JCuust£H WzleH&ckap Spoct Notaris staat terecht. Tumdag te Castricum. ander ernstig genoeg om twee maanden ge vangenisstraf te eischen, doch de politie rechter maakte het nog niet zoo erg maar besloot K. flink de duimschroeven aan te doen door hem tot 75 boete plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand te veroordeelen. BEDORVEN KIPPEN IN AMSTERDAM GELEVERD. De Keuringsdienst waakt. Voor den Amst. kantonrechter stonden van morgen vier kippenhandelaren uit de Zaanstreek terecht, die te Amsterdam be dorven kippen zouden hebben geleverd. Uit de verklaringen van den keurmeester kwamen de feiten vast te staan, ofschoon de verdachten het met de verklaringen niet in alle opzichten eens waren. Conform den eisch van den ambtenaar van het O.M. veroordeelde de kantonrech ter twee verdachten tot acht dagen hechte nis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De derde kreeg drie dagen voorwaardelijk. De vierde verdachte had reeds eerder voor eenzelfde feit terecht gestaan en hoorde zich tot acht dagen voor waardelijk en 25 boete veroordeelen. De ambtenaar had in dit geval acht dagen voorwaardelijk en 50 boete gerequireerd. Hij eigende zich wederrechtelijk een bedrag van circa 55.000 toe. Eisch twee en een half jaar. In de verdachtenbank van de Haag- sche rechtbank stond dezen morgen de 57-jarige notaris H. M. J. J. te 's-Gra- venhage, thans gedetineerd. Hij wordt er van verdacht gedurende het tijdvak van 1930 tot 1937 een aanzienlijk bedrag aan geld en geldswaardige papieren te hebben verduisterd. In dg uitvoerige dagvaarding worden hem verschillende feiten ten laste gelegd. In de eerste plaats een verduistering van een bedrag van 29.557.35, dat hij in zijn beroep van notaris onder zich had en dat ge heel of gedeeltelijk toebehoorde aan anderen. In de tweede plaats wordt den notaris in de dagvaarding ten laste gelegd, dat hij zich op verschillende tijdstippen in de jaren 1931 tot 1937 opzettelijk geld tot een gezamenlijk bedrag van 25.000 wederrechtelijk heeft toegeëigend. Dit kapitaal vormde een deel van een nalatenschap, over welke de recht bank te Rotterdam den verdachte benoemd had tot bewindvoerder. Drie getuigen zijn gedagvaard, waarvan twee zijn verschenen, de derde getuige kan wegens ziekte niet aanwezig zijn. De eerste getuige, een brievenbesteller te 's-Graven- hage, ontving uit een nalatenschap door be middeling van den verdachte 4.400. Ge tuige verklaart, dat hij dit geld onder den notaris heeft gelaten. Deze zou het bedrag op hypotheek uitzetten. De tweede getuige, een juffrouw uit Voor burg, kreeg uit den verkoop van onroerend goed, eveneens voor bemiddeling van den notaris f 3.500. Ook dit geld werd onder den verdachte gelaten om op hypotheek uit te zetten. Voorgelezen wordt de verklaring van den derden getuige, waarin sprake is van een bedrag van 9.331,35, dat de verdachte zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. De verdachte, die zeer onder den indruk is, geeft de feiten volledig toe. Ook de ver duistering, gepleegd in zijn kwaliteit van bewindvoerder. De officier van justitie, mr. Cohen Tervaert, betoogt, dat de feiten wet tig en overtuigend zijn bewezen. Spr. heeft tevergeefs gezocht naar punten, waaruit zou moeten blijken, dat er omstan digheden zijn, die verdachte's schuld ver