CHIEF WHIP Agenda Keurmeester Wester uit zijn functie geschorst Vreemde verhalen rondom den slager van D. hij nam het met de hygiëne niet te nauw,,.. Interview met den heer Voorthuysen. 'n opwindende wedstrijd.'n welkome pauze trek in een sigarethè, heerlijk dan zoo'n De vreemdelingenstad. afbreken perceelen molenbuurt 6 en 7. TH'We"" Alkmaar. Zaterdag. (Van onzen eigen verslaggever.) In den namiddag van gisteren is be kend geworden en door ons nog ge bulletinneerd, dat in verband met de vleeschaffaire rond Harenkarspel hangende het onderzoek de heer V. Wester, rijkaveearts te Sehagen, geschorst is in zijn functie als keur meester. Op verzoek van den burgemeester van Oudkarspel, den heer Wijnveldt, is hierop aan den heer W. Voorthuysen, directeur van het gem. slachthuis al hier, verzocht gedurende den tijd van het onderzoek als waarnemend keur meester te willen optreden. Nog gisteravond laat vonden wij den heer Voorthuysen bereid ons te woord te staan en met den thans waarnemenden keurmeester hebben we een onderhoud ge had over deze affaire. En uit hetgeen wij met den heer Voort huysen bespraken, kunnen wij thans een vrij nauwkeurige reconstructie weergeven. Men weet, dat slager v. Duin bij den landbouwer Verburg op dien bewusten Zaterdag is geroepen om een noodslachting te doen van een ziek veulen. Dat Verburg sprak van „het oude liedje", was voor den slager een aanwijzing en hij heeft dat ook wel degelijk vermoed, dat het beestje aan darmontsteking leed. In deze meening verkeerden dus zoowel de slager als de landbouwer en men kwam al spoedig overeen, dat „de slager maar moest zien, wat hij er nog van kon ma ken". Een vertrouwenskwestie derhalve! Nadat v. D. het beestje in zijn nood- slagerij had gebracht, heeft hij zooals gewoonlijk hiervan aangifte gedaan bij den keuringsdienst en hierop is de heer Wester op het appèl verschenen. Inmiddels had v. D. uit het niet zwart worden van de darmen van het geslachte veulen de conclusie getrokken, dat „het toch zeker geen darmontsteking was" en „wijselijk" sprak hij daarover met den keurmeester geen woord. En naar de heer Voorthuysen ons ver zekerde, is het dan zelfs voor een deskun dige als de heer Wester zeer moeilijk om 'n ziekte vast te stellen. Is een veulen gezond, dan heeft het geslacht zijnde blanke darmen. Heeft het dier in hooge mate darmontsteking, dan kan men dit duidelijk constateeren aan de hoog-roode kleur der darmen. Maar het kan ook gebeuren en dit is waarschijnlijk hier het geval geweest dat de darmontsteking slecht# in lichten graad aanwezig was en dan valt het lang niet mee dit zoomaar vast te stellen. Tusschen blanke en roode darmen zijn nog zooveel schakeeringen, dat het te meer als men er niet op gewezen wordt uiterst moeilijk is al dan geen ontsteking te constateeren. Toen slager v. Duin den heer Wester vertelde, dat het dier in de wei niet meer kon loopen, dacht deze, dat 't dier kreupel was door een ander lichamelijk gebrek en niet meer in staat was goed op de beenen te kunnen blijven staan. Wat de heer Wester anders altijd in twijfel-gevallen doet, n.L het vleesch opzenden voor bacteriologisch onder zoek, heeft hij hier nagelaten en het is hem noodlottig geworden. Hij voor zag het vleesch van het bekende vierkante stempel (in werkelijkheid is het een rechthoekig stempel) en de slager kon met den verkoop beginnen, Nu is het op het platteland gewoonte, dat al het vleesch in lapjes wordt verkocht en bij een groot gezin neemt men dan wel eens b.v. 10 lapjes Men neemt nu aan, dat hiervan b.v. 8 runderlapjes waren en de twee laatste lapjes vleesch van het onge zonde veulen. En hieruit is te verklaren, dat ook vele menschen, die beweren alleen rundvleesch te hobben gegeten, mede het slachtoffer zijn geworden van de thans heerschende paratyphus-epidemie. Voor een leek is het heel