N.V. DE BANK VAN SAS t8 Alkmaar., Agenda Rechtszaken £uchtvaact Nieuws in 't kort. Ongewenschte elementen. Een handicap voor de badplaats. NASSAU-TAX. Tel. 3545 De treinramp bij Woerden. De roofmoord te Leek. Zeven verdachten staan terecht. Tegen hen resp. dertien, tien en acht jaar gevangenisstraf geëischt. Alkmaar, Donderdag, PRINS BERNHARD NAAR DEN HELDER. Op 9 en 10 Juli, Naar wij vernemen is prins Bernhard voornemens op 9 en 10 Juli a.s. te Den Helder de zeilwedstrijden bij te wonen van de Kon. Marine Jachtclub. Op 9 Juli zal hij aanzitten' aan een diner van Marine officieren in de Marineclub te Den Helder. MAARSCHALK PETAIN BEZOEKT ONZE STAD. Geheel onverwacht heeft de Fransche maarschalk Petain hedenmorgen een bezoek gebracht aan onze stad. De maarschalk ge bruikte de koffie in hotel Proot alhier en naar men ons meedeelde, deed het den Franschen legerbevelhebber veel genoegen, dat men hem aldaar onmiddellijk herkende. Na de koffie heeft het gezelschap een kort bezoek aan onze kaasmarkt gebracht, waarna per auto de tocht werd voortgezet naar Wieringen, waar de afsluitdijk en de verschillende sluiswerken werden bezocht Op den terugreis naar den Haag heeft maarschalk Petain in hotel Nassau Bergen te Bergen aan Zee de lunch gebruikt. DIPLOMA HANDELSTYPISTE. Voor het op 9 Juni te Alkmaar gehouden examen van de Ver. v. Leeraren in steno grafie en machineschrijven, slaagden voor het diploma handelstypiste mej. C. M. Win der te Alkmaar en voor kantoortypist(e) de heer J. Hopman te Bergen; mej. G. Kamp te Winkel; de heer H. A. M. Kraakman te Alkmaar en de heer H. J. Godijn te Alk maar; voor het diploma stenografie mej. M. G. Kroon te Oudkarspel, met een snelheid van 130 lettergrepen. DE BLIJDE GEBEURTENIS AAN HET BULGAARSCHE HOF. Amnestie voor politieke gevangenen. Ter gelegenheid van de geboorte van den troonopvolger heeft de koning amnestie ver leend aan politieke gevangen, terwijl andere gevangenen vermindering van straf kregen. Heden zal in de kathedraal der Heilige Nedelia een plechtige dankdienst worden gehouden. Het gerucht doet de ronde, dat de jeugdige koning Peter van Zuid-Slavië, Peter van den jonggeborene zal worden. Het gisteravond uigegeven bulletin meldt, dat de koningin het goed maakt en dat de jonge prins volkomen gezond is. In een proclamatie tot het volk heeft de koning medegedeeld, dat de kroonprins den naam Simeon, vorst van Tirnowa, zal dra gen. De proclamatie is door den koning ge- teekend en door alle ministers gecon trasigneerd. Men verwacht, dat ter gelegenheid van de geboorte, een aantal amnesties zullen wor den uigevaardigd. ONTPLOFFING TE MORENI. In het petroleum-pompstation te Moreni in Roemenië heeft zich een ontploffing voor gedaan. Drie personen werden gedood en tien gewond. OPSTANDIGE BEWEGING IN KOERDESTAN. Onlangs is in het Zuid-Oostelijk deel van Turkjje een opstandige stemming bij de Koerden tot uitdrukking gekomen. Tusschen Mardin en Urfa, niet ver van de Turksch-Syrische grens, hebben zich tame lijk ernstige troebelen voorgedaan. Over deze aangelegenheid neemt men een groot stilzwijgen in acht. De militaire treden krachtig op, met medewerking van de troe pen van het legercorps van Konya. De opstandelingen zouden twee militaire vliegtuigen hebben neergeschoten. Het schijnt, dat de reis van president Ataturk in verband moet worden gebracht met de maatregelen, welke genomen zullen worden om een herhaling van dergelijke revolu- tionnaire daden te voorkomen. Ter dood veroordeeld. - Wegens moord op zijn schoonvader is de 46-jarige Friedrich Gieseler uit Göttnitz in Duitschland ter dood veroordeeld. Tachtig communisten gearresteerd. - Tachtig communisten zijn te Warschau ge arresteerd onder beschuldiging van op ruiing tot stakingen. Zestien leden van de communistische partij van West-Oekraine zijn veroordeeld tot straffen van twee tot vijftien jaar gevangenis. Complot ontdekt te Rio de Janeiro. - Generaal Waldomiro Lima, de commandant van het eerste militaire district heeft gene raal Goes Monteiro, den chef van den