lichten. De verdachte heeft meer uitgegeven dan hij zich kon permitteeren. Eigen middelen waren daartoe tenslotte niet meer voldoende. Zoo kwam de verdachte tot de ernstige ver duisteringen, welke des te erger zijn, om dat hij deze als notaris heeft gepleegd. In zeer groote mate heeft de verdachte het vertrouwen, dat bij Kon. Besluit in hem was gesteld, beschaamd. Ter zake van verduistering van gel den, welke hij ambtelijk onder zich had en van gelden, waarover hij het bewind voerde, vraagt de officier een gevange- nistraf voor den tijd van twee jaar en zes maanden. Bij het hooren van dezen eisch barst verdachte in snikken uit. De uitspraak is bepaald op 21 Juli. 1 EEN MIDZOMERNACHTDROOM TE BERGEN. Zaterdag- en Zondagavond 17 en 18 Juli 8.30 uur wordt in het Openluchttheater te Bergen „Een Midzomernachtdroom" van Shakespeare, onder leiding van mevrouw Royaards-Sandberg gegeven. Dit spel werd deze en de vorige week zes maal in het park te Koog aan den Zaan voor uitverkochte tri bunes gespeeld. Dat men hierbij te doen heeft met een zeldzame voorstelling, die maanden voorbereiding vorderde, bewijst wel hetgeen wij hieronder aan het otficieele programma ontleenen Rolverdeeling: Theseus, Hertog van Athe- na, A. Andréa; Hippolyta, koningin der Amazonen, verloofde van Theseus, A. Boek hout-Blank; Oberon, koning der Elfen, H. Hennink; Titania, koningin der Elfen, A. André-Woud; Puck, een kabouter, dienaar van Oberon, B. Everhard; Egeus, vader van Hermina, C. Hoorn; Hermina, dochter van Egeus, verliefd op Lysander, J. H. G. Jur- riaanse; Helena, verliefd op Demetrius, L. de Quesne van Bruchem; Lysander, min naar van Hermina, J. Jongewaard; Deme trius, minnaar van Hermina, J. D. Ooster- veld; Philostratus, bestuurder der hoffeesten, C. Breed; Dissel, een timmerman, G. J. Blee- ker; Schaaf, een schrijnwerker, A. de Jong; Spoel, een wever, B. Groeneveld; Wind, een blaasbalgmaker, J, Wit; Tuit, een ketellap per, R. Doves; Slokker, een snijder, D. Rol; Erwtebloesem, T. Groen; Spinrag, L. Ran; Mot, J. Hille; Mosterdzaad, J. Schuite en andere Elfen uit het gevolg van Oberon en Titania; Patriciërs, Hovelingen, Jagers en Fakkeldragers, uit het gevolg van Theseus en Hippolyta; Sopraan-soli: Bregta de Vries- Stolp, Koog aan "de Zaan en Gré Avis, Wor- merveer. Medewerkende vereenigingen: tooneelver. Rhetorica te Zaandam, Vondel te Zaandam, Dr. W. Royaards te Zaandam, Welsprekend heid te Koog aan de Zaan, Hierna Beter te Koog aan de Zaan, W. T. G. te Wormerveer, Thalia te Wormerveer, Dr. C. Laurillard te Krommenie; muziek: Zaandamsch Sympho- nie-orkest; zangvereeniging Toonkunst te Zaandam, Joh. Verhulst te Krommenie, Zang en Zonneschijn te Assendelft, Zaansch Vrou wenkoor te Wormerveer; ballet: gymnastiek- ver. Hercules-Hebe te Wormerveer. Het stuk is vijf bedrijven groot. De eerste vier bedrijven worden zonder aanduiding achter elkaar gespeeld. Pauze tusscnen het 4de en 5de bedrijf. Artistieke medewerking: ontwerp decors: R. Heunissen, Zaandijk, Vervaardigd door Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloo- zen te Zaandam, o.l.v. van J. Doets. Decora tie: N. Carpentier te Zaandam. Kap- en gri- meerwerk A. H. Michels, Amsterdam. Costu- mes firma A. Serne te Amsterdam. Verlich ting J. R. Hellenaar te Wormerveer en J. Brugman te