DE WERELDJAMBOREE. H Binnenland Het doel der padvinderij door den chief scout uiteengezet. De wereldvrede zal worden bereikt. Glimlachje Na de ramp van de Flamingo. Soeesoeo JLidioptOQUUMilG ooo«o®0< - l Lord Baden Powell heeft gister aan de persvertegenwoordigers een bezoek op Tey- lingerbosch toegestaan, waarbij de chief scout een inleiding heeft gehouden, waaraan het volgende is ontleend: Nog nooit sedert 1912 zijn er zooveel jonge menschen der aarde bijeen geweest als thans. Toen was het, omdat zij ter kruis vaart meenden te moeten trekken naar het Heilige Land om het werk dat hun vaderen niet hadden kunnen volbrengen te vol tooien. Zij bereikten echter dit doel niet. Tusschen dien kinderkruistocht en de jamboree is volgens den chief een zekere overeenkomst. Want ook nu tracht de jeugd van alle landen een doel te bereiken waar in hun ouders jammerlijk te kort zijn ge schoten: de verbroedering der naties en de bevestiging van den wereldvrede. Nu, twintig jaar na Versailles, is die vrede er nog niet en de jeugd is thans bezig door het sluiten van onderlinge vriendschapsbanden, den vrede op te bouwen. Ofschoon dit werk nog in de kinderschoe nen staat geloofde de chief toch, dat alles wel tot een goed einde zal worden ge bracht. Op een vraag van baron Krayenhoff zeide lord Baden Powell zich er over te verheu gen, dat deze jamboree hier in Holland wordt gehouden, in het land van groote mannen op gebied van kunst, handel en in dustrie en met zijn grootsche historie, welk land bovendien een land van den vrede is geworden. Alleen reeds om dit laatste is Nederland een ideaal land voor een jam boree geworden, bovendien is het kampeer terrein hier schitterend. Het verheugde den chief, dat uit den gang van zaken tot dusver reeds duidelijk is ge bleken, dat deze jamboree een groot succes is, hetgeen te danken is aan de mannen van de voorbereidingsorganisatie, die dag en nacht hard hebben gewerkt. Wat de padvindersbeweging betreft, deze is nog steeds groeiende en wij naderen daar door steeds meer en meer ons doel: hechte banden van vriendschap en verbroedering tusschen alle naties, ongeacht ras, politiek of geloof. Op de verzekering van baron Krayenhoff, dat allen verheugd zijn, dat Holland waar dig is gekeurd voor de jamboree, merkte lord Baden Powell op, dat de leiding blij is, dat Holland heeft uitgenoodigd. Toen hem gevraagd werd welken indruk hy had gekregen van de Nederlandsche padvinders, zeide de chief, dat de Neder landsche padvinders zooveel op de Engel- sche lijken, dat hij ze eigenlijk als dezelfde beschouwde. Over de Hollandsche padvin-1 ders verklaarde de grijze leider dan ook zeer tevreden te zyn. Gevraagd naar zyn oordeel over deze jamboree in vergelijking met de andere, zeide de chief glimlachend, dat eigenlijk alle jamboree's vrijwel gelijk zijn, zoodat aan geen enkele voorkeur boven de andere behoeft te worden gegeven. Op een vraag of er eenig verschil is tus schen deze jamboree en die van Gödöllö, zeide lord Baden Powell, dat daar veel aan de zweefsport kon worden gedaan, op welk gebied we veel van de Hongaren en de Po len hebben kunnen leeren. Dit is hier op dit vlakke land minder goed mogelijk, maar daartegenover staat hier gelukkig weer, dat we de zee in de onmiddellijke nabijheid hebben. Wat is uw oordeel over de Indische pad vinders? werd nog gevraagd. Hierop ant woordde de chief: „very nice indeed, they are excellent boys." Sprekende over den hem onlangs toege- kenden Wateler-vredes-prijs, zeide lord Baden Powell, dat het feit; dat deze toe kenning is geschied door daartoe alleszins bevoegde rechters buiten de beweging, aan dezen prijs een speciale waarde geeft. Hij beteekent, dat de wereldpadvinderbroe- derschap een bestaande en groeiende factor is voor den wereldvrede. Prins Tsitsjiboe in het Japansche kamp. De Japansche prins Tsitsjiboe heeft gis termiddag het Japansche kamp bezocht. Bij aankomst op het terrein begaf hij, die De lievelingsplaats van mijnheer als het warm