Jtzck SL-School !Bucqeclüke Stand £a*tds en JwH&oum £uchivaart JjiQezoHdeH Stukken Mackt&ecicfUm Aspirin I ZIJPE WARMENHUIZEN SIJBEKARSPEL OUDORP ZUIDSChARWOUDE BERGEN Fabricage van alcohol uit suikerbieten. Warme, harienO koude voeten.^ MrSMSv^ De Subsidie t. b. c.-bestrijding. Noordhollandsche vereeniging tot voor bestrijding van de tuberculose. •heeft plaats gemaakt voor het weten, zal •ook het karakter waarschijnlijk strakker en krachtigerworden. En waar aanleg en op bouw aesthetisch in stijgende lijn z«n ge gaan, mag mede, gelet op de betere econo- i v mische verhoudingen, gehoopt worden, dat lTing de, tuberculose heeft aan de in dit en andere opzichten met dezen polder -ZÜPe-Callantsoog" van „Het iet» bereikt zal worden, wat bij de Wierin-Kruis een subsidie verleend van 40 germeer niet achterstaat. JAN PZ. COEN-ZOMERFEESTEN TE HOORN. Gedurende de J. Pz. Coenfeesten van 30 Juni tot en met 4 Juli a.s. zal een Indische tentoonstelling worden gehouden, samenge steld uit de verzamelingen der afdeeling Volkenkunde van het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Het belooft een zeer mooi geheel te wor den, dat een overzicht geeft van het prach tige, gevoelige werk, dat in Nederlandsch- Indië gemaakt is. Men zal o.a. aantreffen: wajangfiguren, maskers, houtsnijwerk, vlechtwerk, weefsels, muziekinstrumenten, modellen van schepen en huizen, lijfsiera den, landbouwgereedschappen enz. Het zal zeer zeker de moeie loonen om een - dergelijke unieke verzameling te gaan be kijken. J. Pz. Coen heeft den grondslag ge legd voor het groote contact, dat tusschen twee volken, die op het gebied der kunst veel gepresteerd hebben. Al zijn de uitingen zeer uiteenloopend, toch kunnen wij Neder landers voor het waarachtige kunstgevoel, waarmede alles gemaakt is, niet anders dan de grootste bewondering hebben. Het is te hopen, dat vele van deze gele genheid zullen profiteeren, want een der gelijke tentoonstelling is in de geboorte plaats van Coen nog nimmer gehouden. Zuster Mediatric (mej. L. Schaaf) voorheen te Alkmaar, thans te Hoogerheide (N.-B.) is geslaagd voor het examen onder wijzeres. EXAMEN RIJKS H.B.S. Geslaagd voor diploma A: De dames E. H. Eenhoorn te Den Helder, G. Koster te Alkmaar, W. Lodewijks te Hei loo, A. van Veen te Schagerbrug, T. Mink te Warmenhuizen en A. G. Zuurbier te Schoorl en de heeren A. P. Brouwer en R. Willekes Macdonald te Bergen, H. O. K. Rode te Hei- loo, W. P. de Wilde en P. Serneins te Alk maar, J. Kwantes te Assendelft, J. B. Schene te Schagen. Afgewezen 4. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Eindexamen groep III. Geëxamineerd zes candidaten, afgewezen geen. Geslaagd de heeren: P. Brouwer de Ko ning te Heerhugowaard; J. Dekker te Hoog- karspel; K. Houtkooper te Alkmaar; H. Kuijs te Bakkum; R. Noorman te Alkmaar en J. Schekkerman te Hoorn. Verkooping bij afslag. Dinsdagavond had ten overstaan van notaris van Veen uit Zijpe een verkooping plaats van een burgerwoonhuis met erf en tuin, gelegen aan de Dorpsstraat, eigendom van mevrouw wed. M. Daleberg, alhier. Het perceel stond in opbod op 2410 en werd bij afslag op 130 in slag gemijnd voor den heer G. Leerkamp te Alkmaar. Het pand heeft dus opgebracht 2540. De O. L. school. Naar wij vernemen heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedgekeurd het raadsbesluit van 4 Mei 1937 tot wederopenstelling van de Openbare Lagere school in het dorp Sijbekarspel. De steunregeling. Zooals reeds gemeld had het gemeente bestuur