Bergen. Mevr. Royaards-Sandberg de leidster van het openluchtspel „Een Midzomernachtdroom". Voetbal. „OUDORP" le KLASSER N.H.V.B. Men schrijft ons: In 4 jaar van de 4de naar de le klasse! Na een lange en uiterst zware competi tie is het „Oudorp" dap toch gelukt het zoo begeerde le klasserschap te behalen. Herinneren wij slechts aan den spannen- den strijd tusschen Egm. Boys, M.E.V.O. en Oudorp in de laatste helft der competitie. Het had er alle schijn van dat óf Egm. Boys óf M.E.V.O. zou de kampioensvlag kunnen hijschen, doch het is anders uitge komen M.E.V.O. speelde gelijk tusschen Egm. Boys hetgeen een beslissingswedstrijd op leverde tusschen M.E.V.O. en „Oudorp". Deze wedstrijd werd gespeeld op het Sportpark en na een spannenden strijd door „Oudorp" met 21 gewonnen en zij 'behaalde hiermede het kampioenschap van 2 D. Welk een groote vreugde heersch- te er dien middag in de Oudorp-gelederen. Doch nu kwam nog de promotie. Hierbij waren betrokken: E. V. C. 2 en W. F. C. 5. Eerstgenoemde kampioen van 2 A had hei mooie doelgemiddelde van 829, dus een zware tegenstander. „Oudorp" heeft zich echter uitstekend gehouden en kwam door Zondag j.1. van W. F. C. in Wormer veer met 10 te winnen, ongeslagen uit de promotie. Dat dit le klasserschap ver diend is blijkt wel hieruit dat van de laat ste 18 wedstrijden niet één werd verloren. Wielrennen. A.S.V. VICTRIX. Deze vereeniging hield een tijdrace over 35 K.M. voor de A, B en C klassen. De ren ners hadden het niet erg gemakkelijk, daar zij het grootste deel tegen den wind in moesten rijden. De uitslag is als volgt: 1. W. Visser, 2. J. de Koning, 3. W. de Zeeuw, 4. W. Harms, 5. P. Zandvoort, 6. W. Wouters, 7. Jan Zandvoort, 8. Jb. Kager, 9. T. v. Essen. P. Zandvoort verspeelde zijn kans, doordat hij T. v. Essen, die een lekken band had, aan een band hielp. B klasse: 1. J. de Bood, 2. H. Stroomber- gen, 3. K. Kusch, 4. C. Klaver, 5. J. Otten- bross. C klasse: 1. J. Koning, 2. Stuffers, 3. J. Alles, 4. Hiemstra, 5. W. Slot, 6. Jan Nierop, 7. Jb. Stroet, 8. Halm. De tijd van de A klasse 54 min. 38 sec. tot 1 uur 50 sec., B klasse 56 min. 1 sec. tot 1 uur 56 sec., C klasse 56 min. 38 sec. tot 1 uur 70 sec. Motorsport. DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSCHE. Zuur valt uit. Sannes krijgt straf- punten. Goed rijden van Neder- landsche ploeg. Onder stroomenden regen zijn gisteren om de minuut 220 rijders gestart voor de ne gentiende internationale motorzesóaagsche, welke van Llandindrod Welles (Wales, Zuid- Engeland) uit is aangevangen. Was het begin van dit groote motorsport-evenement dus niet erg bemoedigend, het resultaat van de zen eersten dag is dit zeker wel. Immers slechts negen renners moesten wegens pech of andere oorzaken opgeven, terwijl in totaal niet meer dan elf renners strafpunten oplie pen. Helaas was bij de sterke Nederlandsche K.N.M.V.-ploeg eveneens een uitvaller te betreuren. De B.M.W.