HET BETOVERDE BOS. Jieck School £ucfUuaact Uit de Pers de wep^Loosheid blijft dalen. Nieuws in 't kort. Verkeersonge'ukken. de restauratie van de groote kerk. rijkskweekschool te alkmaar. ^.ORANJE BOVEN de postvluchten op indie. De K. L. M. vaart wel. ONSCHULDIG IN DUITSCHLAND VASTGEHOUDEN. Nederlander zes weken in arrest ge weest. Naar wij vernemen is de heer C. G. uit Tilburg, vertegenwoordiger van de Nieuwe Tilburgsche Courant, die op 12 Juni j.1. zijn vijfjarig zoontje naar een kennis in Duitschland wilde brengen en te Duisburg werd gearresteerd wegens vermeende over treding der deviezenbepalingen, na het voltooide onderzoek, waaruit zijn onschuld bleek, Vrijdagavond op vrije voeten ge steld en Zaterdag te Tilburg teruggekeerd. VECHTENDE SCHOOLJONGENS. Een gewonde. Tusschen enkele leerlingen van de openbare en bijzondere school te Axel (Zeeuwsch-Vlaanderen) is het, nadat zy elkaar wat gesard hadden, tot een waren veldslag gekomen. Daarbij heeft de ongeveer 12-jarige M. W. van een anderen jongen een slag met een riem op het oog gekregen, wat een hevig bloedende wonde veroorzaakte, zoodat geneeskundige hulp noodig bleek. Een andere knaap werd vol gens de Tel. met een klomp op het hoofd bewerkt en zoowat „knock out" geslagen. Ouderen hebben ten slotte aan dit school jongensgevecht een eind gemaakt. NIETS BUITEN STEKEN. De passagiers van de N. Z. H. Tram heb ben Zaterdag tusschen Halfweg en Am sterdam een teeder tafereel met een pijn lijk slot aanschouwd. Op het middenbal kon stond een jongeman, die zijn meisje per ry'wiel zag passeeren. In dit blijde moment negeerde hij het bordje „Niets buitensteken" en zwaaide hij met zijn arm uit de deuropening. Helaas staan deze waarschuwingsbordjes er niet voor niets. De jongen sloeg met zijn arm tegen een mast van het electrisch licht. Te Sloterdijk constateerde een dok ter, dat hij een arm gebroken had. De G. G. D. vervoerde hem naar zijn woning. NIEUWE VOGELWET OP 1 OCTOBER IN WERKING? Naar verluidt ligt het in het voornemen van de regeering de nieuwe Vogelwet met ingang van 1 October a.*. in werking te doen treden. Een commissie var. bijstand houdt zich thans bezig met het ontwerpen der uitvoeringsmaatregel0*!. De centrale landbouworganisaties, die zich zeer voor het vogelvraagstuk interes seeren op grond "an de groote belangen, welke de land- en tuinbouw vooral bij de bescherming van nutige vogels hebben, hebben tot de regeerirg het verzoek ge richt, over den inhoud var den algemee- nen maatregel van bestuur advies te mogen uitbrengen. VEELBELOVENDE KNAPEN. Dezer dagen vervoegden zich bij een be woner van de Warmoeziersstraat te Rotter dam, die beschikt over den sleutel van het naastliggende leegstaande winkelpand, in gebruik bij de N.V. Schop's Vleeschwaren- fabriek, twee 15-jarige jongens. Zy vroegen om den sleutel, want, zoo zeiden zij, zij mochten het papier, dat in genoemd pand stond, meenemen. De bewoner vermoedde niets, aangezien de jongens er hun werk van maken oud papier aan de huizen op te halen. Hij gaf den sleutel af en de jongens togen aan het werk. Eenige kisten druk werk-papier, die zij daar vonden, laadden zij op een tot dat doel meegebrachte car rier. Later bleek echter, dat vanwege de eige naars heelemaal geen verlof was gegeven tot het weghalen van het nieuwe papier, dat een waarde vertegenwoordigde van onge veer 400. De politie is toen achter de jongens aan gegaan, waarop zij gearresteerd zijn. Zij verklaarden, dat zij de kisten papier had den leegehaald en het papier als „oud papier" hadden verkocht voor 4. MUITERIJ OP EEN SPAANSCH SCHIP TE VLAARDINGEN. Deel van de bemanning wil niet naar Bilbao. Voor de Vulcaanhaven te Vlaardingen op den Nieuwen Waterweg ligt het Spaansche s.s. Baurdo met vijf man van de rijkspolitie aan boord en een boot van de rijkspolitie