van den Rijksinspecteur voor de werkverschaffing bericht ontvangen, dat werkverschaffing en steunregeling in deze gemeente tijdelijk moesten worden stopgezet, zet, echter met dien verstande dat hoogstens '20 afbeiders in de „zorg" mochten blijven. B. en W. hebben tegeh deze regeling dadelijk krachtig geprotesteerd en met aandrang verzocht een billijker regeling te treffen, daar de kosten van de overige werkloozen anders geheel voor rekening van de ge meente zouden komen. Thans heeft de Rijksinspecteur nader be paald, dat in plaats van 20, 33 arbeiders in de „zorg" mogen blijven, doch dat deze échter met dien verstande, dat hoogstens werkverschaffing moeten worden geplaatst, zooals b.v. bij de centrale werkverschaffing in den Wieringermeerpolder. DE HUTTERSCHE DOOPSGEZINDEN. De Hutterschen zijn in de vorige week uit het Doopsgezind Broederschapshuis te Elspeet naar den Cotswold Broederhof in Engeland, te Ashton Fields, Ashton Keynes Wilts, vertrokken. Van de waarborgsom van 15.000, die de Engelsche regeering voor hun vestiging daar te lande had ge vraagd, is een derde deel door giften bij- .eengekomen; het Hollandsch Doopsgezind Emigranten Bureau heeft zich met de plaatsing eener 4 leening van tiendui zend, gulden belast. Hierdoor is het mo gelijk geworden dat de Hutterschen op 15 Juni, den uitersten datum dien hun reis biljet hun bood, toch naar hun nieuwe vaderland zijn overgestoken. Ten bewijze dat deze Doopsgezinden in Engeland niet slechts worden geduld, doch dat men hen aldaar als een gewaardeerde volksgroep beschouwt, vermeldt het Hol landsch Doopsgezind Emigranten Bureau in de (Doopsgezinde) „Zondagsbode", waaraan wij een en ander ontleenen, dat de Engelsche regeering het Britsche staats burgerschap voor hen in uitzicht heeft ge steld, wanneer zij gedurende een periode van vjjf jaren aan redelijke economische en moreele eischen zullen hebben beant woord. De „Polonia" geland. De Poolsche ballon „Polonia" is Dinsdag middag bij Windau in Antzen (Letland) geland. De commandant, kapitein Janusz werd tot landen gedwongen, daar hij gevaar liep naar zee af te drijven. De afstand Brus selWindau bedraagt 1350 kilometer. De Polonia tot dusverre winnaar. De Poolsche ballon „Polonia", welke gis termiddag bij Windau is geland, heeft tot dusver den Langsten afstand afgelegd in de Gordon-Bennet-race van dit jaar. De Belgi sche ballon „Belgica" met als commandant den winnaar van het vorig jaar, Demuyter, bereikte eveneens Letland en daalde op een afstand van zeventig kilometer van Riga by' het plaatsje Tuckum. Op het oogenblik is alleen nog een Fran- sche ballon geen bericht van landing ge komen. ESCADRILLE WATERVLIEGTUIGEN LEGT 3000 MIJL AF. Zonder tusschendaling. Twaalf watervliegtuigen der Vereenigde Staten die uit San Diego kwamen, zijn gis teravond in groepsverband te Cocosolo (Ka naal-zóne) aangekomen. Zij hebben, naar verklaard wordt, informatie zonder tus schendaling den recordafstand afgelegd van 3085 mijl, waarvoor z(j 27 uur 58 minuten noodig hadden. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Cornelis, z. van Cornelis Wij nand Rolie en Gerardia du Pau. Evaline Johanna, d. van Leonard Albert de Vries en Jeanne Brugman. Henriëtte Jacoba, d. van Rudolf Jacobus Hamburger en Bertha Margot Meihuizen. Cornelis Aloysius, z. van Theodorus Kuiper en Ca tharina Dekker. Franciscus Aloysius, van Lourentius van den Aakster en Cor nelia Braak. GETROUWD: Cornelis Dekker en Helena Hendrika van de Kamer. Klaas Ruijter en Fetcia Theo dora Johanna Klaver. Arend van Weert en Maria Weijte. Pieter Bakker en Renske Sietske van der Wal. DE POSTVLUCIITEN OP INDIE. Nandoe (uitr.) bereikte Rangoon, Toren valk (thuisr.) kwam te Bagdad aan. Vanmorgen zes uur is de „Valk" van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn acht passagiers t. w. een voor Palembang, twee Singapore, een Calcutta, twee Allahabad, een Jodhpoer en een Karachi. Medegenomen is 498 K.G. briefpost, 15 K.G. pakketpost en 107 K.G. vracht. Schoolfeestvergadering. Dinsdagavond werd ten lokale van den heer P. Kramer een vergadering gehouden ter bespreking van het jaarlijksche school reisje van de kinderen der O.L. school. De voorzitter, de heer Erkamp, opende de vergadering met woorden van welkom, in het bijzonder tot het onderwijzend perso neel Het reglement werd vastgesteld. Vervolgens ging men over tot de verkie zing van commissieleden. Aftredend waren de dames A. Schoenmaker, Keppel—de Graaf, KoemanTuinman en GlasTwisker en de heer J. Kostelijk niet herkiesbaar. Na een zeer uitgebreide stemming werden tenslotte verkozen verklaard de dames G. Erkamp—Ivangh, B. SchermerhornMuller, A. J. Kuiper—Keesman en S. van der Hoek Hartog en de heer Jn. Rutsen. De penningmeester, de heer J. Schoen maker Pz., legde hierna rekening en verant woording af van zijn gehouden beheer. Hier uit bleek, dat de ontvangsten de uitgaven ongeveer hebben gedekt. Ontvangen was 1 182,35, uitgegeven f 181,81, het voordeelig saldo dus 0.54. Deze rekening en verantwoording werd in orde bevonden en den penningmeester décharge verleend. De heer D. Stam deelde mede, dat hij wegens den dienstplicht dit jaar niet mee kon gaan met het schoolfeest. De voorzitter drukte hierover zijn spijt uit. Er is echter niets aan te doen. Het schoolfeest werd vastgesteld op 23 Juli. ■\angezien het bestuur van de V. V. V. vooi de deelname aan een te houden bloemen corso geen voldoende zekerheid kreeg, werd besloten geen bloemencorso te organiseeren, doch dit jaar te trachten in Augustus in de Hoflaan een groote harddraverij te houden waarvoor de medewerking van den burge meester werd verkregen. De traditioneele verlichtingsavond wordt 28 Juli gehouden. Op de voordracht. Naar wij vernemen is de heer J. Leistra onderwijzer aan de openbare U. L. O.-school alhier als no. 2 op de voordracht geplaatst voor de functie van hoofd der openbare U. L. O.-school te Neede. VLIEGTUIG VERONGELUKT IN CHINA. Twee docdeu. Gisterochtend is het passagiersvliegtuig van de geregelde lijn van Korea naar Moek- den in Noordwest Antoeng verongelukt. Twee passagiers werden op slag gedood. Zeven anderen werden meer of minder ernstig ge wond. DE GORDON BENNETT-WEDSTRIJD. Het aanhouden van den Duitschen luchtballon in Tsjecho-Slowakije. Ten aanzien van de gedwongen landing van den Duitschen ballon „Chemnitz" welke deelnam aan den Gordon Bennet-wedstrijd, in Tsjecho Slowakije wordt vernomen, hoe wel het oficieele onderzoek nog niet is vol tooid, dat het is te wijten aan een misver stand. Het vertrek van de luchtballons was vertraagd door slecht weer, doch de auto riteiten in de kleine plaatsjes van Tsjecho Slowakije was dit niet bekend en toen de Duitsche ballon boven het plaatsje Nove Mesto verscheen, gaf de chef van de lucht politie last, dezen ballon tot dalen te dwingen. Eerst na de landing bleek, dat men te doen had met een der deelnemers aan den Gordon Bennettwedstrijden. De Sjechi- sche autoriteiten hebben vervolgens de pi loten in