bergen egmond aan zee oudkarspel limmen venhuizen heiloo oudesluis Waar 26 Juni motoren zullen daveren. Circuit van Assen verbeterd. Fernihough, de snelheidsduivel! Bij zomerkleeding fxoiMciaal Tlieum J$T o t o r Mt. Nog tien dagen scheiden ons van den dag waarop sportminnend Nederland een Mellors, een Stanley Woonds en andere grooten uti de motorwereld in actie zullen zien op het prachtige circuit van Drenthe. Zaterdag 26 Juni worden de T.T.- races verreden Talrijk zijn op het oogenblik nog de be slommeringen van de ijverige organisato ren. Nog is men „in gesprek met renners van naam. Telegrammen worden verzon den, telefonisch tracht men in contact te tornen met fabrieken of met managers van fabrieksteams. Net is de Engelsche T.T. op het eiland Man afgeloopen. De Italiaan Ten ni op Guzzi won in zijn klasse. Komt hij naar ons land, mag hij komen? Komen de 500 c.c. D.K.W. machines die zoo wonderbaarlijk snel waren tijdens de races op den Nürburgring? Niets wil men nalaten om het attractieve element in den vorm van het starten van eminente benzineridders te verhoo- gen. Thans zijn reeds vele inschrijvingen binnen gekomen, in totaal 82 waarvan 5 van renners die nog niet de beschikking hebben over een hen passende racemachine. Cracks als Houtop en Bosman b.v. heb ben zich aangemeld maarEn, zooals dr. Staal zeer terecht zeide, hier ligt een taak open voor het Motorfonds want het is niet meer dan natuurlijk dat in een wed strijd in Nederland gehouden ook Neder landsche renners uitkomen met die speciale motoren waardoor zij niet in het minst door hun persoonlijke rij capaciteiten een zeer ernstige bedreiging vormen voor de buitenlanders, die tot dusverre als eersten door de finish daverden. Wijzigingen. Ingrijpende veranderingen in de organi satie hebben niet plaats gevonden. Iets dat in de practijk goed is gebleken gaat men ten eenenmale niet wijzigen. Men heeft volstaan het bestaande systeem zoo veel mogelijk te perfectionneeren. De lieden die met de uitvoering belast zijn, hebben vrijwel elk jaar voor een schier volmaakte organisatie zorg gedragen. Hen is het dus wel toevertrouwd. Belangrijk is evenwel het besluit dat de rijders hoe gerenommeerd ook verplicht zijn ten overstaan van de wedstrijdcommissie van de K.N.M.V. vijf proef ronden te rijden op een be paald uur en met 'n zeer hoog vastge steld gemiddelde. Veiligheid ligt aan dit gebod ten grondslag. De machines zul len zeer streng gekeurd worden en het klinkt haast ongeloofwaardig, dat di verse beroemde rijders in eerste in stantie werden afgewezen en zich aan herkeuring moesten onderwerpen. De zeer groote snelheiden die heden ten dage met de racemotoren bereikt kunnen worden, maken het noodig, dat de meest uitgebreide maatregelen genomen worden ten bate van de veiligheid. Eigenaar van boerderijen die aan het circuit gelegen zijn, mogen geen bezoekers toelaten alvorens de politie onderzocht heeft of deze plaatsen „veilig gesteld" zijn. Gevaarlijke punten op het circuit worden beschermd. Zakken zand, stroo-omwikke- lingen en andere veiligheidsvoorwerpen zullen het risico voor ongelukken tot een minimum beperken. Waar telkenjare aan den betrokken mi nister toestemming tot het houden der T.T.' races gevraagd moet worden, is het ook duidelijk dat deze toestemming ook afhangt van de geboden veiligheidswaarborgen. Circuit verbeterd. Het circuit zelf is veranderd liever gezegd, verbeterd. De breedte is thans mi nimaal 5 meter. Over een afstand van 810 K.M. is het wegdijk veranderd. Eerst be stond de weg daar uit betonasphalt, maar spoedig bleek dat bij neerslag dit traject onderdeel zeer gevaarlijk werd voor de renners. Deskundigen trokken er op uit en spoedig kwam men tot de ontdekking, dat het bovenste laagje van den weg de schul dige was. Na verandering'heeft de practijk uitgewezen, dat thans de conditie van het geheele parcours aan hoog gestelde eischen voldoet. Twee Nederlandsche renners heb ben hun kunsten vertoond in het bijzijn van deskundigen en bezwaren werden niet ge opperd. Een volgende „nouveauté" is wel niet zoozeer een wegverbetering, maar meer be- Welnu, de N. H. V. B.