Wilhelmus, voor orkest en orgel, gecomponeerd door prof. dr. Willem Mengelberg, in. Op het podium stonden voor de vorstelijke personen drie gobelin fauteuils. Op de mid delste nam H.K.H. prinses Juliana plaats, rechts van haar H.M. de koningin en aan haar linkerhand Z.K.H. prins Bernhard. Op het praeludium over het oude Wilhel mus volgden drie coupletten van het Wilhel mus, gezongen door het koor van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst. Daarna werd onder groote aandacht van vorstelijke personen en genoodigden, onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg, het programma uitgevoerd, bestaande uit de Vierde Symphonie van Tschaikowsky, Psalm 23 van Franz Schubert, Ge- sang der Geister über den Wassern van Franz Schubert, Standchen van denzelfden componist voor vrouwenkoor en orkest, waarin de alt-solo werd gezongen door mevrouw Suze Luger, Perpetuum Mobile van Johann Strauss en Les Préludes van Franz Liszt. Aan het slot van het programma zongen koren en zaal, begeleid door het orkest, het eerste couplet van het Wilhelmus. H.M. de koningin, de prinses en de prins verlieten daarop, weer begeleid door de heeren Trip en Vattier Kraane, de zaal. De dirigent, het orkest en de soliste, me vrouw Suze Luger, hadden toen nog een ovatie van de aanwezigen in ontvangst te nemen. Gedurende het gala-concert was boven de hoofdstad een onweer losgebarsten, zoodat er, toen de koninklijke familie het Concert gebouw verliet, slechts weinig publiek stond. In gesloten auto's werd naar het paleis op den Dam teruggereden. PRINS BERNHARD WEDEROM BIJ FESTINA. Gistermiddag heeft Z. K. H. prins Bern hard, evenals zulks eergisteren het geval was, zich met zijn sportwagen naar het tennispark begeven en daar een klein uur tennis gespeeld, ook thans weer met de heeren Leembruggen, Beets en Voute. Om ruim zes uur is de prins weer naar het paleis op den Dam teruggekeerd. Het be zoek van den prins aan het tennisveld bleef ditmaal niet onopgemerkt, zoodat zich velen bij het toegangshek verdrongen. De hooge bezoeker werd bij zijn aankomst en vertrek luide toegejuicht. NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE TE NIJMEGEN. De heer J. T. Veltman benoemd. Bij Kon. Besluit van 7 Juni is benoemd tot commissaris van politie der gemeente j Nijmegen de heer J. T. Veltman, hoofdin specteur en thans waarnemend commissaris. De heer Veltman is dus de opvolger van den heer S. J. v. d. Mark, die als commissaris om de bekende redenen ontslagen werd. Dat ter vervulling der bestaande commissaris vacature op den heer Veltman de keuze gevallen is, valt waarlijk niet te verwonde ren. In de eerste plaats immers is de heer Veltman, die reeds een twintigtal jaren deel uitmaakt van het Nijmeegsche politiecorps, een volkomen ingewijde in het Nijmeeg sche leven en bij uitstek op de hoogte van de plaatselijke toestanden en verhoudin gen, doch daarnaast heeft hij in de laatste vijf jaren als waarnemend commissaris reeds twee en een half jaar de leiding van het Nijmeegsche politiecorps gehad, het laatst na het geruchtmakende ontslag van commissaris v. d. Mark. De heer Veltman, die 42 jaar is, werd in Januari 1917 als volontair werkzaam gesteld bij de politie te Noordwijk. Zijn benoeming tot adjucnt-inspecteur volgde spoedig, waarna hij met ingang van 1 December 1917 benoemd werd tot inspecteur van poli tie te Gorkum. Op 1 Juni 1918 werd hij te Nijmegen benoemd tot inspecteur tweede klasse. Op 15 Maart 1926 volgde zijn be noeming tot inspecteur eerste klasse en op 1 Juli 1930 werd hij bij keuze benoemd tot hoofdinspecteur van politie. ONTEVREDENHEID OP URK. Werkloozen verzetten zich. Men meldt aan de N. R. Crt.: Nu de werkzaamheden voor den N. O. polder bij Urk in vollen omgang zullen be ginnen, hadden de werkloozen op Urk de hoop, dat zij voor deze werken in de eerste plaats in aanmerking zouden komen. Zij hebben echter bericht ontvangen, dat zij geplaatst zijn bij de werkverschaffing in het land van Vollenhoven. Hierover is onder hen groote ontevredenheid ontstaan. Maandag is een groep van 13 werkloozen onder politiegeleide van Urk naar Vollen hoven vertrokken. Vrijdag 11 Juni. HILVERSUM, 301 M. (8.