Agenda IO IO? Moderne Kunstzaal JMQ2Z04UIM Siukkem, J(etk School 'n Triomf van Smaak! SMAAKT ALS ICHAMPY De Kaasmarkt. VIRGINIA CIGARETTES Opening hulpwinkel en hulpétalages Heuseveldt N.V, P. BOENDERMAKER Cz. Dagelijks geopend van 10 tot 12 en 1 tot 4 uur. Ook des Zondags. De Warmenhuizensche gasfabriekkwestie. De meest frissche mond, Alkmaar, Vrijdag. Het beeld van de kaasmarkt krijgt door de vele vacantiegangers meer kleur en dit vooral door de verschillende nationali teiten. In het Waaggebouw staan weder de aar dige meisjes in Hollandsch costuum de hompjes kaas voor 2% cent te verkoopen. Door het hangen van oranje celluloid lam pions en het aanbrengen van een groot doek, waarop een kaasfabriek is geschilderd, is het interieur verlevendigd. De toeristen toonen dan ook voor dit deel van de markt groote belangstelling. Een Deensch collega, die voor Deensche en Zweedsche bladen Holland bezoekt en ons verzekerde, dat de economi sche toestand in zijn land goed genoemd kan worden, deelde ons mede, dat ook in zijn land van melk en zuivel de Hollandsche kaas niet onbekend is en dat men daar in de betere zaken onze kaas doch dan geolied verkoopt. Vol belangstelling was hij voor de paar stapels, die op de markt geolied waren aan gevoerd en ook hij betreurde het, dat de fabrieken aan het uiterlijk van de kaas op de markt niet meer aandacht schenken. De ge schiedenis van de markt vernam hij met groote belangstelling en met groote verwon dering vernam hij, dat een deel van de fa brieken zich in het begin van het jaar op het standpunt hadden gesteld, dat de ver koop op de markt, als verouderd, op zij moest worden gesteld. Toen wij hem ver telden, dat al spoedig na enkele weken drie fabrieken tot de ervaring waren geko men, dat de markt, ook voor den verkooper grootere voordeelen dan nadeelen biedt en daarom weer naar de markt waren terug gekeerd, was hij daarover zeer verheugd. De aanvoer bedroeg heden een 125000 K.M., terwijl de hoogste markt f 21 bedroeg. Van veel belang was dat vooral de gemid delde markt goed was en dat niemand dit maal vermarkte. Een oorzaak hiervan is niet aan te geven, doch wij vermoeden, dat het meer vastere product door de temperatuurverlaging van deze week daaraan niet vreemd is. Een Rotterdamsche dame, die veel had gereisd, betreurde het, dat op de markt geen jonge menschen aanwezig waren om de vreemdelingen over de markt in te lich ten. In Engeland, waar men aan praktisch onderwijs groote waarde hecht, geeft men op dergelijke historische gelegenheden alle mogelijke inlichtingen en zij opperde het denkbeeld om de leerlingen van de hoogste klassen onzer middelbare onderwijsinrich tingen een paar uur daarvoor vrij te geven. Dit zou inderdaad het voordeel hebben, dat deze jongelui gelegenheid kregen prak tisch hun talenkennis te benutten en leerden met menschen om te gaan. Bovendien zou den zij daardoor aan de markt groote diensten bewijzen. Het komt ons ook wen- schelijk voor, dat Alcmaria V.V.V. de mid delen verschaft worden om aan de vreem delingen goedkoope gidjes over de markt uit te reiken, die thuis nog eens kunnen worden nagelezen. De Kaasbeurs Hoewel de Kaasbeurs in Alkmaar een doodgeboren kindje is gebleken, zitten de voorstanders niet stiL In het officieel orgaan van den Algemee- nen Nederlandschen Zuivelbond publicee- ren Ir. G. Kranen en H.K. Koster als secre taris en voorz. van deze marktbedreigen- de instelling, althans een artikel waarin zij als bezwaren tegen het marktsysteem aan voeren de marktkosten, de kwaliteits-ver- andering en het gewichtsverlies door het zetten van de kaas op de markt en de afhankelijke positie van den producent t. a. v, den handel op de markt. Als oorzaken voor het mislukken van de kaasbeurs in Alkmaar geven zij aan: 1. Onvoldoende samenwerking van de producenten, die meerendeels niet hebben begrepen, dat zij als bezitters van het product de wijze van verkoop aan den handel kunnen bepalen zooals zij dat willen. Zij, die van beter inzicht getuigden, hebben de verantwoordelijk heid voor het metterdaad verdedigen van hun beginsel tegenover hun last gevers op den duur niet meer kunnen aanvaarden en moesten zich bij de kort zichtige meerderheid neerleggen. 