HET BETOVERDE BOS. Spoct n Nieuw bord. Het Prinselijk jacht. Overdracht aan prinses Juliana en prins Bomhard op 28 Augustus. Legeroefeningen in September, Prijzen van rundvee en vorkens. GEMENGD NIEUWS. Verkeersongelukken. Omtrent het gereedkomen van het voor de prinses en den prins als onder deel van het nationale huwelijksge schenk gebouwde jacht Piet Hein verne men wij thans, dat de overdracht van het schip aan het prinselijk paar aal ge schieden op Zaterdag 28 Augustus a.s. Zeodra het jacht op 14 Augustus a.s. zal sijn te water gelaten, zal het voor den te houden technisehen proeftocht in gereedheid worden gebracht. Deze proeftocht zal op diep water, waarschijnlijk in de buurt van het eiland Texel, werden gehouden. Wanneer deze preeftoeht slaagt waar aan niet behoeft te worden getwijfeld, daar aan den beuw en de inriehting van het jacht de grootste zorg is besteed zal de Piet Hein gedurende de vaart deer het algemeen cemité tet aanbieding van een nationaal hu welijksgeschenk van den bouwer werden overgenomen. Vervolgens zal op Zaterdag den 28step Augustus de aanbieding aan het prinselijk paar geschieden. Onmiddellijk na de overdracht, welke te ongeveer kwart voor vijf in den namiddag zal geschieden, zal het jacht bij den vuur toren van het Buiten-JJ aankomen, alwaar aan de prinses en den prins, die dan juist eigenaren van een jaeht sijn geworden, door de Nederlandsehe watersportwereld een grootsehe hulde aal worden gebracht. De verbonden Nederlandsehe watersport- vereenigingen n.1. namen het jnitiattief tot het organiseeren van een revue van pleizier- vaartuigen. Honderden zeil- en motorjachten zullen gepavoiseard ten anker liggen op het Buiten-W tusschen dep vuurtoren en de Oranjesluisen om daar het prinselijk paar te begroeten. De Piet Hein zal eepige malen langs de revue der jachten varen en vervolgens schut- len in de Oranjesluizen, Op het Binnen-U zal de wereld van roeiers het prinselijk paar begroeten. Het jaeht zal vervolgens varen naar de jachthaven van de Koninklijke Nederland sehe Zeil- en Roeivereeniging, waar ge meerd zal worden en waar het permanente ligplaats krijgt- De overdraehtsplechtigheid van het natio naal geschenk zal per radio worden uitge zonden, terwijl ook van de reis, te beginnen te Muiden, en van de vlootrevue een radio reportage zal worden gegeven. Veer het eerst deelname door een artillerie-meeteompagnie. Evenals het vorige jaar zal ook dit jaar in September a-S. weder een oefening onder leiding van den commandant van het veld leger plaats hebben, nadat tevoren van 10 September af oefeningen van de lichte bri gade zijn gehouden onder leiding van den inspecteur der cavalerie (tevens comman dant van de lichte brigade), De sterkte der deelnemende treepen zal ongeveer dezelfde zijn als die van h«t vori ge jaar. De blauwe (West) partij »a! bestaan uit een divisiegroep (zonder een der beide db visiën), terwijl de roede (Qost) partij wordt samengesteld uit de lichte brigade, ver sterkt met infanterie en artillerie, In tegenstellipg met het vorige jaar zal bij de lichte brigade geen bataljop infan terie op auto's worden ingedeeld. Beide partij beschikken echter over een automobiel-compagnie, zoadat het mogelijk is, daarmede, waar noodig, troepen te ver plaatsen. S Deze automobiel-compagnieën nemen een werkzaam aandeel aan het samentrekken en het weder vertrekken der troepen, zoo mede aan het verveeren van oorlogsmate riaal. Als een belangrijk onderdeel van de manoeuvre staat ep het programma een rivieroverg§ng, uit te voeren door de blauwe partij. Thans zal deze veel uitgebreider zijn dan in 1935, daar het nu gaat om een divisie, met haar artillerie en bovendien om de zware divisiegroepsartillerie. Behalve den overgang van den IJsel wacht de blauwe partij bovendien pog het