Fransche kabinetscrisis opgelost. Stad e* Omgeving Agenda ïüeec&eeicht JkwiHciaal Hieuw* NASSAU-TAX. Tel. 3545 AMSTERDAMSCHE BEURS In het nieuwe kabinet hebben 11 rad.»socialisten zitting. Duitschland en Italië treden uit de niet-inmengings- commissie. ff ff ff fl ff ff ff ff ff Verwachting: MINISTER STEENBERGHE. Oud-minister Steenberghe zooals be kend destijds reeds minister van Economi sche Zaken in het kabinet-Colijn, Is gebo ren in 1899 en dus slechts 38 jaar oud. Na zijn gymnasiumtijd studeerde hij te Utrecht en werd na zyn doctoraal examen rechtskundig adviseur van de N.V. H. v. Mr. M. P. L. STEENBERGHE R.K. Puljenbroeck's Textiel-Mij. te Goïrle, waarvan hy later directeur werd. In 1922 werd hy lid van den Nijverheidsraad, in 1926 lid der Centrale Commissie voor de Staten, in 1929 lid van den Hoogen Raad van Arbeid. HU is commissaris van ver scheidene Ned. en Belgische fabrieken en werd minister in het ministerie Colijn waarin hij na de devaluatiekwestie plaats gemaakt heeft voor minister Gelissen. MINISTER WELTER. CHR. J. I. M. WELTER R.K. Charles Joseph Ignace Marie Weiter, de bekende man van het bezuinigingsrapport, was vice-president van den Raad van Indië, en is 57 jaar. Hij deed eindexamen H.B.S., studeerde in Delft voor 't groot-ambtenaars examen, werd ambtenaar op de buitenbezit tingen en controleur a la suite ter alg. secre tarie. In 1911 werd hij adj.-insp. voor agra rische zaken en doorliep van 1915—1921 verschillende rangen ter alg. secretarie. Van 19211924 was hij alg, secretaris van het gouvernement van N.-Indië, van 19241925 lid van den Raad van N.-Indië, van 1925 1926 minister van koloniën, van 19261929 lid van den Raad van Ned.-Indië en in 1929 vice-president van dien Raad. MINISTER VAN DIJK. Deze A. R.-minister werd geboren in 1871. Hy bezocht een H.B.S. en de Militaire School te Haarlem. Hij werd officier en leeraar aan de Militaire School te Haarlem en de Kon. Mil. Academie te Breda. De heer van Dijk was directeur van de Topografische Inrichting en oud-minister van Oorlog en thans nog voorzitter van de Vlootcommissie. MINISTER ROMME. De nieuwe minister van sociale zaken werd in 1896 in Oirschot (N.B.) geboren. Hy genoot in Amsterdam gymnasiaal onderwijs en ging daarna aan de Amsterdamsche uni- versiteti in de rechten studeeren. In 1919 promoveerde hy op stellingen in de rechtswetenschap. Na korten tijd werd mr. Romme lid van den Amsterdamschen gemeenteraad en volg de wijlen den heer Wierdels op als leider der R.K. raadsfractie. Hij wijdde in het bij zonder zijn aandacht aan vraagstukken ver band houdende met de gemeentefinanciën en met het bijzonder onderwijs. In 1932 werd hij lid van de Tweede Ka mer, doch in 1933 niet als zoodanig herkozen. In 1934 volgde zy'n benoeming tot buitenge woon hoogleeraar in het arbeidsrecht aan de R.K. Handelhoogeschool te Tilburg. Zijn inaugureele oratie over de plaats van den arbeid in het Ned. recht heeft toen zeer de aandacht getrokken. Prof. Romme heeft een grooten naam als publicist. Tal van geschriften, o.a. over den corporatieven staat, over het erfelijke natio naal koningschap, zijn van zijn hand ver schenen. Hij maakt deel Uit van het schoolbestuur der St. Vincentiusvereeniging te Amsterdam, lid van den Amsterdamschen Armenraad, voorzitter van den R.K. Amsterdamschen schoolraad, voorzitter van den raad van toe zicht en tucht der Ned. unie van accountants en leider van de Vereenigde bureaux voor staats- en administratief recht. Sinds eenige jaren is prof. Romme ook lid van Prov. Staten van Noordholland. Hij heeft zich ook bekendheid verworven als lid van de gemeentelijke industrie-commissie te Amsterdam voor welke commissie hij o.m. een rapport over het erfpachtstelsel geschre ven heeft. Blum wordt vice-mimstor-president Het nieuwe Fransche kabinet is thans als volgt samengesteld: min.