moeilijk om het verschil tusschen rund- en paarden (veu- len)-vleesch te onderscheiden en zoo zijn deze laatstgenoemde lapjes eronder door geloopen. De heer Voorthuijsen liet ons tijdens het onderhoud eenige reageer-buisjes zien, waarin zich voedingsbodems vcor bacteriën bevonden. Op één dezer voedingsbodems, welke bestreken ./as geworden met besmet vleesch, kon men duidelijk de z.g. „ko loniën" onderscheiden, dat zijn witte vlek ken, welke erop wijzen, dat hier paraty- phus-bacillen aanwezig zijn. Ongeveer acht a tien uur na gebruik van besmet vleesch doen zich de eerste ver schijnselen reeds voor en dit alles klopt volkomen met de feiten. Toen de noodlottige nalatigheid van den heer Wester in breeden kring bekend ge worden was, is de heer Odé uit Heemstede, de inspecteur van de volksgezondheid, naar Harenkarspel gekomen en op diens advies aan den keuringskring zijn B. en W. van Oudkarspel (welke gemeente het beheer voert over den keuringsdienst Broek op Langendjjk, Noord- en Zuidscharwoude, BovenkarspeL, Harenkarspel en Oudkars pel) ertoe overgegaan den heer Wester, hengende het onderzoek te schorsen. Gisteravond reeds heeft de heer Voort huijsen een keuring verricht bij een ande re noodslagerij en aldaar werd het vleesch van een gestorven koe afgekeurd Tot zoover ons onderhoud met den heer Voorthuijsen. O. i. schuilt de groote fout bij den keur meester, die toch alle organen (longen, lever, nier en darmen) grondig heeft moe ten nazien en bij geringen twijfel de hulp van den bacteriologischen dienst had moe ten inroepen. Het is voor den slager zoowel als voor der landbouwer een kwestie van: „Wat kunnen we op zoo'n ziek beestje nog win- Staking op de „He de France" - De „Compagnie Generale Transatlantique" heeft medegedeeld, dat de bemanning van de „He de France" in staking is gegaan, waardoor het schip, dat een korte kruis tocht naar Schotland zou maken, belet wordt uit te varen. Autocar in een ravijn gevallen. - Uit Belluna (Italië) wordt gemeld, dat een autocat, waarin elk reizigers hadden plaats genomen, in een ravijn gevallen is. Vier in zittenden kwamen om het leven, terwijl zeven ernstig jewond werden. Roover bende door politie verdreven. - Voor de vierde keer in twee dagen is de politie slaags geraakt met een gewapende rooverbende op de wegen bij Jeruzalem. De roovers werden met achterlating van hun geweren op de vlucht gedreven. Benzinetank ontploft. - Tijdens een feest, dat door de onderofficieren van het 16e regiment artillerie in het kamp Vecker- ling bij Metz was georganiseerd, is een blik- benzine ontploft. Een onderofficier en een soldaat werden gedood, een derde militair werd ernstig gewond. Een ondergrondsch station te Londen ondergeloopen. - Het mooie weer der laat ste dagen heeft gister plotseling plaats ge maakt voor zware stormen, die in vele deelen des lands met geweldige slagregens gepaard gingen. Te Londen liep te 5 uur het station Axton van den ondergrondschen spoorweg naar Hendon onder en de treinen konden niet verder dan Hammersmith of Earls Court waar de passagiers in bussen moesten overstappen. Te negen uur was het verkeer nog niet hervat. In Yorkshire en Lancashire traden eenige rivieren buiten hun oevers en langs de Tyne liepen 100 huizen onder. De acht arrestan ten in een ondergeloopen politiebureau moesten naar een ander toevluchtsoord overgebracht worden. Te Richmond heeft een hagelstorm groote schade aangericht. Te Chichester in Sussex geraakte de elec- trische centrale onklaar en het vliegveld te Croydon stond te 3 uur blank, maar alle diensten konden doorgaan, alleen moesten de passagiers per auto tot vlak bij de ver trekkende vliegtuigen gebracht worden. Om een gestolen vrouw. - Naar de Times uit Port Darwin meldt, worden jonge inboorlingen van de stammen op de Melville en Bathurst eilanden, die op ongeveer' 