BOS Sport Kloppende Hoofdpijn? Werklooze onderwijzers in ambtenaarsbetrekkingen. De Ronde van Frankrijk. De hevigite hoofdpijn bedaart spoedig door Mijnhardt's Hoofdp ij n poeders Per stuk 8 cent, doos van 6 stuks 45 cent. PRINS BERNHARD ONTVANGT EEN SABEL. GEDRAGEN DOOR KONING WILLEM III. Zooals wij gisteren meldden, heeft prins Bernhard een bezoek gebracht aan het kamp Waalsdorp te Den Haag. Na het défilé stelden de troepen zich rond om het monument van de beide regimenten op, welk monument is opgericht voor de grenadiers en jagers in den tiendaagschen veldtocht gesneuveld. Aan den voet van dit monument legde de prins een palmtak met witte lelies neer, waaraan op een wit lint een gouden ge kroonde B prijkte. De prins heeft hier enkele woorden ge sproken. Met duidelijke stem zeide Z. K. H.: „Ik stel er prijs op de in 1830 gevallen grenadiers en jagers mijn hulde te betuigen door het neerleggen van een palmtak bij dit monument, dat te hunner eere is opge richt". De brigadecommandant, kolonel Van der Bent, betuigde den prins hiervoor zijn eer biedigen dank. Kolonel Van der Bent besloot met het uit brengen van een driewerf hoera op H.M. de koningin en de leden van het kon. huis, met welken roep allen luide instemden. Kolonel van der Bent vroeg den prins vervolgens verlof den commandant der gre nadiers in de gelegenheid te stellen hem de sabel aan te bieden, die koning Willem III als kolonel der grenadiers heeft gedragen en die de koningin-moeder indertijd aan het museum van de grenadiers en jagers heeft geschonken. Luitenant-kolonel J. van Voorthuysen, de regimentscommandant, bood de sabel aan en zeide tot den prins, dat het hem een eer was deze grenadierssabel, die Z. M. koning Willem III, die bij het regiment zoo geëerd en geliefd was, als kolonel der grenadiers gedragen heeft, te mogen aanbieden. Nadat de prins zijn sabel had afgelegd en de nieuwe sabel had omgegespt, sprak Hij als volgt: „Voor dit zeer bijzondere geschenk betuig ik u mijn grooten dank en ik beschouw het als een buitengewone eer de sabel van Z. M. koning Willem III bij deze uniform te mogen dragen. Ik voel het als een nieuwe versterking van de banden tusschen deze beide regimenten en het Huis van Oranje". De prins heeft vervolgens het kamp be zichtigd. Hij bezocht het christelijk militair tehuis, waar hij werd ontvangen en rondge leid door den veldprediker, dr. Westenburg. In de keukens proefde de prins de soep. De soldaten en onderofficierencantines werden niet overgeslagen. In de onderofficieren- cantine werden de oudste onderofficieren aan den prins voorgesteld. Ook het museum werd bezichtigd. In het vereenigingslokaal der grenadiers heeft prins Bernhard, namens' H. M. de koningin, een schilderij aangeboden, be stemd voor het museum van de grenadiers en jagers, voorstellende koning Willem III, gezeten te paard in de uniform van kolonel der grenadiers. Nadat alle officieren van beide regimen ten en van den brigadestaf hier aan Z.K.H. waren voorgesteld, nam de prins de vlag, die het schilderij bedekte, weg en sprak de volgende woorden: „Mijne heeren, het is mij een bijzonder genoegen geweest met u kennis gemaakt te hebben en het is mij een groote vreugde, om u op dezen dag, den 108sten verjaardag van de regimenten grenadiers en jagers, namens H. M. de koningin, te mogen aanbieden het portret van wijlen Z. M. koning Willem III in de uniform der grenadiers, dat H. M. bestemd heeft voor uw museum". Kolonel van der Bent en luitenant-kolonel Adams dankten hierna voor dit geschenk, waarna de bezichtiging van het kamp werd voortgezet. Enkele barakken werden bezocht en in de officierscantine heette kolonel Van der Bent den prins met een glas champagne welkom. De prins beantwoordde dezen dronk met de volgende woorden: „Voor de woorden van welkom, welke hier tot mij gesproken zijn, betuig ik u allen mijn oprechten dank, en ik verzeker u, dat ik het op hoogen prijs stel te vertoeven te midden van u, die de mooie traditie, ver bonden aan uw regimenten, steeds in zoo hooge eere houdt. Ik drink op het welzijn der regimenten grenadiers en jagers en in het bijzonder op de gezondheid van de of ficieren dezer regimenten." Om 10 minuten voor één verliet de prins het kamp om nog een bezoek te brengen aan het R.K. Militair Tehuis. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Regeering treft nadere regeling. Dezer dagen is in de Staatscourant een regeling gepubliceerd ter bevorde ring van plaatsing in den overheids dienst, buiten het onderwijs, van per sonen, die in het bezit zijn van de akte van bekwaamheid als onderwijzer bij het lager onderwijs en die ten gevolge van de uit bezuinigingsnoodzaak voort gevloeide beperking van het aantal onderwijskrachten geen of slechts zeer geringe kans hebben om de functie, waarvoor z(j zyn opgeleid, nog ooit te kunnen uitoefenen. Het aantal van dergelijke akte-houders is zeer groot, zóó groot, dat het zeer wel te verklaren is, dat deze groep der regeering zorg baart. Immers, aan den eenen kant eischte de noodzakelijke beperking van de openbare uitgaven inkrimping van het on derwijzend personeel, aan den anderen kant mocht in het belang van het onder wijs de toevoer van nieuwe krachten niet geheel worden gestuit, m.a.w. de opldlding tot onderwijzer moest doorgaan. Aldus ont stond een surplus aan akte-houders en de wijze van ontstaan van dit overcompleet heeft de regeering er toe gebracht maat regelen te treffen om de niet voor het on derwijs benoodigde aktehouders in andere richting een redelijk bestaan te bezorgen, althans zooveel mogelijk. De getroffen regeling zij is te vinden in de Staatscourant van 30 Juni j.1. geeft niet aan alle werklooze akte-houders aan spraak om in eene voor hen geschikt te achten rijksbetrekking te worden ge plaatst, daarvoor i-- hun aantal te groot. Maar wel krijgen zij door die regeling een zeer belangrijken voorsprong op andere sollicitanten. Er is een zoodanige organi satie vastgesteld, dat de mannelijke akte-houders, voor zoover zij niet jonger dan 21 en niet ouder dan 35 jaar zijn, in de eerste pliatsin aanmerking zul len komen voor bepaalde, uiteraard meest al administratieve betrekkingen in den overheidsdienst, wanneer in vacatures daar in zou voorzien moeten worden door par ticuliere gegadigden. De belanghebbenden hebben voorshands niet anders te doen dan aan den directeur van het Centraal Capitulantenbureau te 's-Gravenhage, Raamweg 3, schrift e- 1 i' k te verzoeken om als houder van de akte van bekwaamheid als onderwijzer, be doeld in artikel 77a der wet van 17 Aug. 1878 (Staatsblad no. 127), te worden inge schreven op de candidatenlyst tot plaatsing in een betrekking in overheidsdienst. Eeni- gen tijd daarna ontvangt de verzoeker als dan een vragenlijst, in drievoud, ter invul ling, welke drie lijsten hij, na alle daar- opgestelde vragen te hebben beantwoord, vervolgens aan genoemden directeur moer terugzenden. Uiteraard worden alleen behoorlijk ge frankeerde stukken in ontvangst genomen en heeft de directeur geen gelegenheid be langhebbendwen anders dan na uitnoodi- ging te ontvangen. Aan de hand van de gegevens, op de in gevulde vragenlijst verstrekt worden de langhebbenden anders dan na uitnoodi- Uist ingeschreven. Komt er nu een betrekking vacant, waar in een aktehouder geplaatst zou kunnen worden, dan wordt daarvoor bestemd de ingeschrevene, die daarvoor het meest ge schikt wordt geacht, zooveel mogelijk in volgorde van inschrijving op de candida- tenlijst. Deze aanwijzing geschiedt door den caoitulantenraad. De inschrijving op de lijst geschiedt aldus: Hij, die het eerst de onderwijzersakte be haalde, komt bovenaan. Als twee of meer candidaten op denzelfden datum die akte verwierven, gaat de oudste in leeftijd voor, en wanneer ook de leeftijd gelijk zou zijn, dan gaat voor hij die bij inschrijving in alphabetisch-lexicografische volgorde het eerst op de lijst zou worden geplaatst. EEN SPORTVLIEGVELD IN HET GOOL Het voorstel z. h. s. aangenomen. De gemeenteraad van Hilversum heeft gisteravond het voorstel van B. en W. be handeld tot het aanleggen van een vlieg veld, uit te voeren in werkverschaffing, Nadat alle fracties zich tegen het voor stel hadden uitgesproken, werd de verga dering op voorstel van den leider der S. D. A. P.