AMSTERDAMSCHE BEURS UiidscAaften jBucgediike Stand Staatsloterij. staatsleeningen. industr. ond. binnenl. h. v. a. amer. spoorwegen. liet Japansche ultimatum. Maarten scroift nei de krant vast gestampte leémen vloeren, van verschil .lende tot enkele c.m. dikke koollagen en van 'als specie gebezigde leem, afkomstig van een ter plaatse gestaan hebbend gebouw, dat blijkens de vondsten in de neven terreinen, depl uitgemaakt heeft van een min of meer uitgebreid complex. Hierop duiden ook talrijke fragmenten van vrij zware tegels, waarvan verschillen de ongeschonden, alsmede stukken dakpan, enz. Enkele fraai geprofileerde kloosters- moppen getuigen er van dat dit gebouw een niet alledaagsche bestemming heeft gehad. Dat dit het geval is, blijkt uit de vele zeer groote scherven van voorchristelijk offer- vaatwerk, samen met het kloostersteenpuin in den fuin gevonden. Deze tuin helt naar de vrij diepe waterlossing die het perceel aan de westzijde begrenst. Ook wijst hierop nóg een dobbetje, kuil, van plm. 1.5 M. door snede, geheel gevuld met een soort beton, samengesteld uit leem met eenige honder den vuistgroote granieten, diorieten, diaba zen, kwartsieten enz. Het metselwerk komt geheel overeen met dat van het kloosterbouwsel, eenigen tijd geleden ontdekt in land van Dijkema achter Boschkamp, en met de kloosterruïnen van Kamps. Evenals op deze laatste plek ook op talrijke plekken elders vastgesteld ver schijnen hier te midden van kloosterresten groote scherven van z.g. „prehistorisch" ur nenvaatwerk, e en samengaan, dat zich volgens tegenwoordig gangbare theorieën üiöeüijk laat verklaren. Wellicht dat ouderen door het zich herin neren van de oude akkernamen in de om geving van deze plek nog tot een klaarder inzicht kunnen bijdragen. Naar de stad toe liggen de lagere terreinen nabij de Alteveer- straat, vroeger bekend als de veeren bedden. Naar West sluit thans onmiddellijk tegen de genoemde waterlossing aan, het Luu- chiesland, een merkwaardige naam. Mis schien kunnen kenners van perceelsnamen hier klaarheid brengen. LANDELIJKE CONFERENTIE VAN „KERK EN VREDE". Voor de conferentie van Zaterdagmid dag sprak de heer drs. G. J. de Voogd, directeur van het Centraal Vredes Bureau te 's-Gravenhage, over „De vredesbeweging in Nederland". De heer Luchsinger van het Centraal Comité tegen ondermijning van 's lands weerkracht, maakte de driedeelige indee ling: opbouwende vredesgroepen, hetR.U.P. en de anti-miltaire groepen. De conferentie werd 's avonds voorgezet met een referaat van ds. Immink. Daar deze dpor ziekte verhinderd was te komen las J. J. Wentink over het onderwerp „Onze van T.laandag 26 Juli 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. r Vorige koers 4 NederL 1934 1001%, 4 Ned -lndië 1934 1007, 514 DuitschL '30 m. verkL 36'/;, bank-instell1ngen. Amsterd. Bank 153 Handel Mij. Cert v. 250 192 Koloniale Bank .162 Ned. Ind. Handelsbank .165 Alg Kunstzijde Unie 72%, Calvé Delit Cert. 907a NederL Ford2657* Philips Gloeil. Gem. Bezit 3445/s Unilever 161*/u INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 67>%c Anaconda Bethleh. Steel b^4/» Cities Service 2'V» Kennecott Copper t 43% Republic Steel 30'/!, Standard Brands ^1» Steel copim. °6n/i6 U. S. Leather i '7/m CULTUUR MAATSCH. 5257, 235 1681/a 403/, 23.10 Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unia. Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij.i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. s Kon. Petr. Perlak Phillips Oil i Shell Union Tida Water t t RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi In tere. Rubber t SOIEEPV AARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembab Atchison Topeka Southern Paciiic Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadiao Pac. SNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim •Exdividend. Prolongatie vorige koers heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koer 122 173 401% 415% 102 447, 21% 1411/1, 286 2303/, 242V4 llOVs 165V« 5ft 1427, 1407, 242V» 3323/, 333'/, «7, 377» 25»/, 967S «"*6 laatste k. 2.30-2.45 10013/!, 100">/16 377, 192% 163VS 167 727,-74 91% 268% 344-57, 1613/4-i 68 427ie-i Ö9J-*/» 23/4-1%, 44i-»/lg 291%, 9»/, 86|-i%, 77,-V, 5273/e 23574 1683/, 417e 23.50 1227, 174 403 418-3/, 104% 45% 21%. 157»-i 2857,-6 2247,-8 242 112 169 57» 143% 140%-1 2403/4 330 337 62 37Vs 257,-'/s 97 8% *U pCt. Londen New-York Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 9.00»/ 81V, 16 72.91»/ 6.77 30.52 X 41.6114 40.20 46.48 45.26 9.57% 6.31 Heden: 9.01»/ 1.81»/. 72.95 6.78% 30.51 41.61 40.27 y, 46.50 45.32 persoonlijke en gemeenschappelijke taak". De avond werd besloten met een toe spraak van Hilbrandt Boschma, die op fijne en geestige wijze iets uit zijn levens ervaringen vertelde. De landelijke conferentie werd Zondag morgen geopend met een wijdingsdienst waarin ds. S. Coolsma uit Lathum voor ging. 's Middags hield ds. J. B. Th. Hugenholtz een causerie over „Ons internationaal werk en onze verhouding tot de Fellowship of Reconciliation en den Wereldbond der ker ken". De avondbijeenkomst werd geopend door ds. Buskes, die na een korte toespraak het woord gaf aan ds. A. J. Wartena. Deze laatste spreker las voor een ge deelte uit Joh. 15. Met dankbaarheid sprak ds. Wartena over de waarde, die deze conferentie voor ieder der deelnemers persoonlijk gehad heeft. Met de opwekking in den dieperen zin van het woord „vredelievend" te zijn, sloot spr. deze zeer geslaagde conferentie. GROOTE PRIJS VAN ROME. Pigorini overleden. Hedenmorgen is in het ziekenhuis te Rome de Italiaansche motorrenner Pigoroni overleden. Pigorini maakte tijdens de gisteren ver reden motorraces om den Grooten Prijs van Rome een ernstigen val, aan de ge volgen waarvan hij vandaag is overleden. NOODWEER RICHT VERWOESTINGEN AAN. In het gebied van het Murdal in Stier marken is Zaterdag een noodweer losge barsten, dat enorme verwoestingen heeft aangericht. Verscheidene gehuchten werden door de watermassa's die voortstormden in een drie meter hooge golf, geheel vernield. Talrijke stuks vee verdronken, vele gezin nen werden dakloos. Eerst gistermiddag kwam de natuur tot rust, zoodat een begin kon worden gemaakt met het opruimings- werk. BENZINETANKWAGEN ONTPLOFT. 12 personen gewond, waarvan acht ernstig. Te Rockaway (Long Island) is een ben zinetankwagen in botsing gekomen mej een bus, die tijdens een der spitsuren op weg was naar New York. Ten gevolge van den schok ontplofte de benzinetank, waardoor de brandende benzine in alle richtin gen wegspoot. De inzittenden van de bus trachtten het voertuig door de gebroken ruiten ijjings te verlaten, waarbij zij echter behalve door de brandende benzine, ook door glasscherven werden gewond. Een der passagiers, wiens kleeren in volle vlam stonden, wierp men in een nabijgelegen wa ter om het vuur te doen dooven. Later is hij met zeven andere passagiers naar het zie kenhuis overgebracht. In totaal werden 22 personen gewond. CHINEESCHE PIRATEN ENTEREN EEN BRITSCH SCHIP. Roovers dolven onderspit. Een opwindende reis heeft het Britsche s.s. „Tingsang" achtei den rug. Op weg van Woetsjau naar Hongkong werd het door Chineesche zeeroovers geën terd. Op het dek van het Britsche schip ontstond een hevig handgemeen, waarbij de bemanning er in slaagde de piraten onder de knie te krijgen. Intusschen had de marconist s. o. s.