BETOVERDE BOS QemeetUecadett Branden. Verkeersongelukken. GEMENGD NIEUWS. NIEUWE NIEDORP LIMMEN groote ambitie voor zijn mooie vak, dat hij het eerst had uitgeoefend bij Aviolanda te Papendrecht, later bij Nederland's groo te K. L. M. Na woorden van troost tot de familie te hebben gericht, eindigde hij met een „Rust zacht Een turnmakker van den heer Wapperon de heer L. van Dalen, sprak van zyn waar deering voor het werk van den overle denen als oud-voorzitter van de turnver- eeniging „Olympia" waarna ds. Abbingh met een toepasselijk woord de plechtigheid sloot. N.S.B. „herdenkt" Nathans In het kringhuis der N. S. B. aan de Oranje Nassaulaan te Amsterdam bevindt zieh een bord waarop mededeelingen ge schreven worden. Toen de „Flamingo" omkwam, stond daarop het volgende te lezen: Vreesélijk ongeluk bij de K. L. M. Veertien dooden en een Jood. TYPHUS IN HEERLEN. Reeds veertien patiënten; besmet drinkwater de oorzaak? Sedert eenige dagen doen zich te Heerlen verschilende gevallen van typhus voor, waarvan de oorzaak waarschijnlijk gelegen is in het drinken van ondeugdelijk water. Veertien menschen zijn reeds door de ziekte aangetast en moesten in het zieken huis worden opgenomen. Van deze 14 pa tiënten zijn er 13, die in hetzelfde deel der gemeente wonen, n.1. Caumer, De vermoedelijke besmettingshaard moet •waarschijnlijk gezocht worden in een bron waterputje, dat zich in deze buurt bevindt, en waarvan het water door de omwonen den meermalen wordt gebruikt. In het be gin van de vorige week had men van de zijde der gemeente reeds een bordje met „Verboden drinkwater" bij deze particuliere bron laten zetten, doch voor alle zekerheid werd het jl. Donderdag geheel dichtgemet seld, terwijl men het water afvoerde naar het riool. Merkwaardig is intusschen, dat de ge meentelijke waterbronnen in de Caumer ongeveer twee maanden geleden ook in opspraak kwamen, in verband met de t"«n optredende gevallen van darmcatarrh. VACANTIECURSUS BINNENVAART. Officieel bezoek aan Wageningen. Gisteravond is het instructievaartuig Prin ses Juliana van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, met de deelnemers aan den va- cantiecursus te Wageningen aangekomen. Direct na aankomst hebben zich de bur gemeester van Wageningen en zijn echtge- noote, een der wethouders, de gemeente-se cretaris, de havenmeester en tal van raads leden en hoofden van bedrijven, leeraren en hoofden van scholen, aan boord van het vaartuig begeven. Zij werden ontvangen door den directeur van het Onderwijsfonds, den heer G. de Jong, die de autoriteiten rondleidde. De deelnemers aan den vacantiecursus hebben gisterochtend een bezoek gebracht aan de stichting „Het Ned. scheeusbouw- kundig proefstation" te Wageningen. De directeur ervan zette de beteekenis en de werkwijze van het proefstation uiteen. Te elf uur vertrok de prinses Juliana van Wageningen naar Arnhem. In den middag werd aldaar een bezoek gebracht aan het in aanbouw zijnde r. k. Internaat voor schipperskinderen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Handelsreiziger door trein gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg in de ge meente Gouderak, op de lijn Gouda-Schoon- hoven, is een 59-j. fietsrijder, handelsreiziger B. uit Gouda, door den trein, die uit Schoon hoven vertrok, gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het van It- tersonziekenhuis te Gouda overgebracht. De wielrijder moet den trein wel gezien hebben doch blijkbaar heeft hij getracht nog den overweg te passeeren hetgeen evenwel mislukte. Hij werd door den trein een der tigtal meters meegesleurd en terziide van de «poorbaan geworpen. monstreerd, doordat de leden van directie en administratief personeel de verschillen de bewerkingen voldoende machtig waren. De heer J. Asscher demonstreerde zelf het kloven van een diamant. Na een verblijf van ongeveer een uur heeft de prins de slijperij