jBuftpifforrrf £udÜoaaet Jkcvinciaal Tlieum bergen schermerhorn egmond binnen heerhugowaard koedijk noordscharwoude) zuidscharwoude oudkargrev castricüm grootschermer callantsoog ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 23 JULI 1937 Russische oogst valt tegen. Saboteurs en binnengesmok kelde ziektekiemen zouden de oorzaak zijn. Reizigers, die dit jaar het Russische plat teland hebben afgereisd, zoo schrijft de Times, rapporteeren vrijwel allen, dat de vooruitzichten voor den oogst overal schit terend zijn. Hun optimisme wordt eenigs- zins weerspiegeld in de Russische pers, maar het departement van landbouw is minder blij gestemd. De landbouw in Rus land maakt in werkelijkheid een moeilijken tyd door en het resultaat van den oogst zal niet schitterend zijn. De reizigers zien in het algemeen niet meer dan de graan velden langs de spoorwegen en groote we gen. De minder goed bereikbare velden staan er veel slechter voor. Verschillende factoren zijn verantwoor delijk voor de ongelijkheid bij het gewas van dit jaar. De onaangenaamste factor was de erfenis van '36, het slechtste oogst jaar sinds 1930. De oogst van 1936 was nog iets minder dan in 1931 en 1932, de jaren van hongersnood, toen ettelijke millioenen Russen, in het bijzonder in de Oekraine en in Zuid-Rusland, zijn omgekomen. Ofschoon het voedsel verleden jaar fchaarsch was, zijn er geen berichten uit betrouwbare bron, dat ergens hongersnood heerschte. Moskou bleef zelf hardnekkig ontkennen, dat de oogst slecht was geweest, totdat dit voorjaar pas werd erkend dat de oogst 15 tot 20 lager was geweest dan die van 1913, het jaar vóór den oorlog. Nu zijn er 35 millioen meer inwoners in dat ge bied. Pas dit voorjaar kwamen de Sovjet autoriteiten tot het besef dat de boeren een deel van het zaaikoren voor con sumptie hadden gebruikt Snel werden nieuwe voorraden zaaikoren naar de boerderijen gezonden. De reserves wa ren echter geslonken en wegens het slechte vervoer kwam het zaaikoren veelal te laat of in het geheel niet aan. Ofschoon het weer in Rusland gunstig is geweest, zal de oogst toch te genvallen. Moskou heeft al maatregelen genomen om deze tegenstrijdigheid te verklaren. Het zijn dezelfde maatregelen die voor de industrie en het spoorwegverkeer zijn ge nomen. „Saboteurs" hebben den oogst ver nield. Half Juni zijn eenige processen te gen dit nieuwe soort saboteurs gemeld. De Sovjet-pers beweerde dat ziekte-kiemen Rusland binnengesmokkeld werden. In de afgeloopen maand is het aantal aantij gingen van dit soort in de kranten op enor me wijze toegenomen. Het is ook bekend geworden dat men al lang bezig is aan actie op dit „front". Die actie werd verleden jaar herfst al ingezet, toen in officieele kringen bekend werd, dat de oogst was mislukt. Er werden geen openbare processen gehouden, daar de uit vinding van Trotskistische „saboteurs" en „verraders" nog niet was gedaan. Maar in den loop van eenige maan den werden honderden directeuren van staatsboerderijen en tractor-stations ontslagen en duizenden „collectieve" boerderijen werden gereorganiseerd. Een groot aantal collectieve bedrijven werden gelikwideerd, andere werden verkleind. Sinds verleden jaar herfst is van de toen bestaande collectieve bedrijven een totaal oppervlak van om streeks 200.000 km2. afgenomen ter herdistributie. Deze reorganisatie stichtte verwarring onder de boeren, en in het bijzonder bij de tractor-stations. De reparatie van tractors en de voorziening van brandstof leed er onder, en op het oogenblik kan men het werk niet aan. Volgens een officieel rap