Agenda Moderne Kunstzaal Ro,,k TRiUMPH Van Alkmaar5.40 8.00 11.00 14.00 1610 18.00 Jiechts-zaken de 1 cent sigaret die over alle andere triomfeert HkecQeticfit Het gouden feest der L.G.C. P. BOENDERMAKER Cz. Dagelijks geopend van 10 lot 12 en 1 tot 4 uur. Ook des Zondigs. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Alkmaar, Vrijdag. IN ALKMAAR WORDEN ALLEEN MAAR KOEIEN GEVONDEN. De voorlichting van het Zuivelbnreau. Wij ontvingen van het Zuivelbureau een alleraardigste kaart van Titus Lees er, waar op in drie talen vermeld is, dat het een souvenir is van de jamboree in Holland, waarachter dan vermeld wordt, dat dit het land van de melk is. Op die kaart staan, met teekeningetjes van diverse kerken en torens, de plaatsen aangegeven welke de padvinders op hun excursies kunnen be zoeken. „Your excursions! Vos excursions! Eure Ausflüge!" staat er op deze kaart en dan blijkt, dat de jamboree-jongens naar het Noorden tot Den Helder en naar het Zuiden tot Eindhoven kunnen gaan. In Limburg, Zeeland, de Achterhoek, Groningen, Fries land en Drente zijn geen plaats aangegeven, waarschijnlijk omdat men veronderstelt, dat deze landstreken te ver van Vogelenzang zijn gelegen om door de padvinders bezocht te worden. In Noord-Holland waarin vooral het Gooi een goede beurt krijgt vinden we het Paleis in Amsterdam geteekend, de hoogovens van Velsen, Marken en Volen- dam, de molens van Zaandam en verder n'aer het Noorden gaande wordt er in ons land blijkbaar niets dan weiland aangetrof fen, tot we bij den Helder komen, dat door eenige marineschepen wordt aangegeven. Onze woonplaats, de stad der Victorie, die toch zeker even belangrijk is als Soest of Laren, is bij het maken van uitstapjes totaal over het hoofd gezien. Ze bestaat niet eens, want tusschen Zaandam en Den Helder zijn drie drie herkauwende koeien geteekend en verder is er niets. We willen graag aannemen, dat een koe voor het Zuivelbureau een min of meer heilig dier is en dat men de Alkmaarders dus niet opzettelijk heeft willen beleedi- gen, door op de plaats waar wij wonen, eenige runderen neer te zetten. Maar we zouden toch deze vraag willen stellen: weet de teekenaar niet, dat er be trekkelijk dicht bij het Jamboree-terrein nog een oude en zeer bezienswaardige stad is, een stad welks naam tot in alle wereldsteden bekend is, een stad, die een attractie biedt, zoo groot en zoo zeldzaam, dat duizenden buitenlanders, die ons land bezoeken, voor een der eerste beziens waardigheden naar Alkmaar komen? Sterker nog: weet het Zuivelbureau van Den Haag dat zich toch minder om de padvinders dan om den zuivel moet bekommeren weet dat bureau niet, dat de grootste kaasmarkt ter wereld, de prachtigste en meest indrukwekkende ex positie van ons Hollandsche zuivelproduct aTleen en uitsluitend in Alkmaar is te vinden? Daar liggen des Vrijdagsmorgens meer dan honderdduizend kilo Hollandsche kazen in een entourage, welke zelfs in Amerika bekend en beroemd is en het Zuivelbureau nota bene het Zuivel- bureau vertelt aan de padvinders: als jullie in Zaandam zijn geweest, kun je nog doorgaan naar Den Helder .Daar tusschen is ons land het bekijken niet waard. Daar vindt je slechts koeien. Het is diep en diep treurig, dat een der gelijke voorlichting van een lichaam als het zuivelbureau uitgaat. DE KAASMARKT. De belangstelling voor de kaasmarkt was heden ondanks het dreigende regenweer buitengewoon groot en we gelooven, dat er op een Vrijdagmorgen van dit jaar nog niet zoovele vreemdelingen geweest zijn als thans het geval was. Men kan wel zien, dat de vacanties