overtrekken -■ onder gevechtsomstandig heden van vrij aanzienlijke weteringen en andere wateren, waarvoor het vervaar digen van ljcht evergangsmateriaal noodig is. Het nut, dat bij oorlogvoering van de Nederlandsehe terreinen getrokken moet worden, evenals de moeilijkheden, welke deze bieden, komt aldus naar voren. De oefening duurt dit jaar een dag lan ger dan vroeger. Op 20 September concen treert de blauwe partij op het Noord-Ooste lijk gedeelte van de Veluwe, terwijl de roode Partij na afloop van de oefeningen van de lichte brigade onder leiding van den com mandant dier brigade) aankomt in haar lege- ringsgebied in Overijsel, dat het uitgangs- gebied vormt voor het optreden dier bri gade op den 21en September. In dat gebied komen dan ook de traepen aan, die de lichte brigade zullen versterken. De eigenlijke oefening duurt van den vroegen morgen van 21 September tot 23 September 12-00. Dienzelfden dag en naeht keert reeds een groot deel van de troepen naar de garnizoenen terug, terwijl de ove rige in den morgen van 24 September terug* keeren. Alle troepen zijn dan op Vrijdag 24 September te ongeveer 12 uur weder in hunne standplaatsen, hetgeen noodig is, daar de herhalingsliehtingen op 25 September weer met groot verlof vertrekken. De oefening speelt zieh af ongeveer ten N. van de lijn Bathmen—DiepenveenVaas- zen, zoodat plaatsen als Epe, Heerde, Olst, Wijha, Raalte, tijdens de oefening zelve centra van belangstelling zullen zijn, Behalve deze plaatsen zijn er tal van an dere (ook ten Zuiden van de bovengenoemde hjn gelegen), die inkwartiering zullen krij sen, zooals Nunspeet, Elspeet, Elburg, Olde- rnpk. Hpllandenm (Niiverdal). Holten, Rijssen, Diepenveen, Goor, Barthmen en üiepenheim en andere. Evenals bij vorige manoeuvres zal ook nu weer worden toegepast eenerzijds lege ring, die tevoren is voorbereid en aan de troepen bekend is en anderzijds legering, waarvoor slechts verkenningen zijn ver richt van militaire zijde en waarvoor door de gemeentebesturen uitgebreide gegevens zijn verzameld. Op grond van die gegevens, op overzichtelijke wijze gerangschikt en op kaarten gebracht, moeten dan de troepen- commandanten hunne troepen legeren naar gelang van het verloop van de manoeuvre. Aan de manoeuvre zal ook worden deelge nomen door een artillerie-meeteompagnie. Een dergelijke compagnie moet door middel van den geluid- en liehtmeetdienst gegevens traehten te verkrijgen omtrent de opstel ling van vijandelijke batterijen. Het is de eersta maai, dat een zoodanige compagnie in het verband van een groote oefening optreedt. Er kan van weerszijden krachtige aetie in de lucht worden verwacht, aan blauwe zijde, met het doel, de lucht vrg te houden van vijandelijke vliegverbanden, die b.v, den IJselovergang zouden willen bemoei lijken, aan roode zijde juist met het doel, dezen overgang te bemoeilijken door het uitvoeren van aanvallen op de overgangs punten en overgangsmiddelen, bruggen e.d. HET IN SPANJE AANGEHOUDEN NEDERLANDSCH ECHTPAAR. Thans vrijgelaten en op weg weg naar Nederland. De beide Nederlanders, de heer en mevrouw Molenaar, die eenigen tijd ge leden in Spanje zijn gevangen genomen, hebben thans telegrafisch hun familie leden hier te lande ervar op de hoogte gesteld, dat zij zijn vrijgelaten en zich reeds over de grens, te Perpignan, bevin den. Morgenochtend hopen zij weer in ons land terug te keeren. DOODELIJKE VAL. Gistermiddag is op de werf van van Hat* tum en Blankevoort te Spaarndam de 43- jarige werkman C. P., die schilderswerk verrichtte ep een hooge ladder, door onbe kende oprzaak van een hoogte van vier me ter gevallen. De man was op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar het St. Elisabeth- gasthuis te Haarlem vervoerd. Het slachtof fer laat een vrouw en drie kinderen achter. JONGEN