GRAF.: MONUMENTEN EGMOND AAN ZEE OUDE NIEDORP Sf. PANCRAS Kolonisatieproblemen, „Wilde" kolonisten in Oostenrijk. V. F. SMORENBERG A. SMORENBERG— LANGEND AM W. VAN BEEK— SMORENBERG J. RENTENAAR A. RENTENAAR—KUIPER A. VAN KLEEF Jr. T. VAN KLEEF—ELLES GERBRAND KAY Jz„ wonende te Rustenburg. gy.W.F.STOELrZ^ WISSELKOERSEN. Niet officieel. New-York 1.81»/, Londen 9.03)4 Berlijn 73.— Parijs 6.80 »/4 BrusSel (Belga) 30.53 Zürich j 41.66 Kopenhagen 40.35 Stockholm 46.60 Oslo 45.40 Italië 9.57V-, Praag 6.32% 1-817». 9-017. 72.95 6.80»/, 50.54 41.66 40.35 46.60 45.42% Viaag. m Aati&od •V (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1S regelt 35 cent b(J vooruit» betaling. T Opel 1934 te koop, in prima staat en een pracht tuinameublement wegens ver trek. VAN VEEN, Rijksstra»-tw. 425a, Heiloo. Te koop: dubbele haardroogmachine, permanent wave, schrijfkassa, enz. KOORSTRAAT 27, Alkmaar. Zeer billijk, een zoo goed als nieuwe Duitsche piano te koop, -pracht instru ment met 2 jaar garantie. Te zien en te bevragen bij A. J. O VER DIJK, Breedstraat 49, Alkmaar. Te koop een z. g. a. n. Kinderwagen (beige) 12.50. NIEUWPOORTSSTEEG 2. Pracht piano met garantie 55, mo derne piano's, als nieuw, vöor een beetje geld. Singer handnaaimachine met garan tie 9.50. Singer trapmachine 15. Luxe naaimachines. DEKKER, Laat 182. Prima ijskasten vanaf 10, solide brandkasten, o.a. Lips, Jaarsma, (Cramer Elzenburg, Hofleverancier),- enz. voor weinig geld. Closetstoelen, schrijfbureau, kleeden, enz. DEKKER, Laat .182. 16 Meter vogeljachtje, zonder kajuit, in prima staat, zeer billijk. P. DE WIT, Broek op Langendijk. Voor prima kwal. 2e hands Dames- en Hèerenrijwièlen met org. torpedonaaf, Jongens- en Meisjesrijwielen voor eiken leeftijd. Rijwiélhal VROUWENSTRAAT 4 bij het Ritsevoort. jdoor de aanwezigen algemeen als onhoud baar geschetst, niet alleen uit het oogpunt cvan het verkeer teGwater, maar ook t. a, v. de volksgezondheid-- Men was van meening, dat de tuinders er het grootste belang bij hebben, dat- het kroos wordt opgeruimd, daar zij er het meest in varen. - De vergadering besloot dan ook, een be roep te doen op de tuinder?, om. gezamen lijk deze plaag te verdrijven. Men wil, ..wanneer.-gr een gunstige gelegenheid komt. bijv. na een paar dagen harde westenwind, als het kroos dik in de voorburggracht ligt, met man en macht een halve dag kan het scheppen gaan. De tuinders zullen hiertoe worden opgeroepen. Het Bannebestuur heeft de zorg op zich genomen voor de te gebruken schepnetten.- Ook zal de Banne met medewerking van de betrokken ingelanden, de slooten, be halve de groote hoofd vaarten, welke op de voorburggracht uitkomen afzetten door er een juffer in te leggen. Wanneer er tuinders zijn, die zelf het kroos niet als. mest wenschen te gebruiken, kunnen zij het op eenige daarvoor aange wezen plaatsen deponeeren. Gehoopt wordt, dat dit goede voorbeeld van Oudkarspel door de andere Langen- dijker dorpen Wordt gevolgd; dan heeft men tenminste een zoo goed mogelijk re sultaat. Verlenging werkverschaffing. De minster van sociale zaken heeft de werkverschaffing, bestaande m uitvoering van diverse werkzaamheden (beplanting d.). verlengd tot 30 October a.s. De mi nister heeft zich echter voorbehouden deze iwerkverschaffing zoo noodig tijdelijk te onderbreken of in te krimpen. Inlevering rijwielplaatjes. Met de inzameling van oude