|i Stad m Omqemn Onie JColoHiën JCeeAóL School Spoet Aqwida JlcovUidaat 1lieuws tyuMicaties NASSAU-TAX. Tel. 3545 burgervlotbrug heiloo carllon-concert. NOORDSCHARWOUDE WARM EN HUIZEN 't ZAND KOEDIJK Alkmaar, Woensdag. EEN „SPREKENDE" RECLAME voor GASVERBRUIK. „Binnenkort" zoo schreven de burge meester en de secretaris van Alkmaar ons zal ten behoeve van de propaganda voor het gebruik van gas een begin worden ge maakt met het vertoonen van sprekende films tusschen de gewone films in bios cooptheaters in deze gemeente. Deze films zullen proefdraaien op Woens dag 4 Augustus a.s. des voormiddags te 11 uur in het Victoria Theater. De leden van den Raad en hunne huisgenooten zijn uit- genoodigd de vertooning van deze propa gandafilms op genoemd tijdstip bij te wonen". Als B. en W. en de leden van den Raad met al hun huisgenooten waren uitgenoo- digd was het zeker noodzakelijk vroegtijdig aanwezig te zijn, want het Victoria Theater beschikt wel over heel wat zitplaatsen, maar er zijn ook raadsleden wier woning de ooievaar blijkbaar geen enkel jaar kan passeeren, zonder daarbij voor een kleine surprise te zorgen. Laten we hier dadelijk de verklaring ge ven dat 't nog al mee viel. De burgemeester was er niet, de secre taris niet en de beide wethouders, die bui ten het gasbedrijf staan, schitterden even eens door afwezigheid. Zij waren er niet en hun familie en huisgenooten waren er dus ook niet. Van de leden van de gas-commissie was er niet één opgekomen en van de andere raadsleden was er alleen de man, die zich meer dan iemand anders op gas gespeciali seerd heeft, namelijk de heer Stoutjesdijk. Wethouder Bonsema, de directeur de heer Hofman en de heer Cohen, de samensteller van de propaganda-filmpjes, hebben met de heeren van de Pers nog een kwartiertje ge zellig in de hall gezeten en de bediende van het Victoria Theater keek zoo nu en dan eens om den hoek van de buitendeur, maar zag evenmin iets komen als de beroemde zuster Anna uit de gruwelijke geschiedenis van wijlen Blauwbaard. Toen zijn we maar zonder raadsleden en huisgenooten begonnen en de geheele ge schiedenis was in ruim een kwartier tijds al weer afgeloopen. Wie zich voorstelt, dat hier geweldige sensatiefilms vertoond worden, waarin Greta Garbo en Mariene Dietrich bij haar boeiende liefdesavonturen zoo nu en dan eens over het Alkmaarsche gas spreken, komt bedrogen uit. Deze reclamefilmpjes zijn slechts een- actertjes eigenlijk half- of kwartactertjes en wat men er in te zien krijgt, is voor alle steden toepasselijk waar een gasfabriek wordt gevonden. „Gebruikt gas!", dat is natuurlijk het doel van deze reclame en dat men het moet ge bruiken en ook op welke manier wordt hier duidelijk gedemonstreerd. Daar is b.v. het interessante drama van den mijnheer die een vriend meeneemt om bij hem te komen eten. De vrouw des hui zes toont zich bij de begroeting blij-verrast, maar even later, in de keuken, is de ver rassing van minder aangenamen aard. Het oude fornuis wil niet branden en levert slechts rook, de pannen zijn zwart en vuil, de petroleumstellen deugen niet en terwijl de gast in de huiskamer zit te gapen van verveling of van den honger zit er in de keuken een machteloos, verwaarloosd en zwart berookt vrouwtje, die geen kans ziet een eenvoudig bordje soep op tafel te brengen. Vele weken later komt dezelfde gast blijkbaar een geweldige optimist weer eten en ziedaar: nu is de toestand heel anders. Er komt heet water uit een geijser, het gasfornuis prijkt met blinkende pan nen, in de huiskamer brandt een gashaard en het diner is niet alleen gezellig maar de gerechten zijn van uitstekende kwali teit