Rechtszaken Vtaaq en Aati&od Spoct Kantongerecht te Alkmaar. NIEUWE GEÏLLUSTREERDE BRIEFKAARTEN. Door den P. T. T. dienst verkrijg baar gesteld. Met uitbreiding van de bestaande soor ten zal thans een serie van 24 nieuwe ge- illustreerde briefkaarten op de postkan toren verkrijgbaar worden gesteld. Deze kaarten vertoonen, in tegenstelling tot de tot dusvefre gangbare, over de geheele keerzijde een fotografische afbeelding van bekende historische gebouwen e. d. in Nederland, waarvan de omschrijving op de adreszijde zoowel in het Nederlandsch als in het esperanto is vermeld, zij zijn door middel van het fotodrukprocede op z.g. broomzilverpapier vervaardigd. De kaarten zijn van een zegelafdruk van 7V2 cent voorzien (frankeering voor bui- tenlandsch verkeer) en worden voor den zelfden prijs verkocht. ONVERKLAARBAAR. Gisteravond om 10 uur is op den Wete ringschans te A'dam ter hoogte van perc. 18, een meisje van naar schatting 18 jaar, komende uit de richting van het Leidsche plein, tegen een stilstaande auto gereden. In bewusteloozen toestand werd 't meisje bij een dokter in de nabijheid binnenge dragen, die het noodig oordeelde, dat zij naar een ziekenhuis zou worden overge bracht. In het Onze Lieve Vrouwegasthuis is zij ter verpleging opgenomen. Het merkwaar dige is, dat het meisje na tot bewustzijn te zijn gekomen, in het geheel niet kon ver klaren tengevolge waarvan zij tegen de auto was opgereden. DE NIEUWE JAPANSCHS GEZANT EN DE NIEUWE MARINE-ATTACHE. De nieuwe benoemde gezant voor Japan, de heer K. Koewasjima, zal een dezer dagen met de „Normandië" via Amerika in Europa aankomen. De heer, D. Nagata, attaché aan de legatie te Den Haag, zal hem naar Parijs tegemoet reizen, waarop na een kort verblijf te Parijs, de reis naar 's-Gravenhage zal worden voortgezet. De heer Koewasjima heeft in het begin van dit jaar eerst een bezoek gebracht aan Ned O.-Indië, daarna is hij van Japan via Ame rika naar Europa gereisd. De nieuw benoemde marine attaché aan de Japansche legatie te 's Gravenhage, de heer S. Tonaki, zal eveneens einde dezer maand te 's Gravenhage arriveeren. Tot dusver was de marine-attache te Ber lijn tevens marine-attache te's-Gravenhage Met deze gewoonte is nu gebroken. De heer Tonaki zal uitsluitend in Nederland attaché zijn. Hy is reeds in Ned. O.-Indië geweest, waar hij te Batavia zijn opwach ting maakte bij den commandant der zee macht. Hij maakte een rondreis door Ned.- Indië alvorens zyn bestemming te volgen. Deze reis diende ter oriënteering en vooral ook ter kennismaking met verschillende autoriteiten. De nieuwe attaché is tot dus ver nog niet als zoodanig werkzaam ge weest. Hy heeft altijd gevaren en was laatstelijk artillerie-officier op den kruiser „Furutaka". Een aparte opleiding voor attaché bestaat in Japan niet, wei bezocht hy de marine universiteit te Tokio. (Uitsluitend 2e hands.artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Balilla Coach, loopt 1 op 14, laagste wegenbel., geh. in pr. st. Dir. v. partic. 450. Br. letter W 343 bureau v. d. blad. Philips Radiotoestel m/ingeb. luidspre ker, geschikt voor 125 en 220 v. Spotkoopje 21. JULIANAPLEIN 14, Bergen aan Zee. Te koop: Toonbank 215 x 60 7.50, Papierapparaat voor 2 rollen met rol 5, 2 pers. zw. Ledikant met gez.heidsmatras z. g. a. n., 10. LIJTWEG 21, Bergen. Prima ijskasten vanaf, 10, pracht Schrijfbureau, Brandkast' n, mooie Canapé, pracht Sofa, Gemakskoffer met pot 5, Closetstoelen, pracht Crapeaud 7.50, enz. DEKKER, Laat 182. Te koop z. g. a. n.idames- en heeren rijwielen met