zijn begonnen want er waren heel wat enthou siaste jongens en meisjes en het aantal kiekjes, dat heden weer van het fleurige marktbeeld zijn genomen, zal in de duizen den loopen. Ook de kaas zelf en dat is ten slotte het voornaamste was in groote getale aangevoerd. Geen kaas, geen vreemdelingen en hoewel de verhouding: meer kaas, meer toeristen niet heelemaal opgaat is het toch duidelijk, dat Alkmaar de belangstelling van het wereldtoerisme zeker zou missen, wan neer de kaas van onze markt zou verdwij nen om ergens op een bovenzaaltje bij vier of vijf stuks tegelijk in kistjes werd aange voerd en op monster verkocht werd. Dezelfde fabrieken, die de vorige week een loffelijke vermelding kregen omdat zij hun product als glimmende, goudgele ka nonkogels ter markt hadden aangevoerd, verdienen ook nu weer een woord van op rechte hulde. Dat zij er na eenige weken markten mee door blijven gaan bewijst niet alleen, dat ook zij er toe willen medewerken, in aller belang, het marktbeeld zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, maar dat zij waarschijn lijk ook reeds ondervonden hebben, dat de handel het gewasschen en geoliede product bijzonder op prijs stelt. Er was ditmaal een productie van 126.000 K.G., dus meer dan de vorige week aange voerd, de prijzen waren zeer behoorlijk en er was een goeden handel. Al met al heeft men heden tevreden kun nen zijn. OPLICHTERS GEARRESTEERD. Hadden in Vlissingen hun slag ge slagen. Dezer dagen hebben zekere S. uit Laren en de H. uit Soestdijk kans gezien 75 win keliers te Vlissingen voor ongeveer 1000 op te lichten door een reclamecourant uit te geven, waarvan echter in strijd met de gemaakte afspraak slechts één nummer is verschenen. Clichés, die waren beloofd, werden niet geleverd. De mannen ver trokken met de noorderzon, tal van reke ningen onvoldaan achterlatend. De politie te Leiden heeft gisteren op verzoek van den commissaris van politie te Vlissingen genoemde mannen gearres teerd. Ook te Leiden waren zij reeds in onderhandeling met winkeliers. Ook te Alkmaar en in den Helder schijnen zij reeds eerder hun slag geslagen te hebben. Gisteravond zijn zij aangehouden en naar Vlissingen gebracht waar zij ter beschik king van de politie zijn gesteld. Na verhoor zyn zij opgesloten. BENZINE-BRAND. Gisteravond is een vat benzine, staande in de schuur van het café de Boer aan de Frieschebrug, in brand geraakt. Omstanders hebben met bekwamen spoed den brand gebluscht met zand en een brandbluschapparaat, zoodat de schade tot een minimum beperkt bleef. GESLAAGD. Op het te den Haag gehouden examen 26, 27 en 28 Juli slaagde mej. A. Asjes te Alk maar voor het diploma coupeuse costuum- en mantelvak. VICTORIA-THEATER. In de advertentie van het Victoria-theater van gister stond de entreeprijs voor de zaal 0.25. De directie van het theater verboekt ons mee te deelen dat deze prijs 0.30 moet zijn. EEN PROTEST-TELEGRAM. Aan het Duitsche gezantschap Lange Vij verberg 8 te Den Haag is het volgende telegram gezonden: Internationale Roode Hulp, afd. Alkmaar, in vergadering bijeen op Donderdag 29 Juli 1937, vernomen hebbende de ter dood ver oordeeling van de Kam, Stamm en Remp- te, protesteert met klem tegen dit vonnis en eischt de in vrijheidstelling van deze kameraden en alle anti-fascistische ge vangenen. Dit telegram was onderteekend! Het bestuur der I. R. H. afd. Alkmaar. Wij hebben gister reeds medegedeeld, dat het bestuur om 3 uur in het betaalkantoor bijeenkwam. De heer de Boer heeft daar in het bijzon der de heeren Valstar en Niemöller, resp. voorzitter en secretaris van het Centr. Bureau voor de veilingen welkom geheeten, voorts het gemeentebestuur van Broek op Langendijk, den heer IJtsma, samensteller van het gedenkboek, het bestuur der Prov. comm. van veilingen in N.