HET BETOVERDE BOS Spoet £xuuü enJuiit&cuw GEMENGD NIEUWS. Branden. Verkeersonge'ukken. De Ronde van Frankrijk. Armoede. KON HAAR BEEN NAUWELIJKS GEBRUIKEN DOOR REUMATISCHE PIJN IN DE KNIE. „Ik heb altijd erg veel last gehad van rheumatische pijnen. Eén knie was zóó pijnlijk, dat ik mijn been nauwelijks ge bruiken kon. Op aanraden van een vriendin probeerde ik de kleine dagelijk- sche dosis Kruschen Salts en vond hierbij beslist baat. Ik voelde mij over het geheel veel beter en heb nooit meer een aanval van rheumatische pijn gehad." Mevr. A. G. te L. Rheumatische pijnen worden meestal veroorzaakt door een overmaat van urine zuur in het organisme. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen er voor, dat dit gevaarlijke urinezuur, alsmede alle andere schadelijke afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en volkomen worden 'ver wijderd, zoodat de oorzaak van Uw pijnen wordt weggenomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. TWEE GEVALLEN VAN FRAUDE TE SNEEK. De politie uit IJlst (Fr.) heeft in Noord holland aangehouden L. O., procuratie houder bij een kuiperij en fabriek voor de zuivelindustrie te IJlst, die verdacht wordt van frauduleuze handelingen. De verdach te, die te Sneek woont, moet een hem ter inning gegeven chèque voor eigen doel einden hebben aangewend. Ook moeten onregelmatigheden in de boeken gecon stateerd zijn. Hij zou gistermiddag door den burgemeester van IJlst worden ver hoord. Verder is bij de politie te Sneek aangifte gedaan door een wijnhandel te Sneek, dat haar reiziger L. frauduleuze handelingen heeft gepleegd. Deze man is echter voort vluchtig en heeft vermoedelijk de wijk naar het buitenland genomen. trokken, door zelf het voorbeeld te geven of de officieele invoering tegen een bepaal den datum had aangekondigd. Het verzet gaat uit van beperkte kringen, waarin, tegen de door bewijzen gestaafd meening der groote meerderheid van be voegde taalgeleerden, de onjuiste opvatting heerscht, dat onze taal nadeel van de nieu we spelling en van de nieuwe geslachts regeling zou ondervinden, terwijl toch elke taal zich ontwikkelt uit eigen kracht en slechts een onbeteekenenden invloed onder gaat van de geschreven taal, zoodat een ge- slachtsregeling, welke met levende taal in strijd is, ten doode is gedoemd. Op grond van bovenstaande argumenten, acht het bestuur het noodzakelijk, dat de spelling van 1934 onveranderd worde gehan- haafd, omdat elke wijziging tot hopelooze verwarring zou leiden. DE BOUWSTAKING IN TUINDORP- OOSTZAAN GEËINDIGD. De staking van Opperlieden en metse laars bij den woningbouw in Tuindorp- Oostzaan is gistermorgen na een rustig verloop geëindigd. De eisch om de loor.en met twee gulden per week buiten het contractloon om te verhoogen, heeft de werkgeefster, de N.V. Bouwbedrijf Drewes en Co. te Amsterdam, niet ingewilligd. Zij verklaarde zich bereid het loon met één gulden per week te verhoogen, welk tus- schenvoórstel de stakers aanvaardden. Allen hebben het werk hervat. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Stijgende ontvangsten. De geschatte ontvangsten van de maand Juni 1937 (inclusief die der geëxploi teerde spoor- en tramwegen) bedragen 7.652.213.10. De totaal ontvangsten van 1 Januari af warén 47.037.527.90 tegen 45.906.327.64 in 1936. Het gemiddeld aantal kilometers in exploitatie was van 1 Januari af 3405 tegen v. j. 3429; de ontvangst per dag kilometer bedroeg derhalve 76.32 tegen 73.55 in het afgeloopen jaar. DE SPELLING-MARCHANT. Tegen wijziging der spelling van 1934. Het bestuur der Vereen, tot vereenvou diging van onze spelling heeft een adres ge richt tot den raad der ministers, waarin gezegd wordt, dat de spellingsvoorschriften van 1934, die thans op bijna alle scholen worden