Fraaie wedstrijden op de Alkm. Wielerbaan. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 14 JUNI 1937 Wiel rennen. Alcmaria wint van De Kampioen met 30-281 SPORT EN WEDSTRIJDEN rW Een zeer talrijk publiek heeft Zon dagavond kunnen genieten van een prachtig gevecht tusschen de wieler club Alcmaria en De Kampioen, de be kende Haarlemsche vereenlging. Een duel, waarin de spanning tot het laatste, het allerlaatste moment bewaard bleef omdat het laatste klassement van den koppel wedstrijd beslissend was voor den geheelen avondwedstrijd. Dat zat zoo: vóórdat de laatste koppel wedstrijd begon, had Alcmaria een voor sprong van 6 punten en toen deze koppel race 100 ronden oud was, bleek, dat de twee eerste plaatsen voor de Haarlemmers zouden zijn. Dat beteekende dus 6 punten. Zouden de Haarlemmers ook nog de derde plaats bezetten, dan zou hun puntental stijgen met 2 en daarmee zou den geheelen wedstrijd gewonnen zijn. En toen het laatste klassement verreden zou worden, stonden twee Alkmaarsche en twee Haarlemsche koppels nog bijna gelijk, wat de kans op de derde plaats betrof. Men ziet: er zal dus volop spanning in deze race en pas toen GrootTh. Pronk de tweede plaats en Jaap SchipperEvers de derde plaats in het laatste klassement bezetten, was alles in kannen en kruiken. Toen was weliswaar Alcmarla's voorsprong met 4 pnuten ver minderd, maar de wedstrijd zelf was ge wonnen! Het leek er in den aanvang niet veel op, dat Alcmaria tenslotte nog zou winnen. Want in de sprints kwam alleen Th. Pronk in de halve beslissing, terwijl de drie andere plaatsen door de Haarlemmers veroverd werden. En waar Pronk zich als vierde in het eindklassement plaatste, daar had De Kampioen reeds na een wedstrijd •en voorsprong van 9 tegen 1 punt! Toen kwamen de nieuwelingen los. In de ••rste serie der 30 ronden-race wist zich een Alkmaarder te plaatsen, ook al niet al te best, maar in de tweede serie domineer den Alcmaria met drie plaatsen, zoodat de finale ging tusschen vier leden van elke dub. In beide serie6 werd uitstekend gereden •n de finale ging zoo mogelijk nog beter. Met gering verschil werd de Lange (Haar lem) eerste, op de voet gevolgd door drie Alcmarianen: Duinmeyer, Homan en Bos ma, zoodat De Kampioen 4 en Alcmaria 8 punten veroverde. Er volgde een afvalwedstrijd voor de amateurs en onafhankelijken. En 't werd •en fraaie strijd, die tenslotte ging tusschen twee leden van elke club. Eerst viel de Haarlemmer Esveld af (1 pt.), toen de Alk maarder Evers (2 pt.) en de twee laatste ronden vochten de Best (H.) en Jan Groot (A.) uit Groot demareerde al vrij vroeg, doch de Best wist op het kritieke moment den aanval in te zetten en met nog geen halve wiellengte scoorde de Haarlemmer. De punten werden dus verdeeld; elke Eeg 5! Op dat moment had De Kampioen punten en Alcmaria 12! Een flinke achter- nd dus. Maar ziet de mooiste wedstrijd van den geheelen avond volgde; mooiste, wat de sportiviteit aangaat: de Olym pische achtervolging! En dat werd waarlijk een grootsche zege voor Alkmaar, dat met de renners Groot SchipperEvers en Snijders uitkwam. De Haarlemmers gingen in een sneltrein vaart van start en hadden al dadelijk een grooten voorsprong, misschien na drie of vier ronden van wel een 20 meter. Maar de Alkmaarders hadden hun krachten beter verdeeld. De ploeg bleef steeds bij elkaar «n weldra werd het tempo opgevoerd, ge leidelijk en secuur. En hoewel Snijders op den duur moest opgeven, was het over gebleven trio sterk genoeg, om den achter stand in te loopen. Op dat moment kwamen Groot en Schip per pas goed los. De eerste bleek vergeten, dat hij daags te voren in Valkenburg zich schoon leeg had gereden en de tweede liet heelemaal niet blijken, dat hij een paar •ren tevoren in Amsterdam een zware koers gereden had. 