TOPJi DE WERELDJAMBOREE. Benauwd borst? op de Binnenland 2000 meisjes defileeren voor Lady Baden Powell. Hulde aan Willem den Zwijger. bSiSdTAdvlVJT.":v'" dyUverl! Wentel dien lost van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Thans slechts 75 ct. per flacon! GEMENGD NIEUWS. De belangstelling blijft nog steeds Overvolle treinen, prettige stem ming onder de reizigers. De belangstelling voor de Jamboree be gint nog niet te luwen. Eiken dag opnieuw stroomen de compacte massa's bezoekers de poorten binnen. In de omgeving van Vogelenzang en Bennebroek en op de parkeerplaatsen zien we auto's uit alle deelen van het land en ook zeer vele buitenlandsche wagens en onafzienbaar zijn de lange files van fietsers, die van alle kanten naar de tijdelijke we reldstad komen peddelen. Daarnaast komt dan nog het groote contingent dat de spoor wegen dagelijks aflevert. In de treinen kan men slechts met groote moeite een plaatsje bemachtigen, vaak moet men zich in een dicht opeengepakte menigte met een staan plaats tevredenstellen. Voor de Jamboree heeft men alles over. En in opgewekte stemming, aangestoken door de broeder schap, welke op de Jamboree heerscht, zoekt men contact met medereizigers, om maar vast over de Jamboree te kunnen praten, en na het bezoek aan het terrein is die prettige stemming nog verhoogd en er wordt vast niet gemopperd als een trein soms wat lang 'op zich laat wachten, want en dit is volkomen begrijpelijk, aan de in het spoorboekje aangegeven tijden kunnen de spoorwegen zich op dit drukke traject waar thans alle treinen in Vogelenzang stoppen, niet geheel en al houden, maar daartegenover staat weer het voordeel, dat er zoo heel veel treinen gaan. Ordemaatregelen op de wereld jamboree. Teneinde een behoorlijke verkeersrege ling binnen het kamp te waarborgen wor den door het hoofdkwartier van de wereld jamboree de volgende maatregelen getrof fen. a. Zaterdag 7 Agustus: Om 7 uur des avonds worden de loketten voor verkooptoegangsbewijzen van het kamp gesloten. De kampen blijven tot 8 uur voor het publiek geopend; van 8 tot 10 uur is het marktterrein nog voor het publiek geopend. Van 78 uur bestaat nog gelegen heid kaarten voor het groote kampvuur, dat om 8 uur in de duin begint, te koopen aan den post Vogelenzangsche-Noord. Kaarten voor het kampvuur worden niet afgege ven aan den hoofdingang (Dekslaan). Deelnemers, die per auto komen, kunnen deze parkeeren op het parkeerterrein: Voge len zangscheweg-Noord. Om 8 uur 30 worden de hekken gesloten en kan geen publiek meer worden toege laten. b. Zondag 8 Augustus: Om 7 uur worden de hekken voor het publiek gesloten. c. Maandag 9 Augustus: Om 7 uur worden de hekken voor het publiek gesloten. Défilé der padvindsters. Het Nederlandsche padvindstersgilde heeft gistermiddag in de arena voor de chief guide, Lady Baden Powell, gedefileerd. De presidente, mevr. E. van den Bosch de Jong, heeft daarbij eenige woorden ge sproken, waarin zij haar vreugde uitsprak over de aanwezigheid van de chief guide en dank zegde aan de Jamboree-commissie en in het bijzonder den hoofdverkenner admi raal Rambonnet voor de welwillendheid, waarmede de padvindsters een half uur ter beschikking over het mooie veld hebben ge kregen. „De chief guide, zoo vervolgde zij, zal en kele woorden tot jullie richten en uit haar handen mogen we ontvangen de wereldvlag, die in de komende maanden langs al onze afdeelingen zal trekken, opdat ook zij, die heden door vacantie of andere omstandig heden hier niet aanwezig kunnen zijn, door drongen worden van die ééne groote betoo- verende gedachte: broederschap, welke wij hier te midden van al die gezichten, zwarte en bruine en blanke van onze broeder P.V.'s zoo sterk beleven. Lady Baden Powell zal de vlag, die door de afdeeling Vlissingen gemaakt werd, ook aan de afdeeling uitreiken, omdat van haar afdeelingslid, tevens ons H.B.