Spit ''"rutjL HET BETOVERDE BOS. «OO09OOO Jladioptoqtamma ©®®€>®o©* tBitiumJiand Kermis en autorijden.,.. onmiddellijk verdwijnen de pijnen met AKKER's KLOOSTERBALSEM Lippische kei aan prinselijk paar. Schokkend drama bij Schalkwijk. Aaneengebonden lijken uit de Lek opgehaald. Verbroken verloving de oorzaak. De wereldjamboree en de godsdienst. Donderdag 22 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Gr.pl. en deel. 12.30 Avro-dansorkest. 1. Kovacs Lajos' orkest. 2— Deel. 2.30 De Octophonikers, orgelspel en gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpr. 7.— Orgelconcert en zang. 7.45 Voor rijwieltoeristen. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Omroeporkest en solisten. 9.30 Carillonconcert. 10 .'t Omroeporkest opera-koor en soliste. 11.— ANP-ber., gr.pl. 11.3012.Avro-dansorkest. HILVERSUM, 301 M. (8.—9.15 en U.2.KRO, de NCRV van 10, 11.en 2.12.uur). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest. (1— Gr.pl. en postduivennieuws). 2. Handwerkcursus. 3.Orgelcon cert. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Voorde jeugd. 5.15 Zang en piano. 6. Gr.pl. 6.45 CNV-kwartiertje. 7. Ber. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Causerie over voetreizen. 7.45 Rep. 8.ANP-ber., herh. SOS-ber. 8.15 Christ. Mandoline-gezelschap „Ex celsior. 9.Bijbelsche causerie. 9.30 Gr.pl. 9.55 ANP-ber. 10.— Kamerorkest „Ars nova et Anti- qua". 11.3012.Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.35 Gr.pl. 12.05 BBC-Wels-orkest en soliste. 1.05 BBC-zangers. 1.35 Gr.pl. 2.05 Het Elman Sextet. 2.35 Deel. 2.50 Gr.pl. 3.35 Sted. orkest Bourne- 'mouth. 5.05 Gr.pl. 5.20 Oscar Rabin en zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Boek bespreking. 7.Lou Preager en zijn Band. 7.35 Het Menges-strijk- kwartet. 8.20 Gev. progr. 9.20 Ber. 9.40 BBC-orkest. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Orchestre Raymonde en soliste. 11.35 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.10 en 11.20 Gr.pl. 12.50 Orkestcon- Volksl ieder en. Landes-orkest. tet en solisten. Gelsenkirchen. Gr.pL 10.20 Kurhessisch Omroepkwin- Sted. orkest Gouw-orkest. eert. (In de pauze zang). 2.20 Gr.pl. 4.05 Zang. 7.23 Vioolvoordr. 7.50 Pianovoordr. 8.05 Zang. 8.50 Con cert mmv. solisten, Raugel-koor en het Nat. orkest. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 H. Putsche's orkest. 7.30 Orkest van het Lippi- sche Landestheater. 8.50 E. Bar- schel's orkest. 9.50 12.20 2.35 4.20 6.20 7.20 Omroeporkest. 9.30 Dansmu ziek (gr.pl.) 10.50 Literair-muz. progr. 11.2512.20 Landesorkest Gouw Baden en dansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 J. Schnijders' orkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Salonorkest en gr.pl. 6.50 en 7.23 Gr.pl. 8.20 Omroep orkest. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 J Schnijders' orkest. 1.502.20, 5.20. 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Om- roepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Radiotooneel. 8.50 Het Om roeporkest. 10.20 Ber. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerber. 11.20— 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.50, Parijs R. 10.5012.35, Brussel VI. 12.35 14.20, Keulen 14.20—15.20, Luxem burg 15.20—15.35, Lond. Reg. 15.35 —16.20, Keulen 16.20—17.50, D.- sender 17.5018.20, Keulen 18.20 19 50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Keu len 20.20—20.50, Parijs R. 20.50— 22.50, Berlijn 22.50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lille 9.209.50, Luxemburg 9.50—10.35, Lond. Reg. 10.3514.50, Droitwich 14 50—18.20, Lond. Reg. 18.20— 19.Droitwich 19.20.20, Fr. 20.2021.20, Droitwich 24.