-rijder Zuur moest door een defect aan zijn machine den strijd staken, zoodat er thans in totaal nog 18 Ne derlandsche rijders mededingen. Hiervan moest alleen Sannes, die met bandenpech en een defect aan de ketting van zijn Eysink te kampen had, strafpunten noteeren. Onze overige landgenooten kwamen „smet teloos" aan, zoodat ook onze A- en B-ploeg voor den wedstrijd om de zilveren vaas nog ongehavend is. Dit is trouwens met de ove rige landen ook het geval, uitgezonderd met Oostenrijk. Hiervan moest een rijder uit vallen, terwijl een tweede veel strafpunten opliep. De Oostenrijkers werden evenwel niet als ernstige concurrenten voor dezen wedstrijd beschouwd. Verder bleken Duitschland en Engeland ieder twee uitval lers te hebben, terwijl Zweden en Zwitser land ieder een man moeten missen. Hoewel men algemeen verwacht had, dat de toch al niet zoo gemakkelijke wegen van het ongeveer 410 K.M. lange traject door den regen wel zeer speciale moeilijkheden zouden opleveren, is dit gelukkig niet be waarheid geworden. Wel ondervonden voor al de zware machines veel hinder van de nauwe, bochtige, dan weer stijgende, dan weer dalende secundaire wegen, maar be houdens enkele gekantelde motoren en de noodige pech, heeft men het er, zooals ge meld, goed afgebracht en dat is in de eerste plaats te danken aan de zoo hoog ontwikkel de techniek, die moeilijkheden, welke vroe ger zeker strafpunten zouden hebben opge leverd, thans vrij gemakkelijk overwon. Hoewel het na een drogen middag gister avond weer is gaan regenen, voorziet men voor vandaag toch niet al te groote moeilijk heden. In het Nederlandsche kamp is de stemming zeer opgewekt en de rijders zijn vast van plan, zich tot het uiterste in te spannen, om een goed resultaat te verkrij gen, zoodat men den tweeden dag met gepast optimisme mag tegemoet zien. Athletiek WEDSTRIJDEN TE HEILO Onze correspondent te Heiloo sc. De atletiekwedstrijden van de R.K. Sportver. H.S.V., welke Zondag op het sport terrein aan den Mallevoortsdijk te Heiloo werden gehouden, waren goed bezocht. On geveer 1000 personen waren aanwezig. De wedstrijdleider, de heer Leo G. de Vreede te Amsterdam, die voor de microfoon den wed strijd regelde, verdient een compliment. De grootste belangstelling ging uit naar het hardloopen, vooral in de 5000 meter, welke niet weinig van het uithoudingsvermogen vergt en waarin onze plaatsgenoot, de heer P. Keeman (H.S.V.) in de B-klasse den eer sten prijs behaalde. In de C-klasse behaalde onze plaatsgenoot W. v. d. Berg nog een 3en prijs op ditzelfde nummer. Ook in de 800 M. C-klasse wist een plaatsgenoot den len prijs te bemachtigen door in een prachtige eindspurt zijn beide concurrenten van zich af te schudden. Het polsstokhoogspringen, vooral in de A-klasse, had veler belangstel ling. Even na 5 uur had in het clublokaal van den heer J. Admiraal de prijsuitreiking plaats, waar de wedstrijdleider, de heer de Vreede, dank bracht aan H.S.V. voor het organiseeren der wedstrijden. Hij bracht een compliment aan het bestuur van H.S.V., aan den geestelijke en de politie. De spreker hoopte, dat de juniorenwedstrijden die Zon dag 25 Juli a.s. zullen worden gehouden, eveneens zullen slagen. Nadat de voorzitter van de organiseeren- de vereeniging, de heer C. Bakker, nog een dankwoord aan den wedstrijdleider had ge sproken, werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen, die alle bestonden uit fraaie medailles. 100 M. A-klasse: 1. le Roy, 11.9, Vic, Am- Amsterdam, 11.9 sec.; 2. J. Groot, G.V.O., Krommenie. 100 M. B-klasse: 1. G. Kallenberg, Docos, Leiden, 12 sec.; 2. Jaap Bakker, Holland, Haarlem; 3. C. van Velsen, Docos, Leiden. 