^Buitenland Voor de Huisvrouw. Felle taal van kardinaal Faulhaber. Ataturk onderbreekt zijn reis. Nieuws in 't kort. Maarten scroift nei de krant De nieuwe Rijksweg Amsterdam-Wieringen. ZUURSTOF VOOR UW LEVEN DAGBLADRECLAME VOOR UW ZAAK! j ALLEBEI NOODZAKELIJK. mmm 1 ZWEMT NIET BIJ DE PIEREN. 1 De 16-jarige mejuffrouw B. W., wo- nende te Delft, werd Zondag bij het zwemmen te Kijkduin bij een golfbreker door een golf omver geworpen. Zij ver keerde in levensgevaar, doch werd zoo spoedig mogelijk door eenige zwemmers op het droge gebracht, waarna bleek, dat zij veel water had binnen gekregen. Na voorloopige behandeling op het strand onder leiding van twee aldaar aanwezige artsen, werd zij in bewuste- loozen toestand door den G. G. D. naar het ziekenhuis westeinde vervoerd. BEDREIGING MET EEN REVOLVER. In den nacht van Zondag op Maandag, omstreeks één uur, heeft een agent van politie te 's-Gravenhage gebracht een in staat van dronkenschap verkee renden man, vermoedelijk genaamd J. Ph. L., 50 jaar, zonder vaste woonplaats die van tevoren den caféhouder B. M., wonende in de Prinsestraat, met een gela den revolver had bedreigd en vervolgens met een onbekenr voorwerp een niet ern stige snede onder het linkeroog had toe- igebracht, welke wond door den G. G. D. werd behandeld. Op verdachte werden een revolver en 16 patronen gevonden. De man is in bewaring gesteld. rijk en Hongarije rechtstreeks belang heb ben, bestudeerd. Er is voorts met voldoening tot uitdruk king gebracht, dat beide regeeringen alle pogingen, welke beoogen een blok te vor men van de hand wijzen. De beraadslaginger hebben bovendien gelegenheid geboden vast te stellen, dat de opvattingen der beide regeeringen ook in de andere ter sprake gebrachte kwesties volkomen met elkander overeen stemden en dat de beide regeeringen vastbesloten zijn de tusschen Duitschland en Hongarije onveranderd bestaande vriendschappelijke betrekkingen ook verder te ontwikkelen ter bereiking van hun vreedazme bedoe lingen. De Duitsche kerkstrijd Voor 5000 ouders van Munchensche schoolkinderen heeft kardinaal Faul haber een bitteren aanval gericht op de Duitsche regeering wegens het ver wereldlijken van de confessioneele scholen. De kardinaal begon met de z.g.n. vrije verkiezingen aan de kaak te stellen. Voor God voor de geschiede nis, zoo zeide hij, bevestigen wij, dat deze verkiezingen onvrijwillig waren Vele employés brachten onder den druk hun stem uit. Wij verwijten hun niets, wij spreken een verwijt uit, tegen hen, die tweestrijd bren gen in de zielen der ouders. Dit is de ma nier waarop het begint. Hoe zal het eindi gen? Ons wordt gezegd naar Rusland te kijken. Wij kijken naar Rusland en juist om die reden verdedigen wij ons tegen een knechting van de vrijheid der menschelijke rechten. Er wordt gezegd, dat de kinderen in de eerste plaats aan den staat behooren Neen, aldus riep de kardinaal uit, dat onjuist. De kinderen behooren in de eerste plaats aan de ouders. De schoolkwestie een kwestie van het geweten der ouders en ook van de Duitsche trouw, zoo vervolgde de kardinaal. Het concordaat waarborgt de vrijheid der scholen en zoo lang een Duit sche handteekening en een eerewoord ge houden worden hebben de ouders recht op confessioneele scholen. De charitas-dag. Gisteren is in alle Katholieke kerken den „Charitasdag" gevierd. In het bisdom Ber lijn is een vermaning van den bischop van Berlijn voorgelezen, waarin deze den na druk legt op de achtervolgingen, die door de kerk in Duitschland worden ondergaan, waarna de geestelijken een protest ter ken nis brachten van dé geloovigen tegen de beweringen van de nat. soc. pers betref fend de zendprocessen. Er is een verbod uitgevaardigd, om van hui tot huis te collecteeren op den „Chari tasdag", zoodat de inzamelingen slechts in