2. Tegenwerking van den handel, die, een enkele handelaar uitgezonderd, de beurs zonder meer heeft genegeerd, en dit kon doen, omdat de kaaspositie van dien aard was en is, dat hij zich op de markt ruimschoots naar behoefte kon voorzien. 3. De actie van de pers, die niet heeft nagelaten de kaasbeurs af te breken en de kaasmarkt te verheerlijken, waarbij zij willens en wetens op grond van overwegingen van plaatselijk en eigen belang een volkomen eenzijdig en be vooroordeeld standpunt heeft ingeno men. De belanghebbende veehouders hebben deze tactiek niet doorzien en daarnaast te weinig vertrouwen gehad in hun voormannen. 4. De verlaging van de wik- en weeg- loonen door de gemeente Alkmaar, hiertoe mede en vooral in staat gesteld door de Nederlandsche overheid, welke voor die producenten, die het vraag stuk van den afzet op de markt of op de beurs slechts als een kwestie van marktonkosten hebben beschouwd en daarnaast voordeelen aan de markt meenden te moeten toeschrijven, die bijna geen van allen gemotiveerd zijn en voor zoover ze nog eenigen grond mochten hebbren toch ver in het niet verzinken naast groote voordeelen, hun grootste bezwaar tegen de markt eenigs- 7.ins verminderd heeft. Toen 13 November 1936 de heer Koster de kaasbeurs opende, noemde hij als voornaam ste oorzaak van de oprichting van de kaas beurs het feit dat stapels van 7000 kaasjes moeilijk op de markt te verwerken waren. Uit het feit, dat op de kaasbeurs de ge ringe aanvoer aldaar nimmer geheel ver kocht geraakte en zelfs de laatste maanden de eenige aanvoerder de fabriek van den heer Koster slechts de helft van den aanvoer kon verkoopen, hebben de neeren niet de conclusie getrokken, dat er bij den afzet van een product nog andere factoren een rol spelen, dan rationeele overwegingen. De heeren brengen het niet verder dan het vast houden aan de markt gevaarlijk conserva tisme te noemen. De producenten, die, nuchter als zij zijn, meer waarde hechten aan de praktijk dan aan de theorie, hebben de heeren in ver schillende fabrieksvergaderingen het eenig juiste antwoord gegeven, n.1. dat zij op den duur hun product daar het liefst verkoopen, waar de verkoopskansen het grootst zijn en waar daardoor de hoogste prijs gemaakt kan worden. De heer Koster, die als democraat, uit de opgedane ervaring de conclusie moest trekken, dat zijn leiding onjuist is geble ken, kan zich echter tot deze hoogte niet opwerken, evenmin als dit het geval is met den jeugdigen secretaris-theoreticus, die nog voldoende praktische ervaring mist. Niet zij hebben het verkeerd gezien, maar de mislukking is een gevolg van het feit dat de boeren zoo dom zijn, dat de handelaren hebben tegen gewerkt en dat de pers uit eigen belang een verkeerde voorlichting hebben gegeven. De boeren zijn gelukkig nog niet zoo dom of zij weten dat een gulden 100 cen ten is, terwijl toch wel heusch veronder steld mag worden, dat de handelaren zelf wel weten wat hun belang is en zich bij het doen van zaken alben door commer- cieele redenen laten leiden. Voor wat de pers betreft willen wij de heeren er op wijzen, dat deze van meetaf de valsche voorstelling van de heeren, dat zij in hun opzet het platteland verte genwoordigden en dat het hier een strijd gold tusschen platteland en stad, hebben doorzien. De geheele opzet van de kaasbeurs, waarbij de besturen van de fabrieken de leden van de fabrieken er buiten hebben gelaten, is ondemocratisch geweest. Het N. H. platteland heeft bewezen, dat het daarvan niet gediend is geweest en dat het nog in staat is met eigen hoofd te denken, Wat meer bescheidenheid zal in de toe- kost beide heeren dan ook niet ontsieren. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het lijk in de koffer (sens.); hoofdrollen Franschot Tone, Una Merkel en Conrad Nagel. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 8, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De groote sensatie (hum.) Tweede hoofdfilm De Laatste Vrijbuiter. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De man zonder vrees (sens.); hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Als mannen begeeren (dram.); hoofdrollen Edward Arnold, Joel Mc Crea en Frances Farmer. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 18 Juni. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-con eert Italiaansche Opera. Zaterdag 19 Juni. 3 uur, Pesie's Natuurbad, Bergerweg. Dual-meet D.A.W.H.P.C., zwem- en polo wedstrijden. 7.30 uur, Ter Coulster (Heiloo): Open luchtbijeenkomst Vrijz. Chr. Jeugdgemeen schap. Opvoering spel „Rebecca". Zondag 20 Juni. 2.30 uur, Sted. Muziektuin, Kleutermid dag Turnkring. 8.15 uur, Sted. Muziektuin, Openlucht voorstelling door den telepaath Maloïtz. Tevens optreden van den radiozanger Bert van Dongen. VOOR Loudelsweg 66, Bergen. WERK VAN Vrjj entrée. van een directeur dat Benoeming uitgesteld. Uit officiëele bron vernomen wij, de benoeming van een directeur van het gemeentegasbedrijf te Warmenhui- zen nog eenigen tijd opgeschorst wordt in verband met een door Gedeputeerde Staten van Noordholland in te stellen onderzoek naar een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alkmaar. DE ETS VAN DE WAAG. De reproductie van de oude ets van de Waag, die wij in ons nummer van j.L Dins dag met een begeleidend artikel publiceer den, blijkt zeer in den smaak gevallen te zijn. Wy hebben het cliché op goed stevig pa pier in een fotobruine kleur laten afdruk ken en stellen deze afdrukken tegen 10 cent per stuk, zoolang de voorraad strekt, be schikbaar. GESLAAGD. Voor gemeente-administratie. J. Kwantes te Winkel. Voor gemeente-financiën. J. Bos te Medemblik; A. van Urk te Me- demblik. - De heer P. Groenhart te Dirkshorn slaagde te Utrecht voor het doctoraal examen in de geneeskunde. DIRECTEUR BENOEMD. Op de gehouden ledenvergadering is tot directeur benoemd van „De Stem des Volks" de heer Anderson, de dirigent van „Excel sior". HET KERKCONCERT. In ons verslag over het Woensdag j.L ge houden kerkconcert ten bate van het Orgel fonds verzuimden wij te vermelden, dat de sopraan-partij in „Die Schöpfung" gezon gen is door het koorlid mevr. Admiraal Ruis. TER COULSTERFEEST. Men schrijft ons: Den bezoekers van den „Ter Coulster- avond" op morgen Zaterdag 19 Juni wordt een aardige avond geboden door de Vrijzinnig-Christelijke Jeugdgemeenschap te Alkmaar. De V. C. J. G., die te Alkmaar 100 leden telt (jongens en meisjes van 12—19 jaar van alle Vrijz. Chr. richtingen), sluit wederom een jaar van actief vereenigings- leven af. In haar eigen „honk" (lokalen van een school, welwillend door het gemeentebe stuur afgestaan, Oudegracht 24) voelt de jeugd zich „thuis": wat zit heerlijker dan een zelf-vervaardigde stoel of bank bij dito tafel, te midden van een kampsch, volgens eigen smaak ontworpen en uitgevoerd „interieur"! Lezingen, instuiven, volks dansen, kringavonden (voor eiken leeftijd afzonderlijk een „elck wat wils"), zang, jeugdherbergtocht of kamp, ziehier even aangestipt het omvangrijke jaarprogramma. Echter: ernstig wordt rekening gehouden met de rechten van gezin en school (dus niet te veel tijd in beslag nemen!) De verantwoordelijke (volwassen) leiding, wordt trouw ter zijde gestaan door een Raad van Advies en een enthousiast jeugd- bestuur. Centraal