alles geholpen. Het ministerie van landsverdediging van Tsjecho Slowakije heeft een communiqué gepubliceerd over het incident met den „Chemnitz". In dit communiqué wordt medegedeeld, dat de luitenant-vlieger Franz Novak van den commandant van het vliegveld Pilsen opdracht had de nummers van de ballons, welke van Duitschland kwamen, te regis- treeren. Novak heeft drie ballons, gezien en groette de ballonschippers, doch noodzaakte hen niet te dalen. Volgens internationaal ge bruik wordt last tot dalen gegeven door een lichtpatroon af te schieten. Luitenant Novak heeft dit signaal niet gegeven, noch heeft hij op eenige andere wijze de ballons gehinderd. Zonder twijfel heeft de bemanning van de „Chemnitz" hetzij door onbekendheid met de internationale gebruiken, hetzij om andere redenen, de teekenen van den luitenant ver keerd begrepen. Uit het feit, dat de overige ballons, welke Novak heeft gezien, rustig zijn doorgevlo gen, blijkt, dat de vergissing ligt by de be manning van de „Chemnitz", VERHOOGING PRIJS TAXEMELK. Men deelt ons van bevoegde zijde het volgende mede. Wegens de onjuiste verhouding tusschen de zuivelwaarde der melk en den prijs der op regeeringscontract verkochte taxemelk, die oa. tot uiting kwam in de door de Ne derlandse!^ zuivelcentrale over deze ver houding aangehouden rekening-courant, werd in April j.1. de prijs der taxemelk met 1 cent verlaagd. Van veehouderszijde zijn toen t. a. v. het saldo dezer rekening-courant aanmerkingen gemaakt, naar aanleiding waarvan door den minister van landbouw en visscherij een uitgebreid onderzoek is ingesteld. Aangezien intusschen de zuivelwaarde van de melk is gestegen, heeft het dagelijksch bestuur van de Nederlandsche zuivelcen trale het voorstel gedaan, den prijs der op regeeringcontract geleverde taxemelk van 5.25 tot 6.25 cent te verhoogen. Hoewel het onderzoek naar het saldo van de rekening-courant nog niet geheel beëidigd is, kan toch reeds worden gecon cludeerd dat om deze reden een verhooging niet zal behoeven te worden tegengehouden. De minister van landbouw en visscherij heeft derhalve goedgevonden dat met in gang van Zondag 27 Juni a.s. de prijs der op regeeringscontract verkochte taxemelk wordt verhoogd van 5.25 tot 6.25 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met kwaliteitsafdracht. Als uitvloeisel hiervan zal de minimum verkoopprijs voor consumptiemelk in het z.g. wettelijk aangewezen gebied in het westen des lands eveneens met 1 cent wor den verhoogd. Voor bijmenging met benzine economisch niet verantwoord. De commissie, welke einde Maart 1935 werd ingesteld om de mogelijkheid en de wenschelijkheid van de fabricage van alcohol uit suikerbieten en de aanwending van dezen alcohol als motorbrandstof na te gaan, heeft na medio 1936 een voorloopig rapport te hebben uitgebracht, dezer dagen haar definitief advies aan den minister van landbouw en visscherij aangeboden. De commissie komt in haar rapport, dat gebaseerd is op gegevens verkregen voor de depreciatie, tot de volgende conclusies: Ten aanzien van de technische conse quenties verbonden aan het gebruik van alcohol gemengd met benzine, zal, hoewel de technische nadeelen iets grooter zullen zijn dan de voordeelen, toch de grootte van dit meerdere nadeel niet van die orde zijn, dat het van de invoering van een gemengde brandstof zou behoeven te weerhouden. Een menging van gemiddeld 10 pCt. alcohol is zonder overwegend bezwaar technisch mogelijk. Ten aanzien van de technische mogelijk