Agenda KIJKEN isKQOPELCLOECK Moderne Kunstzaal Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 14.00 16.00 18.06 De ontruiming van het postkantoor. AMSTERDAMSCHE BEURS NASSAU-TAX. Tel. 3545 Jkooinciaal Tlieuws lüec "beticht Vermoedelijk ondergebracht in de Brandweerkazerne en het Gymnastieklokaal. Vandaag de beslissing. P. BOENDEPMAKER Cz. Dagelijks geopend van 10 lot 12 en t tot 4 uur. Ook des Zondags. UITGEEST ST. PANCRAS Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht GRAFT 4 CASTRICUM BERGEN PURMEREND NOORDSCHARWOUDE B -t Alkmaar, Dinsdag. Door de afsluiting van het plantsoen als toegangsweg naar het Postkantoor, is het armoedige Kerkstraatje de hoofdtoegangs weg geworden. Hier groepeeren zich de menschen en al gemeen is het oordeel, dat de eenige goede kant van het gevaar, waarin de kerk ver keert, het feit genoemd kan worden, dat men in den Haag nu toch eindelijk wel eenigen spoed zal betrachten met de keuze van een nieuwe plaats voor het Postkantoor. In Alkmaar heeft men het steeds, terecht, van de P.T.T. geen gelukkige greep geoor deeld toen in 1932 het nieuwe Post-, Tele graaf- en Telefoonkantoor tot Telefooncen trale werd bestemd. Men was echter zoo zeer ingenomen met de automatiseering, dat men er zich bij neer legde, dat het Post- en Telegraafkantoor tij delijk in het Rijksopvoedingsgesticht werd ondergebracht, al beweerde men terecht, dat geen enkele groot zakenman zijn opslag plaats in een voor het publiek gunstig gele gen centraal punt zou vestigen en zijn ver koopgelegenheid in een afgelegen moeilijk bereikbaren hoek, waar de bezoekers cle kans liepen des winters een onherstelbare ziekte op te loopen. Iets dergelijks is alleen bij een overheids bedrijf mogelijk, dat zich op het standpunt stelt, dat het publiek toch in de noodzake lijkheid verkeert het bedrijf te bezoeken. De maatregel was echter tijdelijk bedoeld en de oude menschen voor wie het Waai gat des winters met het oog op hun gezond heid hoogst gevaarlijk is, waren in de gele genheid hun ouderdomsrente door jongeren te laten halen. Het tijdelijke duurt in den Haag, vooral als het provincieplaatsen geldt, zeer lang. Wij zijn nu 5 jaar verder en nog steeds is er geen beslissing genomen over de plaats voor een nieuw Post- en Telegraafkantoor. Eer lijk gezegd hadden wij dit van het energieke P.T.T. niet verwacht en de veronderstelling, dat de aanpassingspolitiek hieraan niet vreemd is, zal er wel niet zoo naast zijn. Het oordeel van den directeur. Heden hadden wij een onderhoud met den directeur van het Post- en Telegraaf kantoor, den heer Pabbruwe, over de moei lijkheden die een tijdelijke verplaatsing van den dienst met zich zou brengen. De heer Pabbruwe verzekerde ons, dat dit voor het publiek geen stagnatie zou brengen. Dit is een kwestie van verhuizing. Op dit punt, zoo zeide de heer Pabbruwe, heb ik wel eenige ervaring. Toen ik voor drie jaar in Apeldoorn directeur was, moest, wegens verbouw van het Postkantoor, het bedrijf in één nacht naar een leegstaand magazijn worden overgebracht en den vol genden morgen functionneerde de dienst volkomen. Sprekende over de onmogelijke plaats waarin de dienst hier gevestigd is, stemde de directeur ons toe, dat de toegangswegen ongunstig zijn, de plaats was echter wel cen traal gelegen en de lokalen voldeden voor den dienst uitstekend. Wij hebben hier een zaal van 50 bij 14 M., daarachter bevinden zich de cantine, de kleedkamers en de ma gazijnruimte, en al deze ruimte is noodig. Toen het vorig jaar de toegang door het Waaigat werd afgesloten, werd de plaats van het Postkantoor