org. torpedonaaf, jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd. Billijken prijs. S. E. COERSEN, Rywielhal, Vrouwenstraat 4. Party gebruikt timmerhout, palen en ribhout te koop gevr. Brieven onder letter B 347 bureau van dit blad. DOOR EEN VROUW VERRADEN. Pleegde zij meineed? In October van het vorige jaar werd in gebroken in een manufacturenwinkel te Velsen en in. den nacht van 31 Januari. Op 1 Februari drongen ongewenschte bezoekers een woning te Santpoort binnen. In het eerste geval maakten de daders een groote hoeveelheid manufacturen buit en de rentenier te' Santpoort miste ruim 1400 uit een portefeuille en een geld kistje. Op aanwijzing van een vrouw arresteer de de politie een inwoner van Haarlem, een vertegenwoordiger, die reeds eerder met de justitie in aanraking is geweest. De vrouw waarmee hij samenleefde en die de politie had gewaarschuwd, vertelde voor de rechtbank te Haarlem dat de man haar gezegd had, dat hij de inbraken had gepleegd. De buit was een paar dagen in haar woning verborgen geweest en later verkocht. Ook was de man naar de ver. klaringen van deze vrouw in het bezit ge weest van een bankbiljet van 500.. De man ontkende hardnekkig. Wel gaf hij toe zoowel de gestolen goederen als het bankbiljet van 500 in huis te hebben ge had. De inbreker, zekere v. d. B., had „de poet" gebracht en hij zou voor verkoop en wisselen van het geld zorgen. Van de 500 kreeg hij 50 commissieloon. Heling gaf hij dus toe, doch dit was niét ten laste ge legd. De rechtbank veroordeelde hem echter op grond van de pertinente verkla ringen van de vrouw tot een g e v a n g e nisstraf van twee jaar. Hij ging in hooger beroep -en gister be handelde het gerechtshof onder presidium van mr. Boas deze zaak, waarin een on verwachte wending zou komen. De vrouw was veel minder pertinent in haar beschul diging en ontkende thans, dat zij per auto mee was gegaan naar Amsterdam om het goed te verkoopen. Volgens de verklaringen van verdachte had de vrouw uit wraak gehandeld, de verhouding liet den laatsten tijd veel te wenschen over en om den man kwijt te zijn zou deze getuige met haar verhaal naar de politie zijn geloopen. Pres.: 't Is wel merkwaardig, u bent al eens eerder veroordeeld en toen was het uw eigen vrouw die u verraadde. Verd.: Ja, en toen was ik ook on schuldig. Ook toen ben ik het slachtoffer van leugens geworden. De vrouw, waar ik later mee samenwoonde (deze getuige) heeft dat kunstje afgekeken en nu ook ge bruikt om me kwijt te zijn. De verklaringen van de kroongetuige Worden in een acte vastgelegd. Zij hand. haaft haar gewijzigde verklaringen en het hof besluit na raadkamer den rechter, commissaris op te dragen een onderzoek naar een mogelijken meineed in te stellen. Het verzoek van den verdediger, mr. R. L. Drielsma, tot invrijheidstelling van ver. dachte, wijst het hof af. De behandeling van de zaak wordt dan voor onbepaalden tijd geschorst. Inkoop van Couranten en Boeken, 2.50 per 100 K.G. of 2)4 cent per kilo, tevens kooper van lompen, 13 cent per kilo, enz. wordt van huis gehaald. L. DE JONG ZOON, Oudegracht 48, Alkmaar. Te koop een damesmotorrijwiel en een heerenmotorrywiel merken Motobecane, 10 wegenbelasting. OOSTERBURGSTRAAT 13. Te koop gevraagd: oude kranten en boeken a 3 gulden per 100 K.G. en tevens Lompen, IJzer en Metalen naar markt waarde by D. VISSER, Korte Landstraat 2 Alkmaar. Ook aan huis te ontbieden. Te koop 1 Onderstel op lucht zwaar, 1 Onderstel op lucht licht, 2 Autobanden 32 x 6 en 21 x 500, als nieuw. S. H. KOOPMAN, Korte Nieuwesloot 5. Aangeboden: 1 Gazelle Damesrywiel met torpedonaaf, 1 Gaz. Meisjesrijwiel met torpedonaaf, 1 Gaz. Jongensrijwiel met torpedonaaf. Deze rijwielen zyn als nieuw. KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Telef. 