verlaten. INVALIDITEITS- EN OUDER- DOMS-RENTEN. Op 1 Juli 1937 werden 36.726 weduwen- renten en 14.048 weezen-renten krachtens de invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier wet, 119.107 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 53.477 personen een inva- liditeitsrente, als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens art. 24 der ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 117.772 personen in het genot van eens als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdoms rente van drie gulden per week. Het aantal renten, voortvloeiende uit krachtens art. 10 van genoemde wet geslo ten verzekeringen (self-supporting-xerze- keringen) met rentebedragen van 3 tot 20 gulden per week, bedroeg 4452. HET BESLAG VAN HET SPAANSCHE M.S. „BAURDO". Op 9 Juli arriveerde, komende van Archangel, in de Dordschè zeehaven het Spaansche m.s. Baurdo. Het schip voer in „time charter" voor de Sofragt, de bevrach- tingsorganisatie van Sovjet-Rusland, die het schip gehuurd had van de Baskische regee ring. Na in Dordrecht te hebben gelost is de kapitein in opdracht van de agente van de Sofragt het Nederlandsche bevrachtingskan toor, opgestoomd naar Vlaardingen, waar het aan de Vulcaanhaven gebunkerd heeft De eerstvolgende bestemming van de Baurdo zou Onega zijn, een Russische haven aan de Witte Zee, doch vóór dat het schip vertrok, kwam het Nederlandsche Bevrach tingskantoor ter oore, dat de kapitein het voornemen had opgevat om koers te zetten naar Bilbao. Hiertegen had niet alleen een deel van de bemanning bezwaar, maar ook de Sofragt, die beslag op het schip deed leg gen ten laste van de Baskisehe regeering. De reederij Ibarra te Sevilla, aan wie het schip, dat oorspronkelijk Cabp Quintess heette, had toebehoord, voordat het door de Spaansche regeering was geconfisceerd, heeft zich tegen het gelegde beslag verzet en in kort geding voor den president van de rechtbank te Rotterdam, mr. H. de Bie, geëischt, dat het beslag zal worden opgehe ven. Hij was van oordeel, dat er geen ter men aanwezig waren om het beslag op te heffen en veroordeelde de eischeres tevens tot het betalen van de kosten '•-.*> ge ding, zijnde 50. en een aan en spoedig waren de drie hooibergen een vuurzee. Het rietendak van de boerde rij vatte vlam, doch de bewoners slaagden er spoedig in met emmers water het vuur te blusschen. De gunstige windrichting hielp mede de boerderij te behouden. De autospuit uit Epe was spoedig ter plaatse en daarme de was het gevaar voor de boerderij gewe ken. De hooibergen, een wagenschuur eenige landbouwwerktuigen werden prooi der vlammen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag is brand ontstaan in de boer derij van den landbouwer van Vink aan de Smalle Steeg te Nijmegen. De brandweer wist het vuur spoedig te bedwingen. Niette min brandde de boerderij geheel af. ,Van den inboedel kon zoo goed als niets worden gered, terwijl van den veestapel een varken in de vlammen omkwam. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. BELANGEN VAN KAPPERS. De landelijke vereeniging ter behartiging van de belangen van kappers, schoonheids specialisten en kappers-parfumeriehande laren heeft aan den minister van economi sche zaken een uitvoerig rapport gezonden in verband met de vestigingseischen. Daarin zijn opgenomen het leerlingstelsel en het vakonderwijs, zooals deze vereeniging meent dat noodig is om tot gezondmaking van het bedrijf te komen, en de vestigings wet op het kleinbedrijf in te voeren. PRINS EN PRINSES TSJITSJIBOE IN ONS LAND. Hedenmiddag zijn prins en prinses Tsjitsji- boe kort na elkaar te 's-Gravenhage gearri veerd. waar zij hun intrek hebben genomen in hotel Des Indes. dat voor deze gelegen heid de Japansche vlag, het witte dundoek met de rijzende zon, had uitgestoken. Ter begroeting van de prinses waren aan wezig jonkvrouwe A. baronesse