Alcmaria Victrix I V. S. V. I Verkeersongelukken. Branden. NOORDSCHARWOUDE CASTRICUM m komst van maand tot maand loopt, op te zeggen. Verwacht wordt, dat de katholieke en de christelijke bond zie', geheel naast den Centralen Bond zullen stellen en binnen kort soortgelijke vergaderingen voor de arbeiders zullen belegge 1. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE LAREN. Gisteravond is op den Hilversumsche- weg nabij de Utrechtsche waterleiding een gecompliceerde autobotsing voorgevallen. Een auto, waarin twee Britsch-Indiërs waren gezeten, die ter gelegenheid van de Jamboree naar ons land waren gekomen, reed in de richting Hilversum. Vóór hen uit reed een driewielige bakfiet en uit de tegenovergestelde richting kwam een mo torrijder, gevolgd door een auto. Teneinde den tegenliggers de noodige ruimte te laten, moesten de Britsch-Indiërs die snel reden, plotseling inhouden. Door het scherpe remmen slipte de wagen. Hij raakte de bakfiets, schoot den weg over, reed daarna den motorrijder aan, draaide een slag om, vloog het rijwielpad over en kwam tegen een boom tot stilstand. De motorrijder, de 34-jarige S. uit Baarn, werd van zyn motor geslingerd en bleef op den weg liggen. Hij werd een na- bijzijnde woning binnen gebracht, waar een dokter van den geneeskundigen dienst uit Hilversum hem de eerste hulp ver leende. Het slachtoffer had een hersen- s.hudding, een ernstige wonde aan het rfechterdijbeen en de knie en een hoofd wonde. De geneeskundige dienst heeft hem naar zijn woning te Baarn vervoerd. De Britsch-Indiërs, die de schade terstond moesten vergoeden, aangezien zij Zondag naar hun vaderland terugkeeren, hadden geen geld bij zich. Eén hunner is dit in Utrecht gaan halen, terwijl de ander op het politie-bureau bleef wachten. Toen de schade was betaald zyn zij huns weegs gegaan. BRAND IN EEN DRUKKERIJ TE AMSTERDAM. Gisteravond tegen half zes ontdekte een werkman, die op de bovenste verdieping van de drukkerij A. J. Nuss aan de Falck- straat te Amsterdam bezig was, brandlucht. Het personeel was te vijf uur naar huis gégaan. Toen de laatst overblijvende, die nog iets moest opruimen, de brandlucht ont dekte, stelde hy een onderzoek op de eerste verdieping in, waar bleek, dat er aan de voorzijde een ernstige brand was ontstaan, en de vlammen reeds over een groote opper vlakte van de drukkerij om zich heen had den gegrepen. De man spoedde zich de straat op en alar meerde de brandweer. Toen deze arriveerde bleek het vuur reeds langs het trapgat naar de tweede verdieping te zijn overgeslagen. Het vuur werd bestreden met een straal aan de voorzijde, twee stralen binnendoor en vier stralen aan de achterzijde. Ofschoon de vlammen een oogenblik dreigden uit de vensters te zullen slaan, was het vuur tcch vrij spoedig bedwongen. De brandweer kon echter niet verhinderen, dat de eerste en de tweede verdieping volkomen uitbrandden. De oorzaak van den brand is onbekend. Het schijnt, dat de brand in de omgeving van het kleedlokaal is ontstaan. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Gistermiddag omstreeks twee uur ontstond brand in het dubbele woonhuis, bewoond door de families G. de Haan en F. Baas te Bronsveen in de gemeente Oude-Pekela (Gr.), eigenaar G. Schaub te Oude-Pekela. De brand moet zyn ontstaan in de woning van de familie de Haan, waar een groenten- winkel wordt gedreven. In een ommezien stonden beide perceelen in lichter laaie. Bin nen drie kwartier was slechts één ruïne over. De heer Baas, die juist zijn middag slaapje deed, kon met veel moeite worden gered. De beide inboedels gingen verloren. De brandweer van Oude-Pekela kon door gebrek aan water niets uitrichten. De oor zaak van den brand is onbekend. Beide wo ningen waren slechts laag verzekerd. BOERDERIJBRAND ONDER VEENDAM. Gisteravond omstreeks kwart over zes brak in de boerderij, bewoond door den heer H Kruit, en gelegen aan het Westerbrink on der de gemeente Veendam, brand uit. In een oogwenk stond de groote schuur, welke juist eenige dagen geleden geheel met stroo was gevuld, in volle vlam en weldra ging ook het woonhuis, eigendom van den heer K. P. de Lange in vlammen op. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte onder leiding van den hoofdbrand meester, de heer Eigenberg, het vuur krach tig aan. Te redden was er echter niets meer. De oorzaak van den brand is onbekend. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door broeiing in het stroo. FABRIEK TE DONGEN UITGE BRAND. Vannacht is brand uitgebroken in de haarwasscherij van de firma A. Cromme- ïn, koe- en varkenshaarwasscherij aan den Lagen Ham te Dongen (N.-B.) Het vuur, dat in de aanwezige voorraden haar gretig voedsel vond, breidde zich zeer snel uit. De brandweer slaagde er in het aan- grenzende woonhuis van den heer Ver- meulen te behouden. De fabriek brandde echter geheel uit. Na drie uur blusschen kon de motorspuit inrukken. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Het gebouw en de aanwezige voorraden waren slechts laag verzekerd. Qemeentecadefi De gemeenteraad kwam Vrijdagavond m het gemeentehuis bijeen. Alle leden wa ren aanwezig. Voorzitter was de heer jhr. van Spengler, burgemeester. Medegedeeld werd, dat B. en W. tot amb- CV" 8ecretarie hebben benoemd den r H. Jong, alhier. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten zonden bericht, dat zij had den besloten te bewilligen in de verlaging van de jaarlyksche uitkeering, welke de ge meente is verschuldigd aan de provincie in de kosten van den aanleg van den weg door het Geestmerambacht. De verlaging bedraagt 10 pCt. van het geen door de gemeente over eenig jaar ter zake vorenbedoelden wegenaanleg aan de provincie verschuldigd zal zijn. Dit gaat in over 1937. Van den heer E. Bos, doodgraver, was een verzoek ingekomen om verhooging van zijn salaris tot 200 in verband met de vele werkzaamheden, welke zijn verbonden aan het in goeden staat houden van het kerkhof. Van de afd. Langendijk van Volksonder wijs was een verzoek om subsidie ontvan gen ten behoeve van de exploitatie van de kleuterschool te Oudkarspel. De bijgesloten rekening dier school geeft aan, dat het nadeelig slot over het eerste schooljaar is f 117.32. Deze beide verzoeken werden, evenals een subsidieverzoek van „Het Noord-Hollandsch Landschap" verwezen naar de behandeling van de begrooting 1938. Ged. Staten zonden afschrift van een be slissing op een beroepschrift van den heer W. Kuin tegen het besluit van den raad, waarin hem een vergoeding van 30 pCt. was toegezegd in de kosten van het bezoeken van de bijzondere school te Alkmaar door zyn zoon. Ged. Staten beslisten, dat een ver goeding diende te worden gegeven van 80 pCt. van de gemaakte werkelijke kosten. De H.A.B.O. deelde mede, dat deze kesten hadden bedragen 4.50 per maand. De voorzitter voegde hieraan toe, dat de betrokkene slechts vier maanden van de bus gebruik gemaakt heeft en de overige maanden per fiets is gegaan op een enkele uitzondering na. B. en W. stelden daarom voer, de beslissing van Ged. Staten ter ver nietiging voor te dragen aan de Kroon in verband met het medegedeelde. De raad ging hiermede accoord. Conversie geldleeningen. Vervolgens stelden B. en W. voor, over te gaan tot conversie van geldleeningen. Hier door wordt een flinke besparing verkregen, hoewel voor sommige leeningen een boete moet worden betaald van 1 pCt. van het sal do. De rente kan worden teruggebracht van 4 7/8, 4 y, en 4 1/4 pCt. tot 3 7/8, 3 3/4, 3 5/8 