£xutd* en AMSTERDAMSCHE BEURS Jbucqediifo Stand £aatste Aedchten Weec&ecicht Mac&thdcfUea Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. KRING LANGENDIJK N, T, B. Maandagavond vergaderde het kring bestuur van den Nederlandschen Tuin- dersbond in hotel „Het Huis de Brede- rode" te Oudkarspel. - De voorzitter, de heer Jb. de Vries opende de vergadering met woorden van welkom. Deze vergadering wordt noodig geacht omdat de steunuitkeering, welke r.og moet komen voor de kool na 28 Maart, nog moet-komen. Draaihartigheid en luizenplaag treden ook al weer in be langrijke mate op in het Geestmer Am bacht. 'Bij de mededeelingen werd gezegd, dat dè minister nog geen antwoord heeft ge zonden op een aan hun verzonden ver zoek om steun. Vervolgens werd overgegaan tot het belangrijke punt der agenda, dè steun uitkeering. De voor de aardappelen ont vangen gelden zijn verdwenen als sneeuw voor de zon. Er is nog een tegoed van den steun van het einde van- het koolseizoen 1936--'37. Eén der bestuursleden deelde mede, dat de koolprijzen in de maand van 28 Maart tot 28 April de gemiddelde prijzen weer hoog zijn geweest als die de tuinders tot 28 Maart hebben ontvangen met inbegrip yan de steun. Spr. wees er op, dat de steun wordt berekend naar den gemiddel den prijs in zoo'n maand. De steun is ge lijk voor alle kool in zoo'n tijdperk, of ze nu de hoogste of de laagste prijs hebben opgebracht. De heer Kaan wilde aandringen op spoedige uitbetaling van een voorschot- uitkeering op de steun, waarbij spr. wees op de aandacht, welke meerdere corpora ties aan den toestand wijden. O.m. werd er nog op gewezen, dat de tuinders hier een grooten achterstand hebben. Met den steun alleen kan men deze niet inhalen. De voorzitter merkte op, dat men ge zien de prijzen, welke momenteel ook weer worden betaald, een Langendijker actie moet voeren. Spr. zeide, dat in Haarlem door een Raiffeissenbank een schuldherleiding werd toegepast. Spr. zou daar ook hier wel iets mee willen bereiken. Hierover werd van gedachten gewis seld, waarbij tot uiting kwam. dat eenige ar.dere leden er anders over dachten, dat het kier bedoelde n.1. geen schuldherlei ding betrof, maar dat het in verband stond met een faillissement. Nadat verscheidene heeren er over had den gesproken, op welke wijze het best te werk zou kunen worden gegaan en er de van Woensdag 4 Augustus 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANU5CH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 100'S/16 4 Ned.-lndi» 1934 100Uy16 5H üuitscbl. '30 m verkl 36 BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank 157 Handel Mij. Cert. 250 192% Koloniale Bank165 Ned. Ind. Handelsbank 16S INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 73"A6 Cafvé Delft Cert95% Nederl. Ford270 Philips Gloeit Gem. Bezit 36:>% Uniiever 171 i%c INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting68% Anaconda A23/4 Bethleh. Steel 72jlt Cities Service 2%6 Kennecott Copper 447s Republic Steel 29 Standard Brands i 9 Steel comm U. S. Leather 8"/is CULTUUR MAATSCH. H. V. 533 Java Cultuur240 Ned. Ind. Suiker Unie. 173% Vorstenlanden45% Dito actions 23.10 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.120 Redjang Lebong 176'/. PETROLEUM. Dordtscbe Petr. ,.