rijwiel- belastingplaatjes, waarvan de opbrengst zal worden aangewend voor uitzending van t. b. c. patiënten, heeft zich voor deze ge meente belast de heer Corn. Wijker, siga renmagazijn, Voorstraat 89. Volontair ter secretarie. Als volontair ter gemeente-secretarie is benoemd de heer W. Kaan, als zoodanig Werkzaam te Woubrugge en wonende te Uitluiden. ff Middenstand De Middenstandsvereeniging afd. Zijde wind/t Veld vergaderde Woensdag. De op komst was redelijk groot in verband met de bespreking van de vestigingswet. De voor Zitter opende met een hartelijk woord. Dezen avond zou het bestuur deze nieuwe- wet toe lichten. In verband hiermede was." een toe lichting ontvangen van het hoofdbestuur. In de eerste plaats werd het doel van de vestigingswet n.1. de duurzame verheffing van het middenstandspeil en bestrijding van overtollige vestiging, besproken. Door het feit, dat een groot aantal ondeskundigen zich vestigen en het grootwinkelbedrijf zich steeds uitbreidt, wordt de toestand van den kleinhandelaar, die wel deskundig is, steeds slechter. De vestigingswet zal trachten hier aan paal en perk te stellen en is daarom juist zoo zeer aan te bevelen. De bestaande zaken valled niet onder de wet, doch wanneer worden uitgebreid overeenkomstig de in wet opgenomen eischen of wanneer de eige naar naar een andere gemeente verhuist en ook aan die eischen voldoet, dan weL Hierna worden de vestigingseischen bekend ge maakt- Deze. zijn: credietwaardigheid, han delskennis en vakbekwaamheid. Verder werd medegedeeld, dat de minister gedu rende een bepaalden tijd verbodsbepalingen kan uitvaardigen tot het vestigen van za ken. Hierna werd gesproken -over het aanvra gen en verleenen van een vergunning om een zaak te vestigen. Deze moet schriftelijk met overlegging van de ingevolge de wet verrischte stukken aangevraagd worden bij de betrekkelijke Kamer van Koophandel. Daarna werd gesproken over den te houden handelscursus, welke bij voldoende deel name te Schagen worden gehouden. Hier zullen behandeld worden verschillende vak ken welke de toekomstig of reeds gevestig de middenstanders zullen bekwamen in den eisch handelskennis. Hierna werden- de- aanwezigen in de ge legenheid gesteld inlichtingen te vragen. Velen interesseerden zich voor deze voor de middenstanders zoo .gunstige wet. Werkverschaffing hervat. De werkzaamheden op het nieuwe kerkhof in weder aangevangen. De werk- loozen uit onze gemeente zijn allen hierin geplaatst. Met dit warme weer geen benij denswaardig baantje, dit zware grondwerk, Nog geenvijf jaren geleden kwam in Leopoldau een dorpje op ongeveer vijf kwartier rijdens afstand van Weenen een tachtigtal Weensche werkloozen die door de geleden ellende tot alles bereid en voor niets meer gevraagd werden bijeen en be sloten om geduldig, zonder iets te doen, te wachten op.de legendarische „betere tijden". Zij brachten houweel en spade mede; ver schaften zich, waar zij die maar machtig konden worden, tegel-, hout- en planken- resten; namen, zonder te vragen, bezit van staatsgronden kortom, zij- handelden als de kolonist, die er op uitgaat om het oer woud te rooien en het met de bloote vuist te dwingen om hem het noodige te leveren, Gelijk deze tachtig handelden nog andere groepen werkloozen aan den buitenkant van de stad Weenen.