2814. Te koop: prima piano (orkesttoon) met garantie voor 60, pracht orgel, 2 spels met koppeling z. g. a. n. 45. In- en ver koop van piano's. DEKKER, Laat 182. Een zoo goed als nieuwe Brandkast te koop, afmeting 80 c.M. hoog, 55 breed en 45 diep bij T. WOLZAK, Mient 20. pracht plat Damesrywiel prima werk 14, Racerijwiel 14, Tornbank-vitrine liggend model 6, Mangel 6.50, Wringer 2.50. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. Verkooplokaal. Pracht Jongensfiets „Fongers" met Torpedonaaf, Damesfiets als nieuw 14.50 met Torpedonaaf 16.00, H. fiets 9.50, H. ryw. met Torp.naaf, als nieuw, 15.00, 12.00, enz. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Prima Handnaaimachine met garantie 7.50, Singertrapmachine 12.50, Kleer makersmachines. Luxe hand- en trap- machines, naaimachines vanaf 5, z. g. a. n. DEKKER, Laat 182. BELEEDIGING VAN HET OPENBAAR GEZAG. Student staat terecht. De rechtbank te Amsterdam behandelde Donderdagmiddag de strafzaak tegen den 24- jar. student in de medicijnen J. H. R. v. d. P., die zich voor twee feiten had te verant woorden. Hij had in November 1936 een arti kel geschreven in het politieke blad „Hier Dinaso", waarin hij het openbaar gezag de regeering beleedigde en waarin hij bovendien Z.Exc. minister Deckers persoon lijk een zeer beleedigende uitdrukking had toegevoegd. Het artikel was getiteld „Een maand boerenpolitiek". De jongeman gaf op de vragen van den president toe, „dat hij wel wat hard van stapel was geloopen". Aanvankelijk was hij zich niet bewust ge weest, dat hij beleedigende uitdrukkingen had gebruikt. „Toen ik 't later zwart op wit zag",1 aldus verdachte, „vond ik 't zelf wel erg kras en schrok ik er van". Pres.: Zelf zoudt u 't ook niet bijzonder waardeeren, wanneer er zoo over u werd geschreven. Verdachte moest dit toegeven. De officier van justitie, mr. B. Kist, zeide in zijn requisitoir, dat we hier in tegen stelling met vele andere staten in een vrij land leven, waar critiek is geoorloofd, mits deze in een behoorlijken vorm wordt geuit. Het onderhavige artikel van dezen jeugdigen scribent is ir honge mate beleedigend, zoo spreekt hij o.a. van „officiëel gesanctionneer- de zwendelarijen". Ook minister Deckers is in dit stuk persoonlijk beleedigd. Verdachte geeft toe, dat hij te ver is ge gaan; hij moest zich voortaan liever bij zijn medische studie houden. Bij wyze van waarschuwing wilde ditmaal een geldboete eischen en wel 250, subs. 25 dagen hechtenis. Als verdediger trad op mr. Tonino. Vonnis 29 Juni. VREEMDE GENEESMETHODE. De kantonrechter te Amersfoort heeft Donderdagmorgen den veeverloskundige P. uit Barneveld veroordeeld tot subs. 30 dagen hechtenis, omdat landbouwer te Voorthuizen een heeft willen gene^sn door r'- - pompen. De pomp is verbeurd - spr. van Uitspraken van de strafzitting van Vrydag 18 Juni 1937. Overtreding van de motor en rywielwet: Th. K. te Winkel 2 boete of 1 week tuchtschool; J. Th. H. te Nijmegen, 1 boete of 1 dag hechtenis; C. W. te Amsterdam, 2 boete of 1 dag hechtenis; H. K. te Alkmaar, A. S. te Eg- mond aan Zee, J. J. van Z. te Heiloo, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; S. de R. