Agenda WzetAeticht QememteeadetL N.V. DE BANK YAN SAS, te Alkmaar. SPOORSTRAAT 38. TELEF. 3850. Deposito's. Coupons. Rekeningen-courant. Laat ons Uwe Effectenorders uitvoeren en Gij en wij zijn tevredem Safeloketten vanaf f 5.— per jaar. LIMMEN OUDKARSPEL Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. SCHOORL De raad vergaderde Woensdagmiddag voltallig, onder voorzitterschap van den burgemeester, baron van Fridagh. Op een vraag deelde de voorzitter mede, dat B. en W. daarmede druk bezig zijn en dat nadere voorstellen den raad zullen bereiken. Alkmaar, Donderdag r HET ARBEIDSCONFLICT BIJ HET STATION. Men schrijft ons: In aansluiting op en ter aanvulling van de berichten in de plaatselijke pers aangaande het conflict in het schildersbedrijf op het werk aan het Station der Nederlandsche Spoorwegen diene nog het volgende: De georganiseerde schilder-aannemer Pe- lekaan uit Leerdam is belast met de uitvoe ring van het schilderwerk aan het Stations gebouw, met welk karwei eenigen tijd gele den een aanvang werd gemaakt Vanaf het eerste begin heeft deze aanne mer gepoogd om personeel te werven voor de uitvoering van het werk, dat genegen is om ver beneden de vastgestelde contrac- tueele loonen te werken. In Alkmaar waren en zijn de schildersge zellen niet bereid om onder de vastgestelde loonen te werken. Deze patroon heeft zich nu voorzien van personeel uit Brabant, dat onder de meest aanlokkelijke voorwaarden naar Alkmaar werd opgeroepen. Het volle loon zou wel niet betaald wor den, maar als compensatie werd in uitzicht gesteld, dat het werk geruimen tijd zou du ren en dat door middel van 10*4 uur werken per dag de schade zou worden ingehaald en dat mede daardoor een weekloontje zou kun nen worden verdiend. Inmiddels heeft de arbeids-inspectie inge grepen en is de werktijd teruggebracht tot de normale proporties, n.L 8% uur per dag. Herhaalde conferenties en besprekingen tusschen de te werk gestelde schilders (16 in getal) en de plaatselijke organisaties van schildersgezellen, hebben tot nu toe geen en kel resultaat opgeleverd, d.w.z. dat deze menschen niet bereid bleken om het werk neer te leggen en in samenwerking met de organisaties het contractloon op te eischen. In dit stadium besloten de plaatselijke schilders-organisaties de hulp in te roepen van de organisaties van Bouwvakarbeiders en van de Plaatselijke Vak-centrales om de eischen van de georganiseerde schilders door te zetten. In een gecombineerde bestu- renvergadering werd de situatie onder de oogen gezien en eenparig besloten een actie op touw te zetten tegen den patroon Pelekaan en de het contract ontduikende Brabantsche schilders, waarbij als eisch werd gesteld, de verwijdering van deze menschen van het werk en in de plaats daarvan de tewerkstel ling van georganiseerde Alkmaarsche schil dersgezellen, omdat dit de eenige manier is om de bepalingen van het L.C.C. veilig te stellen. Een werk-comité uit de organisaties werd belast met het stellen van dezen eisch en met de uitvoering van alle maatregelen welke dienstig kunnen zijn om dezen eisch door te zetten. Men meldt ons nader, dat er gisteravond nog een conferentie is gehouden tusschen den uitvoerder van het werk en de bestu ren van de organisaties. Onder den druk der actie zijn de loonen thans iets verhoogd, doch te weinig om aan de eischen der organisaties te voldoen. De gezellen, die aan het werk zijn, gevoe len niet veel meer voor dezen arbeid en men verwacht dat zij zoo spoedig mogelijk zul len vertrekken. HET CONFLICT AAN DE CONDENSED MILK COMPAGNY. Wij