en 3% pCt. De heer Kooi vestigde de aandacht op het afsluiten van een geldleening door de gem. Heiloo bij de Centrale Raiffeissenbar.k te Utrecht tegen een rente van 3 pCt. Spr. had inlichtingen ingewonnen en ten antwoord gekregen, dat een gedeelte der leeningen van >1eZe gemeente ook wel tegen een percentage van 3 tot 3 1/4 pCt. kunnen worden afgeslo ten. Over deze opmerking ontstond een heele bespreking, waarbij de voorzitter er op wees, dat men de voorwaarden niet kende, waar onder de Raiffeissenbank de gelden ter be schikking stelt. Men heeft het al eens eer der meegemaakt met de Raiff. bank, dat geldleeningen werden aangegaan, waarin stond opgenomen, dat de bank ze ten allen tijde kon opzeggen. Hierdoor zijn sommige gemeenten soms voor groote moeilijkheden geplaatst. De heeren Van den Abeele en Kooij be pleitten een onderzoek naar de mogelijkheid van een voordeeliger leening, waarbij eerst genoemde het idee opperde, of de mogelijk heid misschien bestond, een zoodanig besluit te nemen, dat, wanneer mocht blijken, dat de aanbieding van de Raiffeissenbank niet voordeeliger was, in deze conversie werd toegestemd. Na vrij breedvoerige besprekingen, waar bij de heer Kooy nog zeide, dat de looptijd der leeningen bij de Raiffeissenbank niet maixmaal 10 jaar was, doch gelijk aan den looptijd van de leeningen, waarvoor zij in de plaats zouden komen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Reglement van orde. Vervolgens moest worden gestemd over het nieuwe reglement van orde, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. De heer Van den Abeele had toen voor gesteld, dat de oproepingsbrieven zouden vergezeld gaan van den korten inhoud der ingekomen stukken en van de voorstellen daarop van B. en W. Ook werd gesproken over de mogelijkheid om de stukken des avonds te komen inzien. De voorzitter herinnerde aan de bespre kingen in de vorige vergadering, er nog maals op wijzende, dat het weinig zin zou hebben, den oproepingsbrief op de voorge stelde wijze uit te breiden, aangezien de stukken met de prae-adviezen ter inzage worden gelegd. Daarom beval spr. het voor stel van B. en W. bij de raadsleden aan. De heer van den Abeele verduidelijkte zyn bedoeling nog eens. Spr. vond het zeer nuttig, dat de stukken 's avonds konden wor den ingezien Dat de uittreksels werden ver strekt is geen gemakzoeken voor de raads leden, doch men krijgt een beter inzicht van de belangrijkheid van diverse stukken, wel ke men dan op het raadhuis kan inzien. De kosten behoefden geen bezwaar te zijn. Zoo veel wordt niet vergaderd. Weth. Schrijver was het met dit laatste eens. De voorzitter echter was van andere mee ning en vond, dat de raadsleden zich een kleine opoffering moesten getroosten ten be- hoevé der gemeente. De heer Barten onderschreef het bezwaar tegen het 's avonds inzien van de stukken. Men zou een soort voorvergadering krijgen, als alle raadsleden voorafkwamen op den zelfden avond. Na eenige besprekingen wilde de voorzit ter het voorstel van den heer van den Abeele in tweeën in stemming brengen, hetgeen be zwaren ontmoette van de zijde der heeren van den Abeele en Schrijver. Eindelijk werd toch tot stemming overge gaan en wel in tweeën. Beide voorstellen van den heer van den Abeele werden met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stem den de heeren Ootjers, Barten en Kooij. Gemeenterekening De gemeenterekening 1936 werd aangebo den, met een voordeelig saldo van 3031.28 voor den gewonen dienst en van 936.42 voor den kapitaaldienst. De commissie zal bestaan uit de heeren van den Abeele, Duijves en Barten, hoewel de heer van den Abeele het eerst daarheen wilde leiden, dat de rekening werd nagezien door alle raadsleden behalve de