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis; J. H. M. de L. te Amsterdam, B. J. D. te Voorburg, P. J. A. te den Helder, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis; R. v. d. L. te Barsingerhorn, 3 boete of 2 dagen hechtenis; D. V. te Slooiwijk, J. M. S. te Haarlem, N. B. te Alkmaar, F. J. te Ber gen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; C. P. M. te Uitgeest, J. de G. te Bergen, D. S. te Alkmaar, G. E. B. te Schagen, J. H. O. te Bergen, C. B. te Castricum, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis; W. H. J. S. te Alkmaar, E. de G. te Egmond aan Zee, ieder 5.boete of 3 dagen hechte nis. J. de G. te Bakkum, 5.boete of 5 dagen hechtenis. G. T. te Zuid Scharwoude, 3.en 2 X 2 dagen hechtenis. J. V. te Haarlem, F. G. W. te Alkmaar, P. B. te Ber gen, S. G. te Schoorl, W. L. H. te Rotter dam, ieder f 6.boete of 4 dagen hechte nis. N. K. te Assendelft, 5.en 2. boete of 3 en 1 dag hechtenis. J. P. van D. te Egmond aan den Hoef, 6.— en 4. boete of 4 en 2 dagen hechtenis. J. D. B. te Deventer, f 5.en S 3.boete of 5 en 3 dagen hechtenis. H. R. A. H. te 's Graven hage, 8.boete of 6.dagen hechtenis. H. v. d. H. te Broek op Langendijk, 12. boete of 8 dagen hechtenis. P. S. te Oudorp, P. B. te Castricum, ieder 15.boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: F. v. d. M. te Alkmaar, K. P. V. te Beverwijk, K. L. te Enschede, A. O. te Alkmaar, ieder 2.- boete of 2 dagen hechtenis. Y. O te Purme- rend, W. v. d. B. te Castricum, ieder 3. boete of 3 dagen hechtenis, W. B. te Alk maar, 4.boete of 2 dagen hechtenis. D A. te Alkmaar, 4.boete of 4 dagen hechtenis. O. H. te Deventer, 5.boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 426 van het Wetboek vanStra f< recht (in staat van dronkenschap de orde verstoren): G. D. te Hoorn, 10. boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 435 van het Wetboek van Straf recht (opgeven van een valschen naam: S. K. te Alkmaar, 2.en 7.50 boete of 2 en 5 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 461 van het Wetboek van Straf recht (loopen over verboden grond): J. J. H. te Egmond aan Zee, 3.boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de V i s- s c h e r ij w e t: R. S. te Stenkene, 2. boete of 1 dag hechtenis. C. K. te Amster dam, 2.en 3.boete of 2 x2 dagen hechtenis. Overtreding van den Win kelsluitingswet: J. K. te Alk maar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingvan den Vo gel w e t: J. S. te Egmond aan Zee, 6.— boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Trek hond e n w e t: J. S. te Cactricum, 2.— boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van den Post- w e t: J. H. te Purmerend, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. veerde. De Belgen waren met de auto naar Amsterdam gekomen. Het West Europeesche elftal zal heden morgen trainen in het Olympisch Stadion, vanzelfsprekend een lichte training, waarby de heer K. J. J. Lotsy en dr. Nerz de spelers zullen toespreken. Ook de Nederlandsche spelers zijn reeds in het Carlton Hotel, waar alle deelnemers en officials zijn gelogeerd, aangekomen. Naar wy vernemen, is Bakhuys gis termorgen door dr. Meiss uit Den Haag onderzocht, waarby gebleken is, dat zyn enkel volkomen in orde is. Ook Smit is weer geheel de oude, terwijl Caldenhove uitstekend in vorm blykt te zyn. De spelers van Centraal Europa kwamen met de Edelweiss gisteravond om acht uur aan het Centraal Station aan, waar zy wer den verwelkomd door den voorzitter van het organisatie-comité, den heer K. J. J. Lotsy. De spelers waren met den nachttrein Don derdag uit Milaan vertrokken en hadden een goede reis achter den rug. Verscheidene officials waren meegekomen, we ontdekten den grijzen hongaarschen voetballeider dr. Fisher, den Italiaanschen voetbaldictator Pozzo, die ditmaal een krant uit Turijn