AMSTERD AMSCHE BEURS Stilstaan verboden Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. AKERSLOOT EGMOND BINNEN EGMOND AAN ZEE HEILOO CALLANTSOOG BERGEN SCHERMERHORN OUDORP 't ZAND NOORDSCHARWOUDE BEVERWIJK SCHOORLDAM Duitsche Volkskerk" reeds weer verboden. overval en wegens heling veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Ter zake van uitlokking van een reeds in 1936 plaats gehad hebbende poging tot in braak bij den heer Reyntjes, waarvoor een jaar gevangenisstraf tegen hem was geëischt, werd deze verdachte vrijgesproken. De 35- jarige caféhouder W Th. Poll te Groningen werd wegens uitlokking veroordeeld tot an derhalf jaar gevangenisstraf. Den 39-jargen caféhouder J. de Vroeg, eveneens te Gro ningen, werd wegens medeplichtigheid en uitlokking twee jaar gevangenisstraf opge legd. Tegen deze twee verdachten was even eens resp. anderhalf en twee jaar gevange nisstraf geëisch. De 50-jarige Fr. van der Berg te Groningen, wien heling in verband met den overval was ten laste gelegd, werd vrijgesproken. Voor alle veroordeelden werd de reeds ondergane preventieve rechtenis in minde ring gebracht. Uitspraken van op 22 Juni behandelde zaken. Petrus J., landarbeider te Spanbroek. Ze denmisdrijf. Vonnis 6 maanden gevangenis straf. Cornelis J. Ph., landarbeiders en visscher te Anna Paulowna. Diefstal van fietsen. Eisch 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. Vonnis 1 jaar gevangenisstraf. Johannes Hendricus Tr., tuinder, zonder vaste woonplaats. Inbraak te Bergen. Eisch 3 jaar gevangenisstraf. Vonnis conform. Josephus Hubertus L., koopman, zonder vaste woonplaats. Inbraak te Bergen. Eisch 2 jaar gevangenisstraf. Vonnis 1 jaar en 6 maanden. v Qemeeutecadm Woensdag vergaderde de raad dezer gemeente. Ingekomen was een besluit van Ged. Staten, waarbij is bepaald, dat met ingang van 1 Mei 1937 het presentiegeld voor elke bijgewoonde vergadering van den raad wordt verlaagd tot 2 en een schrijven, waarbij aan den raad tot wederopzegging ontheffing is verleend van de verplichting om capitulanten in dienst te nemen. Ingekomen was ook een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar inzake inschakeling middenstand bij distributie levensmiddelen. De heer Otte vroeg, of de middenstand is ingeschakeld. van Donderdag 24 Juni 1937 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101 4 Ned.-lndië 1934 JOOV, 5% Duitschl. '30 m. verkl. 32 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 14872 Handel Mij. Cert. v. 250 191 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda a a a a Bethleh. Steel a Cities Service Kennecott Copper Republic Steel t t Standard Brands Steel comm. U. S. Leather s CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.t Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. a a a 1591/2 16274 627/8 „843/« 2621/, 3183/4 158»/8 607, 37 595/i8 23/16 405/16 25 0i/i6 Pl/l6 63/ia Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water 1 RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust t Serbadjadi a a Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia a 1 Oude Deli a Senembah a AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw, Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) 1 5123/« 230 1647 1 367, 23.00 135 184 403 420 997, 387a 1918/i6 12u/,6 2797, 2101/, 230 105 164 4Vi6 120 1237, 2215/, 316 316 571/, 337/s 227a 947a 97, ex-coupon laatste k 2.30-2.45 lOOis/ie 1007/g 321/,-3/4 149 191 160 163 631/,.»