100 M. C-klasse: 1. A. Groot, Vios, War- menhuizen, 12 sec.; 2. A. Tuin, A.F.C., Alk maar; 3. A. Broersen, Geel-Zwart, 't Zand. 400 M. B-klasse: 1. H. Spruijt, Jong Le ven, Amsterdam, 59.6 sec.; 2. Th. Pordon, Vic, Amsterdam, 1 m. 1.3 sec. 400 M. C-klasse: 1. W. Newski, G.V.O., Krommenie, 1 m. 5.5 sec. 800 M. A-klasse: 1. J. Burger, D.E.M., Be verwijk, 2 m. 20.5 sec. 800 M. B-klasse: 1. J. de Roy, Vic., Amster dam, 2 m. 15.6 sec.; 2. R. Knape, Holland, Haarlem, 2 m. 17.5 sec. 800 M. C-klasse: 1. Th. van Zeist, Heiloo, 2 m. 37.4 sec. 1500 M. B-klasse: 1. N. v. Bakelen, Jong Leven, A'dam, 4 m. 46.2 sec.; C. v. Bakelen, Jong Leven, A'dam; 3. G. Ruyer, Jong Le ven, Amsterdam. In deze klasse startte onze plaatsgenoot C. Bakker tot het vestigen van een record op de Eng. mijl. Tijd 5 m. 14.2 sec. 1500 M. C-klasse: 1. A. Bakker, Geel- Zwart, 't Zand 4 m. 58.1 sec.; 2. G. Molenaar, Vios, Warmenhuizen, 4 m. 58.8 sec.; 3. G. Tuin, Geel-Zwart, 't Zand, 5 m. 1.4 sec. 5000 M. A-klasse: 1. H. Coblens, Holland, Haarlem, 17 min. 28 sec.; 2. H. Vessies, D.E. M., Beverwijk. 5000 M. B-klasse: 1. P. Keeman, H.S.V., Heiloo, 17 m. 56 sec.; 2. A. KluySkens, Jong Leven, Amsterdam; 3. G. Gaal, Swift, As sendelft. 5000 M. C-klasse: 1. J. Pooyer, Volendam, Volendam, 19 m. 54 sec.; 2. A. Bakker, Geel- Zwart, 't Zand; 3. W. v. d. Berg, H.S.V. Heiloo. 4 x 100 M. estafette A-klasse: 1. Holland, Haarlem 50.3 sec. 4 x 100 M. est. B-klasse: 1. Docos, Leiden, 51 sec.: 2. Holland, Haarlem, 52.3 sec. 4 x 100 M. est. C-klasse: 1. Vios, Warmen huizen, 51.9 sec.; 2. A.F.C., Alkmaar, 52.9 s.; 3. Geel-Zwart, 't Zand, 53.2 sec. Vérspringen B-klasse: 1. G. Kallenberg Dooos, Leiden, 5.72 M.; 2. C. v. Velsen, Do cos, Leiden, 5:67 M. Vérspringen C-klasse: 1. Groot, Vios, War- 5-51 M.; 2. Smit, idem, 5.44 M.; 3. N. N., A.F.C., Alkmaar, 5.34 M. "°°6sPringen A"klasse: 1- B. Krijnen, D. W.S., Bussum, 1.55 M. Hoogspringen B-klasse: 1. M. Ruyter, Jong Leven, Amsterdam, 1.53 M.; 2. M. Al, Swift, Assendelft, 1.53 M. Hoogspringen C-klasse: 1. E. Loffenholz. K.D.O., Amsterdam, 1.60 M., waarmede hij de beste prestatie leverde op deze wedstrij den (waarvoor een groote plaquette was beschikbaar gesteld); 2. N. N., A.F.C., 1.58 M.: 3. P. Vader, Geel-Zwart, 't Zand, 1.50 M. Kogelstooten A-klasse: 1. Ch. Duin, D.E. M.. Beverwijk, 1194 M.; 2. W. Kaptein, id., 11.58 M. Kogelstooten B-klasse: 1. B. Krijnen, D.W. S., Bussum, 10.28 M.; 2. Jac. Looff, Holland, Haarlem, 9.54 M. Kogelstooten C-klasse: 1. C. J. Pronk, Vios, Warmenhuizen, 10.89 M.; 2. G. Albrink, Swift, Assendelft, 9.08 M. Polsstokhoogspringen A-klasse: 1. W. Kap tein, D.E.M., Beverwijk, 3.20 M. Polsstokhoogspringen B-klasse: Gieske, Docos, Leiden, 2.70 M. Polsstokhoogspringen C-klasse: Jn. Slijker- man, Geel-Zwart, 't Zand, 2.60 M. De krachtige wind was oorzaak, dat geen bijzonder prestaties geleverd konden wor den. TWEE NIEUWE WERELDRECORDS VAN ROBINSON. Op 800 meter en 880 yards. Tijdens openingswedstrijden van een nieuw stadion op het Randalls-eiland nabij New-York is de Amerikaansche athleet El- roy Robinson er in geslaagd de wereldre cords over 800 meter en 880 yards te verbe teren. Hij liep de 880 yards in den tijd van 1 min. 49.6 sec., terwijl het oude wereldre^ cord sedert 16 Juni 1934 op naam stond van zijn landgenoot Ben Eastman met een tijd