100 mijlen van de Noordwestkust van Noord- Australië zijn gelegen, uit alle hoeken van Australië opgetrommeld tot den strijd, die volgens de zeden van dit volkje met korte speren en werpknotsen wordt gevoerd. Aan leiding is, dat een jonge inboorling een oud man zijn lubra (huwbare vrouw) en een zuigeling heeft ontstolen. Dit zou misschien nog wel langs minnelijken weg te regelen zijn geweest, als de oude niet even tevoren zijn (eenige) oudere lubra had weggejaagd, omdat zij te oud was geworden, zoodat hij nu geen vrouw meer heeft om voedsel voor hem te vergaren, zooals het landsgebruik wil. Eer de krijgslieden byeengetrommeld zijn, kan de oude wel al zijn overleden, maar de slag moet toch geleverd worden om aan de eer te voldoen. Bij deze gevechten vallen in den regel wel gewonden, maar zelden dooden. Een graf geopend. - Voor den 144en keer is te Sutton (Surrey) het graf van de familie Gibson geopend. Dit geschiedt elk jaar. Toen James Gibson, de eerste, die in het graf gelegd werd, stierf, heerschte in Engeland een epidemie van lijkenschennis, waaruit de namen van Burke en Hare tot op den huidigen dag met een beruchten klank zijn blijven voortleven. Zijn beide dochters Elizabeth en Mary lieten belang rijke fondsen na om elk jar den grafkelder te laten openen en hem in goeden staat te houden. In den kelder zijn zeven leden van de familie Gibson begraven. De legende wil, dat na de begrafenis van het achtste lid de kelder verzegeld zal worden en de sleutels in den Jordaan worden geworpen. Maar, voor zoover men weet, is de familie Gibson al sinds jaren uitgestorven. Het fonds be staat echter nog en dus wordt elk jaar met groote plechtigheid het graf geopend, na gezien en weer gesloten. DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! nen?" en daarmee is voor hen de zaak af' geloopen. Dat is een zeer begrijpelijk principe en het is nieta bijzonders, dat dit ook zoo geschied is. Vermoedelijk zal de justitie kt deze zaak ook nog wel een woordje gaan maespreken en zeer waarschijnlijk is, dat zoowel tegen den slager als tegen den keurmeester een strafvervolging zal worden ingesteld. In ieder geval is het laatste woord hier nog niet gesproken. Het is helaas een drama geworden met vele, vele bedrijven Harenkarspel, Zaterdagmorgen (per tel.) De regen, die hier in de langzamerhand berucht geworden buurtschappen uren achtereen bij stroomen neervalt, geeft aan het geheel een nog triester aanblik, dan reeds 't geval was. Alles ziet er even mis troostig en naargeestig uit. En de nog ge zond zijnde bewoners lijken daardoor wel stiller geworden. Zij bewaren tegenover een vreemde, wie het dan ook is, het stil zwijgen. Er is in de laatste dagen al zoo veel over hun geliefde buurtschap ge schreven, dat zij angstig geworden zijn voor iedereen, die hierover nog meer in lichtingen wil hebben. Doch als wij zoo hier en daar eens bin nen loopen, en belangstellend informeeren naar den toestand van de zieken, dan komt men toch wel los. Ontstellende verhalen. Ontstellende verhalen worden op- gedischt. Dat slager van Duin het met de hygiëne niet zoo nauw nam, mag genoegzaam bekend verondersteld worden. Dat is trouwens zelf wel aan te zien. Doch dat hij er zulke practij- ken op na hield, al waarvan men ons thans vertelt, lijkt wel haast in deze tijden niet denkbaar. Zoo is er 't verhaal, van de bruiloftspar tij te Tuitjenhorn, die 't vorig jaar aldaar gehouden werd en waarbij alle gasten, zonder ditzondering, na het eten van de soep, plotseling hevige krampen kregen. Men waarschuwde den slager, die het vleesch voor de soep had geleverd en ter wijl alle bruiloftsgasten in bed lagen, heeft de slager stilletjes de pan soep weggeno men en er is nooit meer iemand geweest, die weet wat hij er mee gedaan heeft. Men heeft destijds deze zaak in de doofpot gestopt en er geen