AMSTERDAMSCHE BEURS S* de doorgedraaide ingekuilde aardappelen. opgave van noordhollandsch landbouwcrediet n.v. scheepvaarten. amer. spoorwegen. het tegengaan van „de aardappelziekte" in de knollen. correspondentie. reprise van „rose marie". alkmaar. dame door auto aangereden en ernstig gewond. geen coloradokevers te epe. krijgt amsterdam een garnizoen? dr. rintelen in vrijheid? Voor kleine tuinen* £aads en Juw&oum Voor den aanvoer van doorgedraaide en ingekuilde aardappelen zijn thans de bepalingen bekend geworden. Tén aanzien, van de bonken is bepaald, dat deze, boven de maat 45 m.m., vierkant of rond, van de A-groep en 40 m.m. van de B-groep gelijktijdig kunnen worden aangeboden voor den export naar alle landen behalve Duitschland. De minimum prijs is hiervoor 2.50 per 100 kg. De grooten, welke zijn opgekuild, heb ben vrij verschillende maten. De ongesor teerde grooten, waar de groven dus niet uit zijn, van 36 m.m. en op, kunnen wor den aangeboden voor export met een mi jiunumprijs van 2.50. De grooten van 36-45 m.m. kunnen worden aangeboden voor het binnenland en voor export, met een minimumprijs van 2.50. De bonken kunnen gelijktijdig worden aangeboden, omdat de vraag naar deze sorteering groot is. Aangezien de bonken na 5 Juli niet meer zijn doorgedraaid, behoeven deze geen 14 dagen meer in quarantaine te worden ge houden. De thans aangeboden ingekuilde bonken kunnen dus onmiddellijk worden geëxploreerd. Ook voor de ongesorteerde wordt een flinke vraag verwacht, waarom deze ook in het geheel kunnen worden aangeboden. Voor de grooten van 36-45 m.m. is de vraag zeer waarschijnlijk voor export tamelijk beperkt. De veilingen wordt de vrijheid gegeven het aanbod van deze sorteeringen zelfstandig te beoordeelen. Er bestaat geen bezwaar tegen het afzon derlijk aanbieden van de voor 1 Juli inge kuilde groote aardappelen, wanneer dit dóór den handel gevraagd wordt. Wat het optreden, betreft van eventueele ziekte is bepaald, dat de aardappelen Worden verkocht zooals ze zijn, dus zonder latere reclame van de zijde der koopers aangaande de kwaliteit. Alle zieke aard appelen, groene e. d. moeten goed worden Uitgesorteerd door de tuinders, die deze aardappelen hebben ingekuild. De - aanvoerders worden er op gewezen, dat de zieke aardappelen slechts mogen worden vernietigd na controle. ■Afwijkende ingekuilde aardappelen mo gen voor het binnenland en export wor den aangeboden tegen een min.-prijs van 2.50 per 100 kg. Waarschijnlijk zullen deze moeten worden opgeruimd als vee voeder Wanneer er aan de veiling moge lijkheid bestaat, de afwijkende aardappelen voor vem oeder te verkoopen, dan kan de van Woensdag 21 Juli 1937. Vorige STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 100'/, 4 Ned.-lndië 1934 101'/w 5>4 Duitechl '30 m. verkL 36 B A N K-IN STELLINGEN. Ameterd. Bank 156Vi Handel Mij. Cert v. 250 191i/, Koloniale Bank1613/4 Nad. Ind. Handelsbank 165'/4 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 73s/-g Caivé Delft Cert. 91 NederL Ford 266»/, Philip* Gloeit Gem. Bezit 3433/4 Unilever 162 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 68 42 69Vi« 2»/« 44Vs 30»/» 9% 87'/. 7 Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Staal comm. U. S. Laather CULTUUR MAATSCH. H.V.A. Java Cultuur Nad. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtecbe Petr. 