van 1 min. 49.8 sec., gevestigd tijdens wed strijden te Princeton. Op de 800 meter werd voor Robinson even eens 1 min. 49.6 sec. genoteerd. Houders van het oude wereldrecord, zijnde een tijd van 1 min. 49.8 sec., waren Thomas Hampson (Engeland) gevestigd tijdens de Olympische Spelen in 1932 te Los Angelos en Ben East man (Ver. Staten) gevestigd op dezelfde wedstrijden in 1934 te Princeton. Robinson was ook 0.1 sec. sneller dan Glenn Cunning- ham, die op de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn een tijd van 1 min. 49.7 sec. liet noteeren, welke tijd evenwel nog niet als wereldrecord was erkend. Turnen. (Van onzen -pedalen turnmedewerker). Alkm. ver. maken goeden beurt op eerste lustrum van D.O.S. Het was met een bedenkelijk gezicht, vanwege de dreigende wolken en de reeds gevallen regen, dat wij Zondagmorgen op de fiets stapten en tegen de straffen wes tenwind in, naar Castricum trapten. Het weer hield zich goed, werd steeds beter, zoodat het zelfs een schoonen dag werd, die jaarlijksche turndag van de Turnkring A. en O., georganiseerd door de Gymn. Ver. D.O.S. te Castricum, ter eere van haar 5- jarig bestaan. Tusschen 9 en 10 uur stroomden de groe pen, meest op de fiets, binnen, en weldra bood het fraai gelegen terrein bij Johanna's Hof aan de Bakkummer Zeeweg, een fleu rige aanblik door de scharen van levendige turners en turnsters. De turndag was verdeeld in 2 gedeelten. De morgen was uitsluitend gewijd aan de wedstrijden in vrije oefeningen en groepen, voor jongens, meisjes, dames en heeren Bij de vrije oefeningen waren er enkele, die we reeds gezien hadden bij de Koren beurswedstrijden of bij de Nationale wed strijden van Turnlust; daarnaast echter al weer nieuwe samenstellingen, waaronder ook een knotsoefening. Doordat elke ver eeniging met haar meisjes-, jongens-, da mes- en of heerenafdeelingen direct na el kaar optraden, kregen we een aardige va riatie en oefenstof te zien. De jubileerende vereeniging zelf maakte een goeden indruk. Opvallend goed was de rhytm'sche oefening van de dames van Kracht en Vlugheid, ter wijl we daarnaast de heeren en dames van De Halter, de heeren van Turnlust, Oter- leek, en de dames van Voorwaarts, Stompe- toren roemen moeten. Helaas moet ons ook deze keer de opmerking van het hart. dat het tellen en leiding geven bij Be Quick af breuk doet aan het geheel van het overi gens goede werk. Een aardig onderdeel vormden de groe pen. Die zien wij helaas maar al te weinig, wat voor een belangrijk deel te danken is aan het feit, dat zij in de buitenlucht beter tot hun recht komen, dan in de zaal. Daar door ontbrak danook merkbaar de routine bij de vorm en het opbouwen van de ta- bleaux: Hoewel we enkele groepen zagen, die fraai van opbouw waren, waren er andere, die door onsamenhangende groepjes, geen groep te noemen waren. Opmerkelijk was dat vrijwel steeds dezelfde vormen ge bruikt werden: ligsteunen (soms meer „hangsteunen"!) en ondersteunde hand standen vormden het hoofdmenu; waarom niet wat meer zweefstanden, hoek en ba lans aan de brug verwerkt, en als men niet een vrije handstand aandurft of kan (hoe wel deelnemers kwamen zonder hulp tot de handstandhouding?), waarom prefereert men dan niet een vrije schouderstand bo ven een ondersteunden handstand? En de heeren van De