-••• 4093/< Kon. Petr. 424% Perlak 105% Phillips Oil 45% Shell Union 20%6 16'/is Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber 286 Deli Bat. Rubber 245 Hessa Rubber Oostkust 115% Serbadjadi 174% latere. Rubber 5%# SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 149 ^cbeep^art Unie 146% Betevi* 244% Düde Deli 336% Senembah 336% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 50 Southern Pacific36 Southern Railw. Cert. 23% Union Pacific 94 Canadian Pae9'%g §Noteering per 50. z) ex-coupon t^sclaim 'Er^lvidend. Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. laatste k. 22.30-45. 100'%, 700'/. 35'%, 156% 192% 167 169 74%-5 94% 276 363a-'/a 171V» 68'%, 43L/i,-i 717/s 2Vl6 441-1%, 29*-Vw 9l/s 87%,-i 6%-% 539-40 247 173 45% 23.20 119% 175 411% 426-% 103% 45% 20*-9/i, 16*-%, 294-} 241-2 241 117% 176 5%, -7, 151-2 147%-} 244}-6 338 Vt 340 59% 35% 2D%,-2i 97%8-V. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1-81'/* 1-81%. Londen 9.03 9.03'/. Berlijn 72.97 72.97* Parijs 6.801/. 6.80'/, Brussel (Belga) 30.52* 30.52 Zürich 41.6» 41.66 Kopenhagen 40.32* 40.32%, Stockholm 46.57* 46.57* 'slo 45.40 45.40 lÜë 9.57* - -«ag W2Ü aandacht op was. gevestigd, dat de nood zeer hoog is, werd door den secretaris voorgesteld, dat de bondssecretaris een onderhoud zou aanvragen- voor de Ned. Tuindersbond en dat dan een paar ver tegenwoordigers uit de koolstreek er heen gingen. Dit voorstel vond algemeene instem ming en werden de heeren Kaan, Hoog land en de Vries aangewezen, deze confe rentie bij te wonen. Hierna vestigde de voorzitter de aan dacht op de gevaren voor het optreden van de draaihartigheid en de luizenplaag. Als het weer iets omslaat, zal men weer dik in een luizenplaag komen te zitten. Spr. riep aller medewerking in, om zoo spoedig mogelijk, wanneer iets werd ont dekt, het bestuur er van in kennis te stellen. Gevraagd werd nog, of er niet iets tegen kon worden gedaan met een bestrijdings middel, of men dat niet kon vragen aan Wageningen. De voorzitter dacht, dat er wel iets tegen bestond. Na de bespreking van het verslag der hoofdbestuursvergadering zeide de heer Hoogland, dat het noodzakelijk was, dat de minimumprijzen weer werden omhoog gebracht. Ze zijn indertijd in verband met de devaluatie verhoogd; dat moest nu toch zoo blijven. Wij moeten verschillende ar tikelen duurder betalen. Men zal er bij den reg. commissaris op aandringen. Na nog eenige zaken te hebben bespro ken,o.a. de uitbetaling aan de tuinders van de 20 welke door de kooplieden moet worden gestort bij aankoop van de goedgekeurde pootaardappelen, volgde sluiting der vergadering. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. In de voor den Nederlandschen tuin bouw zoo belangrijke week, waarin het 50-jarig bestaan van het veilingwezen werd herdacht, was het voor verscheidene producten geen voordeelige week. De koolsoorten waren weer aanmerkelijk goedkooper,- terwijl het zoo gevreesde doordraaien verscheidene dagen kon wor den geconstateerd. De roode kool is deze week aanvankelijk nog voor prijzen tot maximum 2 en 2.10 per 100 K.G. ver kocht ,doch dit was spoedig gedaan. De meeste partijen hebben zeer dicht bij den minimumprijs van 1 moeten blijven en werd de laatste dagen dan ook niet veel hooger besteed dan 1.50 en 1.60. Er draaiden verscheidene partijen door. Gelekool is deze week belangrijk in prijs gedaald. In het begin kon nog 2.50 tot 3.30 worden behaald, doch dit ste vende spoedig op den minimumprijs af, zoo zelfs, dat Zaterdag eenige