JBMte*daud Het nieuwe program van het Fransche Volksfront. Orde en rust zeer noodig. Nieuws in 't kort. VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. JiaMecichteu Mei Couranienrectame aan de sptfe. echter niet op. Hij gaf uitstekend partij, haalde moeilijke en soms onhoudbare bal len, maakte zijn slagen goed af en bezorg de Budge vele moeilijkheden. De Wimble- don-kampioen moest werkelijk al zijn talenten ten toon spreiden om het niet te gen Hare te moeten afleggen. Het werd 1313, maar toen kwam de reserve van Budge voor den dag. Hij verhoogde het tempo, met niet te volgen snelheid suisden zijn drives langs de lijnen, langs Hare Zijn backhand was weer het machtigste wapen en met 1513 wist hij tenslotte toch nog te winnen. Hare had een ovatie van het publiek voor zijn werkelijk schitterend spel in ontvangst te nemen. Het bleek echter spoedig, dat de Engelsch- man meteen al zijn kruit verschoten had. Budge had in de volgende sets niet de min ste moeite met Hare, die thans een scha duw was van de Hare uit de eerste set. Budge bracht de partijen op gelijken voet met een 1513, 61, 62 zege. Automobilisme. DE GROOTE PRIJS VAN DUITSCHLAND. Caracciola met Mercedes Benz winnaar. Op den Nuerburgring vond Zondagmid dag de autorace plaats om den grooten prijs van Duitschland, welke wedstrijd gewonnen werd door Rudolf Caracciola met Mercedes Benz, die de twee-en-twin tig ronden, een afstand van 501 K.M., af legde in 3 uur 4 min. 0,1 sec., met een ge middelde snelheid van 133,12 K.M. hetgeen een nieuw circuitrecord beteekende. Niet minder dan 26 wagens verschenen aan den start. In de vierde ronde viel een sensationeele gebeurtenis voor. Op de Döttinger Höhe had Rosemeyer banddefect. Hij verloor er twee en een halve minuut mee en zakte tot de elfde plaats terug. Auto Union verloor vervolgens nog twee wagens, n.1. Hans Stuck, die het met zijn compressor niet kon vinden, en Müller, die te voet bij de tribunes kwam, omdat zijn wagen bij Breitscheid van den weg was geraakt en dermate beschadigd was, dat hij den strijd had moeten staken. En zoo namen de wagens vl.n Mercedes Benz de leiding. Caracciola vloog het eerst de tribune voorbij, na hem volgden von Brauchitsch, Kautz, en Lang. In de vijfde ronde haalde Seaman von Delius in en de laatste verdween in de zevende ronde uit den strijd door een noodlottig ongeval. Von Delius wilde namelijk in die ronde Seaman weer inhalen. Daarbij kwamen beide wagens met elkaar in aanraking. De wagen van von Delius vloog den weg af, zijn bestuurder maakte een ernstigen val en na me- disc honderzoek bleek, dat von Delius een lichte hersenschudding had beko men, terwijl ook zijr. dijbeen was ge broken. Ook de wagen van Seaman sloeg over den kop, de coureur werd eruit geslingerd. Hij werd in het ge zicht gewond en br"l- zijn linkerarm. Twee coureurs vielen in het laatste ge deelte van de race op. Caracciola stevende regelrecht op de zege aan, Rosemeyer had zich intusschen op de derde plaats genesteld. Farina ver dween in de twintigste ronde door pech uit de koers. Verandering in de situatie kwam er niet meer. Na de twee-en-twin- tigste ronde kwam Caracciola als eerste door de finish, zijn eerste zege in 1937 be halend. 