HET BETOVERDE BOS. Rechtszaken OpixwVxuuifiweyM. QemeaUetadett Jlcowuciaat Tlieuws Branden. Verkeersongelukken. GEMENGD NIEUWS. URSEM NIEUWE NIEDORP PRINS EN PRINSES TSJITSJIBOE IN ONS LAND. Diner bij het prinselijk paar te Soestdijk. Na ten paleize Huis ten Bosch als gasten \an de koningin de lunch te hebben ge bruikt. zijn prins en prinses Tsjitsjiboe gis termiddag naar Hotel des Indes, waar zij hun intrek hebben genomen, teruggekeerd. De prins ging later in den middag met slechts enkele heeren van zijn gevolg en met één van de leden van de Japansche le gatie, die de Nederlandsche taal zeer goed spreekt, per auto de binnenstad in, waar verschillende magazijnen en winkels bezocht werden, waar de prins inkoopen deed. De prinses bleek door de gistermorgen af gelegde bezoeken zoodanig vermoeid te zijn, dat zij het hotel niet meer verliet en ook geen gevolg kon geven aan de uitnoodiging van prinses Juliana en prins Bernhard om gisteravond als gasten van ons prinselijk paar ten paleize Soestdijk te komen dinee rt n. Derhalve vertrok te ruim half zes prins Tsjitsjiboe, vergezeld door den hem toege- voegden kapitein-ter-zee Doorman, eenige heeren van zijn gevolg en den Japanschen gezant, naar Soestdijk. Het gezelschap maak te den tocht in drie hofauto's, die gevolgd werden door de auto van de Japansche le gatie, en de stoet werd voorafgegaan door motorpolitie. WARME WINTER TE WACHTEN? Resultaten Zweedsche golfstroom expeditie. De 10e jaarlijksche Zweedsche expeditie voor het meten van de temperatuur van den golfstroom is dezer dagen teruggekeerd. Op de warmste plaats, een eind buiten de Noor- sche kust, werd een temperatuur opgeno men van 125 gr. Op het punt van den Atlin- tisehen Oceaan, waar de expeditie den ste ven wendde, was het 5 graden. De leider der expeditie, Sandström, con stateerde uit deze waarnemingen, naar hij aan de Zweedsche bladen mededeelde, dat de golfstroom nog steeds warm is, zelfs nog its warmer dan verleden jaar. Wij kunnen dus z.i. een winter tegemoet zien, die ten minste even warmer wordt als de vorige. SLAPTE IN MAASTRICHTSCHE RUBBERFABRIEKEN. In verschillende fabrieken voor rubber producten is een aanmerkelijke slapte inge treden. Deze zou in hoofdzaak te wijten zijn aan den toestand in de Brabantsche schoen fabrieken, die verschillende producten afna men en deze voorloopig niet noodig hebben. De nieuwe rubberfabriek in het Bosscherveld zal echter 15 Augustus met de productie be ginnen. V AC ANTIECURSUS BINNENVAART. Hoe Is een rijkssteunregeling voor schippers mogelijk? Ter gelegenheid van het bezoek van de deelnemers aan den vacantiecursus van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, die gistermiddag met het instructievaartuig, Prinses Juliana te Arnhem zijn aangekomen, werd gisteravond in de groote zaal van ho tel Royal een vergadering gehouden onder leiding van den directeur van het onderwijs fonds, den heer G. de Jong. In deze vergadering heeft de heer J. Lenntz, rijksinspecteur voor de bevolkings registers te 's Gravenhage, een lezing ge houden over het onderwerp: „wat moet al lereerst geregeld worden voordat een rijks steunregeling voor schippers mogelijk is?" Aan het einde van zijn inleiding gaf de heer Lentz in groote lijnen aan wat z.i. noo dig is voor een organisatie, waarbij aan de schippersbevolking en aan de overheid de waarborg wordt gegeven, dat deze bevol kingsgroep, die slechts in rijksverband en niet in gemeentelijk verband kan worden gezien, op gelijke wijze als de vaste bevol king haar belangen kan behartigen en haar verplichtingen kan nakomen. Daarvoor is z.i. noodig eer. centrale re gistratie van de varende bevolking, het ver strekken door de centrale instanties van legitimatieboekjes aan de schippers, waar mede deze in elke willekeurige gemeente, waar zij verblijven, hun rechten kunnen doen gelden of hun plicnten