is. vergezeld was van zyn gevolg en van den hem toegevoegden kapitein ter zee Door man, zich allereerst naar Teylingerbosch, waar hy door lord Baden Powell werd ont vangen. De chief sccut en de commissaris voor de ontvangst, mr. van Rijen, vergezelden daar op den prins naar het Japansche kamp, waar de padvinders alles in gereedheid had den gebracht, om hem zoo goed mogelijk te ontvangen. Voor het front van de troep staande, sprak daarop de Japansche hoofdverkenner, graaf Hoetara, den prins toe, heette hem welkom en dankte hem voor de eer van zijn bezoek aan dit kamp. De prins antwoordde in het kort en zeide tevreden ts zijn, ever de keurige wijze, waarop de Japansche padvinders hier hun land vertegenwoordigen. Nadat verschillende jongens aan den prins waren voorgesteld, werd de inrichting van het kampement geïnspecteerd, waarna twee der verkenners een Japanschen drakendans uitvoerden. Daarop volgde een aardig mo ment. De chief scout en zijn staf hurkten op den grond, de Japansche padvinders schaar den zich daarachter en glimlachend nam de prins eenige foto's van deze groep. Nadat nog drie Siameesche padvinders aan den prins waren voorgesteld, vertrok de hooge gast. Met drie cheers en een luiden yell werd hem uitgeleide gedaan. Zondag 60.000 bezoekers, ook gister was het weer zeer druk. Het was gister weer een gezellige drukte in het tentenkamp op de jamboree. De ochtend werd als gewoonlijk in intie- men kring doorgebracht, zonder dat de jon gens werden gestoord door publiek. Overal wordt nog steeds gewerkt aan de verdere .verfraaiing van het kamp en tel kens zag men verschillende groepen met muziek naar de arena trekken waar repe titie werd gehouden voor de eerste groote demonstratie van gistermiddag. Vooral de Schotten met hun doedelzakken hadden van de kampbewoners veel bekijks. Vol opgewektheid trok een groote ploeg jongens er op uit, tamboureerend met hun prikkers op de meegebrachte waschblikken, waarin zy papieren enz., welke Zondag door publiek en padvinders op de terreinen wa ren achter gelaten, moesten verzamelen, teneinde de bezoekers weer in een schoon kamp te kunnen ontvangen. Deze vrijwillige reinigingsdienst heeft zijn taak uitmuntend verricht en toen de poorten om 12 uur wer den geopend, was alles tot in de puntjes in orde. Schatten we aanvankelijk de bezoekers van Zondag op 40.000, achteraf is dit aantal nog veel te laag gebleken en bedroeg dit zelfs ongeveer 60.000. Den talrijken bezoekers, die gistermiddag tegen 1 uur reeds op het terrein rondwan delden, wachtte een bijzondere attractie, want tegen dat tijdstip naderde uit de rich ting Den Haag een Poolsch padvinders vliegtuig, dat een Poolsch zweefvliegtuig meesleepte. Even later verscheen nog een tweede vliegtuig van de Poolsche scouts, die Zondag op Ypenburg zijn aangekomen. Zeer laag vlogen zy over het terrein en in het bijzonder cirkelden zij langen tijd boven de subkan.pen, waarin de Polen hun tenten hebben opgeslagen. De hoofdverkenner, staatsraad Rambon- net, heeft gisterochtend per auto verschil lende subkampen geïnspecteerd. De drukte. Des middags leek het kamp wel een ker misterrein, maar dan dat van een kermis uit den goeden ouden tijd, en vooral op het centrale punt, het groote marktterrein, kan men elkaar soms nauwelijks passeeren. Het was een wriemelende massa en velen, die elkaar hebben beloofd op de Jamboree samen te komen, moeten, wanneer zy geen bepaalde plaats van ontmoeting hebben af gesproken, tot de teleurstellende ontdekking komen, dat zij den middag maar op hun eentje moeten doorbrengen. Vervelen doen zij zich dan echter ook niet, want er is veel interessants te zien. Allen keeren na het bezoek met prettige indrukken huiswaarts en velen zullen onge twijfeld hun bezoek nog eer.s herhalen. Hoewel het vandaag Wcipendag is, waren er gister reeds zeer veel van deze aspirant verkenners op het terrein en het was inte ressant te zien, hoe deze kleinen ook al wa ren aangetast door den hier bestaanden ruil