Schimmel- penninck van der Oye, hofdame van de ko ningin, die aan de prinses tijdens haar ver blijf is toegevoegd, de kanselier van de Ja pansche egaltie, die gekleed was in Japansch nationaal costuum, alsmede de derde secre taris dier legatie. Te ruim zes uur arriveerde prins Tsjitsji- boe, die niet zooals de prinses rechtstreeks van Amsterdam naar den Haag was geko- men maar eerst een bezoek aan de Jambo- 'ee"terreinen te Vogelenzang had gebracht, waar hij in het bijzonder het kamp der Ja pansche Jamboree-deelnemers bezichtigde. Hij werd door den directeur van het hotel ontvangen. Hij werd vergezeld o.a. door den kapitein-ter-zee Doorman, die hem tijdens zÜn verblijf in ons land is toegevoegd. In het gebouw der Japansche legatie heeft de Japansche gezant gisteravond het prinse lijk paar een banket aangeboden. De prins Tsjitsjiboe. Gistermiddag heeft prins Tsjitsjiboe een bezoek gebracht aan de diamantslijperij van de firma Asscher aan de Tolstraat te Am- 'terdam. De prins was hierbij vergezeld van eenige leden van zijn gevolg en den Japan- schen consul, den heer W. Rehbock. De prinses was wegens vertrek naar den Haag niet bij dit bezoek tegenwoordig. De Prins teekende het gastenboek en was zeer Betroffen de handteekening te lezen van zÜn keizerlijken broeder Z.M. Hirohito, die jn 1926 met prins Hendrik de slijperij heeft bezocht Wegens vacantie waren er geen arbeiders ln de fabriek, doch de bewerking van de dia- ""•nt kon toch aan den prins worden gede- VOOR DE PHILATELISTEN. Bijzonder stempel ter gelegenheid van het zevenhonderd jarig bestaan van Doesburg. Ter gelegenheid van de herdenking van het 700-jarig bestaan van de stad Doesburg wordt van 4 tot en met 8 Augustus de cor respondentie, welke in de op het feestter rein geplaatste brievenbus wordt ter post bezorgd, van den afdruk van een bijzonder stempel voorzien. HAZARDSPEL TE ZANDVOORT. Speelapparaat in beslag genomen. Op vermoeden van hazardspel heeft de po litie gistermiddag in een perceel aan de Burgemeester Engelbertstraat te Zandvoort een speelapparaat, dat op een tafel met bal- letejs, draaiende onderdeelen en genummer de schijven werkte, in beslag genomen. Het was een nieuw spel, dat in besloten kring een vereeniging, waarvan men lid moest zijn en waarvan ook inderdaad tlle leden elkaar kenden werd beoefend. Daar de wet hazardspel verbiedt en geen onder scheid maakt tusschen al of niet besloten kring, is de politie tot inbeslagneming over gegaan. De deelnemers werden ter plaatse verhoord en tegen het bestuur van de ver eeniging werd proces-verbaal opgemaakt. Voor de rechtbank zal mettertijd worden uitgemaakt of dit nieuwe spel onder de ha zardspelen moet worden gerekend. EEN SML'LPAAP IN DE ROTTERDAMSCHE DIERGAARDE. Een van de olifanten in de Rotterdamsche Diergaarde wist Zondagmiddag een tasch met lekkernijen en brood van een bezoekster te bemachtigen. Wat voor moeite de oppas ser ook deed: Johny gaf hem niet terug en at de tasch met inhoud geheel op. In de tasch bevond zich ongeveer acht en zestig gulden aan bankpapier en wat klein geld. De oppasser heeft door vlug even zijn hand in den bek te steken ongeveer een gulden vijftig aan zilvergeld weten terug te krijgen. Na dit diner heeft de olifant, zijn gewoon te getrouw, zijn compliment gemaakt en aan de bel getrokken. Hij heeft de bewuste dame waar voor haar geld willen geven. BRAND TE EPE. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een paar hooibergen van een boerderij te Dijkhuizen, gemeente Epe, bewoond door den heer van 't Hof en eigendom van de stichting het Feitenhof te Elburg. De fellé wind wakkerde de vlammen ERNSTIGE AANRIJDING DOOR ONVOORZICHTIGE FIETSER. Op den Bezuidenhoutscheweg te den Haag is gistermiddag een vrachtauto uit Haarlem, bestuurd door G. C., 38 jaar, uit die ge meente, in botsing gekomen met de 30-jarige wielrijdster C. J. M. H., doordat hij plotse ling moest uitwijken voor den wielrijder W. J. L. E., die onvoorzichtig den rijweg over stak. De wielrijdster kreeg een schedelbasia- fractuur en brak haar linkerarm. In bewus- teloozen toestand is zij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen is de ongeveer 23-jarige wielrijder J. Wageman, wonende in Zwaag- westeinde (Fr.), aan den Frieschen straat weg onder Visvliet aangereden door een auto uit Groningen. De jongeman werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef met ernstige verwondingen op den weg liggen. Een dokter kon slechts den dood constateeren. De man was. gehuwd en vader van een kind. ERNSTIG MOTORONGELUK TE WASSENAAR. Gistermiddag reed op den Rijksstraatweg by den Deyl te Wassenaar een uit de rich ting Leiden komende personenauto, bestuurd door K. uit den Dolder, terwijl uit de tegen overgestelde richting de motorrijder G. uit Ginneken kwam met als duopassagier zijn zoontje, die op weg waren naar de Jam boree. G., die de van Zuylen van Njjeveltstraat wilde inrijden en hiertoe den straatweg moest oversteken, zag de auto die rechts van den weg reed, te laat en reed met groote vaart tegen deze op. Zijn rechterbeen werd verbrijzeld; zijn zoontje liep een schedel breuk op. G. werd per ziekenauto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, terwijl zijn zoontje door een juist passeeren- de ziekenauto naar Bronovo te den Haag werd gebracht. MOTORRIJDER AAN VERWON DINGEN BEZWEKEN. Vrijdagmiddag is tijdens de groote ver keersdrukte na afloop van de Vierdaagsche, de motorrijder van Setten op den Paalsche- weg te Nijmegen ddor een auto aangereden. De man kwam te vallen en liep een hersen schudding en een hoofdwonde op. Hij werd naar het Wilhelminaziekenhuis overge bracht, waar hij gister aan zijn verwondin gen is overleden. EEN DOODE, EEN ZWAAR GE WONDE. Gisteravond reed de heer K. M. Jr. uit Middelburg met een door hem gehuurde auto met als medepassagier de 35-jarige H. C. Wielandt, assuradeur te Middelburg, met vrij groote snelheid naar Veere. In een bocht van den weg verloor hij de macht over het stuur. De wagen zwaaide naar links, daarna naar rechts en botste toen in volle vaart tegen een boom. De schok was zoo hevig, dat de boom geheel in den wa gen drong en het voertuig geheel vernielde. Toegesnelde hulp trof den heer Wieland met gespleterf schedel aan. Hij gaf nog eenige teekenen van leven, doch bezweek weldra. De heer M. had verschillende min of meer ernstige verwondingen opgeloopen en bovendien een hersenschudding beko men. Zoowel de gewonde als het stoffelijk overschot van den heer W. zjjn naar het gasthuis te Middelburg overgebracht. De politie heeft beslag op het lijk gelegd. De heer Wielandt wat te Middelburg een bekende persoonlijkheid, die o.a. zitting had in het bestuur van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer, in het bestuur van de vereeniging „Uit het volk, voor het Volk" en in dat van het Middelburgsche muziekcorps. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet vastgesteld. De geboortedag van wijlen koningin Emma. - Ter gelegenheid van den verjaar dag van wijlen koningin Emma werden gister kransen en bloemen gelegd aan den voet van het monument, dat ter harer na gedachtenis in de gemeente Baarn werd op gericht. Er waren kransen van het comité tot oprichting van dit monument van de algemeene en van de christelijke Oranje- vereeniging te Baarn, terwijl ook talrijke particulieren hun bloemen bij het monu ment brachten. Op het praalgraf in de Nieuwe Kerk te Delft werden eveneens bloemen gelegd. Prins Bernhard in Muiden terugge keerd. - Om kwart voor vijf gistermiddag is prins Bernhard aan boord van de Tromp II weer in de jachthaven te Muiden teruggekeerd. Er was thans, in tegenstel ling tot des morgens, toen niemand iets van het bezoek wist, veel belangstelling. Toen de prins in zyn wagen stapte, werd hij