-Zij timmerden ruwe plan ken loodsen en gebruikten hunne min of meer onvolmaakte groentetuintjes-ervarin gen der na-oorlogsjaren om voedsel aan den grond te ontworstelen. De autoriteiten deden een oogje dicht; lieten ze aanvanke lijk rustig hun gang gaan, maar observeer den tevens hun doen en de uitkomsten hiervan. „Wilde kolonisten" noemde men hen. En wild waren zij zonder twijfel in zooverre, dat ze door dik en dun gegaan zouden zijn om de vruchten /an hun moeizamen arbeid het eenvoudige dak, het beetje voedsel, het langzaam onder hun handen opbloeiende land, te verdedigen. Toen besefte zeer zeker ook geen dezer- werkloozen, die met den moed der vertwijfeling de spade in den grond staken, dat zij pioniers waren, pioniers van de binnenlandsche kolonisatie. Maar aan hun daad van vertwijfeling ont sprong nieuwe levensvreugde voor honder den, kolonistengezinnen. De tachtig „wilde" Leopoldauer kolonisten namens ter plaatse toe tot ongeveer achthonderd. Zij vonden op tal van plaatsen aan den buitenstand van Weenen navolging. Het is waar, de overheid bepaalde zich er op den duur niet toe met een oogje dicht te knijpen, anders was het nooit tot zulke gevolgen gekomen! Zij greep in, toen de eerste „wilde kolonisten" naar haar mee ning het bewijs hadden geleverd, dat hun initiatief recht van zijn en toekomst had, Onder bescherming van de landelijke en de stedelijke regeering kwamen kolonisatie- vereenigingen tot stand die tot taak kregen om de kolonies en de kolonisten individueel met raad en hulp bij te staan. Het is aangrijpend en troostrijk tevens om met deze vroegere werkloozen, die terug naar den grond gingen om een mensch- waardig bestaan te heroveren, te spreken. Zij stammen uit de meest verschillende beroepen en milieux. Arbeiders en handswerklieden, doch ook in:ellectueelen vindt men onder hen. Een van dezen, die met zijne jonge vrouw nu welhaast vijf jaar lang een even werkzaam als tevreden kolonistenbestaan leidt, heeft ons zonder eenige terughouding inzage ver leend in dit zeker unieke experiment. „Ik stam af van boeren en ook mijn vrouw is op het land opgegroeid", licht de doctor in de staatswetenschappen toe, als hij ons vertelt, hoe het kwam, dat hij naar de kolonie van Leopoldau ging en hoe hem het experiment is afgegaan. Dat het zeker geen kortstondig experiment is, zal ons weldra blijken. Doch laten wij onzen zegs man aan het woord: „Ik was in dienst van een groote in- dustrieele onderneming, die haar hoofd zetel had in het huidige Tsjecho-Slowakije, dus het vroegere kroondand Bohemen. Dat beteekende spoedig na den oorlog de over dracht van het Weensche filiaal en daar mede mijn werkloosheid. Voor korter of langeren tijd kwam ik wel ergens onder dak, ook nu heb ik een tijdelijken werk kring maar iets blijvend vond ik niet meer. Daarentegen behield mijn vrouw haar betrekking als ambtenares en aan deze omstandigheid danken wij het (hoe bitter dat uit den mond van een man ook klinkt .)dat wy het hoofd boven water konden houden en het met de kolonisatie probeeren konden". Dan hooren wij, hoe de „Herr Doktor", gemeenzaam met geleerden en ongeleerde arbeiders, met werkloozen, zooals hij er één was, aan den gang ging, om in 1932, in het begin van de Leopoldauer kolonisatie, den zwaren arbeid van huizen bouwen en grond scheuren tot stand te brengen. Hü maakt er weinig woorden over vuil: „Ik ben jong, gezond en krachtig", zegt hij, „waarom zal mij die arbeid zwaarder vallen dan hen? In Mei 1933 staat ons huis