onderwezen, door het lageronder- wjjs in al zjjn geledingen met groote inge- nomendheid zijn begroet, en de ouders van de schoolgaande kinderen hebben gewaar deerd, dat door de opheffing van de oude onware en knellende spelregels het onder wijs in het Nederlandsch zich thans kan richten op het juiste gebruik der moeder taal, in woord en geschrift. Ook buiten de school is deze spelling van 1934 reeds dadelijk in zeer ruime kringen, van alle gezindten en van alle maatschappe- lijken stand, toegepast, in twintig gemeente administraties en op de provinciale griffie van Drente ingevoerd, en door een groot aantal tijdschriften, door radio-organen, door bioscopen en advertenties en door de vak- en arbeiderspers verspreid, zoodat zij thans reeds aan tallooze Nederlanders ge meenzaam is. Naar lage schatting zouden twee millioen jonge Nederlanders, aan wie geen andere spelling is geleerd, door wijziging der spel ling van 1934 in moeilijkheden geraken en zij zullen voor een groot deel niet geneigd blijken, hun schoolspelling prijs te geven. Een groote groep van uitgevers, die, in vertrouwen op het door de regeering gege ven voorschrift, belangrijke sommen hebben besteed aan de „omspelling" van hun uit gaven, zouden van zulk een wijziging zeer aanzienlijke schade ondervinden. De wijdverspreide geneigdheid tot het aannemen der spelling van 1934 wordt on gelukkig geremd door de aarzelende hou ding der regeering, waardoor velen worden tegengehouden, terwijl de invoering in ver sneld tempo zou plaats hebben, indien de regeering de noodzakelijke consequenties uit het koninklijk besluit van 1934 had ge- Glimlachje Maar lieve kinderen!zitten jullie zoo in het donker! Ja! we vonden het zonde van het licht, het is zoo duur, tegen woordig! NIEUW SCHIP VOOR DE KONINKLIJKE SHELL. Proeftocht van hei s.s. Rosaura. In Juni en Juli van het vorig jaar plaatste de Koninklijke Shell een opdracht voor twee tankschepen met een draagver mogen van ongeveer 4060 tons elk bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. Beide schepen werden op een helling gebouwd en op Zaterdag 12 Juni j.1., binnen den tijd van een uur, na elkaar, te water ge'aten. Gister, nog geen zes weken na len stapelloop, heeft het eerst gereed gekomen schip, het s.s. Ro saura rret go~d gevolg op de Noordzee proef gevaren. Namens de Koninklijke Shell heeft de supsr-marine-intendant, de heer C. Zul ver. het schip overgenomen. Reeds morgen zal het naar Curagao ver trekken. Het tegelijkertijd van stapel geloopen stoomschip Rufina zal de volgende week proefvaren. De afmetingen van de Rosaura en Ru fina zijn: lengte tusschen de loodlijnen 335 voet, lengte over alles 343 voet, breedte 56 voet en holte 14 voet 9 duim. De op de proefvgart bereikte snelheid bedroeg ruim 12 knoopen. De machine-installaties hebben een vermogen van 2400 P.K. Het overlijden van Marconi. - In ver band met het overlijden van Marconi zond het hoofdbestuur der P.T.T. aan het Ita- liaansche staatsbedrijf der P.T.T. een tele gram van rouwbeklag. Boteraoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 0.80 per k.g. De officieele Deensche boternoteering is voor de komende week bepaald op 220 kr. (89 cent). Tentoonstelling van Nederlandsche schilderkunst. - Gistermiddag is in het mu seum van schoone kunsten te Antwerpen een tentoonstelling geopend van schilderijen van overleden Nederlandsche, negentiende eeuwsche meester. Welke in bruikleen zijn afgestaan door het gemeente-museum te 's Gravenhage. De expositie zal twee maan den duren. Taxegedeelte consumptiemelk. - De Nederlandsche Zuivelcentrale heeft voor 25 Juli tot en met 31 Juli den prijs voor con sumptiemelk, geleverd op regeeringscon- tract voor het taxe-gedeelte bepaald op 