wel veel ongunstiger. Daarom is aan het Zevenhuizen een bus ge- geplaatst, die geheel als kantoorbus func- tionneert en voor iedere verzending gelicht wordt. Over de plaats waar het Post- en Tele graafkantoor zal worden ondergebracht, was den heer Pabbruwe niets bekend. Wel wist hij, dat daarover heden in den Haag bespre kingen plaats hebben. Of die tot ontruiming zullen leiden wist hij echter niet, al gaf hij toe, dat men het hoogstwaarschijnlijk in den Haag, met het oog op de gevaren voor het publiek, niet zal aandurven, om den dienst in het rijksopvoedinggesticht te laten. Wan neer tot ontruiming wordt besloten, dan ver wachtte de heer Pabbruwe wel, dat dan op korten termijn daartoe zal worden overge gaan. Van andere zijde vernamen wij, dat over de plaats voor een nieuw Post- en Te legraafkantoor nog voortdurend in den Haag onderhandelingen gevoerd worden. Den Haag eischt een groote centraal gele gen ruimte, omdat het nieuwe kantoor bere kend moet zijn op een uitbreiding van de stad in de komende 30 jaar. Men wil boven dien in den Haag voor de benoodigde ruim te weinig geven en is niet genegen daarvoor waardevolle panden aan te koopen. De ge meente heeft reeds de school aan de Laat, hoek Brillensteeg aangeboden, doch deze oppervlakte wordt zelfs nog te klein geoor deeld. Een goede plaats zou de Harmonie zijn, omdat daar het Doelenveld mogelijk heden voor uitbreiding biedt, doch het be drag, dat voor den aankoop van de Harmo nie noodig is, zal stellig wel hooger liggen dan men in den Haag wil besteden. Dat men daardoor de meestgeschikte jaren voor den bouw heeft laten voorbijgaan schijnt er minder op aan te komen. In de bouwwereld is het bekend, dat de materialen belangrijk in prijs zijn gestegen. Vooral met hout en ijzer is dit het geval en hoewel dit nog niet geldt voor de steenen, die nog beneden pro ductieprijs worden geleverd, kan verwacht worden, dat ook voor dit onmisbare mate naai een prijsstijging niet zal uitblijven. Waar komt het postkantoor? Naar wij vernemen zullen de brandweerka zerne en het gymnastieklokaal aan de Nieu- wesloot tijdelijk voor de onderbrenging van het postkantoor worden benut. Deskundigen uit den Haag brachten hiervoor heden aan Aklmaar een bezoek. Ook wordt de Handels school genoemd om het P.T.T.-kantoor tij delijk te huisvesten. De afsluiting. Met de afsluiting van het parkeerterrein aan het Kerkplein, dat trouwens, sinds de afsluiting van het Waaigat, als parkeerter rein niet gebruikt mocht worden, is heden morgen reeds een aanvang gemaakt. Voor de kerk, waarin niemand meer wordt toegelaten, bewegen zich persfotografen en allerlei belangstellenden. De belangstelling van de zijde van werk- looze vaklieden, die hopen eindelijk weer eens aan den slag te komen, is eveneens groot. Overwogen wordt voorts het kostbare orgel, dat het belangrijkste kerkorgel in ons land is en welks waarde moeilijk valt te taxeeren, tijdelijk op te bergen. Natuurlijk is het mogelijk, dat de kerk muren nog wel een paar jaar zullen blijven staan en zeker doet het publiek verkeerd om zich in de omgeving van de kerk op te stel len in afwachting, dat zij zal instorten. Anderzijds begrijpen wij volkomen, dat de verantwoordelijke personen den meesten spoed betrachten om een ramp te voorko men, want niemand weet, hoe de toestand zal worden, wanneer straks de najaarsstor men om het gebouw gieren en de gevaar lijke plekken bedreigen. DE KAASWIMPELS WORDEN GRATIS GEWASSCHEN. In overleg met de V.V.V. heeft de was- scherij Krom zich bereid verklaard van 15 Juli tot Augustus alle kaaswimpels, welke haar worden