hebben gister medegedeeld, dat de nieuwe regeling, welke deze week is in gegaan aan de arbeiders in het continu bedrijf, geen voordeel brengt waarom de arbeiders-organisaties met handhaving van de oorspronkelijk gestelde eischen aan de directie een ultimatum zouden zenden. Van andere zijde werd on6 medegedeeld, dat dit ultimatum niet gesteld is, doch dat integendeel verondersteld wordt, dat de organisaties met het bereikte resultaat genoegen nemen. Dat laatste, zoo verzekerde men ons hedenmorgen, is niet juist. Beweerd werd van werkgeverszijde dat in de loonregeling van de continu-arbeiders indertijd een eigenaardige vergissing is geslopen. Be halve de extra-vergoeding voor nacht en Zondagsarbeid a 7.80 per 3 weken wor den de extra uren later ingehaald. Men meent van werkgeverszijde, dat dit tot absurde verhoudingen leidt en voortaan wordt dan ook alleen de extra- vergoeding uitbetaald. Hiermede wordt door het personeel geen genoegen genomen. Maandagavond zal hierover door de besturen van de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders, de Ned. R. K. Fabr. Arbeidersbond St. Willibrordus en de Ned. Bond v. Christ. Fabr. en Trans portarbeiders te Alkmaar een vergadering worden gehouden. Na de bestuursvergadering zal een ledenvergadering volgen. DE SLAGERSTENTOONSTELLING. De prijsuitreiking. De in De Graanhandel aan de Zaadmarkt gehouden tentoonstelling van. werkstukken van den slagerscursus heeft zich gister in een allerzins bevredigend bezoek mogen verheugen. Om 6 uur werd de expositie gesloten. De inzendingen werden weggehaald en daarna was men in afwachting van de prijsuitrei king, welke om half 9 zou geschieden. De zaal was goed bezet met meerendeels jon gere slagers, terwijl zich ónder de bezoekers ook verschillende dames bevonden. De voorzitter der slagersvereeniging, de heer J o s. d e W i t, sprak allereerst woor den van dank tot de jury, den heer Heijeres (den leeraar) en alle anderen, die tot het welslagen hebben medegewerkt, en daarna kreeg de heer H e ij e r e s het woord voor de prijsuitreiking. Hij begon met zijn te vredenheid uit te spreken over de inzendin gen, waarbij een stijgende lijn was te zien in vergelijking met vorige jaren. Alleen de worstsoorten hadden niet zoozeer zijn volle tevredenheid; in verschillende gevallen was daar niet voldoende aandacht aan geschon ken, meende hij, zoozeer zelfs, dat de jury eenige dezer inzendingen als niet tentoon stelling-waardig had teruggezet. Voor de wijze, waaarop de keurmeesters hun taak hadden opgevat, had spr. niets dan lof. Den prijswinners waarschuwde hij tegen de mee ning, dat zij en zij alleen nu vakkennis be zitten. Wat de toekenning der prijzen betreft, deelde spr. mede, dat er verschillende in zenders waren, die twee of méér prijzen verwierven. Zij zouden echter slechts één prijs ontvangen (overigens moest de eer voor hen de eenige belooning zijn), om op deze wijze mogelijk te maken, dat een zoo groot mogelijk aantal inzenders gelukkig zou wor den gemaakt. De prijzen. Kampioensprijzen verwierven: met het hoogste aantal punten (28 3/4) mevr. G. de Wit (voor een opgemaakte varkensbil in de rubriek versch vleesch), een zilveren beker; met 28)4 punt Wim de Wit met een stil leven, rubriek sierstukken (lauwerkrans); met eveneens 281,4 punt Admiraal te Castricum met een opgemaakte schotel, een zilveren lauwerkrans. Een eersten prijs verwier ven: Horniak met versch vleesch en gegar- neerden schotel (zilv. beker); Jaap Schipper met versch vleesch (zilv. lauwertak), de zelfde kreeg ook een tweeden