langszij, omdat er muiterij is uitgebroken. De Baurdo, aanvankelijk varend voor de Spaansche regeering, is van Bilbao vóór den val van deze stad naar Leningrad ge gaan en vandaar vorige week te Dordrecht aangekomen. Bij het vertrek uit Dordrecht bleek, dat de gezindheid van kapitein en of- ticieren zich na den val van Bilbao had ge wijzigd, en dat het hoogere personeel zich vóór Franco verklaarde. Het schip zou nu in plaats van naar Valencia naar Bilbao Jaan, en niermed was het overgroote gedeel te van de bemanning het niet eens. Het lagere personeel weigerde dan ook ie werken en het verzet nam zeer ernstige vor men aan. De kapitein heeft toen het schip voor de Vulcaanhaven bij Vlaardingen voor •nker gelegd en bij den commissaris van Politie in Vlaardingen om assistentie ver docht, omdat het lagere personeel hem naar het leven zou hebben gestaan. De politie heet daarop aan boord onmiddellijk een on derzoek ingesteld. By het scheepsonderzoei heeft de politie vier vuurwapenen en eenige munitie in beslag genomèn. Met het oog op den toestand aan boord heeft men de assistentie van de rijkspolitie ingeroepen, die nu ter versterking van de Vlaardingsche gemeentepolitie het schip be waakt. Officieren en bemanning ar is 38 man aan boord worden nu ter voorko ming van verdere moeilijkheden gescheiden gehouden. Aan boord bevinden zich vijf man van de rijkspolitie, terwijl langszij een boot i® gestationneerd met twee man van de rijks politie aan boord. Er worden thans maatregelen genomen om het deel van de bemanning, dat niet naar Bilbao wil gaan, op andere wijze naar alencia te doen vertrekken. Zoodra deze aangelegenheid is geregeld, zal het schip zee kiezen. EEN BRANDKAST GEPLUNDERD. De inbrekers wisten, waar de sleutels waren. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zyn inbrekers binnengedrongen in het kan toor van de heeren Scheper en Muller, auto busondernemers te Holwierde by Appinge- dam. De dieven, die vermoedelijk met de situatie goed op de hoogte waren, hebben de sleutels van de brandkast weten te bemach tigen. Deze bevonden zich namelijk in een klèedingstuk van den heer Scheper, dat in het kantoor hing. Vervolgens hebben zij de brandkast geopend en zijn er met een bedrag van 280 gulden vandoor gegaan. V an de daders ontbreekt tot nu elk spoor. VADER EN ZOON. De 15-jarige expeditieknecht B. de H., die in betrekking is bij een galanteriezaak te Rotterdam, had tot opdracht des avonds tegen sluitingstijd de overgebleven embal lage over te brengen van het magazijn naar het elders in de binnenstad gelegen pak huis. Vrijdagavond merkt men, dat hy tus schen deze emballage een klokje wegstopte. Men hield hem in de gaten en toen bleek, dat hij het klokje buiten aa., een man gaf, die er meê wegliep. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld en uit het on derzoek kwam al spoedig vast te staan, dat de man de vader van den loopjongen was. Bij een huiszoeking vond men in de woning allerlei voorwerpen, welke uit het galan teriemagazijn gestolen waren, zooals pla ten, een barometer, een schemerlamp enz. Vader en zoon, die beiden hebben bekend, zijn ongesloten. Het gestolene is in beslag genomen. Eind Juni j.1. 68.000 minder gere gistreerde werkloozen dan eind Juni '36. Het centraal bureau voor de statistiek dïclt e?n:°e cijfers mede betreffende het srrtcl geheel werkloozen, bij alle organen der oninbare arbeidsbemiddeling als werk- zc"';e"den ingeschreven. .Ondanks de toeneming der bevolking en het daarmede genaard gaarde nieuwe aan bod van arbeidskrachten bedroeg het to taal aantal ingeschreven geheel werkloozen in Nederland einde Juni 1937 ruim 68.000 minder dan een jaar geledón. De regelmatige sterke daling van het aantal werkloozen sedert einde Januari 1937, zette zich ook in Juni 1937 voort, n.1. van Mei op Juni