De nieuwste foto's van ons kroonprinselijk paar: links het jonge paar samen, rechts een foto van prinses Juliana. Verkeersongelukken. (foto's Ziegler). WILDE ACHTERVOLGING IN DE JORDAAN. Vannacht hebben twee mannen inge broken in een karrenverhuurderij in de Goudsbloemstraat te Amsterdam. Zij sta len een bedrag van 15.—, maar werden, toen zij er met dit geld vandoor wilden gaan, door voorbijgangers en buren opge merkt. De beide inbrekers zetten het op een loopen, maar zij werden door de voor bijgangers achtervolgd. Een wilde jacht ontketende zich. De achtervolgers ver meerderden allengs in aantal zonder dat zij er in konden slagen de vluchtenden te achterhalen. Toen men echter uit de nau we straten van de Jordaan op het Haar lemmerplein aanlandde, raakte men het spoor bijster. In geen velden of wegen wa ren de vluchtenden te bekennen. Onver richter zake keerden de achtervolgers der halve naar hun woningen terug. JONGEN DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Op den Leysenhoek te Oosterhout, is de 12-jarige A. K. uit Oosterhout bij het over steken van den rijweg door een vrachtauto van de firma Bol overreden. Met ernstige verwondingen is de knaap naar het St. Josephziekenhuis aldaar vervoerd. De toe stand van den jor.gen is zeer zorgwekkend. JONGEN ONDER AUTOBUS. Doodelijk ongeval te Rotterdam. Gistermiddag is in de Middellandstraat te Rotterdam ter hoogte van de Claes de Vrieselaan een ernstig verkeersongeval ge beurd, waarvan de 6-jarige F. de Haan, wonende in de Jan Porcellisstraat, het slachtoffer is geworden. Het knaapje, dat vergezeld was van zijn zusje, wilde tusschen twee trams oversteken juist op het moment, dat er een autobus bestuurd door G. A. van O. uit Weesp naderde. Het meisje bleef staan, maar het knaapje liep door, waarop het door de autobus werd gegrepen. Het rechtervoorwiel ging den jongen over het hoofd, waardoor hij op slag is gedood. MEN ZIJ OP ZIJN HOEDE! Het schijnt, dat portemonnaies op sport velden en in kleedkamers niet bijzonder vei lig zijn. Bij den wedstrijd tusschen de Amb tenaren en het Scheidsrechterselftal raakte tenminste weer eens een beurs met 1.50 „zoek". In het algemeen zouden we willen aanra den: zorgt, dat uw bezittingen gedurende een wedstrijd of oefening worden opgeborgen. Geeft het in bewaring desnoods bij een be stuurslid of zooals bij de H.L.O. geeft het in bewaring bij den leider, die een apart kastje heeft met een stevig slot er op. V o e t b a L ALCMARIA—BLAUWWIT. Alcmaria speelde gisteravond haar voor- laatsten propagandawedstrijd voor het a.s. jubileum tegen Blauw-Wit, dat met een in valler verscheen De Amsterdammers waren veel sterker en hadden een flinke overwin ning verdiend. De gelegenheid daartoe lie ten ze loopen door te vroeg te beginnen met een „galery-play", dat wel aardig was om te Zien, maar dat niet productief was. Alcmaria speelde afwisselend; nu eens werd er werkelijk met animo gevoetbald, dein weer zakte het spel in en zag men een al te lauw partijtje. Merkwaardig, dat die lauwheid altijd bij dezelfde spelers opge merkt wordt. Over 't algemeen was echter het spel van Alcmaria iets beter dan in de vorige wed strijden, maar het elftal demonstreert nog altijd een zeer groot tekort aan taktiek, ter wijl het combineeren lang niet voldoende is. Echter, er kan in een maand nog heel wat geleerd worden, zoodat er nog alle kans is, dat Alcmaria straks in September „klaar" is voor de competitie. Den wedstrijd verslaan, is niet noodig. Ge noeg zij, dat Blauw-Wit steeds de leiding had, totdat een derde doelpunt van Alcma ria den gelijkmaker beteekende. BEKERWEDSTRIJD V.V.R. De finale van de bekerwedstrijden, uitge schreven door de V.V.R. ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan, ging tusschen de Ambtenaren en het scheidsrechterselftal. Laatstgenoemden wonnen met 32, maar jammer genoeg werden zij winnaars door een foutieve beslissing van den scheidsrech ter, die na afloop zijn beslissing herriep, zoodat feitelijk de wedstrijd in een' gelijk spel eindigde. Het was een zeer spannende en vrij harde wedstrijd, te hard zelfs voor een dergelijke ontmoeting. Dat was niet noodig geweest en als de wedstrijd wordt overgespeeld (een beslissing daaromtrent valt pas Vrijdag avond), moet dat meteen een gelegenheid worden, om een prettige en faire partij voet bal te demonstreeren. Paarden DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Voor de vanwege de N.V. Kennemer Sportclub in liquidatie op Zondag 22 Aug. op het Sportpark te houden draverijen zijn de volgende paarden ingeschreven: 1. Alkmaarprijs, prijzendraverij 4e klasse, over 1700 M., prijzen 200 en 25: Aviatri- ce, Aida, Zelda Bird, Zilver Scott, Zonne bloem V, Breakawaij Scott, IJsco, Weeskind S. W., Amalia, Zampa N.Z., Bella Norton, Akron B, Xsia en Yledizoon. 2. Augustusprijs, heatprij zendraverij le klasse, afstand 1610 meter: Calumet Bartel, 1 Princess, Xuthus, Senator Norris, Whim, Snowdown, Calumet Donald, X Smiling. I 3. Kermisprijs, heatdraverij handicap 2e en 3e klasse, afstand 1610 meter: Yankee Scott, Welkom van Aduard, Astra Scott, An- selor, Xaverius, Xerxes, Abdullah Scott. 4. Kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden, aange spannen, te rijden in series, minimum afstand 700 meter, maximum afstand 800 meter: Aviatrice, Janette Harverster, Flora Mc. El- win, Welkom, Roulette, Weidlooper, Aohilles, IJsco, Quita, Loblied, Catabora T., Xerxes, Yack, Willy Axworthy, Abdullah Scott, Akron B, Xsia, Yledizoon, Fatima, Welkom v. Aduard. derlandAmerika 22, EuweReshevski lA y, PrinsKashdan y, de Groot Horowitz y; De uitslagen van de veertiende ronde wa ren: ZwedenSchotland 22, Noorwegen— IJsland 11 plus 2 afgebroken partijen, HongarijeEngeland 2y.y. plus 1 hang- partij, ArgentiniëEstland 2—1 plus 1 hang- partij, AmerikaLetland l1/?1 y plus 1 hangpartij, FinlandNederland 22, België Denemarken 12 plus 1 afgebroken par tij, TsjechoslowakijePolen 22; de uitslagen van de vijftiende ronde wa ren: DenemarkenTsjechoslowakije y,1 y plus 1 afgebroken partijen, NederlandBel gië 31, LetlandFinland 21 plus 1 af gebroken partij, EstlandAmerika 11 plus 2 afgebroken partijen, EngelandArgenti nië yiy<, plus 2 afgebroken partijen, Ita liëHongarije 22, IJslandJoegoslavië 1 2 plus 1 afgebroken partij, Schotland Noorwegen 12 plus 1 afgebroken partij, LitauenZweden y1% plus 2 afgebroken partijen; De stand na de vijftiende ronde was: 1. Nederland 38 y, 2. Polen 36 y plus 3 af gebroken partijen, 3. Hongarije 36y plus 2 afgebroken partijen, 4. Amerika 36 plus 6 afgebroken partijen, 5 Tsjechoslowakije 35 plus 2 afgebroken partijen, 6. Estland 33 plus 4 afgebroken partijen, 7. Zweden 31 plus 2 afgebroken partijen, 8. Litauen 30y