en een derden prijs toegekend; mevr. Henstra voor sier werk (molen), zilv. lauwertak; D. Koopman voor sierwerk (schilderij), een medaille; Langelaar voor een opgemaakten schotel. Een tweede prijs werd toegekend aan: Banjaar (deze kreeg en drie); W. Hen stra voor sierwerk, Brink voor sierwerk (keeg ook nog twee andere tweede prijzen) Biskanter voor sierwerk; Schimmel voor worst (kreeg nog een derden prijs voor een opgemaakten schotel en twee vierde prijzen voor resp. versch vleesch en opgemaakten schotel); Kager (bovendien een derden prijs voor worst en drie vierde prijzen voor onge maakte schotels); van 't Hof voor een opge maakten schotel; Keuris te Heiloo voor idem en een 4en prijs voor worst; Prinsen te Schoorldam (bovendien een 4en prijs) voor sierwerk; Maasen te Bergen voor sier werk en een derden prijs voor versch vleesch en idem voor worst; Hoogvorst te Bergen voor worst (bovendien een 3en en een 4en prijs). Een derde prijs viel ten deel aan: Kroon voor een sierstuk; Veenboer voor een opgemaakten schotel: mevr. Botman voor idem en bovendien voor een opgemaakten schotel, terwijl dezelfde nog een 4en prijs kreeg voor versch vleesch; Jonker voor een opgemaakten schotel; W. Tuilenaar (dit was de jongste deelnemer aan den cursusu; Wijn- jeterp voor een sierstuk. De v i e r d e-p r ij z e n werden toege kend aan: mevr. Groot voor opgemaakten schotel en idem voor rookvleesch; mevr. HomanBesse (twee maal) voor opge maakte schotels; de Jong voor schotel versch vleesch; Bosman voor idem en Borst voor idem. De heer Heijeres deed de uitreiking der prijzen vergezeld gaan van een felicitatie voor elk der gelukkigen en eern opwekking aan de anderen om te pogen een volgenden keer ook een prijs te veroveren. Vele prijzen waren door particulieren uit geloofd. De heer Jos. de Wit sprak nog een hartelijk woord tot de kampioenen. Fanfares en zang van 't Wilhelmus, gevolgd door hoera's, be sloten het officieele gedeelte, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. FAILLISSEMENTEN. De Alkmaarsche rechtbank heeft heden de volgende personen in staat van faillis sement verklaard: G. v. Nuland, manufacturier te Anna- Paulowna. Mr. Ubbens r.-c., mr. de Groot, cur. J. Buijs Jr., handelsreiziger te Bergen (N.-H.); mr. Frin r.-c., mr. v. d. Loos, cur. J. Bakker M.Jzn. te den Oever; mr. Le- deboer r.-c., mr. Scholten, cur. J. Navis, electrotechnisch-bureau te Wieringen; mr. Ubens r.-c., mr. Scholten, cur. CARILLON-CONCERT. Het programma voor het carillon-concert door den heer P. A. van Langen op Donder dagavond 8.309.30, luidt als volgt: Gaillarde Thomè La Légère Fiacco Allegro Marcello Preludium v. d. Ghein Sonatine Gilson Speldewerkerslied Hullebroeck Voor 't kant kussen Hullebroeck De volgende week is er geen carillon-be speling. HEROPENING. Allengs komen er meer en betere winkel panden aan de Nieuwesloot. De heer R. de Vries heeft zich thans geschaard in de rij van Nieuwesloot-winkeliers en zal morgen middag zjjn zaak openen op no. 91, een zaak, welke zoo in het eerste oog-opslag alleen doet vermoeden, dat het een winkel in plaat- en lijstwerk betreft. Bij een eenigszins nauwkeurig onderzoek blijkt den bezoeker al spoedig, dat het zichtbare gedeelte juist het kleinste, alhoe wel het meest presentatief is. De étalage ziet er smaakvol en artistiek uit, tal van lijsten en ingelijste werkjes zijn te aanschouwen en te bewonderen. In den aan minimum maten gebonden winkel vindt men dan nog een grootere sor teering en een uitgebreider keus. De electrische boekbinderij, welke zich hierachter bevindt, bevat tal van machines, Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het lijk in de koffer (sens.); hoofdrollen Franchot Tone, Una Merkel en Conrad Nagel. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer. Als mannen begeeren (dram.); hoofdrollen Edward Arnold, Joel Mc Crea en Frances Farmer. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De man zonder vrees (sens.); hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De groote sensatie (hum.) Tweede hoofdfilm De Laatste Vrijbuiter. Toegang boven 14 jaar. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boen dermaker Cz.: werk van Kees Boender maker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zondags. Zaterdag 26 Juni. Op het Doelenveld kermesse d'été en bal-champêtre. welke aan de laatste eischen voldoen. Zoo valt b.v. direct de electrische snijmachine (Klause), de eveneens electrisch aangedre ven vouwmachine en meerdere dergelijke apparaten, welke in een goed geoutilleerde binderij thuis hooren. Vooral ook het brochee-werk verdient de aandacht, kortom, wie er een bezoek wil brengen, is natuurlijk welkom. Voor wat het oog voor den passeerenden wandelaar betreft, het zal allicht even een blik werpen in deze welverzorgde étalage en dit is toch de bedoeling. ALKMAAR EN DE VREEMDELINGEN. Een veel succes belovende poging om hen des Vrijdags langer in de stad te houden. Vaak, heel vaak, is er vooral van den kant van winkeliers en caféhouders over ge klaagd, dat de vreemdelingen, die des Vrij dags onze kaasmarkt bezoeken, reeds tegen 12 uur de stad weer verlaten om terug te gaan naar de plaatsen waar zij in pension zyn of, voorzoover zij in de omgeving wo nen, weer hun woonplaatsen op te zoeken. Verschillende pogingen zijn er al gedaan om aan dit euvel tegemoet te komen wij her inneren b.v. aan de wandeltochten en de ritten per autocar om de bezienswaardig heden der stad te toonen, alsmede aan de rondvaarten door de grachten alle welke pogingen, hoe loffelijk het streven ook was en met hoeveel enthousiasme op touw gezet, na korten tijd niet meer in staat bleken de kaasmarktbezoekers te nopen tot een langer verblijf in de stad. Thans heeft de V.V.V. „Alcmaria" weer iets nieuws bedacht. Zij heeft n.1., uitgaande van de idee, dat ook de verdere omgeving economisch bij Alkmaar behoort, een uit breiding gegeven aan de eerder onderno men bezichtiging van een kaasfabriek en boerderij waar kaas wordt gemaakt. Deze uitbreiding bestaat hierin, dat, te beginnen met morgen, des Vrijdags om kwart vóór één een rit per autocar zal worden gemaakt over De Rijp en Midden-Beemster naar Edam en Volendam, om vandaar via Oost huizen terug te keeren naar Alkmaar. Op den heenweg zal aan den Rijper weg in den Beemster een bezoek worden gebracht aan de boerderij van den heer Bijvoet, die de be reiding van kaas aan de boerderij zal demon- streeren, terwijl op de terugreis voor een zelfde doel zal worden gestopt aan de fa briek Neerlandia te Stompetoren. Men ziet, het doel, waarvoor men naar Alkmaar kwam, n.1. het zien verhandelen van kaas, wordt in het oog gehouden door te laten zien hoe de kaas wordt gemaakt, terwijl daaraan nog wordt toegevoegd een interessante rit door een mooi gedeelte van Noordhollands polderland met aardige historische dorpen. Gistermiddag werd de eerste van deze tochten gemaakt wij hopen en verwachten dat er in dit seizoen nog vele zullen volgen! Tegen half twee kwamen de genoodigden samen bij het bureau van de V.V.V. aan de Waag, waar een touringcar gereed stond om den tocht aan te