-lid, mevrouw BrandGroeneveld, deze gedachte is uitge gaan." Mevr. van den Bosch vervolgde hierna haar toespraak: Na het eerste gedeelte van de toespraak van mevrouw van den Bosch begaf de chief guide zich op het terrein, waar zij onder luid gejuich de wereldvlag aan de afdeeling Vlissingen overhandigde. Van de tribune sprak de chief guide, nadat zij de meisjes had verzacht plaats te nemen, de girls toe. Zij zeide verheugd te zijn, dat de meisjes in zoo grooten getale waren opgekomen (er waren er ongeveer 2000). Haar was gezegd, dat er eenige zou den komen en daarom had zij nooit kunnen denken, dat het zoo vele zouden zijn. Zij spoorde de meisjes aan om in het kamp van de broeders te gaan zien wat zij tot stand hebben gebracht. Wij zullen trachten in zusterschap het voorbeeld van onze broeders te volgen. En toen werklonk plotseling door de luidsprekers de nog krachtige stem van den grijzen leider: „I did not invented it, but the girls themselves invented it" (har telijk gelach). Lady Baden Powell zette vervolgens uiteen, hoezeer de padvindstersbeweging reeds is geroeid en bracht de groeten over van alle padvindsters uit de geheele we reld, wier moeder of beter wier grootmoe der zij is (gelach). Met een „Good luck for you all", besloot de chief guide haar toespraak, waarvoor zij met een luiden yell werd beloond. Zoo juist hebben jullie geluisterd naar de woorden van onze chief guide. De vlag en oorkonde zijn overrijkt geworden. In de oorkonde, door één van onze P.V.'s ge maakt, staat geschreven: Den zesden Augustus van het Jamboreejaar 1937, begon onze wereldvlag haar pelgrimstocht door Nederland, om in de taal van haar symbolen aan welke padvindster de boodschap te brengen van de groote zusterschap, waartoe wij allen behooren, en die van ons vraagt, om over alle verschillen en grenzen heen elkander te begrijpen en hartelijk lief te hebben. Onze vlag gaat ons stralend voor op het moeilijke pad, dat wij ons zelf en elkaar beloofden te vinden door oerwouden van vooroordeelden en wanbegrip en geschokt vertrouwen, waar elke stap verover moet worden over afgronden van ras- en stands verschillen, slechts met geduld en wijsheid te overbruggen en lange woestijnsporen van een verlatenheid en eenzaamheid, die tot vertwijfeling brengen en wanhoop, of ooit het doel zal worden bereikt. Wij gelooven in de toekomst, want wij zijn velen en wij zijn sterk, omdat wij we ten, dat ieder van ons een steentje, een schepje zal bijdragen om dat pad te banen en effenen, opdat eenmaal de vrede in zijn volle heerlijkheid daarlangs zal binnen trekken in onze wereld en in de harten van alle menschen. Moge onze trekkende vlag deze bood schap dragen door heel Nederland en over haar grenzen." Onder hartelijke toejuichingen verlieten daarop na het slotwoord van mevr. van den Bosch, op wier voorstel drie cheers op lady Baden Powell werden uitgebracht, de meisjes, de arena, om plaats te maken voor het gebruikelijke dkofkvle en de landen- demonstraties. De Nederlandsche padvindsters hebben haar grooten dag ehad, waaraan zij zeker langen tijd een prettigen herinnering zullen bewaren. Diner aangeboden aan lady Baden Powell. Gisteravond is op „Meerrust" te Warmond door het Nederlandsche