JUovwciaal Tlieuws Agenda £aatste AedcfUen lüeet&eticfu r^andefti Slecht-Hoorend schoorl heiloo wieringerwaard hoorn Een vacantie op de fiets Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Alkmaar, Maandag, HET SCHOORWERK VAN DE KERKRESTAURATIE. De architect van de Groote Kerk, de heer Van der Kloot Meijburg, heeft aan het Kerk bestuur gevraagd of het er geen bezwaar tegen had, dat het schoorwerk aan den laag- sten inschrijver, den heer J. Apeldoorn te Egmond-Binnen, voor de som van 8770 wordt gegund. Het kerkbestuur heeft daarop geantwoord, dat er alle reden is dezen aannemer het werk te gunnen. HET ZWARTE HONDJE. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een 2-jarig zwart hondje, dat door een bewoner uit Heiloo op het Heiligland in deze gemeente was aangetroffen, terwijl de eigenaar on bekend is. TER ONTNUCHTERING OPGESLOTEN. Hedennacht heeft de politie een persoon vanaf de Nieuwesloot terzake openbare dronkenschap naar het bureau van politie overgebracht om aldaar ontnuchterd te worden. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. KNIESCHIJF VERBRIJZELD. Men schrijft ons uit St. Maartensbrug: Een motorrijder uit Alkmaar, kwam te St. Maartensbrug, bij het nemen van een bocht in aanraking met de brugleuning waardoor hy een knieschijf verbrijzelde. Nadat het slachtoffer was binnengedra gen in café Homan te St. Maartensbrug, werd hy per auto naar een ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. LIJK AANGESPOELD TE CALLANTSOOG Op het strand onder de gemeente Cal- lantsoog is nabij K.M.-paal 7 hedenmorgen een in staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekenden man aangespoeld. Het is naar de kleeding te oordeelen vermoede lijk het lijk van een visscher. Getracht wordt het lyk nader te identificeeren. GESLAAGD. Voor de acte handelskennis 1. o. slaagde te 's-Gravenhage de heer J. Gerling te Alk maar. DE SCHERVEN UIT DE DIEPSMEER- POLDER. Mr. J. Belonje, alhier, die berichtgever is van het Rijksmuseum van oudheden te Leiden, heeft de scherven, welke de heeren Geus in den Diepsmeerpclder hebben ge vonden opgezonden naar Leiden. Dr. Holwerda heeft daarna bericnt, dat hy de scherven heeft geïdentificeerd en dat ze afkomstig zijn uit een laat Caro- lingisch of vroeg middeleeuwsch tijdperk. Er is nog een steenen kraaltje bij, dat waarschijnlijk afkomstig is uit een laat Carolingisch tijdperk. De scherven zijn waarschijnlijk uit pl.m. het jaar 1000. Dr. Braat, de assistent van den directeur van Leiden, zal waarschijnlijk in November in den Diepsmeerpolder onder Oudkarspel een kijkje komen nemen. OPBRENGST BLOEMPJESDAG HERWONNEN LEVENSKRACHT. De gister ten bate van Herwonnen Levens kracht gehouden bloempjesdag heeft opge bracht de som van 278.44. Het bestuur brengt dank aan allen die op een of andere wijze hebben medegehol- pen dit resultaat te bereiken. FAILISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar zyn gedeponeerd de uitdeelingslijsten in de volgende faillisse menten: le W. Volgers, broodbakker te Enkhui zen, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 15.45 2e A. Dekkers, echtgenoote van W. Vol gers, eerder wed. van P. Nierop te Enk huizen, met een uitkeering aan concurren te schuldeischers van 35.065 DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 2 klas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steen houwer, 4 stratenmakers, 2 stratenm.opper- lieden, 2 stuc.opperlieden, 1 tegenzetter, 1 granietwerker, 13 betonwerkers, 19 voegers, 33 opperlieden, 16 stucadoors, 18 schilders, systeem noch Frankrijk noch Rusland Va- lencia te hulp komen. 2. Wanneer de rechten van oorlogvoe renden en gelijkheid van behandeling zal worden toegekend aan de beide partijen in Spanje. 