UILTJE Onze JCoIomüh «Sport SpORT en roofcen... men denke er over hoe men wil, meer ils U rookt, rook den UILTJEI De slgeer ven +++V+#+A Kijkjes op de Parijsche wereldtentoonstelling. Al maar nieuwe inwijdingen. Bezoek van den koning van Egypte. Finland, Monaco, Palestina en Luxemburg. D. A. W. speelt polo. Glimlachje MET LOF 6 cf. 'n Puike sigaar! Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. U hebt voorrang (Van onzen Paryschen correspondent.) Het in étappes gereed komen van de Pa rijsche wereldtentoonstelling heeft ten min ste één voordeel. Althans voor de journalis ten. Hun werk, dat heusch niet altijd zoo begeerenswaard is als het wel eens schijnt, wordt er door vergemakkelijkt. Zij kunnen het tempo thans bijhouden. Ware alles op tijd klaar geweest, de cor respondenten zouden er zich met een Fran schen slag hebben moeten afmaken. Nu knip- oogen ze tegen elkander. Dat is Fransch en het beteekent: we kunnen het bijbeenen. Nu lijken die inwijdingen van nieuwe paviljoens, inaugurations noemt men dat hier, als twee druppels water op elkaar. Of liever als twee druppels champagne. Want champagne blijkt een onmisbare drank bij die inaugurations. De paviljoens zijn steeds weer verschillende, maar de eerewijn is altijd gelijk. En als het van de heildronken afhangt staat het slagen van de tentoonstel ling al vast. Gisteren is dan het Egyptische paviljoen geïnaugureerd. Vanmiddag heeft het zijn poorten voor het publiek geopend. Aan de inwijding werd bijzondere luister bijgezet door de aanwezigheid van koning Farouk. loerder waren tegenwoordig de president d^r Fransche republiek, Albert Lebrun, die den jongen Egyptischen koning op vader- Jjjfce wijze vergezelde, de Egyptische mi nister van buitenlandsche zaken, de Egyp tische gezant te Parijs, de Fransche minister Bastid en vele andere hoogwaardigheids- bekleeders. Omdat het Egyptische paviljoen in de tuinen van de Champs de Mars is ge legen speelde de muziek van de Garde Répu- bïicaine behalve de Egyptische en de Fran sche volkshymne het „Au Champs". Er is van alles te zien in het ook uitwen dig prachtige paviljoen van Egypte. Het leeuwenaandeel is echter voor de kunst. De Egyptische kunst is duizenden jaren oud. By een niet meer dan oppervlakkige be schouwing blijft veel van de schoonheid er van verborgen. De oplossing van de vele raadselen dier kust bewaart de sfinx, ter zijde van het groote gebouw. De sfinx leert, dat het inzicht zal groeien naarmate de con templatie dieper wordt. Van tentoonstel lingsbezoekers is contemplatie echter wat veel gevergd. Eigenlijk zou men alleen dat moeten gaan zien, waarvoor men meer dan een voorbij gaande belangstelling koestert. En dat dan goed en in onderdeelen. Heel sterk is ons zulks opgevallen bij een bezoek aan het paleis van de ontdekkingen. Juist gisteren zijn daar de afdeelingen .Medicine, Chirur gie en Microbiologie" (Pasteur) opengesteld. IConing Farouk was de eerste bezoeker, die dit domein van de wetenschap betrad. Wat men in die zalen van het Grand Palais, ge wijd aan de physica, de genetica, en andere takken van de biologie, de optiek, de mathe matiek, de astronomie en de chemie alle maal ziet is ongeloofelyk. Het geheel staat onder leiding van den Nobelprijswinnaar professor Jean Perrin. Wie alles wil zien ziet niets in wezen. Het beste is maar een afdeeling te kiezen, waarvoor men zich in bijzondere mate interesseert. In een zoo'n afdeeling kan men een ganschen morgen zoek brengen. Nog een inwijding hebben we gisteren mogen meemaken. Dat was die van het Fin- sche paviljoen. De opening geschiedde door den Finschen minister van handel. Men heeft een vrij juist beeld van Finland met zijn hout- en papierindustrie als men dit pavil joen rustig heeft bekeken. Een meertje dient om de locale kleur te scheppen. Finland is een kleine