staan natuurlijk de maande- lijksche jeugddiensten, welke met groote aandacht worden gevolgd. Alles te zamen: een kleurig brok jeugd beweging, waarin de woorden van den geest de hun toekomende plaats vinden, de moeite waard voor jongeren van Vrijz, huize om eens kennis te maken. Een goede gelegenheid biedt hiertoe ge noemde Ter Coulsteravond te Heiloo voor jong en oud. (Inl. o.a. bij ds. J. W. Rappold, hoofdleidster, Van Houtenkade 19). LEENING 3 1/2 PCT. ALKMAAR. Bij de gehouden emissie werd op zooda nige wijze gebruik gemaakt van het conver- sierecht, dat op de vrye inschrijvingen slechts ongeveer 40 pet. kon worden toege wezen. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER J. M. VAN ROSMALEN VAN UITGEEST. De gemeenteraad is voor 't laatst onder presidium van burgemeester J. M. v. Ros malen bijeen gekomen. In verband met zijn heengaan als hoofd der gemeente en zijn vertrek naar Den Haag is den burgemeester op verzoek ook eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand. Aan het eind der bijeen komst zijn talrijke toespraken tot den scheidenden burgemeester gehouden. EXCURSIEGIDS WIERINGERMEER. Evenals vorige jaren is de trek van excur- sisten uit alle deelen van ons land naar de Wieringermeer weer aangevangen. Niet alleen dat tal van landbouworganisaties met hun leden daarheen uitstapjes organi- seeren, doch ook vele andere reisgezelschap pen, zoowel uit binnen- als buitenland, om nog niet te spreken van talloos vele parti culieren, die op eigen gelegenheid naar den polder trekken, worden daarheen geleid om persoonlijk een indruk te verkrijgen om trent het groote werk, dat aldaar binnen eenige jaren is tot stand gebracht en om trent de bestemming, welke aan het op de zee veroverde gebied, is gegeven. De Wieringermeerdirectie te Alkmaar, die gratis deskundig geleide aan gezelschappen verstrekt, heeft ten gerieve van de bezoe ken een brochure het licht doen zien, welke in het kort de zevenjarige geschiedenis van den eersten Zuiderzeepolder verhaalt en van de resultaten, welke er bereikt zyn. Het boekje, dat op aanvrage gratis verkrijgbaar is, is met een serie aardige foto's van den polder verlucht, terwijl het tevens een kaart van de Wieringermeer bevat. Na de moeilijkheden, veroorzaakt door nog niet geëindigde huren, waardoor de bouw van een nieuw Warenhuis een jaar moest stagneeren, is de heer Heuseveldt niet bij de pakken gaan neerzitten. Als energiek zakenman begreep hij dat het daardoor ont stane kapitaalverlies diende te worden opge vangen, door de bestaande panden voor hulpwinkel in te richten. Reeds te lang werd in de zaak het gebrek gevoeld om de voor aanstaande artikelen die in de zaak ver krijgbaar zijn, te étaleeren. Als goed zakenman begreep hij tevens dat voor dezen verkoop hulp-étalages zeer vol doende waren. Dank zij het feit, dat de heer Heuseveldt zijn oogen goed de kost heeft gegeven, wist hij met betrachting van de noodige efficiëntie een hulpwinkel en hulp étalages tot stand te brengen met materiaal, dat voor een groot deel bij den komenden nieuw-bouw gebruikt kon worden, Na enkele weken van intensieven arbeid zijn de hulpétalages, hoek van de Bosch- straat-Langestraat, tezamen met het daar mee in verbinding staande en nu tot hulp winkel ingerichte perceel, voorheen van den heer Metz, klaar gekomen. In korten tijd is deze groote oppervlakte waarvan vroeger slechts een klein gedeelte als winkel gebruikt werd, veranderd in een groot étalage-complex met een aangrenzen de groote, zeer modern ingerichte winkel ruimte. Het aspect van de van de Boschstraat is, dank zij den royalen opzet van het étalage complex, hiermede reeds veel verbeterd, terwijl de enorme winkelruimte, die tenge volge van verschillende vernaderingen vrij gekomen is in het perceel, voorheen toebe- hoorende aan den heer