ONDER ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD. Op het terrein CC van de christelijke va- eantieschool aan dep Watergangscheweg te Amsterdam is gistermiddag een negenjarig jongetje uit de v. d. Pekstraat Dij het speïen ip een zandkuil onder het zand bedolven geraakt- Nadat men den knaap haa uitge graven, heeft de G.G. en G.D. met behulp van een zuurstofapparaat pogingen in het werk gesteld om het knaapje, dat het be wustzijn had verloren, bij te brengen. De levensgeesten waren toen evenwel reeds ge weken. Slagers achten afschaffing lasten noodzakelijk. Men schrijft ons van dp zijde van den Nederlandsehen Slagershond: Dezer dagen bevatten verschillende dag bladen een artikel van het A.N.P., geschre ven door een landbouwdeskundige, waarin betoogd werd, dat het huidige prijspeil, voor rundvee en varkens niet te hoog is en.mits dien afschaffing der crisisheffing op rund- vleesch niet urgent is. Uit de geheele strekking van dit artikel spreekt duidelijk, dat de schrijver van een verkeerde veronderstelling uitgaat, n.1. deze, dat momenteel van siagerszijde aetie gevoerd wordt tegen het niveau der rund- vepprij zen, Deze opvatting is echter onjuist. Wanneer de sehrijver van het bewuste artikel zegt, dat de rundveepryzen ep dit oogenblik al lerminst abnormaal hoog moeten worden genoemd, dan stemmen wij onzerzijds daarmede volkomen in. De strijd van slagerszijde gaat echter over de absurd hoege lasten, die op het artikel Funejviepseh worden gelegd. Alleen aan ac- eijns, crisisheffing, omzetbelasting en slacht huisrechten moet de slager momenteel bjj slaehting van een behoorlijke koe zeker een bedrag vap 65 tot f 70, Dit komt neer op ongeveer 29 a 31 ets. per K.G. panklaar vleeseh. De tijdsomstandigheden zijn (Hans zoo danig, dat de consument dit bedrag aan overheidslasten niet meer kan opbrengen. De vergelijking, die in het bewuste artikel gemaakt wordt met het prijsniveau in 1931, gaat volkomen mank. Men behoeft zich maar even te oriënteeren ten aanzien van bijv. het loonpeil in 1931 in vergelijking met thans, om te beseffen, dat te dien tijde de koopkracht van den consument veel groo- ter was dan thans het geval is. Wij laten dan het aantal werkloozen, die van mini mum-inkomens moeten rondkomen, nog buiten beschouwing. De praktijk heeft uitgewezen, dat een daling der koopkracht zich mede het eerste wreekt in de vleesehconsumptie. Iedere epslag der vleeschprijzen wordt prompt gevolgd door een consumptiedaling. De eijfers, die het eentraal bureau voor de statistiek publiceert, omtrent het verloop van groot- en kleinhandelsprijzen van vleeseh toonen duidelijk aan, dat de stijging der groethandelsprijzen van vleeseh slechts zeer aarzelend en langzaam door een stij ging der detailprijzen wordt gevolgd. Het gevolg is, dat de distributiemarge het bedrag dat de slager op zijn verkoops prijzen moet zetten om belasting, loonen, huren etc. etc. te betalen en waarvan hii zelf met zijn gezin ook eten moet volkomen in den knel raakt en inplaats van met een bescheiden bedrijfswinst met verlies ge werkt wordt, Wanneer de slagers-organisaties vechten voor afschaffing der crisisheffing op rund- vleesch. dan is dit in de eerste plaats met de bedoeling den slager in staat te stellen tet een weer eenigszing loonend bedrijf te komen en een sterken teruggang van het vleeschverbruik te voorkomen. Met den schrijver van het artikel zijn we het eens, dat de oorzaken der mistoestanden ook elders n.1. bij een tot onzinnige hoogte opgevoerde concurrentie gezocht moeten worden. Zooals de schrijver terecht con stateert, laten de organisaties niet na te trachten hierin verbetering te brenfen. Het feit, dat het slagersbedrijf het eerste bedrijf is, dat na de aanvaarding der vestigingswet kleinbedrijf een verzeek tot het stellen