lilckmann f J. OTSEN DflVELflflR's Komt ook Uw voordeel doen! Langestraat 47, Alkmaar. El9en "'ialenNa"ir„7ame Iemand met smaak 32 _25 25 alkmaar En nu nog 28 97 97 49 34 19 98 39 1.47 Seizoen- Opruiming bij OTSEN! NEEMT OP DE REIS MEDE Tel. 3477. 25 tot 50 KORTING 25 tot 50 KORTING trekt in Van Schagen's Automatenhal altijd raak. WAAGPLEIN. Payglop 10, Tel. 2056. ALKMAAR. JODENKOEKEN, ALKM. JONGENS EN KAASWIMPELS ZE ZIJN VERPAKT IN BLIK. DAGBLAD-RECLAME DE BESTE RECLAME ^elf^aT °V6rheer'ijk Van s™ak wS as Bezoekt onze gezellige Lunch* T kreeg na 20 K.M. een inzinking waardoor hi. naar de laatste plaats terugviel en zelfs docr van Hoek gelapt werd. Snoek en van der Wulp reden zeer onregelmatig, al ging er Van deze beide stayers het meeste initiatief uit. Van Hoek had na 25 K.M. nog geen en kelen aanval op zijn leidersplaats te verdu ren gehad, terwijl Wals op een halve baan en van Kempen op 3/4 baan bleef hangen. Verdeelden de beide laatsten hun krach ten, wachtten zij hun kans af? De 25 K.M. werden afgelegd in 20 min. 15.4 sec. Na 60 ronden ging Wals inderdaad naar voren, hij passeerde enkele tegenstan ders en zoo werd de stand na 30 K.M.: 1. van Hoek, 2. van der Wulp op 20 meter, 3. Alkema op 40 meter, 4. Wals vlak er ach ter, 5. Gramser, 6. Snoek, 7. de Graaf, 8. van Kempen op 450 meter achterstand bij van Hoek, 9. Domhof op een ronde. Na 75 ronden verwisselde Wals van fiets, hetgeen hem twee ronden achterstand be zorgde. Tusschen de 30 en de 40 K.M. werd er niet meer zoo snel gereden en de 40 K.M. gingen op in 32 min. 14.8 sec., terwijl in den voorwedstrijd een tijd van 32 min. 16 sec. gemaakt was. Veel verandering in den stand kwam er voorloopig niet en na 100 ronden (50 K.M.) toen dus de helft van den afstand was af gelegd, luidde de volgorde: Aan den kop: van Hoek, op 10 meter van der Wulp, vervolgens Snoek, Gramser, de Graaf, Alkema en Piet van Kempen, met ge ring onderling verschil, op 1 ronde Domhof, op 2 ronden Wals. Tijd 40 min. 15.4 sec., 10 sec. langer dan Dinsdagavond in den voor- jvedstrijd En nauwelijks zaten deze 50 K.M. er op, of van der Wulp poogde van Hoek te pas- seeren. Doch deze poging werd niet met succes bekroond. Onmiddellijk daarna pro beerde Snoek het en inderdaad gelukte het hem van Hoek van de eerste plaats te ver drijven, terwijl ook van der Wulp over hem heen ging. Na een aanval van van der Wulp op Snoek, welke beslist werd afgeslagen, kreeg van der Wulp een inzinking, waardoor hij naar de vijfde plaats terugviel. En van Hoek greep 65 ronden voor het einde zijn kans en ging royaal over Snoek heen, zoodat hij zijn eerste plaats weer teruggewonnen had. Tien ronden later waren Wals, Gram er en Snoek los. Het kostte de beide eersten een ronde, terwijl Piet van Kempen naar de zesde plaats opschoof. De 75 K.M. werden afgelegd in 1 uur 6.6 sec. 36 ronden voor het einde heroverde van der Wulp na een vinnig duel met van Hoek de leidersplaats en de laatste kreeg zoo'n in zinking, dat hij vele plaatsen afzakte en zelfs kort daarna zijn eersten lap te pakken kreeg. Piet van Kempen profiteerde er weer van en schoof een plaatsje op, zoodat 25 ronden voor het einde de volgorde was: Van der Wulp, Snoek, Alkema, de Graaf, Piet van Kempen, de anderen een of meer ronden aehter. Wals sloot de rij met zes ron den achterstand en gaf even later op. De groote verrassing. Enkele ronden daarna kreeg van der Wulp, die vermoeid was, een nieuwe inzin king, waardoor van Kempen naar de vierde plaats steeg en Snoek de leiding over nam, gevolgd door Alkema en de Graaf. En in de nog resteerende vier ronden leg de Pasquier er een schepje op, Piet van Kempen volgde schitterend en in de voor laatste ronde slaagde Piet van Kempen er in de Graaf en Alkema te passeeren er. daarmede de tweede plaats te bezetten, ach ter Snoek, een uitzonderlijk fraaie prestatie voor van Kempen, dienog nimmer een 100 K.M. wedstrijd achter den motor in één rit had gereden en dit jaar eigenlijk voor het eerst achter den motor was uitgekomen. Snoek kreeg de kampioenstrui maar