-seinen uitgezonden, met het gevolg dat de Engel- sche torpedopager „Cicala" te hulp kwam. Een detachement werd aan boord van de „Tingsang" geplaatst, waarop het schip koers naar Sjioehang zette. Even voordat het schip de haven bereik te, slaagden vier der piraten er, ondanks de scherpe bewaking in, de verschansing te bereiken en overboord te springen. Een motorsloep werd uitgezet en alras had men twee der zeeroovers weer te pakken. Een der piraten werd doodgeschoten, de vierde is verdronken. Hel conflict in het Verre Oosten. Op grond van het incident van Langfang heeft de commandant van het Japansche garnizoen in Noord-China aan den commandant van het negen- en-twintigste leger, generaal Soeng Tsje Joean, een ultimatum gericht waarin hij het onmiddellijk terugtrek ken der in de nabijheid van Loekoets- jau en Papausjan gestationneerde Chineesche troepen naar Tsjangsing- tien aan den westelijken oever van de Joengting eischt. Deze operatie moet voor 27 Juli om 12 uur voltooid zijn. Voorts wordt geëischt, dat de Chi neesche troepen worden teruggetrok ken uit Peiping en omgeving, dat de stelling aan de spoorlijn Peiping-Han- kau worden opgegeven en dat de Chi neesche troepen daar vandaan voor 28 Juli des namiddags om 12 uur naar Pautingfoe verplaatst worden. De Japansche troepen hebben hedenmid dag versterkte stellingen op ongeveer 2 ki lometer buiten den westelijken poort van de Chineezenstad betrokken en machinege weren en kanonnengericht op de stadsmu ren van Peiping. Soortgelijke voorberei dingen zouden getroffen z«n tusschen Toengsjau en den oostelijken poort van Peiping Het hoofdkwartier van het Ja pansche garnizoen in Noord-China te Tientsin heeft ingrijpende maatregelen te gen het 29ste leger aangekondigd „Op den Uitkijktijdschrift voor het chr. jgezin. Weder is een nieuw nummer van dit maandblad verschenen en weder moet ge zegd worden, dat het er kostelijk uitziet en in geenendeele onder doet voor de voor gaande. Het aantal illustraties is weer groot. Van den inhoud het volgende: Drs. Kok vertelt een en ander over „De theocratie te Zion", de leer volgens welke dokters en ge neesmiddelen uit den booze zijn, aangezien de mensch alleen dóór gebed zal kunnen genezen. J. F. Jonkers schrijft over den in 1851 overleden Duitschen wonderdokter, die water als het beste medicijn beschouw de. Mr. Valentijn wijdt een beschou wing aan dierentuinen en rondtrekkende menagerieën. Derk Weerendag schrijft over Rembrandt en diens schilderij portret van Hendrickje Stoffels met den gelen ring. In „Tocht" komt R. Vedder tot de con clusie, dat de vrees van den Hollander voor tocht niet ongemotiveerd is. O. de Moor bespreekt in zijn rubriek „Mannen van nu" dezen keer den Britschen minister-president Chamberlain. B. C. Mante vertelt een en andeT van de door de zee verzwolgen sterk te, welke door de Romeinen was gebouwd aan den voormaligen Rijnmond bij Katwijk. Han Kamerling schrijft over den toren van Sint Laurens