van vestigingseisehen bij de regeering heeft in gediend, zegt in dit opzieht voldoende. Evenmin als afschaffing der crisisheffing of een andere verlaging der overheids lasten alleen uitkomst voor het slagers- bedrijf kan brei,gen en daarnaast saneering van het bedrijf noodzakelijk is, is echter ook het omgekeerde het geval en meet sa neering van het bedrijf op haar beurt ge paard gaan aan een dergelijke verlaging van overheidslasten, dat een behoorlijk vieeschdebiet blijft bestaan. Dit is niet alleen het belang van den slager maar evenzeer dat van den consu ment, die het vleeseh als voedingsmiddel gebruikt en van den producent (veemester), wiens bedrijf voor een belangrijk deel steunt op de opbrengst zijner vleeschpro- ductie. OVERHANDIGING STANDAARDS AAN PRINS EN PRINSES. Bij het overhandigen door De Prince- vlag van de nieuwe paleis- en autostan daards aan den prins en de prinses morgen te Spestdük, zullen het jongeliedenkorps Juliana uit Den Haag en 's-Hertogen- bosch' muziekkorps, welke corpsen lid zijn van De Prineevlag, vaderlandsche muziek ten gehoore brengen. De gezamenlijke tamboers, pijpers en trompetters zijn vereenigd onder leiding van M. J. Koens. De verzamelplaats voor de afdeeliiigen is de Torenlaan, waarna door de, destijds door de Boskoopsche kweekers aangelegde Koningslaan, naar paleis Soestdijk wordt getrokken. De par keerplaats voor auto's en bussen is op den Stationsweg te Baarn, ook voor de auto's van den sterrit Na de plechtigheid wordt verzameld bij De Groote Kom in het Baarnsche bpsch, waar het Volkslied en het Vereenigings- lied worden gezongen en de leden worden toegespreken. Boternoteering. - De commissieno- teering voor Nederlandsehe boter is vast gesteld op 0,80 per kilogram. De officieele Deensche boternoteering bedroeg gister 220 kronen (89 cent) per K.G. Uitzending Jamboree. - In den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. om 1.20 uur Amsterdamsche tijd verzorgt de Phohi een speciale uitzending voor West-Indië van de opening van de Jamboree door de ko ningin, op een golflengte van 31-28 M. Vandaag zal door de Phohi via den P. H. I.-zender op een golflengte van 16.38 meter een reportage worden gegeven van de aankomst der Jamboree-deelnemers der verschillende landen. Deze reportage ig speciaal bedoeld voor onze overzeesche gewesten. Memorie van antwoord op de wets ontwerpen. - Verschenen ig de memorie van antwoord op de wetsontwerpen, tot het brengen van verandering in de grond wet. Eduard van Beinum naar Warschau. - Naar wij vernemen is de heer Eduard var, Beinum uitgenoodigd 22 Qotober g.s. wederom een concert van de Philharmonie te Warschau te dirigeeren, De heer van Beinum heeft de uitnoodiging aanvaard. - Examens scheepsradiotelegrafist en -telefonist. In September en voor zoo veel noodig oph in de daarop volgende maarden zu-'en examens worden gehou den ter verkrijging van certificaten als scheepsradiotelegrafist en -telefonist. De verzoeken om toelating moeten voor 25 Augustus a.s. tot den directeur-generaal der P. T. T. worden gericht, Onderscheiding. - Dr. Potjewijd, apqtheker bij het academisch ziekenhuis te Leiden en algemeen secretaris der Fe- deration Internationale Pharmaceutique, is benoemd tot correspondeerend lid van de Societé de Pharmacie de Paris en van de Assooiacao Brasileira de Farmaceuticos. Bloembollensaneerlngsplan. - Gister is uitgegeven het Staatsblad no. 644, be sluit van den 28sten Juli 1937, tot wijzi ging v=W het bloembollensaneeririgsplan 1935 (export). Dag van inwerkingtreding 31 Juii. 1937 Poolseh toeristenschip te Amsterdam. - Vanochtend is het Poolsche toeristenschip Pilsudski op het IJ aangekomen. De vijf honderd passagiers debarkeerden aan een der steigers van den Kon. Holl. Lloyd. Zij zullen vandaag en morgen de