Spoct Jlechtsnaken JCeck S. School %Micatie& ONZE BIOSCOPEN. en Arnhem van vendelzwaaien. Engelsche jongens voeren een mystiek spel op en de Oost-Indiërs, wier kamp met de fraaie pen- doppo vroegtijdig door hun deelname aan de voorstelling is gesloten, hebben hier een fraaie vertooning van nationale krisdansen gegeven. Op den grond gehurkt geven de jongens met allerlei snaarinstrumenten en een viool de melodie van een krontjong- lied, een sleepende stem zingt zacht de ma- leische woorden en een tweetal bruine knapen nemen op de maat van de muziek met een kris gewapend allerlei standen aan, wenden en keerden zich vliegensvlug en steken hun wapen naar denkbeeldige dieren, die hun leven bedreigen. Door kleurglazen belicht brengt deze voorstelling de sfeer en de mystiek van het Oosten en duizenden toeschouwers hebben de jongens door een daverend applaus be wezen hoezeer zij deze demonstratie op prijs stellen. Een romantisch slot. Om half tien 's avonds is het op het marktplein nog zoo druk als Vrijdagsmor gens op de Alkmaarsche kaasmarkt, in het restaurant achter de vervaarlijk totempalen is geen stoel onbezet en overal schalt het lied uit duizenden jonge kelen. In de donkere, breede lanen naar den uitgang verbroederen padvinders van alle landen zich met Hollandsche meisjes. „How heet gai?", vraagt een vroolyke jongen uit Harwich aan een meisje in het rose, dat zich tegen zijn insignes heeft aan gedrukt. „Ik heet Corry". „Kgórie", zegt de Engelschman en hij knijpt even in een blooten arm, een gebaar, dat internationaal is. „Heidaar, zustertjes", schreeuwden drie jochies van veertien naar een paar giche- lende jonge meisjes, maar zy treffen het slecht, want er is juist een Hollander van de politie-troepen in de buurt. „Zeg, willen jullie wel eens je mond hou den" en weg zijn de jochies vlug en spoor loos in het donker verdwenen. Dertig duizend jongens en Hollandsche meisjes, die maar al te duidelijk demon- streeren, dat zij graag door een donkere laan naar den trein gebracht worden. Is het wonder, dat de natuur zoo nu en dan wel eens boven de leer gaat? De trein vertrekt. De trein, die om tien uur van Vogelen zang vertrekt, is tot de laatste staanplaats bezet met mannen, vrouwen en kinderen, die de jamboree bezocht hebben. Bloote meisjesarmen zwaaien uit de open ramer. een hartelijk vaarwel naar de khaki jon gens, die op de perrons toezicht houden en boven het geratel der wielen uit klinkt tot afscheid het lied van den dag: Jamboree, jamboree, j.a.m.b.o.r.e.e. „Rie, Rie!" Enthousiaste bezoekers trekken huis waarts en in de kampen worden de lichten gedoofd, strekken duizenden jongens zich in hun tenten uit en droomen van jeugd en schoonheid, van zonnige dagen vol kleine avonturen. Ttl Tennis TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Gisteren werden de wedstrijden te Bergen aan Zee met de volgende resultaten voort gezet: Heeren-enkelspel: Dr. H. H. Vink sl. H. C. de Looper 57, 64, 61; F. Wie- gers sl. mr. H. Peters 64, 75; W. J. Saar- berg sl. J. J. M. v. d. Hagen 61, 61; C. A. Eerdman w.o.; C. A. Hoeke w.o. Dames-enkelspel: Mej. A. v. Beeck Vollenhoven sl mevr. Uttewaal-Moens 81, 61; Jkvr. R. Gravin v. Randwyck sl. mevr. C. Peters 60, 60; mej. F. Kerkhoven sl. mej. Z. Smits 64, 60; mej. L. Blikslager sl. mevr. v. d. Heide 64, 46, 61; 2de ronde: mej. F. Kerkhoven sL mej. L. Blik slager 6—0, 6 3. Heeren-dubbelspel: C. Fabius en jhr. C. Teixeira de Mattos sl. E. C. Kettner en W. J. Honig 7—5, 3—6, 6—2; Jhr. A. v. d. Poll en R. Mac Neil sl. jhr. N. v. Foreest en A. L. van Reenen 63, 60; C. E. Hoeke en mr. Peters sl. P. J. Versluys en H. W. Rol- danus 6—2, 6—3. Dames-dubbelspel: mej. A. van Beeck Vollenhoven en mej. F. Kerkhoven sl. WEGENS AFWEZIGHEID VAN DEN REDACTEUR, ZAL MEN HEDEN GEEN FILMPAGINA AANTREFFEN. GOLDDIGGERS