heid van de fabricage van alcohol uit sui kerbieten en de kosten daarvan heeft de commissie een onderzoek ingesteld in Frankrijk, Duitschland en Tsjecho-Slowakije en voorts advies van diverse deskundigen ingewonnen. Rekening houdend met een afzet van 5.350.000 H.L. mengbrandstof, waarvan 10 pCt. door adcohol zou kunnen worden ver vangen en met een afschrijving van het te investeeren kapitaal in 5 jaren, raamt de commissie den kostprijs van 1 H.L. alcohol op voor-depreciatiebasis op 19.64. Stelt men hiertegenover de benzinewaarde op 3 per H.L., dan is het gevolg, dat de motorbrandstof bij een mengpercentage van 10 pCt. per H.L. 1.66 duurder wordt. Ten aanzien van de economische en sociale aspecten verbonden aan het invoe ren van een gemengde motorbrandstof heeft de commissie 3 gevallen onderschei den: In de eerste plaats stelt de commissie de mogelijkheid, dat de verbouw van bieten voor alcoholfabricage plaats zou vinden boven het bestaande suikerbietenareaal. Hier vond zij naast een aantal cultuur-tech nische en sociaal-economische voordeelen voor den landbouw en een aantal voor- en nadeelen voor handel en industrie het feit, dat de vervanging van tarweverbouw door alcoholbietenverbouw over een areaal van 12.000 H.A. een meerdere steunverleening van ongeveer 6.600.000 met zich zou bren gen. Vervolgens ziet zij, de mogelijkheid on der de oogen, dat een zekere hoeveelheid suikerbieten tot alcohol zou worden ver werkt, terwijl de mindere suikerproductie hier te lande zou worden vervangen door invoer van buitenlandsche of van Indische suiker. In deze gevallen is er van voordeel voor den binnenlandschen landbouw geen sprake, omdat deze er als zoodanig in be ginsel geen belang bij heeft of het product suikerbieten tot suiker of tot alcohol wordt verwerkt, terwijl de nadeelige geldelijke gevolgen voor de Nederlandsche gemeen schap, voortvloeiend uit de vervanging van goedkoope benzine door den duurderen alcohol, gecombineerd met vervanging van binnenlandsche bietsuiker door hetzij bui tenlandsche hetzij Indische rietsuiker, wor den becijferd op 3.500.000 respectievelijk 4.600.000. In het laatste geval, namelijk indien In dische suiker zou worden aangekocht, zou echter voor de productie daarvan in Neder- landsch-Indië voor ongeveer 2.000.000 meer worden besteed aan grondhuur, loo nen, salarissen, spoorvrachten, provisie enz. In een aantal bijlagen geeft de commissie een becijfering van de financiëele gevolgen zooals die geraamd worden op na-deprecia tiebasis. Het plan blijkt door den invloed van de depreciatie en van de prijsstijging van verschillende grondstoffen op de we reldmarkt nog aanmerkelijk kostbaarder te worden. De kostprijs van den bietenalcohol wordt dan geraamd op 21.27 per H.L., terwijl de nadeelige geldelijke gevolgen in de 3 hier boven genoemde gevallen becijferd worden op reep. 8.400.000.4.800.000.en 5.400.000.—. De commissie concludeert tenslotte, dat economisch een regeling, waarbij ten koste van zeer groote offers een product wordt gefabriceerd, waaraan voor de voorziening in ons gebruik aan motorbrandstof geen behoefte bestaat, niet verantwoord is. Verder zou de tijdelijke invoering van een gemengde brandstof annex terugscha keling na eenige jaren op onvermengde brandstof, dermate in de structuur van dis tributie en gebruik van motorbrandstof ingrijpen, dat er tweemaal een verstoring van de ontwikkeling der verkeerstechniek zou plaats hebben. Voor een crisisproject acht de commissie dit wel een