zestigduizend meren rijk, doch dan een tikje grooter. In de sportwereld kent men Finland doordien men den naam van Nurmi nog niet is vergeten. Een standbeeld van den snelvoetigen Fin heeft in het pavil joen een plaats gekregen. Niet ver van het Finsche paviljoen ligt dat van de Baltische staten. Dit gebouw van Estland, Letland en Littauen is vandaag ge opend evenals dat van Polen en Tsjecho Slowakije. Geen er van is evenwel nog ge reed om den volke te ontvangen. Eén der bescheidenste paviljoens is dat van Monaco. Het ligt midden in een exoti- schen rotstuin met bloemen en cacteeën. Een beentje fantasie en men waant zich op het „gelukzalige" eiland. De lichte tint, waar in het geheel is gehouden, de witte uniform en de tropenhelm van de zaalwachters, de zonnige diorama's, alles werkt er toe mede om iemand in de verbeelding te brengen, dat hij in het prinsdom Monaco aan de Mid- dellandsche Zee vertoeft. Het paviljoen van Palestina, of beter van het „Comité de la Terre d'Israël, is voor namelijk aan de Joodsche immigratie ge wijd. Bij een bezoek schieten iemand de na men van lord Balfour, van Dizengoff, van Rotschild, van Herzl te binnen. De Jood sche immigratie in Palestina omvat sedert 1920 niet minder dan 285.000 personen. Vooral de laatste drie jaren, waarover cij fers ten dienste staan, was de immigratie groot. Ze bedroeg in 1933 ruim 9400, in 1934 bijna 12,000 en in 1935 rond 100,000. Het laatste van de voltooide paviljoens in dit deel van de tuinen van het Trocadéro vanmorgen heeft president Lebrun het paleis van de stad Parijs geopend, waarop we nog hopen terug te komen is dat van het groothertogdom Luxembourg. De be kende driekleur wappert van den gevel van dit groote, ietwat pompeuze gebouw. In de hall hangst het nieuwste portret van de groothertogin, dit jaar door Steheverry ge schilderd. Er boven is het wapen met het (Je Maintiendrai" aangebracht. Alles in het gebouw doet massief aan. De vloer is van mozaïek, de wanden zijn van beton. Als men het paviljoen heeft verlaten denkt men on willekeurig alleen nog maar aan staal en steenkool. Dat een klein land als Luxem bourg is met zulk een imposant bouwsel kan verschijnen wekt hier de algemeene be wondering. En die is stellig verdiend. De toeloop naar de tentoonstelling wordt steeds grooter. Voor een deel is die stijgende belangstelling der laatste dagen misschien toe te schrijven aan de inwijdingen van nieuwe paviljoens. Hoe het zij, de drukte neemt hand over hand toe. En het weer is bij uitstek geschikt voor een bezoek. Waterpolo. D. A. W. I—DE HAM I 0—0. Keepers beslissen den strijd. Deze zeer belangrijke wedstrijd heeft dus nog geen beslissing gebracht over de vraag, wélke van de beide kampioenscandidaten nu wel de sterkste was, zoodat de cardinale strijd in Krommenie gestreden zal moeten worden. Inderdaad geeft deze uitslag de verhouding volkomen juist weer, geen van beide partijen zou een overwinning ver diend hebben. Uit de 00-stand blijkt wel, dat de resp. achterhoedes zéér goed op dreef waren. Wel deed zich aan beide kanten nog een flink aantal scorings-kansen voor, maar dan toonden zoowel Kramer van de Ham als van Straaten van D. A. W„ dat zy er zeer goed kijk op hadden. Direct na het begin trok Stammes als vierde man mee naar voren, waardoor de Ham-achterhoede in groote moeilijkheden komt, mede door de groote snelheid, waar mee deze verrassende aanval uitgevoerd werd. Tenslotte bleef de Ham echter meester van het terrein. Het spel golfde daarna snel op en neer. De D. A. W.