'Kon. 'Petr. Perlak t Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi latere. Rubber Kon. Ned Stoomboot £*li Batavia Oude Deli Seaembab Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. INoteering per 50. x) ex-coupon ftzclaim. *Ex dividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: s s ai i Si II I •- i 52P/. 235V. 169'/, .41 23.50 126% 176*/. 401 4147g 105 441/w 217» 147/ie 286»/» 234'/, 241 113'/. 168 57» 141 140'/. 240 329'/. 334»/. 60V. 35»/» 9»/» laatst* k 2.30-2.45 100»/, 101 35a/i6 156'/, 192 160'/, 166 7D/.-2 .91V, 2671/, 342*7. 161 68'/. 41-17.6 687,-9 27» 441-7» 30'/»-8 85'/,-6 77» 524I/i-5 232 168 41 23.50 127'/, 175 399 4124-3f 104 44 217» 283-4 232 247% 113 166 57» 138»/s-9 138»/. 241 329 322 62 36'/»-è 245/8-5 97 9 V. New-York 1.81»/. 1.81*/. Londen 9.02 9.02 Berlijn 73.— 72.95 Parijs 6.80 6.82 Brussel (Belga) 30.52 K 30.49 Zürioh 41.56 41.55 Kopenhagen 40.30 40.27 X Stockholm 46.55 46.50 Oslo 45.37 H 45.35 Italië 9.56K Praag 6.33 veiling zich in verbinding stellen met de N. G. F. C. Bestaat deze gelegenheid niet, can zal dit eveneens moeten worden me degedeeld, onder vermelding van de hoe veelheid aardappelen. Waar de weersomstandigheden in den laatsten tijd meermalen gunstig zijn geweest voor het optreden van „de aardappelziekte", vestigt de Plantenziektenkundige Dienst op het navolgende de aandacht. Voor het bereiken van goede resultaten met de bespuiting met Bordeauxsche of Bourgondische pap is het niet alleen nood zakelijk, dat deze op de juiste wijze ge schiedt, maar ook, dat ze regelmatig plaats heeft, en vooral, dat ze tot op het laatst van het groeiseizoen wordt voortgezet. Meer malen toch treedt juist in de laatste groei periode „de ziekte" nog op. Verder moet het rooien bij nat weer ont raden worden en zeker, wanneer „de ziekte" in het loof aanwezig is, of in een periode, dat zij steeds optreedt. Vooraf afmaaien en ver wijderen van het loof of doodspuiten er van, terwijl dan niet gerooid wordt, vóórdat de grond voldoende is opgedroogd, geeft veel minder kans op optreden van „de ziekte" in de knollen. Het doodsproeien van de aardappelen kan geschieden met b.v. een oplossing van koper vitriool ter sterkte van 5 Niet alle blade ren en zeker niet alle stengels worden daar mede gedood, maar een groot gedeelte van het gewas sterft af en dit wordt daardoor opener. Het loof kan men ook doen afster ven door het te bestrooien met 200-400 K.G. kalkstikstof per H.A. Deze meststof stuift erg, zoodat men zijn maatregelen moet nemen om te voorkomen, dat zij op andere gewassen in de nabijheid terecht komt. Sterk af te raden is het bedekken, ook al is dit slechts tijdelijk, van de aardappel- hoopen met loof en vooral, wanneer dit loof door „de ziekte" is aangetast. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen, bij de bij dezen dienst werkzame ambtenaren, alsmede bij de rijksland- en tuibouwconsulenten. HET PROEFBEDRIJF „ACHTER GEEST" TE SINT-PANCRAS 1937. QL De grootste drukte van den hooitijd „bui tenshuis" is achter den rug en van deze ge legenheid maak ik graag gebruik om nog maals de aandacht te vestigen op den gang van zaken op het bedrijf van den heer Jb. Blom te Sint-Fancras. Het is nu het 3e jaar dat op „Achter Geest" het nieuwere beweidingssysteem practische toepassing vindt