met bijna 18.000 (van April op Mei 1937 met 31.200). In het vo rige jaar was de vermindering van Mei op Juni slechts 14.000 en van April op Mei 22.800. De heffing op boter. - De heffing op boter is voor de week van 25 tot en met 31 Juli, behoudens tusschentijdsche wijzi ging, vastgesteld op 65 cent per kg. Wonen en ontspannen. - Van 24 Sep tember tot 10 October zal te 's-Graven- hage in het gebouw Houtrust een ten toonstelling worden gehouden op het ge bied van wonen en ontspannen. Op heeterdaad betrapt. - Burgers hebben Zaterdagmiddag in de Leidsche straat te Amsterdam een man aangehou den, dien zij op heeterdaad hadden be- tiapt, toen hij van een kantoorpand op de Keizersgracht de deur trachtte te forcee- ren. De aangehoudene is aan de politie overgeleverd en opgesloten in het bureau- Leidsche plein. Een goed besteed batig saldo. - Het comité voor de versiering van de Ferdi- nand Bolstraat te Amsterdam, ter gele genheid van het laatste bezoek van de koninklijke familie, heeft het batig saldo van de ingezamelde gelden geschonken aan het Emmafonds van de stichting Oranje Nassau's Oord. In het militaire kamp Waalsdorp heeft een zwaluwenpaar zijn nest gebouwd op den kap van de lamp. De zwaluwen trekken zich van het rumoer niets aan en vliegen af en aan om hun jongen te voe deren. Padvinderij-tentoonstelling. - De direc tie der stadsbibliotheek en leeszaal te Haar lem is voornemens, gedurende de Jamboree een tentoonstelling te houden van alles wat op de padvinderij betrekking heeft. Zwitsersche padvinders naar de Jam boree. - Uit Zwitserland zullen morgen 520 padvinders naar Nederland vertrekken om daar deel te nemen aan de Jamboree. MEISJE AANGEREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is in het dorpje Keyenburg nabij Hengelo (Gelderland) een ernstig ongeluk ge beurd. Op dat oogenblik kwam het eenige dochtertje van het hoofd der r.-k. school, den heer S., aldaar het hek der cuderl |ke woning uitfietsen, juist op het moment, dat een met twee paaiden bespannen boerenwagen voorbij reed. De boeren wagen, die voorzien was van luchtbanden, was zwaar met rogge beladen. Het n.eisje was niet meer in staat haar vaar* te minderen, met het noodlottige gevolg, dat zij tusschen de beide paarden door onder den wagen geraakte, een trap van een der geschroken paarden kreeg en door een der wielen overreden werd. Het kind was op slag dood. Merkwaardig is, dat de voerman, die volstrekt niets had gemerkt, doorreed en door een voorbijganger op het g°beurde attent moest worden gemaakt. EEN OPVLIEGENDE HAGENAAR. Op den Nieuwe Rijksweg tusschen Delft en Overschie werd Zaterdagmiddag de wielrijder C. van der M. uit den Haag, aangereden door een gespan, waarmede een landbouwer het land inreed. De aan rijding was zonder eenige beteekenis, doch van der M. maakte zich over het gebeurde zoo driftig, dat hij den voerman achterna ging en probeerde hem van den wagen te trekken. Bij dit pogen raakte de driftige Hagenaar met een been tuschen de spaken van een wiel van den rijdenden wagen, met het noodlottig gevolg, dat het been totaal werd versplinterd. De man werd naar een ziekenhuis te Delft overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. BOTSENDE AUTO'S EN SLIP PENDE MOTORFIETS. Twee gewonden. Gistermiddag zijn op den hoek van den Warnsveldschenweg en Prins Bernhard- laan te Zutfen een uit de richting Warns- veld komende auto, bestuurd door mevr. A. uit Den Haag en een door den heer G. K. uit Deventer bestuurde auto, die van den kant van Doetichem kwam, met een hevigen slag tegen elkaar gebotst, door dat mevr. A. den tegenligger, die den Warnsveldschen weg wilde oversteken, te laat opmerkte. De Haagsche auto draaide geheel om, terwijl geheel werd omgebo gen. Beide voertuigen werden ernsrig be schadigd. Een naast mevr. A. zittende dame werd ernstig aan het oor gewond en brak vermoedelijk een been. Zij is naar het ziekenhuis te Zutfen vervoerd. De be stuurster bleef vrijwel ongedeerd, terwijl de heer K. er met enkele schrammen af kwam. Tien meter verder slipte even iater een motorrijder, die naar de verongelukte auto's keek. Hij viel op den grond, evenals de duorijdster, die aan het oog werd ge blesseerd door de glassplinters van de motorlamp. Zij moest eveneens naar het ziekenhuis worden vervoerd. De man kwam met den schrik vrij. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Zaterdagavond te ruim elf uur kwam aan het einde van den Afsluitdijk bij de Friesche kust een tweepersoons au! o, die uit Noordholland kwam, doordat de be stuurder met te groote molheid de bocht wilde nemen, in botsing met het rood- wit geblokte hek, sloeg vervolgens over den kop, doch kwam op het afloopende ge deelte van den dijk weer op de wielen te recht. De naast den bestuurder gezeten dame vloog door het zeildoek der dakbe dekking en bleef onder den bumper liggen. Zij kreeg een bloedende hoofdwonde. De bestuurder, die uit den vernielden wagen wist te klimmen, bleef vrijwel ongedeerd. Dokter Kroon uit Witmarsum heeft de dame behandeld, waarna beiden met een huurauto de reis naar hun bestemming. Groningen, vervolgden. Onder het opschrift „Andere koers ge boden" schrijft het Volksblad. Een kerk is in verval, schrijft het Volks blad. Wij bedoelen niet een kerk als gods dienstige richting, wij bedoelen slechts een kerkgebouw. Maar dan ook een kerkge bouw, dat een sieraad is van de stad, waar in het staat, een eeuwenoud monument van Nederlandsche bouwkunst, op welks be houd ieder prijs stelt, wien de oude schoon heden onzer oude steden ter harte gaan. De Sint Laurenskerk te Alkmaar dreigt in te storten. Een zóó ernstige toestand van verzwak king, als waarvan hier gesproken moet wor den, ontstaat gemeenlijk niet in enkele dagen tyds. Dit is dan ook evenmin het ge val met de kerk te Alkmaar. Dat het met de Sint Laurenskerk slecht gesteld was, is een breeden kring van ingewijden reeds vele ja ren bekend. In 1929 werden plannen tot restauratie ontworpen, die echter om finan- cieele redenen niet tot uitvoering werden gebracht. In 1935 was herstel reeds drin gend noodig en kon het werk volgens de deskundigen geen uitstel meer leiden. „De toestand van de Groote of Sint Laurenskerk eischt steeds dringender voorziening", lezen wij in een Alkmaarsch raadsstuk, van 1 Juni 1935. Over de noodzaak der restauratie kon toen dus reeds geen twijfel bestaan. Ook niet bij de landsregeering, die de beslissing in han den had of ter redding van het gebouw zou worden aangepakt of niet. Er werd niet aangepakt. De regeering wilde nu eenmaal verlaging van loonen en daarom uitvoering der restauratie-werkzaamheden in werkver schaffing. Ondanks alle bezwaren, die daar aan verbonden waren, ondanks ook de groote kans, dat het werk daardoor niet naar behooren zou worden verricht. Zoo weinig ernst maakte de toenmalige regeering met de zorg voor het behoud van dit schoone gebouw, dat de enkele aan drang, het werk niet in werkverschaffing te laten uitvoeren, «oor haar voldoende was, de heele zaak nadien te laten rusten en de tand des tyds ongestoord verder te laten knagen aan het oude Alkmaarsche kerkge bouw. Er is gezegd, dat er geen geld was voor normale uitvoering der werkzaamheden. Deze voorstelling van zaken getuigt echter van onbekendheid met de werkelijkheid. Naar het algemeen oordeel der deskundigen zou de restauratie in werkverschaffing im mers juist duurder zijn gekomen dan de normale uitvoering. De architect van Mo numentenzorg, ir. H. van der Kloot Mey- burg, was deze meening eveneens toege daan. Op 4 Juli 1935 schreven burgemeester en wethouders van Alkmaar in een nota aan den gemeenteraad: „Uit het