Agenda K Moderne Kunstzaal Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 14.00 16J 18.00 KIJKENKOOPEN «JCLOECK Minister Slotemaker de Bruine bezoekt de Groote Kerk. Besprekingen met het Kerkbestuur en het Gemeentebestuur, Spoedige restauratie? P. BOENDERMAKER Cz. WERK VAN Yffl 10 tOt 12 M 1 tot 4 nor. Ook des Zondags. Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Alkmaar, Dinsdag. Minister Slotemaker de Bruine heeft gis termiddag een bezoek aan Alkmaar ge bracht om den toestand van de Groote Kerk in oogenschouw te nemen en met het kerk bestuur en het gemeentebestuur een be spreking te voeren over de door het Rijk voorgestelde regeling van de kosten van de algeheele restauratie. Om 2.40 uur arriveerde de minister, in gezelschap van den chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen, den heer P. Viseer, per trein te Alkmaar, waar hij aan het station werd verwelkomd door den burgemeester jhr. mr. van Kinschot. On middellijk werd per auto naar de Groote Kerk gereden, waar Z. E. werd ontvangen door het bestuur van de kerkvoogdij, den heer Saai, president en mr. Belonje, secre taris. Voorts waren aanwezig de directeur van Rijksmonumentenzorg, ir. Kalff, de voorzitter van Rijksmonumentenzorg, prof. v. d. Steur, de architect v. d. Kloot Meij- burg, die van 1923 tot 1927 de gedeeltelijke restauratie van de kerk verzorgde en de heer F. H. Ringers, de architect van het onderhoudswerk van de kerk. In de kamer van de kerkvoogden werd een langdurige bespreking gevoerd over het plan van den minister over de verdeeling van de kosten van de algeheele restauratie, welke op 520.000 zijn geraamd en waar aan, naar het oordeel van den minister, het Rijk 52 pCt., de provincie en de gemeente Alkmaar ieder 22 pCt. en de kerkelijke ge meente 4 pCt. behoort bij te dragen. Voor de kerkelijke gemeente, die voor 2 jaar, toen de kosten op 430.000 waren ge raamd, 20.000 zou bijdragen, leverde deze regeling geen moeilijkheden op, aangezien deze thans 20800 zal krijgen te betalen. Anders staat het met de gemeente Alkmaar en de provincie, die nu in plaats van 60.000 ieder 114.000 krijgen te betalen. Het Rijk neemt echter reeds dadelijk de kosten van de voorloopige voorzieningen, waarmede de aannemer, de firma Wou denberg te Utrecht, gistermorgen is begon nen, voor zijn rekening. De architect, de heer v. d. Kloot Meijburg, gaf aan de hand van teekeningen een uit eenzetting van de uit te voeren schoorwer- ken. Hij deelde den minister mede, dat de noordergevel sterk overhelt en den zuider gevel meesleept, waardoor in een zuider steunbeer een belangrijke breuk is ont staan en gevaar voor instorting dreigt. Vanuit den nok van het dak was een kope ren draad gehangen, waaraan een stuk lood. Deze draad was van onder in een koker geplaatst, waarin een glaasje was aangebracht en duidelijk was hierdoor be weging in de muren waar te nemen. Hoewel de kerk reeds jaren neiging ver toont om over te hellen, is de toestand thans zeer critiek, omdat in één jaar de muur 4 54 c.M. méér overhelde. Tijdens den laatsten storm is beweging in de muren gekomen en een steunbeer in stukken ge vallen, zoodat vóór de najaarsstormen voor zieningen noodig zijn. Voorkomen moet worden, dat de ronde kap uiteen valt, want dan wordt ook het kostbare en zeld zame kerkorgel verwoest. Noodig is het, dat trekstangen worden aangebracht en gewa pend betonnen constructies worden ge maakt, waardoor de geheele kerk weer sta biel wordt. Tijdelijk zullen om het koor ook nog twee trekstangen worden aange bracht. In het gevaarlijke gedeelte van de kerk worden schoorwerken gemaakt, die ook in verbinding komen met den steiger aan de westzijde, waardoor men instorting van dezen gevel hoopt te voorkomen en eventueel vallende stukken hoopt op te vangen. Deze steiger zal in drie weken klaar zijn, zoodat ontruiming van het post kantoor kan worden voorkomen. Toen de minister bij zijn rondwandeling om de kerk op de onmogelijke plaats van het, in het voormalig opvoedingsgesticht ondergebrachte, postkantoor was gekomen kon hij niet nalaten, er zijn verwondering er over uit te spreken, dat men voor 50 jaar toestond, dat op de