't Ging frisch en frank en Evers kreeg er zooveel plezier in, dat hij ook een liedje meespeelde. Secuur en vlot werd beurtelings den kop genomen, steeds sneller ging het en de Haarlemsche ploeg ging op de knieën, werd murw ge- zeden. En zonder dat het Alkmaarsche trio ook maar een moment het onderling ver band was kwijt geraakt, won het de schoon ste race van den avond: Alcmaria 6, De Kampioen 2 punten. Zoodat, toen de koppelwedstrijden begon nen, Alcmaria 18 en De Kampioen 20 punten had. Het waren de nieuwelingen, die de balans deden overslaan naar Alcmaria. Want dit groepje renners reed een formidabele kop- pelkoers, snel, gedurfd en spannend. En de Haarlemmers kwamen er niet aan te pas, heelemaal niet. BosmaHollebeek wonnen met 16 pun- ten den strijd zeer verdiend. Het koppel reed stevig en regelmatig. Maar waar- achtig, DuinmeyerHoman Waren niet veel minder en alleen in de klassementen slechts iets zwakker. Beide koppels namen bovendien nog een ronde voorsprong. Op de derde plaats met een ronde achter stand kwamen KuilboerZoons, ook al Alkmaarders. Dit merkwaardige duo reed voor het eerst een koppelwedstrijd op de baan en het edele paar reed met zooveel bravour, dat iedereen hen de derde plaats gunde. Pas op de vierde plaats kwamen de Haar lemmers, die dus 1 punt kregen tegen de Alkmaarders 9. En de achterstand van 2 was in een voorsprong van 6 punten om gezet! En toen kwam de beslissing! De beslissing. We hebben natuurlijk allemaal wel eens een koppel wedstrijd meegemaakt van de allergrootsten op dit gebied. En zij hebben ons natuurlijk dikwijls geboeid. Maar zouden zij het heusch beter hebben kunnen demonstreeren dan de zeven koppels, die gisteravond in de baan reden? Daar waren zeven koppels, amateurs en onafhankelijken, die een enorme zwaren wedstrijd gereden hebben, die van den koppel wedstrijd bijna een 240 ronden lange jacht gemaakt hebben. In een ongekend tefnpo ging het terstond van meet af aan en reeds na de eerste ronde werd de jacht ingezet. Het waren de Best en de Brey, een Haarlemsch koppel, dat al meteen een poging deed, om het veld te verrassen, 't Lukte natuurlijk niet, maar 't was, of meteen de kuip vol kokende olie stond: het werd een jachtpartij van je welste, waarbij nu eens dit en dan weer dat koppel een uitlooppoging deed. Totdat de gebr. Drost allen verrasten en een grooten voorsprong namen. Hardnekkig werd die voorsprong verdedigd, vele ronden lang, en toen het veld maar eventjes verslapte, toen werd de ronde genomen. Zelden heeft een winstronde zooveel strijd gekost en zelden was het gevecht zoo levendig. Daarna hebben de Alkmaarders Schipper- Evers en Th. PronkGroot herhaaldelijk geprobeerd, om er tusschen uit te trekken, maar 't lukte niet. Men liet hen niet gaan en zoo werd elke ontvluchting als 't ware een mislukking. Maar het publiek kreeg in- tusschen een prachtigen strijd te zien, die in geen enkel opzicht onderdeed voor die der allergrootsten. Terwijl toen de gebr. Drost hun positie verdedigden en in de