onderhoud, dat B. en W. met bedoelden architect hebben gehad, is verder komen vast te staan, dat de kosten van uitvoering van het geheele werk op de wijze, zooals de minister van Sociale Zaken zich dit voorstelt, duurder zijn dan bij uitvoering onder normale arbeidsvoorwaarden." Het sprookje, dat er geen geld was, is hier mede uit de wereld. Als er geld was voor uitvoering in werkverschaffing, dan was het geld voor normale uitvoering er zeker. Het geld was er, maar de w i 1 ontbrak. De wil ontbrak omdat de regeering nu eenmaal, waar zij daartoe de kans zag, nor maal werk tegen de verlaagde loonen der werkverschaffing wenschte te laten uitvoe ren. Van de oorspronkelijke opzet der werk verschaffing werk, dat niet op uitvoering lag te wachten, door werkloozen te doen verrichten werd verre afgeweken. Op groote schaal werd werk, dat wél lag te wachten en noodzakelijk verricht moest worden, aan het bouwbedrijf onttrokken en in werkverschaffing uitgegeven. Kanalen graven, wegenaanleg, stratenverbetering. alles ging in werkverschaffing, hoewel het totaal der kosten daardoor aanzienlijk hoo- ger werd. Aanbiedingen, om deze projecten als normaal werk met normale loonen, maar tegen geringer kosten-bedrag, uit te voe ren, werden van de hand gewezen. De werkverschaffingsloonen waren immers zoo plezierig laag! Zwaar heeft het bouwbedrijf onder dit systeem geleden. Slapte werd geforceerd, werkloosheid kunstmatig hoog gehouden; een noodtoestand in de hand gewerkt, welks gevolgen door alle bij het bedrijf betrok-' kenen diep worden gevoeld. De scheuren van de St. Laurenskerk waarschuwen juist op tijd. Indien het her stel met bekwame spoed ter hand wordt genomen, schijnt behoud nog mogelijk te zijn. Spoedige beslissingen zijn noodig; het is gewenscht, dat deze dan ook onverwijld nomen worden. Er schijnt thans sprake te zijn vsui uitvoering met medewerking van het Werkfonds. Had men den wenk, in deze richting twee jaar geleden door de vakbe weging gegeven, destijds ongevolgd, dan ware het ernstige verval van het gebouw voorkomen. De waarschuwing van de Sint Laurens kerk komt ook om een andere reden juist op tijd. De leiding van het departement van Sociale Zaken is in andere handen overge gaan. Een nieuwe minister heeft zijn hou ding te bepalen, ook tegenover werkver schaffingsvraagstukken, ook tegenover die onzalige uitvoering van normale werken in werkverschaffing, door bouwarbeiders en ondernemers van alle richtingen ondervon den als een ondermijning en een opzette lijke afbrokkeling van het bona fide bouw bedrijf. De Alkmaarsche kerk kan den nieu wen bewindsman leeren, tot welke conse quenties de hardnekkigheid van zijn voor gangers heeft geleid. Het geschikte oogenblik is aangebroken om een gedragslijn, die reeds te veel kwaad gesticht heeft, voor goed los te laten. Voor het examen hoofdakte zijn te Haarlem geslaagd de heeren L. J. Goede- mond te Schermer en S. Hoogland te Lut jebroek. Toelatingsexamen klasse I: Behoudens mi- nisterieele goedkeuring zyn tot de eerste klasse der Rijkskweekschool toegelaten de volgende leerlingen: Hubert J. van Ameide te Broek op Langendijk, Luit Bregman te Oudendijk, Martha M. de Does te Bergen, Gerrit Donia te Warmenhuizen, Elisabeth A. Frielink te Noordscharwoude, Lambertha A. Hard ijzer te Alkmaar, Cornelis Hoogscha- gen te Schagen, Marie de Jong te Hoogwoud, Cornelia A. Kreyger te Alkmaar, Klaas Krul te Andijk-Oost, Aagje Kuijn te Avenhorn, Cornelis Meeuwsen te Alkmaar. Adriaan de Oude te Alkmaar en Agatha Pastoor te Koe- dyk. Afgewezen twee candidaten. Toelating klasse II: Behoudens goedkeu ring: Grietje Langbeek te Alkmaar. Bevordering van klasse I naar klasse II: Jo Akkerman, Tryn Duijnmeijer, Henny Keizer, Bartha Kit, Hens Klimp, Bep van der Laan, André Saai, Jenny van Veenen- daal, Cor van der Worp, Cor