-fluitisten zuUeu Vrijdagavond een gevecht tegen de Alc- behoort een mooie bruine huid. Dat staat maria-ruïne. Let op, dat wordt een prach- Sp0rtief en charmant. Uw gelaat, hals en tige partij. De bloemendeskundge Dogge- armen jvorden snel, écht bruin, indien U deze naar, de sigaren-kenner v. d. Horst, de bü fietstochten en bij verblijf in de zon, in- i i J I iA I »Q'/ c doeld als een, laten we zeggen, geruststel ling voor renners! Slooten, naast het circuit gelegen, zullen worden afgedekt met vlonders Schiet 'n renner uit de bocht, in het algemeen van den weg, in de richting van een sloot, dan kan hij „uitloopen" over een vlonder! Aanwijzingen voor het publiek. Wat wil men het liefst zien? Bochtenwerk, het punt waar de grootste snelheid bereikt wordt, waar gestart wordt enz. Bochtenwerk is he+ beste te zien in Laag- halerveen. Men ziet dan de racers door een S-bocht komen en dan met een bocht van 90 gr. verdwijnen in de richting van den start. De grootste snelheid bereiken de renners op den rechten weg langs de staanplaatsen en onverdekte tribune. Op het terrein van de Haar bevindt zich de omroeper die door een speciale telefoonlijn in verbinding staat met een zestal telefoonposten aan het cir cuit, terwijl hij tevens verbonden is met Hooghalen en Laaghalerveen. Door ver sterkinginstallatie is hij dus in staat drie terreinen tegelijk op de hoogte te houden van het verloop der races. Extra treinen zullen tegen een zeer laag tarief liefhebbers vervoeren bussen zullen verbinding onderhouden van station Hoog halen naar Laahalerveen. En let welgratis busvervoer! Hoe op den grooten dag Assen te bereiken De Haar bij Assen: uitsluitend via Assen Bezoekers uit het Zuiden dienen er dus re- rekening mede te houden, dat zij vanaf Mep- pel langs de Drentsche Hoofdvaart rijden en dus niet den weg over Ruinerwold-Beilen nemen. In Assen volgt men de pijltjes „Start ij» ij» Hooghalen: Bezoekers uit het Zuiden be reiken Hooghalen door in Meppel den as phalt-betonweg over Ruinerwold-Beilen te nemen. Bezoekers uit het Noorden kunnen vanaf Assen rijden via Anreep-Ekehaar. Laaghalen is uitsluitend te bereiken via Smilde aan de Drentsche Hoofdvaart. Be zoekers uit het Zuiden rijden dus vanaf Meppel langs de Drentsche Hoofdvaart. Op pl.m. 11 K.M. afstand van Assen (Veenhoopsbrug) gaat de hoofdweg van de linker- naar de rechterzijde van het kanaal. Ruim één kilometer voorbij dit punt gaat de weg rechts naan Laaghalerveen (Linthorst Homan-weg). Bezoekers uit het Noorden, die Smilde al leen via Assen kunnen bereiken kunnen vanaf Assen het best den weg langs de rech terzijde van het kanaal nemen tot de Veen hoopsbrug (plm. 11 K.M. afstand van As sen). Zij gaan met het verkeer uit het Zui den over deze brug en rijder met den stroom ruim één kilometer mee tot den bovenaan- gegeven zijweg naar Laaghalen. Het punt Oude Tol, gelegen tusschen Hooghalen en Assen, 's nachts vóór 12 uur via Hooghalen of Assen over het circuit te beriken. Zaterdag 26 JuniT. T. races! jeugdopvoeders Maarten en Klaas en al die andere oudjes zullen probeeren, de fluitis ten er onder te krijgen, de fluitisten, die uitkomen met het volgende gezelschap: doel: J. ter Horst, achter: D. Stam en J. Koelink; midden: J. Otsen, P. Wallaart en C. Kuiper; voor: J. Klinkert, S. Peek, N. N., G. Mulder en S. Bloothoofd. Kegelen. OM 'T CLUBKAMPIOENSCHAP VAN DEN A.K.B. Nog enkele wedstrijden en ook de com petitie 1936-'37 is weder ten einde. De belangrijkste ontmoeting, welke tevens de beslissing moet brengen of Koekoek, dan wel Alcmaria het kampioenschap der 1ste klasse zal behalen, wordt morgenavond, half negen, in de Unie verkegeld. Beide