Dr. Frederikse wederle consulteeren Jkouwtiaal Tlieuws AHSTERDAMSCHE BEURS JhiMicaties £aatste A tRucgectijke Stand JlaMteticMm AduectwÜëa Pluimveeteelt. Aanbesteding. KOEDIJK 't ZAND NIEUWE NIEDORP JETTY CECILE. Den Helder, 14 Juni 1937. Molengracht 7. ALKMAAR De archtect, K. SCHORTELDOEK, Vrjjenbanschekade 3, Delft. schoolbus te vervoeren op dagen, waarop die bus loopt. Aldus besloten. Verzoek van den Boerenvakbond van den R.K. L. T. B. afd. 't Veld tot verlaging der personeele belasting op paarden. Uit een onderzoek is gebleken, dat slechts 6 paarden voor de personeele be lasting zijn aangegeven. Waar niet ver wacht wordt, dat dit aantal zal stijgen bij verlaging der belasting, stelden B. en W. voor niet tot verlaging der belasting over te gaan. De raad besloot overeenkomstig dit voorstel. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het besluit van den raad van 21 April 1937 tot wijziging der algemeene politie verordening. Blijkens schrijven van Ged. Staten moet in de nummering van dit besluit een wij ziging worden aangebracht. Daar een ge heel nieuwe politieverordening den raad weldra ter goedkeuring zal worden aange boden, komt intrekking B. en W. meer practisch voor. Daartoe werd besloten. Voorstel van B. en W. tot principieele bereidverklaring tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling inzake bouw-' en woningtozicht met vermoedelijk 13 andere gemeenten. Bij stemming staakten de stemmen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der suppl. begrooting van 30 October 1936, dienst 1936. De raad besloot daartoe. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener derde suppl. begrooting voor den dienst 1936. De suppl. begrooting werd vastgesteld. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener suppl. begrooting voor den dienst 1937. De raad besloot daartoe. Benoeming van hooistekers voor het jaar 1937. B. en W. stelden voor de huidige func tionarissen J. Buisman te Oude-Niedorp, D. de Groot te Zijdewind, P. Wijnker te Zijdewind en D. van Zoonen te Oude- Niedorp te herbenoemen. Allen werden herbenoemd. De rondvraag leverde niets op. Hierna sluiting. Benoeming. Onze plaatsgenoot, de heer Jn. Otto Jhz., leerling der Ambachtsschool te Alkmaar, is aangenomen als leerling-instrumentmaker bij de P,T.T. te Haarlem. van Maandag 14 Juni 1937 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101 4 Ned.-lndiê 1934 101H>/i« 5K DuitscbL '30 m verkl 34«/16 34-i/j« BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 148 Handel Mij. Cert t. 250 1921/, Koloniale Bank169 Ned. Lnd. Handelsbank 1701/, INDUSTR. OND. BINNENL. Altf. Kunstzijde Unie 66^/jj 66-1/, CaTvé Delft Cert. 84 NederL Ford270 Philips Gloeil. Gem. Bezit 325% Unilever 1627/s INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting J^1/. Anaconda Bethleh. Steel 62 Cities Service 27w Kennecott Copper 42/, Republic Steel ^oVi, Standard Brands Steel co mm7*%» U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. 508 Java Cultuur246»/» Ned. !nd. Suiker Unie. 1731/, Vorstenlanden 38 Dito actions «25.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. .142 Redjang Lebong 1601/, PETROLEUM. Dordtsche Petr. s 402 Kon. Petr421 Perlak 1031/» Phillips Oil 401/» Shell Union 20% Tide Water 13'/, RUBBERS. Amsterd. Rubber 282 Deli Bat. Rubber 222 Hessa Rubber 222 Oostkust U 21/, Serbadjadi ......167 Interc. Rubber 51/, i SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 126 Scheepvaart Unie 129Va TABAKKEN. Deli Batavia 240 Oude Deli 319 Senembah331 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 60 Southern Pacific 37 Southern Railw. Cert 26 Union Pacific 1021/, Canadian Pac10l/i« §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 101 Vis 192% 166 169 V, 83 270 324'/, 162»/,-} 62 37J-«/i6 60s/w -| 1% 41V, 25 V.-Vs ?0-«/16 61/, 515V.-6 240 1727,-3 37 23.00 1391/, 164 403'A 4201-3/4 1011/s 387. 