-fractie tien minuten geschorst, om de fracties gelegenheid te geven op nieuw hun standpunt te bepalen. Na de heropening der vergadering bleek, dat drie fracties, n.L de liberale, de sociaal-demo cratische en de roomsch katholieke, bereid waren het voorstel te aanvaarden. Alleen de prot. christelijke en de communijtische fracties bleven op hun eerder ingenomen standpunt staan. Het voorstel werd daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ROEIBOOT OVERVAREN. Eén der inzittenden verdwenen. Gistermiddag omstreeks drie uur waren de 24-jarige soldeerder R. Miedema uit de Rechthuisstraat en de 28-jarige J. Hense uit de Katendrechtsche straat te Rotterdam in een roeiboot op de rivier de Maas, ter hoogte van de Lloydkade aan den zuider oever aan het visschen naar staaldraad. In de onmiddellijke nabijheid van deze roei boot bevond zich een tweede, waarin even eens twee mannen hadden plaats genomen. Op dat oogenblik naderde stroomafwaarts het motorschip „Jean" schipper v. d. Tuuk. Door den bouw van 't vaartuig zag de schip per alleen de tweede roeiboot en bemerkte hij de eerste niet, zoodat deze werd over varen en onmiddellijk in de diepte zonk. Dadelijk werden reddingspogingen aange wend en men slaagde er in M. 'aan wal te brengen, doch H. kon helaas niet worden gered en is verdronken. De rivierpolitie was spoedig ter plaatse en dregt naar het stoffelijk overschot. RIJWIELDIEVEN GEARRESTEERD. Ze hadden er 34 gekaapt. De politie te Tilburg is er in geslaagd de hand te leggen op een dievenbende, die in betrekkelijk korten tijd hier en in de omgeving niet minder dan 34 fietsen heeft gestolen. Vrijdag van de vorige week kwam de politie ter oore, dat te L essen een nieuw Simple-rijwie! te koop was aangeboden, hetwelk eenigen tijd geleden te Tilburg was ontvreemd. Bij het onderzoek bleek, dat te Hilvarenbeek rijwielen aan land bouwers te koop waren aangeboden. De politie nam de personen, aan wie de fietsen te koop waren aangeboden, mee naar Tilburg en liet hun de foto's zien van eenige verdachte personen. Uit een der foto's herkenden zij den jongen, die de fietsen te koop had aangeboden. Het bleek te zyn dc veertienjarige H. ten B., wonende te Tilburg. Toen de politie den veertienjarigen knaap ging arrestee ren, trof zij in de woning eveneens diens 21-jarigen broeder J. ten B. aan en daar deze vrij goed beantwoordde aan het sig nalement, dat de landbouwers in kwestie van den persoon, die met de fietsen bij hen was geweest, hadden gegeven nam de po litie ook dezen J. mee. Inmiddels werd het onderzoek voortge zet en al spoedig bleek, dat deze beide jongelieden, geholpen door hun broeders, den 19-jarigen N. en den 16-jarigen H. in het laatste halfjaar te Tilburg 27. te Breda 2, te Oisterwijk 3 en te Goirle 2 rijwielen hadden gestolen. Als verdacht van heling werden vervol gens aangehouden W. de J. te Gilze en P. van B. te Tilburg. Het zestal is raar Breda overgebracht. Het onderzoek duurt nog voort, daar men vermoedt nog verschillende fietsen te kunnen achterhalen. DOODELIJK ONGELUK AAN BOORD VAN ZWEEDSCH SCHIP. Aan boord van het Zweedsche stoom schip „Sir Srnest Castle" te Rotterdam is een 79-jarige Zweedsche matroos P. C. Johansen, woonachtig te Gretesund, op het tusschendek tydeps werkzaamheden met het hoofd bekneld