3. Wanneer generaal Franco, als hy den oorlog wint, erkend zal worden als wettig staatshoofd van Spanje en geholpen zal worden bij den economischen weder opbouw van het land". In hoofdzaak komt het betoog van den redacteur dan verder hierop neer: „Franco moet overwegen, dat wanneer de niet- inminging ineenstort niet gehoopt kan wor den op meer steur, van Italië. Deze hulp nu is voldoende en dikwijls lastig gebleken. Daarentegen zou gevreesd moeten worden dat Frankrijk ernstig Valencia te hulp zou komen. De voorgestelde handel zou dus voordeelig zyn. 117 grondweerkers, 44 metselaars, 84 tim merlieden. Groep metaalindustrie: 8 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 carrossiebouwers, 2 construc tiewerkers, 8 electriciens, 3 fitters, 1 instru mentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers 5 klinkers, 14 loodgieters, 2 lynwerkers, 2 machinisten, 2 machineteekenaars, 5 metaal draaiers, 1 metaalslijper, 11 monteurs, 2 or gelmakers, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellak ker, 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmerlie den, 1 scheepswerktuigkundige, 10 smeden 12 stokers, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbe- reider. Groep verkeerswezen: 55 chauffeurs, koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein en 1 ma chinist binnenvaart, 16 pakhuisknechts, 25 magazijnbedienden, 4 kellners, 5 loopknech ten, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 55 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 11 sla gers, 5 chocoladebewerkers, 1 koffiestroop brander, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders, 22 bakkers. Groep houtbewerking: 20 meubelmakers, 8 stoffeerders, 7 mach.houtbewerkers, 2 kis tenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 24 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 8 boek binders, 7 letterzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 10 tuinlieden, 22 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 4 wasschers, 2 kleer makers, 4 schoenmakers, 3 port.-huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 nuidenzou ter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 pa pierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfslei ders, 7 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 adminstrateurs, 1 boekhouder, 1 secretarie ambtenaar, 1 batikker, 19 kantoorbedienden, 38 transport- en 249 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 10, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 18. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 1 huishoudster, 4 werksters, 1 dag meisje. Alkmaar, 24 Juli 1937. De Directeur v.n. v. d. HEUVEL. HET KEGELINOSPEL TE BERGEN. Het Casino-Kegelinospel, dat door de V. V.V. in samenwerking met de beide Mid denstandsorganisaties in een der zalen van de Rustende Jager als avondafleiding voor de gasten en ter verhooging van den omzet der winkeliers is ingericht, blijft de groote belangstelling van de gasten trekken. Het spel wordt op 3 M. lange tafels ge speeld. Aan het einde van deze tafels staan in horizontale richting 13 kegeltjes opge steld, genummerd van 1 tot 8, terwijl 5 het nummer negen hebben. Voor een dubbeltje mag men 5 stalen kogels werpen, zoodat de hoogste worp 99999 bedraagt. Wie 3 negens vooraan gooit, ontvangt een waardebon van 1, die in alle café's, winkels en pensions in Bergen in be taling wordt genomen. Wie drie negens op willekeurige plaatsen werpt, krijgt een waardebon van 0.50, terwijl voor hem of haar die vijf kegeltjes omgooit de keuze wordt gelaten voor een geëtaleerd prijsje. Als seizoenprijs wordt bovendien voor hem of haar door de organisaties een sei- zoensprijs van 100 beschikbaar gesteld, ter wijl af en toe een avondprijs voor de hoog ste worp van den avond beschikbaar wordt gesteld. Uit V.V.V. en middenstandskringen is een fonds bijeengebracht om dit behendigheids spel te financieren. Sinds den openingsavond zijn al ruim 10.000 spelletjes gespeeld, zoodat er al heel wat waardebons in omloop zijn gebracht. Velen beoefenen dit behendigheidsspel om den seizoensprijs machtig te worden. 7 Juli slaagde de heer C. Boendermaker er in om het getal 99997 te gooien en ieder oor deelde hem als den winnaar van den sei zoensprijs. Zijn groote rivaal bleek een van de gasten, de heer Schouten uit Amsterdam, die 16 Juli het getal 99995 wierp en er gis teravond in slaagde de vijf negens te gooien. Aangezien het spel einde Augustus gesloten wordt, zal dit getal ook nog wel door anderen gehaald worden en dan wordt de 100 onder hen verdeeld. De heer Schouten was gisteravond zoo goed in vorm, dat hij bovendien 28 waarde bons won en ook den avondprijs van 2.50 haalde. De belangstelling voor het spel bewijst wel, dat Bergen, als seizoenplaats, iets der gelijks behoeft. DE INBRAKEN TE SPANBROEK EN ZWAAG. Arrestatie te wachten. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de politie den dader der inbraken te Zwaag en te Spanbroek op het spoor is. Nedere inlichtingen, welke wel spoedig zul len volgen, kunnen thans met het oog op het onderzoek niet worden gedaan. GUNNING. Door de directie der Nederlandsche spoorwegen is de uitvoering van bestek no. 1556 H. S., het maken, leveren, stellen en verven van een dubbelsporige brug, over den provinicalen weg bij K.M. 37.024; een dubbelsporige hefbrug over de Ringvaart by K.M. 37.120; een voetbrug met twee by- behoorende trappen over de Ringvaart bij K.M. 37.120, alles met bijkomende werken in de spoorlijn den HelderAmsterdam Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderyen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De romantische senorita (rom. zangfilm); hoofdrollen Nino Martini, Ida Lupino, Leo Carillo. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Roxy-theater 7.45 uur, hoofdnummer Pygmalion (Holl. film); hoofdrollen Lili Bouwmeester, Johan de Meester, Ed. Verkade. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Marie (rom.); hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer Circus Buf- falo Bill (sens. circusspel); hoofdrollen Barbara Stanwyck en Preston Forster. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, nalf 3, matinee. Dinsdag 27 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, gecomb. vocaal- en instrumentaal concert. 8.15 uur, Ruïnekerk te Bergen, concert Zaansch Kamerorkest. nabij Heerhugowaard, opgedragen aan de firma Penn en Bauduin te Dordrecht voor de som van 100.000. De raming bedroeg 106.000. De V.V.V. en Buurtfeesten. Evenals vorige jaren was door V. V. V. Noord-Kennemerland" en de buurtver- eeniging, besloten om een buurtfeest te or- ganiseeren. Dit feest begon Zaterdagavond, 't Voor naamste van den avond was wel de étala gewedstrijd, waaraan bijna alle winkeliers in de kom van het dorp hebben deelgeno men. Er waren werkelijk goede en origineele dingen tot stand gebracht. Oudergewoon te was het publiek weder belast met het toekennen van de prijzen. De eerste prijs bekwam de slagerswinkel van den heer J. Kuijper, waar men ver wonderd de handen ineensloeg, voor wat men van vleeschwaren kan maken. Den tweeden prijs behaalde de banket bakkerij van den heer S. de Jong en den derden prijs de fruit en groentezaak van den heer P. Beeldman. Dan werden er nog twee vierdeprijzen toegekend, aan de melk en zuivelproducten winkel van den heer A. Gutter, alsmede aan de kruidenierszaak van den heei van Teulingen. Verder werd er druk gebruik gemaakt van de dans in de balzaal, terwijl op het ker misterrein de diverse vermakelijkheden nogal goede zaken maakten Iets nieuws was de rondgang van het farfareccrps, gevolgd door fakkeldragers. Het publiek, dat in grooten getale aan wezig was, werd met dit nummer wel heel erg teleurgesteld. Wel weerde het muziek korps zich goed, als altijd, doch de muzi kanten werden Slechts gevolgd door enkele jongeren, blijkbaar gymnasten, althans te zien aan de costumes, leek ons dit zoo. De deelname was onder het vriespunt, en de vele gasten welke zich op dit nummer hadden gespitst, uitten hunne teleurstelling. Als echte zomergasten namen ze de dingen echter niet zwaar op. Gisteren was het weer wel een leelijke spelbreker. Op het sportpark zou een voetbalwedstrijd plaats hebben tusschen de eerste elftallen van „Alkmaar" uit Alkmaar en „Sparta" uit Schagen. Op het veld, waar het bij mooi weder zoo ge zellig kan zijn, was het een troostelooze aanblik. Regen en nog eens regen, terwijl een buitengewoon klein aantal belangstel lenden de spelers in hun werk volgden. Of deze wedstrijd nog ten einde is gebracht weten we niet, voor de gezondheid van de spelers mogen we hopen dat hij is gestaakt. Propaganda kan er met dit gure herfstweer al zeer moeilijk van uitgaan. Ook de avond was door het gure weder wel gehandicapt, zoodat het bezoek aan de kermis-gelegenheden niet groot was te noemen, en men zich hoofdzakelijk be paalde tot de balzaal. Zilveren priesterjubilé. Zondag herdacht pater Th. S. van der Peet, zoon der parochie St. Willibrordus, zijn