padvinstersgilde een diner aangeboden aan de chief-guide, lady Baden Powell. Aan het diner namen twee oprichtsters van het gilde deel, waaronder mevr. J. van der Bergh geb. jkvr. van Tijen en mevr. Hannes-van Steenis, twee der eereleden en een 50-tal hoofd- en afdeelingsbestuursle- den, districtscommissaressen enz. Mevr. van den Bosch-de Jongh, presiden te van het meisjespadvindersgilde, stelde al lereerst een dronk in op de koningin, prin ses Juliana, beschermvrouwe van het gilde, en prins Bernhard, onmiddellijk gevolgd door een dronk op den Engelschen koning en het koninklijk huis. In haar tafelrede her innerde zij eraan, hoe sterk allen de kame raadschap en de vreugden ervaren, welke de jamboree brengt en die de padvindsters reeds van Internationale conferenties en kampen uit eigen ervaring kennen. Lady Baden Powell gaf in haar antwoord uiting aan gevoelens van dankbaarheid voor wat Nederland door de jamboree te zien gaf en zij zeide diep getroffen te zijn ook door het sympathieke medeleven van het groote publiek. De Finsche padvinders huldigen Willem den Zwijger. Vrijdagmiddag is door de Finsche pad vinders een krans gelegd aan den voet van het standbeeld van Willem den Zwijger, dat op het Plein te Den Haag is opgericht. Een zeventigtal padvinders stond in twee rijen voor het standbeeld geschaard en luisterde naar de woorden van den Fin- schen chief-scout, dr. Sven Donner, die in het Duitsch tot zijn jongens zeide, dat Hol land, evenals Finland, voor zijn vrijheid ge vochten heeft. Daarom kwamen de Finsdhe vrienden van Nederland hier, om den be vrijder te eeren. Met den grootsten eerbied voor de nage dachtenis van Willem den Zwijger leggen wij, aldus zeide dr. Donner, hier een krans neer. Daarna richtte de chief-scout zich nog in het Finsch tot zijn landgenooten, om hen op de beteekenis van deze plechtigheid te wij zen Onder degenen die de plechtigheid bij woonden, waren de Finsche zaakgelastigde, de heer Sohlberg, en de secretaris van de Finsch-Nederlandsche vereeniging, mr. Schmal, alsmede de heeren van der Vlugt, voorzitter en Frank, penningmeester dier vereeniging. Na de korte plechtigheid op het Plein gin gen de buitenlandsche padvinders in drie autobussen een rondrit door Den Haag en omgeving maken, welke hun door de Finsch-Nederlandsche vereeniging was aan geboden. Tenslotte vereenigde men zich weer op de Finsche legatie, waar de zaakgelastigde een thé aanbood. Weer gezanten op bezoek. De Jamboree werd gister o.m. bezocht door de gezanten van China en Oostenrijk en door baronesse de Ruzette, echtgenoote van den Belgischen zaakgelastigde in den Haag. Verder bezocht de directeur-generaal der P. T. T., ir. M. H. Damme, het terrein voor den tweeden keer. In het Oostenrijksche kamp werd een the gegeven, waarbij verschillende leiders van buitenlandsche contingenten tegenwoordig waren, Oostenrijksche muziek en dansen werden uitgevoerd. Officieel nog slechts drie dagen De Jamboree, welke zooveel tijd van voor bereiding heeft gevergd en welke zooveel drukte en bedrijvigheid in geheel Kenne- merland heeft gebracht, heeft haar langsten daag reeds den zevenden dag na de opening en er resten ons hierna officieel nog slechts drie dagen. Dat wil echter niet zeggen, dat dan reeds de dorpsche stilte in het schoone Vogelen zang zal zijn teruggekeerd. Want Dinsdag, Woensdag en Donderdag zijn er nog de groo te excursies voor de buitenlandsche padvin ders, welke opnieuw hooge eischen aan de spoorwegen zullen stellen. Maar, we hebben het de laatste dagen telkens weer kunnen