klaar, wij hebben onze meubelen verzorgd en wij, mijn vrouw en ik, zijn erin getrokken". Dat is nllpg, wat wij over dezen maandelangen pionier en kolonisatie-arbeid vernemen, die den man, die gewend was aan de schrijftafel te zitten, toch wel geen licht spelletje zal zijn geweest. De kolonie aan den stadsrand, waartoe de „Herr und Frau Doktor" behooren, omvat 425 perceelen, elk van 2500 M2. en met een huisje, dat bestaat uit een woonkeuken, slaapkamr, zolder en een houten stalaan- bouw. Zij zijn naar het systeem van „groeiende huizen", door uitbreiding of door het optrekken van verdiepingen te vergrooten. Op den bij behoorenden grond worden bijzondere groenten (rhabarber, schorseneeren) en edelfruit (Ananas-aard beien, abrikozen, winterappelen en -peren) gekweekt. Iedere kolonist heeft de gelegen heid geiten, hoenders en konijnen te hou den, deels als eigen voedingsmiddel, deels ook voor den marktverkoop van melk en eieren, mesthoenders en konijnenvleesch en niet minder ook voor het winnen van de thans zoo zeer gevraagde konijnenwoL Wie intusschen op grond van het voor gaande de Leopoldauer kolonie ziet als een verzameling kleine pachters, die leven van de bodemopbrengst en die ernaar stre ven een verkoopbaar overschot te kweeken, is het hoofddoel van deze nederzetting ont gaan: gemeenschappelijk willen, bouwen en arbeiden. Wie in Leopoldau zijn 2500 M2. grond in de nederzetting bezit, moet gemeenschaps lid zijri en heeft als zoodanig plichten en rechten. Tot de plichten behoort naast het betalen van een geringen maandelijkschen omslag ook het bijdragen van vijftig on betaalde arbeidsuren, waarvan nauw keurig boekgehoudeh wordt ten gerieve van de gemeenschap. Een ieder wordt tot dien arbeid geroepen, die beantwoordt aan zijn opleiding: de gewezen bouwvakarbei der wordt als zoodanig te werkgesteld, evenals de timmerman, de blikslager, de tuinier zich elk in hun eigen vak nuttig hebben te maken. Deze organisatie draagt veel tot het succes van de kolonisatie bij, want de gemengde samenstelling der kolo nisten verzekert arbeidsprestaties op on derscheidene gebieden, die de gemeenschap ongemeen belasten zouden, als zij door bui ten de nederzetting staande, betaalde krachten zouden moeten worden uitge voerd. Maar ook onder elkaar krijgen op deze wijze de kolonisten alle hulp; arbeidsruil komt bij hen dagelijks voor. Den tweede plicht van de kolonisten is de onderwerping aan het verbouwingsplan en de verkoops-organisatie van de leiding. Deze maakt niet alleen bepalingen voor den zaaitijd, maar stelt voor jaren vast welke mengsels en welke soorten groenten en fruit enz. gekweekt en naar welke markten zij gebracht mogen worden Zoo is het slechts mogelijk, eenerzijds de eigen tuinlieden niet te schaden en anderzijds artikelen voort te brengen die bijzonder goed te gelde zijn te maken, de in aanmer king komende kring van afnemers er op merkzaam op te maken, het trantsport zoo billijk mogelijk te organiseeren en de markt voor de kwaliteitswaren te voren te verzekeren. Deze plicht van den kolonist zich te schikken naar het verbouw- en ver koopplan, behoort goed gezien, tot het gebied van zijn rechten: geschiedt dit alles niet in zijn eigen belang? De uitkomst van dit plan spreekt voor zichzelf: reed? nu, weinige jaren na het in gebruik nemen van de nederzetting, brengt een vierkante meter aan groenten en oogst tusschen de 60 en 