vijftal len hebben een gelijk aantal winstpunten, verloren ieder 1 wedstrijd (Alcmaria haar eerste ontmoeting tegen O.K.A., terwijl Koe koek haar thuiswedstrijd tegen Alcmaria verloor) zoodat zeker een spannende wed strijd verwacht kan worden. In de 2e klasse heeft O.K.A. II nog een theoretisch kansje op de eerste plaats, maar dan moeten de Alcmaria-reserves minder dan 545 hout gooien in den eveneens mor genavond te verkegelen wedstrijd tegen Koe koek II. Men make uit 't bovenstaande niet op, Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het 2e deel van het notarieel-examen de heer G. A. J. Boogh, alhier. Aan de nieuwe huishoudschool te Am- de achtervolging mislukte vol-1 sterdam, behaalde het diploma voor leerares Men moet jjj kinderverzorging en opvoeding uitge- wrjjft met AMILDA-zonnebruincrême. Deze beschermt U tevens volkomen tegen ver vellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Maar komen en voor de volle 100 van het onderwijs in kinderverzorging opvoeding mej. M. de Boer alhier. en n.L niet vergeten, dat Alcmaria heeft inge-re;kt door de Vereeniging ter bevordering schreven voor de nationale kampioenschap pen en o.a. uitkomt in het nummer Olympi sche achtervolging. Deze rit gaat over maxi mum 4 K.M. en waar er op de baan van het Olympische stadion gereden zal worden, is het duidelijk, dat geen enkele ploeg inge haald zal worden. Er moet dus 4 K.M. op volle kracht gereden worden; dat beteekent 4 K.M. temporijden met correct aflossen. En een meter winst kan hier misschien beslis send zijn. Sprints of spurts zijn dus uit den booze. Men „springt" niet op de tegenstanders, maar men moet alleen probeeren, eenige meters winst te behalen. En wat zagen we gisteravond? In plaats dat er werkelijk 4 K.M. gefietst werd, ging de eerste ploeg reeds na 13 of 14 ronden over Geen trekgaft Men schrijft ons: In Uw nummer van Dinsdag komt een bericht voor, onder het motto „De naweeën van de Kerkplein". Hierin werd de voor stelling gewekt als zou op de plaats waar het vorige jaar de Kerkplein gestrand was, een gevaarlijk trekgat zijn ontstaan. Dit kwam ons echter al heel onwaar schijnlijk voor. Wij hebben ons voor inlichtingen o.m. tot den heer Blok, het hoofd der kustwacht en kustverlichting gewend. De heer Blok toch is iemand, die aan den zeekant is opge groeid en jarenlang als wachter de zee heeft kunnen gadeslaan op verschillende de tweede ploeg heen, dank zij eenige spron- piaatsen aan de Nederlandsche kust. gen! En niemand, ook de renners zelf niet!, De heer Blok verzekerde ons, dat, bfi het weet, hoe sterk de eerste ploeg is. Er is on- vertrek van een gestrand schip, een klein nu waarde-artikelen noch medailles e.d geen geveer 2'/s K.M. gereden maar het gaat niet stormpje voldoende is om alle geulen en belooning zullen zijn bij 't behalen der titels, dat de strijd gedurende de competitie min der fel is geweest. Het gaat hier slechts, zoo als insiders voldoende bekend is, om den sportieven inzet. Schaken. HET INTERNATIONAAL TORNOOI TE KEMERI. LandauFine en FlohrKeres afgebroken. Het internationaal tornooi te Kemeri is gisteren aangevangen. De uitslagen van de eerste ronde waren: AljechinSteiner (Hongarije) 10 BergsMikenas (Lihtauen) 10 ReshevskyPetrovs (Letland) 10 TartakowerBoeoek (Finland) 10 Ozols (LetlandStahlberg Y, Apscheneek (Letland)Rellstab afgebroken LandauFine afgebroken FlohrKeres afgebroken Feigin (LetlandHasenfuss (Letland) afg. Waterpolo. D. W. R.—D. A. W. (DAMES) 2—1. Een wedstrijd, die gewonnen had kunnen worden. Het Alkmaarsche damespolo-team heeft gisteravond de serie uitwedstrijden niet bijster gelukkig ingezet. Immers, het spel tegen de Haarlemsche dames was niet zoo veel minder eerder het tegendeel dan dat der gastvrouwen, maar het bleek juist iets te zwak om succes te kunnen hebben. Het begin was anders veelbelovend. In snel tempo ging de bal van de achter hoede naar de frontlinie, waar de dames Oostwouder en Smit tot vlak voor het vij andelijk doel opdrongen. Reeds meenden wij een zeker doelpunt te zien, doch op het critieke moment zendt een der D. W. R.