port wachtte midden Juni tweederde van de tractors op reparatie, terwijl verleden jaar om dien tijd minder dan een derde deel buiten bedrijf was. OM AAN WERK TE KOMEN. De N. R. C. Scandinavische correspon dent schrijft: Drie uur lang heeft een veertigjarige werklooze Maandag tallooze Kopenhage- naars en een afdeeling politie bezig gehou den door in het allerbovenste topje van de spits van den Raadhuistoren allerlei acro batische toeren uit te halen. De man, die metaalbewerker van zijn vak is, heeft sedert 1931 slechts tien weken werk gehad en als er al eens een kansje was om weer aan den gang te komen, liep het telkens weer mis omdat hij een stijf been en een klompvoet heeft en daarom niet als vol waardig beschouwd werd. Teneinde te toonen, dat hij ondanks zijn ïabrek wel tot iets bijzonders in staat is, teneinde de aandacht op zich te vestigen en zoo eindelijk weer werk te krijgen, heeft hij het plan opgevat bovenin de kroon op den Raadhuistoren te gaan zitten tot hij 't van den honger niet langer uit zou kunnen houden. En Maandagmorgen lh de vroegte is hij dan naar 't Raadhuis gefietst, ia hij, zich optrekkend aan den bliksemafleider, die buiten langs den toren loopt, zestig meter omhoog geklom men tot den eersten omgang, waarna hij binnendoor verder naar boven is gegaan om 't laatste stuk van de spits weer bui- tenJangs af te leggen. Aan de stang boven den windwijzer heeft hij een roode vlag met „Arbeid, brood, vrijheid" gebonden, Wat niet als een politieke demonstratie be doeld was, doch alleen maar om de aan dacht te trekken. En drie uur lang heeft bij toen daar meer dan honderd meter boven Raadhuispladsen doorgebracht, soms kunsten vertoonend, soms ook rustig ge nietend van het wijde uitzicht of van de drukte beneden, en tueschenbeióe eens pratend met de agenten, die zich vijftien meter lager uit een dakraampje bogen en probeerden den werklooze te overreden naar beneden te komen. Tenslotte heeft hij dat gedaan, omdat hij een goed hart heeft en omdat de agenten hem verzekerden, dat ze niet mochten gaan koffie-drinken voor ze hem hadden. De werklooze heeft geen proces-verbaal gekregen, maar wel ver schillende aanbiedingen voor werk. De vlag is tenslotte door den specialen toren beklimmer van de gemeente Kopenhagen naar beneden gehaald. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MARCONI NAAR HET STATION TE ROME OVERGEBRACHT. liet stoffelijk overschot van markies Mar- coni van de basiliek van de Heilige Maria der Engelen overgebracht naar het station te Rome, daarbij gevolgd door een enorme menigte. Om half één vannacht^zal het in een speciaal salonrijtuig gevolgd door wagons geheel gevuld met kransen en bloe men worden overgebracht naar Bologna. De lijkkist is gewikkeld in de Italiaansche vlag en terwijl de krans van den koning van Ita lië er bovenop ligt. Behalve de familieleden van Markies Marconi en de deken der Aca demie Formichi, zal ook de gouverneur van Rome, die het stoffelijk overschot aan den burgemeester van Bologna zal overdragen, dezen tocht medemaken. DE HERVORMING VAN HET HOOG GERECHTSHOF. De Amerikaansche Senaat heeft het plan terzijde geschoven. Het staat thans vrijwel vast, zoo meldde Reuter gisteren, dat men het plan tot her vorming van het hooggerechtshof heeft la ten varen. De juridische commissie uit den Senaat heeft besloten, den Senaat te verzoe ken het wetsontwerp tot wijziging van het hoogste college terug te zenden met instruc ties voor de uitwerking van een nieuw ont werp, dat alleen betrekking mag hebben op de lagere rechtscolleges. Het nieuwe ont