80 Groschen op tegen 20 of 30 Groschen in het boeren bedrijf. Daarenboven staat Leopoldau, naar verzekerd wordt, aan het begin van een opgaande ontwikkeling. Reeds thans vormen de als een snoer aaneengerijde pe renboompjes een sneeuwwit bloesemmeer, waarin zich de rose toon van de appelboo- men en de arbrikozen mengt maar het zal slechts weinige jaren duren en dan staan hier een half millioen vruchtboomen in bloei en weldra zal Leopoldau de boom gaard van Oostenrijk zijn, waarheen uit den vreemde de bezoekers komen in den bloei- en oogsttijd. En als reeds in de ko mende jaren winterappels en -peren van de fijnste soort op de Weensche tafels prijken, zal op het omhullende zijdepapier niet meer zooals tot nu toe, staan: „grown and pached in Canada", maar voor de poorten van Weenen in Leopoldau, zullen de hoo rnen staan, waaraan zij groeiden. Het is mooi hier buiten aan den rand van de stad, zegt besluitend de kolonist-doctor, en zijn blik gaat tevreden langs de vrucht boomen. Er staan geen kletsende oude vrouwtjes op de straathoeken, er slenteren geen werklooze jongens met leege blikken langs de huizen. Een ieder heeft hier plich ten en vreugdevolle plichten. Verzonken is de stad, haar lawaai, haar gewichtig doend gehaast, haar rookerige café's en haar over bevolkte huurkazernes Maar men zou verkeerd doen te gelooven dat de hier aan het werk zijnden, gezond en blij wordenden een behaaglijg-zachte idylle leven. Het leven der kolonisten is hard, niet veel anders dan de pioniers-arbeid v. d. ko lonisten in het oerwoud moet zijn geweest. Vlakbij schijnt de stad, wier vormen binnen ons gezichtsveld liggen en toch zijn, wan neer men iets dringend uit Weenen noodig heeft, de verkeersmiddelen zoo ontoerijkend, dat de heen- en terugreis drie uur vereischt. Weliswaar blaast de Leopoldauer gasfabriek het roet, als de wind in de richting van de kolonie is, op het heldere waschgoed van de kolonistenvrouw, maar gashaard en gasvlam ziet men in de nederzetting even weinig als electrisch licht en waterleiding; ipen moet zich zelfs uit spaarzaamheid met kaar sen en petroleum en met pompen voor het huis behelpen. Als Gods „maan-lantaam" niet aan den hemel staat, blinkt geen enkel nachtlicht in de straten der kolonie; en als de regen en sneeuw het al te goed meenen, staan de kinderen, die een half uur te voet naar school moeten gaan, bezorgd voor de diepe poelen en plassen of de hoog opge waaide sneeuwbergen tot iemand hen naar een droge overgang draagt. Ook de jaarlijksche 300 shilling voor pacht en belasting per kolonist op te brengen is geen kinderspel. En toch hoort men geen moedeloos woord, ziet men geen moedelooze uitdrukkingen. Er moet een tooverkracht in de aarde wonen, die allen met haar in aanraking komen tot bezonnen en moedige tot geharde en tevreden menschen maakt. „En mevrouw, zoo vroegen wij nog, valt het haar niet hard dagelijks den langen weg van de stad weer terug te gaan en daarbij niet de voordeelen van het leven in de stad te kunnen genieten,, noch te genieten van theater, noch van bioscoop en concert, ja zelfs niet eenmaal van een namiddagpraatje met een vriendin, want nauwelijks is de kantoortijd om of zij zal zich moeten haasten de moeizame terugtocht naar den stadsrand aan te vangen. De doctor haalt zijn schouders op. „Vol gens het huwelijksrecht is de vrouw ver plicht de woonplaats van den man te dee- len", meent