-president: C&mille Chautemps, senator, radicaal-socialist; ministers van staat: Albert Sarraut, Maurice Violette Osenatoren (van de radicaal-socialistische party en de socia listische unie); Paul Faure, socialist, zonder parle mentszetel; vice-minister-president: Leon Blum, kamerlid, socialist; landsverdediging: Daladier, rad.-so- cialist; buitenlandsche zaken: Delbos, rad.- socialist; justitie: Vincent Auriol, socialist; binnenlandsche zaken: Dormoy, socia list; financiën: Georges Bonnet, radicaal socialist; Marine: Campinchi, voorzitter van de rad.-soc. kamerfractie; luchtvaart: Pierre Cot, rad.-socialist; Onderwijs: Jean Zay, rad.-socialist; openbare werken: Queuille, rad.-BOC. senator; handel: Chapsal, rad.-soc. senator; landbouw: Monnet: socialist; koloniën: Moutet, socialist; arbeid: Fevrier, socialist; pensioenen: Riviere, socialist; posterijen: Lebas, socialist; openbare gezondheid: Rucart, rad.- socialist. Verklaring van Chautemps. Na mededeeling te hebben gedaan van de lyst van zijn medewerkers verklaarde Chau temps tegenover vertegenwoordigers van de pers o.m. het volgende: „Gij zult opmerken, dat ik het ministerie voor economische zaken heb afgeschaft. De minister van financiën zal in het vervolg het comité voor nationale-economie presidee- ren. Ik heb een ondersecretariaat voor bui tenlandsche zaken in het leven geroepen en eenige wijzigingen aangebracht in de ver deeling van de andere onderstaatssecretaria ten. Zeer in het bijzonder wil ik uiting ge ven aan mijn dank jegens Blum, die mij zyn kostbare medewerking heeft willen geven en jegens Daladier, die spontaan afstand heeft gedaan van het vice-premierschap. Het kabinet zal trouw blijven aan den bij algemeen kiesrecht uitgesproken wil van het volk en zal het program van het volksfront voortzetten in burgervrede en arbeid. De dringende taak is ongetwijfeld het financieel herstel. Ik heb niet geaarzeld Bonnet hier heen te roepen, die reeds mijn medewerker is geweest in een vroeger ministerie en wiens technische kwaliteiten niet betwijfeld kunnen worden. Met de vertrouwensvolle medewerking der beide kamers hoop ik de zeer zware taak, die de president der repu bliek mij opgedragen heeft, tot een goed einde te brengen. Aan het einde van zyn verklaring deelde Chautemps mede, dat de nieuwe regeering zich Dinsdag a.s. aan de Kamer zal voorstel len. De minister van financiën, Bonnet, is op het oogenblik onderweg naar Frankrijk en zyn aanwezigheid is vereischt. De socialisten en de nieuwe regeering. De nationale raad van de socialistische party heeft gisteren een motie aangenomen, die door Blum en Paul Faure was ingediend en waarin goedkeuring wordt gehecht aan deelneming aan het kabinet-Chautemps. De motie wijst er echter op, dat ds regee ring geen enkele andere meerderheid moet nastreven dan die van de partijen van het volksfront, geen beroep zal mogen doen op een politicus, die de afgetreden regeering heeft bestreden en als taak zal moeten aan vaarden algeheele uitvoering van het volks frontprogram. Wanneer de proefneming met een regeering van radicale richting zou mis lukken, zou de socialistische partij geen en kel afglijden buiten het volksfront aanvaar den en opnieuw de leiding vragen den bij algemeen kiesrecht uitgesproken wil te ver dedigen. Geen verdere repressaille- maatregelen. Naar hedenmiddag officieel uit Rome m Berlijn wordt gemeld, hebben zoowel .talië als Duitschland