OLCMARIAI - E.D.0. AKKERTJES Rechtszaken Spoct £achtoaact !Boekm De contrölekwestie heden opnieuw ter sprake. Companys aan het werk. Atkmaarsche Politierechter Hedenavond 7.30 uur: Populaire prijzen: 25 ct. Jongens en werkloozen 10 ct. Die schele Hoofdpijn die telkens Uw dag vergalt WAAK Zilf IAM HET NATÜüR-»«te"fl,'< IN 10 MINUTEN Nfd Qpékfê MIJ. SlAgoi 400. T*l»l 37059. Amitmrdam-C De Spaansche burgeroorlog Catalaansche regeeringscrisis voor de oplossing. De president der Catalaansche gene raliteit, Companys, heeft gisteren de vertegenwoordigers van de pers ont vangen en hun medegedeeld, dat de regeeringscrisis nog niet volkomen op gelost is. Er heerscht thans een kleine pauze. „Mijn beraadslagingen worden echter voortgezet en ik hoop zeer spoe dig U de samenstelling der nieuwe re geering te kunnen mededeelen", aldus de president. Volgens zekere inlichtingen zou de sa menstelling van het kabinet practisch ge reed zijn. President Companys zou alleen nog wachten op de namen van de drie ver tegenwoordigers, die de C.N.T. moet aan Wijzen. Naar welingelichte kringen meenen, zou het nieuwe kabinet er als volgt uitzien: drie vertegenwoordigers van de Catalaan sche linksrepublikeinen; drie vertegenwoordigers van de Vereenig- de Socialistische Partij van Catalonië; Jtian Comorera, Rafael Vidiella en Michel Serrapamies, die zich resp. zouden belasten met de portefeuilles van justitie, arbeid en Openbare werken en ravitailleering; drie vertegenwoordigers van de Confe- fferacion Nacional de Trabajo; een vertegenwoordiger van de Pachters unie: Joseph Calvet, die de portefeuille van landbouw zou krijgen. Het kenmerk der nieuwe regeering zou aeer Catalaansch georienteerd, zelfs zeer Catalanistisch zijn en tevens volkomen de politiek toegedaan van de regeering der republiek. DE KWESTIE DER NIETINMENGING. Het lot der controle in de Spaansche wateren. Het verdere lot der controle in de Spaansche wateren, aldus het Duitsche Nieuwsbureau, wordt natuurlijk ook in Berlijnsche politieke kringen breedvoe rig besproken. Het moet, aldus zegt men, in de eerste plaats de taak van de niet-inmengingscommissie zijn zich be zig te houden met het voorstel van Engeland en Frankrijk de controle aan de Spaansche kusten alleen ten uitvoer te leggen. Volgens Reuter is het mogelijk, dat zich lieden in de bijeenkomst der sub-commissie van de niet-inmengingscommissie een ver schil van meening zal voordoen over het voorstel Frankrijk en Groot-Brittannië de geheele Maritieme controle aan de Spaan sche kusten te doen overnemen. Vertegen woordigers die deel uitmaken van de sub commissie zouden er met hun regeeringen ruggespraak over wenschen te plegen. Men hoopt in Londen, dat deze vertegenwoor digers gemachtigd zullen worden voor het einde der week hun opvattingen uit te spreken, daar men het wenschelijk acht de bres in de maritieme controle zoo spoedig mogelijk op te vullen. Actieve besprekingen worden op het oogenblik gevoerd tusschen Rome en Ber lijn ter bepaling van een gemeenschappe lijke gedragslijn. Er is een volmaakte syn chronisatie tusschen beide regeeringen". DE STRIJD OM MADRID. Evacuatie van politieke rechtsche personen uit Madrid. Uit officieuse bron wordt medegedeeld, dat de kwestie van evacuatie der rechtsche politieke personen, die in Madrid zitten, volgens nieuwe normen zal worden opge lost. Er zijn maatregelen voorbereid, die speciaal gelden voor mannen van 18 tot 45 jaar, die militairen dienst kunnen verrich ten. Het schijnt, dat zij zullen worden uit gewisseld tusschen de wettige regeering en de opstandelingen-autoriteiten tegen man; nen, die zich onder gelijke omstandigheden op het rechtsche gebied bevinden. De uit wisseling zou geschieden onder controle van een in het buitenland zetelende com missie. De mannen zouden een bedrag van hoogstens 2000 pesatas mogen meenemen. Vrouwen, kinderen en ouden van dagen zullen vrijelijk