Aqmda Weec&ericht Qemeeniecadea Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. Het betrekkelijk koele weer waarschijnlijk aanhouden met weinig of geen regen. LIMMEN OUDE NIEDORP Alkmaar, Maandag. K VOET GLEED VAN DE REMPEDAAL. De bestuurder van een motorrijwiel reed Zaterdag op de Kanaalkade in de rich ting van de Frieschebrug. Bij de Bok- kebrug gekomen, zag hij uit de richting Kaarsemakersgracht een auto komen aan rijden, waarom hij remde om aan het van rechts komend verkeer den doorgang vri. te laten. Juist op de Bokkebrug schoot zijn voet van het rempedaal, tengevolge waar van de motorrijder tegen de auto aanreed Deze auto liep geen schade op, doch het motorrijwiel werd belangrijk ingedeukt. De motorrijder kon hiermede niet verder rij den. Door de politie wordt een verder on derzoek in gesteld. AANGEREDEN. Een voetganger werd Zaterdagavond op de Laat door een vrachtauto aangereden, ter hoogte van de r.k. kerk. Hij bezeerde zich aan zijn linkeronderbeen. Naar de wijze van rijden van den bestuurder der vrachtauto wordt door de politie een verder onderzoek ingesteld. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Zaterdagavond werd op de Laat een wan delaarster door de warmte bevangen. Na te zijn bijgekomen, is zij per taxi met haar man huiswaarts gekeerd. ZWENKEN EN EEN BOTSING. Hedenmorgen omstreeks half vijf vond op den Helderscheweg een aanrijding plaats. De besturder van een personenauto reed in de richting van Alkmaar. Op een gege ven moment voelde hij iets op zijn voet terecht komen en hij bukte zich. Het stuur van de auto zwenkte hierbij naar rechts, waardoor de wagen in den berm terecht kwam. Toen de bestuurder zich weer op richtte, reed hij recht op een lantaarn aan, welke hij niet meer kon ontwijken. De lan taarn werd met kracht omvergereden. Als door een toeval beperkte de aanrijding zich slechts tot materieele schade. De binnen leiding van de lantaarn geraakte in brand. Dit brandje is door personeel van de gasfa briek, ter hoogte waarvan de aanrijding plaats vond, gebluscht. De auto is niet ver zekerd. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt. TE VEEL BIER GEDRONKEN. De politie heeft Zaterdagavond proces verbaal opgemaakt tegen een persoon, die in kennelijken staat van dronkenschap op de Kanaalkade bevond. Hij is ter ontnuchte ring naar het bureau van politie overge bracht. EEN HONDJE IS WEER ZOEK. Men heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een Hollandsch smoushondje, dat geen halsband draagt en van een foxterrier, terwijl bij een bewoner van de Korte Landstraat een ander smous hondje is komen aanloopen, dat wit-zwarte vlekken heeft. GESLAAGD. Voor het Vrijdag te Amsterdam gehou den examen v. d. Verg. van Leeraren ini stenografie en machineschrijven slaagde mej. G. Peetoom voor steno-typiste. PRIJZEN BEHAALD. De koordirigent, de heer Jac. N. Al alhier, behaalde op het zangconcours van den R.K. bond van Zangvereenigingen in N.-Holland, te Den Haag met het Alkm. Gem. Koor in de le afd. een len prijs. Het Gem. Koor St. Caecilia te N.-Schar- woude had in de Eere-afd. een len prijs, het Vrouwenkoor te N.-Scharwoude een len prijs, met lof van de jury. DE POLITIE VOETBALT. Morgenavond 7.30 uur zal het politie-elftal een voetbalwedstrijd spelen op het Sportpark voor dezen match van de zomeravond- Er staat een beker op het spel, zoodat er voor dezen wedstrijd van de zomeravond competitie een aardigen strijd te wachten staat. KERK-CONCERT TEN BATE VAN HET ORGELFONDS. Woensdagavond a.s. zal door het Vrijzin nig Hervormd Zangkoor alhier een concert worden gegeven ten bate van het Orgelfonds der Groote Kerk. Als solisten zullen aan dit concert mede werken: Mej. Annie Schoen, sopraan; die hier vroeger reeds verschilende malen is