gene- ralen staf een proces aangedaan. Hij be schuldigt hem een complot te smeden. Droogte in Polen. - De droogte, die in een groote gedeelte van Polen thans reeds twee maanden duurt, berokkent den land bouw aanzienlijke schade. Het graan, het fruit en de groenten zijn te vroeg rijp, in verband waarmede men slechte oogsten vreest. De droogte werkt bovendien het uitbreken van branden in de hand. Gisteren hebben alleen reeds in de provincie Posen negen branden gewoed, die in de doTpen schade hebben aangericht. Vrijscharen roeren zich in Mandsjoe- kwo. - Een ongeveer honderd man sterke groep vrijscharen heeft in Mandsjoekwo een groote activiteit ontwikkeld. Nabij Kanyoe Anteh in de provincie An- toen overvielen zij vijf vrachtauto's, waarbij vijf personen werden doodgeschoten. De autoriteiten hebben een strafexpeditie uitgerust. INGANG STEDELIJK MUSEUM OP VRIJDAGEN. Zooals bekend, is de ingang van het Ste delijk Museum in de Breedstraat minder gunstig gelegen, zoodat vooral ten gerieve van de vreemdelingen een toegang van de zijde van de Langestraat reeds lang zeer gewenscht werd geacht. Thans kunnen wij mededeelen, dat voortaan iederen Vrijdag gedurende de zomermaanden het Museum ook toeganke lijk zal. zijn door een nieuwen ingang aan de Langestraat (voorm. politiebureau). De uren van openstelling zijn: van 93 K uur. Ter bevordering van het museumbezoek is de entréeprijs des Vrijdags op 10 cent gesteld. Het is te verwachten, dat in het a.s. reisseizoen deze verandering door de onze stad bezoekende vreemdelingen wel zal worden gewaardeerd. DIERENBESCHERMING. Bij den heer Ooykaas, Houtweg no. 24, is gister een jong cypersch poesje komen aan- loopen. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer J. Langenberg, Tuinstraat 20, alhier, is een postduif komen aanvliegen, gemerkt W. B. Z. 735. BRAND TE URSEM. Te Ursem is Woensdagmiddag brand uitgebroken in een schuur van den heer Stam, wonende aan den Walingsdijk. Ee- nige varkens konden de schuur nog uit gejaagd worden. Enkele honderden kazen echter werden door het vuur vernield. Vermoedelijk is de brand ontstaan, ter wijl een schilder bezig was de verf weg te branden, de vlam van zijn brander is waarschijnlijk door een spleet gegaan waardoor het zich daarachter bevindende rieten dak vlam gevat heeft. Door de brandweer kon niets meer gered worden, Verzekering dekt de schade. TER BESCHIKKING GESTELD. Te den Helder is door de politie een 52-jarige man aangehouden, die wordt ver dacht van het plegen van niet te noemen handelingen met een meisje in het duin, Hij is ter beschikking van de Justitie te Alkmaar gesteld. MALOITZ IN ONZE STAD. Morgenmiddag om 1 uur een straatexperiment. Te vertellen wie en wat Maloïtz is, lijkt ons gezien de reputatie van dezen alom bekenden telepaath voor onze lezers een overbodige taak. Immers, Maloïtz is in Alk maar zoo vaak opgetreden en steeds met zooveel succes, dat wij niet behoeven mede te deelen, dat nu deze telepaath morgen weer in onze stad gaat experimenteeren het buitengewoon interessant gaat worden. Maloïtz is n.L morgen van plan als in leiding voor een avond, welke hij Zondag avond in den Stedelijken Muziektuin denkt te geven een straatexperiment te houden. Daartoe heeft hij zich de medewerking ven zekerd van de politie en van de plaatselijke pers. Uit de redacties van „Het Noordhol- landsch Dagblad" en „De Alkmaarsche Cou rant" zijn twee redacteuren bereid gevon den hem bij zijn experiment te assisteeren. Deze beide heeren hebben een aardige en lang niet gemakkelijke opdracht bedacht, deze op schrift gesteld en in een verzegelde enveloppe aan een neutraal persoon gege ven. Niemand weet waarheen de tocht zal gaan en wat er tijdens de wandeling door de stad „gedaan" moet worden. Het eenige, wat wij mogen verklappen is, dat het gezelschap morgenmiddag om 1 uur vanaf het gebouw van het N.H. D. op het Hofplein zal vertrekken en dat de opdracht zoodanig is, dat iedereen, die daarin belang stelt, den telepaath kan volgen. Het belooft interessant te worden en mede, omdat