fundamenten van den voor eeuwen ingestorten toren van de kerk, een dergelijk leelijk gebouw zou worden ge zet. Z.E. verklaarde, er zeker van te zijn, dat zoo iets thans niet meer zou gebeuren. Over afbreken van dezen sta-in-den-weg, die het gezicht op het schoone Gothische kerkgebouw belemmert, werd echter niet gesproken. De minister stelde zich op het standpunt, dat het Rijk, de provincie en de burger lijke gemeente voor de restauratie van de kerk steunend moeten optreden, doch dat de kerkelijke gemeente, als eigenaresse, zooveel moet betalen als mogelijk is. Bij de rondwandeling door de kerk, waaruit de kerkbanken reeds waren weg genomen, viel het op, dat deze kathedraal niet gebouwd is voor den protestantschen eeredienst. Om vier uur begaf de minister zich in gezelschap van den burgemeester naar Minister Slotemaker de Bruine. het stadhuis, waar tot half vijf een bespre king plaats had met het college van B. en W. Hier werd de minister eraan herinnerd, dat Alkmaar reeds ruim een jaar vergeefs had aangedrongen op een bezoek van den minister, die thans erkende, dat de restau ratie met spoed ter hand genomen diende te worden. Definitieve beslissingen werden niet ge nomen. De mondelinge besprekingen zul len schriftelijk worden voortgezet. In gezelschap van den heer Visser ver trok de minister, uitgeleide gedaan door den burgemeester, om kwart voor vijf we derom naar den Haag. Met het oog op de vacantie van den bur gemeester, had het college van B. en W. het schriftelijke voorstel van den minister nog niet behandeld. Nu de burgemeester is teruggekeerd, wordt daarover heden verga derd. DE GRENSWIJZIGING. Wij laten hier den tekst volgen van de brieven, welke, in verband met de aange vraagde grenswijziging, aan het gemeente bestuur van Alkmaar zijn gezonden. De brief van Ged. Staten luidt als volgt: „Ten verzoeke van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken hebben wij de eer U mede te deelen, dat Zijne Excellentie geen vrijheid heeft kunnen vinden eene grens wijziging tusschen de gemeenten Alkmaar, Heiloo en Oudorp, gelijk bij het tot Hare Majesteit de Koningin gericht adres van den Raad Uwer gemeente d.d. 29 October 1936 is bepleit, te bevorderen. Een afschrift van den ter zake door ons College van genoemden Minister ontvangen brief d.d. 22 Juli 1937, Nr. 20653, Afd. B.B., doen wy U hiernevens ter kennisneming toekomen". Het schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken aan Ged. Staten is van den volgenden inhoud: Naar aanleiding van neven vermeld schrij ven en bijbehoorende bescheiden heb ik de eer U te berichten, dat ik mij kan vereeni gen met Uw opvatting, dat voor een grens wijziging tusschen de gemeenten Alkmaar, Heiloo en Oudorp, gelijk bij het tot Hare Majesteit de Koningin gericht adres van den Raad van Alkmaar d.d. 29 October 1936 is bepleit, geen genoegzame aanleiding be staat. In het bijzonder heeft de bestudeering van de door de gemeenten Heiloo en Oudorp aangevoerde argumenten mij de overtuiging geschonken, dat hier niet kan worden ge sproken van een noodzakelijkheid tot grenswijziging. Immers, concrete grens- moeilijkheden, waardoor een zoodanige wij ziging zou worden gemotiveerd,-hebben zich in casu niet voorgedaan. De gevraagde grenscorrectie zou uitslui tend het karakter dragen van een preven tieven maatregel voor conflicten, welke in de toekomst zouden kunnen rijzen. Het be hoeft geen betoog, dat dit middel voor der gelijke doeleinden niet dient te worden ge bruikt. Zouden de bestaande grenzen in de toekomst tot moeilijkheden aanleiding geven hetgeen voorloopig mijns inzien niet ta verwachten is dan kan, zooals Uw Col lege terecht opmerkte, langs den weg van intercommunale samenwerking in vele ge vallen een oplossing worden gevonden. Daarbij komt, dat door het Alkmaarsche voorstel aan de gemeenten Heiloo en Oudorp levenskrachtige deelen zouden worden ont trokken, waardoor, wat laatstgenoemde ge meente betreft, het zelfstandige voortbe staan ernstig zou worden bedreigd. Op grond van boven ontwikkelde over wegingen, mede gelet op den tegenstand, dien het voorstel in de gemeenten Heiloo en Oudorp ontmoet, kan ik geen vrijheid vinden de gevraagde grenscorrecties tus schen de gemeenten Alkmaar, Heiloo en Oudorp te bevorderen. Ik moge Uw College uitnoodigen het ge meentebestuur van Alkmaar dienovereen komstig, namens mij, te willen inlichten. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boend er-maker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Singende Jugend (de Wiener Sangerkna- ben). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmid dag half 2, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer Wordt nooit verliefd (hum.)hoofdrol Anny Ondra. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (HoU. film); hoofd rollen Marcel Krols, Piet Bron, Mimi Boes- nach, A. M. de Jong e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater: Dinsdag 8 uur: Viva Villa (rom.-sens.); hoofdrol Wallace Beery; boven 18 jaar. Woensdag half 3 en 8 uur: Leise flehen meine Lieder (zang); hoofdrol Martha Eg- gerth; alle leeftijden. Donderdag 8 uur: Menschen in 't hotel (rom.-dram.); hoofdrollen Greta Garbo, Joan Crawford en John Barrymore; boven 18 jaar. Dinsdag 3 Augustus. Kermis te Oudorp, café de Hengelaar. Donderdag 5 Augustus. 8 uur, concert in de geref. kerk te Ber gen door het chr. manpenkoor De Lofstem uit Broek op Langendijk. Loudelsweg 66, Bergen. Vry entrée. VOOR DE RESTAURATIE DER GROOTE KERK. De vierde verantwoording van ontvangen bijdragen voor de restauratie van de Groote of St. Laurenskerk luidt als volgt: Mr. G. C. B. v. d. F. de L., Alkmaar 25. Prof. dr. Ca. de L., Amsterdam 25. Mr. A. M. L., Bergen 25. G. G. V., den Haag 25. H. L. D., Haarlem 3. Vorige verantwoording 1103.— 307.92» 1 410.92» Het gironummer van den heer F. H. Rin gers is 61341. (ESLAAGD. Mej. C. M. Tromp alhier is geslaagd te Haarlem voor de hoofdacte. DE POSTZEGEL-ACTIE. Ds. Ruys, Geesterweg le, verzoekt ons mede te delen, dat hij ten bate van den patiënt, die naar Davos moet, reeds pl.m. 32000 postzegels ontving. Wie wil, zoo vroeg hij ons verder, helpen in 't belang van een stadgenoot? Zij, die spaarden, hebben de voldoening, dat ook de ouders van dezen zieken jongen man eenige zonnige dagen hadden, door het meeleven van anderen. Wie z'n oude rijwielbelastingplaatje wil afstaan ten bate van armen en ellendigen, werpe dit in de brievenbus van boven genoemd adres! Een kleed ingstuk of wat vruchten brengen wat licht in menig don ker leven. BRANDJE TE HEILOO. Hedenmorgen werd de Alkmaarsche brandweer gealarmeerd voor een brand te Heiloo. 't Bleek gelukkig niet veel te betee- kenen: een schuurtje, staande achter de hui zen aan den Stationsweg en behoorende aan den heer C. Vennik, was in brand geraakt, waarschijnlijk doordat uit een kookpot von ken waren gevallen op den vloer. Het schuurtje, waarin een kleine hoeveelheid hooi was opgeborgen, brandde geheel af. Fis X Niet op Vrijdag en Zaterdag. Niet op Zaterdag. 15 ongeacht don afstand. Goedkoops dagretouro. CRISIS TUCHTRECHTSPRAAK. De minister van Economische Zaken heeft den heer J. Valkering te Limmen op zijn verzoek ontslag verleend als lid van de commissie voor de crisis-tuchtrecht- spraak te Alkmaar. VAN WIE IS DE POSTDUIF? Bij den heer D. Groen, Oudegracht 28, is een postduif komen aanvliegen. De pootring is gemerkt 70148/37, de gummi- ring 948G. EEN GROOTE BALLONNEN-WEDSTRIJD. De firma Vroom en Dreesmann heeft voor de kinderen een grooten ballonnen-wedstrijd georganiseerd. Deze ballonnen zullen door de kinderen worden opgelaten op Woensdag middag 11 Augustus tusschen 2.30 en 5 uur, op een speciaal hiervoor ingericht gedeelte van het groote platte dak der firma, ingang 't Vijvertje. Aan de ballonnen worden kaarten beves tigd, waarop het nummer van de deel nemer (ster) staat gedrukt. De bezit ter (ster) van het nummer van den ballon, welke het langste traject heeft af gelegd, ontvangt als le prijs een Gazelle jongens- of meisjesrijwiel en zoo vervol gens een 50-tal prachtvolle prijzen, welke momenteel zijn geëtaleerd in de hoek- etalage Laat-Ridderstraat. Men meldt ons, dat de kaarten voor deel name aan dezen interessanten wedstrijd gratis voor koopers aan de cassa's verkrijg baar zijn gesteld. Voor de kinderen is dit een interessante