45 seconden later ging von Brau chitsch over de lijn en 15 seconden daarna arriveerde Rosemeyer, op de derde plaats, waar hij hard voor gevochten had. De uitslag was: 1. Caracciola met Mercedes Benz 3 uur 46 min. 0,1 sec., gem. uursnelheid 133,12 K.M., nieuw baanreord; 2. Von Brau chitsch met Mercedes Benz 3 uur 46 min. 46,3 sec., gem. uursnelheid 132,7 K.M.; 3. Bernd Rosemeyer met Auto Union 3 uur 47 min. 1,4 sec., gem. uursnelheid 132,6 K.M.; 4 Nuvolari met Alfa Romeo 3 uur 50 min. 4 sec., 130,9 K.M. 26 wagens werden ge start, 11 kwamen er door de finish. Ernst von Delius overleden. Vanmorgen is te Boon de Duitsche auto renner Ernst van Delius, die Zondag op den Nurburgring, tijdens de race om den grooten prijs van Duitschland met zijn auto in botsing is gekomen, met Seaman, tengevolge van de bekomen verwondingen overleden. Ernst von Delius heeft in zijn renners loopbaan verscheidene prijzen behaald. Zoo werd hij overwinaar in de race om den grooten prijs van Kaapstad, tweede in de Avusrace te Berlijn, derde in de race om den grooten prijs van Tripolis en vierde in de race om den Van der Bilt- beker te New-York. ganda maken en de menigte verleidelijke programma's voorleggen. Maar naast en boven het leven der partijen staat dat van de natie, welker regeering haar verant woording verschuldigd is. Toen ik aan het bewind kwam heb ik duidelijk mijn pro gram uiteengezet, dat door de Kamers en de ministers is aanvaard. Daaraan heeft Léon Blum nog enkele dagen geleden namens zijn socialistische collega's loyaal herinnerd. In dat program hebben wij gezegd, dat de financieele toestand meer dan ooit de „pau ze" noodzakelijk maakte, welke door het voorgaande kabinet was aangekondigd, dat het onze plicht was de begrooting in even wicht te brengen en de uitgaven der schat kist te verminderen, dat wij geenszins af zagen van hervormingen, maar diegene moesten uitstellen, welke te kostbaar zijn, en dat wij de andere hervormingen in een geest van arbeidsvrede willen toepassen. Men moet in Frankrijk en het buitenland weten, dat wij aan dat program trouw blij ven, besloot Chautemps, en dat wij slechts het land goed willen dienen. Rede van Dormoy. De socialistische minister van Binnen- landsche Zaken, Marx Dormoy, heeft te Lens een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat er niet te denken valt aan een scheiding tusschen de radicalen en socialisten. Over de besluiten van het socialistische congres zeide de minister, dat de partij van oordeel is, dat de grondwet gewijzigd moet worden. Het is ons recht te zeggen en te denken, dat in bewindszaken diegenen het laatste woord moeten hebben, die door al gemeen kiesrecht zijn gekozen. Wij willen den Senaat niet kwetsen, maar wenschen evenmin, dat de democratie wordt gekwetst in haar gevoelens en bij de uitoefening van haar recht. In i)"et leven van ons volk is geen plaats meer voor een orgaan, dat krachtig genoeg is om zich tegen het algemeen kies recht te verzetten. Te kwader trouw worden onze binnen- landsche twisten in sommige landen geëx ploiteerd, vervolgde Dormoy. Frankrijk is zeker van zichzelf, van zijn kracht en van zijn vrienden. Men dient elders te weten, dat hoe diep ook onze binnenlandsche mee- hingsverschillen zijn, hoe rumoerig onze twisten, zij nog niet het gewicht van een atoom zullen hebben, als het buitenland ons werkelijk mocht bedreigen. Frankrijk zal dan slechts één blok staal zijn, zonder één scheurtje. In de wereld treft men nog wel oude bar- baarsche ideologie aan van macht boven recht, van belang boven moraal, van het verzaken van de eer en het gegeven woord. Maar Frankrijk blijft trouw aan het ideaal, dat het in de wereld vertegenwoordigt. Om dat