VAN 1937. In Bioscoop Harmonie. Zooals Donderdag reeds aangekondigd, loopt de eerstvolgende dagen in de bios coop Harmonie de revuefilm Golddiggerg van 1937. Zij doet voor haar voorgangsters in genen deele onder, integendeel, zij over treft ze in verschillende opzichten. Het ver haal, gebaseerd op het successtuk van Broadway „Sweet Mystery of Life" is niet het voornaamste en dient slechts om den zang en dans en de muziek op prettige wijze naar voren te brengen en dat is den regisseur Lloyd Bacon dan ook schit terend gelukt, voornamelijk doordat hy be schikken kan over eerste krachten, die de balletten van Busbey Berkeley en de songs van evenzeer bekende componisten uitvoerden op een wijze, die méér dan goed is te noemen. Wie daarbij tevens oog heeft voor de grootsche wijze, waarop deze film is gemonteerd er komt een zeer groot aantal revuegirls ten tooneele en voorde imponeerende scènes welke er in voor ko men, zal het met ons eens zyn, dat „Gold- diggers van 1937" een druk bezoek ver dient. Het voorprogramma geeft een tweetal kluchten: de eerste in een strijd om een erfenis, waarbij op onbarmhartige wijze geeold wordt met een patiënt; de tweede mevr. WetsèlaarAment en mej. I- Adams 6—3, 6—2; jkvr. R. Gravin van Randwyck en jkvr. L. v. Riemsdijk sl. mevr. Boot en mej. Schillemans 63, 6—0. Gemengd dubbelspel: mej. G. Pei- ser en jhr. N. van Foreest sl. mej. E. Schul- ler tot Peursum en J. H. Faber 61, 6 4; mevr. Peters en C. E. Hoeke sl. mevr. Utte waal-Moens en A. S. Kylstra 61, 6 2; mej. R. Mechel en C. Faber sl. mevr. Eilers en dr. H. H. Vink 6—1, 6—4; mej. Z. Smits en mr. Peters sl. mevr. Schoute-Jonker en A H. W. Schoute 6—3, 6—2; mej. A. van Beeck Vollenhoven en C. A. Erdmann sl. mej. M. de Jongh en mr. S. J. W. Nyhoff 62, 75; mevr. Saarberg en W. J. Saar- berg sL jkvr. P. R. v. d. Poll en jhr. A. v. d. Poll 6—0, 6—3; Gravin A. L. van Lynden en jhr. Teixeira de Mattos sl. jkvr. A. van Foreest en W. J. Honig 46, 62, 62; mej. I. M. v. d. Horst en C. J. v. d. Hagen sl. mevr. de Brauw en mr. P. baron van Till 61, 6—4. 2e ronde: jkvr. R. Gravin van Randwyck en J. v. d. Hagen sl. Gravin van Lynden en jhr. Teixeira de Mattos 62, 62. Honden. HONDENLIEFHEBBERS! De Alkmaarsche afdeeling van de Ver- eeniging Cynophilia (die de hondensport liefhebbers over geheel Nederl. vereenigt) organiseert een match in de Stedelijke muziektuin' te Alkmaar op Zondag 15 Aug. (aanvang 11 uur voorm.). Zij heeft de volgende bekende Holland sche keurmeesters uitgenoodigd: de heeren Meyer, van Herwaarden, Knapen, van Dijk, Jüngeling en Harms, terwijl een by den heer van Herwaarden gelogeerd be kend Engelsch keurmeester de Engelsche jachthonden zal beoordeelen. De mede werking is o.a. verzekerd van de Kynolo- genclub .Kennemerland", welke in bussen met belangstellenden en honden aanrukt. Er wordt op honderd honden gerekend, welke op de by matches gebruikelijke wijze uitvoerig worden besproken. Tot Woensdag 11 Augustus kan men zich opgeven bij den heer van Iren, Bloemstraat 4, Alkmaar, bij dr. Kruijlbosch te Bakkum en bij H. K. F. Cohen, arts te Hensbroek en bij den heer J. H. J. Harms, Koninginneweg 190 te Am sterdam. Waterpolo. D.A.W. IN DE PROMOTIE-COMPETITIE. Het programma voor D.A.W. in de pro motie-competitie luidt: 10 Aug. D.A.W.—Triton (Weesp). 12 Aug. Brandenburg (Bilthoven)D.A.W. 23 Aug. Neptunus (Zaandam)D.A.W. 25 Aug. D.A.W.—D.K.R. (Utrecht). V o e t b a L BAKHUYS BEROEPSVOETBALLER. De Nederlandsche middenvoor teekent contract met F. C. Reims. De Parijsche Hbld.