te Rotterdam, die tot twee maal toe was verzakt. Interessant is wat G. J. Pellen schrijft over spoken en spook huizen. De scheeve toren van Pisa vormt het onderwerp van een artikel van W. L. van Willigen. Ds. Boerkoel wijdt zijn overzicht dezen keer aan de Spaansche kwestie en de regeeringscrisis in Frank rijk. Opfebomwé mei cosrtwifcsrcdowt Mr. Brad4ey was 7 jaar geleden nog eigenaar van een kleine zaak, die lindeum verkocht in Kansas-City. Dat jaar begon hij, zij het klein, ge regeld in de courant te adverteeren. Langzamerhand, terwijl er meer en meer koopers in zijn winkel kwamen, vergrootte h$j zipi advertenties in de courant. Drie jaar geleden bleek de oude winkel veel te klein geworden en hij verhuisde naar een ftmk gebouw mei drie verdiepingen. Onlangs kon hij verklaren dat hij bel meeste linoleum verkocht van alle winkelier» uit de stad en een grooteren voorraad in huis had dan welke win kelier in Amerika ook. „Zonder mijn regelmatige couranten reclame", zei hij nog, „was ik nimmer verder gekomen dan dat oude kleine zaakje", ALKMAAR. GEBOREN: Joachim, z. van Joachim Veenhuijsen en Aagje Bak. Cornelia Hermina Alida, d. van Gerard Boon en Paulina Cornelia Brom. Cornelia, d. van Arie van den Oever en Wijntje Cornelia Dijkdrenth. Agnes, d. van Simon Boersen en Johanna Bleeker. Adrianus, z. van Arend Mande- maker en Anna Elisabeth van Wanrooij. OVERLEDEN: Maartje Luttikhuizen 69 jaar. Suntebankeris, 23 Juli 1937. Weer heel aar weer, as in 't voorst van de week, de bonkege lucht zoit al genog, en de harde windvlage die je uit et skuitje perbeere te gooien, geve et soin, dat je vaster staan gaan moete en et gegier deur de boome, doet je denke an uni vroege herfst. Raar weer hewwe woi hier toch hoor, et is hop of drop, voor de staslui die an de zei der verkansie houwe, is et hillekendal foutief. Uun heel jaar hoope die op der verkan sie, dat et den maar mooi weer weze zei, en nou dat opeweer, das wel begrooteluk, maar wat doen je der an, niks ommers. Et zei wel weer beter worre, en leite we hoope van deuze keer heel gouw, den zeg ik altoid maar, ik hoop dat zullie et mooi hewwe, den hewwe woi et ok. Der is un hoop mooi in de wereld, maar veul meer lillek as mooi. Deer hew je nou de oorlege in Spanje en in Sina, en oo... oo... .wat verskrikke- lek toch dat vechten, en et loikt wel of et niet aars ken. Deer hew je nou de krant. Hoe lang, hewwe we nou al gien vaste plaats voor de Spaansch burgeroorleg. In „De algemeene toestand", gaat er meist gien dag om of der worde over skreven En das allegaar nag buiten oons landje om, die vliegenierster Amalia, kenne ze ok niet vinde. Zoo gaat et maar deur, en as je den, an ai et lillek komme wat, zoo om en baai oons beurt ,den houw je je hart ok vast. Ongelukke, dat ken niet op, et ien nei 't aar, en den denk je welderis, „nou zelle ze wel wat verzichteger weze, maar nei oor, nag harder raaie, en nag grooter onge lukke, dat is deurgaans, et end van 't versie. An de voiling gaat et ok maar zoo zoo, de grooste gons van de piepers is ofloopen, nou de handel weer vraai is, en de proize zakke ok zoo lenigiesan. De kool das hillekendal mis, rooie droije der betaaije al deur en de gele worde ok al leiger en met de blomkooi is et krek eveliens. 