toegezonden, gratis te was- schen. Zij beoogt daarmee de stad een fleu rig aanzien te geven en de attractie voor de vreemdelingen daardoor te verhoogen. POGING TOT VERGIFTIGING TE ZWAAG. Oude vrouw opgepakt. Er heeft zich de vorige week te Zwaag een poging tot vergiftiging voorgedaan, welke waar zij tijdig i? o- zonder ernstige gevolgen is gebleven. Het tragische van het geval is, dat het hier een 74-jarige vrouw, de weduwe N. betrof, die haar schoonzoon van het leven wilde berooven. Blijkens thans ingewonnen informaties, woont deze schoonzoon, zekere L., met zijn gezin bij de oude vrouw in en voerde daar sinds den dood van haar man het bedrijf. Hoewel het verleden van L. mogelijk niet geheel vlekkeloos was, ging hij nu toch door voor een oppassend man, die met hart wen ken voor zich en de zijnen een boterham trachtte te verdienen. Hij had echter ten zeerste de tijdsomstandigheden tegen en waar nauwte grauwte brengt, ontstond bij de wed. N. allengs onmin tegen haar schoon zoon, welke tenslotte tot een zoodanigen haat groeide, dat bij haar het boosaardige plan rijpte om hem door middel van Rodent, welke zij tusschen zijn boterham had ge legd, te vergiftigen. De booze opzet is mislukt en aangifte werd gedaan bij de politie. Het gevolg hiervan is geweest, dat de 74-jarige vrouw, na voo loopig te zijn verhoord, op transport is ge steld naar het Huis van Bewaring te Alk maar. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boen dermaker Cz.: werk van Kees Boender maker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zondags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bioscopen. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer De dans aan de galg gekL av.film)hoofdrollen Charles Collins, Frank Morgan, Steffi Duna, Luïs Alberni. Toegang iederen leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Jenny (real.); hoofdrollen Albert Prejean en Frangoise Rosay. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Als je verliefd bent (zang en hum.); hoofdrol Cary Grant. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De trots van de marine (sens.); hoofdrol Charles Bickford. Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 3, matinee. WETENSCHAPPELIJK ARCHIEFAMBTENAAR Geslaagd is voor het examen wetenschap pelijk archief ambtenaar der 2de klasse de heer Th. P. H. Wortel te Alkmaar, ESPERANTO. De esperantistenvereeniging „La Nord Stelo" mag zich in een groeiende belang stelling verheugen. Dat bleek weer op de Zondag gehouden bijeenkomst te Noord- scharwoude, waar een honderdtal esperan tisten samenkwam om den dag gezellig door te brengen. De Langendijkers hadden hun gasten een prettige ontvangst bereid. Na een korte vergadering, waarin o.a. be sproken werd, om gedurende een week in Augustus 1938 Fransche, Belgische, Engel- sche en Deensche kinderen naar Nederland, naar Groet, uit te noodigen en hen met Hol landsche esperanto-vriendjes in aanraking te brengen, boden zij een amusements-pro gramma aan, dat klonk als een klok. Een boottochtje besloot dezen interessanten dag. Loudelsweg 66, Bergen. WERK VAN Vrg entree. es KIND TE WATER GERAAKT. Hedenmiddag pl.m. half 3 is een 8- a 9-jarig meisje bij de brug nabij de Zilver straat in de Oudegracht gevallen doordat het tusschen de brugleuning doorgleed. Aanstonds kwamen tal van menschen toe- loopen, van wie er een man te water sprong en de reeds zinkende drenkelinge nog juist bijtijds pakte, waarop hij haar overgaf aan een anderen man, die zich in middels eveneens te water had begeven. Groote ritten apeclale tarieven. EXAMEN M.U.L.O. Gister