ruchtbaarheid aan ge geven. Doch thans wordt dit verhaal in geuren en kleuren aan ons opgedischt. Vele dagen lang hebben alle menschen die van dt soep aten, de nadeelige gevolgen hiervan ondervonden en voor enkelen van hen bestond destijds wel levensgevaar. Vooral voor hen, die lijden aan slechte ingewanden is het eten van besmet vleesch zeer gevaarlijk. Zulke gevallen kent men nu ook en dit zijn dan ook de ernstigste zieken. Verder hoorden wij bij een andere fami lie, dat de slager en zijn knecht Smit er niet voor terugdeinsden in het holst van den nacht ziek vleesch te smokkelen. En dan hoort men verder het geval van de geit die T. B. C. had. Om het dier maar uit zijn lijden te helpen, zoo vertelde dan de slager, had hij het beest maar geslacht. Waar het vleesch gebleven is, is nooit be kend geworden. De slager reeds eerder veroordeeld. Eerst geruimen tijd later is de slager door de justitie wegens dit feit vervolgd en voor de rechtbank te Alkmaar is hij vier maanden geleden beboet met 25. wegens het slachten van een T. B. C.-geit. Men ziet dus uit een en ander, dat de slager nog al wat op zijn kerfstok heeft en het verwondert dan ook niemand, dat het tl/ans zoo ver gekomen is, dat het geheele land hiervan via de pers kennis neemt. Men vertelde dan verder hoe eenige jaren geleden dezelfde slager met den kommies van Harenkarspel De Jong, on der een hoedje speelde en hoe toen deze kommies wegens dit feit Harenkarspel heeft moeten verlaten en uit zijn functie is gezet. Juist omdat ook Van Duin vracht rijder is, was het voor hem een kleine moeite om nachtelijke transporten te vol brengen, waarvan niemand iets wist, maar waarvan men nu langzamerhand een en ander verneemt. De economische gevolgen. Wanneer wij thans even den financiee- len kant van deze geschiedenis bekijken, dam ziet men toch wel, dat het zieke veulen oorzaak is geworden van groote financieele nadeelen voor velen. B.v. de busdienst op Alkmaar is door dit feit ernstig getroffen, doordat een deel van het personeel ziek ligt en men extra personeel in dienst heeft moeten nemen en zoo is het ook bij alle andere ziektegevallen. Men moet links en rechts personeel aannemen om toch in 'eder geval geen stagnatie 'm. de bedrijven te kiijgen. Men vraagt zich thans ook af, hoe het mogelijk is dat deze slager jarenlang heeft kunnen leveren aan vrijwel alle bewoners uit zijn buurt, terwijl men toch wist dat hij niet geheel en al betrouwbaar was. Officieel 91 zieken. Naar wij officieel vernemen, zijn er 91 zieken, die door de doktoren be handeld worden. Men mag aannemen, dat er nog minstens 20 zijn, die nog steeds geen medische hulp hebben in geroepen. Paratyphus is een ziekte, die ongeveer 14 dagen duurt en die de krachten van de slachtoffers zeer doet afnemen. Alles wat men n.1. eet, komt er toch weer uit en men neemt dan ook danig in krachten af. Wij zijn nog op bezoek ge weest by een familie van 11 personen, die allen plat te bed liggen. De een is wat meer ziek dan de ander, maar geen is toch in staat het bed te verlaten. In de ernstige gevallen denkt men met zwakzinnigen te doen te hebben. De hooge koorts doet de arme slachtoffers ijlen en zij grijpen in de lucht en maken bewegingen of ze geen verstand hebben. De voortdurende kram pen en de diarrhee maken dat de menschen met den dag zwakker worden, en het valt te bezien, zoo verzekert men ons ook van medische zijde of men het wel geheel zon der doodelijke slachtoffers zal kunnen redden. Wij hopen, dat er nu spoedig in het ziekteverschijnsel een kentering ten goede zal komen. Naar wij tenslotte ver nemen is de toestand van den rijksveld wachter de Wijze uit Dirkshorn vooruit gaande, al mag hij dan ook nog niet het bei verlaten. Alkmaar, de vreemdelingenstad. Zoo is het, als we tenminste onze stad op een Vrij dagmorgen in het hoogseizoen bekijken