4 Vroeger hewwe we wel skuite vol brogt voor twei dubbeltjes en un kwartje voor tt stik. Nou worde der nag puur wat minder teelt en de prois is veul leiger. En den- is et leven nou veul duurder, maak je bereekning maar, om evengoed rond te kommen. De uitvoer van de tomate is ok afloo- pen, en den benne de proize deer ok af. In ien week toid was et beurt, dat heb aars niet zoo bar slecht weest, maar voor déuze leste is et zoo nooseluk, as de hille wereld efkes aars was den zou et wel beter weze, meer samen, zoo met mekaar, en niet alles voor oigen ik. Deer héw je nou Duisland, doch je dat die oonze kool en zoo niet hewwe kon? Wel janikt, wis en werachteg, maar haai vertikt et, en waai zitte der moar weer mee. De blombolle dat gaat nagal, vanochend ben ik nag efkes nei de voiling weest, maar groote me grut, wat un vollek, en ooto's, nei geweldeg. Vlede jaar gong et soms geniensen deur, vanwege de belangstelling, die der hille- gaar niet was Dat was nou aars ,tjok vol was et, der kon gien mensch meer zitte, en der wazze der un hoop, die moste met staan te vreden weze. En den wier alles graag verkocht. Nou et was met ien woord, best! Zoo zien je ok alweer, al is et weer ders donker, der is toch altoid nag wel un. kloin kiertje of gaatje weer licht deurkomt, en kracht en leven geeft. Zoo met dut goore veer ok, deer komt ok wel weer un end an, dat bloift niet al toid zoo. Maar dat moet je niet afwachte. Je moete niet in un hoekje zitte gaan en zegge, ziezoo nou wacht ik et of. Nei, op zoo'n mement den moet je je kieze niet op mekaar houwe, maak van je hart gien smoorkuil, maar zing liever un' versie. Op zokke dage den hew je ok toid om de krant te lezen, en bestudeer den alles en alles, maar lees vooral et mooie, dat Jan Moeijes zoo goed op die stoomfiets reden heb, of van de Padvinderaai of zok of soin. Zit je in de avertentiehoek, lees et goed deur, meskien vind je dut of dat in oud of nieuw, dat je past. Teugeswoordeg met de opruimerasie is er puur wat te parlevinken. Vroeger hadde we de Uitverkoop. En nou is et Opruiming. Raar oor. Uitverkoop mag niet meer en et is et zellevende. Kees van Aagt zou zegge: „As ik menis- ter was, den mocht alles weer, krek as vroeger". Haai had uni zood kool, dat ie dat zoide. „En de kool ,die was zoo duuzend gol den." „Nou den zou et krek eveliens weze as nou, zoi ik, want jij denke ok alliendeg over je oigen fuutje. Uitpraat was ie. Stil as un muis. Trointje is vanzellef ok nei de Uitver koop, de Opruiming bedoel ik, weest. Alle krante en avertensies deursnort, ja dat most van te vorer. thuis al beure. Ik most vanzellef mee, nou ik ben mee weest. Un heel paar skoene stin.g er in de krant voor acht sente, maar dat ik an 't passen raakte, want ik most hoog noodeg un paar hewwe, nou toe moste ze toch rrag om en de baai de twei golden koste. Ja, wat zal je der an doen, ik had acht sente lezen en had zoowat hoogop zeuven stuiver ini et hoofd, dus die rekening die klopte lang niet. Zoo was er nag een hoop te kroigen, kloine en groote dinge, maar alles gekoop. Voor de winkels was et vanzellef bar drok, en Troin wouw overal staan bloive, en miereke, dat is nou ienmaal op zokke toije vfulliemenier, der is niks an te doen, maar et worde toch verveulend. Ik had skoene en dat was moin genog, dat ik prakezeerde un boskippie en leit ze toe mee wuile. Nou dat zei niet gaan men woif. Ik moet op et Waagploin in un kefee weeze, en deer passé gien vrullies. En weraggies, dat kon ik er wois make, dat zaai gong nag meer winkels koike, en ik zou der ien menentje tuskenuit kenne. Zoo liep ik den over 't Waagploin te skarrelen, en