hartelijk toegejuicht. Ontslag bij de Ford-fabrieken. - Bij den aanvang der vacantie voor het personeel der Ford-fabrieken te Amsterdam heeft de di rectie aan ongeveer 80 leden van het perso neel ontslag aangezegd. Naar de directie heeft medegedeeld, is het niet uitgesloten dat deze arbeiders na verloop van tijd weder te werk zullen worden gesteld, daar het ont slag verband houdt met den aanvang van een nieuw fabricageprogram, dat tijdelijk de medewerking van een aantal arbeiders overbodig maakt. Vischsterfte te Giethoorn. - Onder de visschen in Giethoorn is een massale sterfte opgetreden. Twee visschers hebben ieder reeds 150 pond doode visschen in hun net ten opgehaald. Natova. - De minister van economi sche zaken, mr. Steenberghe, heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van de door den bond van volkstuinders te Amsterdam vah 47 September in het R.A.I.-gebouw aldaar te houden jubileums-bloementen toonstelling, genaamd N.A.T.O.V.A. (Natio nale Tentoonstelling op Volkstuingebied). Bovendien heeft et ministerie van econo mische zaken voor deze tentoonstelling een verguld zilveren medaille beschikbaar ge steld. Het anti-militaristisch wereldcongres te Parijs. - Naar men ens meedeelt, zullen ds. N. Padt te Zutfen en ds. J. B. Th. Hu- genholtz te Ammerstol „Kerk en Vrede" vertegenwoordigen op het anti-militaris tisch wereldcongres van 15 Aug. te Parijs. Ds. Hugenholtz zal tegelijkertijd de intern, unie van anti-mil. geestelijken op dit congres vertegenwoordigen. Internationaal katholiek esperantis tencongres. - Gistermiddag is in de Rid derzaal te Den Haag op plechtige wijze het Internationaal katholieke esperantis tencongres geopend, dat van 1 tot 6 Augustus gehouden wordt. Onder de aan wezigen bevonden zich o.a. de minister van justitie en de waarnemende president van den ministerraad, mr. Goseling. Diamanten huwelijksfeest. - Het echtpaar P. Groot, wonende te Delft, hoopt op 16 Augustus a.s. den dag te herdenken, waarop het voor 60 jaai in het huwelijk trad. Nederlandsche Spoorwegen. - De definitieve ontvangsten van de maand April 1937 (incl. die der geëxploiteerde spoor- en tramw.) bedragen 8.239.487,24 tegen 8.218.133,14 in 1936. Totale ontv. van 1 Jan. af waren 31.944.152,04. Het gemiddeld aantal K.M. in exploitatie van 1 Jan. af was 3409 tegen 3431 verleden jaar; de ontvangst per dagkilometei be droeg 78.08 tegen 73.47 in 1936. Een fietstocht van 17 uur. - Uit Gro ningen kwam gistermorgen te 11 uur een jongeman, genaamd Visser, zich melden aan de loketten van het tentoonstellings gebouw Houtrust te Den Haag, met het verzoek, tot de „Avia" te worden toege laten. Hij had een fietstocht van 17 uur ervoor over gehad om de luchtvaartten toonstelling te bezoeken. Vrijdagavond vergaderde de raad voltallig, onder leiding van burgemeester Pluis ter. Ingekomen was een brief van Ged. Staten inhoudende het bericht, dat uit het advies van het Departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen is geble ken, dat het subsidie, dat de gemeente verleent ten behoeve van het naai-onder- wys, |een strikt onvermijdelijke uitgave is en dit subsidie zoo spoedig mogelijk moet worden ingetrokken in elk geval zoodra de thans loopende cursus is beëindigd. De voorzitter zeide dat dit een zeer onaan genaam bericht was, aangezien het bestaan onzer naaischool hierdoor in gevaar komt. De cursus is juist met 1 Mei begonnen, zoodat hy op het oogenblik nog blijft. B. en W. zullen alles doen om wijziging in dit besluit te krijgen. De kosten der naaischool zijn jaarlijks ongeveer 300. De geheele raad gaat er mee accoord dat B. en W. zul len pogen alles te doen om de naaischool te behouden. Brief van Ged. Staten over de raming der werkloosheidsuitgaven voor 1937. Deze moet van 18890 worden terugge bracht naar 17500. Vaststelling heeft plaats eener gemeen schappelijk regeling inzake het gebruik van de