zilveren priesterjubileum, 's Morgens om 10.15 droeg hij een plechtige hoogmis op. Van de receptie werd druk gebruik gemaakt. Het fanfarecorps St. Caecilia bracht hem een se renade. Zomerkermis. De kermis voor de patiënten van St. Wil librordus begon Zondag reeds om 10 uur. Hoewel het weer niet uitmuntte deed dit aan de feestvreugde niets af. Draaimolen, zweefmolen en glijbaan hadden druk bezoek. Ook de kramerijen hadden aftrek. Het fan farecorps St. Caecilia luisterde de kermis op. Het was een echte kermisdag voor allen, zoowel patiënten als verplegers deelden in de feestvreugde. Dan Purol meenemen! Dit voorkomt, ver zacht en geneest doorzitten en zonnebrand. Doos 30 ct. Heemraad polder. Me ingang van 1 October is tot Heem raad van den polder Wieringerwaard be noemd de heer K. Zijp, alhier, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hy zeventig jaar zal zijn geworden. Kantonrechter-plaatsvervanger Bij Kon. besluit van 23 Juli is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan mr. B. W. C. Dwars als kantonrechters-plaats- vervanger in het kanton Hoorn, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten. (Ongecorrigeerd). DE KONINGIN NAAR HOOFDDORP. Ter bijwoning van het concours Hippique. De koningin heeft den wensch te kennen gegeven om in den namiddag het concours hippique bij te wonen, dat morgen op het gemeentelijke sportterrein te Hoofddorp zal worden gehouden. POSTVLUCHTEN. De Ibis is vandaag om 10.12 uur uit Boe dapest vertrokken en wordt te omstreeks vier uur in Amsterdam verwacht. WIELRIJDER DOODGEVONDEN. Vannacht te omstreeks drie uur heeft een groenten-expediteur, toen hij met zijn wa gen de van Royenstraat te Hoogezand (Gr.) passeerde, het lijk van een jongeman gevon den, dat naast een vernield rijwiel lag. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld. Het vermoeden ligt evenwel voor de hand dat de man by een aanrijding is ge dood. De verongelukte is de 28-jarige K. Smit uit Kropswolde. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Vannacht is de 50-jarige H. de Graaf uit Nieuw-Buinen (Dr.) vermoedelijk door een ongeval, in het kanaal te Kiel-Windeweer (prov. Gron.) geraakt. Hoewel hulp spoedig ter plaatse was, mocht het niet gelukken, de levensgeesten op te wekken. De marechauS' see te Bareveld stelt een onderzoek in. AMERIKAANSCHE SCHOLIEREN IN NEDERLAND. Morgenavond voor de radio. 23 Juli j.1. arriveerde te Vlissingen een gezelschap van 33 Amerikaansche school jongens met de fiets, onder leiding van mr. Gardner, hoofd van de Riverdale Country school te New York. Zij zullen een fietstocht van 7 dagen door Nederland ondernemen en de volgende steden bezoeken: Rotterdam, Utrecht, Am sterdam, Hilversum, Haarlem, Den Haag en Scheveningen. De jongens zijn niet alleen goede „sports- men", maar ook voortreffelijke zangers. Morgenavond a.s. zullen zy dit toonen door hun optreden voor den K.R.O., van 9 uur tot 9.45, waarbij zij een aantal Amerikaan sche songs, negro-spirituals en studenten liederen ten gehoore zullen brengen. DIEFSTAL VAN KISTJE MET 6000.—. Gerechtshof te Amsterdam ver zwaart de straf. Met vernietiging van het vonnis der recht bank heeft het Amsterdamsche gerechtshof heden den 47 jarigen werkloozen Hilver- sumschen metselaar H. R. en den 38-jarigen Amsterdamschen, eveneens werkloozen tim merman, Chr. R. elk drie jaren gevangenis straf opgelegd. Op 19 Mei 1.1. had de Amsterdamsche rechtbank beiden schuldig verklaard aan diefstal met braak, welke in den ochtend van 22 April van het vorig jaar is gepleegd in perceel Kleine Drift 47 te Hilversum, waar tijdens afwezigheid van den bewoner uit een linnenkast, waarvan het slot ver broken werd, een sigarenkistje met verschil lende geldsbedragen tot een totaalbedrag van 6000 is gestolen. De rechtbank had H. R. tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van den tyd, in voorloopige hechtenis doorgebracht; aan Chr. R. werden twee jaar gevangenisstraf opgelegd, van welk vonnis de beide verdachten en de of ficier in hooger beroep waren gegaan. In zijn veroordeelend arrest heeft het hof rekening gehouden met den ernst van het gepleegde feit en met de persoonlijke om standigheden der verdachten. De procureur- generaal had bevestiging