deer zag ik werachteg Tois, un ouwe kennis, in jaare niet zien en sproken, ik wist geniens, dat ie vleedejaar verhuisd was, nei et viel an dat we mekaar in de gate kreege. „Kom, zee ik, we zelle des efkes ien neme." Dat we zate efkes later met zen tweikes, baai Klaas Ruiter, an de borrel. Et iene woord haalde et aare uit, haai weunde in Amsterdam en nou was ie der efkes tuskenuit wupt. Ja, ja, boer weest en nou was ie weer Tusjchen 'n half uur na zonsonder gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwingsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10 uur 's avonds en 'n half uur vóór zonsopgang zijn geluids signalen verboden (behalve in 'n noodgeval). Overbodige geluidssignalen zijn akijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! boer, maar melkboer, voor un groote fe- briek, maar haai had et goed. Vrouw en kinderen maakten et ok best. En as i kin de buurt kwam, den mo6t ik vast en zeker ankomme. We hadde impesant oonze toid zoo bar verskooit, dat Trointje zou wel noideg weze. „Zakt wel weer of', zoi Tois, nou et beste en de groete thuis. „Ok zoo, dag oor!" Ziezoo, dat was ok weer weest, en ik met un stuif op Trointje of, en koik, dat viel niet af, ze had er niet verveuld, dien en daar nag efkes sproken, net as ik Thois. „Je moete de groete hewwe van Tois Groen". „O ja hew je die sproken, weer was ie". „Op 't Waagploin". „En toe hewwe jullie zeker opstoken, haai weet je altoid mee te tronen, dat weet ik wel van vroeger". „Nei zei ik, maar ik had net zoo goed, ja, zegge kent, want ze mork et al gouw. „Oo zit et zoo, gien drank had en toch er van stinke en Tois Groen sproken op streit dat bestaat niet Nou toe hew ik maar zoit zoo et was, et gaf toch niks meer. Wel zoi ze later: „Nou benne je skoene nog duur!" Veul had ze niet kocht, ze had deuze keer zoomaar niet veul noodig, un paar snuiste- raaitjes voor Pietertje. Et is zoo ofkommen, ik heb skoene met poin, weer et em in zit, da weet ik niet, Troin had nog twei kleidjes ai dat krek eve liens. Nou we moete ons maar redde dennee, meskien dat ik men skoene wel verpatse ken met wat winst an Geert of zoo, en hoe Trointje met er kleidjes an moet, nou dat moet ze zellef maar afskippere hoor. Et is weer zooveer dat er gien drooge stien meer in de streit te vinden is, et regent dat er er van klapt, ik zien der teugen op om nei de stad te gaan aasen, en ioch moet et. Nou, maar weer tot de aare keer, de groete van Trointje en etzelfde van MAARTEN. (Niet omcieel) le klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 26 Juli 1937 Hooge Prijzen 20.000.— 729 2.000.— 18843 1.500.— 8404 1.000.— 5703 17707 400.— 4413 8661 20591 200.— 8963 10837 13711 19660 100.— 3161 9592 14650 14862 16680 M398 21632 21795 Prijzen van 20. 4 29 42 45 90 130 141 Kt 166 184 196 197 198 202 212 4^3 301 317 436 567 692 1061 1055 1110 1117 1120 1209 1226 1448 1457 1461 1482 1483 1542 1546 1554 1693 1705 1743 1749 1819 1835 1873 1876 1886 1888 1951 2007 2011 2013 2034 2125 2134 2135 2155 2245 2246 2265 2284 2305 2440 2444 2479 2468 2589 2661 2676 2787 2830 2835 2852 2891 2925 2929 2936 3008 3038 3041 3067 3176 3213 3221 3291 3302 3330 3380 3411 3452 3485 3610 3636 3678 3706 3796 3808 3868 3873 3885 3890 3906 3919 3927 3965 3990 4047 4074 4159 4171 4228 4242 4256 4268 4286 4343 4350 4353 4364 4372 4386 4396 4399 4490 4497 4508 4534 4622 4688 4740 4747 4777 4853 4859 4866 4879 4899 4979 4989 5024 5036 5041 5115 5124 