opgetreden en thans, na haar studie te Wdfe- nen voltooid te hebben, zich weer in Alk maar zal laten hooren. Onze stadgenoot G. Hekket zal zich als Hobo-solist doen hooren en zooals vrij algemeen bekend is deze solist verbonden aan de Haarlemsche Orkest-Ver- eeniging; de heer Hekket zal op het orgel worden begeleid door den heer Brommer, die op het orgel voorts een werk van Bach zal uitvoeren. De prestatie's van het Vrijzinnig Her vormd zangkoor zijn genoegzaam bekend en het zal met het volledige Symphonie-orkest ideale klanken ten gehoore brengen o.a. in Psalm 42 en Die Schöpfung. Ook zal op dit concert door het koor ten gehoore worden gebracht het prachtige moderne werk van Anton Diepenbrock n.1. „Christus is opgestanden". Eveneens onder leiding van den heer Corn. Jonker zal het orkest uitvoeren het Larghetto uit de 2e Sympohnie; een van de aangrijpenste en innigste compositie's van Beethoven; dit werk is voornamelijk ge schreven voor strijk en houten blaas-instru- menten. Tenslotte zal zich by dit concert ook het Knapenkoor laten hooren in „Hebe deine Augen auf" en in „Der Jager Abschied"; in deze beide werken van Mendelssohn zal men de klare reine jongensstemmen, vooral in de Groote Kerk, bijzonder tot hun recht hooren komen. Gezien het sympathieke doel en de ar tistieke opzet van het geheel zal het aan geen twijfel onderhevig zijn, of zeer velen zullen dit concert gaan bezoeken en deze belooning zij de organisatoren van harte ge gund. JONGE DUIVEN AANGEVLOGEN. Aan de Van der Woudestraat 53 zijn een paar jonge duiven komen aanvliegen. INDOLOGENVEREENIGING. De Indologenvereeniging te Leiden, welke in de eerste dagen van December haar zevende lustrum viert, heeft haar lustrum commissie als volgt samengesteld: J. D. N. Versluys, praeses; F. R. A. Walraven, ab- actis; L. V. Aarsse, quaestor; Ch. W. A. Westhoff, assessor. De commissie heeft tot vertooning ter ge legenheid van het lustrum „Johan van 01- denbarnevelt", treurspel van wijlen prof. Albert Verwey, in studie genomen en onder regie van den heer E. Prins te Alkmaar in bewerking gegeven aan de Indologen too- neel- en muziek-vereeniging. AANBESTEDING. Naar wy vernemen zal binnenkort door de Nederlandsche Spoorwegen voor reke ning van de prov. Noordholland worden overgegaan tot het maken, leveren en stellen, alsmede verven van een dubbel sporige brug lang 25.20 M. over den pro> vincialen weg bij K.M. 37.024, alsmede van een dubbelsporige brug lang 22.48 M. en een voetbrug lang 18.50 met 2 bijbehoo- rende trapen over de Ringvaart bij K.M. 37.120 alles met bijkomende werken in de spoorlijn den HelderAmsterdam bij Heerhugowaard. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de vereeniging van wijk zusters der Ned. Hervormde Gemeente heeft opgebracht bruto 196.78% RECTIFICATIE. Men zou zoo staat er in de beschou wing van dr. van Amerongen in ons vorig nummer tegen het bovenstaande kun nen aanvoeren, dat een behoorlijk ge outilleerde schouwburg hier, gezien de verouderde omstandigheden, toch niet rendabel zou te maken zijn. Men leze voor verouderde omstandigheden natuurlijk veranderde omstandigheden. DISTRICTSARBEIDSBEURS. DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 opz. teekenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steanhouder, 1 stratenmaker, 1 stratenm. operman, 2 stuc. opperlieden, 1 tegelzetter, 11 betonwerkers, 1 granietwerker, 35 opper lieden, 16 stucadoors, 41 metselaars, 15 voe gers, 17 schilders, 113 grondwerkers, 78 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 7 bankwerkers, 1 blikslager, 3 carrosseriebouwers, 1 contruc- tiewerker, 3 electriciens, 3 fitters, 1 instru mentmaker, 1 kenmaker, 2 ketelmakers, 5 klinkers, 11 loodgieters, 1 lijnwerker, 2 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 