mogen vertrekken, met uit zondering van diegenen, die uitgesproken politiek actief geweest zijn. Deze laatsten zullen als gijzelaars worden beschouwd en uitgewisseld worden tegen republikeinsche personen, die zich in hetzelfde geval op rechtsche gebied bevinden. Granaten bij Engelsch toestel. Twee granaten zijn ontploft in de nabij heid van een watervliegtuig der Royal Air Force, dat oefenvluchten maakte boven Gi braltar. Men gelooft, dat terzelfdertijd een regeeringsvliegtuig een vlucht maakte bo ven Algeciras en dat de luchtafweerbatte- rijen het watervliegtuig hebben aangezien voor het Spaansche regeeringstoestel. Geen van beide vliegtuigen werd echter getrof fen. Sagunto gebombardeerd. Gisternacht heeft een rechtsch oorlogs schip, naar men meent de „Canarias" een vijftiental granat enafgeschoten op de ha ven van Sagunto, gelegen op 25 K.M. ten noorden van Valencia. De projectielen schijnen evenwel geen slachtoffers te heb ben geëischt. De kustbatterijen beant woordden het vuur, waarna het schip en kele minuten later in de richting van de Balearen verdween, Zitting van Maandag 28 Juni. Haar collega's benadeeld, Eenige weken geleden stond voor den Alkmaarschen Politierechter terecht mej Gerardine G., destijds verpleegster in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar. Mej. G. had nota bene eenige van haar collega-ver pleegsters voor kleine bedragen, welke zij in taschjes, kasten, etc. ontdekte, bestolen. Nu eens was het een bedrag van 10 geweest dan weer had zij uit 'n open kast eenig klein geld ontvreemd, doch steeds was het er op neergekomen dat haar collega's er de dupe van waren geworden. In den Dolder, waar zij ook verpleegster was geweest, zouden dezelfde feiten zijn voorgekomen. 't Was een nare geschiedenis geweest en de Politierechter had er niet recht weg mee geweten en een reclasseeringsonderzoek be volen. Dit werd heden bij monde van den heer Wiggers uitgebracht. Veel nieuws kwam hierbij niet aan den dag doch tegen over een eventueele reclasseeringskans stond het rapport niet afwijzend. De officier van justitie was over het ge beurde al zeer slecht te spreken. Verdachte had, zoo merkte de officier op, een leventje van vroolijke Frans geleefd en feitelijk was hier een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. De omstandieheid, dat ver dachte evenwel op dit moment onder goede leiding staat, bracht de officier ertoe voor ditmaal nog een voorwaardelijke gevange nisstraf, en wel van 5 maanden met een proeftijd van 3 jaar te requireeren, conform welken eisch verdachte werd veroordeeld. Fraudeerende werkloozen Natuurlijk ontbrak ook ditmaal het con tingent werkloozen, dat frauduleus inkom sten zou hebben verzwegen, niet op het appel. Allereerst verscheen de fabrieksarbeider W. B. uit Alkmaar die gedurende het tijd vak 1528 Maart gezinsinkomsten had ver zwegen. Verdachte had o.m. een kolenprovi- sie, die tezamen wel eén 85 had beloopen, stelselmatig niet opgegeven. Het was zooals gewoonlijk, natuurlijk van kwaad tot erger gekomen, want toen de affaire was uitgeko men was de steun ingehouden en per slot van rekening vroeg de officier van justitie een gevangenisstraf voor den tijd van maand. De politierechter streek de hand nog eens over het hart en maakte er 14 dagen van. Nummero twee was de typograaf Anton van der B. uit Hoorn. Het zoontje van v. d B. had met den verkoop van een feestgids 35 verdiend, doch zijn vader had in de plaats hiervoor op zijn steunformulier een bedrag van 2 neergezet, een opgave welke op zijn zachtst gezegd flink bezyden de waarheid genoemd kan worden. Tijdens de zitting maakte v. d. B. het er ook al niet beter op want al zijn gepraat kon den indruk niet wegnemen dat hij heel goed geweten had wat hij deed, een indruk die ook de officier van justitie had en die dan ook in zijn requisitoir verdachte lang niet malsch aanpakte Van schuldbesef ontdekte