—. Lijn 5: Diversen. Brussel 21.20— Twee ongelukken te Schijndel. Men meldt aan de N. R. C. uit Oss: Overvloedig alcoholgebruik van automobilisten op de kermis te Schijndel is oorzaak geweest, dat gisteravond nabij de Heeswijksche brug onder de gemeente Schijndel twee ernstige verkeersongelukken zijn gebeurd, waarbij vier personen zyn gewond._Twee van hen zijn in bewa ring gesteld. Omstreeks 6 uur passeerde een vracht auto, bestuurd door den expediteur P. van O. uit Tilburg, de gemeente Schijndel. Op den weg naar St. Michielsgestel verloor hy in volle vaart de macht over zijn stuur. De vrachtauto geraakte van den weg, bot ste tegen een telefoonpaal, welke geheel afknapte en kwam over een sloot in een weiland terecht. Het vehikel bleef daar geheel vernield liggen. De bestuurder, van O., had vrij ernstige verwondingen aan het hoofd en zijn medepassagier werd aan hoofd en handen gewond. Toen de mare chaussee verscheen om den toestand op te nemen, vond zij alleen een totaal ver nielden vrachtwagen; van de inzittenden was geen spoor te bekennen. Men slaagde er evenwel in, de beide mannen op den weg naar Dungen op te sporen.. Zij bleken beiden onder den invloed van sterken drank te verkeeren. De marechaussee achtte dan ook voldoende termen aanwezig om tot arrestatie over te gaan. Beiden werden naar Schijndel overgebracht, waar zij in het arrestantenlokaal werden opge sloten. Korten tijd daarna geschiedde een twee de verkeersongeluk, dat nog ernstiger ge volgen had. Een auto, bestuurd door V. uit Boxtel, waarin tevens gezeten was zijn stadgenoot v. d. P., begon eveneens nabij de Heeswijksche brug te slippen. De oor zaak hiervan was, dat de medepassagier plotseling van zijn zitplaats gleed. Door de groote vaart kon de chauffeur de auto niet meer in de bocht houden, met het gevolg dat het vehikel met groote kracht tegen een langs den weg siaanden boom terecht kwam. De schok was zoo hevig dat de wagen in den boom drong en geheel werd gekraakt. De beide inzittenden werden uit de wrakstukken te voorschijn gehaald. Van der P. was er het ergste aan toe; hij had behalve inwendige kneuzingen een ern stige wonde aan den hals. De bestuurder had kwetsuren over zijn geheele lichaam. Ook in dit geval heeft de politie pro cesverbaal opgemaakt. HET KIKVORSCHENWETJE. Dertien in het netje Slechts weinigen zal het bekend zijn, dat ons land een Kikvorschenwet rijk is en het dunkt ons daarom niet oninteressant, melding te maken van een zaak, welke in verband hiermede voor het kantongerecht te Rotterdam diende. Naar de ambtenaar van het O. M. in zijn requisitoir meedeelde, zou deze wet in het leven zijn geroepen om den uitvoer van een niet nader te noemen lichaamsdeel des kikkers, dat sinds menschenheugnis in het buitenland als een delicatesse geldt, te voorkomen. Een jongmensch uit Hazerswoude was door den rijksveldwacht betrapt, toen hij dertien kikkers in een netje vervoerde. Het was met deze kikkers als met hun soortgenooten in het bekende kinderliedje; ze kwaakten niet en ze kwekten niet van. honger en verdriet, want kikkers voelen zich nu eenmaal niet thuis in een netje en bovendien hadden ze misschien een vaag vermoeden van hetgeen hun boven het hoofd hing. Niet, dat ze voorbestemd waren den disch van een of anderen buitenlandschen gastronoom den noodigen luister bij te zetten, geenszins, zei de jongeman, die zich wegens dit transport te verantwoorden had. Een heer in Leiden, die tot zijn gere gelde afnemers behoorde, had hem ver zocht eenige kikvorschen voor zijn labora torium te verzamelen en ten bewijze van deze bewering legde hij den kantonrech ter een brief over, waarin de order aldus was toegelicht: „Niet zulke