wethouders. Rondvraag. Bij de rondvraag bracht de heer Kwadijk de huisnummering ter sprake. Hij zou deze huisnummering van gemeentewege willen doen toepassen door middel van emaille- bordjes. De voorzitter achtte een nieuwe numme ring niet noodig. Alleen bij nieuwe numme ring diende de gemeente de kosten te dra gen. Bij nieuwbouw of oververven dient de huiseigenaar er voor te zorgen. De heer Barten had zich er over verwon derd, dat geen vergadering was belegd, ter bespreking van het plan der commissie voor het zoeken naar werkobjecten. De voorzitter had zich verwonderd, dat de plannen der commissie voor het zoeken naar werkobjecten niet ter kennis waren ge bracht van het gemeentebestuur, dat toch een eerste vereischte was. De commissie verweet den gemeente-op zichter, dat hij zijn opdracht tot het ver vaardigen van de teekeningen en de begroo ting nog niet was nagekomen. Na eenige besprekingen over dit onder werp, waarin de burgemeester den gemeen te-opzichter in bescherming nam, werd de openbare vergadering gesloten en ging de raad in comité. Het schijnt den onbevooroordeelden toeschouwer, dat de openbare zittingen van den raad van Castricum niet hoog leven in de belangstelling van de gemeen tenaren van deze plaats. In de meeste gevallen ziet men drie of vier werkloozen of een paar tuinders op de z.g. publieke tribune van de raadszaal. Soms ook geen sterveling, zooals ditmaal. Want Vrijdag middag hield de raad een zomervergade ring onder voorzitterschap van den burge meester. Alle raadsleden waren aanwezig, zoomede de secretaris, en de paar onver anderlijke stille toeschouwers, die verslag gevers heeten. Voor de rest was er niemand. De ingekomen stukken van punt II hoor de we als steeds zoo voorlezen, dat men de portee er niet van kan vasthouden. Dan kwam de definitieve agenda. Dit maal was punten 3 een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst, welke een vorig besluit van 6 November 1936 te niet deed en nu neer kwam op een besluit: 1. Tot jriet aangaan van een of meer kas- geldleeningen ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld voor 1937, op te nemen naar gelang van de behoefte; 2. Te bepalen, dat de rente niet meer zal bedragen dan 1 boven het promosse- dsconto der Nederlandsche Bank; 3. Te bepalen, dat deze geldleening zal moeten worden afgelost uiterlijk 31 De cember 1937 uit de gewone inkomsten der gemeente. Door den raad goedgekeurd. Op dezelfde wijze werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: de gemeentelijke vergoeding aan de r k. jongens- en meisjesschool, de aanbieding van de gemeentebegrooting 1938 en de ge meenterekening 1936 in de benoeming van de heeren J. Brouwer (v.d.), J. Borst (r.k.) en H. de Nijs (r.k.) tot leden van de com missie van onderzoek daarbij. Punt XI: vaststelling van een verordening omtrent in te brengen bezwaren betreffende taxi- vergunningen, betrof het aanvaarden van een reglement conform bij een groot aantal andere gemeenten. Punt XVIII, beëdiging van den heer P. Loutz tot waarnemend gemeente-secretaris, was er gelijk slechts één formaliteit, want de heer Louter neemt sedert jaren deze functie ten raadhuizen waar op een indertijd gedane geldige benoeming. Punt XIV betrof goedkeuring van een suppletoire begrootingsport ad 30, zijnde de kosten voor een officeele ontvangst. Welke ontvangst dit is geweest werd althans ter zitting, d.w.z. aan de pers, niet duidelijk gemaakt. Deze drie punten wer den ook z. h. s. goedgekeurd. Inmiddels bleven discussies niet heele - maal uit. Zoo b.v. bij punt IV, wijziging en aanvulling van de verordening tot heffing van precaire-rech.en. In een vorige zitting was deze verordening aangenomen, onder terugneming van het punt radio-palen en -antennes. Nu