Agenda ƒ37.' Een bijzondere kaasmarkt. Kant en KLaatToet naar LONDEN éLen^eeteilje naar ENGELAND De A.V.R.O,, maakt een geluidsopname. EEN HULDIGING. De heer Smorenberg 50 jaar kaasdrager. Hartelijke huldiging. TABAK Het pakje met den Piloot. fST'sebiach' bedt°« ,6« Alkmaar, Vrijdag. V Er was heden een buitengewone drukte op de kaasmarkt. Dat zat niet alleen in den ruimen aanvoer van kaas, maar dat kwam ook door de talrijke vreemdelingen, die ook heden op onze markt eens een kijkje kwa men nemen. De drukte voor de kaasdragers, die heden niet alleen kaas moesten dragen, maar ook moesten meewerken om een jubilaris te huldigen en om een A.V.R.O.-reportage tot stand te brengen, begon al vroeg in den morgen. Dat was toen hun aller vriend en collega Smorenberg werd toegesproken waarvan een onzer verslaggevers onder dit algemee- ne overzicht nog een korte beschouwing zal geven. Onze goede stad was heden weer in het feestelijke kleedje van de kaasmarkt gesto ken en de wimpels hingen in breede rijen in de straten waardoor de stropm van be zoekers naar het Waagplein is getrokken. Eén opmerking slechts. In de omgeving van de Markt, in het brandpunt der publie ke belangstelling dus, kunnen nog heel wat kaaswimpels worden uitgestoken. Zij ver- hoogen den feestelijken aanblik van de stad en men werkt er zoodoende aan mede den vreemdelingen een indruk te geven dat hun komst naar onze oude en mooie stad bijzon der op prijs gesteld wordt. De A.V.R.O. in de weer. Er is één man, dien wij op dezen warmen dag van harte beklaagd hebben, en dat is de heer Voorthuysen, de directeur van het marktwezen. Want hij moest niet alleen voor directeur spelen en dat is op een dag met grooten aanvoer geen sinecure maar hij moest te vens de behulpzame hand bieden aan de A.V.R.O.-mannen, als wier gastheer en gids hij qualitate qua is moeten optreden. Hij moest den opnameleider, den heer Gustav Czopp, meenemen naar alle deelen van de markt, waar wat bijzonders viel te beluiste ren. En niet alleen den heer Czopp moest hij meenemen maar ook een schier eindeloos lange kabel waaraan de microfoon was ver bonden, die het geluid naar den reportage wagen overbracht, waar het op gramofoon- platen werd overgebracht. Er is van de kaasmarkt door de A.V.R.O. bijzonder veel werk gemaakt. Urenlang heb ben diveres sprekers, de burgemeester, wet houder Bonsema, directeur Voorthuysen en vele anderen wier arbeid aan de kaasmarkt is verbonden of wier belangstelling daar naar uitgaat, voor de microfoon een woordje gesproken. Er is onderhandeld over den ver koop van eenige stapels kaas en handel *r en fabrikant hebben elkaar duehtig de waar heid gezegd om het ten slotte natuurlijk na vele handslagen toch eens te worden, zoodat de kaas „verkocht" was. Aan het carillonspel, aan alle karakteris tieke geluiden welke onverbrekelijk aan een zomersche kaasmarkt zijn verbonden, is vol op aandacht geschonken en zoo is er een ge luidsopname tot stand gekomen, welke in binnen- en buitenland opnieuw belangstel ling voor onze kaasmarkt zal wekken en er opnieuw toe zal bijdragen, dat Alkmaar in de programma's der reisbureaux een voor aanstaande plaats zal kunnen krijgen. Het aantal bezoekers was heden niet over weldigend. Het warme weer zal daarvan wel de oorzaak geweest zijn en natuurlijk ook het feit, dat de vacanties nog niet zijn begonnen en de groote „aanvoer" van vreemdelingen dus nog enkele weken op zich zal laten wachten. De groote belangstelling van handelaren en bezoekers gaat reeds naar de geoliede kaas uit. Welk een mooien aanblik biedt de zoo behandelde kaas en hoe verhoogt zij het kleurig beeld van onze kaasmarkt. Het is de heer Frans van Heiloo, die reeds geruimen tijd zijn kaas het aanzien geeft dat vrijwel alle kazen vóór den oorlogstijd had den. De handelaren waardeeren dat. Zij koo- pen bij voorkeur