Of heeft U liever de geschiedenis van twee bejaarde menschen, die van den schouwburg thuis bij een koud geworden haard komen en daarna verstandig worden en een week later gezellig bij een gas haardje zitten? Er is een viertal van deze kleine films en een duidelijke stem vertelt daarbij wel ke voordeelen en gemakken er aan het gebruik van gas zijn verbonden. Telkens verschijnt daarbij de mededee- ling, dat men bij het Alkmaarsche gasbe drijf alle inlichtingen ook over vastrecht zal kunnen krijgen. Wat in deze propagandafilmpjes bijzon der opvalt zijn de aardige momentjes uit het dagelijksche leven, een paard, een auto, een winterlandschap, enkele muzieknoten uit een radio-toestel, zij illustreeren elk oogenblik het betoog van den verteller. Dat de toeschouwers voldaan waren, laat zich begrijpen en tevens dat men den heer Stoutjesdijk daarbij moet uitzonderen om dat deze van meening is, dat goede pe- troleum-vergassers geenszins de ontmoe digende resultaten geven, waarvan de film in het keukendrama zoo'n droevig beeld heeft getoond. Het ligt in de bedoeling van deze korte filmpjes er in den winter in de theaters hier ter stede telkens een in het voorpro gramma te draaien. Wij hopen voor de gasdirectie, dat zij tot vele nieuwe aansluitingen en een groo- ter gasverbruik zullen leiden. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar zijn ter inzage gelegd de uitdeelingslijsten in de volgende faillissementen: Wilhelmus Volkers, klompenhandelaar te Den Helder met een uitkeering van 445,/ioo J. Cornielje, meubelmaker te Den Helder met een uitkeering van 74"/ioo Th. van IJzendoorn, handelaar in zui velproducten te Den Helder met geen uitkeering. ORGELCONCERTEN FEIKE ASMA. Het 3e orgelprogramma, aanvangende 8.15 uur, uit te voeren door den heer Feike Asma in de gereformeerde kerk aar. de Oudegracht alhier, bevat werken van F. Mendelssohn, Choral mit variatonen over 't „Gebed des Heeren", Jan Zwart, Musyck over de voysen der Psalmen Davids (Psalm 84& 1, Psalm 146 1 en Psalm 25 2), R. Renzi, Toccata, E. Bossi, Chant du Soir (avondlied). onderzoekingen in te stellen. Zooals te be grijpen is dit van het grootste belang voor de veiligheid van het luchtverkeer in de toekomst, want als men de oorzaken van deze ramp kan achterhalen, kan men alle maatregelen treffen om een herhaling te voorkomen. De Belgische heeren geven blijk aan de zen gang van zaken hun volledige mede werking te verleenen. Hun bezoek bewijst de goede samenwer king, welke vooral zoo gelukkig voor de verkeersveiligheid, omdat de gemeenschap pelijke reconstructie van de ramp, de meeste resultaten kan hebben. Wij zelf hebben de grootst mogelijke moeite gehad met het thuisbrengen van vele onderdeelen en de met onze vliegtui gen onbekende Belgen zijn deze moeilijk heden natuurlijk nog veel grooter. Ook wij hebben de Belgische heeren nog gevraagd naar hun meening over de ramp, maar uit den aard konden zij hieromtrent nog niets mededeelen te meer, daar het onderzoek nog in vollen gang is. DE FOSTVLUCHTEN. De Reiger (uitreis) bereikte gister Ban- doeng. Op de uitreis bereikte gister de Ibis Ran- goon en de Valk landde op de thuisreis te Bagdad. De Torenvalk is hedenochtend van Bata via naar Nederland vertrokken met 372 K.G. post, 22 K.G. pakketpost en 48 K.G. goede ren. Tot Amsterdam vliegt één passagier mee, voor de tusschentrajecten werden 16 passagiers geboekt. Vanmorgen zes uur is de Wielewaal van Schiphol vertrokken naar Indië. Er zijn zes passagiers aan boord, n.1. twee voor Penang, één voor Calcutta, één voor Allahabad en twee voor Jodhpur. Onderweg komen aan boord een passagier voor het