7 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 10 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatswerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiel lakker, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerk - tuigkundige, 11 smeden, 12 stokers, 2 tand- technikers, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandberei- der. Groep verkeerswezen: 57 chauffeurs, 6 koetsiers, 12 schippers, 1 kapitein en 1 ma chinist binnenvaart, 18 pakhuisknechts, 26 magazijnbedienden, 5 kellners, 5 loopknech ten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks, 9 sla gers, 8 chocoladebewerkers, 1 off. dragist, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 3 zui- velbereiders, 28 bakkers. Groep houtbewerking: 19 Meubelmakers, 6 stoffeerders, 6 mach, houtbewerkers, 2 kis tenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 5 Winkelbedienden, 1 étaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 10 tuinlieden, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 4 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 1 huidenzouter. 1 klompenschilder, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfs leiders, 7 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boekhoude, 1 secretarie ambtenaar, 1 batiker, 17 kantoorbedienden, 38 transport- en 251 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 8 sigarenmakers. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 21. Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedienden, 1 verkoopsters, 1 huishoudster, 4 werksters, 1 meisje voor halve dagen. Alkmaar, 21 Juni 1937. De directeur voornoemd: v. d. HEUVEL. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdman mer De kleine Madonna (avont.-r.)hoofdrol len Fredric March en Olivia de Havilland, Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dr. Socrates (sens.); hoofdrollen Paul Mundi en Ann Dvorak. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, eerste hoofdnummer Bobby, de duivelskerel (amus.); hoofdrol len Gustav Fröhlich, Adèle Sandrock en Lida Baarova. Extra: The music goes round (kom.); hoofdrollen Rochelle Hud- son en Harry Reichman. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Herwonnen geluk (rom.-sens.); hoofdrollen Paul Lukas, Madge Evans, Helen Vinson May Robson en David Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 14 Jnni. 8.45 uur, consistoriekamer Groote kerk, ledenvergadering afd. Alkmaar, Ned. Bij belgenootschap. Woensdag 16 Juni. 2.30 uur, Sted. Muziektuin, matinee At tractievereen. Laatwinkeliers. 8.15 uur, Groote kerk, kerkooncert ten bate van het Orgelfonds, INGEKOMEN PERSONEN. W. Koopman, N.H., slagersknecht, Laat 180, van Wieringerwaard. H. van de Kamp, geen, zonder beroep, en echtgenoote, Spoorstraat E 78, van Heiloo. C. Luking, N.H., teekenaar rykstelefoon, en echtg. en zoon, Verdronkenoord 60a, van Heiloo. P. Koops, N.H., dienstbode, Emmastraat 73, van Leeuwarden. AG. Kahlé, R.K., monteur, en echtg., N.H., en kinderen, geen, Ritsevoort 56, van Amsterdam. C. M. Bos, N.H., echtgenoote van J. van Dijk, K. van 't Veerstraat 54, van Kampen. A. van Was senaar, geen, leerl. machinist N.S., Krelage- straat 33a, van Voorburg. P. de Rover, geen, Krelagestraat 7, van Amsterdam. T. W. Bruins, geen, echtg. van A. J. van de Ven, en kinderen, Julianastraat 36a, van Groningen. N. F. Dekker, geen, zonder beroep, Kennemerstraatweg 111, van Am sterdam. A. Blankendaal, R.K., echtg. van J. N. Al, zonder beroep, Kennemer straatweg 94, van Bergen (N.