- meisjes een der onzen naar den bodem van het bad. Op deze actie was natuurlijk de reactie onvermijdelijk. De Haarlemsche schoonen namen«het spel in handen en de Alkmaarsche achterhoede kwam voor heete vuren te staan (figuurlijk natuurlijk, want in werkelijkheid was het water nogal frischjes). Dan komt er een periode, waarin van een meerderheid van een der ploegen niets te merken is, 't gaat gelijk op, vrijwel tot vlak voor de rust D W. R. heeft in de voorhoede één van de betere" speelstertjes en aan deze dame heeft Hanni de Carpentier haar handen vol Zij neemt derhalve voorbereidende maat regelen, doch iets te voorbarig, hetgeen uiterst zwaar gestraft wordt, want zij moet het veld verlaten en de D. W. R.-midvoor neemt een straf worp (10). Eén minuut voor de rust liggen er door een misverstand van de Haarlemsche meis jes plotseling drie Alkmaarsche volkomen vrij voor doel. Deze kans kan men toch onmogelijk missen, althans zoo leek het. Dat de werkelijkheid anders was, bewees het feit, dat de stand 10 bleef. Het sterke D. A. W.-overwicht was na de rust weg. D. W. R. nam de touwtjes in han den en bestookte voortdurend ons doel, waar echter To v. Beek zeer verdienstelijk keepte en het heiligdom voorloopig schoon wist te houden. Jopie Oostwouder krijgt dan een mooi door Willy Pesie aangegeven bal vrij en zwemt keurig in. Een verdiende tegengoal (1—1). Nauwelijks is echter het spel hervat of D. W. R. doet hetzelfde aan de andere zijde en daarmee (21) komt het einde. Hoe het ook zij, de tweede nederlaag is geincasseerd. Laat ons hopen, dat deze wed strijd zooveel leerrijks bevat heeft, dat a.s. Zaterdagmiddag tegen H. P. C. profijt ervan getrokken zal kunnen worden. om 2%, maar om 4 K.M.! sterker nog, het gaat om de laatste 200 meter, om de laatste 10 meter, om den laatsten meter! Er moet getraind worden op de 4 K.M. En deze 4 K.M. moeten geheel gereden worden, zonder dat er gespurt wordt. Er moet ge traind worden, zooals er Zondag j.1. gereden is tegen de Kampioen. Die rit van Zondag was van veel, veel grootere waarde, dan die van gisteravond. Temporijden, steeds temporijden. Niet te snel beginnen, maar regelmatig de snelheid verhoogen. En dan de rit geheel uitrijden in ploegverband, zoodat de eenheid steeds be waard blijft. Dan alleen kunnen deze oefe ningen nut afwerpen. En laat het bestuur nog niet zeggen: ,„dat is de ploeg en dat zijn de reserves". Eerst oefenen en dan de voorloopige ploeg vast stellen. En bekendmaking van „de" ploeg kan nog altijd plaats hebben. Al te voor barige mededeelingen kunnen slechts het moreel van de andere renners naar beneden drukken. gaten waar dit schip, groot ook, ge staan heeft volkomen te doen verdwijnen. Het trekgat, waarvan in het bericht sprake is, heeft altijd ongeveer op deze plek gelegen. De trekgaten vindt men overal aan de kust waar zich banken vor men en zwinners ontstaan. Als bader doet men echter goed de aan wijzingen te volgen, welke door de men- schen van het badbedrijf worden gegeven. Aan het z.g. vrije strand wordt de plaats hier in Egmond w-ar zich een trekgat be vind, met een bord „gevaarlijke baden" aangegeven. Verder wordt men in zijn eigen belang aangeraden, de aanwijzingen welke door de leden der E.R.B., worden ge geven, te volgen. Geslaagd. Mej. M. G. Kroon te Oudkarspel slaagde voor het examen stenografie voor de Ver. v. Leeraren. DE Wielrennen. DE TRAININGSWEDSTRIJDEN. De trainingswedstrijden op de Alkmaar sche wielerbaan ,die steeds eiken Woensdag avond gehouden worden, blijven een groot publiek trekken. Zulks was ook gisteravond het geval en het was alleen jammer, dat het OLYMPISCHE DAG. Het Stadion is gereed. Het Olympisch Stadion zal Zondag