traject Halle Leipzig-Bangkok, één Boedapest-Calcutta en twee Athene-Jodhpur. Medegenomen is 480 K.G. briefpost, 7 K.G. pakketpost en 138 K.G. vracht. HET VLIEGTUIGONGELUK bu POERWAKARTA. Het justitieel onderzoek in zake het onge luk met het sportvliegtuig zal worden voort gezet. De substiteit-officier van justitie, mr. van der Laan, die daarmede is belast, is nog niet in Batavia teruggekeerd. Het stoffelijk overschot van het slachtof fer, mej. Weber, is onder zeer groote be langstelling te Batavia ter aarde besteld. VERKEERSVLIEGTUIG IN DEN SOEDAN TOT DALEN GEDWONGEN. De Intransigeant meldt uit Cairo, dat een verkeersvliegtuig tusschen Bahi en Gazal in den Egyptischen Soedan heeft moeten dalen en dat de bemanning opgesloten is temidden van het hooge gras. Tropische regens vertragen de komst der reddings brigade. De radio-installatie van het vlieg tuig vraagt wanhopig om hulp. WATERVLIEGTUIG VERMIST. Een watervliegtuig, dat een dienst op de westkust van Zuid-Amerika onderhoudt, wordt tusschen Guataquil en Cristobal ver mist. Er waren elf passagiers en een bemanning van drie koppen aan boord, de maatschap pij, aan welke het toestel behoort, heeft vier vliegtuigen op onderzoek uitgezonden, terwijl 22 marinevliegtuigen aan de opspo ringspogingen deelnemen. Na een onderzoek, waaraan talrijke vlieg tuigen en oorlogsschepen deelnamen, is men erin geslaagd een vliegtuig van de Pan American Grace Airways te vinden. Het toestel is dertig mijl ten noordwesten van Cristobal in zee gestort. Van de elf passagiers, waaronder twee ambtenaren van het Amerikaansche depar tement van handel, een vrouw en twee kinderen, noch van de drie leden der be manning is iets gevonden. Het toestel is gisteren van Quayaquil in Equador vertrokken en moest te Cristobal dalen. De beide Amerikaansche torpedopagers, die naar de verongelukte passagiers-vlieg- boot zoeken, hebben het toestel gisteravond op tnwtig mijl van Colon bereikt. Zij von den twee postzakken en een rubber red dingsboot, doch niet het minste spoor van de passagiers en de bemanning. Men moet derhalve aannemen dat de elf passagiers en drie leden der bemanning om het leven gekomen zijn. Het opsporingswerk wordt evenwel nog voortgezet. ITALIAANSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Op het Egyptische vliegveld Wadi Halfa is een Italiaansch verkeersvliegtuig van de lijn RomeAddis Abeba bij de start over den kop geslagen en in brand gevlogen. De acht inzittenden, vier passagiers, twee pilo ten, radiotelegrafi-en mecanicien, zijn om het leven gekomen. Groote ritten speciale tarieven. Vervolgens een 3-tal gedeelten uit de Symphonyen van Ch. M. Widor, o.m. Doc- cata uit de Ve Symphony en tenslotte van Jan Zwart, 2 koraal bewerkingen Tot instandhouding dezer orgelcon certen koope men aan den ingang een programma k 10 cent en bedenke men aan den uitgang de collecte. Door den heer P. A. van Langen wordt Donderdagavond van 8.309.30 uur weer een carillonconcert gegeven, waarvan het programa ale volgt luidt: Prelude Steph. Hiller. Andante Je* Denijn. Sonate Nicolai. Gavotte de Fesch. Rondo Daquin. De gilde viert Em Hullebroeck. 