20-»/i6 121-% 279-80J 220-7, 233 IIP/4 164 4%-5 1257, 127-5/4 241'A 322-3 3331/, 351/4 251 102 lOi/i® Vorige koers: Niet officieel Heden: New-York 1.81'/. 1.81'/. Londen 8.97*/» 8.97»/. Berlijn 72.81 72.92K Parijs 8.08«/« 8.08»/. Brussel (Belga) 30.70 30.69 Zürich 41.65K 41.65 X Kopenhagen 40.10 40.10 Stockholm 46.30 46.30 Oslo 45.10 45.12K Italië 9.60 Praag 6.34 HINDERWET. Bij besluit van 12 Juni 1937 is aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. Coster zn., alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van hare druk kerij, door vervanging van bestaande en bijplaatsing van nieuwe electromotoren tot een aantal van 17, t.w. één van 35 P.K., één van 2K P.K., twee van 2 P.K., één van 1 X P.K., drie van 1 P.K., één van 3/4 P.K, zeven van een X P.K. en één van 9/20 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in de perceelen Voordam nr. 9 en Achter- dam nr. 16, alhier. Alkmaar, 14 Juni 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo. Secretaris. Ongeval. Een zware vrachtauto van de firma de Vries, autoskooterbaanonderneming te Bergen op Zoom, verloor in den Ruigeweg alhier plotseling één der wielen, waardoor het gevaarte in onzachte aanraking met den weg kwam en daarbij zwaar werd beschadigd. Het personeel van één der volgwagens slaagde er in den wagen in zooverre te repareeren, dat de reis na eenig opont houd kon worden voortgezet. Concours Noordhollandsche Zangersbond. Zaterdagavond had in de muziektent en den speeltuin de feestelijke opening plaats van het door de N. H. Zangersbond uitge schreven concours, met een concert gegeven door de zangvereeniging Niedorps Gemengd Koor onder leiding van den heer J. I. Ho venier en Fanfarecorps Excelsior onder lei ding van den heer B. Koolhaas. Door de zangvereeniging werd op verdienstelijke wijze een 4-tal zangnummers ten beste ge geven, waaronder ook 2 nummers die op het concours gezongen zouden worden. Het fanfarecorps dat opende met een prettigen marsch voerde de beide nummers uit waarmede op het concours te Twisk een eerste prijs is behaald. Met groote aandacht werd door de talrijke aanwezigen het gebodene gevolgd. Een zeer goed ge slaagd concert dat gegeven werd onder ideale- weersomstandigheden in onze prach tige met boomen en struiken omgeven muziektuin. Zondag was de eerste concoursdag. Het weer was prachtig, vele burgers hadden de vlag uitgestoken, zoodat ons dorp met recht een feestelijk aanzien had gekregen. Vele auto's voerden de talrijke zangers en zangeressen van heinde en verre aan en tegen den aanvang heerschte er in de omge ving van het concoursgebouw een gezellige drukte. Half twee had in de Kerkekamer der Ned. herv. kerk de officieele opening plaats waarbij met het eere-comité tegenwoordig waren het bestuur van den N.-Hollandschen Zangersbond, de jury-leden, het bestuur der zangvereeniging, benevens de afgevaardig den der diverse deelnemende vereenigingen. Burgemeester Pluister heette als voor zitter van het eere-comité de aanwezigen welkom, er op wijzende hoe ook het ge meentebestuur het op prijs stelt dat het zangconcours dit jaar in deze gemeente werd gehouden. Spr. sprak er zijn waardee ring over uit dat het kerkbestuur bereid is gevonden het kerkgebouw voor deze gele genheid in bruikleen af te staan. Deze plaats achtte spr. de meest geschikte. Eeuwen is hier het woord des vredes ge sproken. Moge den strijd die hier heden middag en volgenden Zondag wordt gestre den een vreedzame zijn, waar ieder voor zich zijn best zal doen, wat een ieder op zijn best vermag. Het gemeentebestuur wenscht U toe een welgeslaagd en druk be zocht concours, dat mag voldoen aan dat gene wat men er van verwacht, n.1. verede ling van den zang en van het lied. Moge dit concours in de geschiedenis van den Noord- hollandschen Zangersbond geboekstaafd worden als een alle kanten welgeslaagd. (Applaus). De voorzitter van den N.H.