zijn bij het te Alkmaar gehouden examen geslaagd: A. Groot, S. Keesman, E. Ruiter, A. Schimmel, P. J. Struik, G. A. Teusen, R. Pander, J. v. Renen, K. v. Graft, H. Kruiderink, J. Vis, H. A. Vogelenzang, J. O. v. d. Westen, N. Stammes, T. R. Bart, A. Vogelenzang, G. M. Melchior, C. S. Luit jes, L. A. Hardijzer, A. v. Strijen, P. Smit, S. C. Liefhebber, B. G. Godefroy, N. W. Pa ter en R. Bouma. Schaap in het land geslacht, In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ten nadeele van den veehouder P. Glij- nis alhier een schaap in het land geslacht, en de bout medegenomen. De huid en de darmen had men in het land achtergelaten. Gebeurde het vorige zomer eenige malen onder deze gemeente in de richting Castri- cum, thans schijnt men z'n terrein verplaatst te hebben naar de richting Krommenie- Assendelft. Het is nu te hopen dat de politie mag slagen in zijn pogen om de daders op te sporen. Bevorderd *Onze plaatsgenoot de heer R. v. Graft werd bevorderd van het 2e studiejaar tot het practische leerjaar, afd. electro-tech niek van de M. T. S. te Haarlem. X Vanaf 18 Juli dagelijka, behalve Vrijdag en Zaterdag. Vanaf 18 Juli dagelijka, behalve Zaterdag. van Maandag 12 Juli 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste k 2,30-2.45 lOC/g 36'/. 193>/« 163 Va 164'/j 73-Vs 90 Vi 264'/« 342 H/< 161-B/s 66V» 4H-5/w 67"/16 25/i 43>/« 30V8-'/4 10 83'/«-V» 7%# 522 173l/a 41 Va 114 176»/* 395»/g 410è-H 106 433/, 21VVi 14'/;. 291'/, 239V, 251 115 172'/, 5?/i6 l/a 132-3 135 245 325-6 330 60 361/4 24% e3/, Vorige koert STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 I00i»/;c 4 Ned.-lndië 1934 lOO^/u 5H Duitschl. '30 m. verkL 36 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 153 Handel Mij. Cert. v. 250 193 Koloniale Bank *163 Ned. lnd. Handelsbank 166 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 73 Calvé Delft Cert. 91Va Nederl. Ford 2611/4 Philips Gloeit Gem. Bezit 341*/, Unilever 161V» INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 1 66/, Anaconda 40'/i. Bethleh. Steel66/, Cities Service 2 /1( Kennecott Copper 43 /16 Republic Steel 29&/lg Standard Brands 1 1 Steel comm. 79Vs U. S. Leather 7'/, CULTUUR MAATSCH. H V. A5221/. Java Cultuur 2407, Ned. lnd. Suiker Unie. 173 Vorstenlanden 41'/, Dito actions 25.80 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.127Vs Redjang Lebong 176 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 397 Kon Petr. 4101/, Perlak IO71/4 Phillips Oil 4215/tö Shell Union 2D/g Tide Water 14s/ig RUBBERS. Amsterd. Rubber 2913/a Deli Bat Rubber 23tVa Hessa Rubber 248 Oostkust 118 Serbadjadi 173 [nterc. Rubber 59/ie SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 1323/, Scheepvaart Unie 134V, TABAKKEN. Deli Batavia 245V» Oude Deli3287, Senembah 333 AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka 59 Southern Pacific35u/j, Southern Railw. Cert. 247, Union Pacific953/4 Canadian Pac. 97, §Noteering per 50 x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.81*/, 1.81»/l# 9.02»/* 9.02 73.10 73.10 7.05»/, 7.95 yt 30.63 30.57 H 41.67 K 41.63 H 40.30 40.27 K 45.37 45.32V2 9.60 6.34 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Oslo Italië Praag Zwakke tot matige, zuidwestelijke tol westelijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets wanner. Betrokken weer, met weinig kans op regen. De depressie in het oosten trok verder oostwaarts, die in het westen verplaatst zich naar het noorden. Een uitlooper ligt over de Noordzee en veroorzaakt in onze omgeving zware bewolking. Beide deprej. sies zijn door een gordel van lagen