hij zakelijk, maar het vergezel de lachje zwakt de harde woorden af. En het einde van ons gesprek is een loflied op de kolonisten-vröuwen in het algemeen en op „Frau Docter" in het bijzonder, die in haar vrijen tijd alle huisvrouwplichten nog vervult, zonder eenige hulp en ook op het moesland en in den boomgaard nog veel ar beid verricht. „Ja, ik heb een goede vrouw", zoo be sluit de „kolonist-doctor" een goede en een moedige, zoo zijn zij allen, onze kolo nistenvrouwen". ROSEMARIE VON JANKO. Onze 3{oloniën. GROOTE BOSCHBRANDEN. Naar de ,Deli Courant" verneemt, woedt sedert 31 Juli j.1. een brand n de Bosch- reserve Aek Na Toloe (S. O. K.) Tot dusver zijn reeds 200 hectaren loofhoutcultuur verkoold. Ook woedt een groote boschbrand te Piso Piso (op den grens der Karolanden enSime loengoen, S. O. K.), in verband waarmede een Batak werd gearresteerd. Men overweegt de instelling van een bewakingsdienst, daar de bevolking niet voldoende snel hulp biedt. jBucgecüi&e Stand, EGMOND AAN ZEE (Juli). Geboren: Albertha Hermijntje, d. van Pieter Vuil en Rachelina Jacoba Visser. Leendert, z. van Gerrit Zwart en Jannetje Zwart. Ondertrouwd: Jan Dekker en Cor- nelia Gouda. Overleden: Neeltje Stam, oud 78 jaar, weduwe van Jacob Gravemaker. Teunis Zwart, oud 81 jaar, weduwnaar v. Trijntje Stam. Mackt&ecicfiten DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 7 Aug. 1937. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 12%11% en kleinhan del 7511% cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel) 3.904.10 en Eendeieren 3. Handel matig. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 7 Aug. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 12 Melkkoeien 200f 250; 3 Nuchtere kalveren (slacht) 1216; 5 Vette schapen en 1 Bok of Geit, waarvan de prijzen niet genoteerd. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 Aug. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aardappelen 1.503, Bieten 1.60 2.20, Groene kool 1.50, Prei 3.60, Ra barber 1.202.60, Roode kool 1 en Zwarte bessen 28, per 100 K.G.; Aalbes sen 715, Appelen 3.50f 6.50, Augurken 1f 7, Doperwten 28, Druiven 19—ƒ32, Peren f 316, Peulen 24.50, Snijboonen 25.50 en To maten 3.506, per 100 pond; Andijvie 0.60f 1.80, Bloemkool le s. 59 2e s. 1.504, Kropsla 0.904, Komkom mers 1.503, Meloenen 424 en Perziken 59, per 100 stuks; Postelein 2239 cent per bakje; Radijs 1.602.20, Selderie 0.50—1.20, Uien 1.60—4 en Wortelen 5.5010, per 100 bos; Spinazie per bakje 1238 cent; Dubb. spercieboonen 0.700.90 en Tuinboonen 0.400.60 per zak. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Aug. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 198000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Aug. '37, Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 47000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.30—3.80, Grove 3.70—3.90, Drie lingen 2, BI. Eigenheimers 1.802.50, Eigenheimers f 2.202.70; 52000 KG. Roode kool 11.50; 12000 K.G. Gele kool 11.30; 17000 K.G. Witte kool 0.801.20; 1650 K.G. Uien: zilver drie ling 3.504.60 zilvernep 9.7010.70, gelne nep 5f 5.30 en gele drieling 2.80; 1800 K.G. Slaboonen 4.90—5.80; 500 K.g. Tuinboonen f 2.50f 2.60; 850 K.G. Bieten 1.301.70; 530 K.G. Bloemkool le s. 3.20—6.30, 2e s. 1—/ 2.10. NOORDSCHARWOUDE, 7 Aug. 1937. (Noordermarktbond). 