het gelooft aan de wenschelijke rede en den ziele-adel van den mensch, wil het niet, dat het laatste woord ooit zij aan het kanon, maar wel aan vrede en rechtvaardigheid. DE DUITSCHE KERKSTRIJD. Ook broeder van ds. Niemöller gearresteerd. Naar uit betrouwbare bron ver nomen wordt, is gister ds. Niemöller, de broeder van den reeds gearresteerden pre dikant en vroegeren duikboot-comman dant, eveneens gearresteerd, nadat hij in zijn preek zijn broeder had verdedigd. Toen werd medegedeeld, dat de broeder van ds. Niemöller zou preeken in diens pa rochie te Dahlem, was de Anna-kerk spoe dig overvol. Zij die niet meer in het febouw konden komen, verzamelden zich in de pastorie, maar ook deze was spoedig gevuld en nog steeds vroeg men om te worden toe gelaten. Ds. Niemöller sprak eerst in de kerk. Hij koos als tekst de verzen 12 en 13 van het tiende hoofdstuk uit Corinthiers I. Tijdens zijn predicatie verdedigde hij verscheidene dominé's, die zich in arrest bevinden, tegen de aanvallen der pers, en verklaarde hij, dat velen van hen zich ernstige opofferingen hadden getroost voor volk en land en blijk hadden gegeven van vaderlandsliefde. Vervolgens begaf hij zich naar de pasto rie, waar hij op overeenkomstige wijze preekte. Hij verdedigde zijn gearresteerden broeder tegen de aanklacht een politiek do miné te zijn en te zijn omgekocht. Naar gemeld wordt vond zijn arrestatie na deze preek plaats. Intusschen ging de dienst in de kerk door. Een jonge predikant deelde mede, dat in de afgeloopen week nieuwe arrestaties van dominé's waren geschied, waardoor het totaal der arrestaties tot ongeveer vijftig was gestegen. Verschillende der gearresteer de predikanten bevonden zich reeds een half jaar in hechtenis. Tot nu toe is medegedeeld, dat 20 dominé's het preeken verboden is, terwijl 25 hunner uit hun parochies zijn verwijderd. Tijdens een feestelijkheid in het departe ment Loir-et-Cher, waarvan hij senator is, heeft de Fransche premier Chautemps ge sproken over de socialistische voorstellen in zake een nieuwe program voor het volks front, en over de politiek, die hij denkt te voeren. Al onze burgers, aldus spreker, van v. elke partij zij ook mogen zijn, weten, dat geen duurzame sociale vooruitgang mogelijk is zonder orde in de financiën, zonder rust op straat en zonder activiteit in het bedrijfs leven. Doch mijn taak wordt niet vergemak kelijkt door betoogingen der politieke par eet is volkomen wettig, dat de politieke partijen met het oog op verkiezingen propa CONSULAIRE AGENTEN VAN MANDSJOEKWO GEMOLESTEERD. Plaatselijke Russische autoriteiten de schuldigen? Uit Hsingking wordt gemeld: De consu laire autoriteiten van Mandsjoekwo te Tsji- ta en Blagowestjensk zijn door plaatselijke Sovjet-autoriteiten gemolestreerd. Volgens uit officieele bron op het consu laat van Mandsjoekwo in beide plaatsen ontvangen inlichtingen zouden deze ambte naren niet in staat zijn hun werkzaamhe den te verrichten. De Sovjet-autoriteiten te Tsjita hebben 'n prikkeldraadversperring doen aanbren gen om het consulaatsgebouw van Mands joekwo. De regeering van Mandsjoekwo zou een protest hebben gericht tegen de Sovjet- regeering. ONTPLOFFING OP EEN PETRO- LEUMVELD. Zes dooden. Te Malargue in de Argentijnsche provin cie Menodoza is Zaterdag op een petro leum veld van de Jacinmientes Fetroliferes Fiscales, de petroleum-maatschappij welke onder leiding van de regeering staat, een kist met gelegniet ontploft. Zes arbeiders