-achterspelers waren zeer actief, en voortdurend trokken zy om beurten mee ten aanval. Kramer kon enkele schoten van v. Beek echter goed stoppen. Hierdoor kreeg de Ham enkele goede kansen, wel werd de bal goed ingeschoten, maar van Als de ruitenwisscher defect is. Straaten maakte een uiterst betrouwbaren indruk. Na de rust bleef de strijd zijn aantrekke lijk karakter behouden, alle spelers werkten hard, en het was D. A. W., dat toen de beste kansen kreeg. Soecker zwom op, tot vlak voor het doel, maar schoot recht in de han den van den keeper. Toen Caarls, die voortdurend een bewe gelijk spel speelde, vrijgekomen was, had D. A. W. werkelijk pech als zijn vliegend schot, dat de Ham-keeper volkomen ver- rastte, juist over de doelhoek gaat. De Ham-voorhoede toonde teekenen van vermoeidheid, en was weinig gevaarlijk meer. Stammes, geprikkeld door het weinig faire spel van den Ham rechtsvoor, die niet opgewassen bleek tegen de grootere snelheid van den D. A. W.er trad als eigen rechter op, waarna beiden uit het water gezonden werden. Daarna ging Ooijevaar het probeeren; vanuit de achterhoede nam hij den bal mee, maar vlak voor het Ham-doel ge komen, floot de scheidsrechter einde, waar door D. A. W. op het laatste moment een uitstekende kans ontging. Over het geheel genomen een op goed peil staanden wedstrijd, en met spanning zien we dan ook de op 8 Juli te spelen wedstrijd in Krommenie tegemoet. D. A. W. II—DE HAM II 2—3. Een forsch partijtje polo. Na het uitzwemmen was Mays het eerst bij den bal, hij plaatste terug op de achter hoede, die direct de voorhoede aan het werk zette. In de eerste minuten bleef het spel zich voortdurend voor het Ham-doel be wegen, enkele schoten gingen over of naast, maar toen was het ten Herkei, die zich vrij- zwom en met een hard schot via de lat doelpuntte. Onmiddellijk hierna volgde de gelijk maker, wanneer de Ham rechtsachter op zwom en niet overgenomen werd. Na het opnieuw uitzwemmen was ten Herkei het eerst bij den bal, en een ver naar voren geplaatste bal werd de Ham noodlottig. De keeper zwom uit, maar werd verrast door de groote snelheid van Wulp, die daardoor den bal eerder bereikte, over gaf aan Mays, die, hoewel zwaar gehinderd, keurig in het leege doel plaatste. Lang had D. A. W. weer niet plezier van dezen voorsprong, want toen de Ham mid- voor doorgebroken was, werd hij door Im- hülsen Jr. en Sr. te stevig geattaqueerd, het geen een vrije worp kostte, die een doelpunt opleverde, doordat een slecht ingeschoten bal ongelukkigerwijze even van richting werd veranderd. Met den stand 22 kwam de rust. Direct na half-time doelpuntte de Ham, gebruik makende van een verwarring in de D. A. W. gelederen, met een schot vanaf het midden van het veld, dat juist in de boven hoek verdween. Romar moet dan nog enkele schoten verwerken, en doet dat naar be hooren. Wel trachtte D. A. W. nog verscheidene malen het doel te vinden, maar het lukte niet, zoodat met een 32-nederlaag genoe gen genomen moest worden. Jammer was het, dat enkele Ham' spelers de grootere snelheid van de meeste D. A. W.ers slechts konden bedwingen door herhaaldelijk vast te houden of door andere overtredingen, waartegen scheidsrechter Muelenaar o.i. niet streng genoeg optrad. P. Z. EN P. C. I—D. A. W. III 1—2. D. v. d. Wilk scoort beide doelpunten. Met dit-al is het dan toch maar D. A. W.'s zoogenaamde „wonder-team" geweest, dat voor de eenige overwinning van dezen avond zorg droeg. En het moet gezegd worden, het derde zevental heeft in Purmerend een vlot en aantrekkelijk spelletje polo ten beste gege ven. Er zat systeem in en vooral het uitste kend plaatsen zoo van hand op hand kenmerkte dezen wedstrijd. In het smalle kanaalbad speelden zoowel P. Z. en P. C. I als D. A. W. III zijn eersten competitie-wedstrijd en uiteraard werd het spel in de eerste minuten beheerscht door een zekere onwennigheid. Veel gelegenheid tot vrijzwemmen bleek op dit kleine poloveld niet mogelijk en er moest dus na een kleine oriënteering ge zocht worden naar middelen om met succes het vijandelijk doel te bestoken. De voor- en achterhoede begrepen spoe dig, dat hier een