ver tegenwoordigt, het Italiaansche bestuurslid van de F.I.F.A. en leider van de Centraal Europeesche ploeg, den heer Mauro. Als reserves waren meegekomen Rava (Italië), de Sparta-doelman Klenovec, die reserve is voor Olivieri, de Hongaar Cseh en de Oostenrijker Hahnemann. Alleen werden vroeg naar bed gestuurd, terwijl in den laten avond de officials nog bij elkaar kwamen om de laatste regelingen te treffen. De spelers van het Centraal Europeesche Elftal zullen hedenmorgen een kleine wandeling maken. Het ligt in de be doeling, dat zoowel de Centraal Europeesche- als de West Europeesche ploeg hedenmiddag naar Noordwijk gaan om zich daar op aange name wijze te verpoozen. Schaken. HET INTERNATIONAAL SCHAAKTORNOOI TE KEMERI. Landau speelt remise met Fine. Gisteren zyn in het internationale schaak- tornooi te Kemeri de afgebroken partijen uit de eerste en tweede ronde gespeeld. On ze landgenoot verrichtte een fraaie prestatie door in zijn party uit de eerste ronde tegen den sterken Amerikaan Fine remise te be werkstelligen. De uitslagen luidden: Eerste ronde: LandauFine FlohrKeres Tweede ronde: ReshevskyKeres FineFeigin SteinerMikenas De stand luidt thans: 1 en 2 Reshevsky en Berg, beide 2 punten. 3 4 5, 6 en 7 Aljechin, Flohr, Ttarta- kower, Fine en Rellstabb, allen y, punt. 8, 9 en 10 Apschenek, Ozols en Steiner, al len 1 punt. 11, 12, 13, 14, 15, 16 en 17 Landau, Feigin, Stahlberg, Boeoek, Petrov, Keres en Hasen- fuss, allen punt. 18 Mikenas 0 punten. HET TORNOOI OP DEN SEMMERING. Euwe neemt niet deel. I y,—x 1-0 1—0 1—0 Motoreport. FRITH WINT DE SENIOR T. T. Stanley Woods tweefe. Gisteren is de laatste en teven6 meeat bekende wedstrijd van de T. T.-races op Man gehouden, de senior T. T. in de zware 500 cc. klasse. De bekende Norton-ryder Fred Frith werd eerste in den nieuwen recordtijd van 2 uur 59 min. 41 sec. Langs het geheele 60.35 ICM. lange traject stonden de toeschouwers, soms ryen dik, toen gistermorgen om elf uur de eerste rijder voor de senior T. T. gestart werd. Om de halve minuut vertrokken do renners en al spoedig was de strijd in vol len gang. Deze ging vooral tusschen do Nortonrijders Guthrie, Frith, White en de Velocetterenner Stanley Woods. Guthrie, die eenige dagen geleden ook de Junior T. T. had gewonnen, had reeds in de tweede en daarna weer in de derde ronde het ronderecord gebroken en had in de vierde ronde de leiding, toen hy pech kreeg met zijn machine, waardoor hy bui ten gevecht werd gesteld. White was in middels ook afgezakt en toen ging het tus schen Norton en Velocette, tusschen Frith en Stanley Woods. Eerst in de laatste roinde besliste Frith den strijd te zijnen gunste. De laatste ronde werd één lange eindspurt: de Nortonryder reed de 60.35 K.M. met een gemiddelde snelheid van 145.09 K.M. per uur, hetgeen een nieuw ronderecord beteekende en ten slotte bereikte hy als eerste den eindstreep. Hij had de 425 K.ht in 2 uur 59 min. 41 sec., dus met een go- middelde snelheid van 141.81 K.M. per uur, afgelegd, een tijd, welke tot nu toe - dit traject nog niet werd gemaakt, heeft zijn doel bereikt. In de Senior T. van het vorig jaar werd hy derde, terwijl hij toen de Junior T. T. won. Maandag had hy in de Junior T. T. de tweede plaa bezet. Stanley Woods had inmiddels schitte rend partij gegeven. Hy kwam slechts 15 seconden later als tweede binnen, zoodat hy dus met de eveneens schitterende ge middelde snelheid van 141.70 K.M. per uur gereden had. Op de derde plaats ein digde de Nortonrijder White in den tyd van 3 uur 8 min. 44 sec., gemiddelde snel heid 134.56 K.M. per uur, Z w e m m en. DE DUAL-MEET D. A. W.