vangen. Daar waren natuur lijk in de eerste plaats bestuursleden van de V.V.V., voorts de burgemeester en de ge meente-secretaris, de commissaris van poli tie, wethouder Bonsema, de heer G. Grondsma voor de Stichting tot behoud van de kaasmarkt, vertegenwoordigers van den Bond van caféhouders en van den midden stand, allen te zamen mèt twee dames een groep van een 25-tal personen vormende. De rit werd ook meegemaakt door den gids van de vereeniging, den heer de Beurs, die onderweg van de streek welke doorgereisd werd, tal van historische bijzonderheden wist te vertellen en voorts een en ander mededeelde over de bodemvoortbrengselen, enz. Hij bleek daarbij een gezellig causeur te zijn, die zich wist te hoeden voor over drijving, wat op zichzelf al een verdienste is. De rit door het mooie polderlandschap met zijn slooten en molens, zijn wei- en bouwlanden, zijn dorpjes, en zijn soms gril lig als doorelkaar geworpen bebouwing met groote vaak mooie boerderijen en daarnaast kleine huisjes, is niet het eenige aantrekke lijke van de V.V.V.-trip: er is nog aan ver bonden een bezoek aan de herv. kerk en het raadhuis te De Rijp, alsmede bezichtiging van museum en/of raadhuis te Edam, waar na in Volendom in hotel Spaander gepau- seerd wordt. Aan een en ander was gister, nu het den eersten rit gold, een officieel tintje gegeven. In De Rijp kwam de burgemeester, de heer C. A. van Staveren, om kerk en raadhuis, beiden zooals men weet van zeer ouden datum, te laten zien. Hy wees op de won- der-mooie glas-in-lood-ramen der kerk (waarbij van de belangrijkste plaatsen in deze provincie boven het IJ, dus ook één van Alkmaar), vertelde van den brand die eens het grootste deel van het dorp in asch legde, sprak van zeevaart waarvan het wel en wee der bewoners eertijds afhankelijk was en toonde tal van typisch oude plekjes en huizen. In het raadhuis sprak hij nog een woord ter begroeting, het daarbij als een eer rekenende dat voortaan op Vrijdag groepen als thans een bezoek aan zijn ge meente zullen brengen. Natuurlijk bean woordde mr. Bosman als voorzitter v „Alcmaria" op hoffelijke wijze deze ciëele ontvangst. Op dringend verzoek van den beer Staveren werd nog even naar Gralt ge reden, om ook daar het raadhuis te zien, dat zoo mogelijk nog mooier en knusser is dan dat in De Rijp en evenals dat herinnert aan vervlogen glorie en aan de welvaart va vroegere eeuwen. Van Graft ging de tocht naar de boerder j van den heer Bijvoet aan den Rijperweg te Beemster, waar onder vriendelijke toelich tingen van de bewoners de kaasmakerij werd verklaard. En dan ging het naar Edam, een der zoo genaamd „doode" steden aan de (voorma lige) Zuiderzee, waar nog zeer vele bermne ringen zijn aan de vroegere grootheid. Hei mooie raadhuis met zijn schilderijen en beel dengroep (afgietsel van de kindergroep P de Schermerpoort te Alkmaar) was hier het doel. Raadszaal en trouwkamer en wat ver der belangrijk is werd hier bezichtigd, waa - na weer verzamelen werd geblazen en de tocht werd voortgezet naar het visschersdrop Volendam. In hotel Spaander werd afge stapt en tijdens het gebruik van ververschin- gen zette mr. Bosman hier tegenover zijn gasten het doel van den tocht uiteen, de hoop uitsprekend dat onder medewerking.van de plaatselijke autoriteiten het doel de kaas marktbezoekers ook des Vrijdagsmiddags iets interessants te kunnen bieden om hen langer vast te houden zal worden nereikt. De burgemeester, jhr. van Kinschot, ant woordde hierop, dat vele besprekingen met het bestuur van „Alcmaria" het bewijs heb ben geleverd, dat