werp moet binnen tien dagen gereed zijn. De juridische commissie uit den senaat, zoo merkt de financieele corresp. van de N.R.C. te New York op, heeft aan de belangrijkste van de plannen van Rooseveld met betrek king tot de hervorming van het Hoogge rechtshof een nieuwen zwaren slag toege bracht. Op grond van het besluit van de commissie zijn de bepalingen over de benoe ming van nieuwe rechters voor het Hoogge- rechtshof opgegeven. De commissie was het erover eens, dat van den senaat geëischt moest worden, dat het wetsontwerp naar de commissie terug verwezen moet worden met instructies bin nen tien dagen een nieuwe wet voor te be reiden. De voorgestelde nieuwe maatregelen voor zien in zekere mate veranderingen in de procedure van de eerste instantie doch laten het hooger gerechtshof onveranderd. De Senaat heeft inderdaad met 70 tegen 20 stemmen besloten het ontwerp naar de juridische commissie terug te zenden. 53 democraten, 16 republikeinen en een land arbeider stemden voor de terugzending, waarmee men het lot van de hervorming van het Hooggerechtshof bezegeld acht. Naar Reuter nader meldt, werd de neder laag van Roosevelt eigenlijk niet door een stemming voorafgegaan. Toen besloten was het ontwerp naar de juridische commissie terug te zenden, vroeg senator Johnson al leen maar wat de invloed van deze terug zending zou zijn ten aanzien van het Hoog gerechtshof. Senator Logan, die het ontwerp ingediend had, antwoordde, wat betreft de hervor ming van het Hooggerechtshof is de zaak van de baan. „God zij geprezen!" riep Johnson uit, waarop van de tribunes applaus weerklonk. De leden van de commissie hebben be loofd binnen tien dagen met het nieuwe ont werp te zullen komen, dat alleen de lagere rechtscolleges zal betreffen. De laatste dagen heeft Garner, de demo cratische vice-president van de commissie, met instemming van Roosevelt tevergeefs getracht een compromis te bereiken. Men zegt, dat hij zelfs met tranen in de oogen voor een overbrugging van de tegenstelling heeft gepleit. NOG EEN NEDERLAAG VOOR ROOSEVELT. _>e Senaat heeft opnieuw met 71 tegen 19 stemmen de wet aangenomen, waarbij de verlaging van de rente voor landbouwlee- ningen met een jaar verlengd wordt, zulks ondanks het veto van den president. Daar de Kamer eveneens met een meer derheid van tweederde het veto heeft on- derstemd, wordt de wet nu van kracht. DE REDEVOERINGEN VAN JOERENEF EN HITLER. Een Russisch perscommentaar. De Russische „Isvestia" schrijft, naar aan leiding van de toespraken, uitgewisseld bij het overhandigen der geloofsbrieven van den nieuwen Russischen ambassadeur in Berlijn, dat met bevrediging geconstateerd moet worden, dat Hitier zoo'n eenvoudige waar heid als het woord, dat de instandhouding van normale betrekkingen tusschen de U.S. S R. en Duitschland in overeenstemming is met de belangen van beide landen, toegeeft; het belangrijkste is echter, dat de betrek kingen tusschen Rusland en Duitschland slechts naar den vorm normaal zijn, hetgeen in strijd is met de belangen van den vrede. Het blad wijst dan op de uitlatingen in de redevoeringen van Hitier en in het bijzonder van Goebbels. Wat de verklaring van Hitier betreft, dat normale betrekkingen tusschen beide lan den de eischen der niet-inmenging kunnen dienen, schrijft dit blad, dat verwacht moet worden, wanneer men de noodzakelijke con venties uit deze woorden trekt, dat de Duitsche spionnage in Rusland stop gezet zal nok zou men kunnen denken, dat de°i verklaring de bereidwilligheid inhoudt, de Duitsche troepen uit Spanje terug te trek ken en een