en rondwandelen. Och, we weten het zoo langzamerhand allemaal wel, dat de kaasmarkt week-in week-uit door duizenden, misschien tien duizenden vreemdelingen bezocht wordt En we weten het wel, dat er eenige honder den vreemdelingen op een Vrijdagmorgen den Waagtoren beklimmen, en dat de groote massa de kaas proeft en souvenirs- meeneemt. Dat is tenslotte allemaal „oud nieuws". En toch, we mogen den Vrijdag niet zonder meer voorbij laten gaan. Er valt nog ge noeg te schrijven over de vreemdelingen stad, zonder dat we de kaasmarkt noemen. Daar is allereerst de verkeersdrukte. We hebben een kijkje genomen bij de Groote Kerk, misschien wel het meest interessante stukje Alkmaar op een Vrijdagmorgen tusschen 10 en 1 uur, althans wat het ver keer betreft. Twee verkeersagenten hebben daar eeni ge uren lang het verkeer geregeld. Zij had den de handen vol, maar alles liep als ge smeerd. Tientallen auto's uit alle richtingen kruisten elkaar daar; honderden fietsers zig-zagden lang normale wegen door het gekrioel der mass: en het was maar geluk kig, dat de voetgangers hier gedwongen zjjn, om het trottoir te houden. Al blijven er nog altijd over, die zich op den rijweg wagen. Met genoegen zagen we, hoe de politie hier werkt. Zij leidt het publiek op in het verkeer, zij wijst het op zeer correcte, zelfs hoffelijke wijze op de verkeersfouten, die gemaakt worden. En de vreemdeling, die in onze stad komt, zal zich heusch niet over de Alkmaarsche politie te beklagen heb ben. De drukte begon 's morgens even voor tien uur en het was ruim half een, toen die drukte zichtbaar was afgenomen. In die tijdsperiode waren natuurlijk hoogtepunten en dezen correspondeeren met den Waag toren: om 11 uur en om 12 uur een betrek kelijke kalmte, om 11.15 en 12.15 een re cord-aanvoer van vreemdelingen. Parkeeren. Wat gelukkig is het, dat het oude zie kenhuisterrein niet bebouwd geworden is! Want deze ruimte gebruikt men thans als parkeergelegenheid voor autobussen. J.l. Vrijdag, op den recorddag, stonden daar ongeveer 75 groote bussen geparkeerd welk aantal gisteren gereduceerd was tot ongeveer 50. Er komt thans geen bus meer in de eigenlijke binnenstad, zoodat de gewone parkeerterreinen geheel beschikbaar blij ven voor particuliere auto's. Zeer typeerend is ook de vraag naar de bussen voor onze badplaatsen. Zeker om de minuut hebben we de vraag gehoord: waar staan de bussen voor Bergen en Egmond? En we meenden te mogen conclu- deeren, dat de badgasten in zeer groote getale des Vrijdags een bezoek aan Alk maar brengen. Waaruit weer valt op te maken, dat Alkmaar een direct en groot belang heeft bij het vreemdelingenverkeer in onze badplaatsen. Dat belang is ontzaggelijk groot. Want al heeft men herhaaldelijk hooren kla gen, dat „die vreemdelingen alleen maar naar de kaasmarkt komen kijken en dan direct weer verdwijnen", de praktijk leert toch anders. Niet alleen de lunchrooms en café s om en bij de kaasmarkt zitten vol, ook de andere inrichtingen in onze stad doen op Vrijdag goede zaken. Alle café's in de Langestraat en op het Hofplein zijn met vreemdelingen bezet, alle winkeliers zien zoo'n dag hun verkoop stijgen en meer dan eens hebben we van een zakenman gehoord: „We nemen allemaal wat mee van de kaasmarkt; we hebben er een goe den dag aan". zie.n we, dat Alkmaar's middenstand in het seizoen de Vrijdagen als hoogtepun ten mag beschouwen wat den verkoop betreft. En dat alleen: dank zij de Alkmaarsche kaasmarkt! Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan's vlucht (avonturen), hoofdrollen Johnny Weismuller en Maureen O' Sullivan. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. lederen middag, half 3, voorstelling. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het arme rijke meisje (rom.), hoofdrollen Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart en Michael Whalen. Toegang alle leeftijden. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sanders van de Rivier (sens.), hoofdrollen Paul Robeson en Leslie Banks. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Vrijspraak levenslang! (rom.-sens.), hoofdrollen Danielle Darrieux, Henry Garat, Margherite Templey, Suffel Pasquali, e.a. Toegang alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 15 Augustus. 11 uur, Sted. Muziektuin, clubmatch Cynophilia; 100 ingeschreven honden. 2 uur, Alkmaarsche wielerbaan, revanche- wedstrijd AlcmariaVitesse (Tilburg). 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, laatste opvoering harlekijnspel De kring loop der belangen. Woensdag 18 Augustus. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert Zang en Vriendschap m. m. v. Hofstad's matrozen- koor. Bij de aanbesteding, gehouden op het bureau van Gemeentewerken alhier, voor het afbreken van de perceelen Molenbuurt o i,1^arfnc, ^et^€n ingekomen, t.w.: fte.Scha8ei1 f 35.66; H. Oudhoff te Alkmaar 46.30; H. de Ruyter te Alk- 25 toebetaling aan de gemeente. DE BURGEMEESTER AFWEZIG. De burgemeester van onze gemeente is van 14 tot en met 29 Augustus afwezig: HET CONFLICT BIJ FIRMA MET OPGELOST. In- een gisteravond gehouden conferen tie van de directie van Jac. Met's Auto mobielbedrijf N.V. met het personeel heb ber de betrokken werklieden genoegen genomen met de plannen en voorwaarden der firma, waarover wij gisteren uitvoe rige mededeelingen gaven. Het uitbreken van een conflict is dus voorkomen. AANRIJDING. usteravond te omstreeks kwart voor elf werd op den Bergerweg nabij den Hoever- weg een stilstaande personenauto door een uit Egmond komende autobus aangereden- De bestuurder van de bus merkte deze auto te laat op. De personenauto werd aan de linkerzijde ernstig beschadigd en over een tamelijk grooten afstand weggedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. De bestuurder van de autobus moest reizigers vervoeren naar den trein station Alkmaar. In hoeverre hij schuld heeft aan deze aanrijding zal nader door de politie worden onderzocht. DE RIJKSWATERSTAAT EN DE VERLICHTINGSAVOND TE HEILOO. Onze correspondent te Heiloo schrijft ons: In ons verslag van den verlichtings avond van V.V.V. hebben we het vermoe den geuit, dat de Rijkswaterstaat een oogje had dicht gedaan, omdat de bewoners van de Rijksstraatweg zoo spontaan meewerkten. Weinig vermoedden we, wat ons Vrijdag werd medegedeeld en wat ons door de drukte aan de voorbereiding van den ver lichtingsavond was ontgaan. Ambtenaren van den Waterstaat hebben Donderdagmid dag op een hoogst kinderachtige wijze de bewoners geplaagd en had de majoor van de rij ksveldwacht de konsekwentie durven aan vaarden, dan had men Donderdagavond om half negen de draden doorgeknipt en de verlichting verwijderd. Zooals gezegd begon de plagerij Donderdagmiddag. De w.n. kan tonnier had opdracht om toe te staan, dat op 1.20 meter uit den gevel der huizen verlicht mocht worden. (Wat een gunst, dit is n.b. eigendom der belendende perceelen!) En het bleek, dat de boodschap nog niet eens goed was overgebracht De plagerij ging zóóver dat men niet eens een draadje aan de boo- men mocht binden en zelfs een paaltje, dat even te ver stond, was contrabande. Toen men weinig lust gevoelde om op te houden, werd het expeditiebedrijf D. Bakker opge beld om de lampions en draden te verwij deren. Intusschen had men zich op het raadhuis verstaan en het scheen, dat de bui was afgedreven. Om half negen echter kreeg de rij ksveld wacht opdracht om de boel te verwijderen. Zooals gezegd bedankte de majoor der rijksveldwacht voor de eer! Bovenstaand relaas werd ons door een der gedupeerde bewoners medegedeeld we kunnen ons de ergernis begrijpen over de houding van Waterstaat.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2