ervaren, het speciaal voor de Jamboree aan merkelijk uitgebreide station Vogelenzang is zeer goed in staat dergelijk massavervoer te verwerken. Ook de opruiming van het kamp na het vertrek van de buitenlandsche gasten ver- eischt nog eenige dagen en dan behoort deze schoone Jamboree weer tot het verleden. Al thans hier in haar gedaante in Vogelenzang, maar in de herinnering van de duizenden deelnemers van geheel de wereld zal zij nog arenlang blijven voortleven, want, in verge lijking met hetgeen we over de voorgaande Jamborees hebben gehoord, moet de onze wel de mooiste zijn geweest. En dan zwelt ons hart van trotsch, omdat Nederland ook op dit internationaal gebied weer zoo'n goe de beurt heeft gemaakt. 15.000 buitenlandsche padvinders naar de hoofdstad. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. zullen 15.000 buitenlandsche padvinders een bezoek aan Amsterdam brengen. Eiken dag zullen totaal 5000 jeugdige bezoekers per trein aan het Centraal Station aangekomen. In groepen van 800 jongens zullen zij, of direct een bezoek aan de stad en daarna aan Marken en Volendam brengen of eerst die plaatsen bezoeken en vervolgens de stad. De vier extra reinen komen aan te 7.09, 7.22, 9.10 en 9.23, zij vervoeren elk 1250 padvinders, het vertrek vindt plaats te 14.34, 15.34, 17.33 en 17.53. De route, welke de padvinders door de stad zullen nemen is de volgende: Centraal Station, westelijke Viaductbrug t.o. de Martelaarsgracht, Prins Hendrik kade, ftamrak, Dam, Mozes en Aaronstraat, Raadhuisstraat, Heerengracht (even zijde) tot Leidsche straat, Koningsplein, Singel tot aan de Vijzelstraat, Muntplein, Binnen-Am- stelbrug bij de Halve Maansteeg, Klove niersburgwal, Nieuwmarkt, Gelderschekade, langs Schreierstoren, Kamperbrug, Ooste lijk viaduct, de Ruyterkade. De verschillende groepen zullen mêt ex tra gemeenteponten over het IJ worden gezet, gedurende de overvaart zal aan alle padvinders van gemeentewege een portie ijs worden uitgereikt. Een Mis opgedragen. Ter gelegenheid van den eersten Vrijdag van de maand heeft de bisschop van Haarlem, mgr. Huibers, op het groote al taar gisterochtend een stille H. mis opge dragen, welke door eenige duizenden pad vinders werd bijgewoond, die allen tot de ccmmunietafel naderden. Het was een indrukwekkende plechtig heid. Het lichtspel van gisteravond. Gisteravond heeft het Indische contingent op de jamboree een lichtspel opgevoerd, dat door duizenden toeschouwers werd bijge woond. Op de eeretribune waren aanwezig hoofd verkenner staatsraad Rambonnet, de minis ters Slotemaker de Bruïne en Weiter en prins Gustaaf Adolf van Zweden. De wachtenden werden reeds eenigen tijd in de Indische sfeer ingewijd door de uit de luidsprekers opklinkende gamelan-muziek- Om tien uur nam het spel een aanvang. Het stuk was genaamd „De vijf geschenken aan den Sultan" en het speelde in 1637. In de groote arena was een gedeelte der eeretribune door schijnwerpers verlicht, dat aan de achterzijde werd afgescheiden door palen met wimpels. Het geheel bood een fantastisch schouw spel, dat werd ingezet met den intocht van den vorst met zijn gevolg, waarna het pro gramma werd afgewerkt, waarbij de spelers op uitmuntende wijze de hun toegewezen rol vertolkten. Na het aanbieden van de verschillende geschenken, hetgeen met schitterend cere monieel gepaard ging, werden de vlaggen der verschillende naties als symbool van de internationale broederschap binnengedra gen, waarvan de dragers zich rondom de ont vangstplaats opstelden. De sultan verhief zich hierop van zijn ze tel en