-Zangersbond, den heer P. D. Mink sprak zijn genoegen uit over de medewerking welke men van de autoriteiten hier ter plaatse mocht on dervinden bij de organisatie van dit con cours, de hoogtijdag van den zang. De zangkunst heeft een slechte tijd mee te maken door de slechte tijden vooral ten plattelande. Velen kunnen zich door de omstandigheden riet meer ten volle geven. Hierdoor zijn er een paar vereenigingen minder dan vorige jaren, die aan ons con cours zullen deelnemen. Spr. hoopte dat de omstandigheden zich spoedig zoodanig zul len wijzigen dat het verloren terrein zal worden herwonnen. Ook spr. hoopte, dat dit concours wederom zoo goed mag sla gen als men dat tot heden gewend was. (Applaus). De heer P. Versloot sprak een woord als voorzitter der jury, den Bond geluk wenschend, dat ondanks de dalende lijn in den koorzang deze jaarlijksche zan'gwed- strijd toch doorgang kan hebben. Moge met de komst van betere tijden er ook weer betere dagen voor den zangkunst aanbre ken. Tenslotte sprak de heer Versloot nog over de plaats waar dit concours wordt ge houden. Een zangwedstrijd in een kerk gebouw was voor spr. eerst een vreemde gewaarwording. Spr. heeft met voldoening verschillende collega's het tekstboek ge toond, waarbij hij hierop heeft gewezen. Dit is de plaats waar de geloovigen samen komen om hunne liederen ter eere van den Schepper te laten weerklinken. Spr. kwam tot de conclusie dat feitelijk nergens beter een dergelijke wedstrijd kan woren gehou den dan in een gebouw met een bijzondere sfeer, n.1. die van liefde en gerechtigheid Spr. hoopte dat deze wedstrijd er een mag zyn ontdaan van iedere franje en sportbe- grip. De heer Rougoon sprak als voorzitter van Niedorper Gemengd Koor een kort woord, den wensch uitsprekende, dat zoowel deel nemers als bezoekers aan dit concours hier in N. Niedorp de aangenaamste herinnering moge blijven bewaren. Hier begaven allen zich naar het kerk gebouw, en werd een aanvang gemaakt met het concours. De jury bestond uit de heeren P. Versloot, toonkunstenaar te Nijmegen, Jac. Bonset, toonkunstenaar te Zandvoort en A. Vranc- ken, toonkunstenaar te Amsterdam. Het kerkgebouw was bijna geheel gevuld. De uitspraak der jury toohde aan, dat het geen werd geboden, van een uitstekend ge halte was. De uitslag luidde als volgt: 3e afd. dameskoren: Schager Orkestver- eeniging Schagen, dir. J. S. Hovenier, le pr., 348 p. 2e afd. gemengde koren: Niedorper Gem. Koor, dir. J. S. Hovenier, 2e pr. 276 p.; Oost woud te Oostwoud, dir. G. Groen, le pr. 333 punten. le afd. gemengde koren: Zang en Vriend schap te Wieringen, dir. J. I. Hovenier, le pr. 319 p. Afd. uitmuntendheid gemengde koren: Tavenu te Andijk-West, dir. G. Groen, le pr. 316 p.; Varia te Warmenhuizen, dir. J. Vlam, le pr. 303 p.; Oefening Kweekt Ken nis te Andijk-Oost, dir. C. Bolger, 2e pr. 295 p. Des avonds had een concertwedstryd plaats van de vereenigingen, die in den na middagwedstrijd een len prijs hadden be haald. Ook hiervoor was weer flinke belang stelling. De heer G. Groen liet ons voor den aan vang van den concert-wedstrijd een kwar tier genieten van zyn prachtig orgelspel. Na afloop bleven de concoursgangers nog gedurende langen tijd gezellig byeen in de beide danszalen. De eerste concoursdag is alzoo uitstekend geslaagd. Moge de volgende Zondag niet minder slagen! (Ongecorrigeerd.) ANTON KABELAAR. t Hij, die eens de Koningin redde De 75-jarige Anton Kabelaar, die onlangs het feit mocht herdenken, dat hij een halve eeuw geleden de beide op hol geslagen paarden van het ko ninklijk rijtuig tot staan wist te brengen en zoodoende het leven redde van onze koningin, die zich als zes jarige prinses in dat rijtuig bevond, is heden in de Residentie overleden. Zijn gezondheidstoestand was den laatsten tijd reeds zeer verzwakt. PRINS BERNHARD OP DEN OLYMPISCHEN DAG. Naar wij vernemen, heeft prins Bernhard den wensch te kennen ge geven den „Olympischen dag", welke Zondag a.s. in het Amsterdamsche stadion zal worden gehouden, bij te wonen. HET COMITE-TRIP TEN PALEIZE. H. M. de