en nog steeds blijft de be drijfsvoering interessant. Juist omdat hier theorie en praktijk sa men gaan in den besten zin van 't woord, is het verheugend dat „van buiten af" de be langstelling onverminderd voort duurt en zich ook uit dooi; toepassing van hetgeen men gezien of gehoord heeft, op eigen be drijf. Waar hier in den eersten opzet gestreefd wordt naar zoo economisch mogelijk boeren en het produceeren van de melk tegen een lagen kostprijs, is het verklaarbaar dat men graag „cijfers" ziet van het een en ander. Het graslandbedrijf bevat nog vele moge lijkheden en het voorbeeld van „Achter Geest" kan ook gezien worden als een po ging om den graslandgebruiker te helpen aan een soort bouwplan, iets waarover de bouw- boer reeds zeer lang beschikt. Het 26 H.A. groote bedrijf, bestaande uit 15 perceelen, behoeft geen verdere intro ductie en ik mag verder wel volstaan met de „sprekende" cijfers. Wel wil ik er nog even aan vooraf laten gaan dat momenteel al het vee volop gras heeft: er is geen sprake van een tekort, iets dat in de Julimaand vaak te veel voorkomt. Een enkel cijfer illustreert dit wel. De 40 stuks grootvee benevens 50 weide- schapen beschikken momenteel over 21.5 H.A. grasland (waarvan er 10.5 zijn gehooid en 5 H.A. waren gemaaid voor kuilgras), terwijl het overige land stil ligt om straks nog te worden gehooid (2.35 H.A.) en te worden gekuild (2.2 H.A.) Dat zooiets alleen mogelijk is bij oordeel kundige beweiding en bemesting laat zi-h hooren. Nu eenige vergelijkende cijfers welke doen uitkomen dat ondanks het intensievere gebruik, neen, dank zij dit gebruik, de mo gelijkheden zijn vergroot en de productie is gestegen. Veebezetting op „Achter Geest" in het begin van de Meimaand in: 1935 1936 1937 Melk-kalfkoeien 27 28 33 (nu 34) Pinken 6 6 6 Kalveren 6 6 6 Stier 111 Schapen 25 46 55 (nu 50) Lammeren 20 10 7 (nu 0) Paarden 2 2 2 Melkproductie gedurende de weide- periode van: 1935 23 April15 Juli 25.869 K.G. 1936 20 April18 Juli 32.905 K.G. 1937 13 April19 Juli 44.476 K.G. Op het oogenblik worden geregeld 32 die ren gemolken en blijft de melkgift behoor lijk op peil. De cijfers over de melkopbrengsten be hoeven wel geen nadere toelichting. Een volgenden keer zal ik ze nauwkeuri ger (maandsgewijze) herhalen. Behalve de tot nu toe geproduceerde melk is natuurlijk ook het benoodigde winter voedsel grootendeels geoogst. Er zijn reeds ongeveer 61.600 K.G. hooi ingeschuurd. Hierbij is een restant van 10.000 K.G. uit het jaar 1936, toen de hooi- opbrengst zeer overvloedig was. Er moeten nog 2.35 H.A. gemaaid worden voor hooi, zoodat in totaal gerekend wordt op een hooivoorraad van ongeveer 71.600 K G Het ingeschuurde product is prachtig ge wonnen en het heeft dan ook slechts weinig gebroeid. Hooi„spitten" is niet noodig geweest. Er ie dit jsuir ook weer met succes een goed deel van het gras gedroogd door toepassing van vierpoot-ruiters. Aan voorjaarsgras is ongeveer 85 M3. ge wonnen. Deze groote productie is niet zonder hulp van kunstmest verkregen. In tegenstelling met andere jaren is er in 1937 nogal wat stikstof als overbemesting toegediend. Hiertoe moest worden overgegaan omdat in den afgeloopen winter geen schapen wer den overgehouden en het land er zeer sterk bij stond, waardoor meerdere perceelen bi het begin van de weideperiode 1937 