zeer ernstig bezwaar. Tenslotte zou bij een betrekkelijk korten duur van een dergelijk project een groot deel van de kostbare kapitaalsinvestatie voor het productie-apparaat, waarvan de technische levensduur aanzienlijk langer is, dan de crisisperiode, waarmede rekening zou kunnen worden gehouden, verloren gaan. en daarna een flinke verkoudhéidl Denk er dan aan, dat Aspirin-tabletten reeds gedurende een heelé generatie'hel beproefde middel zijn bij verkoudheid koorts en griep I HET PRODUCT VAN VERTROUWEN f Uitsluitend verkrijgbaar In buisjes met oranje-b»nd van 20 tabl. 75 ct. en oranJe.zakjes van 2 tabl. 10 cl. DE LANGENDIJKER GROENTE NVEILINGEN. Tot nu toe gaat het aan de veilingen vrij goed naar wensch met de vroegere aardappelen, al heeft de aanvoer op de Noordscharwouder veiling nog weinig te beteekenen. Te Broek op Langendijk komen dagelijks flinke aanvoeren. De meeste keeren meer dan twintig wagons van tien ton per dag. Een flink gedeelte hiervan wordt door de exporteurs gekocht voor ver zending naar Duitschland. In Duitschland kan men momenteel nog wel vroege aard appelen plaatsen. De Duitsche aardappelen zijn zeker nog niet voldoende klaar. De oogst zal, volgens de berichten in vakbladen, in Duitschland heel goed zijn, aangezien de stand van het gewas zeer gunstig is. De minimumprijs van 6 voor de groote aardappelen is voor den export nog geen beletsel geweest om te koopen. Zoo goed als de geheele aanvoer is deze week van de hand gegaan. Enkele partijen liepen wel door, doch deze werden voor het grootste gedeelte den volgenden dag weer afge nomen, wordt ons van bevoegde zijde mede gedeeld. De prijzen voor de exportaardappelen be steed, varieerden van 6 tot 6.50 per 100 K.G., terwijl voor de binnenlandsche, de lekkere, iets hoogere prijzen werden uit betaald, tot 7 en 7.20 per 100 K.G. De drielingenprijzen zijn weer iets minder ge worden. Werd hiervoor in het begin nog van 57 per 100 K.G. besteed, later moest men tevreden zijn met 34.50. Kriel ging ook voor tamelijke afwisselende prijzen van de hand. Maandag noteerden wij nog 5 per 100 K.G., doch dit werd spoedig minder. De hoogste prijs was toen 2 2.20, terwijl ook voor 1 per 100 K.G, werd verkocht. Voor kriel wordt geen vergoedingsprijs uitbetaald, wanneer ze doordraaien. Bospeen komt thans vrijwel elke dag ter markt. De prijzen hiervan waren vrijwel iederen dag gelijk, van 5.506 per 100 bos. Dinsdag en Vrijdag werd hierop een uitzonderin ggemaakt en noteerden wij tot boven 7. Zaterdag was de laagste prijs 4.50 per 100 bos. Bloemkool heeft zich deze week weer aan merkelijk hersteld. Na de ineenstorting der prijzen in de voorgaande week zijn deze weer flink omhoog gegaan, tot tenslotte de noteeringen weer waren aangeland op f 9 11 per 10 Ostuks voor de eerste soort. Tweede soort noteerden vanaf f 2f 6.40 per 100 stuks. Derde soort werd betaald met 3.60—f 3.90. Voor tomaten werden deze week vrijwel dezelfde prijzen besteed als de voorgaande. Tegen het einde van de week waren prijzen iets hooger dan in den aanvang. De A begon met ruim 23 per 100 K.G., steeg tot 25 en 26 en daalde ténslotte weer op 24.7025.30. B werden verhandeld voor 2325. Zaterdag daalden deze echter gedeeltelijk tot ruim 20. C begon eveneens met pl.m. 23, liep op tot 26 en eindigde met ruim 25 per 100 K.G. CO noteerde van 16.2020.80. Rabarber, waarvan de aanvoeren minder worden, ging aanvankelijk voor tamelijk la ga prijzen weg, n.1. van 2.10—2.40. De laat ste veilingdag was het evenwel weer 2.40 tot 3 per 100 KG. De eerste snijboonen werden betaald met 34; groene kool kon slechts 1.40 tot 1.00 bedingen, terwijl sla van 1.50—1.80 pe* 100 krop opbracht. 