6,25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht; over- melk regeerings-minimumprijs 5,10 cent; afdracht bij levering in consumptie van an dere dan taxemelk. R.K. organisten- en directeuren-ver- eeniging. - Op 2 Augustus a.s. zal de R.K. organisten- en directeuren-vereeniging op feestelijke wijze haar twintigjarige bestaan te Groningen herdenken. C.C.C.D. controle gevestigd is. Een uitzon dering wordt slechts toegestaan voor den uitvoer via Coevorden en Hulst, mits bij het aanvragen van een monopolie-overeenkomst melding wordt gemaakt dat de uitvoer langs een dezer stations zal plaats vinden, en met dien verstande, dat de zending in dat geval door den Plantenz.kundigen Dienst bij in lading wordt verzegeld. Wielrennen. BRAND IN EEN KLEIWAREN- FABRIEK TE TEGELEN. Omstreeks 12 uur gisternacht is brand uit gebroken bij de N.V. Kleiwarenfabriek Rus- sel-Tiglia, aan den Kaldenkerkerweg te Tegelen. Het vuur, dat in het ringovenge- bouw was ontstaan, werd ontdekt door den nachtwaker, die dadelijk politie en brand weer alarmeerde. Even later sloegen de vlam men reeds door het dak van het ongeveer 14 meter hooge gebouw naar buiten. Het vuur vond gretig voedsel in den brandbaren voorraad en greep daardoor zeer snel om zich heen. Spoedig werd ook het aangrenzende hoofdgebouw aangetast De brandweer moest zich bepalen tot 't nat houden der machinale inrichting, alsmede de persinrichting en glazuurafdeeling. Deze laatste gebouwen bleven gespaard. De beide hoofdgebouwen, waarin het ringovenbedrijf met de droogkamer zijn ondergebracht, brandden totaal uit. De schade wordt op ongeveer 2 ton ge schat. De fabriek is op beurspolis verzekerd. Het fabriekspersoneel is ongeveer 100 man sterk, tengevolge van den brand zijn onge veer 60 arbeiders werkloos geworden. Om trent de oorzaak van den brand, die ver moedelijk in een der droogkamers is staan, tast m»" "og in het duister. ont- MOTORFIETSRIJDER BIJ AAN RIJDING GEDOOD. Gisteravond reed de 55-jarige L. Blauw te Oudepekela (Gr.) met zijn motorfiets, op welker duo een dochtertje zat van de Scholtenswijk de H. Wegterstraat in. Door het slechte uitzicht ter plaatse zag hij met, dat er van tegenovergestelde richting een groote vrachtauto naderde. Hoewel de chauffeur nog alle moeite deed om een botsing te vermijden, reed de motorfiets tegen het spatbord. De heer B. was onmid dellijk dood. Het meisje bleef vrijwel onge deerd. Het slachtoffer laat een groot gezin na. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Gistermiddag is in de Hoofdstraat te Velp bij Arnhem de groentehandelaar J. S. uit de Nassaustraat aldaar, die den drukken verkeersweg per rijwiel wilde oversteken door een personenauto aangereden. De man werd ernstig gewond en overleed enkele oogenblikken na het ongeluk. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Op een gevaarlijk kruispunt te Rijssen (Ovis gistermiddag het dertienjarige dochtertje van de familie W„ doordat het de macht over het stuur van haar fiets kwijt raakte, in botsing gekomen met een vrachtauto. Het kind kreeg een ernstige wonde aan de slaap en overleed vrijwel onmiddellijk. DE EXPORT VAN AARDAPPELEN NA 1 AUGUSTUS. Onder monopolie van de N.A.C. Met ingang van 1 Augustus 1937 is het mo nopolie voor den uitvoer van aardappelen, zoowel vroege als late, wederom opgedragen aan de Nederlandsche Akkerbouw Centrale. De regeling van den uitvoer als zoodanig heeft in vergelijking met de regeling van verleden jaar nagenoeg geen wijziging on dergaan. Voor zoover hieronder van de voor schriften var het vorig jaar niet wordt afge weken, blijven de laatste voorschriften on gewijzigd van kracht. Op het navolgende wordt nadrukkelijk de aandacht gevestigd: De maat is voor de consumptieaardappelen voor uitvoer naar alle landen als volgt vast