handel en hoe zij belust waren op handtee- keningen, welke hun groote broers met goedmoedige bereidwilligheid in hun boek jes plaatsten. De eerste demonstratie in de arena. Gistermiddag heeft in de groote arena de eerste demonstratie plaats gehad, waarvan een gedeelte door den chief-scout werd bij gewoond. Geopend werd met een défilé, waaraan de verschillende landen met een tiende van de sterkte van hun contingent deelnamen. Dit défilé maakte een keurigen indruk en het publiek was niet karig met hun toe juichingen. De Polen waren thans in lange capes verschenen. Als eerste nummer verschenen duizend Schotten in de arena, gekleed in witte blouses en kleurige doeken. Onder begeleiding van doedelzakmuziek vertoonden zy gezamenlijk volksdansen. Het geheele terrein was één dansende massa en boven de muziek uit weerklonken telkens de kreten van de dansende jongens. Na den dans volgde een défilé voor den chief, waarbij onder luid gejuich met <*e halsdoeken hulde werd toegezwaaid. Vervolgens kwamen de Hollandsche ver kenners ten getale van vijftien honderd, met een uitgebreid programma, waarbij zij op keurige wijze en met groote behendigheid „ropespinning", fietsacrobatiek, vendel zwaaien enz ten aanschouwen gaven. Eeni ge honderden van hen brachten door mid del van seinvlaggen hidde aan lord Powell, door gelijkmatig te seinen: „Leve de chief scout". Een hartelyk applaus beloonde het op treden der Hollandsche verkenners. Vervolgens kwamen de Noren met volks dansen, de Armeniërs met een voorstelling van een boerenhuwelijk en de IJslanders gaven een worsteldemonstratie. Het groote kampvuur van gister avond; xO.OOO belangstellenden. Op de groote kampvuurplaats is gister avond het eerste', kampvuur gehouden, waarby ook publiek was toegelaten. Naar schatting waren ongeveer tienduizend be langstellenden aanwezig, die van glooiende hellingen alles kon gadeslaan. Nadat vuur op Indiaansche wijze door middel van bogen op het podium was ge maakt, sprak de kampvuurleider als volgt: Roode gloed, roode gloed Uw honger zal worden gevoed, Vergeet ons niet, heete gloed, Gij doet ons goed, Als het jaar ten einde spoedt, Verwarm ons met uwen gloed. Onderwijl was het vuur naar de brand- plaats gebracht, waar het raadhuis werd ont stoken, waarna de leider vervolgde: Witte gloed, witte gloed, Blinkend in den nacht, Van u wordt ons het heil verwacht. Zooals de vlam ten hemel stijgt, Zoo moge ons leven gericht zyn; Zooals de houtblokken in gloeihitte zijn, Zoo moge ons streven gericht zijn. Zooals het vuur onzen kring verwarmt, Zoomoge het de wereld verwarmen. Deze woorden geven duidelijk de betee- kenis weer, welke aan een kampvuur moet worden gehecht en de deelnemers zijn daarvan ook allen diep doorgedrongen. Met het opzeggen van de padvinderswet nam het eigenlijke kampvuur een aanvang, waarbij de kampvuurleider, de heer van Voorthuizen, zeer spoedig de meest geest driftige stemming onder de duizenden wist te brengen. Op begeesterende wijze wist hij de massa te doen mee-yellen en zyn yel „Vogelen zang" op het slaan van den big-ben was een kostelijke vondst. Alle nummers van het programma, welke verder werden opgevoerd, stonden op hoog peil: we willen hiervan slecht noemen de schitterende weergave door de Indische jongens van een vischvangst in de Moluk- sche zee, welk nummer buitengewoon in den smaak viel Hoe later het werd en de duisternis be gon te vallen, des te interessanter werd het kampvuur, waarvan de vlammen hoog op laaiden. Het was een mooie avond en ongetwijfeld zullen velen van de gelegenheid gebruik maken Woensdag en Zaterdag eenzelfde kampvuur mee te meken. Excursies Tsjechischen zeever kenners. Zondag gingen twee groepen Tsjechische zeeverkenners één der door den commissa ris Mante ontworpen excursies maken. De eerste groep maakte een tocht naar Buiten-IJ en IJselmeer, mogelijk gemaakt door de gastvrijheid van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging, die plaatsen op de volgbooten voor de