dikken, maar ook niet zulke dunnen, dus zoo'n beetje tusschen beiden". De ambtenaar informeerde belangstel lend naar de marktnoteering van aldus op bestelling geleverde kikkers en het jong mensch deelde daarop mede, dat deze 4H a 5 cent per stuk bedroeg. De zaak scheen voor den jeugdigen ver dachte dus nogal gunstig te staan, toen de majoor van de rijksveldwacht plotseling roet in het eten dreigde te gooien. Naar verluidde, zou de vader van den verdachte thuis wel eenige duizenden kikkers in voorraad hebben en derhalve lag de con clusie voor de hand, dat het tenslotte toch alleen om de posteriora van deze amphi- bieën te doen was, maar de jongeman daagde de geheele rijksveldwacht en het kantongerecht incluis uit bij hem thuis te komen zien, of daar één kikker geweld dadig van zijn vrijheid werd beroofd, zoo dat deze veronderstelling, waarvan het wettig en overtuigend bewijs op dit oogen- blik niet te leveren was, moest worden los gelaten. Edoch, de verdachte had dertien kikkers in het netje gehad, althans meer dan tien, welk maximum de Kikvorschenwet van 15 Dec. 1917 voorschrijft, en de jongeman was dus strafbaar. De ambtenaar zei, dat het hem genoegen had gedaan te vernemen, dat de kikkers niet vanwege hun zitvlakken waren ge zocht, weshalve hij slechts 1 gulden boete subs. 1 dag hechtenis eischte, waarmee de kantonrechter zich vereenigde. De kikkers zullen van dit vonnis echter wel het hunne denken, want au fond maakt het toch eigenlijk niet zoo^heel vee: uit, of je als kikvorsch zijnde aan de vivi- sectie dan wel aan de gastronomie geofferd! I Onverwachts overvallen C. U de venijnige steken. wj) Wrijf dadelijk met Kloos- terbalsem, welke tot diep &3Ë& in de weefsels door dringt. omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 ct. Potten 62'/j ct. en f. 1.04 De aanbieding van de Amersfoortsche burgerij. Gisteravond heeft de Amersfoortsche bur gerij gelegenheid gehad haar wel zeer ori gineel geschenk, bestaande uit een 3 y, ton wegenden kei uit Lippe-Detmold, aan het prinselijk paar aan te bieden. Het leek wel, of geheel Amersfoort was ontvolkt. Vele inwoners hadden zich per fiets of autobus of met de beide extra-treinen naar Baarn begeven, waar de stoet geformeerd werd, die getuige zou zijn van het aanbie den van den kei. Maar behalve deze duizenden had zich nog een veel grootere massa belangstellen den voor het paleis opgesteld, om vandaar het schouwspel gade te slaan. Het was voor deze wachtenden wel teleur stellend, dat ze den stoet, waarin eenige mu ziekkorpsen meegingen en waarin talrijke vaandels werden medegedragen, niet te zien kregen, want de stoet werd nog voor aan komst bij het paleis het bosch ingeleid, om zoo door een der zijhekken het park te be reiken. De steen lag daar reeds op een wagen om door de keientrekkers naar de plaats van bestemming, de groote weide voor het ja gershuisje, te worden gebracht. Hier was ook een podium opgesteld, waarop het prinselijk paar zou plaatsnemen. De deelnemers groepeerden zich rond de weide en toen onder de tonen van het Wil helmus het prinselijk paar met gevolg na derde, trokken tegelijkertijd een 150-tal Amersfoortsche ingezetenen den kei voor het front. Graaf van Randwijck, de burgemeester van Amersfoort, stelde aan het prinselijk paar den voorzitter van het uitvoerend co mité, mr. Versveld, voor, die met eenige toepasselijke woorden den kei aan het prin selijk paar overdroeg. De prins beantwoordde deze korte rede, waarna mr. Versveld ook de overige comité leden aan de vorstelijke personen voorstel de. Een kort gesprek met de comitéleden volgde en een dame bood den vorstelijke personen het „kei-lied" aan, voor deze gele