geoliede kaas, omdat deze voor het bewaren en verzenden groote voor- deelen biedt. Diverse handelaren hebben ons dit hedenmorgen verzekerd en algemeen schijnt men er toe te willen medewerken het streven van de stichting „Fonds tot behoud der Kaasmarkt" te willen steunen en de kaas althans in de vacantiemaanden Juli en Augustus geolied ter markt aan te voe ren. Het is een betrekkelijk kleine moeite, de handelaren stellen er prijs op en het vormt een nieuwe attractie voor onze kaasmarkt en geeft een nog grootere reclame voor het product, waar het ten slotte op neerkomt, voor onze kaas zelf. De aanvoer bedroeg heden 130.000 K.G. te gen 153.000 in dezelfde week van het vorige jaar. De geringere aanvoer is een gevolg van het feit, dat er veel kaas aan huis is ver kocht. Zoo kwam o.a. een aanvoerder, die gewoonlijk 2000 stuks aanvoert, ditmaal met slechts 500 stuks op de markt. Verblijdend is, dat de aanvoer van de commisiekaas, die wij geruimen tijd heb ben gemist, weer belangrijk gaat worden. De hoogste markt was heden 20.50 tegen 21 in dezelfde week van het vorig jaar. Jammer was, dat de markt verliep, zoodat eenige aanvoerders, die aanvankelijk 19 kónden besommen, met 17 genoegen moes ten nemen. Het warme weer ia aan dit ongunstig prijs verloop niet vreemd, omdat daardoor meer zachte kaas gemaakt is, dan de vorige week, toen wij nog een paar koele dagen hebben gehad. Het was hedenmorgen op de kaas markt al vroeg zeer druk. En zelfs de on-ingewijde moest wel bemerken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Zoo was het ook. Immers, de heer A. S m o r e n b e r g, lid van het kaas- dragersgilde, herdacht heden den dag, waarop hij vóór 50 jaar bij de markt in dienst trad als kaasdrager. Dit feit nu is hedenmorgen om kwart over negen op eenvoudige, doch daarom niet min der hartelijke wijze herdacht. Voor enkele momenten werd het werk volkomen stop gezet en allen, die op eenigerlei wijze be trokken waren bij de markt, hadden zich vereenigd in de Waag, waar de jubilaris in uniform en omstuwd door vele familie leden en kennissen, reeds tal van geluk- wenschen in ontvangst had te nemen. Nadat de jubilaris met zijn familieleden op een bank had plaats genomen en de kaas dragers zich in een breeden kring daarach ter geschaard hadden, toen de vertegenwoor diger van de A.V.R.O. zijn apparaten voor een geluidsopname had opgesteld en verder alle vrienden, kennissen en belangstellen zich verzameld hadden in het Waaggebouw, toen kon de plechtigheid begonnen. Wethouder Bonsema spreekt. Als eerste spreker trad naar voren de heer T. B o n s e m a, wethouder van het marktwezen, die den jubilaris als volgt toe sprak: Beste Smorenberg, Het is mij als wethouder van het markt wezen een bijzondere vreugde u namens B. en W. toe te spreken en dank te brengen voor het vele verdienstelijke werk, dat gij in den loop van een 50-tal jaren in het be lang van Alkmaar hebt verricht. Uw leeftijd is nog zoodanig en uw ge zondheid is nog zoo goed, dat u niet behoeft op te houden met werken, maar dat gij in tegende,l nog jaren voor onze markt zult kunnen werken, een taak, welke wij u van harte toewenschen. Op dezen dag willen onze gedachten toch nog even teruggaan naar een jaar geleden. Immers, toen dreven sombere, donkere wol ken boven onze altijd zoo zonnige kaas markt en in ons hart bekroop ons de vrees, dat hier ernstige schade aan onze mooie werk verricht zou worden .Met elkaar heb ben wij die donkere wolken gedeeltelijk kunnen verdrijven en het is tot u en over u tot de andere heeren kaasdragers, dat wij oprecht dank zeggen voor het groote aandeel, dat gij in dit werk gehad hebt. Als er ooit weer een zoo bewolkte lucht mocht komen wij hopen natuurlijk, dat het niet meer zoover zal komen dan weten wij, dat gij allen daaraan zeker geen schuld zult hebben. U weet, meer