/, 841/, 2557, 321-V, 15974 61 377i6 4 597s-'/4 23/is -Va 417s 253/,-7, 97ia 70'/,-1 67a 519 232 167-V, 367, 23.10 134 184 404 4241-5J 100 38U/.6 19^6 281-21/, 211 230 106 I643/4 4u/io 1231/, 1233/4 2231/, 319 320 57 337a 223/4 95 97, fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: Niet officieel New-York 1.8178 1.817a Londen 8.995/» 8.987„ Berlijn 72.91 72.90 Parijs 8.10 8.101/, Brussel (Belga) 30.71 30.72T Zürich 41.72 41.69 Kopenhagen 40.15 40.12% Stockholm 46.37 46.35 Oslo 45.2C 45.17% Italië 9.57 Praag 6.34 De voorzitter zeide, dat de slager blik- vleesch distribueert en de andere winkeliers die zich daarvoor hebben beschikbaar ge steld, de andere levensmiddelen. Door den heer J. Borst is ontslag aange vraagd als schoolschoonmaker in het dorp met ingang van 1 Juli a.s. Bij vorige gele genheden hebben B. en W. deze benoemin gen gedaan en waar het een betrekking is van 100 per jaar, verzoekt de voorzitter deze benoeming aan B. en W. op te dragen. Ingekomen was een verzoek van het Witte Kruis inzake aanschaffing van een zuur stofapparaat met het oog op verdrinkings- gevallen. B. en W. zijn van meening, dat dit ligt op den weg van het Witte en Wit-Gele Kruis ter plaatse. De heer Otte vond, dat als de gemeente deze nu aanschaft, men ze aan de vereeni- gingen in gebruik kan geven. Gezien de noodlijdendheid van de ge meente zullen Ged. Staten deze uitgaven wel niet goedkeuren, dacht de voorzitter, De beide vereenigingen zouden in samen werking met de doktoren, die in deze ge meente werken, overlég kunnen plegen, want nuttig is het wel, dat dergelijke appa raten aanwezig zijn. Deze uitslag zouden wij kunnen afwachten. Alzoo besloten. Ingekomen was een schrijven van den minister van Sociale Zaken tot het in werk verschaffing uitvoeren van het uitbaggeren van een vaargeul bij de jachthaven. Door de Zaanlandsche Zeilvereeniging zal in de kosten 208 worden bijgedragen, omdat met dit zand het eiland wordt opgehoogd. Dit werk zal tot het najaar moeten wachten, omdat de Zaanlandsche Zeilvereeniging in den zomer niet over de noodige bakken de beschikking heeft. Alzoo besloten. Geschreven was door den minister van Binnenlandsche Zaken, dat de resteerende 30 van de over 1935 toegekende extra belastingbijdrage niet zal worden uitbe taald. Ged. Staten schreven nzake de begrooting Burgerl. Armbestuur, dat de verhooging van jaarwedde van den secretaris nader moet worden aangegeven en dat de uitkee- ring aan leden reglementair moet worden vastgesteld. Deze wijzigingen zullen worden aangebracht. Van den minister van Sociale Zaken was bericht ingekomen, dat met ingang van 14 Juni tot 25 September a.s. de steunregeling en werkverschaffing werd stopgezet en dat er nog 5 personen in zorg mochten blijven. Daar er nog 19 werkloozen waren, hebben B. en W. zich gericht tot den inspecteur der Werkverschaffing. Deze regeling is inge trokken. Het wegenonderhoud van den Uitgeester- weg werd in geheime vergadering besproken. Door B. en W. is een commissie van advies voor de steunverleening in het leven ge roepen. B. en W. hebben zich in verbinding gesteld met de door de afd. Noordholland der Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten in gestelde adviescommissie vöor beplantin gen, om te komen tot een oordeelkundig op gemaakt plan van beplanting van het Jacht haventerrein en omgeving, zoo ook een ge deelte van den grooten Uiterdijk, maar dit is van het Burgerlijk Armbestuur. Deze commissie adviseert kosteloos. In deze com missie hebben zitting de directeuren van de plantsoenen te Haarlem, Alkmaar en Hilver sum. Hierbij werd opgemerkt, dat het plant goed van de Sierteeltcentrale niet meer wordt gegeven, dan na indiening van een door deskundigen opgemaakt plan. Waar schijnlijk zal, aldus de voorzitter, 25 Juni a.s. deze commissie alhier de zaak bekijken. Door de Alkmaarsche Roei- en Zeilver eeniging is een plan ingediend tot het maken van een steiger bij de jachthaven van 35 M. lengte. Deze wordt eiigendom der gemeente. De gemeente zal als recognitie verschul digd zijn 15 aan