de kerken kunnen worden gehouden. Toestand aan Turkije's zuidgrens Het blad „Haber" heeft uit Trebizon- de het volgende bericht ontvangen: „President Ataturk, die zijn reis naar Erzeroem en andere plaatsen onder broken heeft, zou Zaterdagmorgen van Trebizonde vertrokken zijn om naar Istanboel terug te keeren". De reden, waarom president Ataturk zijn inspectiereis naar Oost-Anatolië plotse ling heeft afgebroken om naar Istanboel terug te keeren, moet vermoedelijk gezocht worden in de onrustbarende berichten, die de laatste 48 uren van de zuidelijke grens van Turkjje zijn binnengekomen. Naar de Turksche bladen berichten, komt de ontevredenheid der Syrische nationalis ten over het Sandsjag.-verdrag tot uiting in bloedige gevechten tegen de Turksche minderheid, waardcor de reeds maanden spanning nog meer gestegen bestaande is. AANSLAG OP DEN COMMANDANT DER POLITIE. Op den commandant van politie, Spicer, is te Jeruzalem een revolveraanslag ge pleegd. Onbekenden hebben vier revolver schoten op hem gelost. Spicer zelf werd getroffen, zijn chauffeur werd ge niet wond. VON NEURATH UIT BOEDAPEST VERTROKKEN. Een officieel communiqué. Rijksminister van buitenlandsche zaken Voni Neurath, is vanochtend vroeg met zijn gevolg na een bezoek aan Boedapest, dat twee dagen heeft geduurd, per extra vliegtuig vertrokken. Omtrent de te Boedapest gevoerde on derhandelingen is een officieel communi qué uitgegeven, waar in o.m. wordt ver klaard: Tijdens deze door wederzijdsch vertrouwen gedragen besprekingen heb ben de rijksminister van buitenlandsche zaken en de Hongaarsche staatslieden alle kwesties der Europee.:he politiek en in het bijzonder die, waarbij het Duitsche FRANSCHE BELASTINGHERVOR MING. Morgen indiening van het belas- tingontwerp in de Kamer. Hedenmiddag zal de kabinetsraad bijeen komen, teneinde de laatste hand te leggen aan het belastingontwerp, dat men Dins dagmorgen in de Kamer wil indienen. Volgens de aanwijzingen, die in de wan delgangen van de Kamer verkregen konden worden, omvat het ontwerp geen enkele nieuwe belasting, evenmin als een hervor ming van het belastingstelsel. Verschillende belastingen en rechten zouden evenwel meer in overeenstemming gebracht worden met de omstandigheden, zooals deze zich na de devaluatie hebben ontwikkeld. Deze aanpassing der belastingen zou zoowel ge schieden met de directe belastingen,, zooals die op het inkomen, als op de indirecte, zooals op benzine en andere producten. Het ontwerp zou naar men zegt eveneens beoogen, de spoorwegtarieven met onge veer 30 pCt. te verhoogen, teneinde het tekort op de exploitatie gedeeltelijk te dekken. Men schat de verhooging der ontvangsten, die door het ontwerp zou worden verkre gen, op ongeveer vier milliard. Hevig onweer in de Palts. - Te Edesheim in de Palh (Duitschland) zijn bi. een hevig onweer eenige meisjes, die aan het zwemmen waren, door de plotselinge aangezwollen watermassa's meegesleurd Tien meisjes zijn verdronken. Griekenland offert voor zijn lucht macht. - Bij uitzondering is gisteren in ge heel Griekenland gearbeid. Alle werklieden en andere geëmployeerden hebben evenwel het loon, dat zij dezen dag hebben verdient ter beschikking gesteld voor de lucht macht. De moord op dè gebroeders Rosseli. - De moeder van de vermoorde gebroeders Rosseli, is gisteren te Parijs aangekomen en heeft den bekenden advocaat de Moro Giafferi verzocht haar belangen te behar tigen, voor het geval het noodig mocht blijken de nagedachtenis van haar beide zoons te verdedigen. DE ZUSTER VAN LENIN OVERLEDEN. Zaterdagmiddag is de zuster van Lenin, Maria Illinitsjna Oelianova, na een korte ziekte overleden. Zij werd in 1878 te Simbirsk geboren en in haar geheele leven stond zij onder in vloed van haar broer. Reeds als jong meisje sloot zij zich aan bij de