genheid speciaal gemaakt, en dat werd ge zongen door een koor van Amersfoortsche ingezetenen, waarmede de plechtigheid was geëindigd. Een spontane hulde bracht het Amers foortsche mannenkoor nog, dat zich bij de laan, die naar het paleis voert, had opge steld en het prinselijk paar toezong. Staande voor het koor namen prinses en prins deze onverwachte hulde in ontvangst. Onder luide toejuichingen, zoowel uit het park, als van den rijweg, begaven prinses en prins zich weder te voet naar het paleis. PRINS BERNHARD TE DEN HAAG. Z. K. H. prins Bernhard der Nederlan den heeft heden de gewone vergadering 'an den Raad van Beheer van de Konink lijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht in zijn functie van koninklijk commissaris bijgewoond. Een dezer dagen heeft zich onder de gemeente Schalkwijk in Utrecht een drama afgespeeld, dat aan twee jonge menschen het leven heeft ge kost. De lijken van een 17-jarige dienst bode en een 29-jarigen vrachtrijder, met een touw aan elkaar gebonden, zijn uit de rivier de Lek opgehaald. Het vermoorde meisje is een dochter van den vroegeren rijksveldwachter te Houten, die thans gepensionneerd is en te Doorn woont. Zij was reeds geruimen tijd met den 29-jarigen vrachtrijder H. uit Houten verloofd, maar den laatsten tijd waren er moeilijkheden ontstaan. Vrijdagavond omstreeks zeven uur kwam Hoogveld nog in een sigaretten- winkel in Houten. Hij vertelde dat hij op weg was naar zijn meisje. Zij zou om streeks acht uur klaar zijn en dan gingen beiden in de vrachtauto eigendom van H. een toertje maken. In. den loop van den avond vertrokken beiden met de auto in de richting Schalk wijk. Even buiten het dorp Schalkwijk komt men aan den dijk langs de Lek. Achter den dijk heeft zich het drama afgespeeld. Verhaal van een visscher. Vrijdagavond, 't was omstreeks twaalf uur, zat een inwoner van Schalkwijk achter dezen dijk te visschen. Hij zag een auto den dijk oprijden. De wagen reed op hem toe, maar bleef midden op den naar het water loopenden weg staan. De vis scher heeft de twee jongemenschen nog gezien in den nachtelijken schemer, maar sloeg er verder geen acht op. Zij gingen wandelen over de zijpaden langs de Lek. De visscher heeft verder niets gehoord en is, na eenigen tijd te hebben gevischt, vertrokken. In Houten werd men in het gezin van den dokter, waar het meisje in betrekking was, wel ongerust, maar omdat het meisje jarig was, vermoedde men, dat dezen dag in het huis van haar ouders te Doorn ge vierd zou worden. Daar H. als een be kwaam en voorzichtig chaffeur bekend stond, werd ook nog niet aan een ongeluk gedacht. De Zaterdagmorgen brak aan. Op den dijk stond een vrachtauto, de wagen van H. uit Houten. De ontdekking. Een bij den dijk wonende Schalkwijker verwonderde zich er over, dat die auto daar zoo lang onbeheerd stönd. Hij ging er op af om de zaak te onderzoeken. Bij de auto gekomen vond de man in de cabine liggen een dameshoed, een pet, 'enkele jurken, een toiletdoos, een appel en twee portemonnaies. De man ging daarop naar den burge meester van Schalkwijk. Onmiddellijk is toen de poliüe er op uitgetrokken om de zaak te oimerzoeken. In de omgeving van de auto was niets bijzonders te zien, zoodat men dadelijk aan het dreggen ging. Men wist dat het de auto van den Houtenschen vrachtrijder was en men vermoedde toen wel dat zich hier een drama heeft afgespeeld. En na eenigen tijd haalde de politie het lijk van. het meisje op. Zij had een touw om haar middel, dat met het andere eind aan het lichaam van H. was gebonden. Groot was de ontzetting toen men tot deze droeve vondst kwam. Het onderzoek wees uit dat het meisje eenige strepen aan den hals