—12.— 4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.—4.— en de VPRO van 7.30—9.—uur). 8.—Gr.pl. 10.— VPRO-morgenwijding. 10.20 Deel. 10.40 Zang, piano en gr.pl. 11-10 Verv. deel. 11.30 Orgelspel. 12.— Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 2. Deel. 2.30 Orgelspel en zang. 3.15 Avro-dansorkest. 4.Gr.pl. 5. Deel. 5.30 Orgelspel. 6.— Fantasia. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gr.pl. 7.—Kinderbescherming, cau serie. 7.20 Gr.pl. 7.30 VGP-ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.Zang en piano. 8.30 Verwey's Vondel uitgave, causerie 9.VARA- Theaterorkest, dubbelmannenkwar- tet „Smetana" en solisten. 10.Gr. pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO- avond wij ding. 11.Jazzmuziek (gr. pl.) 11.30—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.— Ber. 12.15 De KRO-melodisten, solist en gr.pl. 2.— Gr.pl. 2.20 KRO-orkest en gr.pl. 4.Gr.pl. en pianovoor dracht. 5.15 Orgelspel en gr.pl. (6.Land- en tuinbouwhalfuur). 7.Ber. 7.15 Luchtvaartkroniek. 7.35 Musica Catholica. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Operette concert mmv. solisten, KRO-koor en -orkest. 10.Gr.pl. 10.30 ANP- ber. 10.40 Paul Godwin's orkest. 11.30—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Cau serie over Babyverzorging. 11.40 11.50 Pianosoli. 12.10 Orgelconcert. 12.50 BBC-dansorkest. 1.30 Sport- reportage. 1.502.20 Gr.pl. 4.20 Gr.pl. 4.40 Rep. 5.15 Sportrep. 5.35 Fred Hartley's Sextet. 6.20 Ber. 6.45 Het New English Strijkkwar tet en solisten. 7.20 Voor tuinlief- hebbers. 7.40 BBC-orkest en soliste 8.20 Revue-progr. 9.20 Ber. 9.40 The Responsibilities of Empire, causerie. 9.55 BBC-dansorkest. 10.20 Het „English Ensemble" en soliste. 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Goldy-orkest en zang. 4.20 Reitlinger-kwartet. 5.50 Piano- voordr. 6.05 Zang. 6.50 Pianovoor dracht. 7.05 Verv. zang. 8.05 Zang. 8.35 Pianovoordr. 8.50 Piano, zang en viool. 10.50 Gr.pl. 11.20—1.05 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 6.50 Militair con cert. 7.30 Gr.pl. 8.50 Omroep- schrammelensemble en een saxo foonkwintet. 9.50 Gr.pl. IU0 West- duitsch Kamerorkest. 2.35 Solis- tenconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Gr pl 6.35 Omroepklemorkest. 9.20 Solistenconcert. 10.50 Cembalo en altfluit. 11.30-12.20 A. Lutters dansorkest en pianotrio. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.. 12 20 Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50-2.20 Gr.pl. 5.20 Het Ghigo-orkest. 6.20 Salonorkest en zang. 7.20 Gr.pl. 8.20 Clivia, operette. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.. 12.20 Gr.pl. 12.40 Zang. 12.50 Sa lonorkest. 1.05 Gr.pl. 1.30 Klein orkest. 1.40 Zang. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gr.pl. 6.50 Brahms concert. 7.35 Zang. 8 20 progr. voor oud-stryders mmv. so- listen en het Omroeporkest. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.40 Radiotooneel met muziek. 10.20 Ber. 10.50—12.20 Ad. Lutter's dansorkest en piano-trio. (11.05 Weerbericht). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—11.20, Droit- wich 11.20—12.05, Parys R. 12.06— 13.20, Brussel (VI.) 13.2014.20, Keulen 14.20—15.20, Hamburg 15.20—16.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel VL 17.20—18.20, Lond. Reg. 18.2019.20, Brussel VI. 19.20— 20.15, Lond. Reg. 20.15—21.20, Droitwich 21.2021.40, Brussel Fr. 21.40—22.20, Brussel VL 22.20— 23.30, Brussel Fr. 22.30—22.40, Wee- nen 22.4024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Ham burg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 12.50, Droitwich 12.5014.35, Lond. Reg. 14.25—17.20, Droit wich 17.2018.20, Brussel (VL) 18.20—18.45, Droitwich 18.45—21.20 Brussel VL 21.20—21.55, Droitwich 21.55—24.—. Lijn 5: Diversen. [HISTORISCHE AVONTURENROMAN. Door G. P. BAKKER. 