dan de anderen, welke hooge belangen er voor onze stad op het spel staan en het is daarom, dat wij dezen dag met u in vreugde en blijdschap deelen. Wij wenschen u nog langen tijd een goede gezondheid toe en hopen tevens, dat u nog tal van jaren voor onze mooie kaasmarkt gespaard zult blijven. Namens B. en W. overhandig ik u thans de gouden medaille voor 50 jaar trouwen dienst. (Langdurig applaus.) De heer Voorthuysen huldigt den jubilaris. De directeur van het marktwezen, de heer W. V oorthuysen, huldigde den heer Smorenberg als volgt: Waarde jubilaris, Het feit, dat iemand 50 jaar zijn werk ver richt, is op zichzelf niet zoo heel bijzonder, het gaat erom, hoe zijn die 50 jaar besteed en is het werk op de juiste wijze tot stand gekomen? Dit laatste nu kunnen wij allen, die u zooveel jaren bezig gezien hebben, volkomen erkennen en hierin ligt uw grootste ver dienste. De buitenstaander denkt vaak, dat het kaasdragen een kwestie is van lichame lijke kracht en uithoudingsvermogen, doch wij, die het vak van zeer nabij kennen, weten, dat er nog geheel andere factoren zijn en die kennen alleen de ingewijden. Zij weten, dat het met Smorenberg „licht" dragen is en u is mede bij de anderen zeer gezien door uw goede hart. U heeft een bijnaam en wij mogen die van daag wel eens in het openbaar noemen, want het is het kenmerk van uw prettig karakter. Ooievaar! Wij hopen, dat je je uniform nog vele jaren zult mogen dragen. Met de uitnoodiging tot een driewerf „hoera" besloot spr. zijn huldigingswoord. De heer Lutjeharms biedt oorkonde aan. De heer Lutj eharms sprak nog een kort woord als opzichter. Spr. schetste nog eens weer de vele verdiensten van den heer Smorenberg die, ook op de Maandagsche markt zoo trouw zijn plicht vervult. Als blijk van waardeering bood spr. den jubilaris een door hemzelf vervaardigde fraaie oorkonde aan namens de overlieden en namens spr. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De kleine Madonna (rom.); hoofdrol len Fredric March en Olivia de Havilland. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dr. Socrates (sens.); hoofdrollen Paul Mundi en Ann Dvorak. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor- Stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, eerste hoofdnummer Bobby, de duivelskerel (amus.); hoofdrol len Gustav Fröhlich, Adèle Sandrock en Lida Baarova. Extra: The music goes round (kom.); hoofdrollen Rochelle Hud- son en Harry Reichman. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Herwonnen geluk (rom.-sens.); hoofdrollen Paul Lukas, Madge Evans, Helen Vinson, May Robson en David Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 12 Juni. 2.30 uur, Muziektuin, kindermiddag van de Ned. Vereen, v. Huisvroifwen. Maandag 14 Juni. Prijzendraverij te Heerhugowaard. 8.45 uur, consistoriekamer Groote kerk, ledenvergadering afd. Alkmaar, Ned. Bij belgenootschap. per ShMij. ZEELAND Van Dontici dagavond rot .Zondagmorgen. In Juli cn Augustus eiken Donderdag, uitgezonderd Donderdag ia Augustus. REISKOSTEN VLISS1NGÈN LONDEN v.v.. GOED HOTEL. ALLE'MAALTIJDEN. S1GHTSF.F.I NG met TOIIRINÓ CAR: Al I ES INBEGREPEN slechts VLISS1NGEN-H ARWICH v.v. OVERTOCHT IsTt KLASSE. INCLUSIEF LOGIES EN ONTBIJT s|echts Vraagt inlichtingen en prospectussen hij de S.M. ZEELAND, Vlissingen, hare Hoofdagenten Wü H. MULLER Co. n.v. cn bij de Reisbureaux Kleindochtertje huldigt grootvader. Een kleindochtertje van den heer Smo renberg, Marietje de Munk, zegde hierna een keurig gedicht op, dat allerwege groote in stemming verwekte. De jubilaris, zeer ontroerd over de hem bereide huldiging, dankte de sprekers en de A.V.R.O. met een paar woorden, waarmee deze plechtigheid was beëindigd. Het leven hernam hierna zijn gewonen loop en weldra waren alle kaasdragers weer druk in de weer, nagestaard door de inmid dels ter markt verschenen vreemdelingen. WAAR TWEE VECHTEN.... Een wielrijder, die gisteravond van het Verdronkenoord de Voormeer wilde op rijden, werd op het kruispunt Verdron- kenoord-Limmerhoek door een personen auto aangereden, komende uit de richting van de Bierkade. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. De beide bestuurders gaven elkaar de schuld van de aanrijding. AUTO-ADHAESIE. Hedénmiddag om 1 uur reden twee auto's op het kruispunt bij het gerechtsgebouw te gen elkaar op. De eene vrachtauto kwam uit de richting Westerweg, de andere auto uit de richting Scharloo. De botsing was zoo hevig, dat een der auto's ernstig werd beschadigd en niet ver der kon rijden. BRUG INGESTORT. Woensdag j.L is de tèegangsbrug tot het dorp Markenbinnen ingestort. Een vrachtauto van de Vereenigde Brand- stoffenhandel te Alkmaar moest steenkolen afleveren bij iemand in Markenbinnen. Hier voor moest de brug gepasseerd worden, die als aangegeven draagvermogen heeft 1500 K.G. De vrachtauto met de te vervoeren last wogen met elkaar plm. ruim 8 ton met als gevolg dat de brug deze overbelasting niet verwerken kon en instortte. Gelukkig kwam de auto zeer goed terecht. Met de voorwielen op den wal en het achter ste gedeelte van de laadbak op den anderen kant, hing de wagen boven het water terwijl de lading geheel onbeschadigd bleef. Maat regelen werdfen terstond getroffen om het verkeer, wat thans geheel gestremd was, weer zoo spoedig mogelijk doorgang te doen hebben. IS DAT UW KANARIE? Aan het seinhuis op het tweede perron van het station der Ned. Spoorwegen al hier is een kanarie terug te verkrijgen, welke aldaar is komen aanvliegen. De eigenaar gelieve na ontvangst hiervan mededeeling te doen aan het bureau van politie. KAPITALE BOERDERIJ TE DEN HELDER AFGEBRAND. Vannacht is tijdens een hevig onweer dat boven Den Helder woedde, de blUcsem ingeslagen in de boerderij „Jetty s aan de Doggersvaart, bewoond door ae familie A. VerfaiÜe, eigendom van de lana- bouwmaatschappij. Het vuur vond gre voedsel in een voorraad hooi van «JU. K.G. Het bleek niet mogelijk iets te rea- den. In korten tijd was er van de kapitale boerderij slechts een rookende puinhoop over. Huis en inboedel zijn verzekerd. PAARD DOOR ONWEER GEDOOD. Tijdens het hevige onweer, dat heden nacht boven H.-Hugowaard woedde, werd het paard van den heer J. van Stralen in de weide gedood. UITSTAPJE ZONDAGSSCHOOL. Men schrijft ons: Begunstigd door mooi zomerweer werd Woensdag het uitstapje met de 2e klasse der Zondagsschool van „de Evang. Unie ge maakt. Te ruim 2 uur gingen 125 kinderen per tram naar Schoorl. Na eerst in „De Roode Leeuw" op limonade en koek te zijn getracteerd, werd een duinwandeling ge maakt. Wat is er genoten in de prachtige duinen en wat was het heerlijk in het meertje bij de „Meeuwenlekken" te kunnen pootje baden. Hier werd een uurtje gepau- zeerd. Toen de speeltuin te Bergen werd bereikt, bleek wel, dat geen der kinderen vermoeid was. In een oogenblik waren de attracties daar bezet, en werd er naar hartelust ge speeld, terwijl daar tusschendoor de uitge deelde versnaperingen met graagte werden genuttigd. Toen het sein tot vertrek werd gegeven, waren de kinderen eigenlijk nog lang niet uitgespeeld. Vanaf Bergen werd om half negen Alk maar weer bereikt en gingen kinderen en geleiders(sters) voldaan huis toe. Zoo is dan dit uitstapje, dat eerst door een tekort aan geleiders dreigde niet door te kunnen gaan, uitstekend geslaagd, dank zij hen, die zoo bereidwillig waren, deze taak op zich te nemen. Een woord van hartelijken dank aan hen is hier dan ook wel op zijn plaats. ATTRACTIE LAAT-WINKELIERS. De attractievereeniging van de Laat- winkeliers heeft voor a.s. Woensdagmiddag weder een kinderfeest op touw gezet. In den Muziektuin zal n.1. een matinee gege ven worden waarbij een drietal