lucht- druk verbonden, welke gordel benoorden ons land langs loopt. Het hoogedrukgebiej in het zuidwesten hield stand en breidde zich iets naar het noorden uit, ver in het westen nadert evenwel een nieuwe secun daire. In Zwedei en zuid-Frankrijk is het meest windstil met heldere tot licht be wolkte lucht. Langs de Noorsche kust is de wind ook zwak, de lucht echter meest be trokken. Op de Britsche eilanden, in onze omgeving, Duitschland en oost- en midden- Europa waaien zwakke tot matige winden uit westelijke richtingen. De lucht is zwaar bewolkt tot betrokken met in het oosten nog veel regen. Voor onze omgeving wordt verwacht, dat de wind west tot zuidwest zal blijven en in sterkte ook weinig zal veranderen. De be wolking zal vermoedelijk wel iets afnemen doch nog vrij zwaar blijven, met nog eeni ge stijging van temperatuur. Verwacht wordt voorts, dat de regen tot geringe hoe veelheden beperk, zal blijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.48 uur tot 4 22 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juil Hoog water. Dat. 14 15 16 17 Dat. 14 15 16 17 n.m. 8.46 9.39 10.35 11.43 Laag water, v.m. v.m. 8 22 9.11 10.08 11.09 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. J u 1L Hoog water. 4.51 5.30 6.16 7.12 n.m. 8.07 5.48 6.39 7.50 v.m. 8.19 9.08 10.05 11.06 n.m. 8.43 9.36 10.32 11.40 Laag water, v.m. n.nu 4.39 4.55 5.18 5.36 6.04 6.27 7.00 7.38 Motorrijder botst tegen bus. Zaterdagmiddag had alhier een vrij ernstig ongeluk plaats. De motorrijder J. Hendrikse uit Graft reeds met zijn motor tegen de autobus van de N.Z.H.Mij. en werd vrij ernstig verwond. Dr. Veening te Beemster verleende me dische hulp, terwijl de gemeente-veld wachter van Kluijne procesverbaa' op maakte. De motor van den heer Hendrikse was zwaar gehavend; de autobus kreeg hoegenaamd geen schade. EEN OUDE VONDST. In de Rietgrebpolder onder Warmenhuizen zijn onlangs bij het rooien van aardappelen scherven gevonden. Deze werden daar ont dekt door den heer Th. Schermer, wethouder van Schoorl, die zich voor dergelijke vond sten interesseert. De heer Schermer waar schuwde den heer mr. J. Belonje te Alkmaar, den berichtgever voor het Rijks Museum van Oudheden te Leiden. De heer Belonje heeft den directeur van het museum van een en ander in kennis gesteld en het is ge bleken, dat het hier laat-Germaansche frag menten betreft. In den loop van den zomer komt dr. Braat of een zijner assistenten een nader onderzoek instellen. Twee nog jeugdige kinderen, de namen zijn ook niet bekend geworden, waren door gedrongen tot de spoorbaan bij de overweg Café Maja en bevonden zich op de spoor lijn. De overwegwachter die de boomen al had gesloten merkte dit gelukkig tijdig op en wist door snel op te treden de kinderen van de baan te krijgen. Of dit nog niet ge noeg was merkte hij even later dat de kin deren weer op de spoorbaan waren, toen een sneltrein uit de richting Alkmaar moest doorkomen. Ook nu weer door de trein niet veilig te geven wist hij erger te voorkomen. Zooals men weet is de verhoogde losplaats ter plaatse in afbraak en doordat de aanne mer van dit werk de geplaatste afrastering niet had hersteld zijn de kinderen op de spoorbaan terecht gekomen. Direct zijn maatregelen genomen dat niet bevoegde personen zich niet op de spoorbaan kunnen begeven. Tentoonstelling werken F. Kamstra. De heer F. Kamstra, die tot einde Augus tus in de kegelbaan van „de Rustende Ja ger" ingang Karei de Grootelaan een ex positie van zijn werk houdt, boekte heden 'n aardig succes. Zijn bekend doek, dat een zeer juiste weergave is van mevr. Esther