gesteld: de minimummaat is 40 mm vier- kantsmaat opwaarts, behalve voor België, voor welk land de minimummaat 50 mm vierkantsmaat is en voor Engeland, Zwitser land, Argentinië, Brazilië en Uruguay voor welke landen de minimummaat is vastge steld op 45 mm vierkantsmaat. Voor den uitvoer van pootaardappelen naar alle landen is de minimummaat vast gesteld op 28 mm vierkantsmaat. Ten aanzien van de toekenning van prijs verschillen wordt medegedeeld dat het voor alsnog niet in de bedoeling ligt, aan expor teurs eenig prijsverschil toe te kennen bij den export van consumptie-aardappelen naar Ned. Oost- en West-Indië. Bij uitvoer naar België dient ook thans de Belgische taxe de licence te worden be taald. Evenals het vorig jaar zal voor deze taxe ad Belg. frs. 5 per 100 K.G. door de ex porteurs bij de N.A.C. 0.40 per 100 K G. dienen te worden betaald, terwijl afreke ning plaats vindt tegen den wisselkoers, gel dende op den eersten werkdag van de week volgende op de week, waarin de monopolie overeenkomst is aangegaan. Als prijsverschil bij export van goedge keurde pootaardappelen naar alle landen, met uitzondering van Argentinië, Brazilië en Uruguay is door de exporteurs het z.g. poterkwartje, f 0.25 per 100 K.G. verschul digd. De vrijstelling van de betaling van het poterkwartje by uitvoer naar Argentinië, Brazilië en Uruguay wordt echter afhanke lijk gesteld van een voorafgaande fixatie op formulieren door de N.A.C. te verstrekken. |Voor verzending over Antwerpen zal wederom noodzakelijk zijn de controle door de S.A. F. de Bree, aldaar. Naast het poterkwartje is bij uitvoer naar België verschuldigd de meergenoemde taxe de lincence van 5 francs per 100 K.G. De minimumprijs waar beneden aardappe len niet naar België mogen worden ver kocht, is nader vastgesteld op B. frs. 40 per 100 K.G. c.i.f. België. Voor den uitvoer van gedenatureerde aard appelen worden geen monopolie-overeen komsten aangegaan. Uitvoer van deze aard appelen zal derhalve niet kunnen plaats hebben. Indien het door den Plantenziektenkundi- gen Dienst namens de N.A.C. af te geven geleidebiljet niet bij uitvoer aanwezig is, zal de partij niet ten uitvoer worden toegelaten. Uitvoer van aardappelen kan slechts plaats vinden langs de grens-kantoren waar de Belgische individueelen wel gestart. Lapebie drager der gele trui. De zeventiende étappe van de Ronde van Frankrijk van het jaar 1937 zal lang in de herinnering blijven en beteekent een zeer zwarte bladzijde in de geschiedenis van deze zoo klassieke, grootste ronde ter wereld. Immers voor de eerste maal heeft een offi cieele landenploeg besloten, en bloc den strijd te staken en dat deze ploeg een Bel gische is, is des te meer te betreuren. Im mers, hoewel deze 31ste ronde eindelijk een inbreuk maakte op een traditie, n.1. dat de strijd om de eerste plaats feitelijk alleen ging tusschen Fransche en Belgische ren ners, zooals de stand van zaken gisteren was, kon men wel degelijk weer van een strijd FrankrijkBelgië spreken. Deze strijd, welke volgens norm-Ie opvattingen op sportieve en eerlijk manier had moeten worden uitgevochten, is op onverwachte wijze afgebroken en beëindigd. De Belgische ploeg is gisteren voor de zeventiende etappe niet aangetreden. De Belgische journalisten, die de ronde verslaan, hadden gisteren een manifest ge publiceerd, waarin de wijze, waarop men het Fransche publiek in de bladen tot chau vinisme opzweepte, werd gelaakt. De Belgi sche renners en officials v^aren op de giste ren gehouden étappe door het Fransche pu bliek zeer onsportief en onheusch behan deld. Sylver Maes, de Belgische leider in het algemeen klassement, had een, volgens de Belgen, onjuiste straf van 15 seconden op- geloopen, terwijl tenslotte door de leiding der ronde was