5150 5195 5222 5246 5253 5310 5322 5332 5401 5413 5442 5490 5534 5582 5609 5715 5763 5780 5784 5810 5822 5846 5852 5865 5887 6004 6012 6028 6118 6160 6162 6169 6227 8255 6300 6306 6312 6333 6345 6366 6369 6391 6397 6403 6419 6451 6458 6535 6554 6665 6570 6593 6634 6642 6683 6712 6720 6730 6737 6826 6842 6851 6867 6904 6928 6948 6989 7072 7074 7140 7161 7168 7178 7256 7373 7380 7452 7468 7459 7468 7520 7543 7605 7660 7673 7678 7694 7710 7771 7823 7843 7862 7942 7943 7982 7991 8002 8030 8051 8130 8169 8178 8187 8191 8239 8293 8294 8330 8369 8405 8406 8419 8432 8870 8704 8730 8760 8803 8812 8828 8861 8880 8892 8899 8922 8924 8967 8974 9039 9110 9186 9239 9282 9332 9352 9367 9383 9401 9405 9495 9507 9587 9625 9626 9683 9724 9794 9800 9838 9850 9852 9867 9870 9884 9911 9927 9967 9986 10002 10045 10113 10138 10140 10149 10177 10218 10226 10283 10284 10357 10419 10467 10609 10614 10622 10643 10646 10663 10698 10711 10793 10802 10833 10340 10844 10874 10885 10953 10981 11002 11015 11072 11149 11174 11229 11235 11237 11333 11350 11423 11432 11623 11542 11544 11546 11552 11588 11632 11651 11715 11778 11934 12014 12020 12043 12045 12090 12092 12125 12170 12191 12201 12208 12217 12270 12433 12437 12542 12620 12673 12684 12719 12728 12738 12814 12873 12901 12922 12938 13009 13062 13109 13171 13214 13296 13298 13303 13305 13365 13434 13436 13498 13499 13505 13545 13558 13564 13574 13617 13627 13644 13661 18722 13723 13724 13743 13751 13780 13894 13908 13916 13925 13935 13933 13951 13952 14002 14039 14042 14055 14065 14068 14102 14118 14141 14144 14207 14225 14250 14271 14287 14327 14433 14438 14441 14553 14677 14681 14610 14619 14624 14665 14680 14801 14820 14945 14869 14933 14945 14946 14973 15001 15038 15084 15094 15095 15103 15112 15161 15165 15215 15283 15311 15345 15427 15464 15499 15538 15596 15645 15650 15673 15686 15708 15785 15796 15801 15828 15850 15920 15953 15964 15971 16081 16094 16098 16102 16113 16169 16194 16198 16214 16273 16389 16400 16404 16413 16424 16430 16438 16474 16480 16518 16540 16604 16619 16665 16691 16727 16746 16758 16794 16860 16898 16924 16925 16948 17049 17058 17159 17192 17199 17229 17297 17411 17506 17550 17553 17585 17671 17829 17897 18002 18010 18013 18020 18027 18038 18087 18092 18144 18374 18278 18302 18320 18373 18374 18418 18444 18495 18530 18560 18581 18671 18674 18687 18097 18735 18765 18771 18800 18875 18880 18906 19810 19004 19016 19024 19029 19054 19063 19087 19097 19134 19164 19193 19226 19284 19285 19333 19345 19406 19431 19435 19459 19495 19506 19508 19522 19566 19605 19649 19667 19707 19717 19742 19814 19838 19914 20005 20011 20067 20074 20112 20185 20186 20189 20203 20244 20274 20297 20386 20453 30479 20481 20482 20503 20527 20569 20684 20586 30669 30679 30704 30771 20784 20787 20833 30838 20881 20695 20986 21036 21049 21102 21104 21171 21175 21176 21220 21301 21352 21373 21377 21386 21417 21466 21486 21500 21512 21521 21603 21629 21630 21673 21681 21700 21733 21775 21779 21787 21798 21809 21812 21922 21978 22065 22063 22092 22094 22151 22198 22201 22205 22285 22287 22291 22348 22384 22418 22454 22483 22527 22539 22640 22702 22731 22733 22754 22767 22801 22832 22903 22904 22923 22962 22964 23003 23060 23089 23139 23162 23292 23215 23223 23257 23270 23282 23303 23306 23360 23365 23414 23470 23515 23533 23584 23618 23715 23762 23773 23800 23807 23827 23839 23899 23912

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3