de Domeinen en 5 aan Uitwaterende sluizen per jaar. Hierin zal de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging 10 bijdragen. Goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat ter gele genheid van de feestviering van het huwe lijk van het koninklijk paar is overgebleven een bedrag van 45,45. B. en W. stelden voor dit te verdeelen over die werklooze gezinnen met meer dan 4 kinderen, die ten tijde van dit huwelijk in de steunregeling ware nopgenomen. Alzoo besloten. De voorzitter deelde mede, dat de ambte naar ter secretarie, de heer J. Slok, onge steld is, hetgeen ten zeerste wordt betreurd. B. en W. zullen regelen treffen voor een tijdelijke vervanging. Voor een vakkundig persoon wordt een crediet gevraagd. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Voorstel inzake het invoeren als proef voor één jaar van een z.g. huishoudtarief. Het gemiddeld verbruik wordt vastgesteld over de jaren 1934, 1936 en 1936. Alle K.W.U. door lichtgebruikers meer verbruikt volgens de opgemaakte lijst, worden berekend als volgt boven het minimumverbruik. Indien dit minimum-verbruik meer bedroeg dan 100 K.W.U. per jaar a 5 cent, meer dan 80 6 cent, meer dan 60 7 cent. Schriftelijk kan aan den administrateur worden aange vraagd om toepassing van dit huishoud tarief. Ook de aangeslotenen bij het winkel tarief komen voor deze regeling in aanmer king. Alzoo aangenomen. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 L. O. wet 1920 voor 1935. De kosten per leerling der openbare lagere school bedroegen 13,07. Dienovereenkomstig werden de vergoe dingen bepaald voor de bijzondere school St. Jacobus Major en de St. Michaelstich- ting. Voorgelezen werd de instructie van den gemeente-werkman. De heer Schouten zou een toelage voor het rywiel willen bepalen en de heer Otte een vacantietoeslag. De voorzitter raadde aan deze punten bij de begrooting 1938 aan de orde te stellen, waartoe werd besloten. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting 1936 af- en overschrijving. Enkele wijzigingen werden aangebracht in de Winkelsluitingsverordening en de Heffingsverordening der leges ter secre tarie. Inzake een gemeenschappelijke regeling inzake de destructor-uitvoering werd beslo ten een afwachtende houding aan te nemen Vaststelling regelen tot indienstneming van personeel op arbeidscontract. Het betreft hier alleen de gemeente-opzichter. Aan de wenschen, vervat in dit schrijven, zal wor den tegemoet gekomen. De heer Otte vroeg naar het lichtpunt aan het Stet. De voorzitter zeide, dat 't met het oog op de kosten en voor de veiligheid van de scheepvaart daar niet gewenscht is, ver lichting aan te brengen. Besloten werd na de geheime zitting de gevraagde subsidie voor den weg UitgeestLimmen te ver- leenen. Jkauinciaal Tlieuws Miswijzing gasmeter. Het gemeentelijk gasbedrijf alhier, dat geen eigen gas fabriceert, is voor den gas- inkoop aangesloten bij de gemeente Eg- mond aan Zee. De meter, die den gasinkoop registreert, bleek geleidelijk aan dien in koop onzuiverder aan te wijzen, tot einde lijk zelfs de gasverkoop aan de aangeslo tenen grooter bleek te zijn dan gasinkoop van Egmond aan Zee. Met de verbetering van den meter zal wordengewacht totdat de besprekingen omtrent de gasbedrijven tusschen beide ge meenten zullen beëindigd zijn. Gouden huwelijksfeest. Op Vrijdag 25 Juni herdenkt het echt paar T. Zwart en M. ZwartStam, Noor derstraat 49, den dag, waarop het voor 50 jaar in het huwelijk is getreden. De heer Zwart is thans 73 jaar en zijn echtgenoote 72 jaar en beiden genieten nog een betrek kelijke goede gezondheid. Beiden zijn te Egmond aan Zee geboren. De plannen voor het wijkgebouw. De plannen voor een nieuw wijkge bouw beginnen thans vasteren vorm aan te nemen. Aan den heer P. Broek, bouwkun dige te Egmond aan Zee, is thans verzocht teekeningen en bestek te maken, waarna het bestuur hoopt in het najaar tot aanbe steding te gunnen overgaan. Bisschoppelijk bezoek. Heden Donderdag bracht mgr. Hui- berts, r.