partijen doordraaiden. De wittekool vood zuurkool noteerde maximum 1.501.7-0 per 100 K.G. en werd meestal niet hooger gewaar deerd dan 1.201.40. De aardappelaanvoeren waren weer geringer dan de vorige week.. Over het prijsverloop konden wij niet roemen, hoe wei voor de Schotsche muizen een stijgen de tendenz was waar te nemen. In het be gin konden deze niet veel meer bedingen dan 23 voor de groote sorteering. Later kwamen deze noteeringen boven 33.60 en3.80; een uitzondering 4. De groven hebben zich goed gehand haafd boven ƒ.4, tot 4.404.50 per 100 K.G. Beneden 4.20 zijn slechts enkele partijtjes verhandeld. Blauwe eigenheimers konden het in de afgeii open week niet verder brengen dan 2.202.70 per 100 K,G.; blanke eigenheimers noteerden iets betere prijzen dan de blauwen, n.1. van 2.50—3.30. De meeste partijen werden verhandeld in de omgeving van 3. Voor Duken no teerden wij bij zeer geringe aanvoer 4.30 per 100 K.G.; Graafjes, een bijna geheel verdwenen aardappelsoort, kon het tot 3 per 100 K.G. brengen. De prijzen van de bloemkool waren bij flinkere aanvoeren vrij stabiel, al is tegen het einde van de week wel iets minder be taald dan ip het beg.' Begonnen werd met 79, later gingen zij weg voor prijzen vanaf 5 en 8, terwijl sommige dagen even C per 100 stuks werd betaald. De tweede soort bracht van 1.50 tot 2.50 op. De tomaten-aanvoeren blijven nog steeds belangrijk, hoewel de prijzen zeer laag zijn .Op de drie veilingsdagen werd totaal pl.m. 20.000 K.G. verhandeld. De prijzen varen in de naaste omgeving van den minimumprijs; voor A en B werd tot 5 en een enkele uitzondering tot 6 per 100 K.G. besteed, doch de grootste hoeveelheid is verkocht voor 4.20 4.80.. Van de sorteeringen C en CC is maar weinig verkocht. Vooral de laatste sorteering draaide door. De snijboonen waren deze week zeer af wisselend gewaardeerd. De mooiste gingen tot 10 per 100 K.G., terwijl wij ook prijzen noteerden van 45. Spercieboonen liepen langzaam achter uit. In het begin noteerden wij hiervoor in de omgeving van 9 per 100 K.G., doch dit werd spoedig 56. Nep werd graag gekocht, met gevolg iets stijgende prijzen tegen het èinde van de week, toen 10 werd besteed te Noord- scharwoude. De laagste prijzen voor zil- vernep waren in de omgeving van 8. Gele nep noteerde van 5.807.70. Voor de goedgekeurde poters, welke te Noordscharwoude werden geveild (het waren drielingen) 'noteerden wij prijzen van 5 en 5.10 voor de A-kwaliteit en 4.80 voor de B's. De eerste veilingdag werden aldaar 11 wagons verkocht. CORRESPONDENTIE. N. de F., alhier. Wij zullen ons er van gaan overtuigen. Red. Alkm. Crt. In Amsterdam zal geen agent van politie meer aangesteld worden, tenzij hij in het bezit is van het H, L. O.-diploma. ALKMAAR. GEBOREN: Louise, d. van Dirk Rempt en Comelia van Eeten. GETROUWD: Adolf Langkemper en Jantje Comelia Catharina Koreman. Jan Akkerman en Elisabeth Vahl. OVERLEDEN: Tjeerd Vellinga, gehuwd met Elisabeth Aafje Catharina Heinis, 43 jaar. Leven loos aangegeven tweeling van Cornelis Sint en Johanna Berendina van Dam. BERGEN (N.H.) (Juli). Gehore n: Johannes Bernardus, z. v. Cornelis Kokkes en Jannetje Sliggers. Gerarda Apolonia, d. v. Petrus Jacobus Kops en Martha Apolonia Colpaart. Catharina, d. v. Jacobus Adrianus Leijen en Dieuwertje Henneman. Pauline Maria, d. v. Cornelis Theodorus Leijen en Pauline Mohr. Ondertrouw d: Hendericus