Agenda £aatste Aecichteti £uchtvaact Onze. Jioloniën £<md: en JxümÊouiü !Bucgedijke Stand JUiMicaties Slaatslotedf AMSTERDAMSCHE BEURS Hevige aardschokken op Java. best koebeest geslacht en op de gebruike lijke wijze laten keuren door den bevoeg den keurmeester, den heer West er uit Schagen, die dan ook na keuring het vleesch van een stempel voorzag. Zijn gezin en hijzelf hadden eveneens van het vleesch (nJ. biefstuk) gebruikt en nie mand was ziek geworden. Plotseling dook het bericht op, dat niet alleen de leden van de fam. wed. Spaan onwel geworden waren, doch dat tal van personen, die zijn rund- vleesch (in welken vorm dan ook) gebruikt hadden, allen met de reeds genoemde ver schijnselen te bed gegaan waren. De slager zeide nog hier voor een raadsel te staan en niet te begrijpen, waarom men nu juist hem als de schuldige aanwijst. „Er zijn genoeg menschen in het dorp, die nooit vleesch van mij koopen en evengoed ziek zijn; het lijkt wel een besmettelijke ziekte", zoo besloot de heer v. D. zijn relaas. Bij de zieken aan het bed. Veel tijd restte ons niet, doch wij zijn tot slot nog even bij de fam. Molenaar te Kal- verdijk binnengëloopen, waar de man en vooral de vrouw ernstig ziek liggen. De vrouw is er beroerd aan toe. Het is haar aan te zien, dat zij hooge koortsen heeft en zij klaagde over een barstende hoofdpijn. De man, die eerst sinds gister middag zijn vrouw in de bedstee gezelschap houdt, vertelde, dat hij zich plotseling niet lekker gevoelde. Rillingen over 't geheele lichaam, vreeselijk moe en pijn in de lede maten hadden hem doen besluiten ook maar naar bed te gaan en rustig af te wach ten tot het beter zou worden. Op onze vraag of de dokter reeds ge raadpleegd was, antwoordde de heer Mole naar, dat hij er voorloopig niet aan dacht medische hulp in te roepen! „Zoo erg is het nog niet", zoo sprak hij, doch wij, die wel beter weten, hebben hem tenslotte toch maar den raad gegeven niet te lang te wachten, voor het te laat mocht zijn En zoo verlieten wij de uitgestrekte ge meente Warmenhuizen met zijn vele zieken in de hoop, dat hier spoedig verbetering mocht intreden. Naar men ons verzekerde, is het van ongeveer 40 families bekend, dat er zieken zijn. Hoevelen echter vinden het echter vooralsnog niet noodig den dokter te hulp te roepen en wat zullen hiervan de gevolgen zijn? De beide doktoren Groenhart en v. Hes teren zijn vrijwel den geheelen dag in touw om hulp te bieden daar waar zulks ge- wenscht wordt en zij hebben hun handen meer dan vol. Als de verschijnselen in nog grooteren kring zich gaan voordoen, zal medische assistentie zeker noodig zijn. Laat ons hopen, dat het zoover niet zal komen en dat de symptomen ook niet ern stiger gaan worden, als ze nu al zijn. Voor wat de oorzaak betreft, dienen wij de rapporten uit Utrecht af te wachten, die naar men verwacht nog deze week verstrekt en bekend gemaakt zullen worden. ERNSTIG ONGELUK TE HOORN. Vrachtrijder door een paard gedood. Gisteren is op de Dubbele Buurt te Hoom een ernstig ongeluk gebeurd in den stal van den heer Kwantes. De ongeveer zestigjarige vrachtrijder C. Berkhout uit Oosterblokker had zijn paard in bovengenoemden stal gebracht en moest bij het verlaten er van langs twee paarden, die naast den uitgang waren vastgebonden. Zonder dat iemand er iets van merkte, heeft een der paarden den heer Berkhout tegen de borst getrapt, waardoor de borst kas werd inget? -ukt. De heer B. was even wel nog in staat zich naar buiten te slee pen, waar hij door voorbijgangers werd op gemerkt. De inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon echter slechts den dood