koningin drukt haar waar deering uit. Herinneringsmedaille aangeboden. Vanmiddag heeft de koninklijke familie de „huldigimgscommissie Amsterdam", welke de feestelijkheden in de afgeloopen week heeft voorbereid, ontvangen. H. M. de koningin heeft bij deze gele genheid uitdrukking gegeven aan haar waardeering voor het werk der commissie en ook namens het prinselijk paar dank betuigt. De commissie heeft aan de vorstelijke personen een 60 m.M. groote herinne ringspenning op de blijde inkomst van het vorstelijk echtpaar aangeboden, ont worpen door M. Kubberink en vervaardigd in de ateliers van de N.V. Koninklijke Begeer te Voorschoten. De voorzijde, welke het randschrift draagt „Blijde inkomst in Amsterdam, stelt de Amsterdamsche stedenmaagd voor door een adelaar met een keizerskroon gekroond, melk motief ontleend is aan de marmergroep in de burgerzaal van het Koninklijk paleis, vervaardigd door Quellinus. De beschrijving van de figuur op de pen ning is ontleend aan het boek Het konink lijk paleis" door C. T. J. Louis Rieber. De hoofdfiguur stelt voor de kracht in ge daante van Amsterdam gezeten op een lagen zetel. Haar kleed is op de borst versierd met de kruizen van het stedelijk wapen. In de rechterhand houdt zij een olijftak, in de linker eenige vredespalmen. Boven haar zweeft een adelaar, die haar de keizer lijke kroon aandraagt, hoewel haar hoofd reeds bedekt is met een lage kroon, een ge- kanteelde burcht of vestingmuur verbeel dende (z.g. stede, kroon). Haar zetel wordt aan elke zijde bewaakt door een liggenden leeuw. De keerzijde vertoont het Amsterdamsche wapen met rantschrift en datum. Te kwart voor vier hebben H.M. de Konin gin en H.K.H. Prinses Juliana het paleis verlaten om zich naar het Centraal Station te begeven, vanwaar een extra trein haar naar Baarn zal brengen. BOEREN, MIDDENSTANDERS EN WERKGEVERS. Nauwer contact tusschen de drie Christelijke patroonscentrales. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, is sinds eenigen tijd een nieuwe contact gelegd tusschen de drie Christelijke Patroonscen trales, n.1. die der boeren, middenstanders en werkgevers. Op de laatstgehouden vergadering van bovengenoemd comité werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de verhouding tus schen landbouw, handel en industrie, naar aanleiding van een door mr. W. Rip, secre taris van den C.B.T.B., uitgebracht prae- advies. In deze bespreking werd tevens betrokken het onlangs gepubliceerde voorontwerp land- bouwordeningswet 1937. De prae-adviseur stelde zich op het stand punt dat in de naaste toekomst voor verschil lende agrarische producten regelingen be treffende omvang en kwaliteit dier produc tie niet kunnen worden gemist. Hetzelfde geldt van den export. De staat zal hier zoo veel mogelijk moeten terugtreden. De be langhebbenden en hun organen behooren meer ingeschakeld te worden dan dit tot nog toe het geval geweest is. Ook al heeft men critiek op onderdeelen van het voor ontwerp de gedachte welke aan het vooront werp ten grondslag ligt, moet ons sym pathiek zyn. Bij de discussie werd o.m. de vraag ge steld of de voortzetting van de hulp aan de agrarische bedrijven een afdoende regeling van het pachtwezen niet dringend noodza kelijk maakt. Ook werd betwijfeld of het reeds thans het juist moment is om de tijde lijke crisismaatregelen om te zetten in een wettelijke regeling van permanent karak ter, en of de belangen van handel en in dustrie by de voorgenomen regeling wel voldoende gewaarborgd zijn. Door den prae-adviseur en andere leden van het co mité werd hierop breedvoerig geantwoord. In een volgende vergadering van het co mité zal de bespreking worden voortgezet, en getracht worden tot het formuleeren van een gemeenschappelijk standpunt te komen. Voorts werd besloten, om met het Christe lijk Nationaal vakverbond in nader overleg te treden teneinde de wijze van samenwer king met dit verbond definitief vast te stel len. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Instincten bij kippen. Vorige keer spreken we over de instincten van kuikens en kloeken. Men heeft ook an dere geestelijke eigenschappen van hoenders onderzocht, o.a. het vermogen om iets te lee- ren. De tentoonstellings-fokkers beweren, dat men een kip kan traineeren om zich in de kooien rustig te houden en goed voor te doen, tegen hun natuurlijke zenuwachtigheid in. Van den beroemden oud-Hollandschen schilder Melchior d'Hondecoeter wordt vermeld, dat hy een haan gedresseerd had om als model onbeweeglijk te staan. Voor de z.g. „tamme dressuur" deugen de kippen niet. Bij de „tamme" dressuur tracht men een dier door belooningen tot iets te brengen (paarden klontjes suiker, honden stukjes vleesch). De kip heeft voor dit systeem blijkbaar geen verstand genoeg. Ook de wilde" dressuur, waarbij met straffen, zweep, enz. gewerkt wordt en waartegen de circusdieren de dierenbescherming optreedt, lukt niet bij kippen. De dieren missen blijk baar het vermogen de belooning of de straf met de gewenschte handeling te combinee ren. Brengt men de kippen telkens voer in een gele jas, dan komen ze toeloopen als een an der met die jas verschijnt. De combinatie „gele jas" en „voer krijgen" kunnen ze dus maken. Komt men ze dan met een andere jas voeren, dan loopen ze weg. Ook aan hoorbare teekens in verband met „voeren" kan men ze wennen. Het „voer te krijgen" laat zich dus wel met bepaalde teekens com bineeren. Men kan een haan tot kraaien brengen door hem eerst in het donker te zetten en dan plotseling licht te geven of door hem een anderen haan te laten zien. Dat is echter geen geleerd kunststukje, het is een natuur lijke reactie. Zoo beweerde onlangs iemand dat hij een haan gedresseerd had om te kraaien. Hij stak dan zyn arm op en zijn haan in de ren ging kraaien. Andere hanen doen dat echter ook heel vaak omdat ze er een soort bedreiging in zien voor de kippen en zich zelf, ze vermoeden gevaar en gaan kraaien. Dat doen ze ook bij ongewone ge luiden, b.v. signalen van auto's iy den nacht en dat andere vogels dat doen weten we al van de beroemde ganzen die daarvoor het kr.pitool redden. Dit is dus een instincthandeling, een on bewuste doelmatige handeling. Zoo krijgt het kuiken bij de geboorte een viertal in stinctmatige handelingen mee: oppikken van voer, dronken, angstgevoel en luisteren naar de geluiden der kloek. Het kuiken pikt ech ter niet alleen maar eetbare deeltjes graan of meel, doch pikt aan van alles en nog wat dat opvalte bijv. witte steentjes in het zand, stukjes ijzer, zelfs naar zijn eigen teenen en de glinsterende oogjes der andere kuikens. Dat pikken zelf, dat zonder eenige ervaring begint, is dus een echte instinctmatige han deling. Bij de combinatie „gele jas beteekent voer. krijgen" komt reeds een zekere ver standswerking voor den dag. Een kip schijnt ook tot drie te kunnen tellen. Zoo kleefden een paar onderzoekers op een papier in lange rijen steeds3 graan korrels vast en de vierde korrel lieten ze los liggen. Op die manier leerden de kippen alleen die vierde korrel op te pikken en lieten ze steed? drie liggen. Bij een grooter aantal vastgekleefde korrels liep de proef steeds mis. Ook probeerde men de ver- standsproef als volgt: Men kleefde op een papier een aantal rijstkorrels vast en strooi de daartusschen andere graankorrels los. De kippen eten liever rijstkorrels en pikten daar het eerst naar. Daar zij deze niet los konden krijgen, gingen ze de andere eten en na geruimen tijd op deze manier getraind te zijn, kwamen ze ver om ook, als de rijstkor rels los lagen, deze te laten liggen en alleen de andere kraankorrels te eten. De kippen hebben wel eenig begrip van ruimte en plaats en als regel vinden ze hun hok terug als ze er niet te ver van verwij derd zyn. Komen ze er echter bij gelegenheid te ver van af dan vinden ze het hok niet terug, geheel anders dan duiven en eenden, die een veel beter orientatievermogen