zeever, kenners beschikbaar stelde. De jongens kon den de internationale wedstrijden volgen en waren zeer enthousiast. Zij waren verrukt over de groote hoeveelheid water, want zij kennen dit niet in hun land. Daarna maakten de jongens een uitstapje door Amsterdam. Zij bezichtigden Beurs, Munt, enz. De tweede groep ging naar IJmuiden. Daar ging men aan boord van de Stentor, een zeesleepboot, welke als startschip fun geerde voor de race IJmuiden^-Solent. De jongens vonden ook deze trip zeer interes sant. Na afloop bezocht men de sluizen by IJmuiden. De Tsjechen waren hierover in extase. Aan boord hebben zij scheepsbeschuit ge geten, iets wat hun totaal onbekend was. Teraardebestelling van gezagvoerder Steensma. Gistermiddag is te Wageningen onder overweldigend groote belangstelling het stoffelijk overschot van den heer C. T. R. Steensma, den gezagvoerder van de Flamin go, ter aarde besteld. Met de familie kwamen o.a. mede de heer A. Plesman, directeur der K.L.M.; I. A. Aler, chef van den vliegdienst op Schiphol, J. G. W. Zeegers, majoor-waarnemer der lucht- vaartafdeeling te Soesterberg toegevoegd aan den inspecteur der militaire luchtvaart en D. A. .J Paap en C. Ch. Steensma, vlie gers der K.L.M. Op de begraafplaats waren aanwezig o.m de heeren J. J. van Balkom, gezagvoerder bij de K.L.M., als vertegen woordiger der vereeniging van K.L.M.-vlie- gers, P. Noomen, vlieger der KL.M., K. J Meester, officier-vlieger der Ned. marine, voorziter der marine luchtvaartafdeeling, kapitein-vlieger H. Schlimmer en reserve luitenant P. Badings van Soesterberg, de heer V. Martinoff, vertegenwoordiger der Air France, e.a. Een zeer groot aantal kransen was op de baar gelegd, oa. van de vereeniging van KL.M.-vliegers, van de rijksopleidingsschool van verkeersvliegers, van de Air France, van de KL.M., van de Deutsche Lufthansa, van de Sabena en van het vliegveld Twente. Aan de groeve werd gesproken door den heer A Plesman, die herinnerde aan de vele families, die door het vergaan van de Fla mingo diep getroffen waren Hier is het erg- Woensdag 4 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (VARA-, uitz.) 8.Gr.pl. 9.30 Onze keuken, causerie. 10.VPRO-morgenwij- ding. 10.20 VARA-orkest, economi sche causerie en gr.pl. 12.Gr.pl. 12.30 Orgelspel. 1.1.45 Fantasia. 2.Causerie. 2.05 Gr.pl. 3.Cello en piano. 3.30 Kinderuurtje. 4.30 Gr.pl. 5.Fantasia. 6.Orgelspel. (6.30 RVU: Vacantievieren, cause rie). 7.05 Zang.( 7.30 VPRO: Vryz. protestanten in Zuidholland en Utrecht. 8.Herh. SOS-ber. 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.15 Gr.pl. 9.Drentsche uitz. 9.30 Orgelspel. 10.— ANP-ber. 10.05 Rep. van de 3de Arb. Olympiade, Antwerpen. 10.30 Ren Kopartzky en zijn mu- sette-ensemble. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing, meditatie, gewij de muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Ensemble v. d. Horst. 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Verv. concert. 1.30 Gr.pl. 2. Schoten's Christelijk Kinderkoor „Zanglust" en solist. 3.Christ. Lectuur. 3.30 Gr.pl. 3.45 Pianovoor dracht. 4.45 Felicitaties. 5.Kin deruur. 6.Oproep tot actie voor Nieuw-Guinea, causerie. (6.30 On derwijsfonds voor de Scheepvaart: Causerie over het onderhoud van stoommachines en verbrandings motoren). 7.Ber. 7.15 Ideëele waarden en reëele middelen. 7.30 Gr.pl. 7.45 Rep. 8.— ANP-ber., herh. SOS-ber. 8.15 De Melody Singers en de Harmonie Meyerbeer. (9.Causerie over de Conferentie te Oxford). 9.55 ANP-ber. 10. Orgelconcert. 11.12.Gr.pl. Hier na Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35 Gr.pl. 12.20 BBC-Mid- land-orkest en solist 1.20 Het Nor thern Ireland Fanfare-orkest en soliste. 2.05 Gr.pl. 2.35 Het Mac- Arthur Kwintet. 3.05 Gr.pl. 3.50 Pianovoordr. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.20 Harry Leader en zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Jack White's Colle- gians. 7.20 Zang en piano. 8. Sportpr. 8.20 Variété-progr. 9.20 Ber. 9.40 Tonight 23 years ago, causerie. 