van het vonnis der rechtbank gevorderd. zijn wielrijders, die bovenstaand kenteeken op hun fiets voeren. („Steunt Hen" wil dat „SH" tevens zeggen: „let even extra opl") Meest matige westelijke tot noordwes telijke wind; betrokken tot zwaar of half- bewolkt; afnemende kans op regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Regenkans afnemende, maar bet blijft nog koel. Het minimum in het noordoosten ver plaatst zich uiterst langzaam in oostelijke richting, het blijft daarbij vlak. Over het gedeelte van het waarnemingsgebied rond om het minimum is het weer betrokken of zwaarbewolkt met nu en dan regen, echter slechts zeer plaatselijk in groote hoeveel heden. Op de Britsche eilanden viel bijna niets, in Frankrijk viel alleen iets in het zuiden. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan nadert langzaam het westelijk deel van het waarnemingsgebied. In het zuiden breidde het zich over Frankrijk en de Alpen uit. Langs den noordrand van de Alpen komen nog onweders voor en zijnde toppen nog in de wolken. Op de Saentis viel in den nacht nog negen m.m. neerslag. Het Jungfraujoch meldt onbewolkt weer met temperatuur minus 2 graden en mati gen wind uit noordwest. Op de Britsthe eilanden en in het westelijk deel van cen- traal-Europa is het weer koel. In Finland is het nog zomersch warm, evenzoo aan de Fransche Riviera. Langs de Noorsche kust is het weer mooi met aangename tempe raturen en betrokken luchten. Bij het stationnair karakter der depressie in het noordoosten en het uiterst langzame opzetten van het gebied van hoogelucht- druk in het westen is voorloopig nog wei nig verandering in het weertype te ver wachten. Hoewel de regenkans geleidelijk afnemende is, zal de noordwestelijke wind van matige sterkte de temperatuur betrek kelijk koel houden. MEDEDEELING AAN DEN LANDBOUW. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 24 Juli tot 's avonds 25 Juli is in Noordholland tus schen Hoom en Enkhuizen de weersge steldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte, in het midden' van het land critiek behoudens wellicht te weinig dauw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.30 uur tot 4.41 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juli. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 28 7.03 7.27 3.36 3.54 29 7.43 8.08 4.17 4.33 30 8.31 8.58 4.57 5.14 31 9.26 9.57 5.43 6.07 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 28 7.00 7.24 3.24 3.42 29 7.40 8.05 4.05 4.21 30 8.28 8.55 4.45 5.02 31 923 9.54 5.31 5.55 DE WERELDJAMBOREE. Naar wij vernemen, zal lord Baden Po- well, de chief-scout, op 29 Juli te Hoek van Holland aangekomen. In Den Haag zullen de op het Nassau- plein opgestelde welpen en leden van het Nederlandsche padvindstersgilde door hem geinspecteerd worden. De staf van het internationaal bureau te Londen komt ter zelf der tijd in Hoek van Holland aan en vertrekt met den trein van 7.36 v.m. naar Vogelenzang. Op 30 Juli zal prins Gustaaf Adolf van Zweden, de hoofdverkenner van de Zweed- sche padvinders, met een "liegtuig op Schip hol aankomen. Graaf Bernadott, de leider van het Zweed- sche contingent, komt dien dag eveneens per vliegtuig op Schiphol aan en zal per auto naar Vogelenzang doorreizen. Het Zweedsche contingent, dat eerst een bezoek aan Parijs brengt, wordt op 30 Juli te Vogelenzang verwacht. MERKWAARDIGE OUDE VONDSTEN IN ASSEN. Dezer dagen werd door arbeiders bij grondwerk ten behoeve van tuinaanleg in perceel Kanaal nr. 71 te Assen, op een diep te van ongeveer 50 c.M. onder het maaiveld, een groote hoeveelheid steenpuin aangetrof fen^ De westelijke grens van deze puinmas sa bevindt zich ongeveer 25 M. uit de as van den Kanaaldijk. De puinmassa zet zich in de aangrenzende perceelen voort, blijkens de opgedane ervaringen van de omwonenden- Om technische redenen is het nasporen van dit puin naar het kanaal toe, met de beschik bare middelen ondoenlijk. Het puin blykt grootendeels te bestaan uit brokken vrij zachte helroode metselsteen, de talrijke geheel ongeschonden exemplaren dezer steenen zyn alle z.g. kloostermoppen» van t grootst bekende formaat, 30 bij 16 bij 10 C.M., het puin is blijkens de reeten van

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2