besloten zich, in verband met het onbevredigend verloop der onderhandelingen over eventueeie maatregelen ten aanzien van de kwes tie met de kruiser Leipzig, uit de niet- inmengingscommissie terug te trekken. Men meent te weten, dat Duitschland, behalve dat het zich terugtrekt uit de niet-inmengingscommissie, geen verdere maatregelen zal nemen. De Duitsche ambassadeur von Ribbentrop heeft vanochten(d op het Foreign Office te Londen de i.ota overhandigd, waarin wordt medegedeed, dat Duitschland zich terugtrekt uit het niet-inmengings-stelsel ten aanzien van Spanje. Reuter verneemt in gezaghebbende kringen, dat deze beslissing niet noodzakelijk betee- kent, dat Duitschland (en ook Italië) zich geheel uit de niet-inmengingscommissie of de niet-inmengingsovereenkomst terugtrek ken. Groufe ritten apeciale tarieven. Alkmaar, Woensdag. DREIGT ER STAKING? Aan „The Condensed Milk Company of Holland" alhier zou met Januari voor de mannenloonen, welke voor het technisch personeel van 23 tot 25 per week va- rieeren, by een arbeidsweek van 56 uur, een loonsverlaging worden ingevoerd. De arbeiders, die in hun gezinnen reeds met verschillende artikelen ondervinden, dat de devaluatie voor hen vermindering bracht, stelden hun organisaties hiermede op de hoogte, d.»e de loonsverlaging wisten af te wentelen. Als eischen stelden ce organisaties een loonsverhoOfeing van 1 per week over de geheele linde, uitbetaling van de werkuren boven 48 uur, uitbetaling van de christe lijke feestdagen en 6 vacantiedagen, in plaats van 3. Tot nog toe werd aan de arbeiders in het continubedrijf voor de nachturen boven het weekloon 10 cent per uur betaalt, voor de christelijke feestdagen geen vergoeding gegeven en voor drie vacantiedagen boven het loon een kwart van het loon als va- cantie-toeslag betaalt. Het resultaat van de gevoerde onder handelingen is, dat de minimumloonen van f 22 met 0.50 per week worden ver hoogd; dat aan het technisch personeel voor de uren boven de 48 uur 50 van het uurloon zal worden uitbetaald; dat voor de christelijke feestdagen over de geheele linie 50 van het uurloon zal worden vergoed en dat voor de werkne mers niet in het continubedrijf den 48- urigen werkweek werd ingesteld. Deze regeling is deze week ingegaan, doch brengt aan de arbeiders in het con tinubedrijf (een 30 man) nagenoeg geen voordeel, waarom, naar wij vernamen, de arbeidersorganisaties, met handhaving van de oorspronkelijk gestelde eischen, aan de directie een ultimatum zal stellen. Bij nadere informatie vernamen wij dat dit ultimatum niet gesteld is, doch dat in tegendeel verondersteld wordt, dat de organisaties met het bereikte resultaat genoegen nemen. HET ARBEIDSCONFLICT BIJ HET STATIONSGEBOUW. Men deelt ons het volgende mede: In verband met de berichten welke in de pers zijn verschenen deelen de gezamenlijke organisaties in het bouwbedrijf mede, dat het juist is, dat een aantal Brabantsche schilders vopr loonen, varieerende van 30 ct. tot 44 ct. per uur, aan het Alkmaarsche station werkzaam zijn. De bij het Landelijk Coll. Contract vastgegestelde loonen bedra gen 55 ct per uur, hetgeen wil zeggen, dat deze menschen 30 tot 40 pCt. onder het loon werken. In een gecombineerde besturenvergade- ring der vakcentrales, gisteravond gehouden, is besloten tot het instellen van een georga niseerde actie tegen deze wantoestanden in het schildersbedrijf. Gisteravond was het in de omgeving van het Stationsgebouw, toen de schilders huis waarts keerden zeer druk. De politie was met de motorafdeeling aanwezig, doch inci denten hadden niet plaats. Nader vernemen wij, dat de schilders uit Brabant