a.s. voor de eerste maal 60.000 toe schouwers bergen, die ongetwijfeld de verschillende nummers, welke op het programma staan van den Olympischen dag, in het bijzonder den voetbalwed strijd tusschen West-Europa en Cen- traal-Europa, met groote belangstelling zullen volgen. In Augustus van het vorig jaar is met de uitbreiding van het Stadion begonnen en thans, half Juni, is men er mee gereed. Dezer dagen hebben wij ons er van kunnen overtuigen, dat niets is nagelaten om de inrichting zoo practisch en doelmatig moge lijk te doen zijn.Architectonisch valt de uitbreiding ook aan de buitenzijde zeer wel mee, terwijl binnen de muren van het reusachtige gebouw een zeer fraai geheel is verkregen. Van de bijna 60.000 plaatsen, die beschik baar zijn, zijn 50.000 zitplaatsen, dit in ver band met het feit, dat in tegenstelling met het buitenland, het Nederlandsche publiek gaarne gedurende de uren, waarop sport geboden wordt, een zitplaats heeft. Het dak van de Marathontribune is, naar men weet, Omhoog gebracht, bijna zes me ter, en tevens is daarmede de mogelijkheid geschapen, dat ook de Marathontribune eventueel in de toekomst nog uitgebreid kan worden, terwijl dan de ring van den betonnen uitbouw tevens gesloten zal zijn. Op deze wijze zouden dan nog een kleine 10.000 plaatsen worden geschapen, zoodat het geenszins denkbeeldig is, dat het Olym pisch Stadion nog eens een 70.000 toeschou wers zal bevattén. Van alle plaatsen heeft men een prachtig uitzicht op het voetbalveld, de athletiek- en de wielerbaan en velen zijn zelfs van mee ning, dat een hoog plaatsje niet eens te versmaden is, omdat men daar een beter overzicht heeft. In ieder geval heeft de architect, Jan Wils, en 't Technisch Bureau van de Gebrs. Langhout, eer van hun werk. Zooals reeds bekend is kan men er wel rekening mee houden, dat Zondag geen plaatsje onbezet zal zijn. Niet alleen uit Een jubileum. Woensdag herdacht de heer L. P. van der Sande den dag, dat hij voor 25 jaar zijn aanstelling ontving als gemeente-veldwach ter te Limmen. Wie de verhouding kent van zijn onmiddellijken chef, den burgemeester en van de burgerij met den jubilaris, zal begrijpen, dat deze dag voor hem niet ongemerkt zou voorbijgaan. De dag begon met het officieele gedeelte. In de voltallige zitting van B. en W. werden de heer van der Sande en zijn echtgenoote ontvangen. De burgemeester heeft den jubilaris hartelijk toegesproken en hem namens het college een schrijfbureau aan geboden. Inmiddels waren het gemeente- personeel, ambtenaren der gemeente en be drijven binnengekomen, terwijl even later mevr. Nieuwenhuysen verscheen. Bij monde van den heer S. A. Gijzen, gemeente ontvanger, werd de jubilaris toegesproken en het cadeaux, een rooktafel, aangeboden, 's Avonds werd door een comité uit de bur gerij eveneens een cadeau aangeboden. Ook ontving hij cadeaux van zijn huisgenooten, van de rijksveldwachters in dit rayon en van zijn collega uit Heiloo. Vele bloem stukken en gelukwenscehn werden den jubilaris toegezonden. Het harmoniecorps „Excelsior" 1 hem een serenaae. De jubilaris en zijn vrouw waren aange naam verrast door zooveel blijken van be langstelling. Door de burgerij is den jubilaris een gouden horloge met inscriptie aangeboden. Geslaagd. De heer K. de Jong alhier slaagde voor het diploma gemeente-administratie. Voordracht schoolhoofd. B. en W. hebben voor de benoeming van Voetbal. VOETBALLENDE SCHEIDSRECHTERS. Voetballende scheidsrechters, dat is aar dig. Een heel seizoen lang hebben de voet ballers die „vervelende scheidsrechters" naast zich gehad en al die fluitisten waren er altijd naast, floten maar raak en deelde dozijnen waarschuwingen uit. En zij hebben steeds maar weer prachtige doelpunten af gekeurd, omdat er een vent buitenspel stond (wat natuurlijk niet waar was!) En nou gaan die scheidsrechters zelf voet ballen. Eigenlijk zouden ze het moeten doen zonder scheidsrechter, want ze begaan na tuurlijk geen overtredingen, staan nooit buitenspel en schieten steeds in spel-positie. Maar aangezien er nog niet een scheids rechter is, die meent, dat zijn collega's niet voor de volle 100 feilloos zijn, zal hij de fluit hanteeren. 