Johannes Maria Fraijman te Alkmaar en Leonora Marië Polak. Daniël Visser te den Hel der en Foekje Douma, Eduard Rudolph von. Geldern te Maastricht en Reiniera Charlotte Brouerius van Nidek. Getrouwd: Jan Albert Fresemann Gratama te Amsterdam en Anna Agatha Neeltje Thomson. Antonius van de Vusse en Hendrica Jacoba Rolffs. Isaac Willem du Pon te Hilversum en Neeltje Rademaker. Overleden: Sjoerd van der Weij, oud 50 jaar, wedn. van Henke Werkstra (over leden te Leeuwarden). Johannes Kuijs, oud 63 jaar. Lena Catharina de Ruiter, oud 62 jaar, echtg. van Jacob Kwant. Sophia Cornelia Schouten, oud 21 jaar (overleden te Alkmaar). Herman Hendrik Sanders, oud 75 jaar, echtg. v. Geertruida de Jong, wonende te Amster dam. Trijnt Zut, oud 62 jaar, wed. v. Adrianus de Moei. HARENKARSPEL (JuU) Geboren: Catharina d. van K. Spaans en A. Molenaar. Adrianus z. van A. Kruijer en G. M. Boon. Catharina Guur- truida d. van J. Groot en M. A. Klaver. Anna Arieta d. van J. Paarlberg en A. A. Verkroost. Jannetje d. van R. Smit en M. Keetman. Margaretha Comelia d. van C. Jongkind en G. Dekker. Ondertrouwd: Jan Dekker en Sietske de Jong. Johannes Dekker en Elizabeth Stoop. Cornelis Kos en Maartje Havik. Getrouwd: Willebrordus Bes en Maria Kruijer. Gerard Ruiter en Nellij Anna Bruin. Cornelis Wit te Winkel en Jansje Nierop. Jan Dekker en Sietske de Jong. Overleden: Gerrit Kossen, 71 jaar, echtgenoot van Neeltje Hart. Gerritje Frai, 79 jaar, wed. van J. Renooij. Ongecorrigeerd INTERNATIONAAL CONGRES VAN VERGELIJKEND RECHT. Hedenochtend te half elf is in een plech tige openbare zitting, die gepresideerd werd door den minister van justitie, mr. C. M. J. F. Gosèling, in de groote zaal van het Kurhaus te Scheveningen 't internationaal congres van vergelijkend recht geopend. Aan de tafel van het presidium hadden o.a. plaats genomen mr. Goseling, de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen prof. Slotemaker de Bruine, de vice-president van den Raad van State jhr. mr. Beelaerts van Blokland en de burge meester van 's-Gravenhage, mr. de Monchy. Voorts waren aanwezig de pauselijke Internuntius, de gezanten van Polen, Italië, Roemenië, Tsjecho-Slowakije, Zuid-Afrika, de Vereenigde Staten en Frankrijk, de zaak-gelastigden van Brazilië, Duitschland, Griekenland en Argentinië, alsmede jhr. mr. E. C. U. van Doorn, deken van de Orde van advocaten te 's-Gravenhage, mr. W. C. Beucker Andraea, chef van de juridische afdeeling van het departement van buiten- landsche zaken, de heer dr. J. ter Meulen, bibliothecaris van het Vredespaleis. DUITSCHE TORPEDOBOOTEN PASSEEREN DE WAAL. Hedenmorgen ongeveer 10 uur passeer den te Nijmegen over de Waal acht Duit- sche torpedobooten, welke op den terugweg waren van hert officieel bezoek aan de Duitsche Rijnhavens. Dè acht torpedobooten werden aan de grens tegemoet gevaren door de Neder- landsche torpedoboot G. 16. Er was langs den oever en op de Waalbrug veel belang stelling. De acht Duitsche mijnenvegers, die thans nog in de Rijnhavens vertoeven, worden Woensdag 11 Augustus terug verwacht. VALSCHE HANDTEEKENING DOOR POLITIEAGENT GEPLAATST. Een jaar geëischt. Een ex-politie-agent uit Geldermalsen had zich vandaag voor het gerechtshof te Amsterdam te verantwoorden wegens valschheid in geschrifte. De rechtbank te Utrecht had hem tot een jaar veroordeeld. Zoowel verdachte als de officier van justitie