Halter hadden letterlijk en figuurlijk een fraaie bekroning van hun im- poneerende groep gehad, wanneer de bo venste man niet op de bovenarmen van de heeren van de le verdieping, maar op de schouders van de heeren van de 2e verdie ping gestaan had! Begonnen werd met een marschwedstrijd; de optocht begon bij het station van Castri cum en had door de 8 deelnemende vereeni gingen, voorafgegaan door het muziekgezel schap D.I.U., nog een aardige lengte. Wij hadden, als jury verdekt opgesteld op de meelzolder van bakkerij „De Hoop", een prachtig overzicht over dit geheel van pit tig marcheerende turnsters en turners, en t was ook hier de Alkmaarsche vereeniging De Halter, die domineerde en met de eerste prijs ging strijken. Na den vaandelgroet, onder de tonen van het Bondslied, en een kort openings woord van den heer Reurslag, den voorzit ter van de Alkmaarsche Turnkring, dat ge volgd werd door de aanbieding van een fraai bloemstuk door een tweetal patiën ten van het Prov. Ziekenhuis Duinenbosch (er waren heel wat patiënten, die zichtbaar genoten!), als hulde aan den leider van D.O.S., den heer De Rie, werd met de de monstraties aangevangen. Voor de vrije oefeningen, die door ver schillende vereenigingen tegelijk massaal uitgevoerd werden, was de oefenstof geko zen uit de oefeningen, die tijdens de Ko renbeurs vertoond werden. Verder zagen we de jongens van Be Quick aan den rek stok werken, terwijl de meisjes tegelijk een aardig klassikaal-brug-geheel lieten zien; de prijswinnaars in den wedstrijd „groe pen" demonstreerden nogmaals voor het nu vrij talrijke publiek, terwijl de keurploeg van den turnkring haar medewerking ver leende door aan ringen (dames), brug (dames en heeren) en rek (heeren) te werken. Het keurige turnen van deze ploeg werd door het publiek met groote aandacht en waardeering gevolgd; hoewel de omge ving en de buitenlucht voor hen, die het niet gewend zijn, een handicap beteekenen, meenden we toch vooruitgang t.o.v. Koren beurs en Aalsmeer te zien; zal het Zon- dagsche keurploegturnen succes opleveren en zal J. Otten op de volgende kringkam pioenschappen een ernstige concurrent voor den huidigen kampioen beteekenen? Turn lust (O.) liet 'n serie tremplin-paardspringen zien, wat veel beter moet gaan; dan kwam De Halter met zijn vrije oefeningen-heeren heel wat beter voor den dag. Tusschen de demonstraties werd de hin- dernisbaan geloopen; hieraan werd door 5 dames en 4 heerenploegen deelgenomen; elke groep bestond uit 5 personen, terwijl de tijd opgenomen werd van de eerst- en de laatstaankomende. De hindernisbaan had een groote belangstelling en vooral de 3 M. hooge schutting (voor heeren) bleek een lachnummer te zijn. Turnlust uit Oterleek mocht het genoegen smaken, voor het derde jaar in successie dezen wedstrijd te winnen, waardoor de heeren in het definitief bezit kwamen van den wisselprijs. Bij de dames maakte Be Quick den besten tijd. Tegen 5 uur kwam het einde van dezen dag; een turndag, die ten volle geslaagd mag worden genoemd, omdat er onder goede weersomstandigheden, in de beste Stemming en op sportieve wijze door de ruim 400 deel nemers geturnd en gedemonstreerd werd, terwijl alles een vlot verloop had. Alleen viel het te betreuren, dat er van de 13 aan gesloten vereenigingen een 3-tal door ver schillende