-Holland en den heer Pastoor, betaalmeester der veiling. De voorzitter memoreerde met een woord van hartelijken dank wat in het bijzonder wijlen burgemeester Slot voor de veiling gedaan heeft. Het gemeentebestuur en de familie is namens de L.G.C. een foto van den overledene aangeboden. Vervolgens werd de herdenkingsrede uitgesproken. De heer Valstar zou ieder lid een exem plaar van het gedenkboek willen schenken, wat in overweging zal worden genomen. Vervolgens heeft de waarnemende burge meester, de heer Ooievaar, de veiling na mens het gemeentebestuur gecomplimen teerd, waarbij ook hij er op wees, hoeveel er in verloop van tijd is veranderd. Daarna sprak de heer Valstar, die namens het C.B. de beste wenschen voor de veiling uitsprak en den groei van het veiling wezen schetste. De heer C. Wagenaar bracht de geluk- wenschen over namens „Koophandel" en bracht eenige aardige episodes uit zijn jeugd naar voren. Namens de Prov. Comm. sprak de heer J. Ootjers, die verzocht een dronk te wijden aan de L.G.C. en de hoop uitte, dat de samenwerking van de L.G.C. met de N.M.B. tot in lengte van dagen zou blijven bestaan. De heer Stennenberg sprak zijn waardee ring uit over de pioniers, de heer Ooijevaar hoopte, dat een nieuwe voorzitter een even warm hart voor de veiling zou toonen als wijlen burgemeester Slot, de heeren Valstar en Klant dankten o.a. voor de geschonken foto, de heer Quant sprak namens het Z. deel van H.H.Waard, de heer Wagenaar huldigde den pionier J. Dirkmaat, waarna de heer de Boer alle sprekers dank zegde en den wensch uitsprak, dat de komende tijd veel goeds moge brengen. Den heer IJtsma werd een bijzonder woord van dank gebracht voor de samen stelling van het gedenkboek. WEGENS MISHANDELING TOT ZES MAANDEN GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Gistermorgen kwam voor den politie' rechter te Zutphen de 49-jarige koopman A. B. uit Almelo, die te Neede D. Roskam had geslagen en ernstig had mishandeld, zjjn dertigste veroordeeling halen Verdachte, die dronken was geweest, wist zich er niets meer van te herinneren. Hij was nu by een geheelonthoudersvereeni- ging, zoo vertelde hij tegen den politierech ter. Deze merkte op, dat men liever aan verdachte een verblijf in een sanatorium zou geven, waar hij geruimen tijd de ge heelonthouding in practijk zou kunnen oefenen. Uit het verder verhoor bleek nog, dat R. met een mes bedreigd was en zooda nig tegen den grond was geslagen, dat hij er nu nog een breuk van had. Hoewe) ver dachte betoogde nooit meer voor de recht- Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P- Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bo- wien. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Singende Jugend (de Wiener Sangerkna- ben). Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer Wordt nooit verliefd (hum.); hoofdrol Anny Ondra. Toe gang boven 18 jaar. Zaterdagmiddag 31 Juli speciaal kinder programma, hoofdnummer De Zesdaagsche (kom.); hoofdrol Joe E. Brown. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (Holl. film); hoofd rollen Marcel Krols, Piet Bron, Mimi Boes- nach, A. M. de Jong e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, Vrijdag 8 uur, Het testa ment van dr. Mabuse (sens.); hoofdrol Otto Wernicke; boven 18 jaar. Zaterdag half 3 en 8 uur: Ein blonder Traum (rom.); hoofdrollen Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willy Forst; alle leeftijden. Zondag 2 uur, half 5 en 8 uur: Goud (sens.); hoofdrol Brigitte Helm; boven 14 jaar. Maandag 8 uur: Het jolige Weeuwtje (operette); hoofdrollen Jeannette Mc Do- nald, Maurice Chevalier; boven 18 jaar. Dinsdag 8 uur: Viva Villa (rom.