spr. geen spoor en het was noodig dat tegen dezé feiten, die hoe langer hoe meer optre den, ten krachtigste stelling genomen wordt. Conform den eisch werd v. d. B. tenslotte tot 1 maand gevangenisstraf veroorde.ld. Een onoplettend schipper. Elbert K. uit Amsterdam de man was niet verschenen, doch laten we hem voor het gemak in verband met onderstaande maar eens schuitenvoerder noemen hac op 30 April een aantal zolderschuiten aan den kant van het Noordhollandsch Kanaal onder Zijpersluis gemeerd. Het „meeren" was echter niet volgens alle regelen der kunst geschied want de rij van 4 schuiten was door Elbert aan de voor- en achter zijde vastgelegd. Toen dan ook de achterste door sterken wind lossloeg was het heele geval gaan drijven en een ware barricade was in het kanaal gelegd. Het was gelukkig overdag gebeurd, zoodat erger voorkomen kon worden, doch K. zal zijn ondoordacht heid nog moeten boeten door betaling van een boete groot 10 of 5 dagen hechtenis. Het oude liedje. 1 Mei was door den gepensionneerde Ber- nardus Marinus R., uit den Helder, wel wat erg luidruchtig en overdadig gevierd. Het eind van het lied was geweest dat R. smoor dronken een agent van politie voor al wat mooi en leelijk was, uitgemaakt had. Natuurlijk wist hij er niets meer van, maar de agent was het zeker nog niet ver geten en de vroolijke 1 Mei-viering zal nog een erg onaangenaam slot hebben, want conform den eisch werd R. veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Rare gewoonten. Wat dan volgde zal wel voor velen een duister hiaat blijven bevatten. Gewaagde badpakken ziet men aan het strand legio, doch de musicus H. L. K. uit Schagen had het op het strand van Callantsoog gewaagd maar geheel zonder badpak te verschijnen. Het waarom kwam niet aan het licht, want de deuren gingen dicht en het eenige wat nog aan de openbaarheid werd prijsgegeven was dat K. beter een badpak had kunnen koopen, want nu kost hem deze escapade 10 of 10 dagen hechtenis. Paardemiddelen. De boerenknecht C. v. D. uit Westerblok ker moest in Mei j.1. voor zijn stiefvader Neefkes aldaar een hoeveelheid gras wegrij den op een driewielde kar. Of het paard, dat dit vrachtje moest wegtrekken, gehoord had van de bekende sit-down stakingen is niet recht duidelijk, doch wel staat vast dat het dier het vertikte om ook maar „een poot te verzetten". Na eenige pogingen om het dier te bewegen vooruit te gaan had de knecht zich zoo driftig gemaakt dat hij het paard met een mestvork te lyf was gegaan als gevolg waarvan dit ernstige verwon dingen aan de dy had opgeloopen. De officier van justitie oordeelde het ge beurde heel ernstig en vroeg, mede in ver band met verdachte's financieele omstandig heden, 'n gevangenisstraf van 7 dagen, con form welken eisch deze werd veroordeeld. OVERTREDING VAN HET TWEEPLOEGENSTELSELVERBOD IN DE KALKZANDSTEENINDUSTRIE. De kantonrechter te Gorinchem deed uitspraak in de zaak tegen G. C. B., direc teur van de kalkzandsteenfabriek N.V. „De Merwede' aldaar, die in het begin van deze maand door 21 arbeiders werk liet verrichten in strijd met het bepaalde bij het tweeploegenstelselverbod voor deze industrie Verdachte kreeg een boete van 21 x 0.50. UITGEWEKEN DUITSCHER VEROORDEELD. De rechtbank te Groningen veroordeelde hedenmorgen den 30-jarigen uitgeweken Duitschen tuinman Max Peter Natho, af komstig uit Halle aan de Saaie, die zich in Maart en April van dit jaar in verschillende deelen van ons land aan een groot aantal inbraken heeft schuldig gemaakt en wiens uitlevering bovendien door de Duitsche re geering is gevraagd wegens daar te lande gepleegde delicten, tot vier jaar gevangenis straf met aftrek van den tijd, in voorloo- pige hechtenis doorgebracht. DE TREINRAMP TE WOERDEN. Machinist tot 3 weken gevangenis straf veroordeeld. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft vandaag arrest gewezen in de straf zaak tegen den 52-jarigen machinist der I En het publiek kreeg den smaak ook meer en meer te pakken en kwam met veel genoegen deze trainingsavonden bijwonen tegen een kleinen toegangsprijs. En het vond deze avonnden dikwijls nog meer interes sant, dan middelmatige wedstrijden met mm of meer bekende profs en onafhankeljjken. Dit seizoen zou de wielerclub Alcmaria de trainingsavonden organiseeren. Zoo was het idee van den heer Kaayk, directeur van de wielerbaan en Alcmaria nam het voorstel aan. Echter, de federatie van wielerclubs in Noordholland meende, dat het veel meer op haar weg lag, om deze avonden te regelen en zy kreeg van Alcmaria en de directie der baan toestemming, om de regeling in han den te nemen. Dat leek buitengewoon mooi. Want ten slotte waren deze avonden niet alleen be stemd voor de Alkmaarsche renners, maar voor eiken renner in Noordholland-Noord En nu zouden we eens wat zien! Nu zouden we trainingswedstrijden zien zooals ze nog nooit op onze baan gehouden waren. Want zou niet elk bestuurslid van de aangesloten vereenigingen zorgen, dat „zijnjongens des Woensdagavonds op de Alkmaarsche baan kwamen? Dat was toch in het belang der renners zelf, die dan op een gemakkelijke Nederlandsche Spoorwegen H. J. S., den man, die den stoomtrein reed, welke op I wijze wedstrijdroutine zouden kunnen op- 7 October j.1. bij het station Woerden I doen? verongelukte, en aan wiens schuld het De federatie organiseerde en wie e: kwamen Alkmaarders en zoo goed als ongeluk te wijten zou zijn, waarbij twee geen anderen. En de laatste weken was het personen het leven verloren. De recht bank te Utrecht had hem tot drie we ken gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal eischte drie weken hechtenis. zoo, dat er nauwelijks wedstrijden georga niseerd konden worden wegens tekort aan renners. Zoo krachtig en voorbeeldig werkte de federatie. En toen begon het de directie der baan te vervelen. Zij meende, dat niemand er mee Het hof veroordeelde den machinist gebaat was, dat de trainingsavonden zoo in tot drie weken gevangenisstraf en be vestigde het vonnis. DE INBRAAK IN HET ZEGELKANTOOR TE UTRECHT. Kostjuffrouw vrijgesproken. Het Amsterdamsche hof bevestigde het vonnis van de rechtbank te Utrecht, waarbij een pensionhoudster vrijgesproken werd van het haar ten laste gelegde bezwaren van gestolen geld uit winstbejag. De vrouw had voor een harer kostgangers een deel van de door hem uit het registratie kantoor gestolen zegels bewaard. De recht bank en ook het hof achtte echter het ten- laste gelegde winstbejag niet bewezen. DE OVERVAL MET ROOF OP PASTOOR LITJENS. Uitspraak der rechtbank te Roer mond. De rechtbank te Roermond heeft van ochtend uitspraak gedaan in de zaak tegen de vier verdachten van den overval met roof op pastoor Litjens te Geijsteren. De officier van justitie had op 15 Juni tegen ieder negen jaar gevangenisstraf geeischt met aftrek van voorarrest voor A. Dut vanaf 22 Juni 1936 en voor J. Janssen vanaf 23 Mei 1937. De rechtbank veroordeelde thans de verdachten W. Janssen, J. Janssen, A. Dut en M. Hendrikx ieder tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest voor A. Dut en J. Janssen. Tevens werd gevangenneming bevolen van W. Janssen en M. Hendrikx. Wielrennen. DE TRAININGWEDSTRIJDEN OP DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Deze week geen trainingwedstrijden. De reeds zoo populair geworden trai ningwedstrijden op de Alkmaarsche wielerbaan worden tijdelijk stop gezet, omdat men anders terecht vreest, dat de populariteit zou verdwijnen! Deze schijnbaar vreemde handels wijze vereischt een nadere verklaring, welke wij hier zullen weergeven. En dan zal het duidelijk zijn, waarom we voor misschien een week verstoken blijven van deze Woensdagavondwed- stryden. Oorspronkelijk werd er op de wielerbaan hier maar lustig rondgedraaid door de jonge renners .zonder dat er werkelijk getraind