constateeren. CARILLONCONCERT door den heer P. A. v. LANGEN, Donderdagavond van 8.309.30 uur. Preludium, A la Venue de Voël, Rondeau, Hollands Vlag, Hollands Zee, Mijn Nederland, Goetinck. Balbatre. Bontmy. J. P. J. Wiertz. Dan de Lange. R. HoL Dan mocht de beiaard spelen, Peter Benoit. Het klooster van Sint Ar j aan, Het lied v. d. Smid, Andelhof. Ze wisten het wel, J. Worp. Marleentje, Em. Hullebroeck. Van Pier den Mandenmaker, J. Opsoomer. HET HARLEKUNSPEL. „De Kringloop der Belangen", Na de twee succesvolle opvoeringen in het Openluchttheater te Bergen van ge noemd spel, dat door de pers geroemd werd als een evenement voor Bergen, heeft het bestuur van V.V.V. het als zijn plicht ge rekend de op 15 Augustus in Bergen ver toevende gasten met alle mogelijke midde len attent te maken op dit spel, overtuigd als het is, dat dit spel ieders belangstelling verdient. De besturen van V.V.V. en „Alb. Thijm" zijn overeengekomen, dat deze laatste voor- selling er een zou zijn, toegankelijk tegen populaire prijzen. Men leze de in dit num mer voorkomende advertentie en men zal ervaren, dat de entreeprijs voor het bijwo nen van een zoo perfecte openluchtvoor- selling voor niemand een bezwaar kan zijn. Vele honderden woonden het spel bij en zij, evenals de pers, zijn enthousiast in hun lof over spel en si uk. Hoewel reeds meer dere malen de beteekenis van de harleki nade te dezer plaatse is uiteengezet, moge nogmaals in herinnering gebracht worden, dat het hier niet geldt een alledaagsche klucht met banale grappen en grollen, maar een fijn-doorvoeld, boeiend spel, waarin een speelsche spot zich vermengt met fijne, lichte romantiek. „Door speciaal ontworpen décors, dan sen, zang, muziek en costumes, wist men Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Golddiggers 1937 (revuefilm); hoofd rollen Dick Powell en Joan Blondell. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Zigeunerprinses (klucht); hoofdrollen Laurel en Hardy. Toegang boven 14 jaar, lederen middag, half 3, voorstelling. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Born to dance (zang en dans), hoofdrollen Elea- nor Powell, James Stewart, Virginia Bruce en anderen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Oké, mr. Deeds! (amus.); hoofdrollen Gary Cooper en Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 12 Augustus. Verlichtingsavond te Heiloo. door de opvoering van dit spel een daad van beteekenis te stellen" (recensie). Heden is de voorverkoop begonnen in Bergen en Alkmaar aan de bekende adres sen tegen uiterst lage prijzen, echter wordt de voorverkoop te Alkmaar Zaterdagavond 10 uur en die te Bergen Zondagmiddag 4 uur gesloten. VERLICHTINGSAVOND TE HEILOO. Maandag is men bijna overal begon nen aan de voorbereiding voor den ver lichtingsavond op morgenavond. We hebben de gevel-verlichting gezien van het raadhuis, van de drogisterij van den heer Vader, den zuivelhandel van den heer Roos en van het levensmiddelenbe- drijf van den heer Veenis. De Tuindorpers waren reeds druk bezig aan de voorbereiding en ook aan den Kennemerstraatweg is men begonnen. Het r. k. fanfarecorps St. Cecilia zal rondgaan op een truck, zoodat men meer 't zuidelijk gedeelte van het dorp (tot Zevenhuzerlaan) kan bestrijken. BOUWSTEENEN VOOR DE GROOTE KERK. De volgende bijdragen tot restauratie van de Groote of St. Laurenskerk werden ont vangen: Bus Waaggebouw 1.35 Mr. C. J. de L., Alkmaar 208. P. H., Alkmaar 10. P. N., Alkmaar 5. Mevr. v. P. B. de L., Nunspeet 10. Jvr. A. v. F., Heiloo 10. G. v. W., Amersfoort 2.50 Mevr. J. O.V., Bilthoven 100. Vorige verantwoording 346.85 568.92» Totaal ƒ915.77» Het gironummer van den heer F. H. Rin- gers is 61341. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 3—10 AUGUSTUS 1937. Nieuwe zaken: Schoorl: Th. Pot, Heereweg B 64, 'Bregt- dorp, meubelen en manufacturen. Wijzigingen: Alkmaar: Handelsonderneming „Broualk", Koorstraat 27; uit- en intreding vennoot. N.V. G. J. Krol Co.'s Kunstmesthan del, Zwolle; bestuurswijziging betreft bijk. Alkmaar.. Anna Paulowna: N.V. Bloembollenvei ling Breezand, Zwarteweg 5; bestuurswijzi ging. Den Helder: C. Abbenes, Krugerstraat 111, schildersbedrijf; fil. gevestigd te Den Helder, Wilhelminastraat 84. Noord-Scharwoude: Firma Slot, Frans Co., Dorpsstraat A 25; uittreding vennoot. Sint Pancras: N. Timmerman's Graan- en Meelhandel en Maalderij N.V., Bovenweg 293; zaak verplaatst naar Alkmaar, Scher- merweg 116. Texel: Stoombootmaatschappij „Texel" N.V./Weverstraat; in liq. getreden. Opheffingen: Akersloot: G P. Kerssens, Koningsweg 169a, timmerman en aannemer. Schagen: C. Stammes-Kroone, Loet E 137, timmerzaak, winkel in damesnandwer- ken en baby-artikelen. Ongecorrigeerd OVERVAL OP EEN DOKTER. Dinsdagavond omstreeks acht uur werd er bij dr. de R. op het Oranjeplein te den Haag gebeld, en daar hij alleen thuis was, deed de dokter zelf open. Er stonden twee mannen voor de deur, die, nadat zij waren binnengelaten, hem aanvielen, mis handelden en van 30.-- beroofden. De daders wisten daarna de vlucht te nemen. Dr. de R. bekwam eenige niet ernstige verwondingen in het gelaat. HET VOORONTWERP LANDBOUW- ORDENINGSWET 1937. Bezwaren van graanhandelaren. Het comité van graanhandelaren heeft dezer dagen een adres gezonden aan den mi nister van economische zaken, waarin het zijn bezwaren uiteenzet tegen het vooront werp landbouwordeningswet 1937. Het co mité kantte zich tegen het blijkens dat ont werp voortrekken van de belangen van den landbouw boven de belangen van de niet- agrarische bedrijfsgenooten. Voorts achtte het comité het ongewenscht, dat zonder meer zou worden overgegaan tot geleidelij ke uitschakeling van den handel in land bouwproducten en overdracht daarvan aan ambtelijke en agrarische lichamen. Gedurende de jaren van landbouwcrisis- beleid heeft de handel in landbouwproduc ten zich veel beperkingen van haar bewe gingsvrijheid moeten laten welgevallen, en thans nu een economisch herstel optreedt, lag het in de lijn der verwachtingen, dat de banden, waarin de handel en industrie ten gevolge van dit beleid gesloten lagen, losser zouden worden gemaakt. Het voorontwerp landbouwordeningswet wil echter de thans bestaande toestanden niet alleen permanent maken, doch bevat op sommige punten nog een verscherping van het tot dusver gevolg de crisisbeleid. Als conclusie van zyn beschouwingen ver zocht het comité den minister zijn goedkeu ring niet te willen verleenen aan dit voor ontwerp, doch integendeel, voorzoover de noodzakelijkheid bestaat van maatregelen in verband met wijzigingen in de structuur van het internationale ruilverkeer, daarby juist krachtig te streven naar het ingescha keld houden van den particulieren handel, zij het met toepassing van een geordende samenwerking. ONGEVAL OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Gisteravond trachtte de 12-jarige T. Klijnsma een onbewaakten overweg in de spoorlijn Enschede-Boekelo met zijn rijwiel over te steken, juist vóór een uit laatstge noemde plaats komenden trein. De machi nist, die het gevaar zag, remde uit alle macht, maar tevergeefs. De fiets werd door een der buffers van de locomotief geraakt, tengevolge waarvan de jongen een eind werd weggeslingerd. Met een schedelbreuk werd hy naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht, waar hij vannacht aan de ge volgen is overleden. ZWEMMER DOOR GIEREN OVER VALLEN. Tientallen gieren hebben dezer dagen een jongeman, die aan het zwemmen was in het Bysjesirmeer (Turkije) overvallen. Zy trachtten hem met hun klauwen te grijpen. De jongeman, die een voortreffelijk zwem mer was, zag zich gedwongen onder water te zwemmen om aan de roofvogels te ontko men, maar telkens, wanneer hij opdook om adem te scheppen, stortten de vogels zich weer op hem. Na drie uur uitputtenden strijd slaagde de zwemmer er eindelijk in aan land te komen op een klein eilandje, waar hij de wijk nam in een grot om te ontkomen aan nieuwe aanvallen der gieren. Tenslotte werd hij ontzet door familieleden, die met een roeiboot toesnelden en die met geweer schoten eenige gieren doodden. ONZE POSTVLUCHTEN. Specht (uitreis) bereikte Rangoon, Rei ger (thuisreis) kwam te Bagdad aan. DE „VALK" NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen te zes uur is het K. L. M.- vliegtuig „Valk" van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn zes passagiers, n.1. een voor Bangkok, drie voor Allahabad, één voor Karachi en één voor Bandoeng. Onderweg komen aan boord één passagier Boedapest- Batavia, drie Boedapest-Karachi, één Cal- cutta-Bangkok en één Bangkok-Batavia. Medegenomen is 463 K.G. briefpost, 17 K.G. pakketpost en 69 K.G. vracht. LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Het legervliegtuig 590 uit Soesterberg, bestuurd door den 2en luitenant Bierema en met sergeant Hoebée als waarn., heeft vanochtend om kwart over elf bij Wage- ningen een noodlanding moeten maken, waarbij het toestel geheel werd vernield. Luitenant Bierema bleef ongedeerd, de heer Hoebée kreeg lichte verwondingen. Luitenant Bierema verklaarde over de oorzaak van het ongeval, dat hy boven den Wageningscheberg zoodanig in den nevel zat, dat hij een noodlanding wilde maken. Bij het terrein zoeken bleef vlak boven den grond een nevelwjlk hangen, waardoor hy bij het neerkomen met den vleugel den grond raakte. ONGELUK BIJ HET LANDEN VAN EEN S. 4-TOESTEL. Vanochtend is op Soesterberg by het lan den van een S. 4-toestel een ernstig onge luk gebeurd. De adspirant-officieren, leerling-vliegers Simons en van der Zee waren omstreeks tien uur op het landingsterrein bezig met het uitleggen van landingslappen. Zij heb ben het toestel, dat achter hen wilde lande, niet gehoord. Ook de vlieger, sergeant-leer ling-vlieger van Breughel, heeft hen niet of te laat opgemerkt. Beiden werden door het toestel, dat nog een snelheid had van 80 K.M., meegesleurd en daarna weggeslingerd. Bewusteloos bleven zij liggen. Toen de vlieger uit het toestel klom en zijn collega's bewusteloos zag liggen, geraakte hy even eens buiten kennis. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse en bracht de slachtoffers naar het hospitaal op het vliegkamp, waar het be wustzijn spoedig terugkeerde. Uit het onderzoek bleek, dat de slacht offers geen levensgevaarlijke verwondingen hebben opgeloopen. Simons klaagde over PÜn »n den nek, terwijl van der Zee waar schijnlijk zijn linkerhand zal moeten mis sen. Laatstgenoemde is naar het hospitaal te Utrecht overgebracht. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Bij de luchtmanoeuvres boven Londen is in den afgeloopen nacht een vliegtuig ge vallen. De beide inzittenden kwamen om het leven. VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een groot Amerikaansch verkeersvlieg tuig van de Eastern Airlines is kort na zijn vertrek van het vliegveld in 'n moeras ge stort De beide bestuurders en een reiziger zijn om het leven gekomen, een tweede passagiers werd ernstig gewond. De vier andere reizigers kwamen met lichte won den vrij. DE ONTPLOFFING VAN BOORD VAN DE „MANVANTARA". Twee vermisten, één levensgevaarlijk gewond. Het onder Nederlandsche vlag varende tankschip Manvantara, aan boord waarvan gisteren een ontploffing plaats had, is, door drie sleepbooten getrokken, vannacht om 1 uur op de reede van Soerabaja aangeko men. De ravage aan het dek is ontzettend; de achtermast is afgeslagen, het dek in het midden van het schip is over een opper vlakte van 12 bij 8 meter weggeslagen, terwijl het overige gedeelte van het dek geheel is opgebold. De Manvantara was van Balikpapan op weg naar Soerabaja, om een beurt in het dok te ondergaan. Twee Chineesche leden der bemanning worden nog vermist, terwijl drie andere, eveneens Chineesche beman ningsleden, gewond zijn, van wie één le vensgevaarlijk. Naar aanleiding van het uit Soerabaja ontvangen Aneta A.N.P-bericht inzake de ontploffing aan boord van het Nederland sche tankschip „Manvantara" deelt men ons mede, dat bij dit ongeluk geen Europeanen betrokken zijn. DE WERKING VAN DE KRAKATAU. Volgens de laatste berichten van den Vulcanologischendienst is de Krakatau vry rustig. Met tusschenpoozen van 12 uur neemt men erupties waar, welke stijgen tot een hoogte van 300400 meter. Door de seismografen op den Papanda- jan en den Merapi is een zeer zware aard beving geregistreerd. Deze beving ving hedenochtend te 820 uur aan en duurde ongeveer dertien minu ten. Op Tjikadjang en Soemedang is deze beving gevoeld. Ook de seismografen te Bandoeng heb ben haar geregistreerd. De hoofdrichting was Zuid-Noord. Vermoedelijk ligt het epicentrum hon derden kilometers verwijderd. Het meteorologisch observatorium te Ba tavia registreerde hedenochtend te circa half negen een zware aardbeving uit Oos telijke richting. Te Djocjakarta is te half negen een zware aardschok gevoeld in Oost-Westelijke rich ting, deze werd gevolgd door lichtere be vingen. Om half negen werden aardbevingen gevoeld te Malang, welke eenige seconden aanhielden. De richting kon niet worden vastgesteld. Uit Magelang wordt gemeld, dat heden ochtend te half negen een lichte aardbe ving is gevoel en ook gisterenmiddag be vingen werden geconstateerd. Een sterk golvende aardbeving, welke drie minuten aanhield, is vanochtend om half negen te Tjilatjap gevoeld. De men schen vluchtten uit de woningen en kan toren en de kinderen verlieten de scholen. Te Kediri is eveneens om half negen een zware aardbeving gevoeld in de richting Noord-Zuid. De duur ervan was ongeveer twintig seconden. Een zware beving in de richting Noord- Zuid, welke minutenlang aanhield, werd waargenomen te Toeloengagoen. In Buitenzorg werd slechts een lichte aardbeving geconstateerd. GARANTIEPRIJS AARDAPPELMEEL OOGST 1937. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de minister van economische zaken heeft be sloten, den garantieprijs voor aardappel meel van den oogst 1937 vast te stellen op 9.75 per 100 K.G. aardappelmeel van ge middelde kwaliteit. VERLAGING VAN DEN TOESLAG OP MELK. De verlaging van den toeslag op melk, waarvan reeds melding werd gemaakt, zal op Zondag 15 Augustus ingaan. BIGGENMERKEN. Het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 26 tot 31 Juli 1937 bedroeg 37.644, tegenover 49.278 in de overeenkom stige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Ja nuari tot 31 Juli in totaal aangebracht 988.555 merken, tegenover 1.157.871 merken in de overeenkomstige periode van 1936. TEXEL (Juli) Geboren: Trijntje d. van W. EUen en H. Zegel. Marianna