vervullen, waarmede zij dus in elke gemeente worden beschouwd en behandeld ais gelijkwaardig aan ieder inwoner dier gemeente. Ten slotte zette spr uiteen hoe door de instelling van een centraal orgaan de door hem ontworpen regeling mogelijk is en hij eindigde met een beroep te doen op de schip pers en hun organisaties om hun krachten niet te verspillen aan het nastreven van fata morgana, maar zich energiek te wer pen op het bereiken van het eerst noodige voor de schipperij: een hechte administra tieve organisatie. BELGISCHE BOERENBOND WIL INVOERVERBOD NED. TOMATEN. Aanval op den Ned. tuinbouwsteun. De Belgische Boerenbond verzoekt den minister van landbouw, om hétzij den to maten-invoer uit Nederland tijdelijk te ver bieden, hetzij het invoerrecht van 92 francs (:fc 5.60) te verlengen tot 15 Augustus. Tevens wordt verzocht, een onderzoek in te stellen naar de kwestie van overschrij ding dér aan Nederland toegestane invoer contingenten voor tuinbouwproducten en na«r de eventueele wenschelijkheid van een verscherpt toezicht aan de grens. Betoogd wordt, dat de tomaten-invoer uit Nederland geheel overbodig is en de Belgi sche prijzen beneden de productiekosten drukt, hetgeen wordt toegeschreven aan de Ned. tuinbouwsteun. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vermoedelijk door hooibroei is brand ontstaan in de kapitale boerderij van S. J. Westeyn aan den Woudschen dijk te Lei- muiden. De bewoners wisten zich te red den. De boerderij brandde af. De brand spuit van Leimuiden weigerde dienst te doen. FIETSER OVERREDEN EN GE DOOD. Maandagavond reed de 17-jarige fabrieks arbeider Geert Gritter op zijn fiets te Ruinerwold. Plotseling week hij naar links uit en verzuimde daarbij richting aan te geven. Hij werd aangereden door een hem achteropkomende personenauto, bestuurd door iemand uit Assen. De jongen kreeg 'n schedelbasisfractuur en was op slag dood. KIND NA AANRIJDING OVER LEDEN. Toen mevr. Beekman-Hulzebos uit Blij- ham met haar drieajrig dochtertje, dat ach ter op de fiets zat, naar huis terugkeerde, werd zij aangereden door een particuliere auto. Moeder en kind kwamen in een sloot terecht. Overbrenging naar het ziekenhuis werd noodzakelijk geacht, doch toen de zie kenauto verscheen, bleek de kleine reeds te zijn overleden. De moeder bleef ongedeerd. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Brasso gedronken. - Gisteravond heeft een kindje in de Jan van der Heydenstraat te Amsterdam gedronken uit een busje Brasso-poetspommade. Ter observatie is het naar het Binnengasthuis gebracht. De voeten verbrand. - Aan de Willem de Zwijgerlaan te Amsterdam is een jon gen, die in het westelijk Marktkanaal had gezwommen, bij het op het droge komen in de heete resten van een nauwelijks ge doofd vuurtje geloopen. Met deerlijke brandwonden is hg in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen. Nederlandsch onderwijzers genoot schap. - Gisterochtend zijn de congressisten officieel ten Stadhuize ontvangen, waar zij v/erden welkom geheeten door den wet houder van onderwijs, den heer J. B. J. Ratte. Een zelfzaam jubilé. - Een zeldzaam jubileum heeft de heer D. J. Robbemoudt uit Batenburg gevierd. Dezen dag toch her dacht hij het feit, dat'hij 65 jaar organist was van de herv. kerk te Ravenstein. Greenten- en fruitcentrale. - De mi nister van economische zaken heeft den heer H. G. Ruhe te Amsterdam op zijn ver zoek ontslag verleend als lid van bestuur van de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale. Proefrit nieuw eiectrisch treinmate- rieel. - Op het oogenblik worden tusschen Rotterdam en Hoek van Holland proefrit ten gemaakt met nieuw eiectrisch mate rieel dat bestemd is met ingang van 15 Mei a.s. op de dan geëlectrificeerde hoofdbaan vakken te rijden. Loonsverhooging in Zaansche hout bedrijven. - Als gevolg van de bepaling in de overeenkomst dat bij