in het geheel geen stikstof noodig hadden. Later werd dit anders en toen is er over- bemest met kalkammonsalpeter. Werden vóór 15 Mei niet méér dan 30 balen kalkam monsalpeter verstrooid, dit is nu zoo lang zamerhand geklommen tot in totaal een 70 balen waarbij dan nog 2 perceelen in het geheel geen stikstof, hebben gehad. Het vo rige jaar zijn in totaal 60 balen stikstof ver strooid (o.a. als gevolg van den ruimen gras- groei in dat jaar). Naar alle waarschijnlijkheid zal nu wei nig of geen verdere stikstof-aanvulling noo dig zijn. Er wordt nu een begin gemaakt met het uitrijden van den stalmest en wel op die per ceelen welke na het hooien eerst nog even licht zijn beweid geweest. Van de 26 H.A, worden er dit jaar in to taal 20.5 één keer gemaaid. Slechts 3 percee len komen dit jaar niet onder de zeis, samen 5.5 H.A. Uit de laatste grondonderzoekingen komt naar voren, dat de bodem minder zuur is dan drie jaren geleden. In hoeverre dit een gevolg is van het ge bruik van alcalische meststoffen valt slechts te vermoeden. -* De Rijkslandbouwconsulent voor N.H., IR. G. J. LIENESCH. JCuHst en Wetenschap IN DEN MUZIEKTUIN. Chr. Zangkoren. Begunstigd door prachtig zomerweer en voor een goed bezetten tuin, zongen gisteravond, onder leiding van Paul Kok, de Langedijker Christelijke zangvereni gingen. De avond werd geopend door het meisjeskoor „Hallelujah" uit Broek op Langendijk, een aardig koortje dat o.a. Rus sisch Vesperkoor van Bortniansky mooi zong. Ook Lentefee, van Bodex werd muzi kaal voorgedragen. Het gemengde koor „Soli Deo Gloria" Uit Noordscharwoude, is een klein maar rein koortje dat beschaafde zang gaf o.m, in Woudgedachten van Abt, met de goed voorgedragen solo. Moeilijker nummers waren voor het ge mengde koor Hallelujah van Broek op Langendijk bestemd. (Als in een glans, van Loots en de Gypten van Roeske). Die stuk ken waren echter geen beletsel voor een zorgvuldige vertolking. Het lied „Na her mein Gott zu Dir", werd in verschillende bewerkingen voorgedragen. Heel mooi zong gemengd koor „Looft den Heer" uit St. Pancras, Sanctus, van Lukkien, ook de andere twee stukken wa ren goed. „Trauergesang" en Ps. 91, beide van Blumner werden uitmuntend voorgedragen door gemengd koor Crescendo, van Dirks- horn en het mannenkoor „De Lofstem" uit Broek sloot het concert met een werk van Kerper (Avond vóór Heiligererlee, „Der Fremden legionair" van Wengert en De Ruïne van L. F. Brandts Buijs, in voortref felijke bewerking. (Dit koor zingt Donderdag 5 Aug. in de Gereformeerde kerk te Bergen). Elk der genoemde koren zong drie num mers aantal zangeressen en zangers 300 gn alles werd uit het hoofd gezongen. Paul Kok, de dirigent doet in deze streek uitstekend werk, dat men dat waardeere, ook door hen die de uitvoeringen bezoeken en die waardeering toonen door belangstel lend te luisteren. Hieraan haperde gister avond nog al iets. A. K. Wij ontvingen eenige ingezonden stuk ken over het incident dat zich Zondag j.1 op de wielerbaan afspeelde, waarbij Groot en Eenhoorn tegen elkaar aanreden en de laatste kwam te vallen. Waar de kamp rechter te beslissen heeft en verder alle polemiek nutteloos is, zullen we deze stukjes dan ook niet plaatsen. Red. Alkm. Crt. Jilmttieuws De directie van het Victoria-theater ver zoekt ons te willen mededeelen, dat zij in de komende