klassementen niet meetelde, werd in die klassementen een hevigen strijd gevoerd om de punten. Het waren de Bestde Brey, die hierin domi neerden en alle drie klassementen voor hun rekening namen. En het was tenslotte ge noemde twee Alkmaarsche koppels, Evers Schipper en GrootTh. Pronk, die met resp. 11 en 6 punten voldoende kregen, om de 3e en 4e plaats te bezetten. En zoo Alc maria hielpen aan de overwinning! Zoo verliep deze wedstrijdavond, die niet alleen de zooveelste zege bracht aan Alc maria, maar die tevens twee belangrijke feiten naar voren bracht: Alcmaria moest het doen zonder Derksen, Pronk, Frank en Veld. En... Alcmaria dééd het. En maakte waarschijnlijk juist daardoor van het ge heel een veel meer spannenden wedstrijd. Natuurlijk was het jammer, dat dit viertal meestal niet present was, omdat zij dan mis schien voor het allerheetste vuur gestaan zouden hebben, dat ooit op deze baan op laaide en dan wellicht ontdekt zouden heb ben, dat er geduchte concurrenten waren, waar wat van te leeren viel. Het tweede feit is geheel anders. Dit be treft Jan Groot en Jaap Schipper. Deze twee hebben het waarlijk niet gemakkelijk gehad. Nadat ze allebei reeds een zeer zwaren koers hadden gereden, die hun nog steeds in de beenen moest zitten, hebben ze een allerzwaarste Olympische achtervolging met daverend succes gereden en daarnaast nog een koppelwedstrijd, die alles van de ren ners vergde. Dat ze zoo'n uitzonderlijk goed figuur sloeg, pleit voor haar uithoudingsvermogen, voor hun lichaamskracht en hun getrainde bodies. En snelheid, kracht en uithoudings vermogen moeten het op den duur tóch doen! De gedetailleerde uitslagen. Hier volgen nog de gedetailleerde uit slagen: Sprintseries: Th. Pronk (A.) wint van Opbroch (H.) (tijd laatste ronde 11,3 sec.); Schaper (H.) wint van Snijders (A.) (tijd 11,2 sec.); P. Evers (A.) verl. van Drost (H.) (ty'd 11,1 sec.); de Best (H.) wint van J. Groot (A.) (tijd 11,2 sec.) Halve beslissingen: de Best wint van Th. Pronk (tijd 11,4 sec.); Drost wint van Schaper (ty'd 11,1 sec.) Beslissing: Drost wint van de Best (tijd 11,6 sec.) Om de 3e en 4e plaats: Th. Pronk verliest van Schaper (tijd 11,4 sec.) 30 ronden voor nieuwelingen: le serie: 1. Bosma in 6 min. 55,6 sec.; 2. de Lange; 3. v. Holst; 4. ter Burg. 2e serie: 1. Homan in 7 min. 13,8 sec.; 2. Duimeyer; 3. Bakker; 4. Hollebeek. Finale: 1. de Lange (H.) in 7 min. 8,6 sec.; 2. Duimeyer (A.); 3. Homan (A.); 4. Bosma (A.) Olympische achtervolging: Alcmaria (met de renners Groot, Schipper, Evers en Snijders) wint van De Kampioen met 70 M. voorsprong. Koppel wedstrijd nieuwelingen: 1. Bosma- Hollebeek (A.) 16 pt.; 2. DuinmeyerHoman (A.) 10 pt. Op 1 ronde: 3. KuilboerZoom (A.) 8 pt. Koppelwedstrijd am. en onafh.: 1. gebr. Drost (H.) 3 pt. Op 1 ronde: 2. de Bestde Brey (H.) 16 pt.; 3. Groot—Th. Pronk (A.) 11 pt.; 4. SchipperEvers (A.) 6 pt. Totaal uitslag: Alcmaria 30 pt.; De Kam pioen 28 pt. WIELERCLUB „ALCMARIA". De wielerclub Alcmaria hield haar 7e rit van de zomercompetitie, welke trots de wei nige opkomst der renners slaagde. De nieuwe renners Jan Snijders en Frans Zoons maakten een goeden indruk. In de B kL viel de goede eindspurt van J. Homan op. De uitslagen waren: A kl, 4 ronden: 1. Jan Snijders, 2. Theo Pronk, 3. Frans Zoons, 4. Jan Boon, 5. Jan Bouman. B kl., 3 ronden: 1. Piet Evers, 2. Evert Bos, 3. Jaap Homan, 4. Cor Kuilboer, 5. Wil- liam