-H.) S. P. Stenneberg, N.H., leerl. machinist, en echtg. en dochter, Bisschop Bottemannestraat 22, van Rotterdam. A. W. Bakkum, R.K, dienstbode, Stationsweg 104, van Egmond aan Zee. J. Wagter, N.H., leerL verpleeg ster, Wilhelminalaan 11, van BloemendaaL G. van Roode, R.K., arbeider N. S., en echtg. en kinderen, Dr. Schaepmankade 2, van Haarlem. D. C. C. Hettema, R.K., huishoudster, Helderscheweg 34, van Haar lem. W. P. Velthuys, D.G., kantoorbe diende, Brouwerstraat 9, van Amsterdam. Y. Buwalda, N.H., zonder beroep, Wester- weg 25, van Amsterdam. G. M. Louwaars, N.H., zonder beroep, Roemer Visserstraat 14, van Amsterdam. M. Brouwer, R.K., dienstbode, Langestraat 21, van Heiloo. A. P. Brouwer, R.K., dienstbode, Oude gracht 171, van Heiloo. M. C. Suiker, R.K., dienstbode, Hoeverpad 13, van Hens broek. R. M. Oden, N.H., zonder beroep, en echtg., D.G., Kennemerstraatweg 154, van Rotterdam. J. C. Schram, HAZEA, Boezemsingel 17, van de Bilt. G. E. van der Hoek, geen, zonder beroep, Varnebroek 5, van Amsterdam. N. G. Vis, R.K., vee houder, en echtg. en kinderen, Hoeverweg 7, van Öterleek. P. Nierop Groot, geen, banketbakker, Bleekerskade 115, van Wie- ringen. J. A. Groen, R.K., dienstbode, Nassaulaan 16, van Anna-Paulowna. C. Bak, N.H., los arbeider, Sint Jacobstraat 28a, van Broek op Langendijk. T. Mulder, N.H., dienstbode, Steynstraat 1, van Emmen. K. Kiehl, R.K., dienstbode, Heiligland 32a, van SchoorL J. P. van Drongelen, N.H., huisbewaarder, en echtg., Kennemer straatweg 23, van Axel. W. Dirkmaat, G.K., architect, en echtg., Wilhelminalaan 20, van Broek op Langendijk. J. S. de Ree, R.K., dienstbode, Emmastraat 2, van Dokkum. P. J. van Hekezen, N.H., land bouwer en echtg., Westdijk 18u, van Aker sloot. R. Sanstra, N.H., dienstbode, Ka naalkade 2, van Enkhuizen. C. Vreeker, R.K., dienstbode, Baanstraat 14, van Heer hugowaard. G. H. Hendrikse, N.H., dienst bode, Verdronkenoord 123, van Middelburg. C. M. van der Molen, C.G., leerl. ver pleegster, Prinses Julianalaan 14, van Br. op Langendijk. W. de Lange, N.H., dienst bode, Steynstraat 1, van Emmen. C. C. Cortie, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 155, van Grootebroek. M. Ory, R.K., geh. met N. Slenters, Eikelenbergstraat 39, van Schoorl. P. Kraan, geen, leerl. machinist, v. d. Lijnstraat 8, van Almelo. P. Rol, geen, sportleider zwembad, Westerweg 106, van Haarlem. VERTROKKEN PERSONEN. M. Hoogenboom, R. K., dienstbode, van Houttil naar Heiloo. H. Meijer, Ger. K., hulp in de huishouding, van Prinses Juliana laan naar Sassenheim. G. W. Hijlkema, D. G., arts, van Costerstraat naar Amster- dam. Zwaantje Leeuwerke, echtgenoote van Hendrik Postema, N. H., zonder beroep, van Langestraat naar Medemblik. J. Kla ver, en echtgenoote en kinderen, R. K., broodbakker, van Oosterburgstraat naar Koedijk. J. Vlug, geen, employé B. P. M., van Zocherstraat naar Frankrijk. E. Cla- son, geen, opzichter Zuiderzeewerken, van Stationsweg naar 's Gravenhage. Bertha Egberdina Brant, geen, zonder beroep, van 2e Landwarsstraat naar Velsen. H. Ein- hellinger, R. K., photograaf, van Nieuwe- sloot naar Sneek. T. Prinsen, R. K., win keljuffrouw, van Fnidsen naar Diemen. J. A. Rochat, N. H., juffrouw van gezelschap, van Kenn. Straatweg naar Bergen. G. Holsmuller, weduwe van A. J. van Houtum, en dochter, echtgenoote van O. E. Brunner, N. H. E. v. L., zonder beroep, van Kenn. Straatweg naar Bergen. C. W. Bomhof, weduwe van S. Scholtens, Ger. K., zonder beroep, van Schermerweg naar Rotterdam. W. van Dam en echtgenoote, R. K., schil- zal Zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijke wind; half tot zwaar be wolkt; weinig of geen regen; iets koeler des nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Over geheel West-Europa ligt een gebied van hoogeluchtdruk dat overal meer dan 765 mm. bedraagt. Over de Oostzee en in het zuidwesten over den oceaan liggen kernen met standen boven 770 m.m. welke door een voor van betrekkelijk lagelucht- druk