juist positiespel het meeste effect zou sorteeren. Doch in den aanvang lieten de Purmeren- ders het niet zoover komen. Eén der ach terhoedespelers zwom vrij, de voorhoede escorteerde hem tot vlak voor goal en Hoogland noch Pesser konden dezen door braak verhinderen, zoodat keeper Hansen het nakijken kreeg. Vanaf dat oogenblik namen de jonge spe lers van het derde het offensief over. Snel en doortastend werd het spel naar de an dere zijde verplaatst, doch aanvankelijk zonder zichtbaar resultaat. De rust ging dan ook met dezen kleinen achterstand in. Toen was het gedaan met het kleine P. Z. en P. C.-overwicht, de D. A. W.-ers voelden zich allengs meer thuis op dit kleine veld en het werd een pittig* partijtje polo. Af en toe moest de keeper even hande lend optreden, doch voor de rest stond voor al G. Wulp keurig zijn mannetje (lees: man) In de voorhoede roerden v. d. Wilk en Kirkenier zich duchtig en speelden in sa menwerking met Vogtschmidt een aardig combinatie-spel. Via Kirkenier, die uiterst bewegelijk was, bemachtigte v. d. Wilk den bal en zonder dralen scoorde hij den gelijkmaker, om vlak voor het eind ten tweede male onhoudbaar te doelpunten, daarmede zijn ploeg de lei ding en zijn club de eenige overwinning te bezorgen. Uiteraard was de stemming in Jan Witte's radio-auto op den terugweg opperbest en met recht, het „wonder-team" heeft zijn plicht gedaan, de eerste zege voor polo-ënd D. A. W. Boksen. JOE LOUIS WERELDKAMPIOEN. In den bokswedstrijd om het wereld kampioenschap heeft Joe Louis te Chicago in de achtste ronde Braddock door knock- out overwonnen. Het gewicht van beide boksers was ongeveer 179 pond. Zwemmen. WILLY DEN TURK OVERLEDEN. Wij vernemen de ontstellende tijding, dat na een zeer kortstondige ongesteldheid zij was slechts één dag ziek te Rotterdam is overleden mevrouw W. Lagermanden Turk, in de zwemwereld beter bekend onder den naam van Willy den Turk. De teraarde bestelling van haar stoffelijk overschot heeft gisteren reeds plaats gevonden. Zy is 29 jaar oud geworden. Een tiental jaren geleden stond Willy den Turk in het middelpunt van de groote be langstelling van alle Nederlandsche sport- lievenden. In dien tijd zette Nederland zijn glorieusen opgang in van het zwemmen onzer dames en Willy den Turk was met Marie Baron en Zus Braun een der eersten, die zich in de groote internationale klasse wist te plaatsen. Gedurende eenigen tijd was zij wereldrecordhoudster 100 M. rug- zwemmen, maar zij blonk eveneens uit op den borst-crawl-slag. Zij speelde ook voor treffelijk waterpolo. In 1928 bij de Olympsche Spelen te Am sterdam zou zij een onzer beste vertegen woordigsters zijn geweest, maar een voet verwonding maakte helaas haar deelneming toen onmogelijk. Willy den Turk was befaamd om haar kracht en haar uithoudingsvermogen. Een stil, rustig meisje, dat zich nimmer op den voorgrond plaatste. Zij is nu ook stil van ons weggegaan De zwemwereld zal haar in dankbaarheid gedenken en wij nemen deel in de smart van haar gezin. ongeéveneerd-fijne samenstelling, 's werelds geurigsle iebekken voor binnenwerk en dekbled, elle Uillje Sigeren stuk voor stuk op kwellteit gecontroleerd en deerdoor het hoog ste rookgenot biedend voor den leeg sten prijs. TWEE FIETSEN GESTOLEN. Tegen den dader 1 jaar en 8 maan den gevangenisstraf geëischt. Dinsdagmorgen stond voor de Alkmaar sche rechtbank terecht de gedetineerde landarbeider en visscher Cornelis J. Ph. uit Anna Paulowna, die op 15 Augustus van het vorige jaar een heerenfiets had gestolen van den heer L. H. Straathof te Anna Pau lowna en in Januari van dit jaar een Gazelle damesfiets van mejuffrouw H. Koch, reli- gieuse en een buitenband ten nadeele van den aannemer C. Vlaming, eveneens te Anna Paulowna. Verdachte bekende en zei, dat hy de on derdeelen van de twee fietsen had verwis