Dekkers, Fred. de Jong en Paul Molenaar. Niet bevorderd één leerling. Bevordering van klasse II naar kla-se III: M. Boekei, M. Bruijn, H. Donia, A. Hazes, E. Schut, J. Vennik, M. Zinkweg, G. Abbink, J, Biesboer, H. Folkers, H. Loots, B. Maijer, J, Molenaar, A. Rampen, J. van Vuure en J. de Wit. Niet bevorderd twee leerlingen. Aan de heetometer- palen met oratje koppen kunt u zien, dat u op een voor- rangsweg rijdt. De Nandoe is Zaterdagochtend van het vliegveld Tjililitan naar Nederland vertrok ken met medeneming van 261 K.G. post. 9 K.G. pakketpost, 40 K.G. goederen. Twee passagiers werden geboekt voor de reis BataviaAmsterdam en 21 voor tus- schentrajecten; vier passagier moesten wegens plaatsgebrek geweigerd worden. De Nandoe vertrok gister uit Medan met 332 K.G. post voor Nederland, 15 K.G. post voor de tusschengelegen landen en 2,4 K.G. pakketpost. De Douglas DC3 brengt 100 pet. meer post en 57 pet. meer passa giers naar Indië. Het Eero- peésche luchtnet: rond 500 passa giers en 6000 K.G. vracht per dag. Men schryft ons: Het is alles goed nieuws, wat de K.L.M. meldt. Het eerste halfjaar heeft alleszins gunstige bedrijfsresultaten opgeleverd. Niet alleen voor de AmsterdamBatavia route en het Europeesche bedrijf, maar ook voor het binnenlandsche luchtnet en de kleine doch gezonde, nederzetting in West-Indië. Deels is dit gunstige aspect, dat het lucht verkeer der K.L.M. vertoont, verkregen door de organisatie van onze maatschappij wij denken hierby aan de homogene, snelle en voor passagiersvervoer gerieflijke Douglasvloot deel moet het toegeschre ven worden aan de gestadig groeiende luchtvaartgezindheid van het reizend pu bliek. Het verkeer in Europa. Het binnen- en buitenlandsche vervoer van de K.L.M. beleeft een voortdurende stijging. Sedert den ingang van den zomer dienst in de laatste week van Mei werd rond honderd passagiers per dag meer vervoerd, dan in de overeenkomstige pe riode van verleden jaar. In de eerste zes weken van het zomerver- voer worden meer dan 16.000 passagiers op de K.L.M.-verbindingen met het buitenland geboekt, terwijl de binnenlandsche lucht lijnen een contingent van 3000 reizigers brachten, een totaal dus van byna 20.000. Gemiddeld werden 475 passagiers per dag vervoerd tusschen 22 Mei en 10 Juli. Vliegen in eigen land. Het vervoer op" het binnenlandsche lucht net heeft hiertoe in belangrijke mate bijge dragen. In de tweede week van Juli wer den alleen op de binnenlandsche lijnen een kleine 900 reizigers geboekt, tegen slechts 540 in de overeenkomstige week van 1936, reden tot optimisme geeft vooral de lucht-i verbinding met Texel, het jongste lijntje van de K.L.M., dat eerst in deze maand werd opengesteld. Het blijkt wel duidelijk, dat er behoefte bestond aan een dergelijke verbinding, daar elk vliegtuig sedert de indienststelling vol is, zoodat de K L.M. overweegt, den dienst binnenkort uit te breiden. De luchtverbinding met Groningen ont wikkelt zich tot een gezonde lyn, welke haar levensvatbaarheid reeds bevestigd heeft. Eindhoven is door zijn hernieuwde verbinding op het Europeesche luchtnet aangesloten, van welke gelegenheid vele zakenlieden een geregeld gebruik maken. De Zeelandlijn, welke weer tot de Belgische badplaats Knocke is doorgetrokken, meldt goede resultaten. Het vervoer op de groote Europeesche lynen der K.L.M. is dezen zomer steeds 105. „Ook studeert kabouter Eenzaam veel. Hij zit dan met heel dikke boeken over de maan en de sterren, voor zijn huisje, en is vreeselijk knap. Wij zijn ook erg trots op hem". 106. „Zelfs de dieren in het bos weten dat ze altijd hulp kunnen vinden bij kabouter Eenzaam. Hebben ze zich bezeerd of hebben ze ergens pijn, dan weet Eenzaam er altijd wel raad op. Daarom j hem ook den kabouterdokter",

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7