-k. bisschop va- Haarlem, zijn eerste bezoek aan de stichting „St. Wille- brordus". Het groote terrein van de stich ting was rijk getooid, var» alle gebouwen en dokterswoningen woei de driekleur met pauselijken wimpel. In de noodkerk droeg mgr. Huiebrts de pontificale hoog mis op met assistentie van geestelijke en broeders. De ruime noodkerk was rijk versierd, bloemen en palmen verhoogden de stemmigheid. De bisschop blijft den ge- heelen dag de gast van de broeders, daar na vertrekt hij naar Egmond. Bij den heer C. Kater alhier is komen aanvliegen een postduif, gemerkt: Belg. 37, nr. 3299122. Autotocht ouden van dagen. Met autobussen en personenauto's heb ben gister de ouden van dagen hun jaar- lijksche tocht gemaakt. Ditmaal ging het naar Groenendaal bij Haarlem, waar een feestelijk onthaal plaats had. Na volop te hebben genoten werd de terugtocht aan vaard. Een van de bestuurders van een personenauto had echter het ongeluk iemand dermate aan te rijden, dat voor diens leven wordt gevreesd. Dit ongeval maakte begrijpelijk der mate een deprimeerende indruk op de stemming dat in Castricum besloten werd „Bergen's Harmonie", die als steeds voor een feestelijke ontvangst im het Van Ree- nenpark zorg zou dragen, telefonisch te verzoeken dit thans achterwege te laten. Aangezien de reden daarvan niet werd medegedeeld gaf dit verzoek aanleiding tot alle mogelijke ongewenschte veronder stellingen en zagen velen met angst den terugkomst tegemoet. In afwijking van het program werd ditmaal niet in de Hertenkamp uitgestapt, doh in de omgeving van Oostdorp. Onbezoldigd gem.-veldwachter. De heer P. J. van de Kamer te Alkmaar is bij beschikking van den commissaris van de Koningin in Noordholland benoemd tot onbezoldigd gemeenteveldwachter te Bergen. De heer van de Kamer is belast met het toezicht in de provinciale duinter reinen. Verkeersstremming. Blijkens bericht van den Directeur van den Rijkswaterstaat zal de Koedijker vlot brug over het Noordhollandschkanaal we gens de uitvoering van herstellingswerken driemaal gedurende twee dagen achtereen n.1. op 28 en 29 Juni, 8 en 9 en 19 en 20 Juli a.s. voor het verkeer te land afgesloten zyn. Gedurende die dagen zal door een hulppont bij genoemde brug worden voorzien in den overtocht voor licht rijverkeer (tot 1500 K.G.) en voetgangers. Aanrijding. Dinsdagavond omstreeks half acht heeft een aanrijding plaats gevonden op de Bree- laan hoek Stationsstraat tusschen een auto bestuurd door een zekere B. uit de Ronde laan en een rywiel, waarop was gezeten het 13-jarige meisje V. Volgens ooggetuigen reed deze behoorlijk rechts. De jongedame werd van de fiets geslingerd en kneusde daarbij een rib. De fiets werd totaal ver nield. De politie stelt een onderzoek in. Cursus Witte Kruis Bij genoegzame deelname zal het Witte Kruis tegen September a.s. een cursus nen voor huiselijke ziekenverpleging, deelname is geheel kosteloos, terwijl de sen worden gegeven door de Wykzus ei De Rijp. Korfbalvereenigingen opgericht. De Korfbalvereeniging „Jong Leven die gedurende een jaar niet van zici ee hooren, is thans wederom opgericht me leden, terwijl ook door de christelijke pai y een dergelijke vereeniging is opgericht mei 15 leden. ope- De les- van Veel liefhebbers. Voor de betrekking van hoofdonderwij zer aan de r.k. jongensschool te OudOTP hebben zich niet minder dan 116 sollicitan ten aangemeld. Geslaagd. De heer P. Doedens alhier is aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk geslaagd voor onderwijzer. Paard