omstandigheden en redenen af wezig waren. Direct na aflqop ging de heer Reurslag tot slotwoord en prijsuitreiking over. Het kring- bestuur en technische commissie bleken vol op tevreden te zijn, terwijl de voorzitter op zijn eigen, hartelijke wijze, woorden van dank sprak: tot de jubileerende vereeniging D. O. S„ die alles in het werk gesteld had om het geheel een vlot verloop te- doen hebben; tot de autoriteiten der gemeente Castricum en de ambtenaren van het P. W. N. voor hun groote medewerking; tot het muziekgezelschap D. I. U.; tot de jury, die bestond uit de heeren M. Jacobs, P. Bas (beiden uit Amsterdam), N. J. Visser en B. Bruinvis (beiden uit Alkmaar); tot de tel- commissie en de technische commissie, waar bij de hoofdleider, makker De Rie een pluim kreeg; tot de aanwezige vereenigings- leiders, de dames en heeren van de keur ploeg; tot de ver. „Zang en Vriendschap" en het Nieuwsblad voor Castricum voor de door hen beschikbaar gestelde prijzen; tot den heer Spanjaard voor de microfoon en luidsprekersinstallatie, waarna spr. tot het bekendmaken van de uitslagen overging, en begon met melding te maken van den extra- prijs, die beschikbaar was voor de vereeni ging, die zich op dezen dag het meest ge weerd had en dat bleek natuurlijk D. O. S. te zijn; waarrp de volgende uitslagen volgden: Vrije oefeningen meisjes. 1ste pr. D.O.S., Castricum, 14 ptn., De Halter, Alkmaar, 14 Ptn.; 2e pr. Be Cuick, Bergen, 13 ptn. Vrije oefeningen jongens. 2e pr. De Hal ter, Alkmaar, 14 ptn.; Be Quick, Bergen, H'/i ptn.; 3e pr. Dasko, Warmenhuizen, 13 punten. Vrije oefeningen dames, le pr. Kracht en Vlugheid, Alkmaar, 17 ptn.; De Halter, Alkmaar, 16 4 ptn.; D.O.S., Castricum, 16 ptn.; Voorwaarts, Stompetoren, 16 ptn.; Be Quick, Bergen, 15 ptn. 2e prijs: Olympia, Schoorl, 14 ptn.; Dasko, Warmenhuizen, 14 ptn.; Turnlust, Oterleek, 14 ptn. Vrije oefeningen heeren. 1ste pr. De Halter, Alkmaar, 18 ptn.: le pr. Turnlust, Oter leek 16«4 ptn.; Be Quick, Bergen, 15 ptn. 3e prijs: Voorwaarts, Stompetoren, 13 ptn. V. edstrijdgroepen. Meisjes. 1ste pr. D. O. S Castricum, 31 ptn De Halter. Alkmaar, ptn. 2e pr.: Dasko, Warmenhuizen, <28y, ptn.; Turnlust, Oterleek, 28 ptn. Jongens. 1ste prijs: De Halter,Alkmaar, 29 ptn. 2e pr. Turnlust, Oterleek, 28 ptn. Groepen. Dames. 1ste prijs: D.O.S., Cas tricum, 32^ ptn.; De Halter. Alkmaar, 32 4 p n. 2e prijs: Dasko, Warmenhuizen, 24 Vt ptn.; Be Quick, Bergen, 26ptn. 3e prijs: Turnlust, Oterleek, 27 ptn. Groepen heeren. 1ste prijs: De Halter, Alkmaar 34 4 ptn.; Turnlust, Oterleek, 33 ptm 2e prijs: Be Quick, Bergen, 28 ptn. Hindernisbaan' heeren. 1. Turnlust, Oter leek, 561/5 sec.; 2. Be Quick, Bergen, 64 2/5 sec. Hindernisbaan dames. 1. Be Quick, Ber gen, 501/5 sec.; 2. De Halter, Alkmaar, 52 1/10 sec.; 3. Turnlust, Oterleek, 53 4/5 sec. Turnlust, Oterleek (heeren) definitief i° bezit wisselprijs. Marschwedstrijd. 1. De Halter, Alkmaar. 35 ptn.; 2. Be Quick, Bergen, 32 ptn.; 3. D.O.S., Castricum, 31 ptn. Beste prestatie v. d. dag, De Halter, Alk maar, 97 punten. Herinneringsmedaille, aangeboden door D.O.S. te Castricum, aan die vereenigingen die aan alle wedstrjjdonderdeelen heb ben deelgenomen: Turnlust Oterleek; ®e I Quick, Bergen; De Halter, Alkmaar. 1 B.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6