't Liedje v. d. Beiaardier, Em. Hullebroeck. Heidenröslein Schubert. Leise zieht durch mein Gemüt Mendelssohn. Lieblingsplatschen Mendelssohn. Das Veilchen Mozart. DE GEOLOGISCHE EXPLORATIE VAN NIEUW-GUINEA. De vertegenwoordiger van de Nederlandsche Nieuw-Guinea Petroleum maatschappij, de heer Boekenoogen, keert op 8 Augustus naar Java terug en zal vervolgens naar Europa vertrekken. Zijn vervanger arriveert op 3 Augustus. De geologische exploratie van de Vogel kop is beëindigd en thans zijn de werk zaamheden verplaatst naar Midden-Zuid- Nieuw-Guinea, waar men medio December gereed hoopt te zijn. De luchtopnamen en de karteering zijn voor negentig procent gereed. Vermoedelijk zal einde 1937 een aanvang worden gemaakt met diepboringen. Het Europeesche personeel is belangrijk uitgebreid, een deel is reeds te Babo ge arriveerd. RUBBERROOKHUIS AFGEBRAND. Op de rubberonderneming Melania en Alicia in Palembang is een rubberrookhuis afgebrand, waarbij 45 ton rubber ver brandde. De schade aan rubber bedraagt 29.000 gulden, aan gebouwen en materiaal 7000 gulden. EEN BENOEMING. Onze stadgenoot, de heer Nagel, leeraar in Nat. Historie aan het R.K. Lyceum alhier, is als zoodanig benoemd aan het Bonifacius-Lyceum te Utrecht. HOOFD DER MORMÖONSCHE KERK BEZOEKT NEDERLAND. Bij gelegenheid van een „Good-Will"-tour door Europa komt de heer J. Grant, de 80- jarige president van de kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, doorgaans bekend als de Mormoonsche kerk, ook Nederland bezoeken. Na op Zaterdag 7 Augustus de padvinders op de Jamboree toe gesproken te hebben, komt mr. Grant met zijn gezelschap naar Amsterdam om aldaar op Zondagmorgen 8 Augustus, om 10 uur, een openbare bijeenkomst in het gebouw Weteringschans 101 toe te spreken. Zondag avond verwacht men hem in Utrecht, om aldaar 's avonds 7 uur met belangstellenden in de Handelsbeurs, Mariaplaats, te verga deren. Op Woensdag 11 Augustus zal het naar Rotterdam komen, alwaar hij des avonds een soortgelijke vergadering denkt te hou den. Tijdens zijn bezoek aan Nederland zal de heer Grant o.a. Doorn en den Haag bezoe ken. VoetbaL JUBILEUM-WEDSTRIJDEN „V.VJt." Hedenavond worden de wedstrijden van „V.V.R." voortgezet. De verliezers uit de vorige wedstrijden n.1. V.V.R. en het Brandweer-elftal zullen elkander bekam pen terwijl a.s. Maandag de winnaars, het ambtenaren-elftal en het scheidsrechters- elftal elkaar zullen ontmoeten. De wedstrijden worden wederom gehou den op het Alkm. Boys veld aan den Wes- terweg en vangen aan om half acht. Schaken. HET LANDENTORNOOI TE STOCKHOLM. Gisteren werden de vijfde en zesde ronde van het landen tornooi schaken gespeeld. Het Nederlandsche team heeft nieuwe resultaten behaald. Onze landgenooten hebben achtereenvolgens gewonnen van Letland met 31, van Estland met 2)4-1)4, van Engeland met dezelfde cijfers, van Italië met 31 en vandaag van Schotland met 3)42, terwijl tegen Estland geleid wordt met 21. De partij tusschen Landau en den IJslander Gudmundsson is afgebro ken in een stelling waarvan nog niets te voorspellen is. Zonder Euwe won ons team van Schotland. Door deze resultaten bezet ons land ln de algemeene rangschikking achter Hongarije de tweede plaats, te zamen met Estland. De resultaten waren: De stand na de zesde ronde luidt: 1. Hongarije 16 )4 pt. en 2 afgebroken partijen. 2. en 3. Nederland en Estland, ieder 16)4 pt. en 1 afg. partij. 4. Polen, 15)4 pt. en 5 afgebroken par. 5. Amerika, 15)4 pt. en 3 afgebroken p. 6. Argentinië, 14)4 pt. en 4 afgebroken p. 7. Tsjecho-Slowakjje, 13)4 P- en 6 afgebr. partijen. 8. Letland, 18 pt en 2 afgebroken part. 9. Finland, 12)4 pt. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender- maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 10—12 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra. dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Singende Jugend (de Wiener Sangerkna- ben). Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 2, matinee. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag) 7.30 uur, hoofdnummer Wordt nooit verliefd (hum.)hoofdrol Anny Ondra. Toe- gang boven 18 Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (Holl. film); hoofd rollen Marcel Krols, Piet Bron, Mimi Boes- nach, A. M. de Jong e.a. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater: Woensdag 8 uur: Leise flehen meine Lie- der (zang); hoofdrol Martha Eggerth; alle leeftijden. Donderdag 8 uur: Menschen in 't hotel (rom.-dram.); hoofdrollen Greta Garbo, Joan Crawford en John Barrymore: boven 18 jaar. Donderdag 5 Augustus. 8 uur, concert in de geref. kerk te Ber gen door het chr. mannenkoor De Lofstem uit Broek op Langendijk. Vrijdag 6 Augustus. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, avond van vroolijkheid in tempo. DOORGEDRAAIDE EERSTELINGEN VOOR EXPORT. Ten aanzien van den uitvoer van door gedraaide Eerstelingen wordt door de Ne derlandsche Akkerbouw Centrale medege deeld, dat in overleg met de Ned. Groenten en Fruit Centrale is besloten, voor de ma ten, waaraan de „doorgedraaide" Eerstelin gen bij uitvoer hebben te beantwoorden, een uitzondering te maken op de reeds eer der bekend gemaakte maatvoorschriften. De Ned. Akkerbouw Centrale is bereid, voor „doorgedraaide" Eerstelingen, in voor raad zoowel bij enkele exporteurs als bij de Groenten en Fruit Centrale en bestaande uit de sorteering 3645 m.m. ronde en vierkante maat en 36 m.m. opwaarts ronde en vierkante maat, monopolie-overeenkom sten aan te gaan, echter uitsluitend voor den uitvoer naar alle landen buiten Europa, behalve Argentinië, Brazilië en Uruguay. Indien partijen van de maat 36 m.m. op waarts worden hersorteerd in grootere ma ten, dient dit te geschieden in een in de vorige circulaire genoemde vierkante maat. Voorts wordt er de aandacht op geves tigd, dat de N.A.C. tevens bereid is, voor zoover er nog partijen „doorgedraaide" Eerstelingen zijn, welke bij aankoop van de Ned. Groenten en Fruit Centrale (veilin gen) reeds lagen opgeslagen in de sortee ring 45 m.m. ronde maat, hiervoor op ver zoek van een daarvoor in aanmerking ko menden exporteur, monopolie-overeenkom sten aan te gaan voor den uitvoer naar Argentinië. In dit geval dient de datum van aankoop ten genoege van dee Centrale te worden aangetoond. Bovenstaande uitzonderingen hebben alleen betrekking op reeds „doorgedraai de" Eerstelingen. De Kermis. De eerste dag van de kermis heeft zich in tegenstelling met andere jaren geken merkt door een gezellige bedrijvigheid zoo wel op de straat als in de danszalen. Vooral langs de straat was het bijzonder druk waarop het gunstige weer zeker in vloed gehad heeft. Ook de Centraal Bioscoop heeft velen tot zich getrokken. De tweede dag van de kermis was l.eel wat stiller, vooral op den dag. 's Avonds werd het echter weer drukker. In Concordia werd nog een wedstrijd bil jarten op de vlotbrug gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn. Ie pr. J. te Horst 131 p„ 2e pr. J. Dekker 116 p„ 3e pr. H. Bou- wens 111 p. Verder werden hier nog wielerwedstrij den gehouden met groot succes. Onbedaar lijk is er gelachen bij dezen komischen wed strijd. De uitslagen hiervan zijn als volgt: Jongens 1215 jaar: le pr. A. Boot, 2e pr. Jo Duif, 3e pr. J. v. d. Meulen. Meisjes 12 15 jaar: le pr. A. Chattellon, 2e pr. B. Hart, 3e pr. M. Blokker. Heeren: le pr. R. v. d. Meulen, 2e pr. H. Groen en extra troosprijs J. Deutekom en J. Heidsma. De prijzen bestonden uit kunst voorwerpen. De wedstrijden hadden een zeer geanimeerd verloop. De laatste dag van de kermis was het schitterend weer, zoodat het op straat weer een gezellige drukte was. 