op hol De heer J. K. alhier liet zyn paard en rijtuig eenigen tijd onbeheerd op den weg staan, waarvan het paard gebruik maa om op hol te slaan. Paard en rytuig pas seerden al slingerende een auto en kwamen tenslotte op het erf van hun baas terecht waar het rijtuig tegen een hekpaal aanbot- ste tengevolge waarvan de paal werd ontzet en de tuigen en het rijtuig beschadigd wer den. Bovendien was het rijtuig gedeeltelijk in sloot terecht gekomen. Overigens liep het ongeval goed af. Gemeenteveldwachter benoemd. By beschikking van den commissaris van de Koningin in de provincie Noordhol land van 21 dezer'is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot bezoldigd gemeenteveld wachter alhier de heer P. van de Mars, kor poraal bij de politietroepen te Nieuwer- sluis. Vergadering A. N. G. O. B. De afd. van den Algem. Ned. Geheelont- houdersbond vergaderde ten huize van den heer J. Meeldyk alhier. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke te Nieuwersluis wordt gehouden op 17 en 18 Juli. Afgevaardigd werden de heeren P. Paarl- berg en Jb. Schuyt, plaatsvervangster mevr. C. Paarlberg-de Jong. Voor het weekend met kampdag te Sant poort gaven zich eenige deelnemers op. Met de a.s. kennissen zal getracht worden wat propagand# te voeren. Een wachtgeld-kwestie. Van den heer N. H. Smit, gemeente-ont vanger te Beverwijk, was zeven maanden na de vereeniging van Beverwijk en Wijk aan Zee, ontslag verleend uit zijn tweede functie van directeur van de Gem. Arbeids beurs en Werkloosheidsbestrijding. De heer Smit meende op wachtgeld aanspraak te kunnen maken, maar B. en W. stonden hier tegenover afwijzend, omdat zij van meening zijn, dat het ontslag niets te maken heeft met de samenvoeging der gemeenten. We gens uitbreiding der werkzaamheden was het niet mogelijk, de beide functies te ver vullen. De heer Smit had zich tot het college van Ged. Staten gewend, met het verzoek hem volgens de annexatiewet alsnog wachtgeld toe te kennen. Ged. Staten hebben beslist, dat reclamant niet in aanmerking komt voor wachtgeld, bedoeld in de annexatiewet. Het ontslag had volgens het college geen rechtstreeksch ver band met de annexatie. Een botsing die nog goed afliep. Gisteravond omstreeks 8 uur kwam een motorrijder met duozitter, komende uit de richting Den Helder, in botsing met een vrachtauto van den heer Bakker van Schoorl, die juist bezig was te keeren. Gelukkig had de motor geen groote snelheid zoodat de botsing niet van errn- stigen aard. De motorrijder kwam met een vernielde jas en den schrik vrij, de duorijder moest echter nog aan het been verbonden wor den. De eerste hulp werd gegeven door den heer P. Mantel, alhier. De verongelukten bleken slagersgezellen te zijn op weg naar de tentoonstelling voor slagers te Alkmaar. De motor was dusdanig beschadigd dat de reis niet vervolgd kon worden. AMERIKAANSCHE SENAAT KEURT LEGERBEGROOTING GOED. Ten bedrage van 663 millioen dollar. De Senaat heeft de legerbegrooting ten bedrage van 663 millioen dollar goedgekeurd. De begrooting is in vredestijd nog nimmer zoo hoog geweest. Bij de debatten waarschuwde de demo cratische senator Lewis er voor het leger vooral niet te verzwakken. HEVIG ONWEDER RICHT GROOTE SCHADE AAN. In de buurt van Slawonsky en Brod in Zuid-Slavië heeft een hevig onweer gewoed, waarbij een schade is aangericht, welke ge schat wordt op 50 millioen dinar. De met dit onweder gepaard gaande hagelslag heeft giote schade aan de wijngaarden veroor zaakt. ....op bruggen, binnen 8 m van -vj. straathoeken, autobushalte», voor tab™ uitritten, brandkranen, enzoovoort»! DE A.S. VERKIEZINGEN VOOR DEN IERSCHEN DAIL. Meer dan 250 candidaten gesteld. Voor de op 1 Juli te houden verkiezingen voor den Dail zyn meer dan 250 personen