gingen van de beslissing der rechtbank in hooger beroep. De veldwachter had op zekeren dag een bedrag van 200 noodig. Hij had schulden gemaakt, die dringend afbetaald moesten worden. De man heeft elf kinderen, doch in weerwil van de zware zorgen bracht hij vroeger een niet onbelangrijk deel van zijn weekloon naar de Geldermalsensche café's. Hij kon de 200 van iemand ter leen krij gen, mits hij voor een borg zorgde. Hij gaf den geldschieter een ondergeteekend bewijs, waaruit bleek, dat een zijner kennissen zich als zoodanig beschikbaar had gesteld, zoo dat de f 200 werden verstrekt. Op een zeker oogenblik bleven de afbe talingen echter achterwege, zoodat de geld schieter den borg een briefje stuurde: „Wilt u maar betalen". Toen bleek echter dat deze van zijn func tie van borg volkomen onbekend was. De handteekening bleek valsch en zelfs de voor letter was onjuist. De veldwachter viel al spoedig door de mand, h*j had zelf de hand teekening geplaatst. De man zeide in hooger beroep te zijn geko men omdat hij de stra: te hoog vond. Zijn gezin lijdt thans gebrek en bovendien heeft hij reeds eenigen tijd in voorarrest doorge bracht. Het O.M. had in deze zaak geen getuigen gedagvaard, zoodat het woord onmiddellijk aan den procureur-generaal was. Deze vond dit een trieste zaak. Als veld wachter deed verd. goed werk, doch het is wel heel erg, dat een politiebeambte zich aan valschheid in geschrifte schuldig maakt. Hoewel hij een groot gezin heeft zou hij van zijn salaris hebben kunnen rondkomen. Spr. requireerde bevestiging van het von nis van de Utrechtsche rechtbank (een jaar), BEWONER WEGGELOKT DOOR INBREKERS. Gisteravond kreeg een bewoner van een perceel aan het Sarphatiepark te Amster dam de telefonische boodschap, dat een familielid van hem een ongeluk had gekre gen en of hij daarom even naar het Bin nengasthuis wilde komen. Aan het Binnengasthuis bleek men ech ter geheel onkundig van een dergelijke boodschap en het familielid werd er ook niet verpleegd. Toen de man thuis kwam, werd hij ge waar wat de telefonische boodschap had beteekend. Hij vond de deur van zijn huis namelijk opengebroken en uit alles bleek, dat inbre kers op bezoek waren geweest. Een kort onderzoek wees uit, dat honderd gulden aan geld gestolen was. DE BRAND IN HELMOND. Steunactie voor de nagelaten betrek kingen van den heer Tersteeg. Naar wij vernemen heeft het hoofdbestuur van den Ned Bioscoopbond, dat gisteren bij de begrafenis van de beide Helmondsche slachtoffers van den noodlottigen brand in Alcazar reeds in bijzonderen vorm zijn me deleven toonde, het initiatief genomen voor een steunactie ten behoeve van de nagelaten betrekkingen van den heer F. Tersteeg. De zuidelijke afdeeling van den Ned. Bioscoop bond, waarbij de heer Tersteeg was aange sloten, kwam reeds gisteren te Helmond in vergadering bijeen om de eerste voorberei dingen eener hulpactie door het geheele land te bespreken. Uit de kringen van bioscoopbond en filmverhuurbedrijf zal een comité worden gevormd, dat zich met de programma's zal belasten In alle bioscopen van het land zal een speciale filmvoorstelling worden gegeven, waarvan de baten geheel ten goede zullen komen aan het gestelde doel. Om de nage dachtenis te eeren, zal voor zoover het mo gelijk is het programma in de benefiee-voor- stellingen bestaan uit de film „Sanders of the River", welke film, zooals bekend, op