wedstrijd waar tevens prachtige prijzen te winnen zijn. RIJKSWEG ALKMAAR—VELSEN. De nieuwe traverse door Castricum geopend. Gistermiddag is de Dorpstraat te Castri cum, welke geheel gemoderniseerd is en een wegbreedte heeft gekregen van negen meter, ongerekend de trottoirs, officieel geopend. Daartoe waren behalve de plaatselijke autoriteiten uitgenoodigd de Rijkswater staat te Alkmaar, vertegenwoordigd door den heer Ir. Moesker, alsmede de opzichter en de aannemers van het werk, ir. Houtsma namens de K. N. A. C., ir. Tijkens, namens den A. N. W. B. en vele anderen. De buurtcommissie had den weg fraai versierd en overal wapperde de driekleur. Burgemeester en wethouders ontvingen op het raadhuis alle genoodigden, waar de thee werd aangeboden. Daarna ging men in optocht naar het begin van het wegvak, waar de burgemeester met een uitvoerige rede memoreerde hoe rijk en gemeente te samen dit werk tot stand hebben gebracht in de beste harmonie. Vervolgens sprak ir. Moesker namens den Rijkswaterstaat, die een overzicht gaf van den aanleg en de kosten hieraan verbonden. Tenslotte spraken de voorzitter van de V. V. V. de heer Broksma en de heer Portegies namens de buurtcommissie, die aan het einde van zijn rede den burge meester verzocht het laatste beletsel weg te nemen. Hierna werd met de muziek van de Pa tronaatsfanfare voorop een tocht langs het geheele wegvak gemaakt, waarna op het raadhuis ververschingen werden aangebo den, waarbij de burgemeester een dronk wijdde aan allen, die aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven. De plechtigheid trok groote belangstel ling onder de burgerij. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Juli 1937. In den loop der maand Juli werd op de spaarbankboekjes ingelegd./ 214.136,70 en terugbetaald 184.258,66. Het aan de inleggers verschuldigde ka pitaal bedraagt thans 4.118.985,44. Het aantal in den loop van Juli nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 130. Inge trokken werden 92 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 12707. Van dit aantal behooren 8492 aan per sonen of instellingen te Alkmaar geves tigd; 2425 aan personen elders woonach tig en 1790 aan schoolspaarders. Onder de in Juli uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 13 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1.—) De lediging in den loop der maand Juli van 345 spaarbusjes leverde een bedrag vani 4039,13 aan kleine besparingen op. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Juli 1937 gehouden con troles werden 79 processen-verbaal opge maakt, terwijl 112 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, achterverlich ting, onduidelijk letter en nummer, te snel autorijden en autorijden met slechte ban den. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 8 Autorijden zonder goede stuur inrichting 2 Autorijden en op vordering geen rij bewijs kunnen vertoonen 6 Autorijden en op vordering geen nummerbewijs kunnen vertoonen 2 Autorijden zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs 7 Autorijden en naast den bestuurder te veel personen vervoeren 3 Autorijden zonder duidelijk leesbaar letter en nummer 3 Motorrijden zonder goede remmen 7 Motorrijden zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs 2 Motorrijden zonder spiegel 1 Rijden met vrachtauto met te breede lading 1 Rijden met autobus en geen goed- keuringsbewijs kunnen vertoonen 2 Rijden met een motorrijtuig breeder dan 2.10 M., zonder „B"-bord 4 Rijden met driewielige bakfiets zon der rem 1 Wielrijden links op den weg 1 Wielrijden zonder bel 4 Wielrijden en geen richting aangeven 3 Wielrijden in verboden straat 3 Wielrijden op zoodanige wijze dat daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht 1 Wielrijden met te breede lading 2 Wielrijden en een tweede persoon op het rijwiel vervoeren 1 Wielrijden en den doorgang voor het verkeer van rechts niet vrij laten 1 Venten zonder vergunning 2 Overtreding Motor rijtuigen belasting wet 2 Openbare dronkenschap 2 Aanhouding gesignaleerde 8 Totaal 79 BADHUIS „HET WITTE KRUIS" KWEERENPAD. In het badhuis van het Witte Kruis wer den gedurende de maand Juli de navol