revolution- naire beweging. In 1899 werd zij voor de eerste keer gearresteerd en sedertdien liet de Tsaristische politie haar niet met rust; herhaalde malen werd zij gear resteerd. Van Maart 1917 tot 1929 werkte zij met groote energie aan de Pravda en van 1925 tot 1934 maakte zij deel uit van de centrale controle-commissie. In 1933 werd haar de orde van Lenin verleend voor haar groote verdienste op het gebied van de opvoeding der arbeiders en boeren en sedert 1934 was zij verbon den aan 't bureau van de centrale Sovjet commissie bij de raadsvolkscommissaris- sen. Briand herdacht. - In verband met de onthulling van het monument op den Quai d Orsay te Parijs ter gelegenheid van den 75sten verjaardag van Briand is de „Apostel van den Vrede" gisteren in talrijke steden in de provincie herdacht met plechtigheden bijeenkomsten en op tochten. In St. Nazaire waar Briand was geboren en waar hij zijn eerste stappen in de journalistiek en de politiek, is een plechtigheid georganiseerd voor het mo nument dat ter eere van Briand was op gericht. Ook in Cocherel (Eure) en Thoiry (Ain) zijn plechtigheden gehou den. Duitsche zweefvlieger verongelukt. - Boven het vliegveld. Johannisthal is in genieur Kupper bij een proefvlucht met een zweeftoestel uit nog onopgehelderde oorzaak omlaag gestort en aan zijn ver wondingen bezweken. Lijken van zes touristen gevonden. - Vliegtuigen van de Britsche luchtmacht hebben niet ver van Basra in Irak de lijken gevonden van zes personen, die van dorst waren omgekomen. Zij vormden een gezel schap, dat eenige dagen geleden uit Basra was vertrokken om een dorp aan den Euphraat te bezoeken, maar blijkbaar den weg verloren heeft. Felle brand legt 9 huizen in de asch. - Zaterdagmorgen is te Lodz in één der arbei derswijken een felle brand uitgebroken, die negen groote huizen in de asch heeft ge legd en voor een bedrag van 1 millioen zloty schade aangericht. Achttien personen, waaronder elf brandweerlieden, moesten ter behandeling in de ziekenhuizen worden opgenomen. Hertog en hertogin van Windsor naar Istanboel. - Naar de bladen melden, worden de hertog en hertogin van Windsor binnen kort voor een verblijf van drie weken als gasten van president Ataturk te Istanboel verwacht. Schip na aanvaring gezonken. - Uit Aalesund aan de Noorsche kust wordt ge meld, dat het s.s. „Stella Polaris" in den afgeloopen nacht in aanvaring is gekomen met het vrachtschip „Nobel", geladen met ontploffmgsmidaelen. De „Nobel" is ge zonken, doch een ontploffing heeft zich niet voorgedaan. De vrouw van den kapitein van de Nobel werd gedood en een lid van de bemanning van dit schip gewond. De „Stella Polaris" heeft de bemanning van het ge zonken vaartuig aan boord genomen. Ernstig ongeluk te Shanghai. - Gis teren is tijdens wedstrijden met draken- booten, welke in geheel China werden ge houden ter gelegenheid van het draken- bootfeest, te Sjanghai een brug ingestort, waarop zich een groot aantal toeschouwers bevond. Honderden personen kwamen in het water terecht. Het aantal slachtoffers is onbekend. Tot nu toe zijn reeds zes lijken geborgen. SLA AANMAKEN. Hebt u wel eens opgemerkt, hoe ver schillend van smaak dezelfde soort sla kan zijn gewone kropsla b.v. alnaarmate ze u wordt voorgezet door de ééne of door de andere gastvrouw? Het gaat er mee als met thee of met kof fie: van hetzelfde merk schenkt de één een onberispelijk kopje, terwijl bij de ander alle smaak en geur ontbreekt. Toch kan met een beetje goeden wil ieder zich de kunst wel eigen maken zoowel van het thee en koffie zetten als van het sla aanmaken: 't komt slechts aan op enkele hoofdregels, die gemakkelijk zijn aan te leeren en toe te passen. Olie en azijn vormen in de slasaus de hoofdbestanddeelen; maar.,., wie een werkelijk lekkere sla wil klaarmaken, die