34) „Men heeft mij verteld", vervolgde de ridder, „dat hij een nieuwe wijze van troe penopstelling heeft ingevoerd en lichter geschut heeft uitgevonden". „U is goed op de hoogte", meende Edzke. ke. „Een pruikenmaker wordt veel gewaar. Ik zei u dat reeds". „Weet u dan misschien ook", vroeg Edzke, „wie er woont in dat groote huis, met breede trap en ramen aan weerszijden, in de Bakenstraat?" „Met in den tuin dat mooie oude zomer huis?" „Juist", antwoordde de jonge luitenant. „Het huis is slechts door bedienden be woond. Het schijnt te behooren aan een voornaam Saksisch edelman. Ik weet niet wie hij is en hij komt er zelf zeer zelden. En nu jongelui, wel te rusten". „Al mag een officier in Zweedschen dienst niet spelen, niet veel drinken en niet duelleeren, het schijnt my toch", merkte de markies op, „dat er avonturen genoeg overblijven". HOOFDSTUK XXII. Twee schaduwen onttrokken zich aan de zwarte duisternis en verschenen in het licht van een groote lantaren, die hing boven de deur van een herberg aan een uithangbord met het onderschift: Het Blauwe Paard. Een stalknecht kwam vlug aanloopen. De ruiters sprongen van de paarden en wier pen hem de teugels toe. „Zorgvuldig afdrogen en goed verzor gen". De knecht bekeek de beide ruiters, boog diep en zei: „Uwe Edelheid kan ge rust zijn", en nam met een diepe buiging den zilveren daalder in ontvangst. De ruiters liepen door de breede gang en traden de ruime gelagzaal binnen. Vlammende toortsen in ijzeren ringen walmden aan de witgekalkte muren. Het Blauwe Paard was een voorname herberg aan het kruispunt van vier we gen. De meubels waren zwart, van den ouderdom, de tegels geelrood, reet zand bestrooid, zware ronde balken steunden de zoldering, de vensters in lood lagen ten minste vyf voet boven den vloer en toch, hoe eenvoudig het geheel mocht schijnen, hadden vorsten er den nacht doorgebracht en er het middagmaal gebruikt. Maar aan de groote ronde tafel, die een middellijn had van minstens acht voet, zaten nu een aantal keizerlijke dragonders en huzaren. Het midden van een der wanden werd ingenomen door een groote schouw met zware kettingen en roosters Men kookte en braadde nog in de groote zaal aan het spit. Een kok in zwartzijden mouwvest was druk aan den arbeid, naast hem stonden een drietal helpers. De ruiters keken eens rond. Ze wierpen hun kleurige mantels los, die aan den rechterschouder bleven hangen. Beiden waren zeer zwierig gekleede edellieden. Haar wambuizen waren rood en blauw, afgezet met breede gouden galons. Lubben van fijne Mechelsche kant vielen qver de polsen. Ze droegen witte sjerpen, hooge omgeslagen laarzen met groote sporen. Aan de breede bandeliers hingen lange zwaarden, de gevesten versierd met breede zijden strikken. Ze wierpen hun groote vilthoeden met reusachtige veeren met een eleganten zwaai op een ledige tafel. „Monsieur le baron", zei de slankste der beiden. „Het wil mij schijnen, dat die tafel ons uitnoodigt voor een avondmaal". „Hallo, waard!" De herbergier, een deftig man, kwam haastig aanloopen. „We zouden gaarne ieder een wilden eendvogel met kastanjes hebben, de kant jes goed bruin en in boter gebraden aan het spit, en wat oude Bourgogne. Zou dat gaan?" „Zeker, Uwe Edelheid". „Klaas!" riep hy, „laat de heeren eens twee van de aller beste eenden zien". De knecht kwam met een groote plank, waarop een viertal geplukte vette eenden LANDELIJKE FEDERATIE TER BEHARTIGING VAN HET ZIEKENFONDSWEZEN, De Landelyke Federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen heeft Dinsdag en gisteren onder voorzitterschap van den heer C. J. van Lienden in het jaarbeursgebouw te Utrecht zyn vier en twintigste algemeene vergadering gehouden. In zijn openingsrede betoogde de voor zitter, dat het afgeloopgn jaar voor het ziekenfondswezen in het algemeen en voor de federatie in het bijzonder zeer belang rijk is geweest. Dank zij de door de fede ratie gewekte agitatie is het gelukt het dreigende wetsvoorstel inzake het zieken fondswezen van de baan te werken. De Tweede Kamer wees de behandeling ervan af. Spr. wees voorts op nader contact, dat na het niet in behandeling nemen van het wetsontwerp met de maatschappy van ge neeskunst is verkregen, terwyl daarnaast de baan werd vrygemaakt voor de uitbreiding van bestaande en de oprichting van nieuwe onderlinge fondsen. Ten slotte memoreerde spr. den vooruit