het gemeentebetuur die samenwerking op hoogen prijs stelt en zij nerzijds al het mogelijke zal doen om het gestelde doel te bereiken in het belang van de bewoners. Verschillende van de gasten gaven nog wenken in de gewenschte richting, welke zooveel mogelijk ter harte genomen zullen worden, waarna een wandeling langs den dijk naar de haven volgde en ten slotte de terugtocht werd aanvaard. In vrij snelle vaart ging het via Edam en Oosthuizen naar Stompetoren voor een be zoek aan de fabriek Neerlandia. Onder des kundige leiding werden hier de verschillende afdeelingen bezichtigd en uitgelegd, zoodat de bezoekers althans eenig idee hebben ge kregen van de kaasfabricage en hetgeen daaraan vastzit. Tegen zeven uur was men weer in Alk maar terug. We gelooven wel, te mogen ver onderstellen, dat succes zal zijn weggelegd voor deze nieuwe poging om de bezoekers aan Alkmaar ook op prettige wijze de om geving te doen zien. Roemloos einde van de houtwaren- fabriek „Subliem". Op verzoek van mr. G. A. de Lange, curator in het faillissement van J. A. Merks te Heiloo, werden Dinsdag te Limmen ver kocht door den notaris J. P Stuijt te Cas tricum: inventaris en machinerieën van de voormalige fabriek, welke naar Limmen waren „overgebracht". De verkooper be hield zich het recht voor om de goederen niet te gunnen en door den kooper van de fabriek te laten naasten. Alsdan kregen de koopers 10 pet. Voor de verkooping was groote belangstelling. Machinerieën waren weinig aanwezig, het aangebodene was in hoofdzaak nieuw hout en onafgewerkte materialen. De opbrengst was pl.m. 880. Daarna werd aangeboden de fabriek met opslagplaats aan het Stet te Limmen, groot 5 A. 60 c.A. Volgens de aankondiging was de fabriek „eigendom" van P. F. J. Merks, doch bij den verkoop werd er met geen woord van gerept. De fabriek werd opge boden tot 2320, niet gemijnd en daarna op gehouden. De koopers van den inventaris konden betalen en hun koopjes weghalen. Schoolfeestvergadering o. 1. school. Dinsdagavond werd in de o. 1. school de jaarlijksche schoolfeestvergadering gehou den. 32 belangstellenden waren aanwezig. Uit het verslag van den penningmeeste- resse kon men vernemen, dat er het vorige jaar een te kort was geweest van 21, dat evenwel uit andere baten kon worden vol- daan. De rekening werd goedgekeurd. Als nieuwe leden werden vervolgens ge kozen mevr. van HoutKapitein en na her stemming de heer C. Bakker. Schoolfeest. Schoolfeestvergadering op Dinsdag 22 Juni 1.1. Het verheugde den voorzitter, den heer v. d. Abeele dat de opkomst heel wat grooter is dan andere jaren. Uit het verslag van de penningmeesteres- se mej. Bossen bleek, dat het vorige jaar is ontvangen 311.90. De uitgaven bedroegen voor de reis naar Amsterdam enz. 175.03 >4, voor de reis naar Camperduin 149.70, di versen 7.95, totaal 332.6814, Een nadeelig saldo dus van 20.68)4, wat gelukkig gedekt kon worden door het over schot van het vorige jaar. Voor de aftredende commissieleden mevr. Wolfswinkel en den heer G. Langendijk worden gekozen mevr. van Hout-Kapitein en den heer C. Bakker. Voor de hóógste klassen werd de volgende reis vastgesteld: Naar de Ruïne van Brede- rode, bezoek aan het z.g. Tinhof-museum, waarin vogels, eieren, schelpen enz., dan naar Haarlem, bezichtiging van de groote Zwakke tot matige noordelijke tot noord oostelijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken; weinig of geen regen; weinig verande ring in temperatuur. Betrokken weer doch weinig regenkansen. Het hoogedrukgebied in het westen op den oceaan trok zich