had, waaruit de conclusie werd getrokken, dat het meisje door H. was gewurgd. Hij moet daarna te water zijn. gespron gen met het ontzielde lichaam van zijn verloofde. Zoo heeft hij den verdrinkingsdood ge vonden in de Lek. (Rott. Nieuwsblad.) De geestelijke verzorging van de protestantsche deelnemers. Wanneer men op 31 Juli a.s. het terrein van de groote Wereldjamboree van de in ternationale broederschap van padvinders zal betreden, dan vindt men op een van de terreinen links van de Bekslaan, dichtbij het marktterrein een „diensttent", tevens inlich tingenbureau van het commissariaat voor de geestelijke verzorging van de protestant sche deelnemers. Daar zal aanwezig zijn ds. W. M. A. Kalk man van Amsterdam, hoofdkwartiercommis saris van „de Nederlandsche Padvinders" en tevens hoofdleider van de geestelijke ver zorging. Ook zullen daar zijn drie secreta rissen en eenige voortrekkers, die als kler ken en ordonnansen zullen dienstdoen. En daar zal heel wat te doen zijn. Ds. Kalkman is ingedeeld bij de Jamboree. Een tiental predikanten van verschillende nuanceering zal tijdens den heelen duur van het kamp, dus van 28 Juli tot 14 Augustus aanwezig zijn, als assistenten van ds. Kalk man. Ieder van hen wordt toegewezen aan de subkampstaf. Deze predikanten kampeeren ook in het subkamp en zijn den geheelen dag bij de troepen. Zij hebben hun geestelijke leiding uit te strekken over alle protestantsche groe pen. Deze predikanten zullen iederen dag be ginnen met een morgenwijding, volgens vastgesteld schema: schriftlezing, gezang, kort gebed. Zondag 1 Augustus des morgen om 10 uur zal er op het groote demonstratieterrein een velddienst gehouden worden onder leiding van prof. dr. Berkelbach van den Sprenkel van Utrecht. Des middags zullen vele deel nemers naar Haarlem marcheeren om daar in de Groote of St. Bavokerk op de Oude Groenmarkt een dienst bij te wonen, die ge leid zal worden door dr. Terlaak Poot van den Haag. In Engeland noemen ze zoo'n marsch naar de kerk „church parade". In dezen dienst zal de Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap" van Haarlem, directeur de heer Frits Schuurman, mede werken voor koorzang. Bij den aanvang van de diensten ontvan gen alle deelnemers de orde van den dienst, die gedrukt wordt in het Hollandsch, En gelsch, Fransch en Duitsch. De te zingen lie deren, de gebeden, de toespraakhet wordt alles zooveel mogelijk woordelijk op genomen. Met de keuze van de liederen wordt er meegerekend, dat het wijzen zijn, die internationale bekendheid hebben. Zoo kunnen allen in hun eigen taal den dienst geheel en uitstekend volgen. De beide professoren spreken in het Hol landsch, dr. Terlaak Poot zal in het Engelsch den heelen dienst leiden. INVOER VAN NEDERLANDSCHE EIEREN IN ENGELAND. Een verklaring van den Engelschen minister van handel in het Lagerhuis. In het Engelsche Lagerhuis werd gister middag de vraag gesteld of de regeering, ten aanzien van de vermeerdering van den invoer van eieren uit Nederland in het afgeloopen half jaar in vergelijking met de vorige jaren, het niet nopdig oordeelde de regeering van Nederland mede te dee- len, dat de invoer van eieren krachtig moet worden beperkt. De minister van handel, Oliver Stanley, antwoordde „Ik zou er op willen wijzen, dat de totale invoer van eieren gedurende het eerste half jaar minder is dan in de overeenkomende periode van het vorig jaar en dat de prijzen der eieren aanzien lijk hooger zijn dan verleden jaar, zoodat ik geen aanleiding vind over te gaan tot de voorgestelde stappen." WALGELIJKE KINDEREXPLOITATIE De hygiëne in het gedrang. Oude metalen fgoud, koper, ijzer), lom pen en oud papier halen tegenwoordig