gang in ledental der Federatie, vooral door aansluiting van bestaande fondsen verkre gen en constateerde, dat de onderlinge zie kenfondsen thans den wind in de zeilen hebben. De vooruitgang der Federatie over 1936 bedroeg 110.173 leden, zoodat de fede ratie thans pl.m. 380.000 leden telt. Een voorstel tot verhooging der contri butie tot 6 ets. per lid en per jaar werd na discussie met algemeene stemmen aan vaard. Nadat de begrooting voor 1937 met alge meene stemmen was vastgesteld, werden lagen. De waard bevoelde ze en zei: „Deze beide zou ik u ten zeerste aanbe velen". De baron knikte. „Wenscht u een afzonderlyke kamer?" „Wel neen", oordeelde de markies. „Wat zegt u, baron? Bovendien schijnt het hier vroolyk te worden". Hy wees op de solde niers. Een van hen, een roode dragonder met een langen rooden knevel, droeg een luit voor de borst en had blykbaar juist een liedje gezongen. Verder zaten er in de zaal een paar reizigers, een paar vroolyke studenten, maar het schuim van den weg was niet vertegenwoordigd. Een zestal jonge dochters in korte rokjes en roode keurslijfjes, van voren over de witte blouses vastgeregen met roode veters, allen gelijk gekleed, bedienden. De edellieden namen plaats. „Monsieu le baron", zei de eene. „Ik ge loof, dat we hier een goede haven ingezeild zyn. Halberstadt is misschien nog een paa- uren ryden. Zullen we hier overnachten''' „Ik weet het niet, monsieur le marquis" antwoordde de baron, wiens lange krullen de zwarte lokken tot over zyn schouders hingen, terwyl hy aan zyn donker punt baardje trok. „We zouden kunnen wachten een beslissing te nemen. Na het eten kun nen we nog zien. De rit heeft mij wel hon gerig gemaakt". „Ja, my ook en dorstig". „Kyk", zei de markies, „die lange roode dragonder begint te zingen Muziek by het diner. Hy heeft een aardige stem. Luister" Hij zong: zonder tegencandidaten als bestuurden her kozen de heeren P. Bruin te Haarlem, C. J. van Lienden te Eindhoven en F. de Munnik te Den Haag. In de vacature-A. J. Kelder man te Deventer werd gekozen M. IJssels te Bolsward. Met algemeene stemmen werd de waar nemende secretaris C. Baay te Utrecht tot bezoldigd secretaris benoemd. De vergadering werd daarna verdaagd. DIEFSTAL IN ZWEMBAD. Dievegge opgespoord. De laatste weken werden uit de kleed kamertjes van de badinrichting aan het Paterswoldschemeer te Groningen geld en eenige sieraden ontvreemd, waaronder een platina dameshorloge en een ring met diamant. In verband hiermede is door de politie te Haren, in samenwerking met de recher che te Groningen, aangehouden de 42- jarige A. B., vrouw van J. A. W. te Gro ningen. Bij een onderzoek, dat in het huis van de vrouw werd ingesteld, vond men in een kastje het vermiste horloge. De vrouw ontkent iets met de zaak te maken te hebben. Zij bevindt zich in arrast in het bureau van politie te Haren. De politie zet het onderzoek voort. BELANGRIJKE GIFT VOOR HET A. S. I. B. Mevrouw A. C. de Jonge—van Wassc- naer, eere-presidente van het A. S. I. B. (Algemeen Steunfonds voor Inheemsehe Behoeftigen) te Voorst heeft ten behoeve van het A. S. I. B. een gift van 2000 ont vangen van de Nederlandsch-Indische Gasmaatschappij. Geef een boer een stuk land en een huis en een schuur, Een dik wyf en zyn stallen vol vee, Geef hem regen of zon, zooals hy Misschien is hy dan wel tevree. b*gMrt' Geef een poorter een toog en een ivalsche balans, Een paar klerken, een boek en een pen, Een gemakkelyken stoel en een - hangenden buik En een facie van Weet je wie 'k ben Een luid handgeklap beloonde den zanger. Zyn linker buurman nam nu dé luit over en begon: Geef den preekheer een kerk en een vrome gemeent, Een tuin en een galmendeklok, Een listigen koster en een kelder vol En een dienstmeid, die kookt als de kok. vo?rjvleeS n,aar den kok' De huz«« hoog voor het applaus en gaf de luit nu op zyn beurt aan een ander: Geef den schipper een schip en een Fn -1 brieg in de kp' En een eiland met peper of traan. Een mooie tehuisreis en geen ziekte Fn i aan boord een kroe* om zijn geld stuk te slaah. (Wordt vervolgd'1

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6