bioscoop-week een reprise zal geven van de indertijd zóóveel opgang makende film „Rose Marie" met Jeanette MacDonald en Nelson Eddy in de hoofd rollen. Voor deze speciale voorstellingen zijn de toegangsprijzen zeer laag gesteld. Obucqediike Siand GEBOREN: Johannes Petrus Maria, z. van Pieter Zeegers en Cornelia Catharina Wigbertha van Stralen. Edward Antonius Maria Ancilla, z. van Edward Jean Nicolaas Marie Endel en Margaretha Maria Geertruida de Wit Albert H «ïdricus Jacobus, z. van Hendricus Jacobus Timmerman en Grietje de Jong. GETROUWD: Gerrit Evert Frits van Dijk en Johanna Kallansee. OVERLEDEN: Pieter Jacobus Nicolaas Alblas, gehuwd met Tetje Steensma, 54 jaar. Theodora Pels, gehuwd met Hermanus Gerardus Keijsper, 65 jaar. £aatste Aeeicfitm (Ongecorrigeerd). Gisteravond laat waren de gezusters G., wonende te Amsterdam, die tijdelijk bij haar broer te Eindhoven verblijven, een eindje gaan fietsen. Toen zij, uit een land weg komende, den Aalsterweg aldaar wil den oversteken, naderde uit de richting Valkenswaard een personenauto. De 32-ja- rige mejuffrouw A. G. weifelde een oogenblik, waardoor een aanrijding onver' mijdelijk werd. De bestuurder van de per sonen auto, jhr. ir. J. C. M., trachtte door krachtig remmen zulks nog te voorkomen, doch tevergeefs. Mejuffrouw G. werd ge grepen en over den weg geslingerd, waar bij zij een schedelfractuur opliep. In ernstigen toestand is zij naar het St. Josephziekenhuis vervoerd. Haar toestand was vanmorgen niet meer levensgevaarlijk, doch nog zeer ernstig. De politie heeft vastgesteld dat de rem men van de auto in orde waren. De plantenziektekundige dienst te Wageningen heeft keverpoppen, welke in een aardappelveld te Epe werden gevonden, onderzocht en geconsta teerd, dat het geen poppen van colora dokevers zijn. Het betreft hier poppen van onslievenheersbeestjes, zooals deze thans veelvuldig op aardappelvelden voorkomen. In een gisteravond te Amsterdam ge houden vergadering van afgevaardig den van een groot aantal Amsterdam' sche vereenigingen en organisaties, welkè tezamen duizenden Amsterdam mers vertegenwoordigen, werd met algemeene stemmen besloten, een adres tot de regeering te richten, waarin op het vestigen van een garnizoen te Amsterdam wordt aangedrongen. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT Dank zij activiteit van Haagschen nachtwaker. Gisteravond, omstreeks elf uur, toen de nachtwaker D. van B., van den eersten gecontrol. partic. nachtveiligheidsdienst surveilleerde in de van Hogenhoucklaan te Den Haag, bemerkte hij, dat nabij een per ceel, waarvan de bewoners uitstedig waren, een man zich op verdachte wijze ophield. Direct stelde de waker een nauwkeurig onderzoek ter plaatse in, waarbij bleek, dat aan de achterzijde van het huis een raam openstond, waarvan een glas-in-lood-ruitje was vernield. Dit was hem voldoende, om op zijn alarmfluit te blazen. Spoedig kwam een van de buren, die daarop telefonisch de politie waarschuwde. Deze trof bij haar komst twee mannen in de woning aan, den 23-jarigen H. J. W. van S. en den 28-jarigen A. H. E., beiden goede bekenden van de politie, die eerst korten tijd geleden op vrije voeten waren gekomen. De twee inbrekers werden in het bezit van diverse gouden en zilveren voorwer pen bevonden, terwijl ook een actetasch met tafelzilver gereed