den noodlottigen avond zou worden ver toond. HERDENKING DOESBURG 700 JAAR STAD. Vanmorgen heeft jhr. mr. G. A. A. Na- huys, burgemeester van Doesburg *in een speciaal daartoe belegde vergadering van den gemeenteraad een herdenkingsrede uit gesproken, naar aanleiding van het zeven honderdjarig bestaan van Doesburg als stad. De bijeenkomst werd bijgewoond door burgemeesters van omliggende gemeenten, het eere-comité van „Doesburg 700 jaar stad" en vele anderen. De commissaris der koningin in Gelder land was, wegens vacantie, niet in de ge legenheid tegenwoordig te zijn. Notaris M. F. D. E. Horst bood de ge meente een fraaie plaquette aan, naar een ontwerp van den Doesburgschen sierkunste naar W. Bloembergen en vervaardigd door de firma Ubbink en Co., eveneens te Does burg. Na het aanbieden van dit geschenk heeft burgemeester Nahuys gereleveerd hoe Doesburg, als kleine stad, tijdperken van grooten bloei heeft gekend. Ondanks her haalde belegeringen, natuurrampen en an dere tegenspoeden is de stad steeds weer tot bloei gekomen. Hij sprak de hoop uit, dat het tegenwoordige geslacht vol moed de toekomst tegemoet zou mogen gaan om, met Gods hulp, Doesburg wederom tot bloei te brengen. Een zeer voorname wensch van Doesburg is wel de teruggave van een flink garnizoen. Met den wensch, dat Doesburg moge groeien en bloeien, besloot jhr. Na huys zijn toespraak. Vervolgens voerde, namens de omliggende gemeenten Rheden, Angerlo, Hummelo en Keppel, de heer W. Th. C. Zimmerman, burgemeester van Rheden, het woord. Hij bood drie lithografieën aan van Does burg in de 15e en 16e eeuw. Nadat nog een aantal b'oemstukken was overhandigd werd, op voorstel van burgemeester Nahuys, een telegram van hulde gezonden aan H.M. de Koningin. Tegen half twaalf begaven de aanwezi gen zich naar de Koepoortstraat waar in pand 31 de historische tentoonstelling werd geopend en bezichtigd. Om twaalf uur vereenigde men zich aan een koffietafel in hof Gelria. BRAND IN FABRIEKSGEBOUW. In den afgeloopen nacht brak, waarschijn lijk tengevolge van broeiing van katoen, brand uit in de ververij en bleekerij van de Ned. katoenspinnerij te Hengelo, welke bui ten het eigenlijke hoofdgebou wis gelegen. Zoowel de Hengelosche- als de fabrieks- brandweer werden gealarmeerd. De brand weerlieden moesten een zwaren strijd voeren tegen de hoog oplaaiende vlammen, doch het gelukte hun toch de aangrenzende lokalen, waar massa's katoen waren opgeslagen, voor het vuur te vrijwaren. Om 2 uur kwam de brandweer in actie en eerst om 7 uur kon men inrukken. De ververij en bleekerij is geheel uitgebrand. Zwakke tot matige veranderlijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer. De hooge druk hield alleen in Finland en Midden-Scandinavië stand, op de Britsche eilanden daalde hij aanmerkelijk, over de Noordzee ligt echter nog een uitlooper van den hoogen druk. In het noordwesten bleef de luchtdruk laag, een secundaire van deze depressie ligt voor de Iersche kust. In Oost-Duitschland en verder oostwaarts is nog de invloed merkbaar van de oostelijke depressie. De lucht is hier betrokken met plaatselijk regenbuien en er waaien meest matige noordelijke winden. In het overige gedeelte van het waarnemingsgebied is de lucht opgeklaard, er waaien slechts zeer zwakke winden. De ochtendtemperaturen waren, uitgezonderd in Scandinavië, echter nog laag, in onze omgeving en in