Maloïtz Zondagavond zijn nieuwste experiment (blindlezen) in den Muziektuin zal uitvoeren, is eenige aandacht van dezen artist wel gewenscht. Wij vertrouwen erop, dat vele van deze gratis gelegenheid gebruik maken en mor genmiddag present zijn bjj zijn straatexperi ment. Op den avond zelf zal behalve Maloïtz de bekende radio-zanger Bert van Dongen liedjes zingen, het geheel is in handen van den conferencier Diederichs. UITGIFTE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Belangrijke reductie op vrije in schrijvingen. Naar wij vernemen, is bij de gisteren ge houden emissie der provincie Noord-Hol land (uitgifte van 4.833.000, 3 procent obligatiën tot den koers van 100 1/4 pet.) voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat op de vrije inschrijvingen een zeer belang rijke reductie zal moeten plaats vinden. DWALEND KEESHONDJE. Aan het bureau van politie zijn inlichtin gen te verkrijgen over een dwalend kees hondje reu, kleur zwart, dat gisteravond door een bewoner van het Luttik Oudorp is opgevangen. FAILLISSEMENTEN. Heden werden door de Arrondissements rechtbank alhier uitgesproken de faillisse menten van: A. de Haan, slager te Enkhuizen, mr. Fruin rechter-commissaris, mr. Crevecoeur cura tor. J. G. Kraakman, manufacturier te Heer- Hugowaard. Mr. Ledeboer rechter-commis saris, mr. Judell curator. Egmond aan Zee is een badplaats, die in alle opzichten met haar tijd meegaat. De strandexploitatie heeft zich aangepast bij de veranderde tijdsomstandigheden, goede hotels en pensions bieden den be zoekers alle comfort, die zij zich kunnen wenschen. Het oorspronkelijke visschersdorp, waar de vreemdeling vroeger als hij anders gekleed was dan de dorpelingen nageroepen en bespot werd, heeft zich reeds jarenlang bij het vreemdelingenver keer aangepast. De Egmonders hebben begrepen, dat zomergasten slechts voor deel kunnen brengen. Zij verhuren hun huizen, hun kamers, zij verdienen de winkeliers en de venters met of zonder vaste standplaatsen eiken zomer weer aan de gasten, die voor korten of langen tyd in de gemeente verblijf houden.. De Egmondsche bevolking heeft over het algemeen begrepen, dat het in haar eigen, welbegrepen belang is den gasten het verblijf in deze gemeente zoo prettig en gemakkelijk mogelijk te maken. In verband daarmede dient iets gezegd, dat niet als een onaangename opmerking ten opzichte van de badplaats bedoeld is, maar dat juist wordt geschreven opdat belanghebbenden daarmee rekening kun nen houden en er in aller belang zoo spoedig mogelijk een eind aan kunnen maken. Er is in Egmond aan Zee een aantal individuën, die geen grooter genoegen kennen dan Zondags door het duin te 3lui pen om zich te verlustigen in den aanblik van paartjes en in het algemeen van dames en meisjes, die van duin en zomerzon profi- teeren om een bruine huidskleur te ver krijgen. Wij leven nu eenmaal in een tijd, dat men graag „bruin" is en het is begrijpelijk dat op het strand en in de duinen zeer velen van een zonnigen dag profiteeren om het proces zoo snel mogelijk te laten verloopen. Op deze zonnebaders heeft een aantal Egmondsche jonge mannen het blijkbaar begrepen. Wij zullen hen geenszins rang schikken onder de .categorie gevaarlijke menschen, maar hun sluippartijen door het duin en hun onafgebroken spieden naar vrouwen en paartjes, die zich veilig voor onbescheiden blikken wanen, is zeer zeker een rem voor een bezoek aan Eg mond voor velen, die ook elders een zon nebad kunnen nemen. Wie des Zondags door de duinen gaat, ziet opgeschoten jongens en mannen, hier en daar door het duin trekken. Zij zijn ge woonlijk met een verrekijker gewapend en men vindt ze op hooge toppen, verbor gen achter helmgras, onafgebroken speu rend naar alles wat zich argeloos in het duin waagt. Een dame, die een zonnebad nam, heeft er zich over beklaagd, dat zij nog geen vijf minuten in het duin was of een opgescho ten jongen deed zich als politieman voor en dreigde, alleen omdat zij zich in het duin bevond, met een bekeuring. Toen zij zich niet liet