de Boer-van Rijk in haar succesrol „Kniertje" uit Op Hoop van Zegen, is dezer dagen ten behoeve van den Stadsschouwburg te Am sterdam aangekocht. Het schilderij blijft gedurende de exposi tie te bezichtigen. Omzetvermindering. De omzet van de Groenteveiling van B. P. en O. beliep van 1 Januari tot 3 Juli 149.212.78 tegen 157.326.79 in hetzelfde tijdvak in 1936. Alzoo 8114.01 minder dan vorig jaar. Het G.E.B. verdwijnt. Van Ged. Staten is bij de gemeente be richt ingekomen, dat binnenkort geen stroom meer engros aan de gemeente zal worden geleverd, doch dat ook het P.E.N. de distributie van stroom in deze gemeente zal ter hand nemen. Of dit voor de ver bruikers schade beteekent, is ons niet be kend, doch dat de gemeente er een strop aan heeft is zeker, daar er jaarlijks nog een bedrag aan winst uit het G.E.B. in de ge meentekas vloeide. Vergadering Hollandsch Bloem bollenkweekers Genootschap. Zaterdagavond vergaderde de af dee ling Langendijk van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap in hotel Concordia, alhier. Bijna alle leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer P. Wijn, verheug de zich over deze goede opkomst. Het bloembollenvak staat wel in het teeken van de besprekingen van de vraag, of de saneeringsmaatregelen moeten blijven of worden opgeheven. Het H. B. G. houdt Maandag een buitengewone algemeene vergadering, ter bespreking van die vraag en om een duidelijk antwoord te krijgen van de leden van het Genootschap. Het kardinale punt was de behandeling van den beschrijvingsbrief van de buiten gewone algemeene vergadering van het H. B. G. Het bestuur der afdeeling was van mee- nmg, dat de saneeringsmaatregelen niet gemist kunen worden. Het is niet gemak kelijk in cijfers te zeggen, welke de voor* deelen zijn. Het bestuur is van meeniflg dat er met de saneeringsmaatregelen de beste resultaten zijn bereikt, ook ten op zichte van den export. De heer J. Dekker vond, dat er voor deze streek toch wel iets te zeggen was voor opheffing; er zijn er velen, die ook wel een stukje bollen willen hebben. Da^ komt nog bij, dat men ze hier veel go®®* kooper dan telen dan om de Zuid. §Pr' verwacht de eerste jaren wel wat du®' ping, doch de goedkoope bollen zullen dan wel spoedig uitraken. J De voorzitter zeide, dat die eers® slechte jaren niet zoo aanlokkelijk zijn. vat zo® orteur8 De heer A. Bakker was eveneens oordeel, dat men veel lagere prijzen krijgen als de saneering werd losgelaten De heer F. Appel zeide hierop, dat wel wat van de tegenwoordige Pri>zen_k zou kunnen. Mèt de saneering valt er o°* al een dertig procent af. De heer L. Kalverdijk herinnerde 3 de buitengewoon lage prijzen, welke w den gemaakt vóór de saneering ef "78^. De heer J. Klingeier zag in loslating de saneering het gevaar, dat de expo: ook zouden uitbreiden, met gevolg kweekers moeilijk van hun bollen *Yijeri afkomen. Spr. prefereerde 10 snees met verdienste boven 20 sneeS verlies. De heer C. de Boer Wz. vond, aai saneering de kweekers voordeel hee bracht. De prijzen zouden lang 20°b0^efi niet zijn geweest, wanneer er geen in de markt was geweest. Dit jaaI"8lCiock bovendien weinig surplus zijn, aSp de bijdrage aan het surplusfonas merkelijk lager zal zijn. Spr. vroeg wat er van de menschen zondei ge recht zou zijn gekomen, wanneer plusfonds er niet geweest was. L> teurs exporteeren eerst hun eme zeide spr., en als ze te kort k°me. ze bij ons. De uitbreiding in het jjjjf is niet het gevolg van de sanee Het buitenland heeft zich er toegelegd, *chaetf te voo

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2