Duitsch land nog onder normaal, terwijl voorts vrij veel nevel waargenomen werd, welke ech ter in den loop van den morgen zal optrek ken. Voor onze omgeving wordt voorloopig nog droog weer met zwakken wind en ge deeltelijk bewolkte lucht verwacht. De tem peratuur zal vermoedelijk iets stijgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.18 uur tot 4 53 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 5 2.51 3.24 11.45 6 3.42 4.13 0.12 0.35 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 5 2.48 3.21 11.33 6 3.39 4.10 0.00 0.28 DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Aug. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt; Noordholl. muizen 3.50— 4, Noordholl. eigenheimers 3.20f 3.40, Zeeuwsche eigenheimers 3.20f 3.50, Zeeuwsche pooters f 2.75f 3, duinzand- aardappelen 4.505.50, Drentsche zand- aardappelen 3.504; Zeeuwsche bonten 4.505. Alles per 100 K.G. Aanvoer 315000 K.G.. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 20000 K.G. Aardappelen 3.604, Duc of York 4.40, Eigenheimers 3.40—3.50, BI. Eigenheimers f 2.202.80, Grove 4.10 4.30, Kriel 2.20; 30500 K.G. Roode kool 1—/ 1.30; 7700 K.G. Gele kool 1— 1.50; 820 stuks Bloemkool le s. 5.207 2e s. 1.60—2.10; 5500 K.G. Uien: zilver drieling 2.803.70, zilvernep 8.90 9.60, gele drieling 2.602.70, gele uien 4.60; 300 K.G. Snijboonen 4 10.90; 1850 K.G. Slaboonen 4.90—6.60} 450 K.G. Bieten 2.40—2.80; 9000 K.G. Rdbarber 2—2.20. NOORDSCHARWOUDE, 4 Aug. 1937. (Noordermarktbond). 74000 K.G. Aardap pelen: Duc of York 4.20, Eigenheimers 2.703.20, Schotsche muizen f 2.70 3.60, BI. Eigenheimers 1.702.30, Drie lingen 2.102.30, Bonken f 3.804.30; 10000 K.G. pootaardappelen A. (sorteering 2835) 5.30, sorteering 3555 5; 2300 K.G. Roode kool 1—1.30; 1100 K.G. Gele kool 1.802.10; 1650 K.G. Vroege witte kool 11.30; Zilveruien 1.201.40, gele nep 5.406.70, drielingen 2.80 3.40; 9500 K.G. Züvernep 6.50—f 9.60, gele drieling 2.30f 2.80; Uien 2.30; 1700 K.G. Tuinboonen 1.50—f 2; 4500 K.G. Spercieboonen 6.40f 7.10. PURMEREND, 3 Aug. 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: Schotsche muizen 0.861.14, BI. Eigenheimers 5668 cent en Kleine Blauwe 47 cent per kist, 25 K.G.; Slaboo nen; dubbele 7276 cent, dubb. z. dr. 88— 93 cent, enkele 1 en enkele z. dr. 1.50 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.30 1.70 en Stam (br.) 6095 cent per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 37 cent per kist, 15 K.G.; Blauwe Blauwschokkers f 1.35 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 12f 19 en Zwarte bessen 36 per 100 K.G.; Klap bessen 6085 cent per 10 K.G.; Roode kool 1f 5 per 100 stuks; Spinazie 3046 cent per 6 K.G.; Sla 0.60—2 per 100 krop; Andijvie 1526 cent per kist; Uien 0.70 per 25 K.G. Meloenen: Suiker 21 per 100 stuks. Appels: Yellow Transparant 1 10— 19 en Peren: Kruidenierspeer 81 10, Suikerpeer 25, per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Aug. 1937. Sch. muizen f 3.204.10, grove 3.704.20, drielingen 1.602, Eigenheimers 2.10 3.10; Goedgekeurde Eerstelingen f 5.20 5.30; Zilvernep 8.209.30, drielin gen ƒ2.602.90, uien 7090 cent; Roode kool 1.10—1.50; Witte kool 0.80; Sla boonen 6.507. Aanvoer 87800 K.G. Aardappelen; 2875 K. GZ.ilveruien; 500 K.G. Roode kool; 1400 K.G. Witte kool; 990 K.G. Slaboonen; 1800 K.G. Goedgekeurde pootaardappelen,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3