destructor te Schagen tusschen de gemeenten behoorende tot den Vleesch- keuringsdienst Oudkarspel eenerzyds en die behoorende tot den kring Barsinger- horn anderzijds. Besloten wordt tot het aangaan eener kasgeldleening tegen een rente van ten hoogste 2K groot ten hoogste 10.000, zulks ten vervanging van kasgeldopname bij de Boerenleenbank waar de rente thans 4 1/4 is. Aangeboden werd de rekening 1936. Gewone dienst ontvangsten 110295.75; uitgaven 1121660.31; nad. saldo 1964.56. Kapitaaldienst ontvangsten 23587.47; uitgaven 19742.71; saldo 3844.76. De rekening der gasfabriek gaf aan een ontvangst en uitgaaf van 5912.34. Vastgesteld werden de jaarwedden en pensioengrondslagen met ingang van 1 Augustus 1937 van de ambtenaar ter secre tarie mr. C. J. v. d. Molen op 550 en van den ambtenaar ter secretarie L. Bakker op 450. Met algemeene stemmen werd op voor dracht van B. en W. tot agent der arbeids bemiddeling benoemd op een jaarwedde van 100, de heer L. Bakker, zulks met ingang van 1 Augustus a.s. Met algemeene stemmen werd mr. C. J. v. d. Molen benoemd tot plaatsvervangend secretaris. I Eveneens werd mr. v. d. Molen benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de Burg. stand. Bij de rondvraag sprak de heer Olie over aanschaffing van hooiyren met ther mometers. Spr. oordeelde dat op deze wijze de noodzakelijkheid van het moeten spitten beter kon worden beoordeeld. De burgemeester zeide tot dat B. en W. dit voor volgend jaar onder de oogen zul len zien. Hierna sluiting. In de voltallige raadsvergadering van Vrijdagavond heeft de burgemeester, de heer J. J. Nieuwenhuysen, een woord van hartelijken dank bericht aan den raad, de feestcommissie en de Limmer burgerij, die voor hem en zijn familie, den 9en Juli, zijn jubileumdag als burgemeester, tot een waren feestdag hebben gemaakt. De notulen van de buitengewone ver gadering van 9 Juli werden niet gelezen, doch ter visie gelegd. Van Ged. Staten was ingekomen de goedkeuring voor de nieuwe verordening op woonwagens en woon schepen. Een verzoek van de afd. Limmen van het Wite Kruis om subsidie, werd aangehou den tot de begrooting. De gemeentebegroo- ting 1937 werd terug ontvangen. Eenige af- en overschrijvingen werden aangebracht,, opnieuw vastgesteld en het het eindbedrag bepaald op 75.238,49. Een nieuwe lagere school. Daarna kwam aan de orde het bouw plan voor een openbare school. De voorzitter zeide, dat het bouwplan noodzakelijk uitgevoerd moet worden. Het is een kwestie, die al eenige jaren han gende is en nu niet meer uitgesteld kan worden. De schoolinspectie en de minister hebben moeilijkheden te berde gebracht, welke wij ook al wisten, doch het moest wachten door de tijdsomstandigheden, die voor onze gemeente niet rooskleurig zijn. Nu de minister heeft ingegrepen, moet er wat gebeuren. Deze zaak is nauwkeurig be keken, B. en W. stelden voor: het bouwen, var, 2 lokalen met hall en den bouw zóó uit te voeren, dat het mogelyk is een 3e lokaal aan te bouwen. Het gebouw zal komen op het perceel van J. Oudhuis aan den Hoogeweg. In de school komt centrale verwarming. Aan B. en W. werd de ge vraagde goedkeuring voor den bouw ver leend, alsmede voor het aanschaffen van nieuwe banken en leermiddelen. Het heele plan. werd goedgekeurd en het daarvoor 119. Anneke moest lachen. Op een rijtje achter elkaar gingen de kabouters de slaapzaal binnen. Lachend en grapjes makend. Maar nauwelijks waren ze binnen of ze begonnen te fluisteren, en liepen op hun teentjes naar hun bedjes toe. Dit was zo de Huisorde, want aan de ingang van de zaal hing een groot bord, waarop stond geschreven „STILT E!" 120. De koning ging verder met Anneke. Aan de an dere zijde van de gang deed hij een deur open, en daar zag Anneke haar slaapkamertje. „O, wat snoezig", riep ze verrukt, en klapte van blijdschap in haar handjes.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7