overbluffen, voegde hij zich weer bij een tweetal kameraden, die den geheelen middag om haar heen slopen en in alle richtingen speurden waar men schen en vooral paartjes zich in het duin hadden begeven. Het dochtertje van schrijver dezes, dat met een broertje in het duin speelde, werd door een individu met een proces-verbaal bedreigd maar zijn aandacht werd dadelijk afgeleid door twee zonnebadende en in slaap gevallen dames in een naastgelegen duinpan. Hij dook onmiddellijk een paar vrienden op en het drietal bleef een kwar tier lang, achter helmgras verborgen, deze zich onbespied wanende dames beloeren. Het is te hopen, dat men aan deze sluip partijen een einde zal kunnen maken. Laten ook deze Egmonders begrijpen, dat het belang van de badplaats en daarom van hun dorpsgenooten door dergelijke praktijken allerminst gediend wordt. Het met succes bekroonde streven Eg mond vooruit te brengen, mag door der gelijke individuën niet belemmerd worden. Door politie en duinwachters, door kodde beiers en allen' die gerechtigd zijn in het duin regelend op te treden, dient aan dit euvel zoo spoedig mogelijk een einde te worden gemaakt. SPOORSTRAAT 38. Telef. 3850. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De kleine Madonna (avont.-r.)hoofdrol- - -- Havilland. Incasseering van wissels en kwitanties op Binnen- en Buitenland. Assuranties pn oiivia de op elk gebied bij uitsluitend prima Maat- len Fredric March en 01 de P schappijen. Toegang boven 14 jaar. Safeloketten vanaf f 5.per jaar, partimenten krakend vaneenspleten en wagons als kinderspeelgoed door elkaar werden gesmakt, en op en over elkaar scho ven, ontstond een onbeschrijfelijke chaos. De locomotief van den goederentrein kan telde en kwam in een sloot terecht. Machi nist en stoker hadden zich op het laatste moment kunnen redden. De spoorwegdeskundigen en de justitie stelden een uitvoerig onderzoek in. Machi nist S. had volgens de deskundigen den trein met veel te groote snelheid op aft3*" kend spoor gereden. De seinen hadden di aftakkingsspoor aangegeven, zoodat de ma chinist zijn snelheid van 90 K.M. op 45 K.M. had moeten terugbrengen. straften den machinist, die man De spoorwegen zwaar disciplinair. De jarenlang op de groote lijnen heeft ge reden, werd gedegradeerd tot loods- machinist. Voor de rechtbank te Utrecht had hij zich te verantwoorden wegens „het aan zijn schuld te wijten hebben, dat een spoortrein der N. S. is ontspoord, waardoor twee per' sonen overleden". Verder legt de dagvaar ding ten laste, dat de ontsporing te wijten zou zijn aan „hoogst roekeloos en zichtig rijden". De officier van justitie was van oordeel, dat de schuld van den machinist onomstoo- telijk vast staat, waar hij op roekelooze wijze met een dubbele snelheid dan was voorgeschreven reed. Spr. eischte drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde den verdachte op 5 Januari Toegang Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dr Socrates (sens.); hoofdrollen Paul Mundi en Ann Dvorak. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, eerste hoofdnummer Bobby de duivelskerel (amus.); hoofdrol len Gustav Fröhlich, Adèle Sandrock en Lida Baarova. - Extra: The music goes round (kom.); hoofdrollen Rochelle Hud- son en Harry Reichman. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Herwonnen geluk (rom.-sens hoofdrollen Paul Lukas, Madge Evans, Helen Vinson, May Robson en David Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Vrijdag 18 Juni. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-con cert Italiaansche Opera. Zaterdag 19 Juni. 3 uur Pesie's Natuurbad, Bergerweg. Dual-meét D.A.W.