giet maar niet ,,in 't wilde weg" een scheutje olie en een flinke scheut azijn over de groente een heel veel voorkomende gewoonte! maar die meet op den sla lepel de juiste hoeveelheid af, zóó, dat de azijn slechts weinig de olie overheerscht of zelfs zoo wil het de Fransche keuken even in de minderheid blijft. Het oude gebruik om de sla te combi neeren met verschillende „toekruiden" (wat tuinkers, wat dragon of andere groene kruiden) is hoe langer hoe meer uit de mode geraakt: hoogstens geeft de groente boer nog een preitje bij de sla cadeau. Dat is jammer, want het geurige van het ge recht wordt door een dergelijke kruiden- toevoeging heel zeker verhoogd. Willen we echter datzelfde effect zonder den groente boer tóch bereiken, dan staat ons gelukkig nog een ander hulpmiddel ten dienste: we mengen dan door de olie en azijn wat Maggi's Aroma, of wel, we zetten het Aroma-fleschje op tafel, zoodat ieder op zijn bord zich ervan kan bedienen. Wie op scherpe kruiderijen gesteld is, kan bovendien nog wat mosterd of wat peper door het slasausje roeren; in een huishouden met kinderen verdient dit ech ter geen aanbeveling. Of al dan niet in de sla nog hardgekookt ei zal worden gebruikt, hangt in hoofd zaak af van de zuinigheidsopvattingen der huisvrouw: wordt b.v. in den maaltijd geen vleesch gebruikt, dan geeft men per per soon bij de sla twee hardgekookte eieren; is daarentegen een remplagant voor het vleesch niet noodig, dan zal één fijngewre ven ei in de slasaus voor 4 personen reeds voldoende zijn, terwijl in verschil lende gevallen het ei zelfs geheel gemist kan worden (in komkommersla, aardappel sla en tomatensla b.v.). Ter verduidelijking volgen een paar re cepten van veel gebruikte sla's. KROPSLA. (4 personen). 2 a 3 kroppen sla (afhankelijk van de grootte), 2 eetlepels sla-olie, 2 1 3 eetlepels azijn, 2 theelepels Mag' gi's Aroma, 1 hard gekookt ei (niet strikt noodig), 1 preitje, 1 theelepel zout, misschien wat mosterd en peper. Maak de uit elkaar geplukte, zorgvuldig gewasschen sla goed droog (door uitschud den, hetzij in een slamandje of in een schoonen doek). Wrijf met de slavork het ei (in plaats daarvan ook wel een kouden gekookten aardappel) op een diep bord fijn, roer er de Maggi's Aroma, het zout en misschien den mosterd en de peper door verdun dit alles eerst met de olie en Suntebankeris, 10 Juni 1937. Nei regen komt zonneskoin, zoit et spreek- ok al best et vervolgens den azijn. Meng in den het sausje grondig door de sla. slabak KOMKOMMERSLA. (4 personen). 2 groote of 3 kleine komkommers, 2 eetlepels sla-olie, 2 a 3 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 theelepel zout, 1 preitje of wat gehakte peterselie. Schil de komkommers, schaaf ze in plak jes en maak ze in den slabak aan met de door elkaar geroerde olie, azijn, Maggi's Aroma en zout. Strooi er de fijn gehakte peterselie of de gesnipperde prei over. Volg vooral niet de ouderwetsche methode, die voorschrijft, dat komkommers eenige uren van te voren met zout moeten worden be strooid en dat het uitgetrokken vocht dan moet worden afgegoten: daardoor gaat het grootste deel van de komkommers waarde loos verloren. Maak veel liever de kom kommersla klaar op het laatste oogenblik vóórdat ze zal worden gebruikt. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). woord, en dat et uitkomt, ken je nou weer zien. Et is gewoonweg merakel mooi, en weer op de donderbui van vannacht. Nou, et is nogal best afkommen hier, is oigeluk wel goed voor de groei weest, ik bedoel et water. As et moin belangde zou et nog wel gaan wat betreft, de donder, maar Trointje is er zoo verlendige bang van. En nou was ze der nog noidig ok baai, want dat et weerbericht voor de Radio gong zeide die kirrel, dat we mooi weer houwe zouwe, gien regen en donder en zok meer, alles even mooi. Nou nog gien uur der nei, kwam Trointje met un stuif op men of en vertelde dat et al donderde, en ze was al temet overstuur. In der zenuwachtegheid praate ze zoo hard, dat ik er meist gien touw an vast kon knoope. Allerloi vrage: of 't erg worre zou en of er nou nog regen zou komme, en of ik nog nei Gert most, en as dat nog beure most den most ik dat murgen maar doen. En de kirrel van et weerbericht; nou et was wel goed dat die niet over et erf skar- relde, want ik denk, dat ie gien ooge meer in zen hoofd hewwe zou, of k eh et slootje is niet zoo veer, en et water is nat, en der is gien man die teugen un vrouw op wassen is op un end, deer kon ie welders in belande. Ik wul maar zegge: Trointje zou em ik weet niet wat doen, as ie maar in der beroik was. Dat et wat erger begon te rommelen, hewwe we samen de spulletjes baai mekaar skarreld, je kenne toch nooit weete wat er beurd. Das veulal baai ons, de gewoonte as et zweer weer wordt of is, den benne der van die dinge, et benne okloineghoidjes zo voor't oog, die je nou niet misse wulle, want voor je oigen benne die zellevende kloineg- hoidjes van veul waarde. Trointje heb nog zoo'n gouwen armband, die nog komt van peet Troin, weer ze nei vernoemd is, je kenne begroipe, dat ze deer groosk op is en et niet graag mizze wul, den nog et album met petretjes en un paar kleid jes die der moeder nog maakt had. Zoo alles baai mekaar was et nog un heel zootje, dat baai mekaar in et kofferke stopt wier. „Trek je gnappe pak maar an", zoi ze. Zoo zate we efkes later baai mekaar met zen driekes. Trointje met Keesie van Trien op skoot en ik soit an der. Dat zouw je altoid hewwe we hadde nog un warskipper ok, en as et van un aar is den ben je der toch net zoo bezurgd voor, as of et je eiges benne. Ik had de deure los maakt, en Trointje de wollen deken klaar loid, as er den wat beurde, den wazze we sebiet klaar. Nou, afwachte maar, geloidelijk an wier et erger, en met die erge slag, greep Trointje de wollen deken alvast maar en rolde Keessie der in, want deer verskoot ze van. Et was ok puur dichtbaai hoor, maar toe zakte et toch efkes af en dreef et efkes nei et Oost, ondertusschen regende et of en toe geweldeg. - - - Toe ben ik nei buiten gaan, en heb de lucht erris bekeken. Nou wat denk je der van", vroeg ze. „Et kan nou wel weer hoor, deer om de Oost, deer beurt er aars nog van hoor". Geweldeg, sokke verskrikkeluke lichte, en et was niet van de lucht af. Zoo al met al, was er toch un ruim uur mee heengaan, en den loid et toch zoo lek ker en et duurde ok niet lang of ik wist van gien Trointje nog van donderbui. Ik droomde, dat ik an et hengelen was, en un hoop visch vong. Deer gong men dobber weer onder, floep weg was ie, ik haalde op maar et zat vast, jonge wat zou dat een knaap weze, opiens skoot et los, men snoer brak zeker, en ik verskoot er van, jammer van men hoek en die visch, ik wier metien wakker, et was al laat, versleipen vanzellef. Alles liep toe teugen, ik had me versleipen, ik docht dat ik un emmer met beers'had, en dat was ok leugen, en den was ik nog niet hallef uitsleipen, en den valt et zoo teugen. Maar afoin, de dag was zoo veulste mooier as de nacht, en et regentje had al puur hol- Iepen, et was un mooi groipertje en baai et planteplokken had je nou niet te oozen. En de piepers konne et ok best gebruiken Deur et veule water van van't voorjaar is de grond vaster as aars, zoor soms, en hard, as je an't kruien wazze den gong et niet 100 erg best, en kreeg je zeere vingers. Den most je ooze, maar dat is et em oige. luk niet, as et van netuure komt den gaat et puur ge'loidelukkes, en voor et land zeJlef is et ok beter. En et is niet allien voor dat werk, maar de piepers, die nou in de zetting benne is et, ok niet kwaad, want ze benne nog