-correspondent weet uit zijn betrouwbare bron mede te deelen, dat de middenvoor van het Ne derlandsche nationale elftal: Bakhuys, het contract geteekend heeft met de F. C. Reims en in het komende seizoen dus als professional voor die club zal spelen. Geheel onverwacht komt dit bericht niet. Voor alle zekerheid heeft het Hbld. nog getracht eventueel bevestiging te krijgen, maar daarvoor kwam het bericht te laat binnen. Bovendien mag de bron waaruit het komt, volkomen onverdacht heeten, zoodat men dit bericht zonder voorbehoud heeft aanvaard. Dat het dien kant uit moest gaan, was wel zoo langzamerhand duidelijk. Er bleef voor Bakhuys eigenlijk maar weinig anders over. Hy zal nu als Fransch beroepsspeler ver der zijn geluk beproeven. Ondanks alles, met Bakhuys verdwijnt een voetballer van groote allure uit de Ne derlandsche voetbalgelederen, een speler die gedurende achtereenvolgende jaren als de beste middenvoor van Europa werd aan gezien. Vandaar ook dat hij in den jongsten wedstrijd tusschen West- en Centraal Euro pa op die plaats in het West-Europeesch elftal werd gekozen. Hij was naar onze meening sterk op z'n retour den laatsten tijd, wat niet wegnam, dat hy toch nog de beste middenvoor was, dien wij konden aanwijzen. brengt „Zomermanoeuvres" op het doek, een film waarbij wel een weinig de draak gestoken wordt met een machtswellustig officier en een recruut, die meent den maarschalksstaf in den ransel te dragen. Verder is er nog „Havenluchten", waarin een interessante kijk gegeven wordt in verschillende havens van Amerika. En dan natuurlijk het journaal met in beeld ge bracht buitenlandsch nieuws. BRON TO DANCE. City-theater. In voortdurende bewondering hebben de toeschouwers de film „Bom tot Dance" ge volgd, van het alleraardigste begin af tot de schitterende dansfinale van Eleanor Powell toe. Inderdaad, om zoo te kunnen dansen als deze „danskoningin" moet men voor deze kunst „geboren" zyn. In een snel tempo brengt de regisseur U van het eene geslaagde tafereel naar het andere en de mooie opnamen zullen U boeien van begin tot einde. Als de bemanning van een Amerikaansche onderzeeër aan wal gaat, begint het lieve leven en James Stewart, Sid Silvers en Buddy Ebsen (de excentrieke danser) la ten U schateren van den lach. Zij ontmoe ten een vrouwelijk drietal n.1. Eleanor Po well, Una Merkel en Juanita Quigly en de dansfantasiën zyn niet van de licht. Eenige bijzondere scenes heeft de regisseur inge voegd, o.a. het optreden van den dwazen dirigent in de parkscène (een opmerkelijke prestatie) en de scene op de expositie voor woninginrichting. Verder de kapitein met zijn revue-ster en haar pekingees, dan de noodlottige brief voor de admiraal, enz., Athletie k. NIEUW WERELDRECORD HOOGSPRINGEN. Walker bereikte 208 meter te Stockholm. Op den derden avond der internationale athletiekwedstrijden te Stockholm werd een wereldrecord verbeterd. Melrin Walker, de Amerikaansche hoogspringer, ging tot 2.03 meter steeds met den eersten sprong over de lat. Vervolgens werd de lat op 2.08 meter ge legd. Twee maal mislukte de poging, de derde maal kwam Walker en schitterend over heen. Hy verbeterde met deze presta tie het wereldrecord, dat op naam stond van zyn landgenooten Cornelius Johnson en David Albritton, met 2.077 meter, bereikt op 12 Juli 1936 te New York, welk wereld record reeds gehomologeerd is. Zweefvliegen. 110 K.M. VLUCHT VAN DEN HEER HOEKSTRA. De houder van het Nederlandseh duur- record zweefvliegen, J. Hoekstra, heeft gisteren, tijdens de Nationale Zweefvlieg- wedstrijden, welke momenteel te Teuge worden gehouden, de eerste Nederland sche doelvlucht volbracht door een van te voren aangekondigde vlucht te maken naar het vliegveld Eelde. Hij bereikte een hoogte van 1500 meter en legde een af stand af van 110 K.M. Paarden. DRAVERIJEN TE STOMPETOREN. Voor de kortebaandraverij, welke Zon dagmiddag te Stompetoren wordt gehou den, zijn de volgende paarden ingeschre ven: Otelha, Quita, Vitesse, Weeskind, Loblied, Prodigal, Tamboer, Uilenspiegel, Our Uhlan B, Pinkterton, Robert E Lee, Don Juan. Geroyeerd: Anna Bradford's