de toestand als onjuist erkennen, doch het werk niet kunnen neerleggen, óm dat zij dan als stakers uit de steunregeling vallen. Hun bijlft niets anders over dan ar beid naar loon te leveren. TERAARDEBESTELLING PROF. IR. W. T. CLOUS. Veel autoriteiten aanwezig. Op de Protestantsche begraafplaats „De Bieberg" onder Ulvenhout is Dinsdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den op 56-jarigen leeftijd overleden ir. W. T. Clous, hoogleeraar in de scheikunde aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda, vroeger leeraar te Alkmaar. Onder de zeer talrijke autoriteiten werden opgemerkt gepens. generaal-majoor Van Everdingen, oud-gouverneur der K.M.A., gep. generaal-majoor H. G. M. Mathol de Jongh, kolonel H. C. G. baron van Lawick, gouverneur der K.M.A., vrijwel alle militai re en burger-leeraren der K.M.A., den se naat van het cadettencorps der K.M.A., gep. kolonel der Militaire Administratie G. O. Sneep, tevens als vertegenwoordiger van de afdeeling Breda van het Roode Kruis, ma joor Themann, commandant 3 S.R.O.I., ma joor Drost, het bestuur van den Chemischen Kring te Breda, dr. G. de Noo, oud-directeur van de Cadettenschool te Alkmaar, thans directeur der R.H.B.S. te Vlissingen, de oud-leeraren der cadettenschool School en Vintges, mr. W. A. van der Hurk, voor zitter van de afdeeling Breda der Liberale Staatsparty „De Vrijheidsbond', notaris mr. P. J. van den Brink, den directeur van de uitgifte van boekwerken bij het departement van Defensie, gep.-luitenant-kolonel Schol, majoor Sicherer, ds. B. ter Haar Romeny, Ned. herv. predikant te Ginneken, de heeren J. Korteweg Aczn. en F. Verwoerd, den oud amanuensis der Cadettenschool, den heer Raaymakers en anderen. Met den stoet kwamen nog mede Ir. Kos ter, ir. van der Hem, ir. Cohen Stuart, ir. Baggelaar, ir. 't Hart, ir. Kemmerling, le luitenant der artillerie Termin, de plaatsv. secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant, de heer Pasdeloupe, ir. van den Bergh en de heer Van der ZyL Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, sprak aller eerst als persoonlijk vriend ir. Kemmerling, die herinnerde aan de woorden van Multa- tuli „Er is een hand, die wenkend noodt Die hand aldus spr. heeft een paar jaar gewenkt, nu zyn de ketens gevallen en zoo ziet ge op de aarde als op stof en droomen neer. Spr. bracht tenslotte den thans over ledene dank voor al het goede van hem ge noten en voor zijn vriendschap tot aan het graf. Namens een aantal vrienden sprak de heer Micheelse woorden van afscheid. De gouverneur der K.M.A., kolonel H. C. Bioscopen. Victorta-theator, half acht, hoofdnummer Het lijk in de koffer (sens.); hoofdrollen Franchot Tone, Una Merkel en Conrad Nagel. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Als mannen begeeren (dram.); hoofdrollen Edward Arnold, Joel Mc Crea en Frances Farmer. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theator, 7.45 uur, hoofdnummer De man zonder vrees (sens.); hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De groote sensatie (hum.) Tweede hoofdfilm De Laatste Vrijbuiter. Toegang boven 14 jaar. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boen dermaker Cz.: werk van Kees Boen^er* maker. Geopend 1012 en 14 uur. O des Zondags. Woensdag 23 Juni. Café „De Graanhandel", Zaadmarkt: ten toonstelling werkstukken slagersvakschool. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai- ningswedstrijden. van Woensdag 23 Juni 1937 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig* laatite k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 101'/, 101 4 Ned -indië 1934 100'/, 100% 31'*-2J 1481/, 191 159V, 162'* 62»/,- 3 84'/, 262»/, 317J-2Q 150'/,-f 60'/, 37-'Ai 59'/,-'/, 2*/u 40-»/]» 24-57, 70 -V, 6»*« 512l*-3 230 164-1* 367, 23.00 135 184 4031* 419-20} 99-100 38'/, 19i-'7]» 12|-»A» 279-80 210'/,-} 230 105 4'A» 120 124'/, 221'/,-} 316 316 57 V, 33»/,-4 22'/,-'/, 95'/, 9'/, §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: BANK-INSTELLINGEN. 148 Amsterd. Bank Handel Mij. Cert v. 250 190% Koloniale Bank 161'* Ned. lnd. Handelsbank 164 INDUSTR. OND. BINNENL. 628* Aid. Kunstzijde Unie Calvë Delf» Cert. 1 83'* Nederl. Ford 253'* Philip* Gloeit Gem. Bezit 3137, Unilever 157»*» INDUSTR. OND. BU1TENL. 61'/, Am. Smelting Anaconda 368*8 Betbleh. Steel 1 587*, Cities Service Kennecott Copper 39Ü/I6 Republic Steel Standard Brands C 97,6 Steel comm. C 69'/, U. S. Leather e ff 6 CULTUUR MAATSCH. 511 H. V. A Java Cultuur 230'* Ned. lnd. Suiker Unie. 164 Voritenlanden 36'/, Dito actione 22.60 MIJNBOUW. 135»* Alg Explor. Mij. f Redjang Lebong PETROLEUM. 0 185 Dordtsche Petr. 399'* Kon. Petr. 4177, Perlak 97'* Phillips Oil 38»* Shell Union 19'/, Tide Water t~ r ff- 12»/i« RUBBERS. Amsterd. Rubber i 278'/, Deli Bat. Rubber 2127g Hessa Rubber 225 Oostkust 105 Serbadjadi 1637, Interc. Rubber 4»*6 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 119 Scheepvaart Unie t t 123'* TABAKKEN. Oude Deli 3151* Senembab 314 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka e 57»* Southern Pacilic Southern Railw. Cert. 33 217*6 Union Pacific ff 94'* Canadian Pac e 9'/, Niet officieel New-York 1.81'/, 1.81'/» Londen 9.— 8.99»*» Berlijn 72.97 Yt 72.94 Parijs 8.117 3.10»* Zürich 41.7214 41.72 Brussel (Belga) 30.71 Vi 30.71 Kopenhagen 40.171/, 40.15 Stockholm 46.4: 46.37 K Oslo 45.221* 45.20 Italië 9.57M Praag 6.34 G. baron van Lawick, bracht een afscheids groet namens de Koninklijke Militaire Aca demie en zeide dat de K.M.A. met hoogach ting aan hem zal terugdenken. Spr. schetste den thans overledene als iemand met zeld zame leeraarsgaven en een aangenaam ka rakter. Groot is daarom het verlies voor de K.M.A., doch nog grooter voor de familie, tot wie spr. woorden van troost spreekt. Met diepen weemoed neemt de K.M.A. afscheid. Spr. besloot „Zij bij God, vaarwel". De oud-directeur der Cadettenschool, dr. de Noo, sprak namens het leerarencorps der voormalige Cadettenschool en schetste den thans overledene als iemand van gedegen wetenschap en als een zeldzaam docent. Te Alkmaar zijn tusschen hem en de cadetten banden gelegd, die nimmer verbroken zyn. Daarbij was prof. Clous een goed collega, waartoe zelfs de meest uiteenloopende ka rakters zich aangetrokken gevoelden. Namens de vrienden uit Alkmaar sprak dr. van Kleeff een woord van afscheid. Je leven aldus spr. is kort, maar intensief geweest en je hebt veel aan anderen gege ven. De oud-gouverneur der K.M.A., generaal- majoor van Everdingen, schetste den thans ontslapene als een groot geleerde en een ge boren docent. In zyn werk zoo zeide spr legde Clous zyn hart en aan zyn leerlin gen gaf hij zyn hart. Met woorden van troost tot de familie besloot spr. Zwakke tot matige veranderlijke wind. later uit oostelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog weer behou dens kans op onweer; iets warmer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.56 uur tot 4.08 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juni. Hoogwater. Laag water. Dat. v.m. njn. v.m. njn. 24 4.30 4.54 0.59 1.18 25 5.03 5.28 1.37 1.52 26 5.38 6.01 2.10 2.16 27 6.14 6.37 2.44 3.01 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater. Laag water. Dat v.m. n.m. van. mn. 24 4.27 4.51 0.47 1.06 25 5.00 5.25 1.25 1.40 