-H.P.C., zwem- en polo- wedstrijden. Groote ritten apeciale tarieven. De verdachten. De volgende verdachten stonden terecht: De 40-jarige Willem de Boer, de 30-jarige Cornelis Trouw, beiden te Groningen en de 30-jarige Wietse van Duinen uit Hoogkerk, als de drie hoofddaders, aan wie diefstal met geweldpleging, den dood tengevolge hebbende ten laste ia gelegd; de 27-jarige veiwumuc Fokke van Oosting te Hoogkerk en de 35- S dTe w.ke„ gevangenisstraf. De officier jarige caféhouderW T. Poll «Groningen kwam van dit vonnis in hooger beroep. beiden wegens uitlokking van het madr^I Ook verdachte had hooger beroep tegen terwijl Fokke van Oosting zich tevens het vonnis aangeteekend, aangezien hij van meening was, dat hy onschuldig aan dit on geluk was. President: U dacht, dat u over het gewone spoor A. zou komen, doch uit de signalen bleek, dat u op spoor B. moest overgaan, Dat was dus 'n vergissing van u, die nood lottig werd: twee dooden. Verd.: Ik heb geprobeerd de goederen trein op te houden. Dan vertelt verdachte, dat hy thans op wachtgeld staat Hij is onlangs afgekeurd, omdat hij glas in het oog heeft gekregen, Zijn pensioen zal c.a. f 1200 bedragen. Get. Th. van Rhenen, seinhuiswachter, als getuige gehoord, had op de ontvangen instructies de seinen en wissels bediend. Op de gewone wyze had hy alles gecontroleerd en in orde bevonden. Pres.: Dus verd. heeft niet op seinen ge let en met te groote snelheid naar het afge takte spoor gereden. Ja, daar is de wachter het mee eens. Requisitoir, De technische kwestie, zoo zei mr. Rei- lingh is duidelijk. Bij den rechter-commissaris gaf verd. toe, dat hij by het passeeren het voorsein een oogenblik uit het oog heeft verloren Hy heeft niet opgemerkt uit de seinen, dat hy over moest gaan op spoor B., zoodat hy snelheid moest verminderen. Ook het in- rysein heeft h,ij onjuist waargenomen, een dubbele onachtzaamheid, die afschuwelijke gevolgen heeft gehad. Spr. achtte het beter een hechtenis- straf op te leggen en wel voor den tijd van drie weken. Voorts requireerde spr. be vestiging van het vonnis der rechtbank. Pleidooi. De verdediger mr. H. B. J. Waslander be pleitte clementie in den vorm van een voor waardelijke veroordeeling. Ter griffie der Arrondissementsrecht bank zijn gedeponeerd de itdeelingslysten in de faillisseenten van: le. P. de Vries Pzn. te Enkhuizen met eene uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 2 2e. G. Keizer te Medemblik met eene uitkeering van nihil. Het Amsterdamsche gerechtshof, ge presideerd door mr. Joh. M. Jolles, be handelde vandaag in hooger beroep de strafzaak tegen den 52-jarigen machinist der Nederlandsche spoorwegen H. J. S. den Man, die den stoomsneltrein reed, welke in den laten avond van den 7en October van het vorige jaar in de na bijheid van het station Woerden veron gelukte. De gevolgen waren verschrikkelijk. Twee reiziger kwamen om het leven en een aantal gewonden moesten naar diverse ziekenhui zen worden gebracht. Ook de materiëele schade was zeer groot. Het déraillement van den sneltrein, die uit Utrecht kwam, had tengevolge, dat een der eerste wagons dwars over de rails kwam te staan en de aangrenzende sporen blokkeerde. Van de andere richting naderde een snelgoedc- rentrein, die met groote snelheid op de wrakstukken inreed. In enkele oogenblikken van verschrik king, waarin wanden en daken van com- Onder groote belangstelling werd heden voor de rechtbank te Groningen behandeld de zaak van den roofdmoord te Leek, ge pleegd op den heer C. Reijntjes aldaar, die in den nacht van Woensdag 1 December 1936 na een overval in zijn woning werd gebon den en gedood. De tenlastelegging van de hoofd daders. Aan de drie hoofdverdachten is ten laste gelegd, dat zy in den bewusten nacht door middel van een valschen sleutel den stal van het perceel, dat de heer Reijntjes bewoonde, zijn binnengedrongen. Daarna hebben zij de sluiting van de deur tot de keuken, waar Reijntjes sliep, verbroken. Uit een secretaire hebben zy geld weggenomen alsook uit den winkel, in totaal een bedrag van ongeveer 1000. Verder is hun ten laste gelegd, dat zy Reijntjes, die in bed lag, hebben overvallen en gebonden en diens hoofd en lichaam met beddegoed hebben overdekt. Hierdoor werd de luchttoevoer tot de ademhalingswegen van het slachtoffer ver hinderd, tengevolge van welke handelingen van verdachten of van een of meerdere van wegens heling zal hebben te verantwoorden; de 39-jarige caféhouder F. Vroege, Gronin