gescheiden zijn. Over IJsland ligt een depressie, ook over het zuidoosten van het waarnemingsgebied is de luchtdruk betrek kelijk laag. Genoemde voor van lagelucht- druk welke over de Noordzee en beoosten ons land langs loopt scheidt het waarne mingsgebied in twee deelen. In het ooste lijk deel waaien zwakke zuidelijke winden met heldere tot lichtbewolkte lucht, in het westelijke deel is de wind meest matig uit het noordwesten, met zwaar bewolkte tot betrokken-lucht en lagere temperaturen. Voor onze omgeving wordt verwacht dat de wind westelijk zal blijven met iets afne mende bewolking en weinig of geen regen De nacht zal vermoedelijk iets koeler zijn, terwijl overdag weinig verandering in temperatuur verwacht wordt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrytul gen en andere voertuigen van 21.53 uur tot 4.07 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juni Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 15 9.01 9.33 5.22 5.46 16 10.03 10.31 6.14 6.43 17 11.03 11.33 7.07 7.41 18 0.07 8.11 8.51 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoog water. Laag water. Dat. vm. n.m. v.m. n.m. 15 8.58 9.30 5.10 5.34 16 10.00 10.28 6.02 6.31 17 11.00 11.30 6.55 7.29 18 0.04 7.59 8.39 der, van Emmastraat naar Heiloo. R. Duim, geen, magazijnbediende, van le Land- dwarsstraat naar Beverwijk. A. M. Bier man, echtgenoote van S. A. Kabel, R. K., zonder beroep, van Akerslaan naar Heiloo. H. Blumink en echtgenoote, Rem. N. H., behanger en stoffeerder, van K. van 't Veer straat naar Heiloo. G. P. W. Koopman, R. K., werktuigkundige, van Scheteldoeks- haven naar Bergen. J. Veen en echtge noote en kinderen, R. K., van Tulpstraat n. Haarlem. T. de Visser, geen, zonder be roep, van Stationstraat naar Tilburg. J. Buik, geen, dienstbode, van Kennemerpark naar Bergen. F. D. G. Klinkenberg en echtgenoote en dochter, N. H., monteur Rijkstelegraaf, van Bisschop Bottemanne straat naar Naaldwijk. G. Witteveen, R. K., agent levensverz. mij., van Lange straat naar Hoorn. K. Schagen, N. H., timmerman, van Spoorstraat naar Nieuwe Niedorp. W. G. Reijnen, R. K., zonder be roep van Oudegracht naar Amsterdam. B. Gabriël, R. K., dienstbode, van Lange straat naar Oostenrijk. J. Marees, N. H., ass. in de huishouding, van Kennemerstraat weg naar Zijpe. De raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond voltallig bijeen. De voorzitter was burgemeester J. J. Nieuwenhuysen. Ingekomen was een brief van den heer M. Metselaar, waarbij hij zijn benoeming als lid van het burgerlijk armbestuur aan vaardde. Idem van den heer C. J. de Leeuw, hoofd der o. 1. school, als lid van de comm. tot wering van schoolverzuim en als lid van de comm. van toezicht od het 1. o. De minister van sociale zaken berichtte dat de stempeluren voor de werkloozen zijn bepaald van 912 en van 1417 uur. Hieraan moet stipt de hand worden ge houden. De voorloopige gemeenterekening 1935 werd opnieuw aangevuld en daarna vast gesteld. Eveneens werd vastgesteld de verordening tot heffing en invordering van schoolgeld. In behandeling kwam vervolgens een missive van de gemeente Alkmaar inzake gebruik destructor. B. en W. stelden voor om de regeling voor Alkmaar en 11 om liggende gemeenten te aanvaarden. Het afgekeurd vleesch wordt alsdan te Bar- singerhorn vernietigd. De kosten zijn 6% cent per inwoner. Conform vastgesteld Besloten werd voorts tot wijziging der begrooting 1936. B. en W. stelden voor om de rekening courant-overeenkomst met 10.000 te verhoogen. Aldus werd besloten. Daarna stelden B. en W. voor om de verordening op de woonwagens en woon schepen te wijzigen. Na toelichting goed gekeurd. Uitgeester weg. Het kardinale punt der vergadering was een voorstel van B. en W. om te geraken tot het verbeteren van den