zijn hierbij om het leven gekomen. POOLSCHE SPIONNAGE? Medegedeeld wordt, dat op 5 Juli bij den grenspost Slavoétski twee ge wapen den, die uit Polen kwamen, den Russi- schen bodem betraden en het vuur open den op een detachement soldaten. Het de tachement beantwoordde dit, zoodat beide aanvallers gedood werden. Op de lijken vond men een hoeveelheid spionnagemate- riaal en persoonlijke documenten, waaruit kon worden opgemaakt, dat één der in dringers de Pool Sjimanofski, luitenant van de grenswacht, was. De ambassade te Warschau heeft opdracht gekregen te testeeren. REDE VAN CHAUTEMPS. Tijdens een feest in het departement Loir Et Cher heeft de Fransche minister president Chautemps een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide in verband met de voorstellen van de socialistische partij in zake het nieuwe programma van het Volksfront, dat de regeering haar best heeft gedaan het evenwicht van de begroo ting te herstellen, de sociale conflicten te verzoenen en de orde te handhaven. Hij wees erop, dat ieder weet dat zonder de rust op straat geen activiteit in de produc tie mogelijk is. De taak van den minister president wordt niet vergemakkelijkt door politieke demonstraties. Boven de partijen staat het leven van het land, waarvoor de regeering verantwoordelijk is. De regee ring zal zich streng houden aan de regee- ringsverklaring, welke door de meerder heid van de samenstellende partijen is goedgekeurd. NATIONALISATIE DER IJZER- PRODUCTIE IN DUITSCHLAND. In het kader van het vierjaarsche plan. De Duitsche minister-president Göring heeft als gevolmachtige voor het vierjaar sche plan den vertegenwoordigers van ijzerproduceerende en -verbruikende tak ken van nijverheid, van den ijzerhandel en het bouwbedrijf medegedeeld, dat hij een maatschappij heeft opgericht, die onder rijksleiding tot taak heeft, de ijzerertsvoor- raden van den Duitschen bodem op te spo ren en te ontginnen in den voor het na tionale economische leven noodzakelijken omvang. De maatschappij draagt den naam „Reichswerke A. G. Für". Zij heeft Eisenhürten Herman Göring": Zij heeft haar zetel te Berlijn en zal in de eerste plaats installaties inrichten in de ertshou- dende streken van het Salzgittergebied in Baden en Frankenland. Verder heeft Göring een verordening uitgevaardigd, volgens welke de tot de ex ploitatie toegelaten mijnbouwondernemin- gen vereenigd kunnen worden ter bevorde ring van de ontginning. De juridische vorm dezer vereeniging en de richtlijnen voor de rechtspositie der leden worden vastgesteld door den gevolmachtigde voor het vier jaarsche plan. „Een socialistisch karakter". In zijn commentaar op de nationalisatie der ijzerproductie schrijft de Völkische Beobachter, dat de ijzervoorziening, cen traal punt van het vierjaarsche plan, door de nieuwe onderneming verzekerd zal zijn. „Indien het buitenland vreest aldus vervolgt het blad dat zijn ijzeruitvoer naar Duitschland in gevaar komt, heeft het één middel om zich een permanenten afzet te verzekeren: thans leveren. Want wie thans levert zal later kunnen leveren". Het blad legt voorts den nadruk op het socialistisch karater der nieuwe onderne ming. „Men zal zeggen: Wat wordt er van het beginsel van particulier economisch bedrijf, als de staat gaat deelnemen aan de zware industrie?" De Völkischer Beobach ter legt dan uit, dat het staatsinitiatief noodig was voor het oplossen van het vraagsuk. VERLENGING VAN DE PARIJSCHE TENTOONSTELLING? De