van Kempen werd niet minder enthousiast bij zijn eereronde toegejuicht. De einduitslag werd: 1. Snoek (Ned. kam pioen) tijd 1 uur 19 min. 50 sec.; 2. Piet van Kempen, 3. Alkema, 4. de Graaf. De rest op één tot vijf ronden. Olympia clubkampioen van Nederland. Rond het stayerskampioenschap van Ne derland was een bijprogramma samenge- stedl, waarbij de belangrijkste nummers waren de wedstrijden om het clubkampioen schap van Nederland en de revanche der sprintkampioenschappen voor amateurs. De beslissing van het clubkampioenschap achtervolging werd door Olympia gewon nen vóór de Haarlemsche vereeniging „de Kampioen". Van bestuurszijde van Olympia maakte men bezwaren tegen de samenstel ling van de achtervolgingsploeg van de kampioen, omdat de Haarlemsche vereeni ging niet met dezelfde renners aan den start kwam, die ook Dinsdag in de voorwedstri.j- den waren uitgekomen. De jury besliste echter, dat dit was toegestaan. De beslissing van het clubkampioenschap sprint werd door de Haarlemsche vereeniging gewon nen, zoodat een derde wedstrijd, een afval race, moest beslissen. Olympia werd winnaar, zoodat de bijna 40-jarige Amsterdamsche club beslag legde op het Nederlandsch kampioenschap op de baan. De revanche der sprint wedstrijden voor amateurs mislukte, omdat de kampioen Henk Ooms niet was opgekomen, terwijl ook Pe perkamp en Bernard Leene verstek lieten gaan. Vanzelfsprekend werd van der Vijver nu winnaar, die in de finale tweemaal den Nij- megenaar Kropman op besliste wijze sloeg. De resultaten waren: revanche amateurs sprint: le rit: 1. van der Vijver, tijd laatste 200 meter 13 sec.; 2. 'Smits; 2e rit: 1. Derksen, 12.6 sec., 2. Meyer; 3e rit: 1. Buchly, 12.8 sec.; 2. Kropman; 4e rit: 1. Moeke, 13 sec., 2. Blaauw; kwarteindstrijden: le rit: 1. van der Vij ver, 12.8 sec., 2. Meyer; 2e rit: 1. Derksen, 12.8 sec., 2. Blaauw; 3e rit: 1. Buchly, 13 sec., 2. Smits; 4e rit: 1. Kropman, 13 sec., 2. Moeke; halve eindstrijden: le rit: 1. van der Vij ver, 13.2 sec., 2. Derksen; 2e rit: 1. Kropman, 12.4 sec., 2. Buchly; om de derde plaats: 1. Buchly, 13 sec., 2. Derksen; finale: le rit: 1. van der Vijver, 12.8 sec., 2. Kropman; 2e rit: 1. van der Vyver, 13 sec., 2. Kropman; einduitslag: 1. van der Vijver, 2. Kropman, 3. Buchly, 4. Derksen. Beslissing clubkampioenschap achtervol ging: 1. Olympia, tijd 4 min. 59.2 sec., 2. Kampioen, 5 min. 3 sec. Beslissing clubkampioenschap sprint: 1. Kampioen, 13.4 sec.; 2. Olympia. Beslissing kampioenschap afvalwedstrijd: 1. Olympia, 2. Kampioen. Einduitslag: 1, Olympia (Amsterdam) clubkampioen van Nederland; 2. Kampioen (Haarlem), Wandelen. DE VIERDAAGSCHE. Dertien uitvallers op derden dag. Donderdag zijn er slechts dertien deelnemers thuis gebleven en onder namen 4218 deelnemers den tocht naar Arnhem. Hoewel in den vroegen ochtend de zon scheen, school zij tegen zevenen weer weg achter de wolken, en daarna is het den geheelen dag koel, aangenaam weer gebleven, dat den duizenden wandelaars zeer ten goede kwam op den schaduwloo- zen- weg NijmegenArnhem. De leidirg had den goeden maatregel getroffen om de manschappen met langere tusschenpoozen aan den marsch te doen deelnemen, zoodat vele militaire groepen eerst tegen achten op den weg verschenen en de route Nijmegen'Vrnhem althans nie tte overbevolkt werd. En het was wel noodig. daar het hier heen en weer trek ken gold en reeds tegen half elf de 30ers en zelfs meerdere 50ers op retour waren, toen de laatst uitgetrokkenen nog in de richting Arnhem gingen. De weg was op sommige oogenblikken overbevolkt en de verkeerspolitie had dan ook alle voor zorgsmaatregelen getroffen om het ver keer ter wille te zijn, maar veel baatte het niet .Toch konden de wandelaars onder dat alles kalm hun gang gaan. In Arnhem was de belangstelling niet minder dan in Nijmegen, duizenden en duizenden hadden zich voornamelijk op het Velperplein, mid delpunt van het stadsleven, verzameld, waar de marinekapel, onder Leistikow, een concert gaf. Arnhem was minder bevlagd dan Nijmegen, maar de bevolking toonde