't Zal ook noodig zijn, want de tegenpar tij bestaat uitvoetballers en voor dezul ken is leiding noodig. aantal renners deze keer kleiner was dan Nederland, maar uit alle deelen van Europa I hoofd der openbare lagere school de voleen- '=-■ 1 on nffinioi» de voordracht opgemaakt- 1. P. Köhne, hoofd der openbare school te Stompe toren; 2. J. van Nieuwenhuizen, hoofd der open bare school te Schöre (Zeeland); 3. C. Hartog, hoofd der openbare school te Heerhugowaard. Comité ouden van dagen. Het comité heeft Maandag een bespre king gevoerd voor het vaststellen van den 10en autotocht. Besloten werd naar den Haag en Scheve- nmgen te gaan en wel op Woensdag 7 Juli a.s. Het vertrek werd bepaald op 9 uur precies. Het comité hoopt op aller medewerking van de autobezitters, om dien dag vrij te houden en zich op te geven aan den voor zitter van het comité den heer J. L. Groot. Tevens hoopt men, dat op de lijsten van de dames ruim geteekend zal worden. Zoo kan men dan door aller medewerking de oudjes een onvergetelijken dag bezorgen. gewoonlijk. Vele renners waren thuis ge bleven omdat zij het weer niet vertrouwden en vreesden, dat de wedstrijden zouden wor den uitgesteld tot hedenavond. 't Bleef echter droog en zoo hebben wij gisteravond een compleet programma ge zien, bestaande uit sprints, afvalrace, Austra lische jachtrace, koppelwedstrijd enz. enz. 't Was alles even aardig, al deden Pronk en Derksen ook verkeerd door al te zichtbaar hun misnoegen te demonstreeren, toen zij in de demi-finale voor de sprints tegenover elkaar kwamen. Natuurlijk, zij waren de twee sterkste sprinters, maar is het nou zoo erg, om op een trainingsavond eens een der tweede eerste plaatsen te moeten missen? Gelukkig hebben ze in den koppelwed strijd veel vergoed door hun activiteit, waar door ze met twee ronden voorsprong door de finish gingen. De wedstrijden voor de nieuwelingen wa ren van goed gehalte ook al, omdat de vecht lust heel groot was. En kwalitatief gaan deze renners regelmatig vooruit. Dan was er een Olympische achtervolging. Daar moeten we even bij stilstaan, omdat deze achtervolging werkelijk als training be doeld was. Er waren twee ploegen samenge steld: DerksenPronkGroot en Schipper komen belangstellenden en officials naar Amsterdam. Een typisch staaltje, van hoe groot gewicht vooral de ontmoeting tus schen West-Europa en Centraal-Europa in het buitenland wordt geacht, blijkt uit het feit, dat zeker 30 sportjournalisten uit alle deelen van Europa perskaarten hebben aangevraagd, terwijl in totaal een 150 ver slaggevers er Zondag hun werk zullen verrichten. Niet alleen bestuursleden van de Foot- ball Association uit Engeland, doch ook de Schotsche Voetbalbond, de Iersche Voet balbond en de Walesche Voetbalbond, zen den ieder twee bestuursleden naar Amster dam. Nederlandsche spelers In training. De spelers van Centraal-Europa komen Vrijdagavond om 20.05 uur te Amsterdam aan. Allen logeeren in het Carlton Hotel. Als grensrechters voor den voetbalwed strijd zijn aangewezen onze landgenooten de heeren Boeree en Mooi. De Nederlandsche spelers, die gekozen zijn in het West-Europeesche elftal, Bak- huys, Caldenhoven en Smit, trainen de laatste weken intensief, onder leiding van Bob Glendenning. Tweemaal in de week neemt de laatste onze internationals onder Geslaagd. EversTh. Pronk. Vanzelfsprekend was de I handen. Allen zijn volkomen fit en dank zij I kweekschool "te'^en^IMd 'S b^Z' eerste ploeg de sterkste en ze won. I de zware trainine in eoeden vorm. I 1:e er 6eslaagd voor Mej. lekscl onderwijzeres.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8