candidaat gesteld: de regeeringspartij (de Valera) 100, de oppositiepartij Cosgrave) 97, de arbeiderspartij 23 en de onafhankelijken 38. De verkiezingen voor den Dail (Kamer van afgevaardigden) geschieden volgens een stelsel van evenredige vertegenwoordiging. Mannen en vrouwen boven 21 jaar hebben stemrecht. De landdag bestond tot nu toe uit 153 leden, van wie zes door de universiteiten werden afgevaardigd. In 1935 werden de kieskringen hergroe- peerd en hun aantal teruggebracht tot 138, waarbij dan nog de universiteiten komen. De Dail wordt voor zes jaren gekozen. II De chef der Duitsche politie, Himm- ler, heeft op grond van de verorde ning tot bescherming van volk en staat de „Duitsche Volkskerk" (bewe ging van Dinter) voor geheel Duitsch- land ontbonden en verboden. Dit be sluit is onmiddellijk van kracht ge worden. Arthur Dinter, de leiding der ont bonden beweging, heeft gedurende de laatste jaren getracht een religieu ze beweging op te bouwen, waarbij gestreefd werd naar een van joodsche bestanddeelen orvtdaan christendom op den grondslag der rassenleer. (Het is pas acht dagen geleden, dat de „Duitsche Volkskerk", als gods dienstige beweging door den rijks minister van binnenlandsche zaken erkend werd. Red. A. C.) MEISJE VERDRONKEN. Vader poogde vergeefs zijn kind te redden. Gistermiddag is in den Ouden IJssel te Laagkeppel de 18-jarige dochter van ds. Goedhart uit Hummelo, by het zwemmen verdronken. Het meisje was met haar vader gaan zwemmen. Zij was evenwel de zwem kunst niet machtig en nadat zij eenigen tijd in het water had vertoefd, verdween zij in de diepte. De vader, die goed kon zwemmen, stelde pogingen in het werk om zyn kind te red den, doch door de sterke strooming in het water is dit hem niet gelukt. Twee uur later werd het lijk opgehaald. DEENSCH VLEESCH NAAR NEDERLAND. Wordt Maandag verwacht. De „Vee- en Vleeschhandel" meldt, dat er deze week in Denemarken voor export naar Holland wordt geslacht en het Deensche vleesch Maandag a.s. aan ver schillende abattoirs in ons land verwacht kan worden. Ee import, die niet gelimi teerd schijnt te zijn, zal in bescheiden mate worden begonnen. De verkoopprijs zal liggen tusschen 70 en 75 cent per kg. De regeling van den import is gebleven bij de vereeniging van importeurs. VERRUIMING OOGST GROEN TE PLUKKEN LAtfDBOUWERWTEN. Wy vernemen van bevoegde zijde, dat wegens de mindere productie aan groen te plukken erwten en de grootere vraag voor conservenindustrie en uitvoer, de oogst van deze erwten verruimd zal kunnen worden. Bijzonderheden omtrent de hiervoor uit te reiken oogstvergunningen, welke uitsluitend voor oogst 1937 zullen gelden, zijn te beko men bij de provinicale landbouwcrisisorga nisaties en worden zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt Belegging m bedrijven, die mei courantenreclame oerkoopan, veilig en rendabel. Een econoom onderzocht in 1932, '33 en '34 de geregistreerde aandeelen op de New-York Stock Exhange. Van de 1270 aandeelen keerden 525 in die jaren dividend uit; 60 van dit aantal bleken bedrijven te zijn, <We hun waren op ruime schaal adver teerden. En op een heel enkele uit zondering na, hadden zjj alle hun eerste reclame in couranten geplaatst Dat adverteerende bedrijven als solide firma's worden beschouwd, bleek ook uit het feit, dat 81 v»n het aan deelen bezit van een groote assurantie- maatschappij afkomstig Was van de firma's die ook ty'dens de depseofe voortgingen met adwerteeren. Een ander geval: Iemand, die 27.000 wiWe beleggen, volgde het advies op, aandeelen van bedrijven te kiezen, die uitgebreid in couranten adverteeren. Hy deed dit en kon eenigen tijd later reeds conste- teeem, d^hii-$*5MXy-had- vxmcHeadi. <j

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10