zich niet minder enthousiast. Alle wande laars kwamen niet uitgesproken over de schoonheid der natuur van den Roosen- daalschen-, den Schelmschen- en den Doelenschen w°g, waarlr.r.gs het parcours om Arnhem liep. Het weer bleef ideaal, even tegen twaalven viel er een motregen tje. maar daarna bleef het voortdurend droog, niet te warm, niet te koel. De offi- cieele belangstelling was ook ditmaal weer groot. Zoo werden de marschen bezocht door vice-admiraal T. L. Kruis, comman dant van de marine, luitenant-kolonel W. J. Rijkes. inspecteur van de artillerie, ge neraal Hackstroh, generaal-majoor Praag, kolonel intendant A. Numans van het departement van defensie. Zelfs de K. N. V. B. toonde haar belangstelling door een deputatie van de Nederlandsche elftal commissie, bestaande uit de heeren Her- berts, Mur.dt en Boeljon, die hier blijk baar spelers met uithoudingsvermogen kwamen zoeken. Het moreel van den derden dag was ge durende het geheele parcours uitstekend en de meeste deelnemers kwamen normaal binnen. De afdeeling massage, waarin de dames de Haas en Both de leiding hebben, hadden nochthans ook nu weer druk werk, de blarenkwaal bleef ook heer- schen. Nu ondervonden de loopers. weer nadeel van het te koele weer, waardoor de spieren, vooral van de nieuwelingen, eer der stijf werd en een flinke massage noo dig hadden. Men moet bewondering heb ben voor deze afdeeling met haar tien tallen assistenten, welke van den vroegen middag tot den laten avond maar in touw blijft. De menagemeester, sergeant Haumerse en de kok Hoogendam, presteerden ie<je_ ren dag het summum van arbeid. Het j, werkelijk geen kleinigheid om vier dagen lang drieduizend mannen en vrouwen g0ed aan het eten te houden. Gisteren werd vette, dikke soep, haché en tutti-frutti met aardappelen opgediend. In een zaal zaten tegelijkertijd 900 man aan. Het was een eetlust opwekkend gezicht dezen maaltijd aan te zien. Inderdaad, op het gebied van de voedselvoorziening verdient de leiding van de vierdaagsche ook bijzonderen ]of Naar wij vernamen zijn er op den derden dag weinig uitvallers geweest en zijn allen vol goeden moed voor het slot van het feest, waarin de route gaat over Grave Cuyk, waar de pontonbrug gelegd wordt naar Nijmegen. De militairen hebben zich tot heden stekend gehouden. Wel zag men hier daar een zwakken broeder door zijn cotn. pagniegenooten meenemen om het groeps. kruis te kunnen behouden, maar over het geheel genomen, kwamen de militaire groepen en ook de burgers perfect binnert, In totaal vielen gisteren dertien wande laars uit, zoodat vandaag 4205 man voor den laatsten dag konden aantreden. 200 paar Dames sokjes modern, van 45 nu Dames pyama's, restanten, van 2.00 nu Dames nachthemden, iets vuil, van 2.40 nu Sterke lange heeren pantalons, nu 87, Interlook sportbroeken, nu Jongens interlock hemd nu vanaf 70 Charmeuse heeren shirts, van 1.90 voor op de nieuwüte dassen Sportieve plus-fours ni kousen, nu 108-68-39 op alle badeostnmes Zijden directoires restanten, nu Heeren overalls, blauw keper, nu Langestr. 27. 4 oor kwaliteit. Restanten kinder strand pyama's diverse maten 39 ct. Grote knotten breikatoen 100 gram 11 ct. Prima jaegerwol 100 gram 37 ct. Interlock directoires en ramisoles 49 ct. Hollen fantasie sokken 39 ct. Dames skisokjes 29 ct. Herendassen 13 ct. Heren zakdoeken 11 ct. Restanten Iweka blouses en poloshirts met 23 korting. RECLAME VLEESPAKKET 1 ons Tongenworst Samen 1 Lunchworst j 1 Brede Haagse leverworst J 1'/2 ONS AUFSCHNITT (verschillende vleeswaren van de aller fijnste kwaliteit) 'Srt per pakket van 1'/2 ons «SW ONZE FIJNE GOUDSE KAASSOORTEN Jonge vette kaas 27 per pond Volvette jonge kaas per pond Licht belegen volvette kaas per pond Prima belegen volvette kaas per pond Zeer fijne oude Meikaas volvet per pond N.H. EDAMMERS 40'/» >5 85 79 Hak Nougat, 1ste kwaliteit per y2 pond Gesorteerde Agar-vruchten 5 ons Van Melle's zomer-mélanoe per '/2 pond piTm^kwaMteJf*"'" "ive,s* per 1/1 fles s fcRncnr oom

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8