Martha d. van W. A. Zinn m ^LHossfelcl- Petrus z. van H. Smit en M. Witte. Jan z. van D. Reitsma en H. Dijkstra. Cornelis Pieter z. van D. van der Werve en H. H. Barhorst. ndertrouwd: Theodorus Hendrikus Vai\ k en C- Maas- Nanne Weijdt en A. M. S. Kalis. Harm Mulder en F. Dry ver. Getrouwd: Johannes Marinus Duinker AUHaM iyser- - Hillebrand Gomes en Mana Smit- Nanne Weydt en Anna Margaretha Kalis. Theodorus Hendrikus van Sambeek en Catharina Maas. Overleden: Margaretha Francesca Smits wed. van S. de Porto. Wilhelmina Santifort 76 j. wed. van K. Brouwer. pie_ ter Moojen 71 j., wed. van A. Kalis. sabeth Koning, 88 j., wed. van A. S. Keyser, Neeltje Zym, 82 j., geh. met P. Zym. ALKMAAR. GETROUWD: Jan Pieter Kuijper en Immetje Mantel. Pieter Korn en Catharine Noorden. GEBOREN: Jacob, z. v. Willem Brouwer en Tjittje Aukema. OVERLEDEN: Gerrit Hartland, weduwnaar van Antj, Hillegonds, oud 85 jaar. Levenloos aan gegeven kind van Hironymus Muller en Sjieuwke de Vries. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van K. Borst Kz., alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Voormeer nr. 23. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit Verlof indienen. Alkmaar, 11 Augustus 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. (Niet officieel) 2de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 11 Augustus 1987 Hooge Prijzen 20.000.— 16249 100.— 12098 12581 Prijzen van 30. 47 205 453 705 968 1015 1746 1802 2194 2361 2454 3054 3392 3481 3495 3620 3805 3850 3934 3961 4407 4663 4703 4tni 5005 5126 5526 5587 5948 6049 6129 6637 7480 7801 7831 7938 7978 7981 8475 8775 9129 9130 915" 9188 9357 9386 10066 10382 10395 10886 11572 11900 11944 12426 12529 12796 13311 13403 13424 13475 13580 13656 13777 13802 13842 13966 14187 14261 14493 14932 15883 16648 17293 17551 18203 18205 18684 18750 18980 19078 19259 19614 20450 20854 21232 21513 21712 21920 22047 22125 22144 22179 22600 22660 22704 23499 23910 van Woensdag 11 Augustus 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 ÏOOU^ 4 Ned.-Indië 1934 lOOf/y 5)4 DuitschL '30 m. verkl. 36'/, BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank 1597/8 Handel Mij. Cert. v. 250 194'/, Koloniale Baak173l/< Ned. Ind. Handelsbank 173 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 777/, Catvé üelit Cert93'/, Nederl. Ford 279Va Pbilipi Gloeil. Gem. Bezit 370Vj U nile ver 1695/i« INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 71 71 Anaconda 459/j, 45l/ie"i Bethleh Steel 72»% 72i-»% Cities Service 29/lg 29/is Kennecott Copper 46% 46l/i* Republic Steel t 29% 29-'/» Standard Brands 8% 87/s Steel comm 877/ie S7l/s'i U. S. Leather 8»/i, 7»% CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac §Nuteering per 50. x) ex-coupon ttxclaim *E*divldend. Prolongatie vorige koers )4, heden )4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 560 242 175'/. 45'/, 27.50 120'/. I75y« 4141/, 4281/, 108 457» 206 16 305y, 253 260 1221/, 188 6% 154i/s 149'/, 274 341»/, 345 59V. 35»%, 22% 94i/, 9% laatste k. 22.30-45, IOOH/m 1001% 159 1947, 170»/, 170»/, 777,-'/, 93»/, 276 373'/,j* 557-8 243 174'/,-5 47'/, 27.00 122 1741* 4127, 426'/,-7 108 45Vg 20 %-f 15#/»-6 3021/.-3 252-3 247 122 185 5'% 15U-2t 147'/,-i 274»/,-5 337 340'/, 58'/, 35J-i%» 21% -ï 94 9»/, New-York Londen Berlyn Parys Brussel Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag OFFICIEEL. Vorige koers: 1.817/,, 9.04 y, 72.96 6-817, (Belga) 30.54 41.66 40.40 46.65 45.47)4 9.57)4 6.32)4 Heden: 1.81'/i. 9.03'/, 72.95 6.80)4 30.547a 41.66 40.35 46.60 45.42)4

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2