clowns van het circus Hagenbeek zullen optreden, alsmede gedresseerde zebra's en artistieke kunstenaars. Het geheel belooft een zeer gezelligen middag te worden. Bij slecht weer zal de voorstelling gegeven worden in de overdekte serre. W. F. VISSER LID VAN DE PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. In vacature-Reinalda. Het centraal stembureau voor de ver kiezing van leden der Provinciale Staten, heeft tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland verklaard de heer W. F. Visser te Velsen, zulks ter voorziening in de vacature in dat college, ontstaan door dat de heer M. A. Reinalda zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer heeft aange nomen. OPERA ITALIANA. Het 40ste seizoen van de Opera Italiana in Nederland zal Zondagavond 13 Juni a.s. in het Theater Carré te Amsterdam feeste lijk geopend worden met hetzelfde pro gramma, dat op Vrijdag 18 Juni in 't Gul den Vlies te Alkmaar zal worden uitge voerd en waaraan wij het volgende ont- leenen. De bariton Reali luidt het nieuwe seizoen in met de Proloog van Paljas en zal na de pauze ook „Eri tu" uit Un Ballo in Maschera ten gehoore brengen. De nieuwe tenoren Lo Giudice en Casavecchi debutee ren respectievelijk met „Improvviso" uit Andrea Chénie'r, „Donna non vidi mai" uit Manon Lescaut en „Racconto" uit La Bo hème, gevolgd door „Donna monile" uit Rigoletto. De dramatische sopraan Juanita Toso maakt haar entrée met de romance van Santuzza uit Cavalleria en het gebed van Tosca, terwijl de lichte sopraan Diana Micelli o.a. de Cavatina uit Barbier zingt. De mezzo Maria Teresa Grosso geeft aria's uit Mignon en Trovatore. En Coda zal de kennismaking hernieuwen met Don Carlos. Voorts worden ten gehoore gebracht duetten uit Lucia en Tosca, het kwartet uit Rigoletto en het sextet van Lucia di Lam- mermoor. Het geheel staat onder leiding van Maestro Mario Cordone. 3K CONVERSIELEENING NOORDHOLLAND. Ter aflossing van de 4 %-leening 1936. Emissie-koers 100l/« De h.h. Hope Co., de Nederlandsche Handel-Maatschappij, de Amsterdamsche Bank, De Twentsche Bank, Lipmann, Ro- sen-thal Co. en de Rotterdamsche Bank- vereeniging berichten, dat zij op 16 Juni a.s.. de inschrijving openstellen op 4.833.000 3H obligatiën der Provincie Noordholland in stukken van nom. 1000 a 1001/» Houders van obligatiën der 4 leening 1936, die per 19 Juli a.s. af losbaar is gesteld, genieten recht van voorkeur. WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand Mei werden door de wijkverpleegster 31 patiënten bezocht met totaal 537 bezoeken. Hiervan waren 283 bezoeken bij leden van het A. A. Z, A„ 237 bezoeken bij leden van Het Wit Gele Kruis, 13 bezoeken bij stadspatiënten en 4 bezoeken bij particulieren. De wykkraamverpleegster legde 210 be zoeken af bij 13 patiënten en verleende 1 maal assistentie bij den dokter. 10, 12, 15 et p. pakj OLDENKOTT POSTAGENTSCHAP GEOPEND. Medegedeeld wordt dat 't postagentschap en telegraaf-telefoonstation Houttil (post- agent-stationhouder Prins) ingaande 1 Juli a.s. 's morgens te 8 uur 30 zal openen. DIERENBESCHERMING. In den Limmerhoek tusschen twee huizen, heeft een Cypersche poes haar jongen groot gebracht. Moeder en kinderen genieten een goede gezondheid. Twee beestjes zijn geplaatst, voor moeder poes en de 2 kleintjes zoeken we een goed tehuis. Ook in „Westerlicht" worden m t fietsen hok jongen verzorgd. Liefhebbers bunnen zich wenden tot den heer C. Verwer, inspecteur Dierenbescher ming, Baansloot alhier hedenavond tusschen uur. HULPETALAGES. Door de Fa. Ringers is in opdracht van den heer Heuseveldt het vroeger perceel van den heer Groebe met een gedeelte van den aangrenzenden tuin van het perceel van den heer Metz, welke perceelen eenigen tijd geleden zijn aangekocht door het Waren huis, veranderd in een fraaie rij hulp étalages, die reeds nu aan de