's Avonds was in de beide danszalen weer volop gelegenheid tot dansen, waar door velen gebruik van ge maakt werd. De Alkmaarsche brandweer m demonstreert. Dinsdagavond werd ons dorp verrast door de komst van de Alkmaarsche brand weer. Met een motorspuit en een manschap- penwagen heeft deze brandweer eenige de monstraties gegeven. De keurige 28 meter ooge Magyrusladder trok ieders aandacht, enslotte werd nog gedemonstreerd op wel ke wij ze men zich van een hoogte springend uit een brandend huis kan redden. Het kan met anders of de Alkmaarsche brandweer DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476) Ingekomen is een verzoek van Mw. de Wed. J. Luidinga, geb. A. van Grunningen, alhier, om een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor het gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Kennemerstraatweg nr. 7. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 4 Aug. 1937. Burgemeester en Weth. van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgem. R. VEENDORP, lo-Secretaris. Wielrijder in brand. De heer de R., alhier, reed rustig op zijn fiets tegen een matige bries in, toen hij plotseling tot de ontdekking kwam, dat zich in zijn rechterzij een ongewone hitte ontwikkelde. Tegelijkertijd zag hij tot zijn niet geringen schrik, dat in zijn colbert een flink gat was gebrand Hij sprong zoo vlug als men dat alleen maar kan in tijden van nood, van het rijwiel af en gooide rijn brandende colbert uit. Intusschen waren ie vlammen door zijn vest, overhemd en on- derkleeren heen gegaan. Gelukkig slaagde de R. er nog juist bijtijds in het vuurtje te dooven. Behoudens een lichte brandwonde op het lichaam en vernielde kleeren, kwam de R. er overigens heelhuids af. Waarschijnlijk is dit brandje ontstaan door een pijp. Collecte voor t.b.c.-bestrijding, Aan Herwonnen Levenskracht, de alhier bestaande R.K. vereeniging tot bestrijding van tuberculose, is door het gemeentebe stuur toestemming verleend tot het houden van een collecte (door middel van speldjen- verkoop) op Zondag 8 Augustus a.s. Naar de Jamboree. Een gezelschap van 32 personen, groo- tendeels Esperantisten, maakte per autobus en luxe-auto een excursie naar Vogelen zang, Schiphol, Hilversum en Amsterdam. Bij aankomst te Vogelenzang bleek het pad vinderskamp nog niet te zijn geopend, zoo dat men er genoegen mee moest nemen, het kampleven op eenigen afstand gade te slaan. Niettemin was het de moeite waard. Vervol gens bracht het gezelschap eenigen tijd zeer aangenaam door op het vliegveld Schiphol en daarna in de studio's te Hilversum, tel kens onder deskundige leiding. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan Amsterdam, waar men volop genoot. De Esperantoclub alhier, welke deze tocht had georganiseerd, kan op een geslaagden dag terugzien. Oude rijwielplaatjes. In onze gemeente is weer gelegenheid tot het bijeen zamelen van oude rijwiel" plaatjes, die evenals andere artikelen, zooals koper, lood, tin, zink, capsules, enz. ten dienste zijn van de t. b. c.-bestrij- ding. Men kan ze inleveren bij mej. Mol— Over. Geslaagd. De heer J. Bakker alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. De kermis. De 3-daagsche kermis behoort weer tot het verleden. kermis-terrein was het wat de inrichtingen betreft de dood in den pot. Groote inrichtingen waren er niet. Alleen wat kramerijen, schommels, draaimolen, e.d. In de Rustende Jager trad op de humo rist André Carrél en in De Onderneming (doch alleen Maandag) het duo Daan Pool en Tommy Bouwman. Het bezoek bij den humorist en het duo was van beteekenis. Voorts was er dansen op een 3-tal plaatsen. Op het kermis-terrein was 't druk. 's Mid dags de lieve jeugd en tientallen moeders met kinderwagens.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2