Metz, ieder verbaasd doen staan. Met behulp van een eenvoudige, maar hypermoderne winkelinrichting, ontleend aan de winkelarchitectuur, welke in het buitenland voor fijnere zaken reeds wordt toegepast, is hier een fraai, zeer smaakvol geheel verkregen, dat voor Holland werke lijk uniek genoemd kan worden. De étalage van den hulpwinkel zelf draagt reeds een modern cachet. Deze is, evenals het interieur van den winkel, geheel be kleed met een zeer lichte bespanningsstof, die een prettigen voornamen indruk maakt en een fraaien achtergrond vormt voor de vele betere luxe- en gebruiksvoorwerpen, welke in de reeds bestaande zaak door te kort aan ruimte niet meer voldoende tot hun recht kwamen. Alle branches op het gebied van luxe- en gebruiksvoorwerpen, voor zoover die door Heuseveldt N.V. werden gevoerd, zijn uit gebreid en aangevuld met het nieuwste en beste wat op dit gebied door binnen- en gebrachte, buitenlandsche fabrieken wordt gebracht. Men verbaast zich over de vele mooie en zeer begeerenswaardige artikelen, die in dit moderne winkelbedrijf worden geëxposeerd Ofschoon de entree altijd vrij is en alle belangstelling steeds op hoogen prijs wordt gesteld, zullen zeer speciaal de eerste dagen na de opening echt als kijkdagen worden beschouwd. Daarom willen wij ook, nu het allen zoo gemakkelijk wordt gemaakt dit nieuwe moderne bedrijf te zien, niet in bij zonderheden treden en ons bepalen tot de aanduiding van de branches, die in dezen hulowinkel worden gevoerd. Direct bij de entrée in de Langestraat be vindt zich een prachtige afdeeling luze me taalwaren in tin, verchroomd, Metad'or en Metox, alsmede kunstvoorwerpen in hout snijwerk, plastieken en andere artikelen van kunstnijverheid. Ook de gebruiksartikelen in Gero-zilver, Zilmeta en tin worden hier in gro«a» col lectie geëxposeerd. Hierby aansluitend bevindt zich een af deeling met allerlei bijouterieën en leuke snuisterijen. Voorts is een groote afdeeling gewijd aan een weelderige collectie thee-, en tafelserviezen, glasserviezen en alle mo gelijke gebruiksvoorwerpen van plateel, fijn porcelein en kunstnijverheidsglas van zeer vooraanstaande binnen- en buitenlandsche fabrikaten. Tegenover den ingang aan de van de Boschstraat bevindt zich de uitgebreide af deeling betere lederwaren en koffers, ter wijl rechts van dezen ingang een fraaie af deeling is ingericht met uiterst moderne kleinmeubelen en wandsieraden in ver chroomd en Old-Finish, zooals thee- en dienwagens, parapluie-standaards, rookta fels, rookfauteuils, leeslampen, kapstokken, lectuur- en muziekstandaards, enz. Voorts vindt men door de geheele zaak verspreid een zeer fraaie collectie hanglam pen, lees- en schemerlampen, kronen, lan taarns enz. Eén flinke ruimte is ingericht tot model keuken. Een juweeltje voor iedere huis vrouw, waarin de clou van de nieuwe zaak wordt geëxposeerd, n.1. het „AGA"-Kook- fornuis, dat werkelijk een wonder der tech niek genoemd mag worden. Hierover valt zooveel goeds te vertellen, dat elk aangeraden wordt nadere inlich tingen te vragen. Op deze plaats willen we volstaan met te vermelden, dat de buiten gewone eigenschappen van dit fornuis in het kort samengevat daarin bestaan, dat bij een gegarandeerd brandstofverbruik van slechts circa 1.75 per maand, dag en nacht voor den gebruiker gereed staan: le. Twee kookplaten met een warmte- capaciteit van resp. 400 en 250 gr. Celsius waarop om een voorbeeld te noemen, in on geveer 2 minuten \y, liter water' kookt 2e. 1 braadoven met een temperatuur 250 gr. C. 3e. 1 kookoven met een temperatuur van 100 gr. C. 4e. een ingebouwd warmwater-reservoir, voorzien van aftapkraan, met een inhoud van 40 liter warm water van 80 gr. C. De samenstelling van dit fornuis is zoo ingenieus, en het is van zoo n groot prac- tisch nut, dat aan den uitvinder van het AGA-fornuis