v. d. Bosch straat een geheel ander aanzien geven. Aan het einde van étalages in de v. d. Boschstraat is een ruime ingang gemaakt, die, achter het nog in huur zijnde tusschen- gelegen perceel om, toegang geeft tot het perceel, waar voorheen de heer Metz zijn winkel en werkplaatsen had. Ook dit perceel heeft aan de frontzijde in de Langestraat een groote verandering ondergaan. De twee kleine etalageramen zijn hier vervangen door een groot, terwijl de ingang van dit perceel is verplaatst naar het aangrenzende portiek. Overtuigd dat de verdere ontwikkeling der zaken het best allerlei fantasieën kon den weerleggen, is er rusteloos voortgewerkt aan de onderhandelingen en plannen voor de toekomst. Deels door contractueel vastge legd huurverband, deels door nieuwe regee- ringsvoorschriften, welke eischen dat plan nen nieuwbouw van groote perceelen be trekkende, moeten worden gezonden aan het Departement van Defensie ter beoordeeling of deze eventueel in aanmerking komen voor het maken van een bom- en gastvrije schuilplaats ten behoeve van de Luchtbe schermingsdienst, is door de directie beslo ten om dit jaar van nieuwbouw af te zien en het vrijgekomen perceel van den heer Metz in te richten tot hulpwinkel en het per ceel van den heer Groebe met gedeelte van den aangrenzenden tuin te behouden met hulp-etalages. Dit gedeelte wordt nu met bekwamen spoed gereed gemaakt voor exploitatie. Het ligt in de bedoeling niet alleen voor thans, maar ook voor de toekomst het bedrijf te blijven voeren als een speciaal zaak in luxe-, huis houdelijke en aanverwante artikelen, niet om hiervan een warenhuis te maken zooals het begrip warenhuis in zijn thans geldende beteekenis moet worden opgevat. De naam Warenhuis, die vroeger veel vuldig voor soortgelijke bedrijven werd ge bruikt en dientengevolge ook voor dit be drijf jaren geleden werd geïntroduceerd, heeft thans een geheel andere klank en be teekenis gekregen. In verband hiermede zal er thans ook toe overgegaan worden den naam van de zaak te veranderen in Heuseveldt N.V. Hoewel het niet in de bedoeling ligt uit breiding te geven aan het aantal branches, zullen de reeds gevoerde branches worden geperf ectionneer d Vele betere artikelen, die in de te klein geworden zaak niet tot hun recht kwamen, zullen thans reeds in den hulpwinkel op veel betere wijze worden geëxposeerd. Door deze uitbreiding is het ook mogelijk gewor den enkele nieuwe zeer practische huishou delijke artikelen op te nemen. De opening zal' zeer binnenkort plaats hebben. NEDERLANDSCH GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING DER GEVANGENEN. Gisteravond werd in het gebouw De Unie onder leiding van den waarnemenden voor zitter mr. E. H. J. Wynne de jaarvergade ring gehouden van de afdeeling Alkmaar van het Nederlandsch Genootschap tot Ze delijke Verbetering der Gevangenen. De penningmeester, de heer H. Haytema, legde rekening en verantwoording af van het door hem gevoerde beheer, waarbij bleek, dat het jaar 1936 een tekort had op geleverd van 52,95. Den penningmeester werd décharge verleend. Het woord was nu aan den secretaris, mr. H. Scholten, voor het uitbrengen van zijn jaarverslag over 1936, waaraan wij het vol gende ontleenen: Twee zeer gewaardeerde bestuursleden zijn aan de afdeeling ontvallen, t.w. mevr. M. de Boer—Jongkees en de heer J. Stam, die beiden in het jaar 1936 zijn overleden. De afdeeling heeft hierdoor een zwaar ver lies geleden. Het aantal voorlichtingsrapporten ten name van de Commissie van Voorlichting in De groote meerderheid dezer raDDorten werd uitgebracht door den heer J. H Wig- JWJ, die er n.1. 140 voor zijn rekening den ï6 KitgfraChte raPP°rten wer- rechter g6 cht ten verz°eke van den L ans ln strafzaken, 60 ten erzoeke van den officier van justitie, 13

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2