—H. P. CL Het programma voor hedenmiddag. De dual-meet D. A. W.H. P. C., welke hedenmiddag om 3 uur in Pesie's bad gehouden wordt, bevat het volgende pro gramma: 80 boete, hij bii een Voetbal. WEST EUROPA—CENTRAAL EUROPA, De definitieve samenstelling van beide ploegen. De elftallen van West Europa en Centraal Europa, die morgen in het kader van den Olympischen dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen elkaar zullen uitkomen, zijn, naar wij vernemen, als volgt definitief samengesteld: WestEuropa. Doel: Jakob (Duitschland). Achter: Paverick (België) en Caldenhove (Nederland). Midden: Kitzinger (Duitschland), Gold- brunner (Duitschland) en Delfour (Frank rijk). Voor: Lehner (Duitschland), Braine (Bel gië), Bakhuys (Nederland), Smit (Neder land) en van den Eynde (België). CentraalEuropa. Doel: Olivieri (Italië). Achter: Sesta (Oostenrijk) en Schmaus (Oostenrijk). Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije). Voor: Sas- (Hongarije), Meazza (Italië), Piola (Italië), Sarosy (Hongarije) en Nejedly (Tsjecho-Slowakije). Aanvoerder van het West Europeesche elf tal is de doelverdediger Jakob, terwijl van den Eynde als tweede captain optreedt. Gisteren is de moeder van Janes overleden en door deze droeve familie-omstandig heden is de Duitscher verhinderd uit te komen. Paverick, de rechtsback van het Belgische elftal, is thans gekozen. Als reserves zijn aangewezen Halle (Nederland), Paauwe (Nederland), Joacim (België), Courtois (Frankrijk) en Voorhoof (België). Onze landgenoot Wilders werd, toen bekend werd, dat Janes niet kon spelen, als reserve ge vraagd, doch deze heeft de uitnoodiging niet kunnen aanvaarden, omdat hy Zondag a.s. in het Nederlandsche honkbalnegental te Parijs tegen Frankrijk uitkomt. Alle spelers van het West Europeesche Elftal zyn thans reeds te Amsterdam aan gekomen. Om half tien kwamen de Fran- schen van het Centraal Station aan, verge zeld van enkele leiders van den Franschen Voetbal Bond, o.m. den heer Caudron. De voorzitter van de F.I.F.A,, Julis Rimet, was reeds gistermorgen in de hoofdstad aange komen. Om kwart over tien kwamen de "n'tschers, begeleid o.m. door dr. Nerz en P. Bauwens, terwij] Kitzinger om acht uur met het vliegtuig op Schiphol arri- Op 20 Augustus a.s. vangt op den Sem- mering een internationaal schaaktornooi aan, dat buitengewoon sterk bezet zal zyn. Reeds hebben Capabianca en Lasker defi-1 nitief toegezegd te zullen deelnemen, ter wijl uitnoodigingen zijn gezonden aan Al- I jechin, Bogoljubow, Botwinnik, Fine, Flohr, Reshevsky, Keres, Eliskases, Tartakower, Lilienthal, Kashdan, Ir. G. S. Thomas, Vi- dar, Gruenfeld, Stahlberg en vele andere sterke meesters. Ook de wereldkampioen, onze landgenoot I dr. M. Euwe, heeft een uitnoodiging voor dit tornooi ontvangen. Naar wij vernemen is de kans, dat Euwe I aan dit tornooi zal deelnemen, practisch ni- hil. Tot 15 Augustus duurt het landentor- nooi te Stockholm en het zal onmogelijk voor Euwe zyn om vijf dagen later weer aan een lange wedstrijdenserie als die van den Semmering is, deel te nemen. Kegelen. KOEKOEK WINT 'T CLUBKAMPIOENSCHAP! In een, na de rust uitermate spannenden wedstrijd is 't Koekoek gelukt met 2 houten verschil van Alcmaria te winnen. Zag 't er aanvankelijk naar uit, dat Koe koek met groote meerderheid den kam pioenstitel zou veroveren (immers haar voorsprong bedroeg met de rust 56 hout) in de 2e ronde haalde Alcmaria met 81, 84 en 81 keurig op zoodat toen beide afgooiers onder ademlooze stilte hun laatste 10 bal len moesten gooien, het scoringsbord 