de Nobelprijs is toegekend. Dit fornuis van Zweedsche vinding, het welk slechts een heel eenvoudige bediening vraagt, wordt hier in Holland, dank zij de veelvuldige recommandatie, steeds meer ge- vraagd. Enkele weken geleden verkreeg de heer Heuseveldt het Agentschap voor de AGA- artikelen voor geheel Noordholland-Noord. Op de vele mogelijkheden, die dit for nuis biedt, ook voor de toepassing van warmwatervoorziening door het geheele huis en voor het gebruik in pensions, ziekenhui zen en hotels, wenscht men gaarne nog eens nader terug te komen Zooals men uit het bovenstaande consta- teeren kan, is de heer Heuseveldt erin ge slaagd voor deze tijdelijke inrichting reeds zeer veel nieuws te brengen in tal van branches. Ook de smaakvolle collectie schilderyen en artistiek plaatwerk in lyst, alsmede de mooie sorteering tuinmeubelen en tuin parasols, die in de entrée aan de van de Boschstraat worden tentoongesteld, verdie nen hier nog vermelding. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat tot groote tevredenheid van den heer Heuse veldt de verbouwing is uitgevoerd door de firma F. H. Ringers en Zn., waarby de heer P. Kroon het dagelyksch toezicht verzorg de, het schilderwerk door den heer J. Langeberg, de winkelbetimmering door de heeren N. de Beurs te Den Helder en C. Smit te Alkmaar, terwijl ook een woord van lof toekomt aan het dames- en heeren- personeel, dat een groot werkzaam aandeel heeft gehad in de snelle totstandkoming van alle aan de inrichting verbonden werk zaamheden. De in de Langestraat en hoek van de Boschstraat geëtaleerde artikelen zullen in hoofdzaak ook in den hulpwinkel te ver krijgen zyn. De opening zal plaats hebben Zaterdag as., 's middags om 3 uur,"doch zal in ver band met den tijdelijken aard van deze hulpzaak geen feestelijk karakter dragen. Aan de cliëntèle wordt, ter herinnering aan deze opening, gratis een speciaal voor dit doel ontworpen Gero-zilveren lepel uit gereikt. Het geheele interieur en de bijzonder smaakvolle étalages zijn een bezoek aan dit moderne bedrijf ten volle waard. Morgenmiddag vindt de opening plaats. Aan kijkers zal het niet ontbreken. Wy al thans stonden verbaasd over het tot stand van „VACANTIE BUITEN". Deze Vereeniging, die ruim 30 jaren haar gezegehden arbeid voor het gezond-zwakke kind heeft mogen verrichten, doet een drin gend beroep op de medewerking van Chris telijke families om haar werk te kunnen voortzetten. Tal van kinderen komen weer in aan merking om uitgezonden te worden. Doch de vraag is: Waarheen? Zijn er nu geen fa milies, die om Christus' wil een kind willen ontvangen? Kan men zelf het niet doen, dan weet men allicht een ander, die het wel kan en wil doen. Gaarne zou het bestuur spoedig op gaven van adressen in ontvangst nemen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel Het adres der Vereeniging is: de heer G. Muys, secretaris, le Helmersstraat 124, Am sterdam West, bij wien nadere inlichtingen zyn te bekomen. Het Bestuur van „Vacantie Buiten" J. Th. R. SCHREUDER, Voorzitter. J. H. v. d. BEND, Arts, 2e Voorzitter. G. MUYS, Secretaris-Penningmeester. D. v. VLIET, 2e Secretaris. K. v. d. BERG, 2e Penningmeester. J. P. BOXEN. JOH. ZUTDMEER. indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVO ROL EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR, GROEP I. ^Geexamineerd zes candidaten, afgewezen Geslaagd de dames C. Brands te Bergen, A. B J. de Bruyn te Leeuwarden, S. Huberts e Marum (Gr.), L. Maschhaupt te Alkmaar en de heer W. N. A. Hos te Alkmaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 JUNI 1937. ALKMAAR. Groote Kerlc, 10 uur, ds. Warners, 6.30 uur, ds. v Dop. t Sïf' I°'30(uur' de heer Kreb, cand. d Grootschermer. Rem. Geref. Gemeente, 10 30 Rappold. doop; uur, ds.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2