schreed vol waardigheid naar de eere tribune. Daar sprak de hoofdcommissaris voor In- dië, de heer Ranneft, als volgt: „Zooals het spel getoond heeft, is de k-is een van de meest edele geschenken, welke men kan geven. Hij is een vorst waardig en daarom is het, dat de Indische padvinders hebben gemeend een kris te moeten aanbie den aan den chief dien zij beschouwen als een ongekroond koning. Deze kris, waarvan het staal 200 jaar is, werd geschonken door iemand uit Solo, terwijl alle padvinders uit Indië aan de verdere bewerking hebben bij gedragen met een cent per man". Namens den chief scout, die niet aanwe zig kon zijn, dankte de hoofdverkenner staatsraad Rambonnet. Keukengeheimen. De vele bezoekers, vooral de dames, too- nen groote belangstelling voor de keukens. Niet, dat zij ook maar één kruimpje meepik ken, verre van daar. Daarvoor hebben zij in de kookkunst van de jongens niet voldoende vertrouwen. Integendeel. Ze slaan geen keu ken over, maar heel haar houding drukt overduidelijk een geamuseerde, maar toch zeer zichtbare critiek uit. Dat de knapen het vleesch braden in kluiten boter, waar een heel gezin een week lang mee kan uitkomen, kan er nog mee door. Maar welke Holland- sche huismoeder kan een kreet onderdruk ken, wanneer ze ziet hoe een donker Egyp- tenaartje, ernstig kijkend onder zijn rooden fez, onverstoorbaar bezig is struikjes bloem kool in den koekepan zachtjes bruin te bak ken in een laagje spetterende olie? Welke degelijke huisvrouw kijkt niet misprijzend naar de tent van de oolijke Siameezen, die niet wisten, wat zij met de Hollandsche tuin- worteltjes moesten aanvangen en die er nu een slingerende tentversiering van hebben geregen0 Het is ook niet gemakkelijk voor die buitenlandsche jongens om te raden wat ze ter bereiding zoo allemaal voorgezet krij gen. Getuige de Polen, die dezer dagen hun zending levensmiddelen ontvingen en daar bij een groot blik vonden met iets, dat er als een, eenigszins vreemde, maar toch niet on smakelijke jam uitzag. Ze smeerden er een dikke laag van op hun boterham, hapten, kauwden en begonnen in letterlijken zin te schuimbekken: Groene zeep. Woestduin-Concentratiekamp? Zooals we vroeger reeds hebben gemeld, zijn 3000 Nederlandsche padvinders onder gebracht op Woestduin. Dit terrein staat niet in rechtstreeksche verbinding met het groote kampeerterrein en ligt op betrekke lijk grooten afstand daarvan. Dit is om twee redenen te betreuren. In de eerste plaats omdat deze jongens daardoor het eigenlijke doel van de Jamboree gezamenlijk in één groot kamp bijeen te zijn ter bevorde ring van de internationale verbroedering eenigszins voorbijschieten en zij dus betrek kelijk ook slechs als bezoekers in het groote kamp verschijnen en voorts omdat het be zoek aan dit kamp zich als gevolg daarvan beperkt tot de ouders en andere familiele den. Want het is hier het meest ideale kam peerterrein van Vogelenzang en het kamp is keurig ingericht, al heerscht er wel een ietwat strenge tucht, zoodat de jongens van het groote kamp aan Woestduin reeds den naam hebber gegeven vanConcen tratiekamp. Dit is natuurlijk overdreven, want de jongens van Woestduin hebben het even goed op elk gebied als de bewoners van het groote kamp en voor zich hebben zij bovendien het voordeel, dat de kampeer gelegenheid er beter is en, wat hun mis schien niét zal spijten, zij worden er niet ge hinderd door al te nieuwsgierige blikken. De rijke Amerikanen. En minder oirbare handelingen van winke liers. Het is bekend, dat de Amerikanen met een zeer luxueuse