-sens.); hoofdrol Wallace Beery; boven 18 jaar. Woensdag half 3 en 8 uur: Leise flehen meine Lieder (zang); hoofdrol Martha Eg- gerth; alle leeftijden. Donderdag 8 uur: Menschen in 't hotel (rom.-dram.); hoofdrollen Greta Garbo, Joan Crawford en John Barrymore; boven 18 jaar. Zondag 1 Augustus. Kermis te Oudorp, café de Hengelaar. Loudelsweg 66, Bergen. WERK VAN V r(j entrée. met doodenlijken afloop drie jaar gevange nisstraf. De uitspraak luidde acht maanden ge vangenisstraf wegens mishandeling, met aftrek van het voorarrest en ontslag uit het arrest. Daar verdachte niet m hooger beroep ging, kon hij in arrest blijven om het over blijvende van zijn straf uit te zitten. bank te zullen terugkomen, hield de officier van justitie hier geen rekening mede, wel echter met de 29 andere veroordeelingen, welke verdachte reeds achter den rug had. Hij eischte zes maanden gevangenisstraf. Ook de politierechter kon geen verzachtende omstandigheden vinden om deze maximum straf te verlagen en veroordeelde B. con form den eisch. GEWEZEN POLITIE AGENT VEROORDEELD. Diefstal in dienstbetrekking. De rechtbank te Zutphen deed gister uit spraak in de zaak tegen den gewezen poli tieagent te Deventer J. de J., thans zonder beroep, die in dienstbetrekking een crono- meter en een revolver verduisterd had, welke toebehoorden aan de gemeente De venter. Verdachte was op 25 Juni voor dit feit reeds tot vier maanden veroordeeld, tegen welk vonnis hü in verzet was geko men. De rechtbank bekrachtigde vandaag het vonnis. BRANDSTICHTING. Tot drie jaar gevangenisstraf. Voor de Bossche rechtbank had terecht gestaan een 32-jarige arbeider uit Nuland terzake van opzettelijke brandstichting in een hooimijt op 13 Juni j.1. aldaar. Verdachte ontkende er iets van te weten. Hij was onder den invloed van sterken drank en vermoedelijk door steuntrekkers opgestookt. Er was in Nuland ontevreden heid onder de steuntrekkers over de verla ging der steunregeling en dit moest op den wethouder worden gewroken. Het O. M. eischte drie jaar gevangenis straf. Het vonnis luidde drie jaar met aftrek voorarrest. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. De Bossche rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de strafzaak tegen een 21-jarigen woonwagenbewoner, thans ge detineerd. Hem was ten laste gelegd, dat hij in het woonwagenkamp te Dussen zijn oom met een messteek van het leven heeft beroofd. Verdachte beriep zich op nood weer. Het O. M. achtte de schuld van verdach te bewezen en eischte wegens mishandeling HET VIERDE GROOTFRIESCHE CONGRES. Gisteren te Medemblik geopend. Men schrijft uit Medemblik aan de N.R. Crt.: Medemblik, het „kasteel van Radbod", in het Friesch de Redbadstins, is thans de ze tel van het vierde Grootfriesche congres. Zeven jaar is het geleden dat het laatste Grootfriesche congres gehouden werd, te Husum in Sleeswijk. Er is, oostelijk van de Nederlandsche rijksgrens, in die zeven jaar veel veranderd; de pauze tusschen de con gressen is daardoor buitengewoon lang ge worden, en vele bekende gezichten van vo rige congressen zal men thans niet terug zien. Toch zijn de vroeger geknoopte banden niet alle verloren gegaan; sprekers op vorige congressen als prof. Borchling uit Hamburg, dr. Reimers uit Spiekeroog, bevinden zich ook