stond, om te wor den meegenomen. DREIGEND ARBEIDSCONFLICT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Arbeidersultimatum met een week verlengd. Heden had op het departement van sociale zaken te Den Haag, onder leiding van den rijksbemiddelaar, in het derde district, prof. mr. dr. A. C. Josephus Jitta, een bespreking plaats van partijen, be trokken by het dreigend conflict bij de betonfabriek van de firma Bos te Alphen aan de Rijn. De rijksbemiddelaar heeft aan partijen een voorstel gedaan, waarop in den loop van de volgende week zal worden geant woord. De arbeidersorganisaties hebben toege zegd het door haar gestelde ultimatum met een week te zullen verlengen. Dr. Rintelen, die ernstig gecompro mitteerd is geweest bij de gebeurtenis sen in Juli 1934, toen Dollfuss vermoord werd, en die thans ziek ligt in een zie kenhuis te Weenen, zal binnenkort in vrijheid worden gesteld in verband met de verleden jaar door Schuschnigg afgekondigde amnestie. AFGESNEDEN BLOEMEN VERZORGEN. Het snijden van bloemen en de verzor ging van de afgesneden exemplaren is in de warme zomerdagen van zeer veel belang, en het zijn maar al te vaak de bloemen die de schuld krijgen als zij te spoedig verwel ken, terwijl de fout bij de behandeling schuilt. We denken al gauw dat bloemen, uit eigen tuin, langer goed blijven omdat ze versch zijn, en dan is het een teleurstelling dat zij sneller slap hangen dan de bloemen, die wij van den bloemist ontvingen. Het is nu eenmaal een feit dat bloemen na het snijden eerst moeten optrekken, d.w.z. dat ze op een koel plekje, b.v. in de kelder, minstens een heele nacht diep in een em mer frisch water moeten staan, liefst bo vendien nog in een courant gewikkeld. Als we ze den volgenden dag in de vazen schikken, snijden we er eerst nog een klein stukje af, opdat ze beter het water zullen opnemen. Verder verfrisschen we in de warmte dagelijks het water, waarbij tel kens, al is het maar een paar m.M., een stukje van de stelen wordt gesneden, ro zen moeten altijd zeer schuin gesneden worden, terwijl houtige stengels afgebro ken worden en een eindje gespleten, en stelen van Papavers aan de uiteinden met een hamer plat geslagen worden. Wanneer we zelf bloemen snijden, doen we dat liefst in de vroege ochtenduren, als de planten nog bedauwd zijn, na zonson dergang kan het natuurlijk ook geschieden, doch de bloemen zijn dan toch niet zoo frisch. Veel hangt ook af van den toestand waarin we de bloemen snijden. Rozen, Papavers, Irissen, Gladiolus e.d. worden in knop gesneden, terwijl Dahlia's, Asters, Margrieten, in het algemeen bloemen, die vrij gauw slap gaan hangen, geheel rijp ge sneden worden. Aangezien haast in iedere tuin, hoe klein ook, rozen worden ge kweekt, willen we op het snijden van ro zen nog even terugkomen. Als een rozenknop nog te weinig ont wikkeld is, zal zij als vaasvulling geen succes zijn, het beste oogenblik om te snij den is eigenlijk als de knop zich even ge opend heeft. Voor de planten is het beter niet te lange stelen te nemen, in ieder ge val, moet er aan den bloemtak nog min stens een vijftallig blad bewaard blijven, neemt m enden geheelen bloemtak weg, dan zal de óude stuik ten ondergang ge doemd zijn. In ieder geval moeten rozen waarvan geregeld gesneden wordt goed gemest worden, om behoorlijke stelen te krijgen. Tot slot nog even een wenk betreffende de zoo geliefde Lathyrus, die als snijbloem in den tuin haast onmisbaar is gebleken. Zij behoeft slechts met de uiteinden der stelen in het water te staan, hoe minder water hoe langer zij goed blijven, al :s hierby. opletten geboden, dat de bloemen niet droog komen te staan! A. C. MULLER-IDZERDA. De fabrikanten zetten.