kampeerinrichting naar Hol land zijn gekomen. Maar daarnaast hebben ze Ook de noodige duiten meegebracht, welke hen nogal erg 'os in den zak zitten. Want zij geven zeer veel geld uit, en aller lei voorwerpen worden door hen gekocht, waarbij zij soms niet eens naar den prijs vragen, doch eenvoudig de hand met geld uitstrekken en den verkooper zelf het be drag laten afnemen. Dat daarbij wel eens minder oirbare handelingen zijn gepleegd, hebben verschillende jongens tot hun nadeel moeten ondervinden. Wij hebben gehoord, dat een Amerikaansche boy op het markt terrein van de Jamboree een filmtoestel wilde koopen De prijs werd hem genoemd ongeveer 500 gulden. Oh well, zei de scout en hij schreef doodkalm een chèque voor dat bedrag uit op de bank van Mees en Zonen, twee tentjes verder. Dat op die manier het geld wel een beetje spoedig op raakt. laat zich begrijpen en we hebben dan ook al vele Amerikanen gezien, die telegra fisch toezending van meer geld hebben aan gevraagd. Alles voor de Jamboree. Als papa het nu maar stuurt, want hoe zouden die verwende Amerikanen het hier anders moeten uithouden? Wat journalisten van de Jamboree zeggen. Alle deelnemers zjjn in hooge mate tevre den over hetgeen hun hier geboden is. Doch niet alleen de deelnemers, ook de buitenlandsche pers is vol lof over Holland en de Jamboree. In de perskamer ligt n.1. een Jamboree dagboek, waarin de hier aanwezige journa listen hun oordeel kunnen schrijven. Velen hebben daarvan reeds gebruik gemaakt en het is zeer interessant deze ontboezemingen te lezen. Een Egyptisch journalist uit Cairo schrijft o.m.: „Het was inderdaad zeer goed, dat de Wereld-Jamboree dit jaar in het schoone Holland is gehouden. Ik bewonder alles wat ik heb gezien". De vertegenwoordiger van de „Echo de Paris" laat ons weten: „Ik zal aan de Jam boree in Vogelenzang een prettige herinne ring bewaren: een volmaakte organisatie, vroolijkheid der jongens, gezond enthousias me en een gelukkige en in deze troebele tij den zeldzame broederschap. Ik heb bij de Hollanders een ontvangst ondervonden, wel ke mij heeft getroffen, en ik zal de meest aangename indrukken aan de Jamboree en aan Holland meenemen". Had reeds, het Hongaarsche contingent bij iijn demonstratie in de arena voor de konin gin op zoo indrukwekkende wijze den dank van Hongarije jegens Nederland vertolkt, ck de Hongaarsche journalisten hebben daar in niet willen achterblijven. Zoo schryft dr. Paul Tabori uit Boedapest o.a.: „Wij Hongaren dragen in ons hart een speciale dankbaarheid jegens Holland, aan gezien Hongaarsche kinderen in stervens- r°i°v ,^erden gered door de groote vriende lijkheid van het Nederlandsche volk. Daar voor voelen wij, journalisten van de dage- lyksche en van de padvinderspers een spe ciale schuld op ons rusten jegens Holland en zijn bevolking". Vuurtje-aanblazen. stoerp"™!? Vj0r een keukenvuurtje zit een stoere padvinder uit alle macht de vlammen, te bCn ni? g0ed °Ptrekken willen, aan merlA 4 ?langSteUend Staan een Pa*r ka- ZZA:Ve kIjken. Zal het lukken? De pad- Er komt w b0llC wangen' Ja> het l"kt. «wm. even in wat 200 even nog tje was 8Dp Zi?Cht gloeiend> smeulend vuur- 'l*1» we*r om he, die rooiZ, °rpe" er 8tygt een aar" koelt^ Het °P Dan °Peens' een walmt rondnm°a °mmet^e slaat neer e" Da ''■hen '«hl zelf ook. een.TLn. k™°"Pn"! v,n Zwaden, eens koning over een groot rijk Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel.dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dat die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en