Uitgeesterweg en regeling van het verder onderhoud. B. en W. deelden mee, dat er een conferentie is geweest op het Gouvernementshuis te Haarlem. De waarnemende commissaris der koningin heeft daar uitgenoodigd de gemeentebesturen van Uitgeest, Limmen, Akersloot en het bestuur van den Groot- Limmer Polder. B. en W. stelden voor om een gezamen lijke regeling te aanvaarden, opdat er aan den onhoudbaren toestand een einde komt. Er is een compromis gesloten. Het hoog heemraadschap is bereid om den weg, on geveer 3% K.M. lang, aan te leggen, zóó, dat het afdoende is. De kosten zijn onge veer 20.000, waarvan 6500 komt voor rekening van het Werkfonds (arbeids- loonen). De gemeente Akersloot zal beta len 100, Limmen 500, de Groot-Lim- merpolder 300, en wel gedurende 20 jaar. Daarna zal het geheele onderhoud voor Uitgeest zijn. De heer Dekker was een tegenstander. De weg is van Uitgeest en zoolang wij zulke slechte wegen hebben, was spr. niet bereid, om in de voorgestelde mate mede te werken, slechts zou hij desnoods een bijdrage willen verleenen. De heer Bult was ook geen voorstander, het is een groot bedrag. Als het toch moet, laten we dan een bedrag leenen en dade lijk betalen. De heer Kuys wees er op, dat als één lichaam zich onttrekt, er niets van komt. In een breedvoerig betoog zette spr. uit een, dat Limmen in dezen een moreelen plicht heeft. De heer Commandeur was wel huiverig voor een zoo groot bedrag, doch meende ook, dat plicht tot medewerking bestaat. Doch we dragen nu ook 1000 per jaar bij in onderhoud. De voorzitter zeide dat we geen slecht onderhouden wegen hebben, alleen zijn ze niet stofvrij. Wethouder Pepping zeide, dat, toen een 75 jaar geleden de weg is gekomen onder Uitgeest, er tol werd ge heven. Nu is de toestand geheel anders, we kunnen ons niet er van onttrekken. Nergens zal men zien zooals hier, dat een weg, die in onze gemeente ligt en waar wij de voordeelen van hebben doordat de be woners en de houders van landerijen aan de gemeente betalen, door een andere ge meente wordt onderhouden. Nadat alle heeren in tweede instantie het woord hadden gevoerd, werd (met de stem van den heer Dekker tegen) besloten om de regeling te aanvaarden. Bij de rondvraag vroeg de heer Bult of er voor de werkloozen, die straks aan den Uitgeester weg werkzaam zullen zijn, het standaardloon wordt uitgekeerd. De voorzitter antwoordde, dat dit af hangt van den minister van sociale zaken. Ook vroeg de heer Bult of het borgstel lingsfonds al in werking is en hoe het re sultaat is? De voorzitter deelde mede, dat de hee- ren Commandeur, Kuijs en spreker het comité vormen. De aanvragen gaan over Alkmaar. Het resultaat kon spr. nog niet mededeelen. De heer Kuijs vroeg om de grasver pachting vroeger te houden en te bepalen dat vóór 1 Juli gemaaid moet worden. Zal gebeuren. De heer Commandeur kwam andermaal op den toestand der wegen. Gebeurt er tiog iets en zoo ja, waarom duurt het zoo lang? De voorzitter zeide, dat er opdracht voor het stofvrij maken (het ging blijk baar over den Disseldorperweg) is of zal worden gegeven, zoodra men de kosten weet. Hierna sluiting. De raad vergaderde Vrijdag. Ingekomen was o.a.: a. een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende mededeeling dat het goedgekeurde besluit van den raad van 13 April 1937 tot het aangaan eener geld- leening van 10.000.— is verdaagd; b. besluit van den raad der gemeente Barsingerhorn van 24 Mei 1937, waaruit blijkt, dat ingaande 7 April 1937 een be drag van 25.per jaar wordt beschik baar gesteld voor het vervoer van een dochtertje van den heer P. Wit aldaar naar de bijz. school te 't Veld. In verband hiermede stelden B. en W. voor dit kind tot wederopzegging met de

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2