kwam dit onderdeel in stem ming waarby bleek, dat Ged. Staten diver se aanmerkingen hadden gemaakt op de redactie van het vroeger aangenomene, zoodat we dit gedeelte meer bezwaar van toepassing ondervindt. Een eindelooze discussie volgde bij punt IX inzake de voorschriften van materialen (hier trottoirbanden) bij het aanleggen van straten. De burgemeester wilde voor de toe komst het duurste materiaal (graniet) voorschrijven. De raad vond dit te duur voor de ondernemers. Zij achtte het nieuw ste systeem beton-randen voldoende. Be sloten werd te onderzoeken bij andere ge meenten wat de praktijk aldaar leert. Ook punt VIII, het aanleggen van stra ten op een plek nabij Gestichtsweg lokte tegenspraak uit. B. en W. rieden het ver zoek af, Primo: was er geen openbare uit weg van dezen Gestichtsweg. Ten tweede waren de straten te smal en ten derde wil de de burgemeester een verbod uitlokken van het bouwen van vier-onder-den-kap- woningen. De raad bij monde voora' van den heer De Wildt (r.k.) wilde liever wat soepel zijn en rekening houden met de niet altyd rooskleurige vooruitzichten van de ondernemers. Niettegenstaande dit werd het verzoek van de exploitatie-Mij. afgewezen. De hoo- gere instanties waterstaat en prov. wa terleidingbedrijf dienen eerst den uitweg mogelijk te maken. Op de verordening op de heffing werd een kleine administratieve wijziging aan gebracht en goedgekeurd. Ten slotte had nog een eindelooze ge- dachtenwisseling plaats by punt 12: Vast stelling van een verordening op de heffing en invordering van een hondenbelasting. De burgemeester steunend op art. 301 van de gemeentewet had hier ingevoegd, dat de gemeente-ontvanger de bevoegdheid ont ving een aanslag niet alleen te innen, maar ook vast te stellen, zonder verder beroep van den aangeslagene op B. en W. of den raad, maar alleen op den raad van beroep te Alkmaar. Daarmede ging de raad niet accoord. De heer Brouwer (v.d.) vond het onjuist, deze bevoegdheid bij voorbaat in de ver ordening vast te leggen. Andere leden von den het onjuist, dat de aanslag wordt vast gesteld door den ambtenaar, die ook de be lasting int. Maar de meeste raadsleden kantten zich tegen het ontnemen van de bevoegdheid van oordeel door den raad. In dit geval moest niet ieder raadslid, de raad als geheel, B. en W. noch de politie tegenover een reclamant worden uitgescha keld. De raad van beroep zou in deze ma terie slechts zelden worden bereikt. De voorzitter kwam herhaaldelijk terug op zijn wensch: Neem nu maar aan! Waar om moet de raad zoo gebrand zijn op zyn recht van autoriteit in deze? Maar de raad hield dat gebeurt niet veel voet bij stuk en in een hoofdelijke stemming werd met 10 tegen één stem dat gebeurt ook niet veel de beslissing genomen, dat in het ontwerp zal worden opgenomen een artikel, behelzende: „In schakeling van den raad en B. en W. als instituut van beroep op een verondersteld onjuisten aanslag door den ontvanger". Zelfs de betreffende wethouder, de heer P. de Vries (r.k.), stemde vóór. Hierna ging de raad weer over in geheime zitting, waarmede hij voor de behande ling der openbare agenda ook begonnen was. Spoet Wielrennen. ALCMARIA—VITESSE. Een revanche-wedstrijd. Meer dan een maand geleden kwam het Tilburgsche Vitesse naar Alkmaar, om in een clubwedstrijd op de Alkmaarsche wie lerbaan het sterke Alcmaria eens te leeren, wat fietsen was. Wat werden de Tilburgers echter afge droogd! In plaats dat zij wonnen, kregen ze een dikke nederlaag te slikken, want Alc maria bleek over veel betere krachten te beschikken dan de Zuiderlingen gedacht hadden. Zij vroegen echter revanche en die kregen zij onmiddellijk. Welnu, morgen is de gelegenheid er, om zich opnieuw met elkaar te meten en de Tilburgers