plus 2 afgebroken partijen, 9. Argentinië 30 plus 4 afgebroken partijen, 10. Joegoslavië 27>A pl. 3 afgebroken partijen. Schaken NEDERLAND HEEFT DE LEIDING TE STOCKHOLM. Maar Euwe verliest opnieuw. De groote verrassing was de tweede ne derlaag van Euwe in dit tornooi tegen den Fin Gauffin, met zwart spelend verloor dr. Euwe, doch Prins won van Falo, terwijl de beide andere partijen remise werden Zoodat tegen Finland nog 22 gelijk gespeeld werd. In de vijftiende ronde tegen België speel de Euwe niet mee. Aan bord 1 en 2 maakten Landau en Prins remise, terwijl van Schel- tinga en de Groot met 2 winstpunten er voor zorgden, dat België met 31 verslagen werd. De afgebroken partijen tegen de Amerika nen uit de dertiende ronde werden alle re mise, zoodat tegen de Ver. Staten een zeer verdienstelijk resultaat 22 werd behaald. Nederland heeft thans de leiding genomen in het algemeen klassement met 38Vi punt, maar men dient niet te vergeten, dat deze stand geflatteerd is, daar ons team 1 wed strijd meer speelde dan Polen, Hongarije en Amerika, terwijl deze landen bovendien nog enkele hangpartij en hebben loopen. De uitslagen waren: afgebroken partijen dertiende ronde: Ne Wielrennen „REVANCHES DER NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN" TE UTRECHT. Derksen en Klink weren zich. In het vrijwel uitverkochte Utrechtsche Stadion zijn gisteravond wielerwedstrijden gehouden onder den naam „revanches der nationale kampioenschappen". Inderdaad hebben deze wedstrijden dezen naam eer aangedaan. Alleen Slaats toonde zich de werkelijk sterkste achtervolger. Hij versloeg Pijnenburg gedecideerd met 90 M. verschil over 5 K.M. in den tijd van 6 min. 21.6 sec., hetgeen een nieuw baanrecord over dezen afstand beteekende. In de sprintwedstrijden bij de amateurs hield Ooms, de nationale kampioen, zijn rivaal Peperkamp te veel in de gaten, waardoor Smits op Verrassende wijze kon winnen. In de tweede serie ging het evenzoo bij Kropman, die het te druk had met Buchly, waardoor Derksen de over winning in de wacht kon sleepen. Alleen van der Vijver liet zich niet op deze manier verschalken. De achtervolging tusschen Klink en Pel- lenaars was al bijzonder spannend. Slechts met de grootste moeite wist Pellenaars acht meter op zijn tegenstander in te loopen. De ploegachtervolging tusschen Pijnenburg Klink en SlaatsPellenaars gaf een duide lijke meerderheid van de laatste ploeg te zien, welke dein ook met 140 M. verschil ze gevierde. Zoowel Slaats als Ooms werden voor hun behaalde nationale kampioenschap gehul digd. Tenslotte was de beurt aan den wedstrijd achter groote motoren over 100 K.M. te ver rijden in drie manches. Piet van Kempen, die gisteren het feit herdacht, dat hij 25 jaar ge len aan zijn roemrijke wielerloopbaan begon, werd door den N.W.U.-gedelegeerde, den heer Hoogenkamp, toegesproken, waar na hij, met talrijke kransen omhangen en met een stoet van jonge renners paarsgewij ze achter zich, onder stormachtige toejui chingen zijn eereronde deed. Dat deze rasrenner aan populairiteit nog niet veel heeft ingeboet, bleek thans over duidelijk uit de geestdrift van het talrijke publiek. Snoek kreeg in den stayerswedstrijd niet veel kans, zich zyn kampioenstitel waardig te toonen. Hij kon zich alleen in den eersten rit doen gelden, maar moest de overwinning toch aan Wals overlaten, het eenige