96 doosjes aardbeien noteerden van j4.00 tot 5.30. „ZONNESTRAAL"-DAG. De sterken voor de zwakken. Zaterdag 26 dezer zal alhier de bekende jaarlijksche „Zonnestraal"-collecte worden gehouden. De opbrengst dezer collecte strekt om de verpleging van t.b.c.-patiën- ten op „Zonnestraal" te financieren. Be kend mag worden geacht dat in het Sana torium: „Zonnestraal" patiënten van alle gezindten en uit geheel ons land verple ging vinden; vooral de arbeidstherapie, daar toegepast in uitstekend geoutilleerde werkplaatsen en de voortgezette behande ling van z.g. Nazorg-patiënten, brengt ver rassend gunstige resultaten. IJet comité voor de collecte vertrouwt dan ook dat ieder zich voor dit mooie doel offervaardig zal willen toenen en de col lectanten htm onbaatzuchtig werk be kroond mogen zien met een rijken oogst voor het prachtige doel. Wie zich opgewekt mocht gevoelen mee te helpen met collecteeren wordt vrien delijk verzocht zich aan te melden bij het secretariaat van het comité dat gevestigd is bij H. Habiecht, Rochdalestraat 11 en op 26 Juni aan het Zonnestraal-Bureau café Central Hofplein van 9 tot 6 uur. Het plaatselijk comité. de DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Juni 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 281 Vette kalveren, le kw, 5864 cent, 2e kw. 4856 cent en 3e kw. 4046 cent per K.G. levendgew.; 103 Nuch tere kalveren f 712; 110 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5859 cent, zware varkens 5758 cent en vette varkens 5556 cent per K.G. slacht- gewicht. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Juni 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 377000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 36500Ö K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen ƒ4—4.40, Drielingen 2.30f 4, Kriel 1.402.30; 300 stuks Bloemkool le s. 9.50—10.50, 2e s. f 5.60—f 6.20; 2000 bos Bospeen 6.10f 6.30 en 1150 K.G. Rabar ber 2.10. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni 1987. (Noordermarktbond) 112200 KG. Aardap pelen: Blauwe Eigenheimers 4f 4.40, Drielingen f 2.203.20, Groote 4 en Kriel 1 1.402; 26 KG. Tuinboonen 5. WARMENHUIZEN, 22 Juni f937. Aange voerd 8950 K.G. Aardappelen: Schotschei muizen 66.60, drielingen 3.50— 3.90, kleine 1.902.60 en grove 6— 6.10. PURMEREND, 22 Juni 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr.". Aardap pelen: Schotsche muizen 1.501.80 en Kleine Sch. muizen 0.801.15 per kist, 25 K.G.; Tuinboonen 0.891.01, Dop erwten 2.152.85, Gew. Blauwschokkers 2.10f 2.30 en Blauwe Blauwschokkers 2.602.75 per kist, 15 K.G.; Aardbeien 1224 cent per doosje (1 K.G.); Postelein 4855 cent per kist, 6 K.G.; Sla 1.10— 2.50, Rabarber 2.703.10 per 100 krop; Wortelen f 7.3011 per 100 bos. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 21 Juni 193,7. Op de heden ge houden eieren veiling waren in totaal 69000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 2.65—3, 62—64 2.85—3.10, 86—70 3.10—3.50, 50—56 2.80—2.65. Oude kippen (vorige veiling) 40 cent per K.G. Jonge hanen (roode) 45 cent per K.G. TEXEL, 21 Juni 1937. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paarden 180—370; 4 Graskalveren 2540; 6 Nuchtere kal veren 10—16; 8 Biggen 12—14; 1852 Lammeren 12.25f 25.50, 25 Schapen 16 24.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3