Kemp. C kl., 3 ronden: 1. Kikker Wester, 2. Nic. Balvers, 3. Jos. Bruin, 4. Bas Spanjaard, 5. Jan Vendel. DE NEDERLANDSCHE WEGKAMPIOENSCHAPPEN. Braspenninx Jr. winnaar. Bij deze wegkampioenschappen van Ne derland is wel duidelijk bewezen, dat het circuit van Valkenburg voldoet aan de hoog ste eischen, welke aan dergelijk soort wed strijden gesteld mogen worden. Sterke hel lingen en dalingen, men denke aan den steilen Cauberg en den niet minder steilen Geulemerberg: de eerste moest op en de tweede afgereden worden en wel achttien- maal hebben het allerbeste van de renners gevraagd. Alleen voor de geboren weg renners waren in dezen wedstrijd de titels te verdienen en dat het tenslotte bij de profs Braspenninx Jr. is geworden, zal niemand verwonderen, als men de vorige prestaties van dezen renner in aanmerking neemt. Het is voor de renners een uitermate zware wedstrijd geworden van de onge veer 150 professionals, onafhankelijk en amateurs, die gestart waren, heeft slechts een vijftiental den wedstrijd uit gereden. Onder diegenen, die uitvielen, bevonden zich prominente renners. We denken aan van der Ruit, van Schijndel, Reynen, Valentyn Jr., Piet van Nek, van Amsterdam, Gommans, Gijzen, die allen in den loop van de koers van het tooneel verdwenen, hetzij door ketting- pech of bandendefect of andere oor zaken. In de laatste kilometers moesten ook Anton van Schendel, Middelkamp en C. Valentijn den strijd staken. Om twee uur werd aan ongeveer 150 ren ners het vertreksein gegeven over een af stand van 183.016 K.M. De koers had aan vankelijk een weinig opwindend karakter. In de eerste ronde bepaalden de renners zich tot het verkennen van het terrein, waarbij als voornaamste bijzonderheid het uitvallen van Valentijn Sr. viel te vermelden. Meer dere slachtoffers zouden op hem volgen, o.a. Pijnenburg (amateur), die door banden pech werd uitgeschakeld. Overige vermeldens waardige gebeurtenissen speelden zich voor- loopig niet af. Het peleton bleef de eerste 50 K.M. bij elkaar. Stuyts en v. d. Star wis ten zich vervolgens aan den kop te plaatsen en 30 K.M. lang een voorsprong op het pele ton te behouden. Hiermede was de groote strijd begonnen. Het peleton was intusschen in verschillende deelen gesplitst. In de eerste groep lagen Brongers, Overweel, van der Baan en Kees Valentijn. Stuyts volgde op een verschil van 45 seconden, terwijl in de tweede groep, die een achterstand van 1 min. 45 sec. had, o.a. zaten Saarloos, Jan Groot en Verveer. Het grootste peleton volgde daar weer achter op eenige honderden meters. In tusschen hadden zich in de verschillende groepen schermutselingen voorgedaan, waar bij slachtoffers vielen. O.a. werd van Am- sterdag door een vrij ernstigen val genood zaakt op te geven. Na 140 K.M. werden Stuyts en Verveer, die de leiding hadden, ingeloopen door een peleton dat aangevoerd werd door Brongers, Braspenninx, Middelkamp en van Schendel. Nadat Stuyts opgegeven had, waagde Bron gers zijn kans en wist gedurende 20 K.M. een voorsprong te nemen, terwijl intusschen het peleton gedund was tot een vijftiental renners. Brongers wist zijn voorsprong niet te behouden, werd door de anderen ingeloo pen, waarin nog zaten Overweel, Seyen, Braspenninx, Middelkamp, Verveer, Kees Valentijn, Theuns en Saarloos. Op 1 minuut achterstand volgde Peek alleen, terwijl op 5 minuten volgden de Hoog en Anton van Schendel en "enkele