seld om de fietsen onherkenbaar te maken. De damesfiets had hy verkocht voor 7,50 aan zijn broer. Door den ambtenaar der reclasseering, den heer Wiggers, was een rapport inge diend, dat in alle opzichten zeer ongunstig luidde. Verdachte stond zeer ongunstig be kend, terwijl niets in den polder veilig voor hem was. De officier, mr. v. d. Feen de Lille, ver baasde zich over het verzoek van den ver dediger om een reclasseeringsrapport in dit geval. Spr. eischte tegen Ph., die reeds ver schillende keer en was veroordeeld, een jaar en acht maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. H. Schuurman, zei, dat hem nagenoeg niets over verdachte be kend was, toen hij om een reclasseerings rapport vroeg. Bovendien had hy dit gedaan op instignatie van den rechter-commissaris. Eenige punten in het rapport achtte pleiter niet geheel juist, terwijl hij in het licht stelde, dat verdachte een dom en zeer onont wikkeld man was, die niet nadenkt bij zijn daden. Pleiter vroeg de rechtbank om clementie. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 24 Juni a.s. DIEFSTAL-ZAAK MET VERRASSENDE WENDING. Doordat één der verdachten ontkent, komt de zaak tegen den ander op losse schroeven te staan. Op 12 Juni van het vorig jaar vervoegde zich bij den kassier van een expeditie-kan toor aan de Leegwaterkade te den Haag een man, die mededeelde, dat kwajongens de kraan van een olietank in het pakhuis had den opengedraaid, waardoor de olie weg liep. Toen de kassier zich hiervan ging over tuigen heeft een handlanger van den eerst genoemde van die afwezigheid gebruik ge maakt om de kas van de onderneming te plunderen en een bedrag van plm. 600 mee te nemen. Van dezen diefstal werden drie personen verdacht, de 27-jarige broodbezorger D. van den H., die tal van inbraken in de Residen tie heeft gepleegd en thans zijn straf uitzit voor de inbraak in de Vereenigde Blikfabrie- ken te Delft, en voorts de 27-jarige chauf feur W. J. J. B. en de 35-jarige chauffeur J A. B. B. Dit drietal moest gisteren voor de Haag- sche rechtbank terechtstaan en het eerst werd de zaak tegen W. J. J. B. behandeld. B. had aanvankelijk een bekentenis afge legd, doch op de terechtzitting trok hy deze pertinent in. „Ik heb dat toen gezegd", verklaarde hy, „omdat de politie mij mededeelde, dat als ik niet bekende, zij mij zouden vasthouden en daardoor zou ik een betrekking, die ik pas had gekregen, verliezen". President, mr. A. N. Kühn: „Maar u hebt bij de politie een zeer uitvoerige en gedetail leerde verklaring gegeven, hoe kon u dat doen, als u er niet bij bent geweest?" Verdachte: „Ik was eerst wel van plan om met van den H. den diefstal te plegen, maar toen ze wilden, dat er eventueel ge weld zou worden gebruikt, heb ik me terug getrokken. Maar doordat ik alles toen al be sproken heb, was ik precies op de hoogte hoe ze het gedaan hebben". Voorts heeft verdachte een alibi. Op 12 Juni heeft hy een kennis, die thans als ge tuige a decharge optrad, den geheelen dag autolessen gegeven. Het aanteekenboek van de garage, waar hy de auto heeft gehuurd, legde de verdedi ger, mr. Schuylenburg, de rechtbank over. De officier van justitie, mr. N. S. Hoek- tra, hield zich evenwel aan de eerste ver klaring van verdachte en eischte wegens medeplichtigheid aan diefstal een gevange nisstraf van 9 maanden. De verdediger, mr. Schuylenburg, conclu deerde, gezien het feit, dat de kassier ver dachte niet herkend heeft en het alibi, dat hy kan opgeven, tot vrijspraak. Vervolgens stond terecht de 27-jarige D. van den H., die thans de eenige in deze zaak is, die 'n volledige bekentenis aflegde. Hij heeft op den uitkijk gestaan, toen de an deren binnen waren en heeft later een deel van den buit gekregen. Ook was hem een diefstal van geld uit een kantoor aan de Prinsegracht ten laste ge legd, doch daar