einde te maken aan de minder openlijke, maar toch even actieve inmenging in de zaken van verschillende landen, Oos tenrijk, Hongarije, Roemenië of zelfs de Ver. Staten. Een dergelijk practisch begrip van de noodzakelijke eischen der niet-inmenging zou werkelijk in overeenstemming zijn met den algemeenen vrede. Het blad maakt zich echter geen illusies over de mogelijkheid van soortgelijke practische consequenties van de woorden van Hitier en beperkt er zich derhalve toe het eenvoudige feit te constateeren, dat Hitier gedwongen is te er- kenne, dat het behoud van normale betrek kingen met de U.S.S.R. een factor is van den algemeenen vrede en in overeenstemming is met de belangen van beide landen. EEN VEELZEGGEND INCIDENT TE ZOPPOT. De gemeenteraad van Zoppot, de bad plaats bij Dantzig, heeft, naar het Poolsche telegraafagentschap meldt, met de stem men van de nationaal-socialistische meer derheid een leening toegestaan van 400.000 (Dantz.) gulden voor verfraaiing van de Adolf Hitlerlaan. De leden van het centrum, die tegen het crediet hadden gestemd, weigerden ook deel te nemen aan de betooging van de nationaal-socialisten, die met een Heil Hitier hun besluit bekrachtigden. Onder 'n algemeen tumult verlieten zij de zaal, waarop zij door den voorzitter voor drie vergaderingen werden uitgesloten, „omdat zy geweigerd hadden hulde te betuigen aan Hitier". Het centrumraadslid Liedtke is gister avond „bij wijze van voorzorgsmaatregelen" in hechtenis genomen. De nationaal-socia listische bladen vinden in het incident aanleiding heftig tegen het centrum te keer te gaan. ONZE POSTVLUCHTEN. Morgen zal de Torenvalk van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning zal bestaan uit: Parmentier, gezagvoerder; Wittkampf, tweede bestuurder; Radder, werktuigkundige en van Brugge, radiotele grafist. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. De positie der postvliegtuigen was heden: De Valk (uitreis) te Basra. Ibis (thuisreis) te Rangoon. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Vijf inzittenden levend verbrand. Gisteravond is een driemotorig vlieg tuig der koninklijke luchtstrijdkrachten bij Sheffield (Derby-Shire) bij de daling in brand geraakt. De vijf inzittenden zijn levend verbrand. Dit jaar zijn reeds 78 personen bij on gelukken met Engelsche militaire vlieg tuigen om het leven gekomen. GEHEIMZINNIG VLIEGTUIG BOVEN DEN OCEAAN? Op een afstand van 500 mijl van kaap Race op Newfoundland zou een vliegtuig waargenomen zijn. Het marine-radio station, dat gisteren een bericht van dit vliegtuig heeft opge vangen, heeft sindsdien niets meer van het toestel gehoord. Een onderzoek op de Amerikaansche vlegvelden heeft uitgewezen, dat gisteren niemand is vertrokken voor een trans-At lantischen vlucht, zoodat men hier voor een raadsel staat. DE VLIEGPLANNEN VAN MATTERN. Zal het ministerie van handel be zwaar maken.? Het Amerikaansche departement van handel zou den vlieger Mattern geen mach tiging hebben verleend op 10 Augustus via de Noordpool naar Moskou te vliegen, daar het van meening is, dat dit plan veeleer een „sensatievlucht" beoogt, dan slechts ondergeschikt belang voor de luchtvaart. Luchtbescherming. Met een aanschrijving van het Dep. van Defensie d.d. 30 Mei 1931 is den burge meesters der Ned. gemeenten opgedragen een goed georganiseerde luchtbeschermings dienst, ter bescherming van de burgerbevol king bij eventueele gasaanvallen uit de lucht van vijandelijke zijde, in te stellen. Om nu te dier zake een goed werkende organisatie te verkrijgen is in de eerste plaats