goede prijzen. Het gevolg is dat de inwoners in sommige stadswijken te Eindhoven geregeld bezoek krijgen van oud metaal-opkoopers, die gouden tientjes, oude gouden horloges, stukgebroken armbanden, ringen etc. tegen een getaxeerden prijs opkoopen. Deze taxaties zijn niet altijd voordeelig voor de verkoopers, maar dit is nog tot daaraan toe. Een ander geval is erger, omdat het de volksgezondheid raakt. Gewetenlooze koop lieden sturen, in strijd met de Arbeidswet, kleine jongens en meisjes de straat op om voor een paar snoepcenten in vuilnisem mers en vuilnisbakken naar de oude lompen en metalen voorwerpen te graaien. De dreumesen weten niet, hoe ongezond het „werk", dat zij verrichten, voor hun kleine body is. Maar degenen die hen er op uit sturen, behooren het wel te weten Par ticulieren kunnen er veel toe bijdragen, dat aan dit bedrijf een einde komt, door kinde ren geen gelegenheid te geven, in vuilnis bakken etc. te graaien. Maar 't is gewenscht, dat ook de politie-autoriteiten de geweten looze metaal- en voddenhandelaars op dit gebied eens gaan controleeren. «L UIT DE S.D.A.P. Onlangs is melding gemaakt van de moeilijkheden voor de Soc. Dem. Arb. Par tij in het gewest Friesland. Voor den heer Paul Kiès, een in de Noordelijke provinciën voor de genoemde partij door vele partij ge- nooten zeer gewaardeerde kracht, was een krachtige actie gevoerd om hem op de csn- didatenlijst voor de Tweede Kamerverkie zing een kansbiedende plaats te geven. Toen hij evenwel op de 10e plaats werd gezet, is getracht hem, tegen den wil van het gewestelijk bestuur van de partij, met voorkeursstemmen in de Kamer te bren gen. Dit „onorganisatorische" optreden heeft geleid tot royement van verscheidene leden, o.w. afdeelingsbestuursleden, en tot het uitschrijven van een gewestelijke ver gadering welke gisteren is gehouden. Naar wij in De Courant lezen, droegen de besprekingen, die duurden van 's mor gens 10 uur tot 's avonds half zeven, dik wijls een zeer bewogen karakter. Het ge lukte niet tot overeenstemming te komen. Besloten werd in een tweede congres, dat op 8 Augustus a.s. eveneens te Leeuwarden zs' worden gehouden, de discussies voort te zetten en zoo mogelijk tot een goed einde te brengen. VAN EEN STELLING GESTORT. Twee werklieden gewond. Gistermiddag omstreeks twee uur is op het terrein van het sanatorium „Hoog- Laren" te Laren een houten stelling van ongeveer tien meter hoogte, waarop twee stokers werkzaamheden verrichten, door midden gebroken. Een hunner, de 42-jarige L. uit Laren, viel op 'n ijzeren plaat en brak 'n been, dat tevens verbrijzeld werd. Bovendien kneus de hij een schouder. De andere werkman, zekere K. uit Huizen, kwam op een empier 'terecht en kreeg inwendige kneuzingen. Hij klaagde over hevige pijnen in dén rug. De eeiste hulp werd op het sanatorium verleend. Daarna zijn de slachtoffers pér ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Hilversum vervoerd. KONINGIN KOOPT SCHILDERIJ. H. M. de koningin heeft aangekocht h#t schilderij „Koolveld" van Evert Pieter, dat op de destijds gehouden tentoonstel* ling in Baarn, geëxposeerd is geweest. I 97. En daar ging het in razende vaart de lucht door. De kleine Peter sliep vast; zijn beertje nog in zijn armen. Hij wist wel het minst wat er met hem gebeurde, en zo ging het naar het oude slot in het bos. 98. „Ja Anneke", zei de koning, „het is een droevig verhaal. En nu heb ik een vriendelijk verzoek. Zou jij naar het oude slot durven gaan en proberen den prins terug te halen? Ik zal je in alles helpen. Bedenk eens, dat je heel veel mensen erg gelukkig zoudt kunnen maken".

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6