thans onder de deelnemers. Gisterochtend om half tien is het congres geopend door den heer P Sipma, lector in het Friesch aan de rijks-universiteit te Gro ningen, als voorzitter aangewezen door de afgevaardigden van de Friesche vereenigin- gen, waarvan het congres uitgaat. Met een kort woord heeft de heer A. de Goede, voor zitter van de Westfriese Styk, hem ingeleid. De voorzitter begroette de leden van het eere-comité, jhr. mr. dr. A. Röell, commis saris der koningin in Noordholland, mr. P. A V. baron van Harinxma thoe Slooten, commissaris der koningin in Friesland, dr. G. von Euchen-Addenhausen, president T-an de Ostfriesische Landschaft, dr. G. C. van Balen Blanken en de burgemeesters van Hoorn, Medemblik en Enkhuizen, wees op het wetenschappelijke doel van het congres en besprak den vortgang der Friesche studie, waarna hij het congres voor geopend ver klaarde. Het woord was daarna aan dr. G. Karsten, die sprak over: De Westfriesche taal voor heen en thans. Naar landschap en volkskarakter, aldus sprekere is West-Friesland geheel een stuk van Magna Frisia geweest. Daarvan losge scheurd door de zee, in 1289 overmeesterd dor Floris V, heeft het sedert dien blootge- aan nivelleering in Frankischen geest. Toch is ook thans het volkskarakter nog door-en door Friesch, en in het Westfriesche dialect wijst nog heel wat op de oude verwant schap. Heeft het Westfriesch van onze dagen nog iets met het Friesch te maken? Te Winkel en van Ginneken hebban geoordeeld van wel; maar van Haeringen heeft op hun mee ning een diepgaande critiek geleverd, en Heeroma heeft in zijn Hollandsche Dialect studies zich er op beroemd dat hij „Noord- Holland had ontfriescht". Spreker is van ordeel, dat zij die ontkennend antwoorden te weinig hebben gerekend met de geschie denis, te veel met de geschreven taal, en cri- tiseert in het bijzonder het onderzoek van Heeroma, dat hij te beperkt en te oppervlak kig acht. De geschreven bronnen brengen ons niet ver: zij houden zich aan traditio- In het noorden meest zwakke wind uit noordelijke richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. In het zuiden meest zwakke wind uit oostelijke richtingen; half tot zwaar be wolkt; weinig of geen regen; iets warmer. Het gebied van lagen luchtdruk in het oostelijk Oostzeegebied trok nog verder naar het oosten, doch doet zijn invloed nog tot in het noorden van ons land gelden. Bewesten IJsland naderde een vrij diepe depressie, waarvan een uitlooper het weer in het oostelijk deel van den oceaan be- heerscht. Een afzonderlijke vlakke kern van lagen luchtdruk ligt nog voor de noordwestkust van Spanje. In het noorden van Scandinavië steeg de luchtdruk aan zienlijk, verder strekt zich een rug van be trekkelijk hoogen luchtdruk tusschen beide lagedruk-gebieden uit. In de omgeving van de Oostzee-depressie is het weer nog som ber met plaatselijk nog regen. In Scandi navië, op de Britsche eilanden en in Zuid- Frankrijk is de lucht meest licht bewolkt met goed weer. De luchtdrukverschillen zijn in het geheele waarnemingsgebied ge ring, zoodat de winden slechts zwak zijn. Voor ons land wordt verwacht, dat in het noorden het sombere weer voorloopig nog zal aanhouden, doch voor het zuiden wordt eenige opklaring verwacht, met eenige stij ging van temperatuur. MEDEDEELING AAN DE LANDBOUW. In het etmaal van 's avonds 28 Juli tot 's avonds 29 Juli is in de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.27 uur tot 4.44 utir licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juli. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. na. 31 9.26 9.57 5.43 6.07 Augustus. 