1 ke gel ten gunste van Alcmaria aanwees. Met de 6e bal was de stand weer precies gelijk, de afgooiers wisten dat iedere mis stap, hoe klein ook, hun club het kampioen schap zou kosten. De meerdere routine van den Koekoek crack Genefaas, met alle respect voor den Alcmaria afgooier, die nog 72 hout produ ceerde, deed de balans ten gunste van Koe koek overslaan. Met 75 hout bracht hij het totaal voor zyn club op 681 terwijl Alcma ria 679 kegels telde. Inderdaad, de sterkste heeft gewonnen en met het voor 2de maal in successie behalen van het kampioenschap van den A K. B„ feliciteerde de heer de Haas, voorzitter van Alcmaria Victrix, het aloude Koekoek. De 2e vijftallen van beide clubs gooiden ieder precies 587 hout zoodat in de 2e klasse de Alcmaria-reserves de kampioenvlag kunnen hijschen. De velen belangstellenden die aanwezig waren, er waren zeker een goede 40 kijkers, zullen van hun gang naar de Unie geen spijt hebben gehad, 't was een wedstrijd die uitermate spannend verliep, een wedstrijd die pas in de allerlaatste der 200 ballen werd beslist Maandagavond zullen we de volledige eindstanden publiceeren. 100 M. borstcrawl dames. 1. B. Smit; 2. M. Steenhuizen; I. M. Maarleveld; 4. C. Kann. 2. 50 M. borstcrawl jongens. 1. P. Wulp; 2. A. Kollerie; 3. F. Ma$<; 4. F. de Geest. 3. 100 M. schoolslag dames. 1. A. Klünnen; 2. R. Lommerse; 3. G, de Vos Burchart; 4. M. Steenhuizen. 4. 50 M. schoolslag jongens. 1. D. A. Imhülsen; 2. J. WenanfftH 3. F. Maijs; 4. M. Kant. 5. 50 M. rugslag dames. 1. W. de Vos Burchart; 2. I. Kubat»; 3. H. de Carpentier; 4. M. v. d. Louwe. 50 M. rugslag jongens. 1. F. Dijkstra; 2. P. Kramer; 8. R Wulp; 4. F. de Geest. 6 X 50 M. borstcrawl estafette dames. D. A. W. W. de Vos Burchart, L. van Doorn, M. Maarleveld, H. de Carpen tier, C. de Vos Burchart, B. Smit H. P. C. C. Kann, M. Steenhuizen, R. Lommerse, P. Schalken, R. Kloots en E. Kloots. 8. 6 X 50 M. borstcrawl estafette Jon gens. D. A. W. P. Vogtschmidt, W. de Vries, G. Wulp, F. Dijkstra, F. Maijs en R Wulp. H. P. C. F. de Geest, A. Kollerie, W. Dorsman, P. Kramer, J. Hogeweg en J. Wensing. 9. Polo Dames. D. A. W. T. van Beek. L. van Doorn. H. de Carpentier. A. Hoed. J. Oostwouder. W. Pesie. C. de Vos Burchart. E. Kloots. M. Steenhuizen. K. Bakker. R. Kloots. C. Kann. F. Kann. M. v. d. Louwe. H. P. C. 10. Polo Heeren (Jongens). D. A. W. H. Kirkenier. P. Wulp. D. A. Imhülsen. G. Wulp. F. Dijkstra. F. Maijs. G. Vogtschmidt. W. Dorsman. F. de Geest. A. Kollerif. P. Kramer. J. Hogeweg. J. Wensingh. H. P. C. M. Kant 11. Polo Heeren (vriendschappelijk) D. A. W.H. P. C. (combinatie). Puntentelling: eerste 4; tweede 3; derde 2; vierde 1 punt. Estafette 4 pnt. Polo ge wonnen 4 pnt., gelijk 2 pnt. en verloren geen punten. Deelnemers 1 en 3 zijn van D. A. W., 2 en 4 van H. P. C. KorfbaL KORFBALLEN IN SCHERMERHORN. De korfbalvereeniging „Jong Leven", welke gedurende een jaar in zoete sluimer heeft verkeerd, is in een op Donderdag 17 Juni gehouden vergadering weer opgericht onder den naam van „S. K. V." Het bestuur werd als volgt samenge steld: voorzitter P. Kluft, secretaris C. Krul, penningmeesteresse mej. M. Los, mej. D. v. d. Oord en J. Lakeman. Kon de vereeniging het vorige jaar niat bestaan blijven door gebrek aan belang stelling van de heeren, thans is dit veran derd. Onder de 25 leden bevinden zich 18 heeren. Een verheugend feit voor de toekomst is het, dat vooral veel jonge krachten zien als lid opgaven, waardoor de vereeniging een periode van bloei tegemoet kan gaan.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11