besloten, op de zeventiende étappe weer tijdritten in te lasschen, welke volgens de Belgen, zeer nadeelig voor de Belgische renners en zelfs tegen de Belgi sche renners waren gericht. Toen gistermorgen de Belgen niet op tijd aan den start verschenen, stuurde men „afge zanten" naar het hotel ,waar zij verblijf hielden, maar Sylver Maes gaf dezen te ver staan, dat de Belgische ploeg er niet meer aan dacht, de laatste vier étappes van de ronde uit te rijden, voornamelijk om boven vermelde redenen. Hoe zeer men ook tracht te, de Belgen te bewegen hun stalen rossen weer te bestijgen, zij bleven weigeren, zoo dat de zeventiende étappe tenslotte ruim een half uur later moest beginnen zonder Belgen. De Belgische pers keurt unaniem de hou ding van haar landgenooten goed. Men wijst op de vijandige en onsportieve houding van het publiek, op het feit, dat Belgische offi cials zelfs verwondingen opliepen en men is dan ook van meéning, dat betreurenswaar dige tegenmaatregelen en gevolgen van deze incidenten te voorzien zijn, waardoor de Belgisch-Fransche verhoudingen slechts ge schaad zullen worden. De Belgische individueelen, die aanvanke lijk eveneens weigerden te starten, namen later een ander standpunt in en vertrokken gisteren om de laatste étappen uit te rijden Zooals te voorzien was, is de zeventiende étappe met niet bijzonder veel animo ge reden. De strijd Sylver MaesLapebie was er niet meer, de aardigheid is er grootendeels af. Op alle drie gedeelten, waarin deze étappe verdeeld was, kwam het peleton ge sloten aan, slechts de eindsprints brachten de beslissing. Het eerste gedeelte van Bor deaux naar Royan over een afstand van over 123 K.M. werd gewonnen door den Duit- scher Bautz, die Lapebie in den eindsprint twee lengten achter zich liet. Hierop kwa men binnen de Belgische en Fransche indi vidueel Braeckeveldt en Cosson, dadelijk gevolgd door de overige renners, waaronder Anton van Schendel zich als een der eersten bevond. Allen noteerden denzelfden tijd als de winnaar. De stemming onder de renners was nu niet bepaald opgewekt, waarvan het terugtrekken der Belgen natuurlijk de oor zaak van was. Niettemin trachtten enkele renners wat leven in de brouwerij te bren gen hetgeen hen vrij goed gelukte. Ver schillende uitlooppogingen werden ge waagd, jachten waren hiervan het gevolg, maar het veld bleef bij elkaar. Ook het tweede gedeelte gaf vrijwel hetzelfde beeld te zien. Er werd van den beginne af aan in flinke tempo gereden, enkele uitlooppogin gen, welke op niets uitliepen en spoedig werd de snelheid veel minder. De afstand van Royan naar Saintes was slechts 37 K.M. lang. In den eindsprint ga- A. Rannah schrijft in 't Verloren Hoeks- ken van het Laatste Nieuws: Ik ben het, mijnheer Rannah, heelemaal niet eens met u. Hoe kan iemand gelukkig zijn die armoede heeft en dus geen enkele van zijn wenschen en verlangens kan ver vullen? Erken dat zoo iets niet strookt met de werkelijkheid, tenzij misschien wanneer ge Sint Franciskus zoudt heeten. Ik ben doodarm. Ik heb op alle manieren willen troost en vergetelheid zoeken in ruil voor mijn armoede, maar tevergeefs. Men heeft mij zelfs willen wijsmaken dat de liefde alles zou vergelden, ook dit is niet echt: men bedwelmt zich aanvankelijk, maar naderhand staat men weer voor de werkelijkheid, die ruw is en vol van zorgen voor de toekomst. Geloof mij, in het bezit ligt geluk verbor gen, waarom zou anders zoo een algemeene menschelijke drang bestaan overal, van in het kind af, om te bezitten? Hij die bezit alleen kan daar uithalen wat hij noodig heeft, en kan aldus min of meer gelukkig zijn, want gelukkig zijn dat is toch bezitten al wat men v. lichaam en ziel noodig heeft: gezondheid, woning, kost, lucht, licht, vrij heid, boeken, kunst, muziek, vacantie, tijd