gende baden genomen: Kuipbaden 154; le klas douche 115; 3e klas douche 314; 3e klas douche 598 en baden voor werkloozen 79. Werkloozen en hun gezin kunnen op vertoon van hun stempelkaart aan het badhuis van „Het Witte Kruis" een douche bekomen a 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week DISTRICTS-ARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven1! Grdfep Bouwvakken: 2 waterbouwkun digen, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 stra tenmaker, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 granietwerker, 11 beton werkers, 19 voegers, 34 opperlieden, 16 stucadoors, 20 schilders, 124 grondwer kers, 49 metselaars, 86 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 8 bankwerker^ 3 blikslagers, 2 carosseriebouwers, 2 con structiewerkers, 10 electriciëns, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 5 klinkers, 13 loodgieters, 2 lijn. werkers, 3 machinisten, 2 machineteeke- naars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 10 monteurs, 2 orgelmakers, 3 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 1 pianostemmer, 1 ponser, 1 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 10 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwer kers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 4 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 11 slagers, 5 chocoladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders, 22 bakkers, 1 ouwelbak ker. Groep Verkeerswezen: 55 chauffeurs, 7 koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 16 pakhuisknech ten, 25 magazijnbedienden, 4 kellners, 5 loopknechten, 1 emballeur. Groep Houtbewerking: 21 meubel makers, 7 stoffeerders, 6 mach. houtbe werkers, 1 kistenmaker, 4 borstelmaker^ 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 bil- jartmaker. Groep Handel: 24 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 eta leur. Groep Boek- en Steendrukkerijent 8 letterzetters, 2 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven; 11 tuinlieden, 23 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 2 ketelmakers, 4 schoenmakers, 8 port. huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbran der, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 contro leur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boek houder, 1 batikker, 1 secretarieambtenaar, 20 kantoorbedienden, 38 transport- en 246 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 10, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 19. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 1 huishoudster, 1 dagmeisje, 4 werk sters. Alkmaar, 31 Juli 1937 De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Over de week van 26 Juli tot 31 JuK, werden door bemiddeling van de arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 1 timmer man. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 3 bankwerkers, 6 tim merlieden, 4 metselaars, 2 electriciëns, 4 schilders, 1 automonteur, 1 teekenaar, 2 in andere vakken, INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 27 JULI—3 AUG. '37. Nieuwe Zaken: Wieringen: N.V. Wieringer Garnalen-en Vischmeeldrogerij in oprichting, Beltstraat 31, Hippolytushoef. Wijzigingen: Alkmaar: J. Kleverlaan, bloemisterij bloemwinkel; fil. gevestigd te Alkmaar, Koorstraat 29. Bergen: Garage Centraal N.V., Breelaan 3; bestuurswijziging. Den Helder: „Van Wüligen N.V."j West straat; bestuurswijziging. J. v. d. Vis, Vischstraat 31, melkverkoop; overgegaan aan J. A. de Wit, die deze zaak als filiaal voortzet. G. Lagrange, Spoorgracht 2, melkhan del; overgegaan aan Jn. Doves. De Rijp: Cöop. Spaar- en Voorschotbank „De Rijp" G.A., Rechtestraat 110; bestuurs wijziging. Wieringerwaard: Coöp. Zuivelfabriek „de Volharding" G.A., Tweewegen A 106; be stuurswijziging. Zijpe: „de Passage", Burgervlotbrug B 54, café; bedrijf uitgebreid met benzinepomp en servicestation. Opheffingen: Den Helder: J. v. d. Kooy, Spoorstraat UI, leerhandel en aanverwante artikelen. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij ook ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 33ZÜ

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2