26 5.35 5.58 1.58 114 27 6.11 6.34 2.32 1.40 ERVARINGEN MET DEN WIERINGERMEERPOLDER. Het stedebouwplan belicht. In de vergadering van het Nederlandsch Insituut voor volkshuisvesting en stedebouw heeft prof. ir. M. Grampé Molière een lezing gehouden over de ervaringen, opgedaan bij de uitvoering van het stedebouwkundige plan voor die Wieringermeer, De Wieringermeer, die ongeveer 10 pet. van de geheele drooglegging beslaat, en on geveer 1 pet. aan den Nederlandschen cul tuurgrond toevoegt, is een proefpolder. En na zeven jaren van ingespannen samenwer king is deze proefneming thans ongeveer voltooid, zoodat ruimere ervaringen ten bate van de volgende aanzienlijk grootere pol ders, zyn verkregen. Bij het in cultuur brengen van den polder moest behalve de zuiver landbouwkundige ervaringen, met alles wat daaraan vastzit, ten aanzien van de verkavelingen, boerderij- bouw, vervoer ent., ook op alle overige ter reinen eenigszins getast en gezocht worden. Op grond van ervaringen en wisselende omstandigheden moest by een en ander nog al eens van grond veranderd worden, wat vooral in de figuren van de dorpen is terug te vinden. Bij den opbouw is, wat het aanzien betreft, vooral gelet op eenige eenheid in de dak- vormene het weren van onnoodige reclame en van alle aanstellerij. Een sterk karakter mag men niet verwachten. Moderne vormen zyn hier niet op hun plaats en de traditio- neele vervielen vanzelf, om de eenvoudige reden, dat er geen traditie was. In dat op zicht verkeert de beplanting in gunstiger om standigheid, omdat hier inderdaad op ge heel natuurlijke wyze van het verschil in grondgesteldheid is uitgegaan, om die land schaptypes te scheppen, die r..et den aard van den bodem en met dat van het bedrijf harmonieeren. Wanneer het geplante bosch eenmaal voldoende zal zyn opgegroed, dan zal men kunnen waarnemen, dat dit werk door den adviseur ir. Bijlhouwer, in samen werking met het staatsboschbeheer met groote zorg is verricht. Thans is een aanvang met den Noordoos terpolder gemaakt. Het oppervlak is grooter en gelijkmatiger, de grond is wat beter en de exploitatie goedkooper. En waar hier de phase van het zoeken voor een groot deel De heer ir. van den Bergh sprak namens een intiemen kring van oud-studiegenooten en jaargenooten van den overledene aan de Technische Hoogeschool. Deze aldus spr. zullen hem herdenken als een goed ka meraad en als een bekwaam en eerlijk man. Een zoon dankte tenslotte namens de fa milie voor de belangstelling. Een twintigtal kransen en bloemstukken dekte de baar. TWEE HONDEN ZONDER EIGENAAR. Gisteravond reed een onbekend gebleven automobilist door onze straten. Op een ge geven moment stopte hy en zette een jonge, langharige hond op straat, om daarna in snelle vaart te vertrekken. Bovendien is bij een bewoner van de Laat een jonge fox-terrier komen aanloopen van vyf maanden. Over beide honden zal men eventueeie liefhebbers en eigenaren ten politiebureele inlichtingen kunnen verschaffen. MALOITZ WEER IN ALKMAAR. De heer Maloïtz verzoekt ons mede te deelen, dat hij, wegens het enorme succes a.s. Zondag 27 Juni 1937 een herhalingi- avoncl zal geven, eveneens met optreden van Bert v. Dongen en met geheel nieuwe expe rimenten, terwijl Herman Diederichs weer confereert. Eén en ander zal geschieden in de schouwburgzaal „'t Gulden Vlies". BELANGRIJKE AANBESTEDING. Vanwege den Rijkswaterstaat is hedenmorgen te Den Haag aanbesteed het wiizigen van het buitenbeloop van een gedeelte van den Noorder-Oever- dyk op Wieringen. r inschriJver was de heer de Wit hier ter stede voor 24500.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2