noodig, dat alle inwoners, zoowel mannelijke als vrouwelijke, zich ten volle bewust zijn van de groote rampen welke een luchtaanval met gasbommen of dergelijke met zich kan me debrengen en hoe vreeselijk de uitwerking kan zijn, indien niet tijdig de noodige maat regelen getroffen worden om de uitwerking dier bedoelde aanvallen tot de kleinst mo gelijke proporties terug te brengen. De tij den van rust en vrede nu zijn de aangewe zen periode om bovenbedoelde organisatie in het leven te roepen. Dientengevolge acht de burgemeester dezer gemeente het hoogst noodzakelijk, dat ook in zijn gemeente tot het nemen dier maatregelen wordt overge gaan. In verband met den grootan omvang van de voorbereidingsmaatregelen, welke te dier zake moeten worden getroffen, heeft de Burgemeester het noodig geoordeeld zich de hulp te verschaffen van een medewerker en den heer G. van Terwisga, Zuidlaan 29, alhier, aangezocht om als hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te willen optreden. Laatstgenoemde heer heeft deze taak aan vaard en zal dus voortaan als hoofd van den luchtbeschermingsdienst der gemeente Ber gen fungeeren. Aan hem zullen nu verschillende perso nen, hoofden van gemeentelijke instellingen ambtshalve worden toegevoegd, terwijl ook veel anderen zullen worden aangezocht om behulpzaam te zijn bij het organiseeren van den luchtbeschermingsdienst in deze ge meente, waarbij aan elk dezer een taak zal worden opgedragen, die zij, in tijden van dreigend luchtgevaar, zullen hebben te ver vullen, en waartoe reeds thans de noodde maatregelen dienen te worden getroffen. De inwoners van Bergen zullen nu bin nen niet al te langen tijd een circulaire ont vangen of wel in de verschillende dag- of weekbaden bekendmakingen kunnen lezen, welke het hoofd van den luchtbeschermings dienst, in overleg met den Burgemeester, noodzakelijk achtte om ter algemeene kennis te brengen. Zooals voren gememoreerd is het een ge biedende eisch, dat iedere inwoner van Bergen zijn of haar volle medewerking, als deze wordt gevraagd, verleent. Het spreek woord zegt niet ten onrechte: Het is beter te voor-komen dan te genezen. B.S.V. 4e klasser K.N.V.B. Naar wij vernemen is hedenmorgen bij het bestuur van de Berger Sportvereeni- ging een schrijven binnengekomen van den K. N. V. B., waarin mededeeling werd ge daan van het goedgunstig beschikken over het 4e klasserschap van B. S. Y. in den K. N. V. B. Vermoedelijk komt B. S. V. dus in de a.s. competitie te spelen in de afd. Alkmaar van de 4e klasse. Schoolfeest. Woensdag had alhier het jaarlijksche schoolfeest plaats voor de leerlingen van de hoogste klassen van de O. L. school. Des morgens 7 uur vertrok men in de luxe autobus van Hooyberg uit de Rijp, welke bus is voorzien van radio, zoodat er muziek aanwezig was, wat door de jeugd zeer op prijs werd gesteld. De eerste stopplaats was Amsterdam, waar een bezoek werd ge bracht aan „De Bijenkorf", waar veel is gezien. Verder ging het naar Schiphol, waar onder deskundige leiding een rond gang plaats had en alles in oogenschouw werd genomen vanaf de baby-vliegmachine (De Schildmusch" tot aan de F 36 toe. Tevens werd er volop genoten van het ver trek en de aankomst van de verschillende lijndiensten van de K. L. M. Hierna werd de tocht voortgezet naar Aalsmeer voor een bezoek aan de bloemen veiling, die juist was afgeloopen, maar waar nog in oogenschouw kon worden genomen een groote verscheidenheid van bloemen, die doorgedraaid waren en vernietigd moesten worden, wat een treurig beeld gaf van den toestand aldaar. Ook werd een be zoek