Guy. Schaken HET LANDENTORNOOI TE STOCKHOLM. Nederland speelt tegen Zweden gelijk, maar wint van Lltauen en Joegoslavië. Gisteren werden de afgebroken partijen der ontmoetingen uit de vijfde, zesde, zeven de, achtste en negende ronde verder ge speeld, terwijl in de avonduren een aanvang werd gemaakt met de ontmoetingen uit de tiende ronde. De Groot wist zyn partij tegen den Litauer Abramavicius uit de zevende ronde te win nen, zoodat het Nederlandsche team Litauen met 31 sloeg. Landau wist zyn afgebroken party uit de negende ronde te winnen, doch van Schel- tinga verloor van Stoltz, zoodat de ontmoe ting ZwedenNederland een puntenverdee- ling (22) werd. De tiende ronde leverde een nieuwe over winning op van Nederland; met 2y>1J$ werd Joegoslavië geslagen, waarbij Landau, met wit spelende, voor het eenige winst punt zorgde. De andere drie partyen werden remise. Nu men op de helft van het tornooi is, er zijn tien ronden gespeeld, blijkt, dat Neder land negen van de tien wedstrijden gewon nen heeft en één ontmoeting in een punten- verdeeling eindigde, hetgeen een zeer fraai resultaat is. De Ver. Staten leiden nog steeds in de algemeene rangschikking. Nederland staat vierde. De stand na de tiende ronde luidt: 1. Amerika 29 >4 p. plus 1 afgebroken par tij, 2. Polen 28i/y p. plus 1 afgebroken party, 3. en 4. Estland en Nederland 27 p. plus 1 afgebroken party, 5. Hongarije 26 plus 2 afgebroken partijen, 6. Argentinië 251/5. p. plus 1 afgebroken partij. OPENLUCHTTHEATER TE BERGEN. De wakkere tooneelgroep Alberdingk Thijm hoopt en verdient, dat Zondagavond het openluchttheater te Bergen is uitver kocht. Dan toch wordt een herhaling gege ven van het harlekijnspel „De kringloop der belangen" van den Spaanschen schrij ver Benevente, waarvan de première 29 Juli op het Openluchttheater zooveel suc ces had. Onder leiding van Jan Beerends heeft deze speelgroep iets bereikt wat wy voor dilettanten niet mogelijk hebben geacht. Kosten nog moeite zyn voor deze voor stelling gespaard. De speciale décors wer den vervaardigd in het atelier van Abra ham Stokhof de Jong te Amsterdam. De dansen werden ingestudeerd onder leiding van de danseres Xandra Stradowska, ter wijl de muziek-resencent Willem Schreurs een deel melodieën schreef. Het costuum- huis Serné uit Amsterdam zorgde voor d prachtige costuums. Er is hier een verkregen, dat voor een openluchtspel zo zeer gewenscht is. De schrijver, die het stuk in 1921 schreef laat het in de Middeleeuwen in Italië siC, len. Er komen echter levenswaarheden voor, die ook thans nog waarheden zij"1 terwijl de mensch in het dienen van zy belangen, waarbij hij geneigd is, wat recht is krom te praten, zoo bijzonder goed Ke typeerd wordt. Wy hebben 29 Juli het motregenti waarin gespeeld werd, niet bemerkt en h pen Zondag wederom van stuk en spei t genieten. Gezien het feit dat momente»! ruim 5000 gasten in Bergen en Bergen 1 Zee vertoeven, kan Zondagavond een v? theater verwacht worden. nog ken Na afloop van de voorstelling kan mei. >g per bus of tram naar Alkmaar vertrek. Scène uit Het Harlekijnspel. eenig geld gestolen, dat toebehoorde aan het burgerlijk armbestuur. Zekere P. M. had, ter voorbereiding van deze misdaad, aan de daders inlich tingen verschaft en onder meer gezegd, dat men er heel goed in zou kunnen slagen, den ouden heer vast te binden. Wegens uitlokking van geweldpleging is M. toen vervolgd en de Groningsche rechtbank veroordeelde hem tot twaalf jaren gevangenisstraf. In hooger beroep legde het hof te Leeuwarden zes jaren op met aftrek van de voorloopige hechtenis. Tegen dit ar rest is M. in cassatie gekomen. Dit beroep heeft de Hooge Raad gister behandeld. Mej. mr. Romeijn lichtte een middel van cassatie toe, daarbij betoogend, dat het bewezen verklaarde ten onrechte is gekwalificeerd als uitlokking tot geweld. Immers behoeft volgens pleitster, het vastbinden van iemand op zichzelf geen geweld met zich te brengen. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal op 13 Augustus conclusie nemen. HET MISDRIJF TE OPENDE VOOR DEN HOOGEN RAAD. Procureur-generaal neemt op 13 Augustus conclusie. In den nacht van 24 op 25 Juli 1936 heeft onder Opende (Groningen) een misdrijf plaats gehad, waarbij de daders op de lafste wijze te werk zijn gegaan. De gebroeders R. W. en D. W. zijn des nachts de woning van den ouden man Z. binnengedrongen. Zij bonden het slacht offer vast, mishandelden den ouden man en schoten hem ten slotte dood. Er werd enz. Virginia Bruce geeft van de revue-ster een bijzondere creatie. Maar wat Eleanor Powell als danseres presteert in deze film grenst aan het wonderbaarlijke, een en al gratie, rhytme en fantasie. De rijke revue- tafreelen aan 't slot mogen nog afzonderlijk genoemd. Het voorprogramma brengt een zeer interessant journaal met o.a. zeer geslaagde opnamen van de Alkmaarsche Groote Kerk. Verder een leuke twee-acter, waarin de kleine parmantige Spanhy en zijn vrien den zulk aardig werk levert en een ge kleurde teekenfilm. OKé, Mr. DEEDS. Roxy-theater. „Oké, mr. Deeds" was een der beste films van het afgeloopen seizoen, een film, waar voor de geheele pers niets dan lof had en waarin Gary Cooper, een zijner beste (mis schien wel de beste) rollen speelde. Ook in Alkmaar heeft men in het City-theater van deze film genoten en daarom is het een zeer goede gedachte van de directie ge weest om deze film in de vacantiemaand Augustus nog eens in het Roxy-theater terug te brengen. Daar zal men deze week de avonturen van mr. Deeds kunnen vol gen, de jonge provinciaal, die plotseling twintig millioen erft en naar New York komt. Alle journalisten komen natuurlijk in actie. Men verwacht met den onervaren jongeling gemakkelijk werk te hebben, maar dat valt heel erg tegen. Van ver schillende kanten worden aanvallen op de erfenis en op Deeds' rijkdommen gedaan, maar hy blijkt handiger te zijn dan men denkt. Met Mary Dawson kan hij het GESLAAGD. Gister slaagde voor het examen hoofd akte te Haarlem onze stadgenoot de heer A. Jonker. De heer P. Zy'p te Hem is te Den Haag geslaagd voor het examen Nijver heidsonderwijs akte N 1 x 9 (handteekenen en decoratief teekenen). OP HET DRIETAL VOOR STOMPETOREN B. en W. van Oterleek hebben een drie tal namen op de lijst voor de betrekking van hoofd der school voor L. O. te Stom petoren opgemaakt. Het zyn die van de heeren: 1. Langhorst te Alkmaar; 2. Hommes te den Helder; 3. Helleman te Alkmaar. PREEKBEURTEN. De morgenochtend te houden jeugddienst zal in Waakt en Bidt plaats hebben om 9 uur. Spreker zal zijn ds. C. W. Coolsma, van Groningen. NOORDSCHARWOUDE, voorm. 10 uur, de Eerw. heer H. A. Sierink, van Deventer. OUDKARSPEL, voorm. 11 uur, de Eerw. heer H. A. Sierink, van Deventer. opperbest vinden. Toch is het een groote teleurstelling voor hem als ten slotte blijkt dat ook zij een journaliste is. Een slot volgt dat de zeer geslaagde rechtsscene en ten hoogste voldaan verlaat men na afloop het theater, overtuigd dat men een uitstekende film heeft gezien. Wie dus Mr. Deeds (Gary Cooper) nog gaarne zien wil kan deze week in Roxy ge nieten. Een zeer goed voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. DE ZIGEUNERPRINSES. Victoria-theater. In het Victoria-theater vieren Stan Lau- rel en Oliver Hardy nieuwe triomfen. Zij zijn ditmaal aan een zigeunertroep verbon den en oefenen het edele beroep van zak kenrollers uit. Hardy is getrouwd met een zigeunerin, die hem bedriegt waar hij by staat, maar hy durft er niets van te zeggen en Laurel heeft pleizier in den angst van zijn vriend, maar blijkt telkens weer de man, die ten slotte de klappen krijgt. De beide onafscheidelijke