heb- bebben. Veel geheugen hebben de kippen niet. Als een dier langer dan een week uit zyn eigen toom verwijderd is geweest, dan kennen de andere kippen haar niet terug en pikken haar al elke vreemde kip uit den koppel weg. De kleurenzin schijnt beter ontwikkeld té zijn. De kip heeft voorkeur van gelijkkleu rige kippen en zooals wy gezien hebben, erkent zij de kleur van den jas van den ver zorger. Geeft men eerst meel voer van een bepaalde kleur en dan opeens anders ge kleurd voer, dan beginnen ze er niet direct aan doch pas langzamerhand als ze flink honger hebben en er eerst eentje het ge waagd heeft er aan te pikken. Het gezichtsvermogen Ï6 op een afstand niet best, van dichtbij wel. De gehoorzin fs weer veel beter ontwikkeld. Rassen, die dichter by de natuur staan, hebben over het algemeen een beter instinct dan langer gekweekte rassen. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Petrus, z. van Jan Busch en Marianne Maria Elisabeth Vogelpoel. Martina Margaretha, d. van Antonius Gerardus van de Wiel en Margje van Nieu- wehoven. Wim, z. van Petrus Johannes Hoorn en Margaretha Moelaert. OVERLEDEN: Catharina Engelina de Roos, wed. van Harm Bouwhuis, 71 jaar. WIERINGEN (Mei/Juni). Geboren: Margaretha, d. v. A. Th. van Zanten en H. Engel. -— Jan, z. v. G. v, a. Schaaf en A. Keijzer. Klazine, dochter v. M. Braaksma en S. Eilander. Antje, d. v. G. Okkema en S. Offringa. Ondertrouwd: P. W. de Greef en A. v. Hoesel. L. M. J. Montulet en J. Lont. Gehuwd: Jn. Lont en A. v. d. Tempek Overleden: G. v. d. Laan, 56 jaar, vrouw van G. Tolhuis, te Alkmaar. Bos- ker Jannes, 82 jaar, weduwn. v. Koorn te Den Helder. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Juni 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 314 Vette koeien, le kw. 74—81 cent, 2e kw. 62—70 cent en 3e kw. 54—60 cent per K.G. slachtgew.; 94 Melk- en kalfkoeien 175—240; 137 Vette kalveren, 2e kw. 4652 cent en 3e kw. 40 44 cent pér K.G. levendgew.; 140 Nuchtere kalveren 69.50; 26 Schapen 28ƒ32; 484 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 56—57 cent, zware varkens 5556 cent en vette varkens 5455 ct. per K.G. slachtgewicht. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 14 Juni 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 45 Vette koeien 200— 310, handel redelijk;. 9 Kalveren: gras 28—32 en vette 60—80, per K.G. 60 —80 cent; 79 Nuchtere kalveren (slacht) 616; 6 Vette schapen 20f 26; 209 Vette varkens 47—50 cent per K.G. Handel goed. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Juni 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte 1.50 2.25, poters f 1.50—1.60; IJpolder red- star 2.25—f 2.40. Alles per H.L. Malta 11 >4—12 cent, groote muizen 7— IX cent en kleine muizen 6*47 cent per K.G. Totaal-aanvoer 70.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juni 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 40000 K.G. Aardappelen 6.407.20, Drie lingen 5.807.20, Kriel 2.605.70; 100 stuks Groene kool 1.60; 850 st. Bloem kool le s. 2.70—5.20, 2e s. f 2—4.40; 7600 K.G. Tomaten: A 23.50—23.70, B 24.70—25, C 23.20 en CC f 17.40; 1400 bos Peen f 5.60—f 6; 100 krop Sla f 1.T0; 4650 K.G. Rabarber 2.10—2.40. DEN BURG, 14 Juni 1937. Op de heden gehouden laommerenmarkt waren aange voerd 2787 lammeren. De prijs was f 12 14, de middenprens 12.75. De handel was stug. Het vorig jaar was de aanvoer 2583 stuks en de prys 5—f 7.50. De Heer en Mevrouw F. GRUNWALD—FRANKENBERG geven kennis van de geboorte van hun dochter Op MAANDAG 21 JUNI a.s., n.m. 2 uur (z. t.). zal in het open baar worden aanbesteed: het houwen van een woon» hui» te St. Maartensbrug, voor rekening van den héér W. Blaauw, aldaar. Bestek en teekening zullen na storting van f 4.bij 1' a. GRAFE, Oude Delft 173 te Delft worden toegezonden. Bij ongeschonden ;n- levering onmiddellijk na de ;;an* besteeding zal f2.worden geres titueerd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3