verhooging van het levenspeil loonsverhooging zou kunnen worden bedongen, heeft thans de Bond van Werkge\ers in het houtbedrijf aan de Zaan streek besloten de loonen met 3 te ver- hoogen. Met het geld er van door? - Een win kelier in de Van Woustraat te Amsterdam had een loopjongen uitgestuurd om reke ningen te inner, tot een totaal bedrag van 120. De jongen is niet teruggekeerd. Elders in de stad heeft men zijn fiets aangetroffen, zoodat het vermoeden bestaat dat hij er met den trein vandoor is gegaan, met het geld. Frans Hals-tentoonstelling te Haar lem. - Gistermorgen heeft mej. Kamminga uit Haarlem als 20.000ste bezoekster de Frans Hals-tentoonstelling te Haarlem in oogenschouw genomen. Haar werd een bouquet aangeboden. Internationaal katholiek esperantisten congres. - De deelnemers aan het internatio naal katholiek esperantistencongres te 's-Gravenhage zijn gistermiddag door het gemeentebestuur in het gemeentemuseum aan de Stadhouderslaan ontvangen. De burgemeester en de meeste wethouders waren aanwezig, terwijl zieh onder de gasten o.a. bevonden de directeur-generaal der P.T.T. en cud-minister Deckers. Het joodsche vraagstuk. - In het derde V.D.J.O. kamp te Haaksbergen hield de heer A. Hiegentlich Dinsdag een inleiding over het joodsche vraagstuk. Kindje in waschkuip gevallen. - In° het gezin van L., aan de Gildenbontistraat te Roosendaal is een 2 V»-jarig jongentje in een onbewaakt oogenblik, terwijl hij in het waschhok speelde, in eer. waschkuip met kokend water gevallen. Met brandwonden overdekt is de kleine naar het ziekenhuis overgebracht, waar na eenige uren de dood volgde. De vrouw en de politiek. - Het hoofdbestuurslid Toos van 't Hof hield in het tweede V. D. J. O.-kamp te Haaks bergen een inleiding over de vrouw en de politiek. greep zijn ex-verloof de bij de keel met de woorden: jy gaat er aan. Het meisje had geen tijd meer om te gil len, doch haar zwager had de woorden van den aanvaller gehoord en kwam zijn schoon zuster te hulp Hij wist haar te bevrijden en naar een andere kamer te brengen. De C. wilde hem achterna, doch de zwager DIEFSTAL VAN LANDBOUWWERK TUIGEN TE BOSKOOP. Verdacht van diefstal van een groot aantal landbouwwerktuigen van meest verschillen de soort stond vanmiddag voor de rechtbank te den Haag terecht een 30-jarige fabrieks arbeider uit Boskoop. Er waren elf getuigen gedagvaard, allen boomkweekers uit Boskoop en omgeving, die mededeeling deden van de vermissing van hun eigendommen en uit hun verhoor bleek, hoe omvangrijk de buit van verdachte is geweest. Het grootste gedeelte bestond uit broeira- men, waarvoor V. een onbeperkt afzetgebied bezat en hierdoor was hij er. toe gekomen om steeds meer diefstallen te plegen. En pas toen haast iedereen in het dorp wist, wie de bedrijver van de diefstallen was, werd hij gearresteerd. Verdachte legde een volledige bekente nis af. „Gebrek", was zijn eenige verklaring voor de diefstallen. De officier eischte een gevangenisstraf van één jaar, waarvan acht maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. hield de deur dicht. De woedende koetsier trapte de deur in en stak door de aldus ontstane opening den zwager met een scheermes, waarmee hij hem aan zijn arm en polsen verwondde. Daarna gooide hij nog een groot aantal voorwerpen door de deuropening. Hierop kalmeerde hij en bleef schijnbaar in gepeins verzonken zitten. Zoo werd hij door de inmiddels gewaar schuwde politie gevonden. Hij werd inge sloten in het huis van bewaring en gister moest hij zich verantwoorden wegens po ging tot doodslag en zware mishandeling. Hij zeide zich van het geheele voorval niets te herinneren. Dr. Scholtens had een psychiatrisch rap port over hem uitgebracht en daarin werd geconcludeerd, dat verdachte in een sche mertoestand had gehandeld en men hem zijn daad niet kon aanrekenen. De officier van justitie kon zoover