1 10.33 11.04 6.43 7.14 2 11.49 7.55 8.37 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. JulL (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 31 9.23 9.54 5.31 5.55 Augustus. 1 10.30 11.01 6.31 7.02 2 11.46 7.43 8.25 X Niet op Vrijdag en Zaterdag. RONDREIZEN PER BOOT MET TREII Niet Op Zaterdag. EN BUS. neele taal, vermijden het dialect zoo veel mogelijk. Toch is er nog heel wat te vinden in de Westfriesche stadrechten, in de liede- renboekjes, kluchten en kronieken van de 17de eeuw; niet slechts wat friezisme betreft, maar ook op het veel belangrijker gebied van de klankwijzigingen. De 18de en 19de eeuwen leveren weinig op; maar in 1924 wordt „het Historisch Ge nootschap Oud-West-Friesland" opgericht en in de nadien uitgegeven Westfriesche bun dels treft men weer veel dialect aan. Een kracht als in de jongfriesche beweging moet cok hier gewerkt hebben. In 1932 volgde de oprichting van de Westfrieze Styk, die da delijk met de Mid-Friezen contact heeft ge zocht. Ook de afsluitdijk en de inpoldering van de Zuiderzee kan van groote beteeke- nis worden voor het gemeenschappelijke Friesche streven. Spreker geeft de verzekering dat als Friesland met dezelfde geestdrift en nog grooter eensgezindheid voor de eigen cui- tuur blyft strijden, de West-Friezen niet zul len achterblijven. Over een onderwerp van groot belang in den strijd tegen het water, sprak dr. W. Kruger uit Wilhelmshaf en: Het zinken van de Noordzeekust. Uitgegaan wordt van de vraag, hoe de onderaardsche veenlagen in de kleistreken aan de kust te verklaren zijn Reeds in de 18de eeuw meenden onderzoekers dat de Nederlandsche kusten zakten, maar hun op- va mg werd herhaaldelijk bestreden. Waar nemingen in de 20ste eeuw hebben er geen derdaad°rr bestaan' dat d« kust in- ïld hft Hn 1S' Vooral het Oberahnsche Feld, het Halligen-land bij de Jade, heeft daarvoor gegevens geleverd. 1.36 M. onder hoog water vond Schutte daar omgeploeg land met overblijfselen van planten, die al leen boven hoogwater hadden kunnen groeien. 30 c.M. daaronder is een veenlaag aangetroffen, die in cultuur geweest was; er zijn ook sporen van boomgroei in aangetrof fen. De conclusie kan geen andere zijn dan dat de grond onder het veen in zee ontstaan is, zich toen verheven heeft boven stormtij en later weer gezakt is tot onder den zee spiegel. Onderzoek van terpen te Wilhelms- hafen heeft tot overeenkomstige resultaten geleid. De grond zou hier 26 c.M. per eeuw °p 81,(311(3 van stuifmeel-analyse "ef Schutte gemeend te kunnen bewijzen dat de Jader Weserhoek in 10.000 jaar 21 M. gezakt is. Zijn onderzoekingen zny van vele zijden bestreden, maar worden thans in Duitsch- nd algemeen aanvaard. De peilschaal waarnemingen wijzen overal op hooger wor den der waterstanden (te Wilhelmshafen 21 per eeuw). Dit kan echter ook wijzen Tnril013 erblg.in Wln(3sterkte, gelijk dr. v,nMo "leeilt> die ar op wijst dat de storm- n de laatste jaren in aantal toenemen. HnnrLfulselmatige onderzoekingen, thans bureau van waterkunde te Berlijn zJLri? J .zullen in ongeveer twintig jaar eid kunnen geven over de hoogtever- Ti rhTu®' ,20?wel van het kustgebied »P e"> als in vergelijking met de zee. hl^8SKmiddags heeft het congres Medem- m! i5hti8d. rondgeleid door burge ren, Peters' waarbij het officieel op het uis is ontvangen. Voor den avond stond en yeenkomst te Hoorn met Friesche voor- arachten in het Parkhotel op het program. e deelneming aan het congres kan als zeer evredigend beschouwd worden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2