amateurs. Na ongeveer 160 K.M. rijden werd Brongers door het peleton ingeloopen. Kees Valentijn probeer de het nu, doch ook hij werd weer inge haald. Brongers viel toen ook als slachtoffer van bandenpech uit. De laatste tien kilo meters gingen in met de volgende renners: Verveer, Middelkamp, Seyen, Overweel, Kees Valentijn, Johnie Braspenninx en Saar loos. Anton van Schendel had intusschen ook den strijd gestaakt en in de laatste kilometers werd ook Valentijn door ketting defect uitgeschakeld. In den beslissenden sprint klopte Bras penninx Verveer. De uitslag werd als volgt: 1. J. Braspenninx (Princenhagen) 5 uur 31 min. 37 sec., kampioen van Nederland en kampioen der professionals; 2. Verveer (Lo keren) op twee lengten; 3. Theuns 5 uur 32 min. 36 sec., kampioen der onafhankelijken; 4. H. Seyen (Maastricht), 5. Saarloos (Rot terdam), 6. Overweel (Middelharnis). Eerste der amateurs werd H. de Hoog (Amsterdam) en daarmede kampioen van Nederland in den tijd van 5 uur 41 minuten 52 sec.; 2. Heeren (Breda); 3. Banken (Ubach o. Worms); 4. van Tichelt (Zun- dert); 5. N. Jansen (Maastricht); 6. van Oosterbosch (Schinveld). Kampioen van de veteranen werd Bras penninx (Princenhage) over een afstand van 60.672 K.M. in 1 uur 40 min. 10 sec.; 2. J. J. Willemsen (Nuth) 1 uur 44 min. 21 sec., 9. Koppen (Amsterdam). VoetbaL WILLEM II WEER EERSTE KLASSE. Er is bij de hitte nog gevoetbald ook! Omdat er een paar belangrijke wedstrijden bij zyn, zullen we er nog even melding van maken, hoewel het eigenlijk niet in onze bedoeling lag. Voetbal is nu eenmaal geen zomersport. Om te beginnen was daar de wedstrijd FeijenoordBe Quick, door de Rotterdam mers met 60 gewonnen. Daardoor kwam Be Quick op de vierde plaats terecht. 'De eindstand luidt: Ajax 8 7 0 1 20—10 14 Feijenoord 8 5 0 3 219 10 P. S. V. 8 3 0 5 15—22 6 Be Quick 8 3 0 5 12—21 6 Go ahead 8 2 0 6 8—14 4 In het Zuiden won Willem ïl van Miranda met 20 en waar Middelburg op M. V. V. een 54-zege behaalde, werd Willem II on verwacht definitief eerste en promoveert nu naar de eerste klasse. De stand luidt: Willem II 5 4 10 14— 5 9 M. V. V. 5 2 12 14—12 5 Miranda 5 2 0.3 1312 4 Middelburg 5 1 0 4 820 2 Spartaan verloor de finale om den K. N. V. B.-beker met 10, waardoor Eindhoven voor een jaar in het bezit kwam van dezen beker. Watersport. ZEILWEDSTRIJDEN OP DE ALKMAARDER MEER. Zon, maar geen wind! Toch eigenlijk vreemd, dat de Alk maarder meer pas een paar jaar geleden ontdekt werd! zei onlangs eens een zei ler tegen ons, met wien wij op een middag bij een heerlijke bries een zeiltochtje heb ben meegemaakt. Hij bedoelde er mee, dat een paar jaar geleden slechts een heel klein groepjeAlkmaarders eigenlijk be seften, hoe daar vlak bij de stad, nauwe lijks een 20 minuten fietsend, een heerlijk zeilwater lag. De massa trok naar zee, om dan zee- en zonnebaden te nemen en de meer bleef rustig, eenzaam .en verlaten. Hoe is dat snel veranderd! Natuurlijk, ook nu nog trekt de massa per fiets of tram naar de zee en brengt een er een heelen Zondag door, of gaat er week enden, maar steeds grooter wordt de groep, die begrijpt, dat watersport even zoo gezond is en nog veel sportiever dan een luierenden Zondag aan de Noordzee kusten. Eri dat de watersport waarmee we dan het zeilen, het roeien en het varen met de motorboot bedoelen zeker even veel ontspanning brengt voor lichaam en geest als het zee- en zonnebad. Nog