wat foineg en et regentje zal der wel goed an doen. Er rooden gaat natuurlek ok makkelyker, as et niet zoo zoor is. Kees buur zoi gustereivend ok nog: „Ik zou wel wulle dat er un buitje kwam." Nou haai hep zen zin hoor, zen piepers kenne et wel gebruike. Met de prois skikt et nogal, de anvoet worde zoo zachiesaan grooter en grooter en ze bloive nog zoo'n beetje van de zeuven tot an de acht opbrengen, en de drielinge benne deur de bank un golden duurder, en de kriel benne ze ook nog puur graageg nei, en brengt ok nog zeuven op. Vanochtend hew ik noggeres efkes heen weest, nuwskiereg vanzellef, en ik keek er al van op zoo veul as er anvoerd was. En buiten de piepers was er nog un lessie rebarber en un stik of wat boere met blom kool, en der was er nog un zootje eereboije. Deer keek ik evengoed van op, in Broek, eereboije anvoerd, das nog niet aoo vetil beurt, maar ze wazze der, en de prois deer- van viel me teugen, zeuven sente per doos, das niet veuL Met de tomate was et ok efkes minder, maar met de piepers skikte et wel, op tlest was et nog efkes roizende, en wiere ae nog teugen de acht gulden. Ik hep deuze week, eergister loof ik, ok ers keten en un kooksie rood, maar nel et viel moin nog niet mee, tel genog maar, nog veuls te klein, en ik had nog te veul sta mme noodeg om nou al te rooden, voor de veiling, maar dut buitje zal der nog wel an skeele. Er is nou Vroideg ochend, dat ik men briefke afmake zal, want, gustereivend krege we vollek en den gaan je niet skroive. Kees had ok un rommelnacht had, zoo ie vertelde, en krek as ik, ok un beetje van streek wakker worren. Haai vertelde nog, dat dat zoontje van em van skool kwam vroeg is an zei vader wat of der nou ergers was: Et lichten of et don deren?" Uun kammeraadje van em zoide van de donder en un aar zei van et lichten, en wat of vader deer nou van zoi: Ja wat moet je zoi Kees, ze vrage je soms van die raare dingen, deer staan je gewoon versteld van. Imeslesten wazze ze nei zen ouwelui weest, op en boeredurp om de Noord, en Siempie mocht ok mee nei opa en opoe. Dat ze der kwamme going ie al heel gouw de streit op en skarrelde un beetje op de buurt. Teugenover et huis van opea was an de aare kant van de weg de smederaai van 't durp, en haai zag deer dat de smid net un peerd an 't beslaan was en bestuurdeerde dat werk erris goed. Met un holletje kwam ie efkes later et huis in vliegen. „Vader, vader", zei ie in ien adem deur, „hier tegenover in de gerage was un peerd, èh un peerd, en die man, in die gerage, haal de de hiele van dat paard er af, want die moste soldeerd worre." Kees zoi: „Ik kon toch niet er om lache, want haai vertelde et met de grooste ernst, en ik vroeg an em of et nog brande." ,Nei et brande niet maar et rookte wel erg en stinke dat et deed, dat was ok bar." Dat was de gedachte en et oordeel van un kind, over alle kante onskuldeg, maar un vraag van un kind deer loid soms zoo veul in opsloten, die hewwe soms meer waarde, dan dat er soms de aandacht an skonken worde. Al weer vol, ik neem afskoid van Uwes, op un aare keer zei ik erris wat skroive over et kind de gedachtegang en de uitinge der van. De groete van Trointje en et zellevende van MAARTEN. De A. N. W. B. meldt, dat den 29sten Juni a.s. door den Rijkswaterstaat te 's-Graven- have zal worden aanbesteed volgens bestek no. 186 de aanleg van een aardebaan met bijkomende werken van het gedeelte van den nieuwen Rijksweg no. 7 Amsterdam- Wieringen ten westen van Hoorn tusschen de Hulken en Kleine Wijzend. Zooals reeds eerder is vermeld zal deze weg worden ingericht als autosnelweg met twee gescheiden rijbanen. De lengte van het te maken weggedeelte bedraagt ongeveer 4 Het werk zal één jaar na den datum van aanvang moeten zijn voltooid.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8