verdien stelijke wat van dezen renner te vermelden valt. Piet van Kempen moest er kennelijk nog een beetje inkomen. In de tweede man che werd Snoek zooveel mogelijk in den hoek gedreven door de Graaf, die uitstekend reed. Wals was er hopeloos uit, evenals van Hoek. Van Kempen reed nu veel beter en eindigde op de tweede plaats achter de Graaf. In de derde manche had de jubilaris al spoedig den kop genomen, en hoewel hij voortdurend aangevallen werd door de Graaf en Snoek en ook door van der Wulp, de zesdagenkoning bleef onvermurwbaar en stond de leiding niet meer af. In het totaalklassement werd de Graaf eerste met 8 punten. Wel had Piet van Kem pen evenveel punten, maar hij had 100 M. minder afgelegd. De uitslagen luidden: sprint amateurs: le serie: 1. Smits, laatste 200 M. in 13.4 sec.; 2. Ooms, 3. Peperkamp; 2e serie: 1. Derksen, laatste 200 M. in 13 sec., 2. Kropman, 3. Buchly; 3e serie: 1. van der Vijver, laatste 200 M. in 13 sec., 2. Leene, 3. Pronk; finale der eersten: 1. van der Vijver, laat ste 200 M. in 12.6 sec., 2. Derksen, 3. Smits; finale der tweeden: 1. Ooms, 2. Kropman, 3. Leene; finale der derden: 1 Peperkamp, 2. Buchly, 3. Pronk; achtervolging over 5 K.M.: Pellenaars haalt 8 M. in op Klink na 6 min. 33.6 sec.; Slaats haalt 90 M. in op Pijnenburg na 6 min. 21.6 sec.; Ploegachtervolging over 5 K.M.: Slaats- Pellenaars halen 140 M. in op Pijnenburg Klink na 6 min. 13 sec.; wedstrijd achter groote motoren over 100 K.M.: 1. de Graaf, 8 punten; 2. Piet van Kem pen, 8 punten, 3. van der Wulp, 9 punten, 4. en 5. Wals en Snoek, ieder 12 punten, 6. van Hoek, 14 punten. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1937. De commissie kampioenschappen heeft in geschreven voor deelneming aan de wieler wedstrijden om het wereldkampioenschap 1937 te Kopenhagen: sprint amateurs: H. Ooms, J. J. v. d. Vij ver, Chr. M. Kropman en als reserve J. C. Peperkamp; sprint professionals: A. G. van Vliet, J. J. van Egmond, J. v. d. Heuvel en als reserve A. v. d. Linden; wegwedstrijd amateurs: H."de Hoog, G. B. M. Schulte, J. J. Demmenie, H. Anneese en als reserve P. Joosen; wegwedstrijd professionals: J. Braspen- ninx Jr., J. A. Verveer, A. C. Stuyts, A. van Amsterdam en als reserve G. v. d. Ruit en P. L. Gommans; stayers: J. J. Snoek met gangmaker A. L. Kaser en Piet van Kempen met gangmaker rWiersma en als reserves A. W. A. de Graaf met gangmaker J. J. Bustraan en H. J. Alkema met gangmaker J. L. Ceurremans. De sprinters zijn door de N.W.U. in trai ning genomen en oefenen reeds geruimen tijd op de Stadion-wielerbaan te Amsterdam onder leiding van den trainer G. Schilling. en paar snelle tandemparen zijn geënga geerd om gedurende den trainingstijd de snelheid van de sprinters op te voeren. Waterpolo D.A.W. VERLIEST VAN TRITON. Een 5—1-nederlaag; Stammes redt de eer. hlilt"' aanstchouwe van een vrij talrijk pu- ^r«te1S gls*eravond in Pesie's natuurbad de Hatie ^jV1Cr te sPelen promotie-degra- Itlfu gespeeid. Een wedstrijd Itte de wrmaChÜg karaktei' waarin ten slotte de Weespenaren met een 5-1-over- winning zegevierden. Het was te voorzien, dat er waar er zooveel op het spel stond geen sprake kon zijn van een mooien, gedegen strijd-en zoo is het ook uitgekomen. Bij beide zeven tallen was reeds vóór den aanvang een zeke ren nervositeit merkbaar en deze kenmerkte het verder verloop van de ontmoeting. Zooals gezegd, mooi, soepel waterpolospel is er niet gespeeld. Het was een match waarin het leelijke en ouderwetsche 2 M.