komen nu met een ploeg van 17 renners, die veel en veel sterker zijn dan die, welke toenmaals tegen Alcmaria uit kwamen. Het programma ziet er buitengewoon mooi uit. Begonnen wordt met een sprint wedstrijd voor amateurs, waaraan acht ren ner deelnemen. Voor Alcmaria zullen o.a. starten Jan Derksen, Jan Pronk en Piet Evers en voor Vitesse Martens, Helvoirt en Proveniers. De nieuwelingen rijden een 50 ronden race, voorafgegaan door twee series van 30 ronden. Alle bekende Alkmaarsche nieuwe lingen zullen hier aan den start komen en ze zullen het de Tilburgers zeer moeilijk ze zullen het den Tilburgers zeer moeilijk De Olympische achervolging gaat tusschen DerksenPronkGrootEvers en Toon PijnenburgMartensHelvoirtv. Geenen. Zou dit weer een der hoogtepunten worden van den middag? Tenslotte is er een koppel wedstrijd voor nieuwelingen over 150 ronden en een voor amateurs en onafhankelij ken over 240 ron den. Waarschijnlijk zullen DerksenPronk wel voor de overwinning kunnen zorgen, al zyn de andere geformeerde koppels zeker sterk genoeg om voor een verrassing te kunnen zorgen. Men ziet, dat het programma heel wat goeds belooft, zoodat de liefhebbers Zon dagmiddag geen moment spijt zullen be hoeven te hebben van een bezoek aan de Alkmaarsche wielerbaan. ZONDAGAVOND 7 uur: Tribune 40 cents. Staanplaatsen 25 cents. Voetbal. ALCMARIA—V. S. V. Alcmaria speelt Zondagavond om 7 uur haar laatsten propaganda-wedstrijd voor de komende jubileumfeesten. Thans is het V. S. V., dat op bezoek komt en dat ook al volledig denkt uit te kernen. Lest-best, zegt men wel eens. Laten we hopen, dat de wedstrijd van morgenavond mag klinken als een klok; dat we getuige moge zyn van een spannenden en op goed peil staande ontmoeting. Alcmaria zal zich na Zondag voorberei den op de competitie, zoodat we de wit- hemden voorloopig wel niet meer in actie zullen zien. Schaken AMERIKA BEHOUDT DEN HAMILTON RUSSELLBEKER. De voorlaatste ronde bracht de beslissing. De 18e ronde, de voorlaatste ronde, heeft reeds de beslissing in het landentomooi te Stockholm gebracht. De hangpartijen uit de zestiende en zeventiende ronde medegere- kend heeft Amerika een puntenaantal van 51 bereikt, dat door geen enkel land meer kan worden ingehaald. Zoo heeft Amerika dus wederom beslag op den Hamilton Rus- sellbeker gelegd. De uitslagen waren: afgebroken ontmoetingen 16e ronde: Joe goslaviëSchotland 40, HongarijeIJs land 3—1, België—Letland 1%—2<4; afgebroken ontmoetingen 17e ronde: Ne derland—Polen iy3—2%, Letland—1Tsjecho- slowakije 22, Engeland—Finland 31, Ita lië—Amerika 1—3, Zweden—Noorwegen 3—1; De resultaten der ontmoetingen van de 18e ronde waren: JoegoslaviëZweden 22, Hongarije—Litauen 2—2. Argentinië—Schot- land 4—0, Finland—Italië 3—0 plus 1 afge broken partij, België—Engeland 13, Tsje- choslowakije—Estland 2 K—D/i» Polen—Let land 1 y32Y, Denemarken—Nederland 2-2. De stand na de 18e ronde luidt: 1. Ameri ka 51 punten, 2. Hongarije 46K P„ 3. Polen 44K P-. 4. Argentinië 44 p., 5. Nederland 44 p., 6. Tsjechoslowakije 42% P> Litauen 40 <4 p.. 8. Estland 40 p., 9. Zweden 36 p., 10. Letland 34)4 P- Tennis. PRINS BERNHARD BESCHERMHEER BAARNSCHE LAWNTENNISBOND. Prins Bernhard heeft het beschermheer schap aanvaard van den Baarnschen Lawn- tennisbond. Daarby heeft de prins tevens een wisselbeker beschikbaar gesteld voor het A-tournooi, dat op de banen van deze vereeniging van 26 tot 29 Augustus a.s. ge houden wordt en wel voor het onderdeel damesenkelspel. JtacAtfaüchtm DE VEEMARKT. ALKMAAR, 14 Aug. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 Melkkoeien 200270; 2 Biggen van 10 weken. DE BOTERPRIJZEN. i ALKMAAR, 14 Aug. 1937. Groothandel Kipeieren 3.904.15; Eendeieren 2.75, handel matig; Boter handel matig; Groot handel 0.72J40.75; Kleinhandel f 0.75 tot 0.77)4. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 14 Aug. 1937. Op de heden gehouden eierveiling waren 130000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen waren als volgt: 56/58 3.503.60; 58/62 3.55—3.75; 62/64 3.60—f 3.80; 64/66 3.70—4.20. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Aug. 1937. Op de heden gehouden exportveiling waren aanvoer en prijzen als volgt: Aardappelen per 100 K.G. 1.803.30; Aalbessen per 100 pond 14 tot 16; Andijvie per 100 stuks 0.60 f 1.30; Appelen per 100 pond 38; Augurken per 100 pond 210; Bloem kool I per 100 stuks 10f 19; Bloemkool II per 100 stuks f 37; Bieten per 100 K.G. f 1.101.60; Doperwten per 100 pond 2 tot 4.50; Druiven per 100 pond 1224; Groene kool per 100 K.G. f 1.602.20; Kropsla per 100 stuks 0.602.40; Kom kommers per 100 stuks 1.502; Meloenen per 100 stuks 424; Peren per 100 pond 3—13; Prei per 100 K.G. 2.60—3.80; Peterselie per 100 K.G. f 0.501; Perziken per 100 stuks 28; Postelein per bakje f 0.15—0.37; Rabarber per 100 K.G. 1.80 tot 2.60; Roode kool per 100 K.G. f 1 f 1.90; Selderie per 100 bos 1.503; Spinazie 1030; Snijboonen per 100 opnd f 25.50; Dubbele spercieboonen per 100 zak 60100; Tuinboonen per 100 zak 3045; Tomaten per 100 stuks 24; Uien per 100 K.G. 4.20; Wortelen per 100 bos 5.50—10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Aug. 1937. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 190000 K.G. WARMENHUIZEN, 13 Aug. 1937. 11000 K.G. Aardappelen: Schotsche grove 3.10; Eigenheimers 2.302.90; 650 K.G. RoOde kool 1; 245 K.G. Slaboonen 6.206.50. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. 1937. (Noordermarktbond). 60000 K.G. Aardappe len: Schotsche muizen 2.203.10; Bonken 2.80—3.20; Drielingen 1.50—2; Ronde Duc 2.104.20; Eigenheimers 2.50 2.80; Blanke Eigenheimers 2.402.70; 1200 K.G. Zilvernep 11.3013.60; Drie lingen 4.404.90; Uien 0.60; 12000 K.G. Gele uien: Gele nep 5.406; Drielingen 2.50—3.10; Uien 2.50—3; 10100 K.G. Spercieboonen 4—6; 130 K.G. Tuinboo nen 2—2.60; 8400 K.G. Roode kool 1— 1.40; 1100 K.G. Gele kool 1.50; 53700 K.G. Witte kool 0.801.20. PURMEREND, 13 Aug. 1937. „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstr." Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 0.56 0.72 per kist (25 K.G.); Bonte 1.01— 1.09 per kist (25 K.G.); Kleine aardappe len: B'auwe 0.31—0.46 per kist (25 K.G.); Slaboonen: Dubbele 0.60—0.87 per kist (15 K.G.); Dubbele zonder draad 0.60 1.04 per kist (15 K.G.); Enkele zonder draad 1 per kist (15 K.G.); Snijboonen: Stok 0.60—1.35 per kist (15 K.G.); Breede stam 0.60—0.90 per kist (15 K.G.); Tuin boonen 0.33 per kist (15 K.G.); Blauwe Blauwschokkers 0.60—1.25 per kist (15 K.G.); Roode Aalbessen 1922 per 100 K G.; Zwarte bessen 38 per 100 K.G.; Per ziken 2.609.10 per 100 stuks; Pruimen 1034 per 100 K.G.; Komkommers 1.502.40 per 100 stuks; Tomaten A f 11—14 per 100 K.G.; Tomaten C f 7— 11 per 100 K.G.; Bloemkool 2—18 per 100 stuks; Roode kool 1.60—4.20 per 100 stuks; Savoye kool 4.30 per 100 stuks; Spi nazie 0.24—0.70 per kist (6 K.G.); Pos telein 0.12—0.38 per kist (6 K.G.); Sla 0.602.80 per 100 krop; Andijvie 0.18 f 0.26 per kist; Rabarber 1.603.60 per 100 bos; Wortelen 3.1010.60 per 100 bos; Uien 0.60—0.80 per 25 K.G.; Drui ven: Frankenthalers f 0.360.44 per K.G.; Meloen: Suiker 320 per 100 stuks; Net f 317 per 100 stuks; Appels: Zoete Belle fleur 13; Codlin Keswick 410; Fisher's Eerstling 5—8; Kardinaal 7—20; Zoete appel 412; Yellow Transparant f 1630, alles per 100 K.G.; Peren: Dirkjes f 48; Goudsballen 2—5; Kruide nierspeer 13f 24; Precose de Trevoux f 620; Suikerpeer 3f E. alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7