niet met het rapport meegaan. Hij nam vermin derde toerekeningsvatbaarheid aan en eisch te wegens poging tot zware mishandeling, tweemaal gepleegd een gevangenisstraf van zes maanden. HET DRAMA IN DE V ERMEERSTRAAT TE DEN HAAG Woedende koetsier trachtte zijn ex- verloofde te worgen. Op 30 April van dit jaar heeft de 30-jarige koetsier F. de C. in een aanval van woede getracht zijn vroegere verloofde mej. M. J. L. te worgen, waarna hij haar zwager, die het meisje te hulp snelde, met een scheermes eenige snijwonden toebracht. Het voorspel van dit drama, dat den jon gen man gister voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank bracht, heeft zich als volgt afgespeeld. Reeds drie jaar was hij met het meisje verloofd en hij overlaadde haar, zoover zijn verdiensten dat toelieten, met geschenken. Hij kwam ook bij haar inwo nen Het meisje toonde zich daarvoor weinig dankbaar en verbrak, toen hij werkloos werd, de verloving en gaf hem te verstaan, dat hij het huis uit moest. Aanvankelijk nam hij deze mededeeling schijnbaar nogal kalm op, doch op zekeren avond ontstak hij plotseling in woede en EEN VERDACHTE MET FANTASIE. Hij zou geen dief, doch „terugbezorger" van gestolen goed zijn geweest. Een wonderlijk verhaal deed gister een jeugdige verdachte, een recidivist, die te recht stond voor de vacantiekamer der Am- sterdamsche rechtbank, verdacht van dief stal met braak in een confectiehandel in de Lutmastraat aldaar. Ik ben volmaakt onschuldig, begon de man zijn verhaal, de politie vergist zich en ook de justitie grijpt mis, wanneer ik veroor deeld word. Zelf heb ik een klein confectie-atelier in de buurt van den groothandel. Op zekeren dag kwam een onbekende man op mijn ate lier met een groote hoeveelheid coupons. Of :k ze wilde koopen? Eigenlijk had ik er wel zin in, maar ik vertrouwde de zaak niet erg. Ik weet zijn naam niet maar ik kende hem omdat ik een geheime speelzaal met hem wilde oprichten. Al gauw vertelde de „onbekende" dat het gestolen goed was en ik zei: „Ik zou het maar gauw terugbrengen". Hij durfde niet erg en toen beloofde ik, dat ik de zsak in qrde zou brengen, 's Nachts bracht ik een groot gedeelte terug. De rest laadde ik des morgens vroeg op een bakfiets, omdat ik niet heelemaal zeker was, dat die stoffen en japonnen ook van die firma waren. Ik belde de zaak op om te vragen of ze nog meer vermiste. Een paar uur later werd ik gear resteerd. Om zijn onbekenden vriend te helpen was hij via het dak en door een liftkoker een gevaarlijke en moeilijke klimpartij het gebouw binnengedrongen om de gestolen boel netjes terug te bezorgen. Vanuit zijn eigen „atelier" kon hij over de daken der belendende perceelen het dak van de fabriek bereiken. Waarom bracht je niet direct alles terug? Je hoopte zeker, dat het personeel slordig zou tellen en je later per telefoon zou hoo- ren, dat alles terug was, dan had je de rest veilig kunnen houden. Requisitoir. De officier van justitie mr. de Muinck Kei zer vond de feiten van eenvoudigen aard. In de confectiehandel is ingebroken. De da der is via het dak binnengekomen en is door de voordeur weer vertrokken. Den sleu tel had hij in het magazijn gevonden. Een deel van de goederen zijn bij den karrenver huurder in beslag genomen. Bij verdachte is de sleutel van het magazijn gevonden. Ver dachte heeft de zaak listig op wielen gezet en hij heeft pleizier in zijn eigen slimheid gehad. Hij heeft tijdens de inbraak een briefje geschreven op het papier van de fir ma: „Ik heb de gestolen goederen terugge bracht en nu kunt u de justitie er wel bui ten laten". De karrenverhuurder echter vond de pak ken op de fiets verdacht en stelde de justi tie met het gebeurde in kennis, zoodat ver dachte gearresteerd kon worden. Wegens diefstal met braak vorderde spre ker een gevangenisstraf van een jaar. IN DRIFT MET EEN MES GESTOKEN. Drie maanden