geraakt tusschen een onderstel van een daar gemonteerde hysch- kraan en den zijkant van het schip. Het hoofd van den man werd vrijwel afgekneld. Hij was op slag dood. Per politieboot is het stoffelijk overschot naar het bureau van de rivierpolitie aan de Parkhaven ver voerd, vanwaar het naar de begraafplaats Crooswijk zou worden overgebracht. EEN GEDENKSTEEN OP HET GRAF VAN GENERAAL TONNET. Eenige vrienden van wijlen generaal Tonnet hebben gelden bijeengebracht voor de plaatsing van een eenvoudigen ge denksteen op zijn graf op het kerkhof te Vorden. Vrijdag 9 Juli zal de steen in alle stilte zonder toespraken worden onthuld en aan de familie worden overgedragen. BURGEMEESTER VAN AVEREEST NAAR SOEST. Bij koninklijk besluit van, 6 Juli is met ingang van 1 Augustus benoemd tot bur gemeester der gemeente Soest mr. W. A. J Visser, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Avereest. NEDERLANDSCHE DESKUNDIGE VAN DEN VOLKENBOND GAAT HEEN. De heer ter Meulen neemt ontslag uit de financieele commissie van den Volkenbond. De heer C. E. ter Meulen, de Neder landsche deskundige in de financieele commissie van den Volkenbond, heeft by den secretaris-generaal van den Vol kenbond zijn ontslag ingediend. De heer ter Meulen motiveert zijn be sluit met de veranderingen, die men wil invoeren ten aanzien van de benoeming der deskundigen, en den duur hunner mandaten welke wijzigingen volgens den heer ter Meulen van dien aard zijn, dat het de mo gelijkheden voor de financieele commissie nuttig werk te verrichten vermindert. EEN KERK VERKOCHT. Gebouw der paters Dominicanen te Leeuwarden. Het oude kerkgebouw van de paters Do minicanen te Leeuwarden is voor afbraak verkocht voor 5652, onder meer met de bepaling, dat het gebouwde, met uitzonde ring van de muren, voor 1 October op kosten van den kooper zal moeten worden afge broken tot ten hoogste zes meter boven den beganen grond en met uitzondering van het op den toren staande kruis en den koperen bal daaronder, welke het eigendom blyven van de verkoopster. In het op dit perceel, dat een oppervlakte beslaat van 8.30 Are te stichten gebouw of gebouwen zullen geen godsdienstoefeningen mogen worden gehouden en geen café of danshuis mogen worden gevestigd, dit ge bouw of deze gebouwen zal (zullen) noch geheel noch gedeeltelijk mogen dienen voor bergplaats van lompen, beenderen e.d. op het verbeuren eener boete van 3000 voor iedere overtreding. De Dominicaner Orde of de Orde der Predikheeren vestigde zich in 1245 in Fries- land's hoofdstad. Na de reformatie kwamen de paters in 1628 terug. In 1850 werd de nu verkochte kerk gebouwd onder het pastoraat van pater Goossens, in 1880 volgde eenige uitbreiding. UITGIFTE VAN OBLIGATIEN. De gemeente Amsterdam geeft 19.936,000 obligatiën uit van de 2% vierde leening 1937 in stukken van 1000 en 500 nomi naal aan toonder met een koers van uitgifte van 99 Houders van de per 16 Augus tus 1937 aflosbaar gestelde niet uitgelote obligatiën der 4 leening Amsterdam 1935111, oorspronkelijk groot 19.820,000, per resto na de verplichte aflossing per 1 Aug. 1937, groot 19.388,000 hebben bij de in schrijving recht van voorkeur. TUNNEL TE VELSEN. Afmetingen vastgesteld. Naar het „Haarlem's Dagblad" verneemt, heeft de minister van Waterstaat thans de afmetingen van den tunnel te Velsen vast gesteld. De breedte van den rijweg wordt acht meter, met aan weerskanten verhoogde voetpaden van 75 c.M., zoodat de breedte van wand tot wand 9.50 M. wordt. De vrye hoogte wordt 4.20 M. Het diepste deel van den tunnel komt op 22.10 M.N.A.P. De helling der opritten wordt 1 op 28.5, terwijl de totale lengte ca. 1350 M. zal be dragen. Zwemmen. RIE MASTENBROEK WINT TE KOPENHAGEN. Tijdens de gisteravond te Kopenhagen ge houden zwemwedstrijden slaagde Rie Mas tenbroek er in tweemaal van Ranghild Hve- ger te winnen, n.L op