10.BBC orkest en soliste. 11.Deel. 11.20 Jack Jack- son's Band. 11.5012.20 Jazzmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 Visciano- orkest en zang. 2.20 Gr.pl. 3.50 ste gebeurd wat op het luchtvaartverkeer kan geschieden. Ik ben overtuigd, aldus spr., dat de bemanning tot het laatse oogenblik haar plicht heeft gedaan Het was bepaald een ontzaglijke taak, die in handen van de zen jongeman was gelegd, maar wij weten ook, dat Kees zijn vak volkomen verstond en een groote toekomst hem wachtte. Spr. besloot met woorden van troost voor de familie. Majoor Zeegers herinnerde, dat hy den overleden reeds als jongen der lagere school heeft gekend en hoe hy toen reeds sympa thie voelde om zijn durf, zijn vastberaden heid en ook over zyn hulpvaardigheid. Spr. schetste, hoe de overledene vlieger wilde worden by de K.L.M. en daar in slaagde door zijn gestelde doel hardnekkig na te streven. Niet alleen als verkeersvlieger, doch ook als eserve-officier der landmacht ble ken zyn goede eigenschappen. Ook toonde hij grooten ijver voor de we- j tenschappelijke zijde van het vliegen, welke met de hoogste bevoegdheid is bekroond Hij heeft zijn doel bereikt, doch Gods wegen zijn ondoorgrondelijk. Spr. meende, dat ook het Nederlandsche volk Steensma niet zal ver geten, omdat hij vooraan stond in het front, de belangen der Nederlandsche luchtvaart te verdedigen. De heer Bakker, oom van den overledene, schetste hoeveel de familie van hem hield, omdat zij wist, hoe energiek hij kon zijn en hoe sterk van wil. De heer J C. Steensma, eveneens oom van den overledene, schetste hoe de overledene, die reeds toen hij nog slechts één jaar oud was, zijn moeder verloor, ondanks alles een flinke moedige jongeman was geworden. Wat de heer Plesman had gezegd, deed spr. goed. Totaal onschuldig was hij aan de qatastrophe, die zijn eigen leven en dat van anderen kostte. Ds. F. A. Visser, hervormd predikant te Cadzand, herinnerde aan de twee jaar, die de overledene te zijnen huize had doorge bracht. Het bleek toen al, hoe begaafd Kees was. Zijn later leven heeft bewezen, dat in den bloei der jeugd de vrucht is gevormd Wij spreken, dat een jong leven is afgesneden, maar God zegt: het is oogsttijd voor Kees Steensma, :k heb ander werk voor hem. Wij gelooven, dat God zich nooit vergist God is ons aller vader. Spr. besloot met woorden van berusting en troost en bad tot slot het Onze Vader. De zuster van den overledene dankte voor de belangstelling. De tweede bestuurder naar zijn laatste rustplaats gebracht. Onder groote belangstelling is gistermid dag op de begraafplaats Crooswijk te Rot terdam ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den bij de ramp van de Flamingo om het leven gekomen tweeden bestuurder G. Geering. In de kapel hadden zich verzameld vele vrienden en kennissen van den overledene, alsmede de heeren mr. L. Slotemaker, al gemeen secretaris van de KL.M., D. van Drie van Wageningen, leider van het kan toor Rotterdam der K.L.M., de piloot J. J. on ong, eenige leden van het personeel an e vliegveld Waalhaven, met den ha venmeester en den chef van de passage-af- deeling van deze vlieghaven. Viool voordracht. 4.05 Zang. 5.20 Orkestconcert. 7,50 Zang. 8.05 Pianovoordracht. 8.50 -L „Le maria- ge aux laternes", operette. II. „Mesdames de la Halle", operette. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.50 Heinz Putsche en zijn orkest. 9.50 Gr.pl. 12.20 Fa- brieksorkest. 1.35 Omroeporkest en -kleinorkest. 2.35 Gev. concert. 4.50 Sted. orkest van Bautzen. 6.20 Gitaar en piano. 7.05 Gr.pL 8.30 Gev. concert mm/. solisten, boe- renkapel, Omroepkoor en -klein orkest. 9.20 Omroeporkest. 10.55 Pianovoordracht. 11.25—12.20 Willi Schneider's dansorkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30—2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 L. Langlois' orkest. 6.20, 7.05 en 8.20 Gr.pl. 8.35 Radio- tooneel. 8.55 Gr.pl.9.20 Symph.- concert uit Knocke, mmv. solist. 11.