tegen varensgezel geëischt. Een Amsterdamsche caféhouder werd in April j.1. uit de gevangenis, waar hij een straf van een jaar wegens heling had uitge zeten, ontslagen. Zijn thuiskomst was verre van vroolijk; zijn vrouw was de tijd blijkbaar te lang gevallen Zij had connecties met iemand an ders aangeknoopt en de echtelijke woning vond hij verlaten Een deel van den inboedel had zij meegenomen en met haar nieuwen levensgezel had de vrouw een ander café geopend op de Prinsengracht. De caféhouder had al gauw ontdekt, hoe de vork in den steel zat, hij bracht zijn vrouw een bezoek en deze was wel genegen bij hem terug te komen. Den volgenden avond zou hij haar komen halen Of hij moeilijkheden vermoedde of slechts gezelligheidshalve handelde, vermeldt de ge schiedenis niet, doch hij verscheen aan de lijdelijke woning van de vrouw in het gezel schap van een broer en een vriend. De vrouw bleek weer van gedachte te zijn veranderd. Zij weigerde mee te gaan. Familieleden en kennissen van de vrouw bemoeiden zich met het geval en in minder dan geen tijd waren de beide partijen in eei) stevige kloppartij gewikkeld. De broer van den caféhouder greep een mes en bracht den vriend van de vrouw een steek in den rug toe. Hij vluchtte en liep een winkel binnen, waar hij zeer opgewon den vertelde, dat hij iemand had gestoken en dat de politie maar moest worden opge beld. Toen de politie kwam ging hij rustig mee. Het bebloede mes werd in den windel gevonden. Gister stond de man, een 27-jarige schip per, voor de vacantiekamer der Amsterdam sche rechtbank terecht, verdacht van poging tot zware mishandeling, subs. mishandeling. De mishandelde was weer geheel hersteld. De wonde was niet ernstig geweest. Geëischt werd drie maanden gevangenisstraf. MALVERSATIES DOOR GEMEENTE RAADSLID. Jarenlang in verschillende functies geknoeid. In April van dit jaar kwam het parket van de Haagsche rechtbank het gerucht ter oore, dat door den kassier-boekhouder van het agentschap van de Nederlandsche Mjdden- standsbank te Alphen aan den Rijn, den 57- jarigen P. K. te Ter Aar, op groote schaal knoeierijen waren gepleegd. Daar K. in zijn gemeente een zeer geziene figuur was hij was gemeenteraadslid en voorzitter van de Vereenigde Bloklandsche en Korteraarsche polders hechtte men aan deze geruchten aa ïvankelijk geen ge loof, doch de beschuldigingen herhaalden zich en zoo werd de kassier-boekhouder in arrest gesteld. Aanvankelijk ontkende hij de onregelma tigheden, doch toen een huiszoeking bezwa rende feiten aan het licht bracht, viel hij door de mand en legde een volledige beken tenis af. Het bleek toen, dat hij zoowel in zijn functie als kassier als in die van voor zitter van de Vereenigde Polders jarenlang valsche kwitanties had opgemaakt, rekening courant had vervalscht, geknoeid had in spaarbankboekjes en zich zoodoende geld had toegeëigend van personen, die in hem een volledig vertrouwen hadden gesteld. Gistermorgen moest hij zich wegens ver duistering en valschheid in geschrifte voor de Haagsche rechtbank verantwoorden. Hij gaf alles toe, zoodat de behandeling van de zaak een kort verloop had. De officier van justitie eischte een gevan genisstraf van 10 jaren. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem_ van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). Maandag vergaderde de raad. Vastgesteld werd de gemeente-rekening 1936, slutende bij den gewonen dienst met een nadeelig saldo van 3317.73 en bij den kapitaaldienst met een batig saldo van 3259.92, door B. en W. aan de raad aan geboden, zoomede de rekeningen van het G. E. B. en van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over hetzelfde dienstjaar. Met algemeene stemmen werd perceel A 83, eigendom van mevr. L. van Nobelen- Schouten te Beverwijk onbewoonbaar ver klaard met last tot ontruiming onmiddellijk na beëindiging van den