gebracht aan de kweekerij van den heer D. Baardse Sr., waar veel is genoten van de bloemenpracht. Verder werd gere den over Hoofddorp, Haarlem, Zantvoort en Bloemendaal aan Zee, waar nog aan het strand werd vertoefd. Vandaar naar IJmui- den waar men het vertrek van de Christiaan Huijgens kon zien, wat voor de kinderen interessant was. In de beste stemming kwa men allen om 9 uur weer thuis. Cursus ziekenverpleging. Voor den cursus voor huiselijke zieken verpleging, uitgaande van het Witte Kruis hebben zich 19 deelnemers aangemeld. De cursus wordt gehouden in een der lokalen van de openbare school en zal aan vangen op 9 September. Zilveren priesterfeest. Dezer dagen herdacht onze oud-plaats- genoot pater dr. P. Ruyter, Professor aan het St. Jozef Missiehuis te Helden Pan- ningen zyn 25-jarig priesterjubileum. Zomervermaak Dat de zomertijd alhier: „de kampeer tijd" is blijkt uit de vele tenten die hier en daar op de erven der ingezetenen staan. Ook het in deze gemeente gelegen strand (zuider-gedeelte) blijkt een geliefkoosd ter rein daarvoor te zijn. In het belang der kampeerders zij er met nadruk op gewezen, dat zoolang de veror dening op 't kampeeren in deze gemeente nog niet tot stand is gekomen, voor het kampeeren aan het strand, behalve toestem ming van de Ifcjks Waterstaat (te Alkmaar) óók nog de toestemming van den burge meester dezer gemeente noodig is. Alkmaarsch Symphonie-orkest. Dinsdagavond gaf het Alkmaarsch Sym phonie-orkest, onder leiding van Willy Kohier, een uitvoering in het lokaal van den heer Rus. Er was niet veel publiek, maar toch viel de opkomst ons mee en wat- belangrijker is, het publiek, dat er was, kwam werkelijk om naar muziek te luisteren. Het ging nu anders dan vaak bij uitvoeringen van plaatselijke vereenigingen met volle zalen, waarbij men soms, wanneer de muziek wat zacht is, de menschen boven de muziek uit hoort praten over koetjes en kalfjes. Het was de eerste maal, dat het A.S.O. in onze gemeente kwam en wel met een popu lair programma. De bezoekers van dezen avond gingen be vredigd naar huis en velen zullen wenschen dat dit eerste optreden van het Alkmaarsch Symphonie-Orkest niet tevens het laatste is geweest. Wy kunnen ons by dezen wensch aansluiten. Een nieuwe industrie. In onze gemeente zal een nieuwe in dustrie gevestigd worden. De sigarenfa briek gaat over in handen van den heer Stikkel uit Alkmaar, die er rubberartikelen zal vervaardigen voor verschillende doel einden. Geen huisnummers aanwezig. Ons werd medegedeeld, dat door de politie bij verschillende bewoners van de Handelskade waarschuwingen zijn gegeven er voor te zorgen, dast de huisnummers dui delijk worden aangebracht. Wij maken de andere burgers er vanaf deze plaats op attent er ook hun huisnum mers eens op na te zien. Wij hadden het echter-beter gevonden, dat eerst een alge meene waarschuwing varn gemeentewege ter kennis was gebracht. Maar nog beter ware het als van ge meentewege de bekende emaille huisnum merplaatjes geschikbaar gesteld werden, zooals dit o.a. in Koedijk en Oudkarspe' reeds gebeurd is. Het laatste kan misschien eens in over weging genomen worden. Bridge-club. i Alhier werd opgeriofot een bridge-club, welke genoemd werd „Die vroolijke Klaver- heer". Voorzitter is de heer J. Kramer Gz., secretaris de heer A. Beemsterboer en pen ningmeester de heer H. Kramer. Maandelijks zullen clubavonden worden gehouden, te beginnen met de tweede Dinsdag in Augustus. Bij P. Wolfswinkel aan den Laanweg naby station Noordscharwoude is een postduif aan komen vliegen gemerkt aan de rechterpoot