hoofdstad bezichtigen en o.a. bezoeken brengen aan Volendam en Den Haag. Zaterdag zal de Pilsudski de reis voortzetten. Waterpolo. D.A.W. I—NEREUS D 2—0. De uitslag van den gisterenavond ge speelden damespolo wedstrijd D A. W. I Nereus II luidt 20 in het voordeel van D. A. W. Wielrennen, ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Plotseling van achter een autobus op den weg. Te kwart vgor zes is gistermiddag op den Spaarndammerdijk, hoek Hemweg te Am sterdam, een 17-jarige bankwerker, die per rijwiel op weg was naar zijn woning, door een vrachtauto overreden. De jongeman, die poltseling van achter een autobus te voor schijn was gekomen, tengevolge waarvan de chauffeur van de vrachtauto, welke van de tegenovergestelde riehting kwam, niet meer bijtijds kon remmen, liep zeer ernstige ver wondingen op, In zorgwekkenden toestand is hij in het Wilhelminagasthuis opgenomen. NA AANRIJDING DOORGEREDEN. Gisteravond omstreeks negen uur is te Diemen een wielrijder bij het oversteekpunt op den Muiderstraatweg gegrepen door een met groote snelheid rijdende personenauto, welke uit de richting Amsterdam kwam- De berijder smakte tegen de straat. De auto, waarin vier personen zaten, stond pas negentien meter van de plaats van het on geluk stil. De bestuurder stapte even uit, doch reeds op aandringen van de inzitten den spoedig daarop door, zonder zich om het slachtoffer te hebben bekommerd. De wielrijder, die een hersenschudding en een hoofdwonde had bekomen, werd door den geneeskundigen dienst naar het burger ziekenhuis vervoerd, waar hü is opgenomen. Het nummer van de aanrijdende auto is bekend. BOTSING TUSSCHEN WIEL RIJDSTERS. Gistermiddag zijn aan de Waalhaven O.Z. te Rotterdam ter hoogte van den Spido- steiger vier wielrijdende personen met el kaar in botsing gekomen, waarbij een meisje vrij ernstig is gewand. Uit tegenovergestelde richting naderden twee naast elkaar rijden de onbekend gebleven wielrijdsters en de 22-jarige J. Roobol uit de Walphaertsstraat, die samen reden met het 22-jarige meisje C. Bultermans, wonende aan den glotsehe Dijk. Bij het passeeren kwam R. in botsing met een van de onbekende wielrijdsters, waardoor hij tegen mej. B. aanviel. Deze werd van de fiets geslingerd en kwam zoo ongelukkig te vallen dat zjj, vermoedelijk met een schedelbreuk, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is gebracht, waar zij is opgenomen. De beide wielrijdsters zijn aan vankelijk afgestapt, maar later doorgereden, Dez« roode cjriehoek, met de punt naar beneden be- teekent, dat men een voor- rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft. Voetbal. COMPETITIE-INLEIDING SEIZOEN 1937—1938. Afdeeling 1 4e klasse A- Andijk; BKC; DTS; MFC; Nieuwe Nie- dorp; Sehagen; Strandvogels; Alkmaar; Watervogels; Wieringerwaard (bij toel.) 4e klasse B. KW; Meervogels; Monnikendam; QSC; Uitgeest; Verkade; Westzaan: Zilvermee- wen; Zaanlandia; Bergen (bij toel.) Reserve 2e klasse A. HRC 2; KFC 2; WFC 2; GRV 2; ZVV 2; ZFC 3; DWS 2; De Spartaan 3; TOG 2; De Volewijckers 2. Reserve 2e klasse B. HFC 2; De Kennemers 2; VSV 2; Ajax 8; Blauw-Wjt 3; DWV 2; Zeeburgia 2; WMS 2; O VVO 2; DEC Reserve 2e klasse C. Alcmaria Victrgc 2; Alkmaarsche Boys 3; Helder 2; HRC 3; Hollandia 2; West- Frisia 2; KFC 3; WFe 3; ZFC 4. Reserve 3e klasse B Alcmaria Victrix 3; Assendelft 2; KW 2; Meervogels 2; Purmersteijn 2; QSC 2; OgV 2 (bij toel.); Ajax 4; Blauw-Wjt 4. DE TRAININGSWEDSTRIJD OP DE BAAN Men schrijft ons: Gisterenavond werd er op de baan een wedstrijd gegeven, die zeer beïnvloed werd door het niet-opkomen van de Haarlem- sche rijders, die in Amsterdam op het Stadion moesten uitkomen. Niettemin had Haarlem wel voor andere renners kunnen zorgen, maar nu lieten ze de jury voor onoplosbare puzzles staan. Enfn, het is gepasseerd en de volgende week Woensdag hopen zij de zaak weer goed te maken, al was de schuld niet aan de organisatoren. Leek het er eerst op dat de Nieuwelingen mee, zouden rijden, in den koppelwedstrijd werd dit later toch niet goed gevonden, daar er twee Onafhankelijken mee reden. De uitslag van de verreden wedstrijden zijn: Sprint voor amateurs: 1. J. Pronk; 2. P. Evers; 3. W. Wouters; 4. Kwant. 