termijn, waarbin nen beroep op dit besluit mogelijk is bij Ged. Staten. Aan het r. k. schoolbestuur werd op diens verzoek medewerking toegezegd om gelden ter beschiking te krijgen noodig voor uitvoering van een plan tot verbouw en verandering van inrichting van het be staande schoolgebouw, dat wegens toename van het aantal leerlingen uitbreiding be hoeft. Een reclame tegen hondenbelastingaan slag 1937 van J. Goet te Ursem vond een gewillig oor. Honden, eigendom van de politie en blijlens een certificaat politie hond voor de dienst bestemd zijn belas tingvrij. Vastgesteld werd een 2e suppl. kohier 1937, met een totaal bedrag ad 3. Naar aanleiding van een adres van den heer W. Stroomer alhier nam de raad het standpunt in, dat het noodig geoordeelde schilderwerk aan de openb. lagere school het best in de zomervacantie kan worden uitgevoerd. Om zulks te kunnen doen plaats hebben zal op een spoedig afkomen de goedkeuring van Ged. Staten worden aangedrongen. Een afwijzende beschikking nam de raad inzake een verzoek van den heer F. Mak om verlaging van de door hem verschul digde hypotheekrente. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter een woord van hulde aan de directie van de zuivelfabriek „de Prinses' alhier, die een aanbesteding heeft uitge schreven, waarbij als voorwaarde werd gesteld, dat zooveel mogelijk arbeiders uit deze gemeente bij de uitvoering tewerk worden gesteld. UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING. Door de directie der Nederlandsche Spoorwegen werd te Utrecht in het open baar aanbesteed het afbreken van de dub bele woning no. 34 B nabij K.M. 34.365 van den spoorweg den HelderAmsterdam ie Heerhugowaard. Ingekomen waren 9 inschrijvingsbiljetten. Geboden met toebetaling door de firma werd, door: K. Bakker te Schagen 82.50; T. Schotten te Schagen 50.50; H. de Ruy- ter te Alkmaar 43.30; J. Oudhoff te Heiloo 27.50. Gevraagd met toebetaling door Nederl. Spoorwegen, door: J. H. Ranzijn te Heer hugowaard 25; K. Sjolleman te Zaandam 89; J. Baars Pzn. te Heerhugowaard 99; Th. de Winter te de Limme 100; L. G. J. Kouwenberg te Alkmaar 100. Ledenvergadering Nutsdepartement. Maandag 2 Augustus had bovenge noemde vergadering plaats in de „Prins Maurits". De opkomst was gering. Bij de rekening van den penningmeester, den heer A. Peereboom, hadden de ont vangsten bedragen 818.15, de uitgaven 797.96. Het voordeelig saldo is dus 20.09. Aan de bibliotheek is in het afgeloopen jaar een belangrijk bedrag ten koste ge legd door het aar schaffen van nieuwe boeken. Hierna volgde het verslag door den voor zitter van de algemeene vergadering welke on 17 en 18 Mei j.1. te Amsterdam is gehou den. Wij willen hiervan alleen vermelden, dat deze vergadering evenals altijd belang rijk is geweest. De secretaris deelde mede, dat dit jaar van de nutsbibliotheek een ruim gebruik is gemaakt; 1570 boeken zijn afgegeven. De opening van deze bibliotheek wordt dit jaar bepaald op 3 October. Daarna kwam aan de orde de bespreking van het winterprogramma. Besloten werd, dat dit jaar zullen worden gegeven 2 too» neelvoorstellingen, 1 muziekavond, waar schijnlijk in samenwerking met andere ver- eenigingen. Dan zal optreden de bekende tooneelspeler en voordrachtkunstenaar P. Huf met Vondel-voordrachten en verder zal een film worden vertoond. 121. „Hier meisje", zei de koning, en gaf Anneke een leuk gouden sleuteltje. Dit is het sleuteltje van je hei ligdom. waar je nu zelf de baas zult zyn. Morgenochtend wordt je wel gewekt door de gong. Wel te rusten hoor!" 122. Bij het licht van de kaars trok Anneke het mooie nachtponnetje aan, dat voor haar gereed lag. Zacht streelde zij met haar handjes over de mooie zachte zijde. Toen keek ze nog eens rond. Wat was het hier allemaal prachtig. Van blijdschap begon ze een rondedansje te maken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7