werd. Men was tevreden, als men een uur of meer op zijn fiets had gezeten en als men zoo een paar sprintjes gemaakt had en een tiental ronden met een toevallige maat een koppel vormde. En heel erg leuk was het, als twee andere renners ook een ploeg vorm de: dan kreeg men een wedstrijd van mis schien wel 20 ronden. Een wedstrijd, waar aan niets te verdienen was, maar die als een gezellige training beschouwd werd. Totdat er verandering kwam in de trai- ningsavonden. De directie der wielerbaan en de Clubbestuurderen voelden het als een direct belang voor de baan, de clubs en de renners zelf, dat er orde geschapen werd in de oefeningen en dat een andere wijze van trainen veel meer nut zou kunnen afwer pen. En men organiseerde de trainingsavon den, zooals die nu in een lange serie gehou den zyn. Maar het bleven trainingsavonden, ook al kregen ze het karakter van echte wed strijden. Alleen, men kon altijd voor zich zelf inschryven, van contracten was geen sprake, van verplichtingen van welke zijde] ook, evenmin; het was en het bleef alles een gezellig onder-onsje. Een onder-onsje, dat I zyn nut afwierp en waarop de jonge renners Schuurman 79 63 60; mej. D. Lang en gelegenheid te over kregen, om wedstrijd- A. Hof winnen v. mej. Kallansee en ir. van fahig te worden. I Dijk 6—0 6—1. peil daalden; zij meende, dat er maar een eind gemaakt moest worden aan deze „samenwerking" die meer op tegenwer king leek. En dus zijn er a.s. Woensdagavond geen trainingswedstrijden op de Alkmaarsche baan. Intusschen beteekent dit niet, dat de wed strijdjes geheel zullen verdwijnen. Integen deel! de directie der baan heeft Alcmaria opnieuw verzocht de organisatie op zich te nemen en zij zal tevens zorgen voor voldoen de renners. Sterker nog ,als de korte over gangsperiode geweest is en als de baan des Woensdagsavonds weer geopend wordt, zal het publiek goede en spannende races kun' nen meemaken, beter dan ze ooit zijn ge weest. En het zullen niet altijd dezelfde ge zichten zijn, die men op de baan zal zien; andere renners zullen komen, steeds weer en zij zullen zich meten met de renners uit Noordholland, met de jenners, die willen rijden, om routine te kunnen opdoen Die nieuwe organisatie kost even tijd. Maar over een week wellicht zal alles voor elkaar zyn. En de federatie? Och, wat zullen we zeggen van deze orga nisatie. Op papier is alles heel mooi, maar in de praktijk heeft ze nog nooit wat gedaan, tenminste nooit iets in het belang van de wielersport. Laten we dus de federatie vooral niet au serieux nemen! JAN GROOT WINT EEN TWEEDEN PRIJS. Zondag j.1. werd de ronde van Kruiningen (Zeel.) verreden, waaraan in de categorie amateurs 60 renners deelnamen. De Alk maarder Jan Groot vertegenwoordigde ons gewest en beet eindelijk eens vinnig van zich af. Hoewel er 85 K.M. gereden moest worden (24 ronden), trok hij reeds na de 2de ronde weg, om alleen den kop te nemen. Drie ron den lang behield hy een voorsprong van 300 tot 400 meter en won daardoor een pre mie. Daarna wist de ploeg weer in te loopen en meteen zette Leo de Beer, de populaire Amsterdammer, door, om een grooten voor sprong te nemen. Tal van demarrages van het hoofdpeleton mislukten en de Beer bleef op de eerste plaats. Jan Groot wist zich ech ter in dit leidende peleton te handhaven en zorgde er voor, een goede positie in te nemen in de voorlaatste ronde. In de laatste ronde liep ten Hove plotseling weg, doch de Alkmaarder zette den vluchteling na en 150 M. voor de finish had hij hem al los ge reden. Toen kwam v. Gent opzetten, maar te laat: met een halve lengte voorsprong ging Groot na Leo de Beer als tweede door de finish. Het gemiddelde bedroeg in dezen rit 39 K.M. De Alkmaarder is gistermiddag weer ver trokken en zal deze week nog aan eenige ronden in België deelnemen. Tennis. ADVENDO NET NIET KAMPIOEN. Advendo ging Zondag naar Amsterdam, waar ze klop kreeg van het 5e