60 Rondenrace voor Nieuwelingen: 1 Eenhoorn. Op 1 ronde: 2. Groenewoud Kramer; 3. J. Hollebeek; 4. Bosma. Afvalwedstrjjd voor Nieuwelingen: 1. Bosma; 2. Eenhoorn; 3. Duinmayer; 4. Bos. De Koppelwedstrijd voor amateurs en Onafhankelijken moest wegens den regen worden afgelast. Eenhoorn werd officieel gehuldigd en kon met een ruiker een eere-ronde rijden, waarin een hartelijk applaus zijn deel werd. Deze ruiker was hem ter hand gesteld door eenige sportliefhebbers, die hem de vorige week al twee wielen met banden en een reserve band geschonken hadden. Voorwaar het was een keurige prestatie om als eerste over de streep te gaan na 65 K.M. aan den kop te gaan en dat in een veld zooals in de Ronde van Alkmaar! *>E WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE KOPENHAGEN. De Nederlandsehe deelneming. Naar wij vernemen heeft de Nederland sehe Wielren Unie de volgende renners aan gewezen om ons land te vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen, welke van ?1 tot 29 Augustus a.s. te Kopenhagen wor den gehouden: Sprint amateurs: H. Ooms, Chr. Kropman en J. J. van der Vijver; Sprint professionals: A. van Vliet; Wegrenners amateurs: H. de Hoog ën G. Schulte; Wegrenners professionals: J. Braspenning Jr., J. Verveer en A. Stuyts. Indien de financiën het zullen toelaten, zullen voorts een of twee stayers worden afgevaardigd, in welk geval de kampioen J, J. Snoek en p, van Kempen voor uitzending in aanmerking komen, Over enkele dagen zal men eerst een definitieve beslissing kunnen nemen, waarbij het N.W,U,-bestuur hoopt, de noodige gelden voor deze uitzending te kunnen vinden, HET STAYERSKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, Snoek winnaar. Piet van Kempen op de tweede plaats- Het stayerskampioenschap van Neder land over 100 K M- is gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam deer Snoek gewonnen na tammen strijd, waar bij de 39-jarige Piet van Kempen, die voor het eerst een 100 K.M.-wedstrijd in één manche reed, na een uiterst taotisehen rit achter Pasquier de twee de plaats bezette. Aan den start verschenen in deze volg orde van Hoek (van den Bosch), Domhof (Slesker), Gramser (Luyken), Alkema (Ceu- reman§), van der Wulp (Kaeser), de Graaf (Bustraan), Wals (Vermandei), Snoek (Wiersma) en Piet van Kempen (Pasquier), Lang bleef deze rangschikking niet be waard, want al spoedig kwamen van der Wulp en Snoek naar veren. Van Kempen bleef rustig achteraan rijden, terwijl van Hoek op de eerste lö K M, niet van den kop werd verdreven, Telkenmale zagen wü bij het passeeren de renners veei te hoog rij» den, ai dient daarbij tevens te werden ga» zgd, dat de gangmaker» sleeht lijn bielden en te weipig ruimte voor passeeren lieten, De eerste 10 KM, werden afgelegd in 8 min. 31.6 sec., slechts 1.2 sec, sneller dan Dinsdagavond in den veerwedstrüd. Domhof 113. Toen hij weer opkeek zag hij dat Anneke zat te gapen. „Kom meiske", zei hij vriendelijk, „het wordt bedtijd voor je. Morgen zullen wij de zaak nog eens be praten. Ik zal je nu je slaapkamertje laten zien. Kern maar mee". 114. Weer ging het door een lange gang, die wel een beetje schemerig, doch niet helemaal donker was. Dat kwam door de grote ruiten met de witte gordijnen, die er overal waren en licht lieten doorschijnen. Anneke drukte in het voorbijgaan haar neusje tegen zo'n grote ruit.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7