uit het noorden terug, op IJsland daalde de luchtdruk aanzienlijk. Het hoogedrukgebied in het oosten nam aanmerkelijk in beteekenis af. De depressie welke gisteren over zuid-Frankrijk lag, trok noordoostwaarts en is thans door een voor van lagen luchtdruk verbonden met de depressies in het noorden, welke voor be oosten ons land langs loopt, zoodat bij ons de wind naar het noorden liep, hetgeen in onze omgeving eenige afkoeling veroor zaakte. In Scandinavië waait het matig tot krachtig uit richtingen tusschen zuid en west. De lucht is gedeeltelijk bewolkt, alleen langs de Noorsche kust plaatselijk betrok ken met regen. Op de Britsche eilanden, in onze omgeving en in west-Frankrijk is de wind zwak tot matig uit noordwest tot noordoost. De lucht is hier meest half tot zwaar bewolkt, op het westen van de Brit sche eilanden echter helder tot licht be wolkt. In het oostelijk deel van het waar nemingsgebied waaien nog zuidelijke win den met helder tot licht bewolkte lucht In het tusschengelegen gebied waaien zwakke veranderlijke winden met half tot zwaar bewolkte lucht en in België en zuid-west- Duitsehland lichte regen. De temperatuur is op IJsland, in het oosten van het waar nemingsgebied en in noord-Scandinavië aanzienlijk boven normaal, op de Britsche eilanden, in onze omgeving, Frankrijk en zuid-Scandinavië is zij echter onder nor maal. Voor onze omgeving moet gerekend wor den dat de noordelijke winden voorloopig nog zullen aanhouden, zoodat het weer vrij koel zal blijven. De windkracht zal ver moedelijk weinig veranderen, terwijl voorts verwacht wordt, dat de lucht meest zwaar bewolkt zal zijn en de regen tot geringe hoeveelheden beperkt zal blijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.56 uur tot 4.08 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juni Hoog water. Laag water. Dat. v.m. njn. v.m. n.m. 25 5.03 5.28 1.37 1.52 26 5.38 6.01 2.10 2.26 27 6.14 6.37 2.44 3.01 28 6.49 7.12 3.17 3.35 29 7.26 7.50 3.55 4.12 30 8.08 8.36 4.35 4.53 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 25 5.00 5.25 1.25 1.40 26 5.35 5.58 1.58 2.14 27 6.11 6.34 2.32 2.49 28 6.46 7.09 3.05 3.23 29 7.23 7.47 3.43 4.00 30 8.05 8.33 4.23 4.41 kerk en verder naar Kraantjelek. Daar van daan naar Zandvoort en als hoogtepunt het openluchtbad te Velzerend. De dag hiervoor wordt vastgesteld op Vrijdag 2 Juli. Donderdag 15 Juli trekken de laagste klassen naar Egmond. De voorzitter hoopte op mooi weer, wat een belangrijke factor is, maar minstens even belangrijk is, dat ieder op de lijsten teekent zooveel als in zijn vermogen is, op dat wij niet stranden op financieele moeilijk heden. Van de ingekomen stukken vermelden wij de machtiging van den houtvester tot het doen aanleggen en onderhouden van een rijwielpad over Staatsgronden, onder voorwaarde, dat van particulieren ook de benoodigde grond wordt verkregen. B. en W. werden gemachtigd in de reke ning 1935 de door Ged. Staten gewenschte wijzigingen aan te brengen. Voor zoover de financiën dit gedogen zullen de bermen van den openbaren Hee- ïenweg in 't dorp Schoorl worden voorzien. De kosten zijn begroot op 250. Besloten werd de hoofdonderwijzers- woning te Groet aan den heer J. Ivangh te verhuren voor 3.50 per week plus 0.50 per week voor waterleiding. Een door den minister van Binnenland- sche Zaken gewenschte heffingsschaal voor de leges ten behoeve van de bevolkings registers werd vastgesteld. Noodig geoordeelde wijzigingen in de suppletoire begrooting 1936 werden aan gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2