team van D. D. V. Een paar Alkmaarders hadden bepaald een off-day; anders ware een gelijk spel wel te bevechten geweest. De uitslagen waren: Heeren enkelspel: Silbiger verl. v. mr. Schuurman 57 36; A. Hof wint v. ir. van Dijk 57 64 62. Dames enkelspel: Mevr. Dreyer wint v. mej. M. Postma 62 62; mej. Lang wint v. mej. J. Kallansee 62 36 61. Heeren dubbelspel: Silbiger en A. Hof verl. van ir. van Dijk en mr. Schuurman 9—7 2—6 2—6. Dames dubbelspel: Mevr. Dreyer en mevr. van Belle winnen v. mej. M. Postma en mej. J. Kallansee 62 62. Gemengd dubbelspel: Mevr. van Belle en Silbiger winnen v. mej. M. Postma en mr. *oo'n migraine, die U ongeschikt mankt voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet te laten kwellen. Gebruik daarvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel tal optrekken als 'n grauwe mist voor de ion. Dan *ult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheu- matische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Wandelen. 30 K.M. GETIPPELD. De eenige Alkmaarder, die jaren aan den wandelmarsch te Hoorn meedeed, was P. Bloothoofd, die de 30 K. M. naar behooren aflegde en dus met een fraaie herinnerings- teeken huiswaarts keerde. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het Indië-toestel Reiger is gistermiddag op Schiphol neergestreken. De Valk (uitr.) bereikte Bandoeng. DE SPECHT NAAR INDIE. Morgen zal het K.L.M.-vliegtuig Specht van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren G. M. H. Frijns (gezag voerder), H. Groeneveld (twee bestuurder), P. B. Blok (werktuigkundige) en S. van der Molen (radiotelegrafist). De post voor het toestel vanavond te Amsterdam zyn. SPORTVLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Bestuurder gedood. Gistermiddag omstreeks vier uur is in een tuin te Princenhage een sportvlieg- tuig, bestuurd door den heer J. O. H. Hommels over den kop geslagen. De bestuurder kwam hierbij om het leven. Nadere bijzonderheden. Het sportvliegtuig was een Koolhoven- toestel van het type F. K. 41. De bestuurder, een 22-jarige leerling van de Kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam, J. Hommels was vroeg in den middag van Schiphol ver trokken voor een vlucht naar Eindhoven, waar hy om 15.20 uur landde. Van hier steeg Hommels korten tyd later op voor de terugreis. Hij besloot via Princenhage, waar familie van den jongeman in het St. Luciagesticht verblijf houdt, terug te keeren. Boven het gesticht gekomen, cirkelde Hommels eenige malen in het rond, waarbij hy vlak boven de inrichting vloog. Alvorens de tocht voort te zetten, ging hy hooger vliegen. Plotseling echter scheen er iets aan den motor te haperen. Het toestel daalde snel. Nog even gelukte het den bestuurder iets te stygen, doch kort daarop stortte het toestel neer. Het kwam terecht in de tuinderij van den kweeker van Haperen in de Heilaarstraat. De staart van het vliegtuig werd totaal ver brijzeld, terwijl de bestuurder ernstige ver wondingen opliep. Kort na het ongeluk is hij ter plaatse overleden. Per brancard is het stoffelijk overschot naar het lijkenhuisje van het St. Luciagesticht overgebracht. Het toestel, waarmede het ongeluk ge beurde, is een vlieguig van de nationale luchtvaartschool. DRIE SPORTVLIEGTUIGEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. De drie bestuurders gedood. Boven het vliegveld Hamburg-Fuhls- buettel zijn gisteren drie sportvliegtuigen bij een oefening met elkaar in botsing ge komen en omlaag gestort. De drie bestuur ders zijn om het leven gekomen. Hoe vaar ik veilig?, door H. L. Scholten; Uitgave Bur. afd. Scheepvaart van Diligen- ties van 1890 te Amsterdam. Een handig boekje waarin door teekeningen de ver keersregels te water worden weergegeven. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wy óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 t

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6