Journal verneemt, dat Zaterdag mi nister-president Chautemps een onderhoud heeft gehad met den secretaris-generaal van de Amerikaansche tentoonstelling 1939, Natson. Gesproken is over de moge lijkheid van het verlengen van de Fran sche tentoonstelling van kunst en techniek tot in 1938. Het blad meent, dat een spe ciale commissie zich met deze kwestie bezig houdt. ZES DOODEN BIJ EEN AUTOBOTSING. Gisterochtend zijn op den weg van Ab beville naar Boulogne bij Hautvillers (Frankrijk) twee autobussen met elkaar in botsing gekomen. In de eene bus zat een gezelschap Engelschen, in de andere kinde ren van een patronaat te Amiens met hun ouders. De schok was zeer hevig, zoodat zes personen werden gedood en dertig gewond. PERSCAMPAGNE TEGEN KOLONEL DE LA ROCQUE. De vorige week heeft het Parijsche weekblad „Choc", dat wordt geleid door kolonel Guillaume, een campagne geopend tegen kolonel de la Rocque, den leider van de Parti Social Francais, door het publf ceeren van een interview van een oud' medewerker van de la Rocque, die om per soonlijke en politieke redenen uit de P. S F. is getreden. In dit interview werd mede gedeeld, dat de la Rocque gelden zou heb ben aangenomen uit de geheime fondsen van de regeeringen-Tardieu en Laval. Deze beschuldiging werd slechts beant woord met mondeling ontkennen door de la Rocque en er is een zekere opwinding door ontstaan onder de leden van de P. S. F. Zaterdag is een aanslag gepleegd op de kolonel Guillaume, die op kasteel de la Motte te Saint Malo vertoeft, door een elegant gekleeden jongeman, die hem een slag met een gummiknuppel toediende en vervolgens het hazenpad koos. Vermoede lijk is dit een politieke wraak, aangezien kolonel Guillaume reeds eenigen tijd lang dreigbrieven heeft ontvangen, waarin hij, zijn vrouw en kinderen met den dood wer den bedreigd wanneer hij zijn campagne niet zou staken. Gister publiceerde de Jour een verkla ring van kolonel de la Rocque, welke deze te Lyon ten overstaan van een aantal af gevaardigden van de P. S. F. heeft afge legd. Na te hebben gewezen op de nutte loosheid zijn aanvallers op hun beurt aan te vallen, aangezien de Fransche wet geen bewijsvoering inzake smaadschrift toe staat en automatische veroordeeling van den schrijver gelast, hetgeen hem geen moreele genoegdoening zou geven, ver klaarde de la Rocque dat stilzwijgen het eenige antwoord was. Zelfs indien alle militante leden van de partij en het partij bestuur zouden willen dat hij zou ant woorden voor hun eigen voldoening, dan zou de kolonel nog verklaren, dat hij niet zou antwoorden. Hij wil geen antwoord geven aan deze lieden, die alleen wachten op repliek om deze campagne voort te zetten. Geschillen tusschen Iran en Irak ge regeld. - Zaterdag hebben de ministers van Buitenlandsche Zaken van Irak en Iran te Teheran een verdrag geteekend tot vreed zame regeling der geschillen, welke tot nu toe tusschen beide landen hebben bestaan. De minister van Buitenlandsche Zaken van Irak is naar Bagdad vertrokken. Ontploffing in een kruitmagazijn,'- - Bij een ontploffing in een kruitmagazijn in het dorp Etragari bij Kragoejevats in Zuid-Slavië zouden vijf menschen om het leden zijn gekomen en een vijftiental ge wond. Voor de eerste vrouw van den graaf van Covadonga. - De rechtbank te Havan na, welke onlangs de scheiding heeft uit gesproken van het eerste huwelijk van den graaf van Covadonga, heeft beslist, dat een derde van de inkomsten van den graaf als