- i ren w#we« 'tepg.ÖtjC aetateroit Sn Moant' weer op 1 advcetcoeotx Een enquête -na plaatsen wees dat tan-S-oagfe. merk in K? sigaar was geeecmten, tiaitf in rte overige pieateen de «tó0nte-®a»99Nro tot de tweede ptaete-WBs»i#eGteQËH^'*'1 De verkoop wend, een naooaxl b dfe historie vöti de dsabripfc. nog, dat al4een*reeeteitte eweneensadÉjcst het adwerteeTOneeeetegabocxaaUaauida duurdere medten, dfe®a*SeÉteiaKiti6 uitbrengt, de koeten de* xstaneCfe campagne: JtacktêecicfUet1 DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Juli 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 391000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 21 Juli 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 247 Vette kalveren, lekw. 6370 cent, 2e kw. 5762 cent en 3e kw. 5056 cent per K.G. levendgew.; 80 Nuch tere kalveren 816; 243 Varken* vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6466 cent, zware varkens 6263 cent en vette varkens 6061 cent per K.G. slacht- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juli 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 90000 K.G. Aardappelen 2.60f 4, Eigen heimers 3.10f 3.20, BI. Eigenheimers 2.503, Drielingen f 2.30f 2.80, Grove 3.90—4.30; 16000 K.G. Roode kool 1— 1.40; 1200 K.G. Witte kool 1—1.10; 3000 K.G. Gele kool 2—2.30; 4100 stuks Bloemkool le s. 5.606.90, 2e s. f 1.50— 3.50; 1700 K.G. Uien: gele nep f 7, zilver drieling 5f 5.50 en zilvernep 6.90 7.60; 150 K.G. Snij boon en f 5.50—f 6.10; 650 K.G. Slaboonen 5.50—7; 150 K.G. Bieten 5.10; 375 K.G. Peen 6.90; 1000 bos Peen 4.60; 420 stuks Komkommers 1.602.70 en 1020 K.G. Tuinboonen 3.20—3.50. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juli 1937. (Noordermarktbond). 161000 K.G. Aard appelen: Eigenheimers f 3.10—f 3.60, Sch. muizen 2.70f 3.90, BI. 'Eigenheimers 2.70—3.30, Drielingen f 1.90—3.70 én Grove f 3.603.90; 4100 K.G. Witte kool 1,101.40; 90 stuks Bloemkool f 4.60; 8600 K.G. Uien: zilveruien f 3.50; 159 K.G. Gele nep 5.80, zilver drieling 4.605 en zilvernep 6.407.60; 370 K.G. Sper- cieboonen 6.30f 7.40; 200 K.G. Bieten 4.10; 1500 K.G. Tuinboonen 2.10f 3.20. WARMENHUIZEN, 20 Juli 1937. Aange voerd 84100 K.G. Aardappelen: Schotsche: muizen 3.904.60, grove 3.50f 4.20 en drielingen 2.20—3.10; Eigenheimers 3.30—4. PURMEREND, 20 Juli 1937. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen o.90f 1.25 en BI. Eigenheimers f 0.90 1.05 en Kleinee Schotsche muizen 4668 cent per kist, 25 K.G.; Snijboonen: Stam (breede) f 0.600.85, Tuinboonen 99—78 cent, Gew. Blauwschokkers 0.60f 1-W en Blauwe Blauwschokkers f 0.85f l.W per kist, 15 K.G.; Róode Aalbessen f M— f 25 en Zwarte bessen 27f 33 per 100 K.G.; Klapbessen 0.40—1.50 p. 10 K.G.* Bloemkool 3f 13 en Roode kool f 6—/ 8 per 100 stuks; Postelein 30 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.601.20 per 100 krop; Andijvie 20—58 cent per kist; Prei 5-10 per 100 bos.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3