no. 3 37 A 19658. Uitslag verkooping. Alhier werd Donderdag ten overstaan van notaris H. W. Smit in het openbaar verkocht, een huis met dorsch en koeboet en erf aan de Kroonstraat alhier, nagela ten door wijlen Arie Kroon Jbz. In massa gekocht door den heer A. Zuid- scherwoude te Noordscharwoude voor 870 Geslaagd. Voor het boekhoud-examen van de vereeniging voor Handelsexamens op prac- tischen grondslag slaagde de heer W. J. van der Stok alhier. Feesten opening Dorpstraatje. Het weder geheel voor het verkeer openstellen van den Rijksweg (Dorpstr.) zal met eenige feestelijkheden gepaard gaan. Op 2 Augustus zullen de ambtenaren van den Rijkswaterstaat de aannemer en uitvoerder van het werk en verschillende plaatselijke autoriteiten worden uitgenoo- digd op het raadhuis des n.m. 3 uur, waar na bij het begin van den weg het gebrui kelijke lint zal worden doorgeknipt en een tocht naar het einde van de verbetering worden ondernomen met auto's voorafge gaan door muziek. Op het raadhuis zullen daarna ververschingen worden aangeboden. Daarna zullen concerten door de beide pl. muziekkorpsen worden gegeven in de mu ziektent en vervolgens zal een en ander besloten worden door een vuurwerk. Dat de straat een feestelijk aanzien 2al krijgen staat buiten twijfel. Verhoogde losplaats. De werkzaamheden aan het opruimen van de verhoogde losplaats bij het station vorderen flink en het laat zich aanzien dat einde volgende week er niet veel meer van zal overzijn. Over de bestemming van het terrein is men nog niet tot een eind resul taat gekomen, doch de onderhandelingen daartoe worden voortgezet. Uitstapje ouden van dagen. Donderdag maakten de ouden van dagen hun jaarlijksch uitstapje. In kalm tempo werd naar Amsterdam gereden met Heek aan 't Rembrandtsplein als eerste pleister plaats. Daarna was Schiphol asm de beurt. Begrijpelijker wijze is aldaar door de oudjes veel genoten. Vanaf het dakterras had het gezelschap een schitterend gezicht over het vliegveld en het wekte dermate vlieg- enthousiasme op, dat een viertal oudjes de verleiding niet kon weerstaan ook eens een vliegtochtje te maken. Verder werd gereden naar Aalsmeer, waar het imposante veilingsgebouw en eenige bloemenkassen onder deskundige leiding werd gezichtigd. De geweldige bloemen pracht aldaar dwong een ieder bewondering af. Elk der deelnemers keerde met een fraai bouquet huiswaarts. Nadat nog een bezoek gebracht was aan Groenendaal, werd voor 't laatst gepauzeerd te Velsen, om vandaar via Alkmaar weer huistoe te gaan, waar ^en groote schare belangstellenden getuige was van de blijde aankomst. Tot slot kwam men samen in de kolfbaan van den heer v. Truijen die voor dit doel ge zellig was aangekleed. De voorzitter van de afdeeling Groot- Schermer sprak een kort slotwoord, zyn ge noegen er over uitsprekende, dat de dag zoo bijzonder goed geslaagd was. Dank werd ge bracht aan den heer dr. Koppen en Zuster Tiemstra voor hun aanwezigheid tijdens de reis en den heer J. Heinis, die zoo vriende lijk was zijn auto beschikbaar te stellen. Mevrouw SchermerhornKorver had ge zorgd voor een aardige traktatie. Namens de ouden dankte de heer C. Kriek voor den mooien dag. Met genoegen kan het afdeelingsbestuur van Staatspensionneering terug zien op dezen welgeslaagden dag. Veel badgasten. Nu de vacantietijd is aangevangen js Callantsoog druk bezet met badgasten. Dë talrijke zomerhuisje zijn vrijwel alle be woond, terwijl ook in de pensions een onge wone bedrijvigheid heerscht Er worden dan ook goede zaken gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9