alimentatie moet worden uitgekeerd aan zijn eerste vrouw. Twee terechtstellingen. - De op 17 Februari van dit jaar wegens landverraad ter dood en tot duurzaam eerverlies ver oordeelden Joseph Michnia en Paul Ra- tischnek, zijn Zaterdagochtend te Berlijn terechtgesteld. Steun aan den landbouw in Amerika. President Roosevelt heeft Zaterdag een wetsontwerp ondertekend, waarin het ministerie van landbouw gemachtigd wordt pachters van farms leeningen te verstrek ken voor den aankoop van farms tot een totaal bedrag voor het loopende jaar, groot 10 millioen dollar. Voor het volgende jaar zal voor dit doel 25 en in de daarop vol gende jaren 50 millioen dollar worden uit getrokken. De roomsche kerk in Zuid-Slavië. - Volgens berichten uit Belgrado heeft de synode der Servische orthodoxe kerk den prins-regent een telegram doen toeko men, waarin gevraagd wordt, dat het con cilie voor de verkiezing van een nieuwen patriarch niet zal worden bijeengeroepen, vóór Stojadinowitsj zijn ontslag heeft aan geboden. De synode is van meening, dat de minister-president en de andere ort hodoxe leden der regeering geen deel van het kiescollege kunnen uitmaken, omdat zij het aanzien der kerk zeer geschaad hebben door hun houding in de kwestie van het concordaat met de roomsche kerk. Bezwaren tegen de verdeeling van Palestina. - Het hooge Arabische comité heeft de commissie voor de mandaten van den Volkenbond, den hoogen commissaris en het Britsche ministerie van koloniën een memorandum doen toekomen, waarin de bezwaren tegen het plan tot verdeeling van Palestina worden uiteengezet en waarin wordt verklaard, dat de eenige natuurlijke oplossing zou bestaan in de erkenning van het recht der Arabieren op volledige onafhankelijkheid in het geheele land. Een nieuw Italiaansch oorlogsschip. - Gisterochtend is te Triëst de nieuwe kruiser van de Italiaansche vloot, Vittoria Veneto I, van stapel geloopen. De oorlogs bodem meet 35.000 ton en is bewapend met kanonnen van 38,1 en 15,2 c.M. en luchtafweergeschut. Verder wordt het schip uitgerust met een katapult voor vliegtuigen. Inbraak in een museum. - Zaterdag is ingebroken in het nationaal-historisch museum te Rio de Janeiro. De misdadigers wisten met een aantal gouden en zilveren munten ter waarde van 62.000 dollar te ontkomen. De Scottboro-zaak. - De Amerikaan sche staat Alabama heeft de aanklacht tegen vijf van de negen negers van de Scottboro-affaire ingetrokken. De aan klacht tegen de vier overigen blijft ge handhaafd. Zooals men. weet werden de negers aangeklaagd twee blanke vrouwen te hebben aangevallen. Gevangenen ontsnapt. - Zaterdag zijn te Bellefonte (Pennsylvania) drie gedeti neerden ontsnapt uit de Rockview staats gevangenis. Zij slaagdei er in, zich een weg te banen door de prikkeldraadver sperring en stalen een gevangenisauto, waarin zij wegreden. Den geheelen nacht heeft de politie naar hen gezocht, doch tot nu toe zijn zij nog niet gevonden. Mandsjoerijsch zeilschip in beslag ge. nomen. - Het agentschap Domei ia Tokio melde, dat uit Charbin bericht is ont vangen, dat de Sovjet-autoriteiten op 18 Juli een Mandsjoerijsch zeilschip hebben gepraaid en aangehouden, dat voer op de Amoer tusschen Heiho en Blagostsjensk. Na maanden terug. - Koning Faroek van Egypte is Zondagmiddag na een ver blijf van vijf maanden in Europa te Caïro aangekomen. P. Uw vraag moet in het algemeen ontkennend beantwoord worden. Slechts in zeer bijzondere gevallen is aftrek van onderhoudskosten voor een tuin toegestaan. Of het hier een bijzonder geval betreft kan ik zonder nadere gegevens niet beoordee- len. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 26 Juli 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 2 Paarden, prijs niet geno teerd; 77 Vette koeien 185290, handel redelijk; 12 Kalveren: vette 40—ioo, per K.G. 6090 cent en gras 3240; 82 Nuchtere kalveren (slacht) 624; 3 Vette schapen 2530; 263 Vette varkens 5558 cent per K.G. handel vlug; 30 Big gen 10 weken) 15—23; 5 Zeugen met biggen 80—f 160. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2J Juli 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Noordholl. muizen 33)4 ct., Hillegommer muizen 55)4 cent, Noord holl. eigenh. 33 )4 cent; Zeeuwsche eigenfi. 3)44 cent en Zeeuwsche poters 3 3,25 cent per K.G. Aanvoer 189000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juli. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 75000 K.G. Aardappelen 2.40f 3.30, Eigenheimers 2.202.70, BI. Eigenhei mers 1.702.80, Drielingen f 1.90 2.40, Groxe f 4—4.30; 15000 K.G. Roode kool 1.30—2.10; 4300 K.G. Gele kool 3 3.30; 4000 stuks Bloemkool le s. 7.10 9.70, 2e s. 1.60—2.50; 150 K.G. Snjj- boonen. f 5.90—8.90; 500 K.G. Slaboonen 8.70—9.30; 150 K.G. Bieten 2.50; 250 bos Peen 3.804.60; 350 Komkommers 1.502 en 340 K.G. Tuinboonen 3.30 3.80. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juli 1937. (Noordermarktbond). 116500 K.G. Aardap pelen: Sch. muizen 1.802.70, Blauwe Eigenheimers 2.202.50, Drielingen 2 2.70, Bonken 3.60—4.30; 450 K.G. Roode kool 1; 4100 K.G. Witte kool f 2— 2.10; 1600 K.G. Uien: zilver drieling 4.604.90, zilvernep 8.809.20; 275 K.G. Spercieboonen f 9.209.30; 600 K.G. Tuinboonen 4.10f 4.60. WARMENHUIZEN, 24 Juli 1937. Schot- sche: muizen 2.10f 2.90, grove 3.80— 4.40, drielingen 22.70, Eigenheimep 1.602.80; Zilvernep 10.60, drielingen 4.20, uien 1.10; Witte kool 1.40; Slaboo nen 10.10 en Tuinboonen f 2.90. Aanvoer: 108500 K.G. Aardappelen; 500 K.G. Zilveruien; 1400 K.G. Witte kool; 45 K.G. Slaboonen en 30 K.G. Tuinboonen. PURMEREND, 24 Juli 1937. „Afslagver, Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: Schotsche muizen 2686 cent, BI. Eigenheimers 4073 cent en KI. Schotsche muizen 2454 cent per kist, 25 K.G.; Tuin boonen 5072 cent, Blauwe Blauwschok kers 6090 cent per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 816 per 100 K.G.; Klapbes sen 2570 cent per 10 K.G. De Amerikaansche luchtvaartmaat^ schappij, de United Airlines, heeft i» den loop der jaren niet alleen haar vloot aanzienlijk verbeterd, maar ook haar reclame. Van elke verbete ring, van elke uitbreiding der vloot vertelde zij het publiek door middel van courantenreclame. Met 60.000 regels in cour anten annonceerde zij in 1927 haar dienst van kust tot kust, die toen nog 33 uur duurde. In 1933 begon zij als eerste met twee- motorige vliegtuigen; reduceerde de overtocht tot 24 uur en voerde haar advertenties in couranten tot 275.000 regels op. Goed gezien: in 1935 vervoerde United Airlines onder een 14-tal luchtvaart maatschappijen, 42 der totale vracht. In 1936 besloot zij 375.000 regels i» couranten te adverteeren en kon aan bet eind van het jaar een vooruit" gang van 25 constateeren» Met het oog op deze successen Is bet geenszins te verwonderen, dat zU voor 1937 wederom tot opvoering van het budget voor courantenreclama besloot,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10