de 100 M. borstcrawl en de 100 M. rugslag. Wederom is bewezen dat de Deensche zwemster op de 100 meter, hetzij dat het borstcrawl, hetzij dat het rug slag is, niet niet zoo snel is als enkele Neder- landsche zwemsters. De tijd van Rie Mas tenbroek op de 100 meter borstcrawl was 1 minuut 7.9 sec. Ranghild Hveger tikte in 1 minuut 9.6 sec. aan, na een feilen strijd met haar landgenoot Gunvor Kraft, aie een tijd noteerde van 1 min. 9.7 sec. Op de 100 meter rugslag werd Rie Mas tenbroek eerste in 1 min. 17.6 sec., gevolgd door Ragnhild Hveger in 1 min. 18.5 sec. terwijl Tove Bruunstroem derde werd in den tijd van 1 min. 19 sec. 75. De heks vertrok, doch haar laatste woorden waren toen zij de drempel over schreed: „Wacht maar Uwe Majesteit, mijn tijd zal ook komen! Ik zal wraak nemen en die zal in de eerste plaats U treffen!" Daarop ver dween zij hoonlachend. 76. Iedereen sidderde op het horen van deze onheil spellende woorden, doch de Koning wenkte met zijn hand, en zei dat niemand zich angstig hoefde te maken. den van lui- Schaken. DE EINDSTANDEN VAN V.V.V. De competitie-standen betreffende afgeloopen winterwedstrijd 1936 1937 de Alkmaarsche Schaakclub „V.V.V.", den als volgt: Groep I: 1. en 2. P. J. Ros en E. de Waal ieder 8pnt., 3. P. Deugd 8 pnt., 4. D. Ap pel Jr. 6J4 pnt., 5. P. Hoekstra 6 pnt., 6. A W. Tegel 5\2 Pft., 7. P. Ooijkaas 5*4 pnt., 8. D. Weisenborn 5 pnt., 9. P. Hartog 5 pnt., 10. B. Veltman 4 pnt., 11. A. Vader 2y2 pnt., 12. W. Pijning 1 pnt. Langen tijd was het niet mogelijk te be palen wie in de hoofdgroep op den kam pioenstitel beslag zou leggen. In het begin zorgden de meeste spelers er wel voor niet al te veel punten te verspelen en letten zij nauwkeurig op ieders verrichtingen. Toen de helft der competitie verspeeld was, namen de spelers Ros en de Waal ech ter een voorsprong op de overige deel nemers, welke voorsprong zij tot het einde der competitie hebben weten te behouden. Ros en de Waal zijn na een nek aan nek race tenslotte gelijk geëindigd en spelen thans een match om uit te maken wie zich Kampioen-1937 van „V.V.V." zal mogen noe men. Twee partijen van die match zijn reeds gespeeld en de stand is 11. De als nummer 3 aankomende P. Deugd (met 8 punten) zag zich door een niet al te sterk ingezet begin ondanks een kolossalen eindspurt de eerste plaats nog net ontgaan. De Kampioen-1936 D. Appel Jr. heeft dit jaar sterk teleurgesteld en moest zich met de 4e plaats tevreden stellen. De nummers 11 en 12 A. Vader en W. Pijning degradeeren naar groep II. Groep II: 1. C. Kieft 8 pnt., 2. dr. L. Lips iy2 pnt., 3. J. H. Voort 7*4 pnt., 4. H. Booij 6 pnt., 5. D. Appel Sr. 5*4 pnt., 6. G. Groene- woud 4 pnt., 7. T. Heinis 4 pnt., 8. H. Vlug 4 pnt., 9. J. Kwadijk 4 pnt., 10. J. de Groot 3 pnt., 11. A. van Vliet 1 *4 pnt. In deze groep ging de strijd om de boven ste plaats hoofdzakelijk tusschen C. Kieft, dr. L. Lips en J. H. Voort, die tenslotte ten gunste van C. Kieft is beslist. De nummers 1 en 2 (C. Kieft en dr. L. Lips) promovee- ren naar groep I. Nummer 11 A. van Vliet degradeert naar groep III. Groep III: 1. J. de Haan 7*4 pr»t., 2. J. de Waal 7 pnt., 3. D. Korteweg 7 pnt., 4. J. Winkelman 6 pnt., 5. A. Weisenborn 6 pnt., 6. C. Bierman 5*4 pnt., 7. Tj. N. Adema 5 pnt., 8. H. Schoonhoven 5 pnt., 9. J. van Dijk 2*4 pnt., 10. P. Steinmetz 2 pnt, 11. M. Zweedijk 1*4 pnt. De nummers 1 en 2 (J. de Haan en J. de Waal) promoveeren naar groep II. Groep IV: 1. D. Franken 5 pnt., 2. H. Wie- bols 4 y, pnt., 3. P. Semeins 4% pnt., 4. J. Kaal 4 pnt., 5. P. Holzmann 2 pnt., 6. A. Kraakman 2 pnt., 7. R. Zwaan 0 pnt Direct na afloop van de wintercompetitie is een aanvang gemaakt met een Beker- competitie. Hieraan nemen alle spelers van V.V.V. deeL Momenteel is de 3e ronde in gang en 3/4 per spelers in reeds uitgebekerd. Bij gelijk aantal punten is de rangschik