staat de watersport in Alkmaar in haar kinderschoenen, nog weet men lang niet voldoende, wat de Meer biedt, nóg is de outillage in en rondom de jachthaven te Akersloot niet geheel af, maar groeien doet deze tak van sport; groeien doet ze, snel en zeker en ze zal weldra een groote concurrent van de zee worden. Groeien doet ze! Het beste bewijs daar voor is, dat de jachthaven die notabene een jaar geleden geopend werd! nu al weer te klein geworden is. Groeien doet ze, als men maar eens de moeite neemt, om op een Zondag naar Akersloot te fiet sen. Dan is de Meer bedekt met tallooze witte zeilen en dan heerscht er op de Meer en in de jachthaven een vrije, ongedwon gen gezelligheid. Dan is er voor op het terras van het paviljoen en boven op den daktuin (wat een uniek kijkje heeft men daar over het groote water!) een sfeer, die geheel apart en eigen is aan de watersport. Groeien doet ze. Dat heeft de Alkmaar sche Roei- en Zeilvereeniging al lang ge merkt door de voortdurende uitbreiding van haar ledental, dat thans eindelijk zoo groot is geworden, dat de club er aan dacht, om wedstrijden te houden. En ze heeft die gehouden, Zondag in sa menwerking met de Zaansche zusterver- eeniging en de Jachtclub uit Haarlem. Maarze heeft het slecht getroffen. Want wel straalde de zon van den blauwen hemel en wel was de Meer bezaaid met vele witte zeilen, maar de wind ontbrak. De clubvlag wapperde niet, maar hing slap langs den mast. En de zeilen bolden niet. Een drijfpartij werd de wedstrijd, een complete drijfpartij. En dat was jammer, omdat het anders zoo aardig, zoo spannend geweest had kunnen zijn. De organiseerende vereenigingen waren natuurlijk machteloos en konden niets an ders doen, dan het startschot te lossen en op hoop van zegen de schepen weg te zen den. zij het dan langs een verkorte baan. Dat is ook geschied, maar al gaf de drijfpartij ook aan de deelnemers moei lijkheden in overvloed (het profiteeren elk vleugje is van belang en lang niet ieder verstaat die kunst van profiteeren!), de spanning was er nietde actie, de snel heid ontbrak. En daarmee Vonden de niet- mededingers de echte wedstrijdsfeer. Hoe dan ook van deze wedstrijden een verslag te maken, 't gaat niet, omdat de stof ontbreekt. Natuurlijk zouden we kun nen vertellen van de voldoende belang stelling van de zijde van het publiek, we zouden kunnen herinneren aan het voor spel van Zaterdagavond, toen er feest was in het paviljoen, we zouden kunnen me- dedeelen, dat de Akerslooter fanfare hedl wat marschen blies en sloeg en dat eén groote vloer noodde tot dansen, maar da3r zou dan ook alles mee gezegd zijn. En tenslotteal deze aardigheidjes vorra<in de entourage; de hoofdschotel, de wetrt strijd, mislukte. Als we nu naast den regenmaker nu ocfc eens een windmaker kregen. Wat zou dat een uitkomst zijn! De verschillende resultaten weren* Regenbogen: 1. 't Hondsbosch (J. W. Boersma), A. R. Z. V.; 2. Wind en water (Jb. Leguü), A. R. S. V. 16 Ms. B. M. 1. Poask (de Vries), Uitgeest)* 2. Doolaard (Erdtsieck), A. R. 25. V.j 3. Spotvogel (Eggers), Z. Z. V.; 4. Swelle (dhr. Zaman), A. R. Z. V. 12 M2. sharpies. 1. Pascholl (P. C. Schout»), Z- Z. V.? 2. Wielewaal (B. Alen), 2. Z. V* 12 voets jollen. 