- spel hoogtjj vierde. D.A.W. paste zich geheel aan de tactiek van Triton aan en deze bestond uit het ver naar voren dringen van den midvoor, op wien eiken bal gespeeld werd, terwijl de 5 overige spelers vrijwel allen een defensieve houding aannamen. Het gevolg was, dat vrij- zwemmen slechts sporadisch voorkwam en dan nog alleen bij de Alkmaarsche ploeg. Scholte, de gevreesde en logge midvoor van Triton, lag dus op de midvoorplaats en. verrichtte het werk van een mitrailleur, waarvan keeper van Straaten meer dan hem lief was heeft kunnen „genieten". Van Beek stond voor de taak dit Weesper-kanon te bedwingen en dit is hem althans vóór de rust uitstekend gelukt. Telkens weer wist hij Scholte's 2 M.-werk onproductief te ma ken en voor zoover het kanon toch schoten loste, maakte van Straaten deze onschade lijk, zoodat de rust slechts met een 21- voorsprong inging. Trouwens, het gedeelte vóór de rust was D.A.W.'s beste spelperiode. Iedere speler werkte op volle kracht. Voor- en achter hoede verstonden elkaar goed en wanneer het plaatsen wat sneller en zuiverder ge schied was, zouden wij een gelijk spel lang niet ondenkbeeldig geacht hebben. Er werd vele malen vrij gezwommen, het spel werd zoo mogelijk goed verdeeld en meer dere malen stond keeper Leenheer voor heete vuren. Wij herinneren b.v. aan het goede verdedigende werk van Ooyevaar en aan het in moeilijke positie door Stammes gescoorde doelpunt, hetgeen toch wijst op een waardigen tegenstand. Zoo kon het dan ook gebeuren, dat Triton slechts tweemaal gedoelpunt had, toen de rust inging. Hoe geheel anders was het spelbeeld na de pauze! De heer Janus, die streng, doch rechtvaardig dezen wedstrijd leidde, stond voor de moeilijke taak, in dit gedeelte voor al tegen verruwing van het spel op te tre den. Geheel zonder spelontaarding is het helaas niet gebleven, Leenheer en Stammes raakten slaags en werden buiten het strijd perk verwezen, een voorbeeld, dat Scholte en Caarls op den voet moesten volgen, zoo dat het gelukkig niet tot onaangenaamheden kwam. Vlak na de rust heeft Ooyevaar een kans grandioos verknoeid toen Caarls geheel vrij lag en hij op een gedekten speler plaatste, Caarls zelf vermocht als schutter lang niet het speltype te demonstreeren zooals wij dat als achterspeler van hem gewend zijn en op het allerlaatst tegen Scholte ook toonde. Soecker en Ten Herkei hebben beide naar behooren hun taak als voorspeler verricht, al zou een wat sneller reageeren op het aan geven van de achterhoede zeker meer succes gehad hebben. Voor Triton scoorde Scholte alle doelpun ten. Enfin, deze strijd is gestreden, met goeden moed verder op dit promotiepad, morgen wacht weer een interessante ontmoeting te gen „Brandenburg" te Bilthoven. Overigens heeft D.A.W. niet te klagen cv®r te weinig activiteit. De dames hebben gisteravond te Zaandijk met 6 o van Nereus I verloren en gaan mor genavond naar Heemstede. Zondag wordt de veelbelovende botter- tocht over de Zuiderzee gehouden, waar voor nog eenige plaatsen beschikbaar zijn en in de tweede helft van Augustus staan n°g verscheidene ontmoetingen op het pro gram, waarop wij te zijner tijd zullen terug komen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8