83200 K.G. Aardap pelen :Duc of York 3.90—4.20, Eigenhei mers 2.402.70, Schotsche muizen 2.402.90, Blauwe Eigenheimers 1.80 2.20, Drielingen 22.40, Bonken 3.60—3.90; 6400 K.G. Roode kool 1— 1.20; 475 K.G. Gele kool 1.20; 27700 K.G. Vroege witte kool 8090 cent; 12100 K.G. Zilveruien 11.50, gele nep 5.10 5.90, zilver drieling 3.704.20, zil vernep 9.6010.50, drielingen 1.70 2.20; 10700 K.G. Gele uien 3—3.50; 100 K.G. Tuinboonen 2.70; 10400 K.G. Sper cieboonen 4.20f 5.50. PURMEREND, 6 Aug. 1937. „Afslagver. Beemster, Purm .end en Omstr." Aard appelen: Sch. muizen 0.961.10, BI. Eigenheimers 56—68 cent, Bonte 4582 ct. en Kleine Blauwe 3149 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 6370 cent en dubbele z. dr. 7381 cent per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.151.45 en Stam (breede) 60—90 ct. per kist, 15 K.G.; Blyauwe Blauwschokkers 0.70f 1.05 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 11—26 en Zwarte bessen f 2934 per 100 K.G.; Klapbessen 2095 cent per 10 K.G.; Perzi ken f 3.609 ^r 100 stuks; Pruimen 10 48 per 100 KG.; Komkommers 1.50 2.60 per 100 stuks; Tomaten: A 810 per 100 K.G.; Bloemkool 1.50—8, Roode kool 1.503.50 en Savoye kool 3 4.60 per 100 stuks; Spinazie 1267 cent en Postelein 1248 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.602.60 per 100 krop; Andijvie 10 29 cent per kist Rabarber 3.606.40 per 100 krop; Wortelen 3.109.40 per 100 bos; Uien 3070 cent per 25 KG. Drui ven: Frankenthalers 4652 cent en Alicrnt 4048 cent per K.G. Meloenen: Suiker 8 23 en Net f 5f 19 per 100 stuks. Ap pels: Codlin Keswick 411, Kardinaal 518, M. Gladstone 414, Roode tulpappel 49 en Yellow Transparant 925 en Peren: Kruidenierspeer 5— 16, Precose de Trevoux f 3f 14, Suiker peer 1.504.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 6 Aug. 1937. Schot sche grove 3.603.90; Eigenheimers 2 2.30; Bintjes t 3.30; Gele nep 6, uien 2.90, uien drielingen 2; Zilvernep 9.50 f 10, drielingen 2.70; Roode kool 1 en Slaboonen 66.30. Aanvoer: 15100 K.G. Aardappelen; 300 K.G. Gele Nep; 325 K.G. Uien; 675 K.G. Zilveruien; 1500 K.G. Roode kool en 490 K.G. Slaboonen. Adoectentiën Den 21 sten Augustus herdenken onze lieve Ouders en Grootouders en hun 50-jarige Echtvereeniging. Hun liefhebbende Kinderen en Kleinkinderen. Receptie, 21 Aug. van 35 uur. Korte Landstraat 16. Den 21 sten Augustus herdenken de Heer eri Mevrouw hun 25-jarige Echtvereeniging. Hun liefhebbende Broers, Zusters, Neven en Nichtjes. Van Houtenkade 9. Den 21 Aug. a.s. hopen onüe geliefde Ouders, en hun 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen. Receptie 21 Aug. van 35 uur Rembrandtstraat no. 18. Zondag 22 Av.gustus 1937 hopen onze geliefde Ouders en hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende NEL en LIDA. Alkmaar, Lyceumstraat 77, Thuis: 35 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter GERARDA ALBERTA. G. A BLAAUW. J. BLAAUW—HOUTHUYSE. Langestraat 96a. 6 Augustus 1937. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, ten gevolge van een noodlottig ongeval, in den ouderdom van 55 jaar, onze Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer Uit aller naam, D. KAY, Grootschermer. Alkmaar, 6 Aug. 1937. Algemeene kennisgeving. 5ÏDOMSTEENHOUWERU LUTTm QUDORP 25.AtWPÏ© VRAAGT CATALOO0®r Bezoekt onze nieuwe toonzaal Grootste keuze in N.-HolinncL Prijken aangepast aan tijcjp* omatanfltehsiffll-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3