de getuige in deze zaak niet verschenen was, trok de officier van justitie deze vervolging in. Wegens medeplichtigheid aan den eersten diefstal en heling eischte de officier een ge vangenisstraf van een jaar. De verdediger mr. Dubbink was van mee ning, dat ook in de eerste zaak geen getuige is gehoord en dat alleen recht zou worden gedaan op de bekentenis van verdachte, het geen niet voldoende is voor een veroordee ling. Ten slotte nam in het verdachtenbankje plaats de 35-jarige chauffeur J. A. B. B., die van meet af aan het hem ten laste gelegde ontkend heeft. Hij zou n.L met W. J. J. B. naar binnen zijn gegaan om het geld te ste len. Nu W. B. evenwel ontkend heeft, kon hij tegen J. B. geen bezwarende verklaring afleggen. Niettemin werd hij als getuige gehoord. President mr. Kühn tot getuige: Waarom heeft u aanvankelijk J. B. beschuldigd? Getuige: Ik was met zijn zuster getrouwd en die hebben me samen bedrogen. Daar- voor heb ik me willen wreken en hem er by gehaald. Ik ben nu gescheiden. Getuige van den H. verklaarde, dat verd. er bij is geweest en een deel van het geld heeft gekregen. Verdachte: Dat zyn leugens. De verdediger mr. M. H. Huygens trok de waarde van de verklaringen van getuige van den H. sterk in twyfeL Van den H. had 7 tot 8 inbraken in de Residentie gepleegd en hij weet zich precies al zijn medeplichti- gen te herinneren. Dat is wel wat vreemd. Bovendien wordt een getuige a decharge gehoord, die verklaart, dat hij op aanwijzin gen van van den H. eenige maanden on schuldig in voorarrest heeft gezeten. De ver volging tegen hem is later ingetrokken. De officier van justitie meende, dat, nu 'n getuige in deze zaak is komen te vervallen, verdachte niet veroordeeld kan worden en eischte vrijspraak. De verdediger mr. M. H. Huygens sloot zich hierbij aan en releveerde bovendien nog de groote onbetrouwbaarheid van den getuige van den H. De rechtbank beval daarna de onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte. Uitspraak in deze zaken 29 Juni. DE HAAGSCHE ZEDENZAKEN. Beide verdachten ook in hooger beroep vrijgesproken. Het Haagsche gerechtshof wees heden arrest* tegen den chauffeur C. van der Z. en den kleermaker W. G„ wien het in 248 bis wetboek van strafrecht ge noemde misdrijf was ten laste gelegd. Het betrof hier twee van de vier ze denzaken, welke indertijd voor de Haagsche rechtbank zijn behandeld en waarbij twee verdachten voorwaardelijk zijn veroordeeld en de twee anderen vrijgesproken. Van de laatste vonnissen is de officier van justitie in hooger beroep gekomen en de procureur-generaal had tegen beiden een gevangenisstraf van zes maanden geëischt. Het Hof bevestigde heden de beide vrijsprekende vonnissen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Op 21 Juni is te Lahat de Europeesche brigadier, de heer F. L. Zonnenberg, bij het zwemmen verdronken. Wylen de heer Zonnenberg werd op 18 Juli 1908 te Magelang geboren. Hy laat een vrouw en vier kinderen achter. Gister vond onder zeer groote belangstel ling de ter aardebestelling plaats. NIEUWE AARDSCHOKKEN. Na verschillende weken rust is op 21 Juni wederom te Babaoe bij Koepang een aard schok gevoeld. Te Koepang voelde men eveneens een lichte schok. VOEDSELSCHAARSCHTE OP EEN AFGELEGEN EILAND? In verband met geruchten over voedsel- schaarschte, welke zou heerschen op het eiland Teoen in de Bandazee, zal de gouvér- nementsstoomer „Reiger" op 28 Juni der waarts vertrekken met aan boord den ge zaghebber van Banda. Deze zal tevens de eilanden Seroea en Nila bezoeken voor een onderzoek. In verband met hun geïsoleerde hgging worden deze eilanden zelden bezocht. Indien u op een voorrangs» weg rijdt of bij indere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal in t ziekenhuis allen tijd om tot andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8