om te rusten, tijd om te denken, tijd om zich met zijn eigen geest bezig te houden, ver zekering tegen ziekte, tegen ramp, tegen ouderdom, en nog 't een en 't ander, al din gen zonder dewelke het leven niet waardig is, en die toenemen in aantal met iemands ontwikkeling. Dat alles zit in het bezit. Ik weet het, gij zult antwoorden dat hij die dat allemaal heeft nog niet noodzakelijk gelukkig is. Niemand is tevreden, zoolang hij nog iets te verlangen heeft, en wie niets meer ver langt is dood. Maar de genoemde dingen, mijnheer Rannah, vormen toch een onmis baar begin van geluk, zonder hetwelk het leven triestig is iederen dag. Ik vraag geen volkomen geluk, maar het begin er van: hoe kan ik ook een ander gelukkig maken als ik het zelf niet ben, men kan niet geven wat men niet heeft, en niet te kunnen ge ven is een ongeluk: Lezeres XII. Gij hebt, Lezeres, volkomen gelijk: er is een minimum van bezit onmisbaar voor al leman, wie dat niet bezit lijdt gebrek. Die minimum-eisch is ook niet voor iedereen dezelfde; hij stijgt gelijk gij zegt, met iemands ontwikkeling. Wanneer ik sprak van armoede dan be doelde ik den staat van hem die alleen door 4rbeid het onmisbare bekomen kan, iederen dag opnieuw door nieuwen arbeid. Die ar moede deelachtig te zijn is zijn wijsheid. Hoe- bescheidener uw stoffelijke behoeften, hoe minder ook uw slafelijke arbeid kan zijn, hoe meer gij u met de dingen van den geest kunt bezig houden, de eenige die het leven verheffen en die blijven. Deze armoe de is de weg naar de hoogste wijsheid. Hoe leelijk is daarnaast de rijkdom, die uitstalt en die pronkt: alleen geven kan hem doen vergeven. Die rijkdom is even ver van het geluk, door logge verzadiging, als het gebrek door ellendige onvoldaanheid. De kunst van arm te zijn is de kunst van het leven. ven de Duitscher Wengler en de Belg Braeckeveldt elkaar niets toe, precies gelijk kwamen zij over de eindstreep, beiden deel den de eerste en tweede plaats. De overige deelnemers kwamen weer in een peleton binnen, waarbij Anton van Schendel als zevende werd geklasseerd. Het derde en laatste gedeelte naar La Rochelle over 67 K.M. leverde een sprintoverwinning op voor Lapebie, die Martano met flink verschil klopte. Ook thans werd onze landgenoot zevende, weer met alle andere renners, be halve Chocque, die bijna drie minuten later aankwam. Dit gedeelte leek meer op een plezier- ritje dan op de ronde van Frankrijk. De uitslagen der verschillende gedeelten luidden: BordeauxRoyan 123 K.M. 1. Bautz (Duitschland) 3 uur 5 min. 12 sec., 2. Lape bie (Frankrijk) op twee lengten; 3. Braecke veldt (Belgische individueel), 4. Cosson (Fransche individueel), 5. overige renners, waaronder Aton van Schendel, alleen in den zelfden tijd. RoyanSaintes 37 K.M.: 1. en 2. Braecke veldt en Wengler, beiden in 1 uur 1 min. 27 sec., 3. Pedroli (Zwitserland), 4. Cosson, 5. Mersch (Luxemburg), 6. Cloarec (Frank rijk), 7. overige renners waaronder Anton van Schendel, allen in denzelfden tijd. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wy óók ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Een goed geoefend lichaam is van groote waarde in »lhe struggle li^e H. L. O.-diploma! 101.- „Maar koning", zei Anneke, „U bent zoo knap en zoo machtig, waarom kunt U Peter niet terug brengen?" De koning lachte, en zei: „Ik wist dat je dit zou vragen, kleine meid; doch ik zei je reeds dat de betoovering alleen verbroken kan worden door een menschenkind". 102. „Hoe weet U dat toch allemaal?" vroeg Anneke. „Pat zal ik je vertellen meiske. Diep in het bos woont nog een van mijn onderdanen. Héél alleen in een padde stoelhuisje, als kluizenaar. Zijn naam is kabouter Een zaam",

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7