1. Mikie (J. Simonsz) ,Z. Z. 2. Sterntje (R. Aten), 2. Z. TA Zwemmen. ZWEMRECORD VAN PIET STAM, Aneta meldde hedenochtend uit Batavia: De zwemmer Piet Stam, van Neptunus Bandoeng, die ook aan de Olympische spelen deelnam, heeft in het zwembad Tjikind te Batavia het Indische, tevens hét Nederlandsche record voor duizend met»* borstcrawl verbeterd. Dit stond op naam van den zwemmer de Man, met 14 artin. 46.1 sec. Piet Stam bracht dit op 18 min. 51.9 sec. Waterpolo. DE POLOWEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK. Het eerste zevental van D. A. W. morgen zyn eersten competitiewedstrijd spelen in het Pesiebad tegen de Heldersche zwemvereeniging „De Bruinvissen". De ploeg komt volledig uit. Het dames-team zal a.s. Woensdagavond den eersten uitwedstrijd spelen en wél tegen de D. W. R.-dames (Haarlem). Athletiek. OSENDARP OP DE 100 METER GESLAGEN. Op de Brusselsche wedstrijden. Een Nederlandsche athletiekploeg heeft te Brussel deelgenomen aan de interna tionale wedstrijden, georganiseerd door het dagblad „Le Soir". De verrassing van den dag was wel de nederlaag van Osendarp op de 100 meter. De Engelschman Holmes sloeg hem met miniem verschil in 1-0.6 sec., terwijl voor den Hagenaar 10.7 ge noteerd werd. Van Beveren werd derde. Op de 400 meter wist Baumgarten zioh op fraaie wijze van een tweede plaats te verzekeren door met een ty'd van 49.5 sec. achter Barnes te eindigen. Deze tijd werd dit seizoen nog niet door den trekvogel man geloopen. Hy nadert thans aardig het Nederlandsch record van Paulen, dat zoo vele jaren reeds op 49 sec. staat. Ook Bouman verrichtte een verdienste lijke prestatie op de 800 meter. Hij werd vierde met een tijd van 57.1 sec. Een ver richting, die er mag wezen en een tijd, welke nog nimmer door hem bereikt is. Osendarp revancheerde zich op Holmes op de 200 meter, terwijl van Beveren we derom derde werd. Ook in dit nummer werd Haenni vierde. De Bruyn bereikte in het discuswerpen 43.45 meter met precies een meter ver schil op den bekenden Franschman Winter. Brasser wierp hier 40.65 meter, een van zijn beste prestaties in dit nummer. Bij bleef echter bij het hoogspringen beneden de verwachtingen. Petit werd op de 2000 meter vierde. Er werd voor hem geen officieele tijd opge nomen, doch officieus bedroeg zijn achter stand op den winnaar, den Belg Mosterd, die een nieuw Belgisch record van 5 min. 30.4 sec. vestigde, ongeveer vijftien secon den. Petit zou dus binnen het Nederlandsch record zijn gekomen, doch helaas werd er voor hem geen tijd geregistreerd. Tennis. ONZE TENNISCLUBS. De Alkmaarsche tennisclubs zijn bijna klaar met de competitie. Over 't algemeen kunnen de clubs op een goed seizoen terugzien en we meenen, dat het spelpeil over de geheele linie gestegen is. Gisteren speelde AlkmaarHeiloo uit tegen Joy II en verloor met het kleinst mogelijke verschil: 53. Veel deerde haar deze nederlaag niet, want Heemstede II is op de onderste plaats aangeland en degradeert naar 3 A. De eindstand luidt: 1. Festina; 2. Joy; 3. Alkmaar-Heiloo; 4. Heemstede. In de 3de klasse won Animo van Koog- Zaandijk II, maar Advendo II noteerde een zware 71 nederlaag by het zesde team van D. D. V. Be-Quick II won met 58 van Joy II en Advendo III klopte Amstelzicht met 02 We laten hier nog eenige gedetailleerde uitslagen volgen: Joy IIAlkmaar-Heiloo 53. Dr. Reijinga verliest van P. Schut 46; 26. Engelsman wint van Mr. Boerrigter 62; 26; 62. Mej. Leenheer wint van Mevr. v. d. Wilk 64; 36; 60. Mej; Groen wint vgn Mej. Koppen 6—3; 1*t6; 6—2.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9