vrienden beleven in deze film allerlei wonderlijke avonturen. Hardy's vrouw steelt het eenige kind van een schatrijken graaf en maakt haar man wijs, dat hij vader geworden is hoewel het kind al drie of vier jaar oud is. Als zij ten slotte met haar minaar voorgoed het zigeu nerkamp verlaat, wordt "Hardy vader en moeder tegelijkertijd en het kleine meisje groeit op tot een beeldschoone jonkvrouw, die met vader Hardy en oom Laurel samen woont en droomt, dat zij een prinses is en eigenlijk in een paleis thuis behoort. Op Sollicitanten worden opgeroepen nair betrekking van SECRETARIS DER GEMEENTELIJKS INSTELLING VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON TE ALKMAAR. Jaarwedde 2750,f 3600,— (3 twee- jaarl. verh. van 170,Dienstjaren in ge lijken of hoogeren rang elders tellen mede. Alleen zij, die over ervaring op het ge- bied van het armwezen beschikken, komen in aanmerking. Stukken voor 21 Augustus a.s. In te zen den bij den Burgemeester. Geen bezoek dan na oproeping. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Aanmelding voor het tweede toelatings examen voor de Handelsschool met vier jarigen cursus kan uitsluitend schriftelijk plaats hebben bij den directeur der sdw»), Doelenstraat, hoek Nieuwesloot, vóór W Augustus a.s., met opgave van volledigen. naam en geboorte-datum van de(n) candi- daat(date), naam en adres van ouders oi verzorgers, de laatstbezochte school, en de klasse, waarvoor toelating wordt gewenscht. Crisio-publioaHot INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET. De Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te 's-Gravenhage maakt bekend, dat zij een inschrijving heeft geopend voor de levering van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden, die bij genoemde Centrale zijn georganiseerd. De termijn van inschrijving sluit Zater dag 14 Augustus 1937 des voormiddags te 9 uur. Uitnoodigingen zijn gisteren verzonden. Degenen, die belanghebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche Zuivelcentrale ge organiseerd, doch geen uitnoodiging en formulieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Neder landsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën wenden. 's-Gravenhage, 6 Augustus 1937, hun zwerftochten komen de zigeuners vijf tien jaar later weer op het grondgebied van den graaf en de kleine Aline, die intusschen een alleraardigst jong meisje is geworden, wordt betrapt op het oogenblik, dat zy zich in de grafelijken tuin gewaagd heeft. De graaf zal haar laten geeselen, maar vader Hardy en oom Laurel die z"1*1 juist te goed aan drank gedaan heeft omdat hij ze niet tijdig in de daarvoor bestemde flesschen kon krijgen besluiten het meis je te bevrijden. Hoe zij daarbij te werk gaan en hoe Laurel ten slotte de klappen krijgt, die voor Aline bestemd waren, laat de film in allerlei komische tooneeltjes zien. Ten slotte ontdekt de graaf, dat het meisje zijn verloren dochter is en dan komt er natuurlijk een eind aan de straffen. Laurel, die in de martelkamer in elkaar geslagen is, komt als een dwerg te voorschijn e*1 Hardy, die men uit elkaar heeft getrokken is bijna twee maal zoo lang als hij eerst was. Dit is een allerdwaaste film, maar een waarom het publiek tranen heeft gelachen. De avonturen van den dikken Hardy en den mageren Laurel zyn voor jong en oud altijd weer een bron van vermaak en het edele tweetal, dat ook hier weer van het eene ongeluk in het andere terecht komt, doet de toeschouwers schateren van het lachen. Vooraf gaat een prachtige gekleurde screensong, een film waarin wordt aange toond, dat elke misdaad een stommiteit is en vele beweegbare foto's uit binnen en buitenland waarbij vooral de beelden en toelichting over de bedreiging van onze Groote Kerk de aandacht trekken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10