gen, wegens medeplichtigheid en heling, de 50-jarige F. v. d. Berg, Groningen, wegen» heling. In deze zaak zyn 15 getuigen gedagvaard. In de zaak tegen de hoofddaders Frouw en de Boer, beiden van beroep exploitant van een wasch-inrichting en van Duinen, betonwerker, heeft een zeer uitvoerig ge tuigen- en deskundigenverhoor plaats, dat voornamelijk betrekking heeft op de situatie op de plaats des misdrijfs, en op de om standigheden waaronder het slachtoffer ie overleden. Getuige deskundige F. Hogewind, arts te Leek, die na de ontdekking van het misdrijf was gewaarschuwd, heeft het slachtoffer, dat een van zyn patiënten was, gebonden in zijn bed gevonden. Reyntjes leed aan een hartkwaal, zoodat een plotseling einde ge tuige niet zoo zeer zou hebben verwonderd. Volgens getuige lagen er kussens op mond en neus. Zij lagen er echter losjes op. Ge tuige heeft de kussens verwijderd. Deskundige dr. Mieremet, die de lijk schouwing heeft verricht, zet uiteen, dat het hier, mede door den gezondheidstoestand van het slachtoffer, een zeer gecompliceerd geval betreft. Verstikkingsdood is niet vast te stellen. Dr. Mieremet concludeert tot dood door hartverlamming, waarbij evenwel de vastgestelde omstandigheden, waaronder Reyntjes is overleden, van noodlottigen in vloed zullen zijn geweest. De verdachten legden uitvoerige ver klaringen af omtrent den overval. Toen de verdachten het huis weer verlieten, heeft verdachte de Boer het beddegoed weer van Reyntjes afgetrokken. Deze zou toen vol gens hem nog normaal hebben adem ge haald. Thuis genomen hebben de verdachten den buit, ruim 800 verdeeld. Circa 1 240 heeft verdachte Frouw aanvankelijk nog achtergehouden. Verschillende kleeding- stukken zyn verbrand. Het woord is daarna aan den officier. Zoowel de verzwarende omstandigheden van inbraak, als die van geweldpleging, staan vast. Niet echter, dat de verdachten van den aanvang af het voornemen hadden, Reyntjes van het leven te berooven, terwijl ook de twijfel, welke er overigens ten aan zien van de doodsoorzaak bestaat, ten voor- deele van de verdachten zal moeten worden uitgelegd. Hiermede vervalt dan ook de ten laste legging van moord of opzettelijken doodslag. Spr. is echter overtuigd, dat de dood van Reyntjes het gevolg is geweest van de handelingen van de verdachten De verdachten worden schuldig geacht aan dief stal met geweldpleging, den dood tengevolge hebbende, waarbij verdachte Trouw voor namelijk moet worden beschouwd als de man van de daad. Rekening houdende met alle omstan digheden en met de persoon van de verdachten, eischte spr. tenslotte tegen Frouw, de Boer en van Duinen respec tievelijk dertien, tien en acht jaar ge vangenisstraf. Het woord is daarna aan de verdediger», mr. Haverkamp, mr. Wolthuis en mr. Ok- ken, die moord noch doodslag bewezen ach ten en evenmin het directe verband tusschen den dood van Reyntjes en de behandelingen van de verdachten. Bewezen is alleen de hen aldus de dagvaarding, Reyntjes door op- diefstal onder verzwarende omstandigheden zettelyke verstikking in elk geval door Te dien aanzien dringen zij op clementie hartverlamming kort daarop overleden. voor de verdachten aan, die alle drie zeker Dit deel van de dagvaarding legt diefstal nog te reclasseeren zijn met geweldpleging ten laste. Verdachten hebben deze gewelddaden gepleegd om den diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken en om, toen zij op heeterdaad werden betrapt, de vlucht mogelijk te maken. Ten slotte is hun tevens moord ten laste gelegd waar de dagvaarding in het slot spreekt van de gewelddaden gepleegd na kalm beraad en rustig overleg ter uitvoering van hun ONZE POSTVLUCHTEN. De Reiger, uitreis, bereikte Singapore. De Ibis, uitreis, maakte wegens slechte eenigen tijd te voren beraamd plagen ge" UskuWbif Athen^w6? tusschenlandin8 *e nomen besluit om Reijntjes van het leven- Athene)" Het toestel "1 van- te berooven. daag de reis naar Athene voortzetten. Kwak, thuisreis, landde te Athene.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2