king bepaald volgens het systeem Sonnen- bornBerger. Dammen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. Dinsdagavond werd in café „Populair", het clublokaal der damclub „Voorwaarts", een aanvang gemaakt met den strijd om 't persoonlijk damkampioenschap van Alk maar. De animo was goed te noemen, daar 29 inschrijvingen waren ingekomen. De voorzitter opende dezen avond met eenige welgekozen woorden, waarin hij duidelijk deed uitkomen, dat deze wed strijd in het bijzonder was georganiseerd om aan het mooie damspel nog meer be kendheid in onze stad te geven. Daarna stelde spr. beide wedstrijdleiders voor en verklaarde dezen avond voor geopend. Nadat een der wedstrijdleiders aan „Voorwaarts"-clubkampioen, den heer P. J. Smolenaars, had verzocht den eersten zet aan de borden te verrichten werd een aanvang gemaakt met de partijen waarvan de uitslagen waren: C BlankmanC. Betlem 02 Th. ZijlstraF. Blankman 02 P. RanzijnJ. Zwanenburg 20 P. BakkumC. Staal 11 Jc. RavesteinJ. Stroet 20 L. RavesteinJ. v. d. Vis 20. D. AkkermanS. Vos uitgesteld. Paarden. KENNEMER SPORTCLUB. Het programma voor de draverijen te houden op de baar. te Alkmaar op Zondag 25 Juli a.s. luidt: I. Toekomstprijs. Draverij 4de klasse, open voor paarden die op de lange baan nog geen eersten prijs gewonnen hebben. II. Juliprijs. Heatprijzendraverij le klasse. Afstand 1610 Meter. III. Zomerprijs. Pr ij zendraverij 4e klasse. Afstand 1700 Meter. IV. Gulden Vliesprijs. Handicapdraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2400 Meter. t V. Kortebaandravery-handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Aan gespannen. Te rijden in series. Minimum afstand 700 Meter. Maximum afstand 800 Meter. W ielrennen. Bartali wint de Galibier-etappc. Gisteren werd de zevende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Ais les Bains naar Grenoble over de bijna 2700 meter hooge Galibier, gereden, in welke etappe Bartali, de Italiaansche klimmer zijn slag zou slaan, iets wat hij zelf be loofd had en openlijk door hem was aangekondigd. De 24-jarige Bartali heeft woord gehouden, en h o e. Hij was het eerst boven op de Galibier, hij kwam met minutenvoorsprong op zyn naaste concurrenten te Grenoble aan, ja zelfs ruim een kwartier vóór den leider van het algemeen klassement te Aix les Bains, den Duitscher Bautz. Leider in het bergklassement, winnaar van een der zwaarste etappes, leider in het alge meen klassement, Bartali werd de man van den dag. Zeven etappes zijn er thans achter den rug. In elke etappe was er een andere win naar, voortdurend wisselde de gele leiders trui van renner, terwijl ook verder in het algemeen klassement voortdurend scherpe stijgingen en dalingen voorkwamen, iets waaraan ook het landenklassement niet ont kwam. Luxemburg kwam eerst naar voren, de Franschen volgden, zoowel bij de etappes als in het landenklassement, toen kwam de beurt aan de Belgen, vervolgens waren het de Duitschers, die van zich deden spreken, En thans zijn het de Italiaansche renners, die de aandacht op zich vestigen. Bartali heeft bij aankomst te Aix les Bains verklaard dat hij in de etappe van de Aravis slechts een afwachtende houding had aan genomen. Hij was slechts gevolgd, toen an deren den toon aangaven, was nimmer ini tiatiefnemer geweest, wilde eerst eens de krachten van zijn naaste concurrenten be proeven. Niettemin was hij mei Vervaecke het eerst op den top van de Aravis gekomen, slechs met een lengte door den Belg gesla gen. De koerscommissarissen hebben Ver vaecke gisteravond gedistanceerd. De Be'g zou Bartali op den top gehinderd hebben in de sprint en zoo moest Vervaecke met de tweede plaats genomen nemen. By die klim mers hadden zich vooral ook Ezquerra, Ro- manetti, Sylver Maes en zooals wy reeds schreven de van Schendel onderscheiden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7