—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 M. Alexys' orkest. 1.30—2.20 Gr.pl. 5.25 J. Boullon's dansorkest en de La- nigoro Hot Players. 6.35 L. Lang lois' orkest. -8.20 Gr.pl. 8.35 Uitz gewijd aan 4 Augustus 1914. 10.05 Gr.pl. 10.30—11.20 A. Felleman's dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Frankforter Omroeporkest, -koor en solisten. 9.20 August, maandoverzicht. 10.20 Ber. 10.40 Sportrep. 10.50 Trioconcert. 11.20— 12.20 Dansmuziek (gr.pl. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen f.10.05, Nor- mandië 10.05—10.35, Parijs R. 10.35 —11.05, Lond. Reg. 11.05—12.20, Keulen 12.2013.20, Brussel VI. 13.20—14.20, Parijs R. 14.20—14.35, Keulen 14.3515.20, Parijs R. 15.20 —15.35, Lond. Reg. 1535—17.20, Pa rijs R. 17.2018.20, Brussel VL 18.20—18.35, Brussel (Fr.) 18.35 19.20, Keulen 19.2020.05, Parijs R. 20.0520.20, Luxemburg 20.20 20.50, Parijs R. 20.5022.50, Brus sel VI. 22.50—23.—, Weenen 23.— 24.—. "Lijn 4: Brussel (VI.) 8.9.20, Luxemburg .9.20—10.35, Droitwich 10.3518.20, Luxemburg 18.20 18.40, Droitwich 1IL4021.40, Lu xemburg 21.4022.—, Droitwich 22.23.en Lond. Reg. 23.24. Lijn 5: Diversen. Nadat de met bloemen en kransen gedekte kist tijdens het spelén van het adagio uit <fe sonatfe Pathetique" van Beethoveh was bin nengedragen, heeft kapitein Raland van de luchtvaart-afdeeling Soesterberg eenige woorden gesproken. Spr. zeide dat Soester berg aan Geering een mooie herinnering be waart, een herinnering aan een man die de vliegerij met hart en ziel was toegedaan, die een goed officier was en een trouw ka meraad. De vader van den overledene heeft dank gezegd voor de vele blijken van belangstel ling. Op verzoek van familie en verloofde is er verder niet gesproken. Onder het spelen van Handels Largo is de kist naar buiten gedragen, waar zy aan den schoot der aarde is toevertrouwd. Begrafenis mej. M. J. van der Laan. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de bij de ramp van de Flamingo omge komen mej. M. J. van der Laan, stewardesse van de K.L.M. Er was zeer veel belangstelling. In de aula waar het stoffelijk overschot stond opge baard, waren o.m. als vertegenwoordigers van de K.L.M. aanwezig mr. L. H. Slotema ker, de piloot Hondong, de chef-stewardesse mej. H. Bongertman en verschillende colle ga-stewardessen. Onder de vele bloemen wa ren kransen van de K.L.M. en van de Sa bena. In de aula betuigde mr. Slotemaker na mens de directie van de K.L.M. zyn deelne ming aan de familie. De herinnering aan mej. van der Laan, die zich bij de maat schappij veler genegenheid had verworven, zal blijven leven. Dr. J. D. Dozy, doopsgezind predikant, sprak een troostend woord, wijzend op Hem, die gezegd heeft: „Ik ben de goede Herder". Spr. bad voor de overblij venden. Nadat het orgel Ases Tod had gespeeld, werd het stoffelijk overschot door vele be langstellenden gevolgd, naar de groeve ge dragen. Hier sprak ds. Drost uit Arnhem een grafrede uit, daarbij als tekst kiezend Psalm 130: Uit de diepte roep ik tot u, o Heer. Nadat spr. het Onze Vader had voorge beden, sloot hij met een dankwoord namens de familie, waarna nog velen een laatsten groet aan de doode brachten. Begrafenis A. Wapperon. Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag op de algemeene begraafplaats te Dordrecht ter aarde besteld het stoffe- ly k overschot van den werktuigkundige A. Wapperen. Nadat de kist in de groeve was neerge laten en talrijke kransen van verschillende luchtvaart-maatschappijen rondom .het graf waren geplaatst, sprak het eerst de onderdirecteur van de K. L. M., de heer Guillonard, die zeide geen woorden van troost te kunnen spreken by dit smartelijk verlies. Wapperon was gezien bij zijn chefs en bemind door zijn collega's, zoodat hij in aller herinnering zal blijven voortleven. Hierna nam de burgemeester van P*" Pendrecht, de heer P. van Rees, het woord, die namens de burgerij afscheid van den overledene nam en herinnerde aan diens

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6