tal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. Jacht van hertog van Sunderlend te Amsterdam. - Hedenmorgen is in de Am- sterdamsche haven aangekomen het jacht van den hertog van Sunderland. Het schip heeft ligging genomen in de vluchthaven. Oud-minister Van Schaik advocaat en procureur. - De oud-minister van jus titie mr. R. J. H. van Schaik is gister door den Hoogen Raad beëedigd als advocaat en procureur. De spellingkwestie. - Minister Slote maker de Bruïne heeft een onderhoud gehad met den Belgischen minister van onderwijs, Hoste, over het vraagstuk van de spelling der Nederlandsche taal. Over dit vraagstuk zal nog nader van gedachten worden ge wisseld. In dienststelling nieuwe mijnenvegen. - Hr. Ms. mijnenvegers Jan van Gelder êft Pieter Coen zullen 15 September a.s. in dienst worden gesteld. Met Hr. Ms. Willem van Ewijck zullen deze nieuwe mijnenve gers vereenigd worden Xo een divisie, waar aan omstreeks 15 Octobèr a.s. Hr. Mi. Abraham van der Hulst zal worden toege voegd. Jubileum de Nederlandsche periodieke pers. - De vereeniging de Nederlandsche periodieke pers waarin zich, ter beharti ging van hun vakbelangen, georganiseerd hebben de uitgevers van eens of meerffi»- len per week of per maand verschijnen^- bladen of tijdschriften, zal den llden Sep tember a:s. vijf en twintig jaren hebben be staan. De wereldtentoonstelling 1939 te New- York. - De regeeringspersdienst deelt mét betrekking tot de wereldtentoonstelling, welke in 1939 te New York zal worden ge houden mede, dat de Nederlandsche règee- ring, mede namens de overzeesche gewesten, de uitnoodiging tot deelneming, welke van de regeering der Vereenigde Staten is ont vangen, zal aanvaarden. Vacantiecursus binnenvaart. - Het in structievaartuig Prinses Juliana van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart is gis termiddag te Amsterdam teruggekeerd. Op den laatsten dag van den cursus voer de Prinses Juliana van Lemmer naar Am sterdam. Gedurende de vaart werden be sprekingen genouden over de methoden voor het leesonderwijs voor schipperskinderen. Benoemd tot lid der Eerste Kamer. - Het centraal stembureau heeft gister na middag een zitting gehouden ter benoeming van een lid der Eerste Kamer, noodig we gens het niet aannemen van zijn benoeming door prof. P. S. Gerbrand (A.R.) In dieni plaats is benoemd verklaard de heer H. Colijn te 's-Gravenhage. Geparkeerde auto in brand geraakt. Een op het Buitenhof te Den Haag gepar keerde auto is gisteravond omstreeks zeven uur in brand geraakt, vermoedelijk doordat kortsluiting is ontstaan in de electrische leidingen. De eigenaar had den wagen al eenigen tijd verlaten, toen de autowacht plotseling bemerkte, dat er vlammen onder den motorkap uitsloegen. De onmiddellijk gewaarschuwde brandweer kon het brandje spoedig blussehen. De loonei, in de textielindustrie. - Naar gemeld wordt, hebben de door de vertegen woordiger der arbeidsorganisaties in de tex tielindustrie met de Vereeniging van Til- burgsche fabrikanten van wollen stoffen gevoerde onderhandelingen tot resultaat gehad, dat het bestuur van genoemde ver- '~~ft verk'aard z(jn le den voor te stellen de loonen met 5 pet. te verhoogen. !l>,7terdamlar^ agent van politie meer aangesteld worden tenzV h,j tn het bezit is van hel H. L. O.-diploma. ....zouden wij dan automobilist wal willan toeschreeuwen, dia 'n auto floot voorbijrijden, welke op zijn baurt al bezig is een voorrijder In te halen, 't Nieuwe voorschrift zegt Immers: GEEN DRIE WAGENS NAAST ELKAAR

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6